Moja korespondencja z rzecznikiem NPW Marcinem Maksjanem, w sprawie kontaktów NPW z Pawłem Artymowiczem

Prześlij dalej:

Bez zbędnego komentarza wklejam poniżej korespondencję z rzecznikiem NPW Marcinem Maksjanem, która w kulminacyjnym momencie nagle się urwała. Nie żebym miał jakieś wątpliwości i naiwności, po prostu wklejam kolejny żywy i nie potraktowany żadną korektą dowód, w co się bawi NPW, GW i polityczne ciała przy kancelarii Tuska, między innymi tak zwany „Zespół Laska”. Korespondencja miała miejsce w dniach: 19-24 września 2013 roku.


Temat: Ujawnienie zeznań Pawła Artymowicza

Portal niereglamentowany - www.kontrowersj...

Dzień dobry,

Powołując się na ujawnienie przez NPW zeznań trzech świadków w sprawie prowadzonej przez NPW, w związku z badaniem okoliczności i przyczyn katastrofy samolotu rządowego Tu-154 nr 101, wnoszę o udostępnienie zeznań Pawła Artymowicza, który został przesłuchany w roli świadka. Proszę o odpowiedź, kiedy i pod jakim adresem stenogram zeznań będzie udostępniony.

Pozdrawiam
Piotr Wielgucki (Matka Kurka)


Szanowny Panie Redaktorze,

uprzejmie informuję, że postulat zawarty w Pana e-mailu z dnia 19 września 2013 r. przekazałem prokuratorowi referentowi śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, bowiem tylko ten prokurator jest uprawniony do podjęcia decyzji w tej sprawie.

Niezależnie od tego informuję, że prokurator – referent śledztwa w toku postępowania przygotowawczego – w trybie art. 156 § 5 kpk – może w wyjątkowych wypadkach wyrazić zgodę osobom innym niż strony tego postępowania na udostępnienie akt sprawy. W takiej sytuacji należy złożyć bezpośrednio do prowadzącej śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie na piśmie stosowny, odpowiednio umotywowany wniosek.

Z poważaniem

Rzecznik prasowy NPW

wz. kpt. Marcin Maksjan


Portal niereglamentowany - www.kontrowersj...

Dzień dobry,

Dziękuję za odpowiedź i informację, jednocześnie proszę o jeszcze jedną informację. W jakim trybie zostały ujawnione zeznania świadków, które NPW umieściła na swoich stronach internetowych, w związku z publikacją Agnieszki Kublik w Gazecie Wyborczej? Z tego co mi wiadomo, przede wszystkim z Pana medialnych wypowiedzi, nie odbyło się to w trybie art. 156 § 5 kpk, tylko w ramach niespotykanego dotąd trybu, który w kpk nie występuje, a jeśli występuje to proszę o przytoczenie odpowiedniego artykułu. Wnoszę by NPW ujawniła zeznania Pawła Artymowicza w takim samym trybie, jak to miało miejsce w przypadku trzech świadków, których zeznania pojawiły się na stronach internetowych NPW.

Pozdrawiam
Piotr Wielgucki (Matka Kurka)


Szanowny Panie Redaktorze,

Strony

16904 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. I tyle w temacie.

 2. wyśpiewa wszystko, co wie i jak to się odbywało.

 3. dalej się produkuje na s24 pod ksywką "You know who". Ostatni jego paszkwil nosi datę 21.09.2013.
  A tak się sam przedstawia: "Jestem pilotem z licencją FAA od 14 lat, a fizykiem dwa razy dłużej."

 4. czyli publikacją korespondencji między nim, a rzecznikiem przytaczam wypowiedź samego Artymowicza:
  "nawiazalem kontakt z WPO i zostalem poproszony na pismie o zlozenie opinii prywatnej. nie wiem czy to formalna czy nieformalna nazwa, w kazdym razie nie jestem swiadkiem i moja rozmowa nie byla protokolowana.


  w tej chwili nie ma formalnej kategorii "ekspert Laska". jest 5-osobowy zespol Laska. jak bedzie, to zobaczymy czy jestem czy nie,
  pzdr

  YOU-KNOW-WHO21.09 23:58"

 5. Metoda prosta i skuteczna. Gdybyśmy tak mieli obiektywne media. Gdybyż one stosowały równie proste i skuteczne metody. Ech, rozmarzyłem się...........

 6. Rewelacja hahahahaha! Rzadko kiedy tu wpadam ale tym razem musialem sie zarejestrowac i walnac komentarz (: pierwszy od czasu komentarzy z onetu :) hah!

 7. milczenie jest zlotem...?
  MK, nie licz na nich!

 8. Na zakończenie, zupełnie na marginesie dodam, że osoba o którą Pan pyta w e-mailu nie była przesłuchana przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie w ramach śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

  To zdanie jest najlepsze, na sam koniec nie odmówił sobie pokazania kto tu jest górą, i nieopatrznie dopisał jedno zdanie za dużo hehe

 9. Wiem, że nie cierpisz komplementów, ale chłopie chylę czoła. Rozwaliłeś Maksjana, a właściwie to on sam siebie rozwalił. Na konferencjach prasowych NPW (o ile takie jeszcze się będą odbywać), dziennikarze od Sakiewicza czy z Naszego Dziennika pytaliby non stop o kwestię, w której wysypał się Maksjan. 
  A czy ja coś mogę zrobić dla kraju? Ano tyle, że podlinkowuję to i owo i wklejam, aby internauci czegoś się dowiedzieli. Wysyłam maile do znajomych, aby poczytali sobie u Kurki czy gdzie indziej. Wiem, że to samo robi sporo osób i zachęcam wszytskich, aby wklejali, linkowali, mailowali - internet jest potęgą.
  Maksjan, Szeląg, Rzepa, Kopczyk - te nazwiska prok. wojskowych znają wszyscy. Chłopaki mają tak na oko między 35 a 50 lat - doprawdy zadziwiające jest, że liczą, że żyjąc po te 80 lat, przez tyle czasu unikną pierdla. Ale swoją drogą muszą być wyjątkowo odporni psychicznie.

 10. avatar

  prostu wóda robi cuda ;)

 11. od czasu kiedy pierwszy raz trafiłem na  kontrowersje.net, lektura Twoich artykułów stała się moim ulubionym,codziennym zajęciem i pierwsze co robię po uruchomieniu kompa to własnie "wejście" tutaj. A po tym co przeczytałem powyżej stwierdzam,że jesteś niekwestionowanym gigantem i moim guru.Od dziś mogę śmiało powiedzieć, że mam dwie matki a jedną z nich jest bezwzględnie Matka Kurka :)

 12. avatar

  Pelny szacunek !
  O borze te stare trepy juz w pietke gonia i dobrze 
  " beda spisane czyny i rozmowy" czyjakos tak niech sie blaznia dalej
  Z powazaniem

 13. Strony