Reklama

Prymitywizm propagandowy PiS, do którego doszło cenzurowanie i zastraszanie ludzi, dawno osiągnęły pułap PO, a w tej chwili bite są już tylko wewnętrzne rekordy. Dziś Polska przeskoczyła Hiszpanię w liczbie zgonów na milion mieszkańców, Szwecję, którą straszono dzieci i staruszków, Niedzielski z „radą medyczną” pobili o 300 zgonów. Parę tygodni temu Jarosław Kaczyński mówił, że dzięki decyzjom rządu powstrzymamy tragedię, jaka się wydarzyła w Portugali. Nie powstrzymaliśmy, do Portugalii brakuje Polsce 7 zgonów i jutro zostanie to osiągnięte z nawiązką. Na tle tej narodowej tragedii i ludobójstwa, PiS odpala spektakl dla „prawych”, w którym Ewa Kopacz pije kawę w prosektorium. Przez wiele lat dostawałem za Smoleńsk i po tych latach nie mam wątpliwości, kim jest Kopacz, Tusk i reszta ekipy, odpowiedzialna za śmierć i profanację zwłok 96 osób. Obecne barbarzyństwo w wykonaniu PiS przebija „dokonania” poprzedników i piszę to z pełną odpowiedzialnością, bo przeszedłem przez obie ścieżki zdrowia. Kopacz nie jest w stanie wypić tyle kawy ile w prosektoriach wypili Niedzielski z Horbanem.

Za każdą próbę ustalania faktów opartą na dorobku naukowym ludzkości, w tym podstawowych praw fizyki, PO z TVN i GW wbijali w glebę. Poniżano i ośmieszano zwykłych ludzi, profesorów fizyki, ekspertów lotnictwa, łącznie z tymi, którzy pracowali dla NASA. Nazywano ich „oszołomami” „Puszkinami” i „parówami” smoleńskimi, chociaż słynne parówki i puszki posłużyły jako opis znanych od wieków praw fizyki. Naukowcom grożono wykluczeniem z zawodu i pozbawiano stanowisk na uczelniach. Co robi PiS z „pandemią”? Dokładnie to samo, razem z TVP Kurski i w tym samym tonie, co TVN z Michnikiem, gnoją wszystkich, którzy wskazują na elementarną wiedzę z zakresu biologii i medycyny. Puszki i parówki zamienili na folię i płaską Ziemię, cała reszta została bez zmian. Za rządów PiS Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wezwał pond 170 lekarzy, do złożenia wyjaśnień w związku z ich publicznym wypowiedziami kwestionującymi metody zwalczania „pandemii”. Lekarza, który leczy pacjentów przebadanym i dostępnym od kilkudziesięciu lat lekiem, zaszczuto i nasłano na niego sanepid. Lekarzy, którzy zalecają przyjmowanie „szczepionek” dopuszczonych warunkowo, nazywa się jedynymi właściwymi ekspertami, chociaż „szczepionki” są wycofywane na całym świecie przez innych ekspertów.

Reklama

Całe lata PO i jej zaplecze budowało kult „pancernej brzozy”. Co robi PiS ze swoim zapleczem? Uruchomili kult „pancernego wirusa” i maseczki, która im bardziej nie działa, tym bardziej jest święta. Komu PO przypisała winę za katastrofę i śmierć 96 osób? Pijanemu generałowi chwytającemu za stery i Lechowi Kaczyńskiemu wydającemu komendę: „ląduj dziadu”. Co robi PiS? 120 tysięcy zgonów wywołanych zamknięciem szpitali i przychodni przypisuje „koronasceptykom”, bo jeden w dyskoncie nie miał maseczki, a drugi stał na przystanku bez przyłbicy, kiedy jeszcze przyłbica chroniła przed wirusami. Jak wyglądały raporty i prowadzanie całego śledztwa smoleńskiego w wydaniu PO? Dokładnie tak jak raporty i strategia PiS dotycząca „pandemii”. Liczbą testów nakręca się wzrosty i spadki, przy czym spadki zachorowań to zasługa rządzących, natomiast wzrosty to nieodpowiedzialność Polaków. Kłamstwa dotyczące statystyk zakażeń obnażył maturzysta, kolejne kłamstwa odnośnie liczby szczepień są demaskowane przez samych członków rządu i rady medycznej, którzy podają sprzeczne dane.

PO nie pozwoliło na przeprowadzanie humanitarnych i profesjonalnych sekcji zwłok, za to dopuściło do profanacji i upokorzyło rodziny uniemożliwiając im godne pożegnanie bliskich. Prawdziwy szok wywołało wkładanie zwłok do foliowych worków i aluminiowych trumien, których nie wolno było otwierać. PiS robi to samo, ciała zmarłych na „kowid” wrzucane są do foliowych worków, rodzina ma zakaz otwierania trumny, nikt nie robi sekcji zwłok, pomimo „chorób współistniejących”, wszystko się przypisuje „pancernemu wirusowi”. Dodatkowo PiS ograniczyło udział w pogrzebie do 5 osób. PO atakowała Kościół i symbole religijne, po 2010 roku ukuto propagandowe hasło „religia smoleńska”, co miało być szyderstwem z comiesięcznego czczenia pamięci zmarłych i rozpaczliwych prób dochodzenia do prawdy. PiS zamknęło kościoły dla milionów Polaków, msze sprowadziło do tragifarsy z udziałem zakrytych szmatami wiernych, którym eucharystię podje się jak chipsy i wyznacza metry kwadratowe dla wiary. Święta i uroczystości religijne zostały ograniczone i sprowadzone do poziomu komunikatorów internetowych.

Gdy ruscy ogłaszali swój raport Tusk szusował na nartach w Dolomitach. Co robi Kaczyński, gdy morduje się 120 tysięcy Polaków? Bawi się na Nowogrodzkiej w przestawianie pionków i figur na koalicyjnej szachownicy. Tusk „wyjaśniał” śmierć 96 osób brawurą pilotów i pasażerów. Kaczyński 120 tysięcy zgonów „wyjaśnił” winą Polaków, powtarzając brednie za Niedzielskim, o zbyt późnym zgłaszaniu się do szpitali po zarażeniu “kowidem”. Wcześniej Kaczyński pozwolił Niedzielskiemu wygonić ze szpitali i przychodni Polaków oczekujących na leczenie i nawet zabiegi planowane. Po latach wypłynęły zdjęcia i nagrania czołowych polityków PO doskonale się bawiących smoleńską tragedią, zrzucających z siebie całą odpowiedzialność i budujących kapitał polityczny wykorzystywany w kampaniach wyborczych. Co się stanie z PiS? Mam głęboką nadzieję, że to samo.

Reklama

62 KOMENTARZE

  • Mam nadzieję że nie będzie to przekaz w rodzaju: “nie zabijajcie nas”, chociaż jak ktoś wprowadza deprywację sensoryczną w skali krajowej i doczytał tylko tą stronę o uległości, a nie przewrócił kartki i nie doczytał o braku zahamowań oraz upośledzeniu wzorców postępowania, to już sam sobie zrobił kuku.
   Tłumaczenia o tym że to coś nowego na nic się zdadzą bo wiek jest XXI a i w Nauce istnieje bogactwo danych i zasad.
   Skutek jest światowy i coś wtym jest że to pokłosie eksperymentu tzw demokracji. Większość, o znanych umiejętnościach analitycznych (a właściwie ich niedostatku), wybiera co najmniej podobnych sobie, jak nie bezapelacyjnie głupszych (we własnym przekonaniu i z przebiegłości niby), a ci wybrani w chwili próby wychodzą poza format przyuczony bułkowania przez bibułkę w garniakach (że niby taka elita), ukazując pełne spektrum tego jak działa proces rzekomego wyboru z udziałem wyłącznie kryterium ilościowego rugującego z procesu zupełnie kryterium jakościowe. Ujmując krócej, gawiedź zawoła “uwolnić Barabasza”, a jak zacznie żałować to już wzorem Judasza, kiedy będzie za późno (pewnie wtedy kiedy 30_srebrników_plus się skończą).
   Komuchen tak już mają że czego się nie uczepią to monotematycznie na wszystko rozciągają póki wszystkiego nie sp….olą. Nawet próby ucieczki do przodu przed odpowiedzialnością są monotematyczne.

 1. Zestawienie Pana Piotra dosłownie “ścina z nóg”. Co prawda tylko tych, którzy dotychczas podobnych zestawień sobie nie robili sami. Ale te fakty są bardzo wymowne i doprawdy porażające. Ja, po raz kolejny, spróbuję wlać tu trochę nadziei. Otóż wydaje mi się, że PiS mocno “przegina” z tymi swoimi działaniami “anty-covidowymi”. To, co obecnie się dzieje już bez żadnych osłonek pokazuje bezczelność i bandytyzm rządzących. Oni co prawda wierzą jeszcze, że strachem i kłamstwami nadal będą mogli przykrywać świadomość tego, co się naprawdę dzieje. Ale oni się pomylą. Pierwsze tego oznaki już widać. IMO obecnie sytuacja w Polsce przypomina mocno gotujący się garnek, który gospodyni rozpaczliwie próbuje zdusić pokrywką. A ja, jako wieloletni umiarkowany sympatyk PiS-u, będę z nieukrywaną schadenfreude patrzeć, jak to wszystko wreszcie p….nie i jakie wtedy miny będzie miał Kaczyński wraz z całą resztą tej żałosnej bandy.
  A’propos fotografii Kopacz z moskiewskiego prosektorium. Jestem ostatnią osobą, która zechciałaby powiedzieć cokolwiek korzystnego o Kopacz. Niestety ta fotografia z prosektorium wygląda mi na montaż. Proszę uważnie obejrzeć obrysy postaci na tej fotografii, oraz obrys kształtu na noszach obok. IMO tam są wyraźnie ślady montażu cyfrowego. Obym się mylił. Bo jeśli okazałoby się to prawdą, to nie chciałbym być z skórze “twórców” tego “dzieła”.

  • Zajmuję się fotografią od lat, także cyfrową obróbką zdjęć w podstawowym zakresie. Wg mnie to jest montaż i to dość prymitywny. Przy moich mizernych umiejętnościach potrafiłbym to zrobić w Gimpie o wiele lepiej, tak że w Internecie albo TV nie rzucałoby się to oczy. Ktoś, kto chciałby zaszkodzić pani Kopacz na pewno nie żałowałby sił i środków, więc nie wykonałby albo nie zaakceptował takiej amatorszczyzny.

   IMHO przy pp. Niedzielskim i Szumowskim pani Kopacz to pomnik empatii, wzór profesjonalizmu i ikona uczciwości.

  • Też jestem podobnego zdania. Egon gdzieś tu wcześniej zwrócił uwagę że “bierna obojętność” to najgorsze co może spotkać nachalna propagandę. Tak zdaje sobie sprawę z tragedii naszego i nie tylko narodu ale gdybyśmy jako społeczeństwo szli na zwarcie z wladza ofiar myślę że byloby gorzej. Niepokorni dostali by straszak a kowidianie ofiary na ołtarzu swojej wiary. Głogów to bardzo dobry przykład efektu czynnego oporu. Ludzie oberwali pałami media dokleily im gęby siewców śmierci czarnych macic i nawet ci którzy pamiętają palki zomowcow czy ormowcow klaszczą z radości. Oczywscie konsekwencje społeczne rocznego lockdownu jeszcze odczujemy ale od czegoś trzeba zacząć. Po dynamicie szczepien widać że coś tu grubo nie idzie. Chętnych coś mało dostawy też tompnieja a mimo tego Dworczyk 123 raz ogłasza przyśpieszenie. Otwartego ataku na społeczeństwo na razie chyba nikt nie rozważa. Któryś tam z nich się przyznał ze patrzą na reakcje społeczeństwa. Ale mnie też się wydaje ze coraz więcej pęknięć na tym jakże krystalicznym obrazie władzy walczącej ze śmiertelną choroba. No i do tego kotlujacego się garnka trzeba dorzucić jeszcze burdel w samej koalicji i rządzie. Tam to już jest chyba stan przedzawałowy zakładając że do nad docieraja jedynie szczątkowe informacje. Wycięcie Pospieszalskiego wygląda mi na akt desperacji ew. Lichocka miała cieczkę na podbudowanie ego… Jak będzie nie wiem ale staram się być umiarkowanym optymistą. Choćby po to żeby samemu nie zwariować. A co fotki to… Też tak myślę. Teza o fotomontażu wydaje mi się dość odważna ale fakt to zdjęcie jakoś tak nie wygląda naturalnie. No chyba że zobaczymy więcej fotek z tego wydarzenia.

   • @Patriota
    Zostawmy to wszystko entropii. Wśród ludzi, którym wydaje się że są Bogiem, prędzej czy później nastąpią walki o pozory władzy. Będą też, przekonani o swej bezkarności, wydawać coraz głupsze decyzje, ośmieszając siebie i państwo.
    Nasza niewrażliwość na ich propagandę już ich dostatecznie wkurza. Gdy do tego zaczniemy “odformatowanie” naszych krewnych i znajomych, to powstanie masa krytyczna. To tylko kilkanaście procent społeczeństwa. Wtedy poczują moc naszej pogardy, a z czasem nienawiści.

 2. PiS kilkukrotnie przebiło dokonania poprzedników w propagandzie i w skutkach tego co robiło i robi nadal. W katastrofie ze smoleńską “pancerną brzozą” zginęło 96 osób i tylko rodziny tych osób zostały bezpośrednio boleśnie dotknięte wyczynami poprzedników (plus kilka po odwiedzinach seryjnego samobójcy).
  Po “wyczynach” od ponad roku obecnej ekipy prawie w każdej rodzinie jest już, lub wkrótce będzie, ktoś dotknięty ich “walką” w obronie plandemii (jak zaczną faktycznie działać preparaty genetyczne “wszczepiane” zmanipulowanym telewizyjna propagandą, i zaczną pojawiać się problemy z niezdiagnozowanymi nowotworami czy innymi chorobami przewlekłymi).
  Zwykłego śmiertelnika nie dotknęła “pancerna brzoza”, ale pancerny wirus dotknął już lub wkrótce dotknie wszystkich.

  • Z tymi nowotworami po szczepionce genetycznej to “na dwoje babka wróżyła” . Terapia genowa to już kilkadziesiąt leków na kilkadziesiąt chorób od prawie 20 lat i właśnie głównie leczących raka. Leki legalne , zarejestrowane w Chinach ,USA, UE. W niektórych wręcz wprowadza się wirusa by genetycznie zmodyfikować DNA człowieka i to leczy! Z łatwością każdy info znajdzie na hasło: terapia genowa.

   • No i nie zapominajmy, że zjedliśmy w życiu już setki kilogramów żywności genetycznie zmodyfikowanej (większość zbóż, zwierzęta hodowlane żrące pasze genetycznie zmodyfikowane od 30 lat). Czy 1 mililitr szczepionki będzie straszniejszy?

    • Co innego leczyć raka genową terapią eksperymentalną a co innego podawać to zdrowym ludziom o minimalnym ryzyku ciężkiego przejścia choroby covid. Ponadto czym innym jest podanie GMO droga pokarmową gdzie enzymy trawienne zazwyczaj jakoś sobie radzą z różnym badziewiem im dostarczonym niż wstrzykniecie go pozajelitowo, prosto do krwi.

     • Tabletki na biegunkę też są trawione? Może lepiej w żyłę do krwi podawać? I tak samo z tysiącami innych lekarstw. No pojechała pani po bandzie z tą przewagą “do krwi” nad doustnie.

   • Terapia genowa w stanach nowotworowych, gdzie nie ma i tak nadziei to jest zupelnie co innego niz aplikowanie czegos takiego wszystkim zdrowym ludziom i to dodatkowo znajdujacym sie na poczatku drogi zyciowej-jak dzieci na przyklad. Prosze nie rozsiewac szkodliwej dezinformacji. Zaden genetyczny preparat nie zostal aprobowany do uzytku dla ludzi zdrowych. Taka aplikacja to zabawa z ogniem. Jesli pan zapomnial co to takiego, to prosze sie podpalic.

 3. Bardzo trafny felieton MK, szczególnie porównanie tego, co robiła PO po Smoleńsku z obecną praktyką PiSu. Tylko że teraz mamy kilka takich Smoleńsków dziennie i ten oryginalny powoli zaczyna się stawać wydarzeniem bez znaczenia. Tam stało się to jednorazowo, a teraz każdy dzień przynosi ofiary i będzie nadal przynosić nawet po odwołaniu “zajoba”.
  W przyszłości lockdowny, przymus noszenia masek na wolnym powietrzu, odwołane terapie i operacje czy genetyczne szczepionki będą nadal okaleczać i zabijać. To wszystko obciąży cały PiS, a nie tylko Morawieckiego z Niedzielskim. Czy dalsze trwanie u pozoru władzy jest warte wiecznego potępienia?

  • Tylko przypomnę jakie to “wieczne potępienie” spotkało takich wielkich destruktorów polskiej gospodarki i nie tylko gospodarki, jak balcerowicz & co, czy tego skurwiela lewandowskiego i jego ekipy, tego od programu PPP. Pamięta jeszcze ktoś ten przekręt, który ja rozwijam jako Polaków Powszechne Przedymanie?
   Mają się świetnie, wręcz znakomicie jak bąki w kobyle dupie i śmieją się w twarz polskim gojom.
   Ta skurwiała waadza na czele z głównym ścierwojadem, żoliborskim geniuszem liczy na to samo.
   I jestem raczej przekonany, że ta zbrodnia na polskiej gospodarce i na Polakach jakiej się dopuścili w ciągu ostatniego roku, a myślę że nie “powiedzieli ostatniego słowa” w tej “działalności”, ujdzie im na sucho.
   Z prostego powodu – NIE MA W TEJ CHWILI SIŁY POLITYCZNEJ, i chyba nie będzie, która mogłaby podjąć się stanowczego i skutecznego potraktowania i rozliczenia w przyszłości tych wszystkich antypolskich ścierw, moralnych kurwiszczy “rządzących” Polską obecnie.
   Potraktowania ich zgodnie z zasadą, że kara MUSI być adekwatna do winy. I to wszystkich, począwszy od kaczyńskiego, morawieckiego et consortes. Nie zapominajmy też o tych nazywanych szeregowymi parlamentarzystami, którzy też są współwinni tej zbrodni na Polsce i Polakach jaka dokonuje się od ponad roku.

   Egon O. “Czy dalsze trwanie u pozoru władzy jest warte wiecznego potępienia?” – naprawdę uważasz, że oni wszyscy w tym całym PiS przejmują się jakimś drobiazgiem w rodzaju wiecznego potępienia? Wolne żarty …

    • Egon O.
     Tak, tak wybrali drogę do tego “piekła”, w którym “smażą” się w okrutnych mękach te wszystkie balcerowicze, lewandowskie i ich kumple. Nie zapominajmy o “piekle” w jakie trafili kwaśniewskie, millery, cimoszewicze i inne komusze …
     Te wszystkie pisowskie ścierwa tylko marzą aby trafić do takiego “piekła” …

     • @tejot
      Do TEGO piekła trafia się po śmierci. Wymienieni jeszcze żyją i mają szansę na odwrócenie swego fatum, po zadośćuczynieniu szkód.

     • @Egon O.
      To jest typowy i powszechny błąd przykładania do nich naszych standardów religijnych, moralnych i cywilizacyjnych.
      Tymczasem to co oni robią to jest w ich pojęciu dobry uczynek i zasługa – za to nie należy się im żadne piekło tylko nagroda.

 4. Od ponad roku partia, nasza przewodnia siła narodu, walczy bezwzględnie z czymś, czego nie ma, czyli ze zbrodniczym świrusem. Dlaczego podaję ten banał? Ponieważ pojawiają się teoretyczne dylematy, jak pisowcy obejdą wewnętrzną sprzeczność. Skoro szprycujemy, zmuszamy do noszenia namordników, demolujemy państwo dosłownie do fundamentów, to czemu umiera coraz więcej Polaków? Jeśli od początku zajoba fakty nie podważają propagandy, to i teraz tego nie uczynią. Zbiorowa paranoja, którą wywołali specjaliści z wielkich mediów, nie poddaje się pod ciężarem argumentów. Niezależnie od ich liczby, wartości naukowej, czy prostoty przekazu. Jak telewizja mówi, że szaleje zaraza, to wyznawcy wierzą i racjonalnie nikt ich nie przekona, że się mylą. Żyjemy w czasie zarówno dramatycznym, jak i makabrycznym. Owa groteskowość, końska dawka czarnego humoru, wynika z jakości pisowskich kadr. Stalin ponoć mawiał, że kadry decydują o wszystkim. Wątpiącym w słuszność spiżowej sentencji słońca narodów polecam spojrzeć na Joannę Lichocką. To kwintesencja pisowskości. Słowami poety można scharakteryzować ten typ ludzki;
  (i ty, co mieszkasz dziś w pałacu, a srać chodziłaś za chałupę.)
  Ten troglodytyzm wsparty bezczelnością i podparty stanowiskiem urzędowym jest straszno-śmieszny. Tzw. zdjęcie z anteny Pospieszalskiego stanowi dobitny dowód, że nawet w propagandzie pisowcy nie potrafią utrzymać minimalnego poziomu. Wyłącznie siermiężna nawalanka im się w głowach mieści. Pozostaje zawsze tłumaczenie pt. nikt nie wiedział z czym się mierzymy. Oczywiście kłamliwe, ale zapewne do niego się uciekną, gdy wszystko się rozsypie i zbankrutuje.
  O masońskim wielkim krachu Stanisław Krajski pisał już AD. 2014. Książka pt.
  “Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu”, faktycznie się zrealizowała i to ze szczegółami. Choćby ta nowa religia dla wszystkich, czyli kowidianizm. O demoralizacji prawych dziennikarzy napisał z kolei Leszek Misiak.
  “Prawicowe dzieci”, wydane AD. 2015, stanowią znakomite antidotum na wiarę w to, że pismacy wspierający Kaczyńskiego, są uczciwsi od tych, którzy służą Tuskowi. Wspominam o tym wszystkim, bo warto podkreślić, iż wszelka wiedza, odnośnie szykowanych przemian i jakości własnych kadr, była łatwo dostępna dla polityków dobrej zmiany. Nie skorzystali z niej z powodu ograniczeń moralnych i intelektualnych.

 5. I pomyśleć, że w wyborach 2019 niektórym z nas marzyła się większość konstytucyjna dla Pisu! Żeby można było wreszcie zmienić Konstytucję Kwaśniewskiego ..
  Plandemia pokazała dobitnie czym grozić może zwykłym ludziom władza (Sejm, Senat, Sądownictwo i Prokuratura), telewizja i inne media, aparat opresji (milicja/ZOMO) skupione w rękach jednej opcji politycznej mającej w danym czasie mandat społeczeństwa do zarządzania na jego terytorium.

   • Tylko o jakim zbalansowaniu można mówić w sytuacji gdy zarówno władza jak i tzw. “opozycja” grają w rzeczywistości do jednej bramki przeciw Polsce?
    Akcja z “pandemią” jest totalna i jasno pokazuje, że te niby podziały to jedna wielka fikcja i cyrk dla ogłupienia polskiego ludu. Cała scena została tak ustawiona żeby nie było żadnej realnej alternatywy.

  • Nie wiem czy na obecnym etapie kwestie związane z Konstytucją mają jeszcze jakiekolwiek znaczenie – oni praktycznie na każdym kroku z całą bezczelnością pokazują, że prawo w dotychczasowym znaczeniu już ich nie obowiązuje i mogą w Polin robić co im się podoba. I nie sądzę aby był to przypadek czy jakaś niedoróbka, raczej typowa dla nich buta i element tresury lokalnej ludności.

   • Art.31 punkt 3 konstytucji w całym tym kontekście histerii pt. “zdrowie jest najważniejsze” to jak z góry zaplanowana furtka do wprowadzenia legalnie sanitarnego totalitaryzmu (paszporty covidowe, wieczne szczepienia itd), podaję brzmienie:
    3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, ZDROWIA i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
    Skoro wmówiło się, że zdrowie innych jest najważniejsze to przecież istota wolności zostanie zachowana, czyż nie?

  • Dane z krajów ruskiego mira i szerzej ze wschodnich satrapii są fałszywe i absolutnie niewiarygodne. Piłkarz, który by skrytykował reżim ,po powrocie do swego kraju trafiłby do pudła i na tortury. Tak się tam stało i z mistrzami świata i mistrzami olimpijskimi w różnych dyscyplinach. Na marginesie: urząd statystyczny białorusi podał, że w 2020 zmniejszyła się liczba ludności w tym kraju o 60 tys. sugerując , że to z powodu emigracji. Jednakże wszystkie granice dookoła tego kraju zostały praktycznie zamknięte od kwietnia 2020 i tak jest nadal. Ani turystyki ani tym bardziej emigracji. I teraz kalkulator w ręce i liczyć % nadnormowych zgonów przy liczbie mieszkańców 9 mln.

   • Nie podważając twierdzenia o jakości danych statystycznych. “Ciekawy” sposób liczenia zgonów nadmiarowych. Zawsze mi się wydawało, że należy porównać liczbę zgonów w danym roku do średniej z poprzednich (ilu, to kwestia metodologii)… Bo jak tego nie zrobimy to w państwach które się kurczą zawsze dostaniemy zgony nadmiarowe… co jest oczywistą bzdurą.

    Rozumiem potrzebę otrzymania wyników pod tezę ale trzeba to robić bardziej inteligentnie.

    • 9.445 mln = liczba ludności średnia z ostatnich 5 lat. 9.3496 mln na 01.01.2021. Liczbę zgonów ukryto (od III kw 2020 przestano podawać).
     Skoro już kolega zgodził się , że twierdzenie o jakości danych statystycznych jest słuszne (chodzi oczywiście o dane kompromitujące władzę bo nie o wszystkie przecież) to innego sposobu niż zaproponowany nie ma.
     poniżej oficjalne źródło (pliki excell do pobrania):

     https://www.belstat.gov.by/ofitsialnaya-statistika/solialnaya-sfera/naselenie-i-migratsiya/naselenie/godovye-dannye/

     • > liczba ludności średnia z ostatnich 5 lat.

      Czy naprawdę muszę tłumaczyć, że liczba ludności i liczba śmierci nie muszą iść w przeciwnym kierunku?

      > Liczbę zgonów ukryto

      Co sugerowałoby że są wyższe. Tyle… i tylko tyle.

      > innego sposobu niż zaproponowany nie ma.

      Sposób jest wadliwy. Nie da się na jego podstawie nic sensownego wywnioskować.

      To oznacza, że prawdą może być zarówno to, że mają tam dużo nadmiarowych śmierci jak i że mają stały trend spadku ludności.

      Interpretować to w jedną stronę można tylko przy dużym biasie ale to nie znaczy, że taka interpretacja jest jedyna lub prawidłowa.

     • Nie ma jak odpisać niżej albowiem skończyło się “drzewko dyskusji” /odpowiadam na temat trendu spadku ludności danymi rocznymi:2016/2017 =+0,6 tys, 2017/2018=-21,4tys. 2018/2019= -19 tys. 2019/2020= -19 tys. 2020/2021 = -60 tys. (SIC) Skok potrójny . Wiedząc, że ograniczona jest migracja w 2020 i brak jest przesłanek do gwałtownego spadku urodzin to spadek liczby ludności wywołany jest wyłącznie nadnormowymi zgonami.

     • > Wiedząc, że ograniczona jest migracja w 2020 i brak jest przesłanek do gwałtownego spadku urodzin to spadek liczby ludności wywołany jest wyłącznie nadnormowymi zgonami.

      Brak przesłanek to założenie. Może być prawidłowe ale nie musi.

      Nie mam niestety danych dla Białorusi ale w przypadku Polski wygląda to jak poniżej:

      https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najmniej-urodzen-w-Polsce-od-ponad-4-lat-Wykres-dnia-7911074.html

      i w tym przypadku oparcie się o zmianę ludności nie dałoby prawidłowego wyniku. W Polsce oczywiście mamy nadmiarowe zgony ale mamy też spadek liczby urodzeń. Nie za cały spadek liczby ludności odpowiadają zgony nadmiarowe. To podałem bardziej jako przykład mechanizmu niż odwołanie do konkretnych danych.

     • Przy urodzinach średnio circa 100 tys rocznie na tamten kraj spadek urodzin musiałby być ponad 50%. To takiego spadku nawet w czasie najgorszych wojen i prawdziwych śmiercionośnych pandemii nie notowano. Link do statystyki i tabel podałem. Wrażliwe dane o urodzinach i zgonach kończą się na 2019r . Dalej tylko tabele o liczbie ludności . Nawet jak przyjąć spadkowy trend po- 20 tys rocznie (migracja, spadek urodzin)to skok do -60 tys oznacza te 40 tys nadmiarowych zgonów. Jeżeli w Polsce 80 tys nadmiarowych dało +25 % to w kraju o liczbie ludności 4 razy mniejszej w procentach da to +50%.

 6. Taka moja uwaga, raczej chyba techniczna do władającego kontrowersje.net.
  Nie wiem dlaczego, ale po małej wymianie zdań z Egon O. pod jego wpisem z 20 kwietnia 2021 At 18:30 nie widzę możliwości odpowiedzenia (nie ma “klikalnego” Odpowiedz pod jego wpisem) … Dziwne, jakiś mały błąd?

 7. Doskonałe zestawienie i doskonale widać, że PiS i PeO to dwie strony tego samego medalu, albo raczej tej samej fałszywej monety.
  Przy czym ofiar jest już więcej niż Smoleńska, stanu wojennego i nawet Katynia razem wziętych. Zaczynam przypuszczać, że to nie przypadek, że do tej roli wyznaczono właśnie ukorzenionych “patriotów”.

 8. ‼️ Musisz zrozumieć, że to wszystko optyka. ‼️
  Od lat trwa operacja wojskowa.
  Wyzwolenie ludzkości i usunięcie syndykatu ukrytej przestępczości, który zniewalał ludzkość od setek lat.

  Zrozum, że Covid to teatr, który przygotowuje scenę do usuwania, resetowania i budzenia ludzkości z iluzji wolności.

  Zrozum, że wszystkie scenariusze polityczne, finansowe i farmaceutyczne są częścią tej samej operacji wojskowej za sceną Covid.

  Zrozum, że tu nie chodzi o kraje i przywódców, ale o Dobro walczące ze złem.

  Zrozum, że ta operacja polega na oczyszczeniu złej matrycy korupcji, handlu ludźmi i toksycznego zanieczyszczenia ciała, które zawładnęło naszą planetą.

  Zrozum, że wszyscy dobrzy przywódcy podporządkowali się ogólnoświatowemu sojuszowi i że scenariusze wojenne mają oczyścić scenę dla wielkiej zmiany. Wydarzenie.

  Scenariusz, który rozgrywa się i nadchodzi, załamie złą matrycę, która imploduje od wewnątrz od lat.

  To wszystko się zmiażdży:
  System rynku finansowego
  System egzekwowania prawa politycznego
  Główny system mediów społecznościowych
  System leków farmaceutycznych

  Świat, jaki znasz, dobiegnie końca. Dopiero w ten sposób możemy rozpocząć nowe.

  Kiedy przestawimy przełącznik, rzecz się zmieni
  Z Swift> QFS
  Z Morskie > Wojskowe> Prawo naturalne
  Z MSM / Mossad > Project Odin
  Od Toksyczne leki > Medbeds
  Z energii federalnej > Tesla
  Z nieregulowanych kryptowalut € / BTC wspieranych przez nul > XRP fam wspierany przez metale ISO

  Zrozum połączenie wszystkich scenariuszy rozgrywających się na twoich oczach:
  – Audyty oszustw wyborczych
  – Regulacje dotyczące kryptowalut
  – Zablokowanie kanału sueskiego na Jedwabnym Szlaku
  – Europa Defender 2021, Rosja, Ukraina
  – Przejęcie wojskowe Myranmar (Birma)
  – Umowa z Iranem i fałszywy Biden
  Itp…..

  To wszystko jest połączone.
  Q plan ratowania świata
  ?❤️
  https://t.me/qpolska/13598

  • Nie bardzo wiem co wyautowanie socjopatycznego syntezatora miałoby cokolwiek zmienić (w rozumieniu Targalskiego – poprawić w notowaniach rządu) jeśli byłaby to zmiana kadrowa bez radykalnego odwrotu od prowadzonej polityki plandemicznej o czym dr nic krytycznego nie mówi. To ta ludobójcza polityka jest problemem rządu, Polski i Polaków a nie sam syntezator.

   Chyba że panu Targalskiemu chodzi o wzmocnienie rządu jedynie celem niedopuszczenia do władzy totalnej opozycji/przedterm.wyborów, a niekoniecznie celem radykalnego odejścia od dotychczasowej polityki rządu wykańczającej Polskę i Polaków.

 9. TECHNIKI manipulacji STOSOWANE W OPERACJI CO¥ID
  Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.
  Gaslightning doprowadził do tego, że znaczna część społeczeństwa zaczęła postrzegać choroby sezonowe dróg oddechowych jako śmiertelne zagrożenie. Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom, że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę. Teraz jednak stało się to częścią nowej percepcji rzeczywistości i zaczyna być uważane za normalne.
  Wymuszanie narracji – Zdominowanie dialogu społecznego. Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem zaczynają w ten rozsądek i trzeźwą ocenę rzeczywistości wątpić. Zaczynają myśleć: może jednak jest ta pandemia? TO JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE.
  Obwinianie ofiary – Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy.
  Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jeździć na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie. W ten sposób buduje się uległość.
  Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług – Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje to nie porażka a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy. Bo gdyby nie oni to było by dużo gorzej. Więc albo społeczeństwo uzna to za sukces albo zostaną nałożone na nie sankcje, łącznie z permanentnym zamknięciem.
  Odbieranie radości życia – Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności. Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych.
  Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności .
  Całość na https://polfejs.net/read-blog/222