Odpowiedź na „Listę zakupów z Biedronki” wykopaną przez niejakiego „rineo”

Prześlij dalej:

Bardzo nie lubię tego robić, bo od łamania słowa to są politycy i dziennikarze głównego obiegu bredni, ale jest jedna rzecz, która mnie do tego zmusiła. Miałem zachować duże działo na potrzeby procesu, aby prezes „Słoik” tłumaczył się w warunkach „uprzedzam świadka, że istnieje artykuł 233 i 234 kk.), miałem też dać odpocząć sobie i innym od tematu, który po prostu męczy – ile razy można powtarzać, że Owsiak i jego wyznawcy kłamią. Łamię dane słowo i za chwilę wystrzelę pierwszą kulę, ponieważ kolportaż łgarstw GW i wyznawców WOŚP zaczyna robić karierę i podaje tlen organizacji profit, która kona w fatalnym stylu. „Użytkownik Wykopu „rineo” obala oskarżenia przeciwko WOŚP”. Jakoś tak brzmiały zapowiedzi ze strony głównej GW, a dalej mamy analizę mojej tabeli, którą „rineo”, rzekomo obala, chociaż w pierwszym zdaniu pisze, że dane są prawdziwe, czego nie można powiedzieć o świstku z Worda, jakim jest tak zwane „Rozliczenie finału”. Na początek odsyłam do dwóch podstawowych dokumentów: ustawa z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz. U. z 1984 r. Nr 21, poz. 97, z późn. zm.) i drugi dokument ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2003 r. Nr 96, poz. 873). Proszę wrzucić te magiczne znaki do Google i wskazać mi taką pozycję jak: „Rozliczenie finału”. Nie ma czegoś takiego i żadna fundacja takich jaj dla ubogich, jak WOŚP sobie nie robi. Teraz proszę kliknąć na ten link i obejrzeć tylko pierwsze strony: http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf

Strony

Źródło foto: 
64597 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

59 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Z niecierpliwością czekam na sprawozdanie z procesu bo na pewno "Oj! Będzie się działo!" :)
  Jedyne czego mogę się czepić - zastąp Piotrze ten żółty kolor czerwonym lub coś. Ten żółty jest tak "żarówiasty", że aż nieczytelny. Pozdrawiam i powodzenia życzę.

 2. "Oj, będzie siedział O.! Do końca świata i o jeden dzień dłużej".

 3. Po pierwsze - że woodstock nie był finansowany ze zbiórek i licytacji, a jedynie z odsetek od tych kwot. Panie "rineo", jeśli ktoś wrzuca do puszki na sprzęt dla dzieci, to raczej oczekuje że z procentów od tych wrzutek będą jakieś dodatkowe sprzęty dla dzieci, a nie woodstock? Czy może mam coś z głową?
  Po drugie - to jednack WOŚP organizuje woodstock (nie ważne pod jakim szyldem formalnym)? I jak się to ma do celów statutowych WOŚP?

 4. Możliwe że wodstok to w sensie biznesowym same kłopoty i straty, ale Owsiak musi go organizować ze wzgledów reklamowych.
  W ogóle cały ten biznes jest tak genialnie pomyślany, że prawdopodobnie nie Owsiak go stworzył.

 5. avatar

  ...a po trzecie,to jedyny ..stok w Polsce, jak to mówi Max Kolonko,to jest...Białystok...;)

 6. trzymac go za j..a i sciskac...
  az kwiknie

  bravo MK!

 7. Drogi Matko Kurko: społeczność uznała, że nie jesteś wart mojego czasu. 

  To, że specjalnie dla mnie złamałeś dane słowo niezmiernie mi schlebia: oznacza to, że tekst był celny. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia 4.02 :)

 8. Solidne ego, skoro poparcie gimnazjalistów jest przez niego traktowane jako dobra karta. Sędzia do gimnazjum nie chodził.

 9. avatar

  jego kombinatu mięsno-warzywnego, a więc proszę być przygtowanym na wdechu gdy gazy z siebie zacznie spuszczć.

 10. Kurak użył dobrego określenia na tę farsę: lista zakupów z Biedronki.
  Nie wiem skąd bierze towarzysz Rineo cyferki do paszkwili, ale na pewno nie są to oficjalne sprawozdania WOŚP, do których podawał odnośniki. Prawdopodobnie dane użyte w zestawieniu wziął, parafrazując Owsiaka, z d..py.

  Musiałby uważać sędziego za idiotę, żeby wyskoczyć z tymi świstkami 4 lutego.

 11. Strony