Nowoczesna.pl to nie jest reaktywacja UW, ale KLD i niech „se będzie”!

Prześlij dalej:

Skład personalny temu przeczy, bo czołowi działacze są byłymi członkami Unii Wolności i nawet Unii Demokratycznej, ale nie ma sensu przyjmować kryterium osobowego, gdy polityka podpowiada coś zupełnie innego. Unia Wolności, co by o niej nie mówić, była szerszym projektem, skierowanym do „elit” z wielu obszarów życia społecznego. Zachwycali się tym tworem peerelowscy intelektualiści, artyści, część raczkującej klasy średniej, czyli dorobkiewicze, którzy przeszli z Polmozbytów do „prywatnej inicjatywy”. Przy wielu podobieństwach mimo wszystko inaczej prezentował się Kongres Liberalno Demokratyczny, który wszedł w skład Unii Wolności. I właśnie to KLD znacznie bardziej pasuje do Nowoczesna.pl niż Unia Demokratyczna. Zlepek byłych współpracowników i uczniów Balcerowicza powołał brygadę, która zadba o administrację, biznes, sektor bankowy i korporacyjnych niewolników, słowem jak w mordę strzelił niegdysiejszy KLD powiększony o pracowników Hewlett-Packard, których na początku lat 90-tych nie było zbyt wielu, o ile w ogóle byli. No i na podstawowe pytanie, czy takie coś ma rację bytu, należy odpowiedzieć twierdząco. Jakakolwiek partia z ambicjami sejmowymi musi pokonać nie tyle próg 5%, co zebrać milion głosów. Nikt normalny nie zagłosuje na gorszą wersję PO, nigdy nie myślałem, że coś podobnego napiszę, ale to nie jest oferta dla normalnych. Powtórzę, bo warto, że to jest delegacja ludzi z „korpo”, świata finansów i wielkiego biznesu wywiedzionego z PRL. Żelazny elektorat Nowoczesna.pl łatwo oszacować i będzie tego z pół miliona, co wynika wprost z roczników statystycznych pokazujących zatrudnienie w sektorze publicznym itd. Resztę wyborców taki twór, który ma łechtać sytych jest w stanie sobie dokupić i to niekoniecznie dosłownie.

Każdy tłusty Misio z listy 100 najbogatszych, a i ci pomniejsi, mają swoje metody i potrafią polskich Chińczyków harujących za 1700 odpowiednio politycznie wyprofilować. Tak przez ćwierć wieku wygrywał senator Stokłosa, zatrudniający 2/3 miasta w swoich szemranych interesach. Oczywiście takie badziewie jak Nowoczesna.pl będzie mogło liczyć na szczerą sympatię wszystkich poważnych instytucji i mediów światowych, bo to ich ludzie. Jedyną wadą partii „nowoczesnej” jest wielkość. Przy najlepszych wiatrach to KLD po liftingu nie może zebrać więcej niż 10%, a i tą wartość podałem więcej niż na wyrost. W takim razie po co to wszystko? Po pierwsze nie liczy się wielkość, ale skuteczność w sejmie warto mieć ludzi, którzy „lobbują”. Po drugie lepiej mieć dwie reprezentacje zamiast jednej PO. Po trzecie i najważniejsze, z punktu widzenia zdrowych na umyśle Polaków, ważne jest to, że PO z 20% i Nowoczesna.pl z 6% dają w sejmie o kilkunastu posłów mniej, niż PO z 26%. Dlatego też rozsądni ludzie z obrzydzeniem popierają partyjkę złożoną ze wszystkiego co najgorsze i życzą wymarzonego wyniku 4,99%. Jestem z Wami, ale przekroczenie progu wyborczego nawet poziomie 7% też nie będzie złe. Najważniejsze jest, żeby partia matka PO dzieliła się wewnątrz i na zewnątrz, bo każdy taki podział osłabia i redukuje liczbę posłów. Niestety nic się nie zmienia po drugiej stronie podziału, Ruch Kukiza idealnie uzupełnia deficyty i jest ofertą dla zupełnie innego elektoratu. Nie będę się jednak powtarzał, w tej kwestii zabierałem głos parę razy i nic się nie zmienia.

Strony

37938 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. "PO + Ruch Kukiza + Nowoczesna.pl = +50%". Zaczepiłem Cię na TT, bo myślę, że do tego równania trzeba dodać i SLD i ZSL. Bo jeśli mimo wszystko przekroczą 5%, to +50% to koalicja "wszyscy przeciw PiS" jest realna. Oczywiście więcej partii, to większe rozdrobnienie. I tutaj wiele zależy od tego ile ugra JK... Nowe rozdanie rozpoczęte, a w III RP do tej pory wygrywał ten, kto lepiej blefował. Ale wydaje się, że ludzie dostrzegają znaczone karty bardziej niż kiedykolwiek wcześniej...

  Pzdr. 

 2. avatar

  Nawet na pewno trzeba, co najmniej ZSL. Nie pisałem o tym, żeby nie powielać wcześniejszych treści, ale tak to wygląda.

 3. Moim skromnym zdaniem, choć może się to wydawać niebywale ruch Millera z Ogórek był majstersztykiem na rzecz PiS a nie PO. Leszek zadbał o swoją polityczna emeryturę ale nie tak jak pisał Mk jakiś czas temu, on rozwalił SLD po to aby usunąć ostatnia formacje oddzielają PO od ściany z lewej strony. W ten sposób przyblokowal możliwość używania przez PO argumentu o tym, że jest partią centrowa. Wspomnicie moje słowa ale moim zdaniem LM uzgodnił ruch z Ogórek podczas spotkań z Jarkiem, a nie kimś z platformy. Tak czuję.

 4. Nowoczesna@/.pl, czyli "Ostatnie kuszenie leminga". Starymi numerami.

 5. avatar

  kos gdziez w necie calkiem niedawno rzucił uwage...ze jak to sie wzystko zacznie rozlatywac...t jedn  nich "nawrócony na prawą strone"..obierze minimum 100.ooo glosów..byle by tylko nikomu z pisu nie przyszlo do łba by zbierac te ulegalki na jesieni...

 6.  Wyszkowski o KLD:
  http://bit.ly/1HOjgZw

 7. więc od razu piszę; jest w "sowich szemranych interesach", a ma być rozumiem "swoich"

 8. Nie, tak ma być - "sowie interesy" to szemrane interesy - w sumie tautologia -  to od tego http://stowarzyszeniesowa.pl/stowarzyszenie/wladze/

 9. dzięki za uświadomienie i sorry za niepotrzebny wtręt.

 10. za przypomnienie historii najnowszej. To tu w Trójmieście wylęgli się ci szpece na gumowe cyce. Mało kto, głównie z młodych, wie kim byli ci panowie. Dwa hasła: aferały liberały oraz: pierwszy milion trzeba ukraść, to byli właśnie czlonkowie KLD. Bielecki, Lewandowski, Kilian, Boni, Piskorski, no i Rudy 102, to tylko część złotych chłopców. To oni w 1992 obalali rząd Olszewskiego. To oni wespół z SLD przepchnęli Powszechny Program Prywatyzacji, jeden z największych przekrętów IIIRP.
  Niedawno wróciłem do domu, włączyłem telewizor i widzę relację z kongresu nowoczesnaPL. A tam w większości wyborcy PO, wściekli, napaleni, na PO wieszają psy i liczą na nowe rozdanie. To ja się ich koorwa ich mać pytam: może najpierw przeprosiliby Polaków za 8 lat badziewia, jakie nam zafundowali? Może najpierw posypać łby popiołem i na kolanach udać się do... chooj wie czego, nie wiem do czego modlą się te biurwy i ramole. Wydaje im się, że da się o tak o, pyk nie wyszło, no to pyk i z "nowymi" kręcimy stare lody? 
  Ja się już dziś mogę założyć, że to nie wypali. To są tacy kolesie, co to wicie rozumicie, wy weźcie zróbcie, a ja przyjdę i się podepnę.
  Ciekawe, że nikt z dziennikarzy nie zapyta: za czyje pieniądze te cuda wianki? Ja wiem: banki sypnęły, bo wbrew propagandzie, że Duda nic nie zrobi, że nie przytnie bankom mega zysków, oni tam właśnie kalkulują, że Duda to zrobi i dlatego trzeba sypnąć groszem. Bo jak nie wypali Petru z Balcerowiczem, to przyjdzie Macierewicz... aj waj... w skórzanym płaszczu... aj waj...

 11. Strony