Minister Kosiniak-Kamsz, GW, TVN – halabardnicy króla żebraków i wypasionej hieny cmentarnej

Prześlij dalej:

Napisałem do Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, aby mi ministerstwo wskazało na podstawie jakiego dokumentu pan minister Kosiniak-Kamysz kłamał w sprawie rozliczenia WOŚP. Każdy może sobie napisać i każdy musi dostać odpowiedź albo też nie musi napisać, bo ten dokument jest dostępny na stronach ministerstwa. Nie podam linku i w ogóle nie będę odwalał roboty za niepiśmiennych, którzy łykają kłamstwa nie mając bladego pojęcia o źródłach kłamstwa, niech niepiśmienni się wysilą zanim zaczną znów pyskować o „zdychaniu na raka mózgu”. Podam natomiast konkretne dane, którymi zakręcił pan minister, ale wcześniej pewna uwaga porządkowo-prawna. Pan minister kłamiąc w sprawie WOŚP jest w wyraźnym konflikcie interesów, ponieważ z ramienia ministerialnego wsparł coroczny jarmark podlewający „Złotego Melona”, co też łatwo można sprawdzić na stronie MPiPS.

Dobrze, teraz konkrety. Pierwsze kłamstwo ministra jest kłamstwem założycielskim prezesa „Słoika”, ustawa o prowadzeniu fundacji i organizacji pożytku publicznego mówi wyraźnie, że fundacja rozlicza się z PRZYCHODÓW, które w 2012 roku w przypadku fundacji prezesa „Słoika” wynosiły 65 273 575,55 złotych. Tymczasem pan minister zrobił czary mary i rozliczył kasę „Słoika” z „puszki”, czyli bazował na kwocie 51 379 866,71 złotych i w ten sposób na starcie 14 złotych Melonów, czy jak kto woli Całych Mrówek nie weszło do szacunków procentowych. Dalej kłamstwo rozjeżdża się bardziej zabawnie. By to pokazać pozostańmy na chwilę przy kłamstwie założycielskim, co w konsekwencji zmusza nas do rozliczenia, wbrew prawu, jednej pozycji przychodu, która fachowo nazywa się: „ofiarność publiczna (zbiórki publiczne, kwesty)” . Pan minister wziął sobie z dokumentu, który dostał od „Słoika” konkretną rubrykę i z niej zrobił 92% efektywności puszki „Słoika”. Skopiowałem tę rubrykę i poniżej prezentuję:

Koszty organizacji ogółem: 51 379 866,71 (puszka, nie mylić ze „Słoikiem)
Koszty z tytułu prowadzenia nie odpłatnej działalności pożytku publicznego: 46 999 883,18, w tym wysokość finansowania z 1% podatku od osób fizycznych 2 200 433,55
Koszty administracyjne: 4 178 869,01
Koszty z kampanii informacyjnej związanej z 1% podatku: 262 303,29
Pozostałe koszty ogółem: 202 114,52

bajka ministra.gif

Czy już widać skąd pan minister wyczarował 92% skuteczności? Nie? A to wyjątkowo podpowiem. Stąd: 46 999 883,18 przez 51 379 866,71 co daje 91,475292151453695353504353222951 % i pan minister zaokrąglił to do 92%, odrobinę mnie rozczulając, ale to dopiero wstęp do czarów pana ministra. Składowa tych „rachunków” to „Kwota 46 999 883,18, w tym wysokość finansowania z 1% podatku od osób fizycznych 2 200 433,55”. Czyli pan Kosiniak-Kamysz wrzucił „Słoikowi” do puszki 2 200 433,55 z 1% podatków od osób fizycznych. Musimy to wyjąć z puszki „Słoika”, bo albo rybka albo pipka, jak mawiał Stanisław Anioł o Hamlecie. Albo nie, po kolei. Najpierw pokażę wielką kumulację, która złożyła się na kwotę 46 999 883,18:

Strony

49562 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. Ja bym tylko dodał, że ostatnio mamy do czynienia z dwoma młodymi ludźmi w przestrzeni medialnej.
  Jeden z nich popełnił samobójstwo bo został oddzielony od rodziny (matki i rodzeństwa). Ludzie ci poszli do ośrodka pomocy społecznej w dobrej wierze. Zamiast pomocy decyzją administracyjną zostali - no i niestety tu mi brakuje adekwatnego słowa.

 2. To tragedia dla dzieci które muszą przezywać tę ogromną traumę. Nawet najgorsza matka zawsze jest matką. Dzieci są największymi ofiarami tego systemu. Są podwójnie poszkodowane, poprzez biedę, ostracyzm, oraz późniejsze konsekwencje. Większość patologii rodzi się z biedy. Straszenie tych dzieci już samo w sobie budzi obrzydzenie. Coraz większe rozwarstwienie społeczeństwa a co za tym idzie jeszcze większe patologie jest nieunikniony. 
  Bezduszność wielu urzedników to istna katastrofa. Brak szerszej wiedzy a co za tym idzie niekompetencje, przerzucane są na społeczeństwo. Za wszystkie błędy władzy, osób uprawnionych do jak najlepszego wykonywania swojej pracy, płaci ostatni szeregowy. Nie raz spotkalem się z komunistycznymi zachowaniami, gdzie urzędnik umywa ręce od odpowiedzialności. W moim przypadku to była totalna kpina. Wiedząc że taki urzędnik nie ponosi żadnej większej odpowiedzilności, robi to co robi. Bezmyślnie i automatycznie. 

 3. odwalał niedawno jeszcze jedno przedstawienie poparcia Szlachetnej Paczki, tu jak mam wrażenie znajdując sobie prawdziwych frajerów do finansowania i przeprowadzania akcji pomocowych wsród gwałtownie zubożałych ludzi, w kierunku których instytucje przez Pana Ministra kierowane nawet by nie spojrzały.

 4. jak uopraszczali marksiści. są rodziny tak zdominowane przez własną nie biedę, ale tępotę, że żal dzieciaków wśród nich przebywających. o tych, które były maltretowane, molestowane nie wspomnę. zapewniam, że od wielu, wielu lat, z takimi dzieciakami mam do czynienia, więc bez łzawych uproszczeń proszę.

 5. Taki ktoś jak ty nie musi mi mówić i uświadamiać złożoności problemu, skupiłem się na jednym. Nie znam ciebie, twoich poglądów. Ale podkreślam patologie, i to z własnego doświadczenia. Wiem jak to działa na wielu szczeblach, gdzie pomoc otrzymują ci którzy nie powinni. Jest to w bardzo wielkim odsetku, gdzie znajomości to główny czynnik pomocy, nie tylko finansowej. Taki urzędnik oderwany od rzeczywistości, wychowany często na wartościach, ja mam i inni mnie nie obchodzą.

  Najpierw tworzy się biedę a potem piętnuje tych co sobie nie radzą.

  Wcale nie jestem za specjalnym traktowaniem biednych, wielu ludzi biednych nie potrzebuje łaski, a to że idą do urzędu, to dla nich upokorzenie. W przeciwieństwie do cyników którzy nie mają skrupułów właśnie zabierać te pieniądze. Oczywiście wielu biedaków nie jest mocna w „gębie” i nie umie walczyć o to co im się należy. Urzędnik oczywiście taką bierność wykorzystuje.

  Oczywiście patologie które zostały przez ciebie wymienione są i trzeba z nimi walczyć. Ale nie wszyscy biedni to tępacy i zboczeńcy.

  Poznałem wielu psychologów, i mógłbym powiedzieć że niektórzy to naprawdę tępacy. Zapraszam do lektury książki K. Dąbrowskiego, może się nauczysz coś o ludziach. Bo dla mnie żaden tytuł nie świadczy o tym, że ta osoba może być mądra. Wielu jest głupców, a jeśli głupiec tworzy prawo, to potem są problemy.

  Oczywiście skupisz się na tym że myślę ze wszyscy są be, i że spłycam problem. Tam gdzie ty dupę liżesz, ja piętnuję.  

 6. Niech kolega,koleżanka, nie insynuje upraszczania w stylu marksistowkim. Napisałem że większość jest takich przypadków nie wykluczając innych.I nie są to łzawe uproszczenia. Jeśli chodzi o tępote, to myślę że można kierować pod adresem "antykrytyka", który mimo swojej cennej i szlachetnej postawy, leczy skutki a nie przyczyny. Czego nie podkreślił w swojej tyradzie zarzucając upraszczanie. 
  Zakładając że jesteś wykształconą osobą, nie umiesz rozróżnić słów "większość" patologii,  "wielu" urzędników......od "wszystkie" patologie", "wszyscy" urzędnicy. 

 7. avatar

  I jeszcze taka ciekawostka. Z danych będących w posiadaniu pana ministra wynika wprost, że "Słoik" w 2012 roku podrasował wynik finału, wrzucając do puszki 2 200 433,55 z 1% podatku od osób fizycznych. Czy ja coś źle "pacze"?

 8. Który bank kolaboruje z tą zgrają? Stawiam, że to pewno jeden z banków państwowych - czyli jeden z dwóch takich.
  O operacjach jakie mrówki i melony być może dokonują na Cyprze czy Kajmanach i tak się nie dowiemy.
  PS. Ile ten koleś ma z żoną ulokowane w nieruchomościach? Informacje w tym temacie są tak rozbieżne, że nie wiem czy to jeszcze kwota siedmio czy ośmiocyfrowa?]

 9. Sądząc po numerze rachunku na jaki WOŚP przyjmuje wpłaty, to wychodzi na to że obsługą finansową zajmuje sie bank Pekao S.A.. Pod tym linkiem można poczytać w co bawia się ludzie stojący za tą instytucją:
  http://kefir201...

  a jak za mało wrażeń to pytać wujka google - jest dużo więcej.

 10. Oj. Nie pisz już o tym banku, bo wiem kto za nim stoi. Czytałem o ich charytatywnej pomocy dla Malmy. Ładnie ją wyprowadzili na prostą. 

 11. Strony