Nie o rozbiór Ukrainy, ale o rozbiór Polski Sikorskiemu chodzi

Prześlij dalej:

Pojawiło się zatrzęsienie rozmaitych teorii, dlaczego jeden z największych kabotynów obecny w polskiej polityce od początku lat 90-tych, przekazał zagranicznym mediom rewelację na temat polsko-radzieckiego rozbioru Ukrainy. Bardzo dobrze, że się pojawiają teorie, bo jedno jest pewne, że w działaniu Sikorskiego nie ma żadnego przypadku, pomyłki lub nieostrożności, czym się za chwilę tłumaczył. Zdecydowanie wolę najdziwniejszą, ale krytyczną interpretację, niż przyjmowanie oficjalnych komunikatów, co świadczy o naiwności lub po prostu o głupocie odbiorcy. Temat jest niezmiernie ciekawy i wcale nie uważam, aby to była kaczka dziennikarska, przykrywka albo inne działania odwracające uwagę wyborców. Przeciwnie, o ile nie jestem do końca pewien w jakim celu Sikorski wywołał aferę, to pewien jestem, że zrobił to z premedytacją i świadomością konsekwencji. Radosław Sikorski nie jest intelektualistą, on wręcz jest przyciężkawy intelektualnie, infantylny, megalomański, rozdęty i neurotyczny, ale te wszystkie charakterystyczne cechy to i tak za mało, żeby podejrzewać Sikorskiego o skrajną głupotę. Nim przejdę do, jak mi się wydaje, sedna sprawy, chciałbym zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych narzędzi, których Sikorski użył. Przede wszystkim wywiad poszedł do zagranicznych mediów i zrobił go z Radkiem niejaki Ben Judah. Pomijając pochodzenie Bena, co natychmiast wskazuje na przysługę wyświadczoną przez rodaków Szanownej Małżonki Radosława, warto przytoczyć dowód, że Anne i Ben nie są dla siebie obcy:

Niestety należę do pokolenia, które w szkole rusyfikowano, ale nawet bez znajomości języka angielskiego widać wyraźnie, że ten pan i ta pani znają się i razem występowali w mediach. Każdy taki „przypadek” chłopcy z Czerskiej są w stanie wyśmiać „spiskiem żydowskim”, zachowajmy jednak powagę i wyższy poziom, co nie jest trudne. Nie ma przypadku w tego typu przedsięwzięciach. Radek wpadł na pomysł, Anne przekazała dalej, wprawdzie portal politico.com nie jest światowym gigantem medialnym, ale w moim przekonaniu o to właśnie Sikorskiemu chodziło. Anne nie miałaby większych problemów z załatwieniem wywiadu w prestiżowym dzienniku tyle, że były minister spraw zagranicznych, który opowiada w poważnej prasie rewelacjach sprzed 6 lat, sam siebie dyskwalifikuje. Mało tego, naraża się na odpowiedzialność, przecież nie tylko Tusk, ale i Sikorski wiedział, że Putin chce połknąć Ukrainę i siedzieli cicho, aż do dziś. Ba! Siedzieli cicho i obaj przez lata budowali „nową jakość” w relacjach z Rosją, co w zasadzie jest najbardziej istotnym i przygnębiającym podsumowaniem w tej historii. Przed takimi zarzutami Radek musiał się zabezpieczyć i fakt, że wypowiedział się dla kompletnie nieznanego w Polsce portalu ma sugerować, że nie szukał sensacji, ot po prostu w nawale zajęć zrobił uprzejmość „mediom obywatelskim” albo zmęczony powiedział o jedno zdanie za dużo. Wywiadu dla Washington Post nie sposób bagatelizować, do takiego wywiadu trzeba się przygotować i każde tłumaczenie, że coś tam nie tak poszło jest dyskwalifikacją. Zdanie rzucone w podrzędnym portalu zawsze da się wytłumaczyć roztargnieniem, brakiem autoryzacji, nadinterpretacją itd.

Strony

30154 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. Według mnie Sikorski to po prostu buc, narcyz i bufon, który nie potrafi normalnie funkcjonować o ile nie jest w centrum uwagi. To szkodnik najwyższej próby. Zdrajca. A przy tym klasyczny, wręcz podręcznikowy debil.
  Niestety nie jestem w stanie wznieść się ponad inwektywy bo tylko one oddają moją opinię o tej kreaturze. Amen.

 2. No tu chyba sytuacja jest standardowa: Donald czeka na wyniki sonadaży, jaka jego wypowiedź będzie najlepiej odebrana.

 3. Dokładnie tak jest. Ciekawe jak taka strategia sprawdzi się na unijnym polu. W Polsce, otępiali łykali to oblizując palce...

 4. Ciągle nie możemy zgadnąć dla kogo on pracuje. Na pewno dla siebie, ale co dalej? Nie jest o dziwo czysto proamerykański skoro twierdził że sojusz z USA jest szkodliwy, antyruski też tylko cześciowo. W końcu próbował ratować interesy Rosji w czasie debat z majdanowcami.
  Przy okazji wyszło na jaw że jest trochę stuknięty i dziwny, gdy straszył Ukraińców rychłym zgonem w razie braku zgody z Janukowyczem.
  Pozostaje Anglia, gdzie zrobił nietypową karierę uniwersytecką i dziennikarską i dostał na jakiś czas obywatelstwo.
  Pewnie więc szpion Brytoli jak Rostowski.
  Co to dla nas może znaczyć? No właśnie nie wiadomo co.
  Na krajowym podwórku wiadomo tyle, że nie ma swoich ludzi na odpowiednich stanowiskach. Działa samotnie i cichcem, czego w zasadzie nikt inny nie praktykuje. Trudno mu będzie załapać się do jakiejś wpływowej bandy, ale próbować może.

 5. Ciekawa i w dużej mierze trafna analiza Panie Piotrze, ale trochę nie ima mi się tu do tego postawa i bojowe nastawienie mediów, które - delikatnie ale jednak - jadą po radku. Przecież wiadomo, że telewizja i radio grają teraz na komorowskiego, który notabene nimi steruje. Czy w takie sytuacji, niszczyłby on wizualnie swojego planowanego następcę? Przecież radek to idealna marionetka, którą w przyszłości komorowski mógłby targać za sznurki... A może społeczeństwo jest w opinii układu do tego stopnia ogłupiałe, że dziś radka zgnoją a za 5 lat ochrzczą herosem i poprowadzą na stołek?

  Z doświadczenia, zawsze takie wrzutki były początkiem zmian we dworze. Ktoś znikał, ktoś się pojawiał, zniknięty po czasie znów na scene wyłaził...

 6. Ależ w ten sposób przecież pływa od 7 lat. Złapie kogoś za sznurówki, tak jak w swoim czasie donalda, i poholują go dalej.

 7. to kolejny już, w długiej historii MI6 agent, tyle że "odwrócony". Zaczynał jako antyrosyjski "dziennikarz", potem jego dziwna kariera w III RP, nawet ten fragment z PiS-em wydaje się dziwny. Od ataków na Rosję, aż do dziwnych propozycji wprowadzenia Rosji do NATO. I jest umoczony w Smoleńsk, to nie podlega dyskusji. Gajowy oczywiście również, tylko Szetyna ma "czyste" ręce w tej materii.

 8. której oczywicie dokona Ruch Narodowy. Wiemy, wiemy...

 9. Wówczas PiS myslał, że Sikorski to towarzysz z USA. Trochę się dali nabrać.

 10. dziennikarzeam, ale walczył z Rosją Radziecką w Afganistanie. O świadkach walki Sikorskiego z Rosją nie słyszałem, więc może przechodził gdzieś w centralnej Rosji przeszkolenie agenturalne? A może dla Rosji jest agentem radzieckim, a dla Brytanii brytolskim?

 11. avatar

  Bo ma to gdzieś. W Europie mu to nie zaszkodzi. Do Polski (moim zdaniem) nie wróci, bo po co, chyba że tak jak Sarkozy, jako zbawca. To znaczy jeśli jego następca okaże się jeszcze większym  gównem.
  To jest oczywiście możliwe, bo jak gdzieś słyszałam : pesymista powiada, że jest tak źle, że nie może być gorzej, a optymista mówi – może !

 12. Polską rządzą ruskie cwele, w liczbie większej od dwóch. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Putin w Moskwie w2008 roku skiciorował Tuska jego teczką STASI. On tam ma największy zbiór teczek, większy od Biblioteki Aleksandryjskiej, 

 13. avatar

  Kto jest takim wariatem, aby Sikorskiego SWOIM szpiegiem zrobić? Może Ruscy go zrobili szpiegiem Brytyjskim? Albo odwrotnie?

 14. Bronek z Chobielina?

 15. jak Kraśko relacjonował.
  Banda spasionych na rublach tumanów.

 16. avatar

  Po takim show to on moze zostac prezydentem psychiatryka. Media dwoily i troily sie ale takiego wariactwa sie nie spodziewali, ostatecznie pytajac zarowno w tvn jak i polsat czy on ma rowno pod sufitem:) koalicji puszczaja nerwy, strzelaja sobie po stopach kolanach i czymkolwiek sie da pytanie kto glupszy sawicki ublizajacy rolnikom czy sikorski dyskredytujacy cala 7letnia polityke wlasnej partii. Chodz napewno gra jaka podjal jest szalenie niebezpieczna dla polski a napewno zabojcza dla PO. Nawet lemingi bardzo zle to odebrali, walac w PO od najgorszych. Za miesiac wybory, pilnujmy ich i uwalniamy Polske od tych gamoni. Pzdr
  PS: za chwile bedzie po kopacz ktora nie zawetuje pakietu klimatycznego

 17. ani przywódcom NATO bo wszyscy wiemy że i tak kilka miesięcy pozniej Putin powtórzył to w bukareszcie, nie powtórzył bo byliśmy zaskoczeni gdyż brzmiało to surealistycznie ale od kilku miesięcy wiedzieliśmy że o to mu chodzi, Putin tego nie powiedział dlatego Tusk powtórzył to Prezydentowi Gruzji a Putin w bukareszcie. A opozycja zajmuje się łapaniem pchełki politycznej zamiast zaprosić posłów Tuska i Sikorskiego na posiedzenie komisji spraw zagranicznych i spokojnie wysłuchać.

  Putin Przekazał państwom nato żeby sobie wzięli część ukrain a on część, nie zaprotestował ani tusk ani inni przywodcy ktorzy byc  moze nic nie wiedzieli, dlatego w bukareszcie ponownie poinformowało swoich planach i nikt nie zaprotestował, kiedy rosjanie ostrzelali Prezydenta, rządący politycy w Polsce podeszli do sprawy z humorem "jaki prezydent taki zamach", po zlikwidowaniu części państwa nato w smoleńsku Tusk pojechał pocieszać Putina po stracie Lecha Kaczyńskiego. serio, Putin uwazał że bezkarnie może zlikwidować Ukrainę i państwa bałtyckie?

 18. .taki zamach" bosak zmieniający komorowskiego i michnika

 19. Ciekawy ten pomysł z wyborem mediów, ale jako osoba znająca trochę ten rynek podpowiem, że niekoniecznie chodziło o niszowy portal jako furtkę do dementi. Równie dobrze sprawdziłby się  twitter opanowany biegle przez Zdradka. Zwrócę Ci raczej uwagę na fakt, że wszystkie wazniejsze zachodnie redakcje mają jednak specjalistów od polityki zagranicznej.
  A ci jak ognia unikają "wpuszczania w maliny", czy wykorzystania do własnych celów przez  róznego autoramentu polityków, bo to godzi bezpośrednio w ich wiarygodność (to takie pojęcie już na naszym rynku medialnym zapomniane).
  W konsekwencji byliby w stanie ocenić nośność i wagę takich "rewelacji" ministra MSZ państwa które pełni (ło) rolę kluczowego łącznika między Rosją a UE. Dostrzegliby od razu związek między 2008 rokiem, Gruzją, działaniami ekipy Tuska na rzecz zbliżnia Ukraina-UE oraz cały szereg działań (rezygnacja z polityki Jagiellońskiej). Mogliby się jeszcze dokopać do II raportu z likwodacji WSI (taka tajemnica poliszynela o współpracy Słońca Peru z FSB która wyszła w trakcie ich śledztwa w latach 90-tych), lub powiązać Smoleńsk z Zamchem Stanu w 2010 rokiem. Rzetelny, zachodni dziannikarz mógłby POKAZAĆ MACHANIZM zamiast skupić się na doraźnym fakcie "dyplomaty" zdradzające tajemnice państwa, albo całkowicie popsuć robotę pomijając najważniejsze wnioski jakie dziś podsuwa nam reżimowa propaganda: macie się skupić na Tusku! (Ten sam mechanizm było ostatnio: Macie się skupić na tym, że nielegalnie podsłuchiwali. Co nagrali nie ma  znaczenia, ważne że NAGRYWALI!!)
  A dalsze wnioski są równie proste, jak porażające i zamiast tłuczenia niezmiennie jak dziś w Polsce oburzenia mediów, że zostały potraktowane jak dziwka którą są i zamiast dywagacji, że to uderzenie w Tuska (do czego niestety róznież dałeś się namówić ) od ręki zwróciłyby uwagę na konsekwencje i zamierzony cel tych działań i wypowiedzi:
  Stąd Zdradek chociaż niewątpliwie otrzymał polecenie polożenia głowy pod topór i zrobił to bez namysłu ( Kwity muszą być porażające) nie mógł tego rozegrać utytuowaną prasą zachodnią która niekontrolowana zajęłaby się tym czym nie potrzeba , bo też i chodzi o co innego

  Zachód właśnie dostał depeszę od Putina dostarczoną przez Sikorskiego:
  W Polsce mamy pełną kontrolę i w pełni opanowane struktury państwa, nawet nie musimy tu wchodzić z wojskiem, bo w razie potrzeby prezydent Bul wezwie nas w ramach ustawy o "bratniej pomocy" , a wojsku wyda rozkaz pozostania w koszarach. Nasza partia zgłosi ustawę o przyłączeniu Polski do Rosji, a nasz Marszałek ją przegłosuje, przy calkowitym aplauzie naszych mediów (No nie całych, bo Niemcy dopiero w trybie pilnym sprzedają swoją stację, ale zakup w trakcie).

  Jak już dawno powiedziała klasyk: życie pisze dużo bardziej przerażające i nieprawdopodobne scenariusze niż najlepsi filmowcy.

 20. No i teraz ma problem, czy sondaże prowadzić w Polsce, czy także w Brukseli.  A te drugie gdzie? Bo Europejczycy na instytucje europejskie nie głosują (!!!), czyli pytanie jak zareagują jego mocodawcy.  Potrzebuje nowego Ostachowicza od spraw podlizywania sie Angeli et al.

 21. avatar

  Piszesz: "Zachód właśnie dostał depeszę od Putina dostarczoną przez Sikorskiego:
  W Polsce mamy pełną kontrolę i w pełni opanowane struktury państwa, nawet nie musimy tu wchodzić z wojskiem..."
  Sądzisz, ze Zachód tego wcześniej nie wiedział...?
  Zachód raczej wie z kim tu rozmawia

 22. Strony