Reklama

1.Powszechna bardzo prosta moralność brać się może w dużej części z lenistwa osób wychowujących-zwłaszcza rodziców.

1.Powszechna bardzo prosta moralność brać się może w dużej części z lenistwa osób wychowujących-zwłaszcza rodziców. Drobny przykład: Kiedy dziecko pyta dlaczego nie może chodzić na golasa, rodzic odpowie “bo nie wolno”,”bo to złe”; w najlepszym wypadku “bo nie wypada”. Nie odpowie “albowiem jak twierdzą antropolodzy, wśród cywilizowanych społeczności ludzkich zakrywanie pewnych części ciała będących sferą tabu kulturowego uchodzi za wysoce wskazane”. Nie odpowie tak z braku chęci, czasu jak i braku wiedzy własnej i niskich poznawczych możliwości dziecka. Rodzice często nie mają czasu i chęci na wychowanie potomstwa i wolą je powierzyć państwu. Szkoła państwowa, jako instytucja zachowawcza również niezbyt wysila się by skomplikować dziecku obraz dobra i zła, a często jeszcze utrwala potoczne, proste odczucia moralne, które niejako wdrukowują się w psychikę.

Myśl ta mimo że banalnie prosta, wydaje mi się ważna. Szkoda tylko, że wspomniani antropolodzy, psycholodzy, etycy i inni naukowcy pozytywistyczni, już dawno zapewne na to wpadli i dogłębnie zweryfikowali empirycznie, pogłębiając powyższe linijki do rozmiarów paru opasłych ksiąg.

Reklama

2. Hipoteza:
W najbliższych latach, w wyniku rosnącej emigracji, w ramach polityki multikulturalizmu, dojdzie do starań środowisk lewicowych, mających na celu, zredefiniowanie pojęcia Polak, w potocznym dyskursie.
Otóż dziś pojęcie Polak nieodłącznie kojarzy się z:
a)mówiący po polsku
b)biały,rysy “aryjskie” (wiem że się to tak nie zowie fachowo,ale wiecie o co mi chodzi;)
c)katolik (to już teraz jest wątpliwe, ale na razie generalnie chrześcijanin lub ateista, a nie buddysta,muzułmanin,żyd)

Po co próba zmiany potocznego pojęcia, skoro już teraz elita intelektualna jest w stanie odróżnić narodowość polityczną od etnicznej? A no po to, że lud ciemny takie rozróżnienie czyni znacznie rzadziej, a dodatkowo dużo wyżej ceni Polaka “Polaka”, niż jakiegoś naturalizowanego Pereiro. A jako, że elity mogą wpłynąć na rozumienie pojęć przez lud, lewicowi intelektualiści będą zmierzać do ukształtowania nowego, szerszego rozumienia pojęcia Polak.

3. A na koniec tego drobnego wpisu rysuneczek satyłyczny (wg potocznej moralności chroniącej ludzi poniżej 18 lat przed golizną nie powinny go oglądać osoby które nie ukończyły 18stu lat!!!)
Tu podaj tekst alternatywny

Reklama

8 KOMENTARZE