Reklama

Na piątkowej konferencji prasowej miłościwie panujący nam Donald I Tusk złożył opozycji najuczciwszą, jego zdaniem, propozycję.

Na piątkowej konferencji prasowej miłościwie panujący nam Donald I Tusk złożył opozycji najuczciwszą, jego zdaniem, propozycję. Jak jej się nie podobają rządowe działania w sprawie stoczni, to niech sama znajdzie inwestora.
Z zapartym tchem czekałam na ciąg dalszy. To znaczy na propozycję, żeby opozycja wzięła w swoje ręce wszystko, co jej się w rządowych działaniach nie podoba. A Donald I i jego dwór (nawet bibliotekarze), skoro nie będą już mieli nic do roboty, pójdą sobie pokopać piłkę. Bo tych, co się człowieka czepiają, jest na boisku znacznie mniej niż tych drani, którym się nie podoba praca niektórych (to znaczy wszystkich) resortów, a gdyby tak opozycja, pozostając w opozycji, zaczęła rządzić, wreszcie byłoby na kogo zwalić wszelkie niedoróbki (prawdę mówiąc i tak się zwala, ale po dwóch latach jest to dość zabawne).
Mój zaparty dech był wysiłkiem zbędnym. Ciąg dalszy nie nastąpił.
Ale może była to powieść w odcinkach?
Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać ten dylemat?
Z góry dziękuję, no i, rzecz jasna, słodko pozdrawiam.

PS. Do końca sierpnia Donald I dał czas swojemu ulubionemu ministrowi skarbu, Gradowi, na sprzedaż stoczni. Potem mial pana ministra wykopać. Ale, jak wiadomo, u pana premiera słowo tańsze od pieniędzy. Mamy wrzesień, mamy stocznie i mamy pana ministra Grada.

Reklama
Reklama

18 KOMENTARZE

 1. no coz
  stoczniwocy powinni sie udac teraz po wyplaty do tych ktorzy w manierze donosicieli prl – napisali donos do inwestora katarskiego, ze cus im nie pasuje. To sabtaz na niespotykana skale miedzynarodowa -abw powinno zapudlowac sabotazystow na wieki.
  Ale je Pani wie -zyjemyw demokracji -i kazdy musi sie wyzywic sam -nawet antykomunista, ktory za majatek prl dostaje dzsiaj odprawe w wysokosci 150 000 zl:-)))))

  pozdrawiam cieplo tatre

  -wz

   • Pani Krystyno
    trza to bylo sprzedac – np.polskim inwestorom,choc takich nie bylo. Czy Pani chce doplacac ze swoich podatkow na cos co jest symbolem napierdalany miedzy 80 letnia Droga Pania Ania a Panem Bolkiem ??
    Mnie jest naprawde przykro za tych ludzi -ale kasa ktora dostaja,chyba nie starczy aby ja przepic w swoim zyciu, a 40 000 Eu, ktore daje Unia Europejska na swoj biznes – pozostawi jeszcze cus dla wnuczkow lumpenproletariatu PRL-Bis Drogiej Pani Ani -sciaganej przez Straz Pozarna i Milicje z suwnicy w stanie wskazujacym na DUUUUUUZe spozycie.

 2. hmmm ;-))))
  jest takie knajackie powiedzonko:
  “po to bóg stworzył rudego by uważać na niego”
  i w tym zasadza się wszystko co o Tusku, należy uważać i jak by się do pracy brał to z plaskacza i wołami na boisko niech gra jak lubi ale niech się trzyma na bardzo bezpieczna odległość od gospodarki