Lewicowe żule, czyli biegnie Kuba i Tomek po trupach do koryta

Prześlij dalej:

W tytule pozwoliłem sobie na małą przeróbkę z klasyków chamstwa i prymitywu (Lis, Wojewódzki), aby wstępnie oswoić się z materią felietonu, która mnie sporo zdrowia kosztuje. Od dłuższego czasu dla higieny osobistej i psychicznej omijam babki z „piasku” lepione przez pupili lewicowej myśli nowoczesnej, ale jako gorący przeciwnik poszukiwania oryginalności tam gdzie mammy do czynienia z oczywistością, wygnę kręgosłup i naskrobię parę zdań o Tomku i Kubie. Pojawiły się pierwsze spiski, że cała karczemna awantura między Lisem i Wojewódzkim jest grubymi nićmi szytą ustawką. Nie szedłbym tą drogą, zgoda, że mamy do czynienia z intelektualną mielizną, ale jednak tacy osobnicy swój rozum mają. Taplać w błocie kogoś z przeciwnej strony barykady, to zupełnie inna rzecz niż na oczach fanów prać brudy we własnej zonie. Lis i Wojewódzki kompletnie nic nie zyskują na zadymie, poza radością i ubawem przeciwników. Ile razy Michnik cieszył się jak dziecko, gdy Sakiewicz ścierał się z Rydzykiem? Za każdym razem żenujące kłótnie w rodzinie natychmiast brane są przez sąsiadów na języki. Identycznie będzie z Tomkiem i Kubą, popłyną obaj, chociaż zdaje się, że Kuba wyprowadzając cios zyskał trochę więcej sympatii, naturalnie wśród miłośników obojętności płciowej, bo na jakąkolwiek sympatię wśród normalnych żaden liczyć nie może. O co w takim razie chodzi, skoro ustawkę z powodzeniem da się wykluczyć? Pytanie zawiera sugestywną odpowiedź. Chodzi o kasę! Wiele miesięcy temu przewidziałem podobny stan rzeczy, rynek się kurczy i ktoś tu będzie musiał odpaść. RPIII opiera się na monopolu, w tym ustroju przewidziano po jednym pajacu do każdego obszaru działań. Mamy pajaca od opiniotwórczych mediów, mamy pajaca od pajacowania, jest pajac do interpretacji prawa i konstytucji, zawszę pod ręką znajdzie się pajac od socjologii i latania samolotami, cięgle jeszcze pajacuje gwiazda od filantropii.

Wielu przekonało się o sile monopolu, odpadł Figurski, Majewski, ledwie przędzie Tym z Materną, Manna pogonili z TV, bo lepiej się sprzedaje Siwiec toples. Tymczasem Wojewódzki nie zna miary, grosz i oglądalność się kończy, a on pazernie bierze pod pachę Lizuta i usiłuje zrobić sobie w Newsweeku reklamę dla jakiejś nowej szopki, którą w nieznanym radiu ma uskuteczniać. Lis rzecz jasna nie w takim celu zaprosił błazna od błaznowania, Lis jako błazen od poważnych mediów po prostu chciał użyć Kuby do podkręcenia atmosfery i licznika sprzedaży. Znając metody pracy Tomka, z góry można założyć że opinia błazna od poważnych mediów, na temat błazna od błaznowania jest identyczna jak opinia największych wrogów Wojewódzkiego. Tomek ma w najgłębszym poważaniu, czy Kuba będzie miał na „suszi”. Tomek widzi w Kubie pożytecznego idiotę, którego wyciągnął na okładkę tylko i aż po to, aby kolejny raz zgłosić swoją pełną dyspozycyjność do zajęcia miejsca na pierwszej linii frontu propagandy. Wojewódzki miał być tylko granatnikiem, który trafi w „prawicowe szambo”. Niestety, czy też na szczęście, poszło rykoszetem i teraz błazny się otrzepują z materii, w której na co dzień rzeźbią. Żeby było już tak całkiem zabawnie, dyżurne pajace miały sobie pogadać, jakżeby inaczej, o chamstwie w domu, zagrodzie i Internecie. Marna z tego wyszło tragedia i jak wspomniałem dla higieny nie warto się w tym taplać, gdyby nie pewne błogosławione symptomy.

Strony

17666 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. dwaj tytani szmiry i tandety starli się o fryzurę jednego tytana na okładce "pisma" drugiego. Co prawda samej fryzury a la Moczar Mieczysław nie widać, ale cała reszta mi osobiście kojarzy się z Trynkiewiczem. Jakąś ogromną kpiną z inteligencji Polaków jest rozmowa z naczelnym chamem i burakiem III RP o "schamieniu Polski".

 2. Olać dziadów i tyle. Nie komentować, nie cieszyć się jak dzieci, siedzieć cicho. Moim skromnym zdaniem to pozoranctwo.

 3. Przemysł przykrywkowy, sprawa z gatunku newsa o tym, że delfin onanizował się rybą. Właśnie skończyła się I cz. audycji w TV Trwam i RM na temat raportu NIK ws. gazu łupkowego (II cz. w RM o 21:40). Zarzuty postawione w raporcie są gotowym aktem oskarżenia dla TS dla obecnie rządzących. Zanim pojawi się link do audycji - http://www.pols...

 4. dziś odnotowałem. Relacjonowana w całości przez TV Republika debata z udziałem Kaczora i prof. Glińskiego, tudzież gośc,i w Sejmie w temacie Kultury. Blisko dwugodzinna relacja, ciekawe wystąpienia osób zaangażowanych w to wszystko co kryje się pod pojęciem "kultura".
  http://telewizjarepublika.pl/debata-quotkultura-polska-wyzwania-i-przyszloscquot-wildstein-w-kulturze-powinien-dominowac-system-wartosci-nie-pluralizm,3696.html#.Uu_sdbTfQgk

 5. Widzę taki problem - TVR - dwugodzinna relacja, wielogodzinne rozmowy niedokończone (18:15-19:30 i 21:40-23:40) - chodzi o zbyt rozwlekły format audycji, nie każdy może sobie pozwolić "czasowo" na uważne słuchanie tego, nie jest to format odpowiedni dla niecierpliwego oraz żądnego sensacji i rozrywki leminga - a to lemingi trzeba "nawracać", a nie nas. W TVR ktoś napisał (zbyt krótką) relację (dowcipne powołanie się Wildsteina na Kuronia), niestety "pisemnych ekstratów" z RnD nie ma, a szkoda, bo nieraz trafiają się tak ważkie audycje, jak ta dzisiaj, że na ich podstawie powinien powstać artykuł.
  Wracając i parafrazując wypowiedź Wildsteina > - nie fetyszujmy słowa "demokracja" - wreszcie jest nagranie audycji, na ten temat http://radiowar... pod datą 31.01.2014 (zdaje się, że Fizia była nią zainteresowana) - polecam.

 6. Bardzo dziękuję.

 7. Z tym TS nie tak szybko. Orion-Jędrysek mówił, że trzeba zbadać, czy działanie rusko-tuskich to nieudolność, czy celowe działanie. Przy obecnym układzie w prokuraturze i sądownictwie nie da się. Jednakowoż przy wyczyszczeniu tej stajni Augiasza pojawią się uczciwe procesy. Może USA coś zrobią (tak jak ruszyli infoaferę), bo brak wydobycia łupków to są też straty dla nich. Mogliby nam przecież sprzedać technologię i na tym zarobić, czerpać jakieś korzyści z wydobycia gazu u nas - jakiś mały procent w zamian za dostęp do wiedzy i technologii. Swój gaz sprzedadzą gdzie indziej - tam, gdzie mają bliższy i lepszy transport. Tak sobie myślę...

 8. dwie papugi...

  trzeba obu polecic
  zrobienie trwalej z tapirem
  na plukance z moczu
  przypadkowego sluchacza

  kubus z okladki wyglada jak
  upudrowana ciota
  a wylizany lis
  moglby pograc w 'naszych ciotach'
  nakreconach za odrom i nysom uzyckom

   

 9. Sztucznie wywołany spór co by sprawić wrażenie że stoją po przeciwnej stronie, tymczasem oni nawet nie stoja tylko klęczą na kolanach i po sam nos w szambie (już niedługo podniesie się poziom).
  Jakby autor blogu nie poświęcił notki tym pajacom to bym żył w błogiej nieświadomości tego "konfliktu".

 10. takoż ... dawno spuściłam obu chamów w toalecie ...

 11. Strony