Prześlij dalej:

Proszę nie zarzucać mi efekciarstwa i używania „wyrazów”, w tytule jak byk stoi cudzysłów, co oznacza, że nie używam, tylko cytuję. Jestem z pokolenia, które obowiązkowo uczyło się języka radzieckiego, nie angielskiego, ale z samych filmów potrafię zrozumieć, co oznacza słowo: „dickhead”. Roboczo przetłumaczyłem to sobie dosłownie, jako „chu.ogłowy”, słowniki podają bardziej złagodzony synonim: „kutas”. No i takim słowem znana brytyjska dziennikarka, taka od tolerancji i tak dalej, podsumowała wyborców, którzy oddali głos na Partię Konserwatywną. Nazwiska i dosłownego cytatu podawał nie będę, z tych samym względów co zawsze, nie dołożę się do promocji miernoty, ale każdy bardzo łatwo może to w Internecie zweryfikować.

Po wynikach exit poll jest pewne, że Partia Konserwatywna wygrała wybory z niespotykaną niemal od pół wieku przewagą. Przypomnę, że liderem Torysów jest niejaki „BoJo”, czyli Boris Johnson, obok Donalda Trumpa najbardziej gnojony polityk przez krajowe i światowe media. Gdy się połączy tych kilka faktów i doda jeszcze brutalną propagandę, która straszyła Brytyjczyków „ciemnogrodem”, utratą miejsc pracy, załamaniem kursu funta i tak dalej, to wynik wyborów powinien być zupełnie inny. Znamy przecież te wszystkie powiedzenia zawierające oczywistą prawdę: „kto ma media, ten ma władzę”, „kto narzuci narrację, ten wygrywa”, „polityk jest jak mucha, można go zabić gazetą”. Nic ze starych prawd się nie sprawdziło, ponieważ żyjemy w nowych czasach, gdzie potęga Internetu nie jest truizmem, tylko stanem rzeczy.

Jedynie z jednym zarzutem w ocenie siły Internetu można się zgodzić, chociaż i tutaj następują gwałtowne zmiany. Faktem jest, że to ciągle media mają większą zdolność dostarczania tematów, podawania sensacji, co wynika wprost ze specyfiki ich działania, na przykład kontakty z politykami, „anonimowi rozmówcy” i tym podobne. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo Internet posiada gigantyczną przewagę w innym aspekcie, który nazywa się weryfikacja. Warto też zauważyć, że im bardziej tradycyjne media „przeginają”, mówiąc językiem Internetu, tym bardziej Internet jest bezlitosny. Przekonało się o tym wielu, nasi domorośli propagandyści z POKO podłączeni do zawodowców z TVN i pasjonatów z GW. Przekonały się potęgi medialne w USA, które tak naprawdę wypromowały Trumpa, chociaż chciały go zniszczyć. Teraz przekonała się cała wielka Brytania i świat, że czasy masowego ogłupiania mas przy pomocy gazety i telewizora minęły bezpowrotnie.

Strony

Źródło foto: 
32875 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  z drugiej strony Johnson z jeszcze jednym takim jak on, urządził rfeferendum w sprawie brexitu, a PO referendum okazało się, że nie miał absolutnie żadnego planu na wypadek wygranego referendum... Tak, że robienie z niego geniusza jest słabiutkie...

 2. Dick - bardziej jako kutasik

 3. dlatego łze-elity zaczęł majstrować przy sieci - chcą mieć pełna kontrolę nad internetem, bo inaczej nigdy nie zdobędą pełnej i dozywotniej władzy, co jest ich celem

 4. avatar

  @MK:

  " ... czasy masowego ogłupiania mas przy pomocy gazety i telewizora minęły bezpowrotnie"

  :)^:)

 5. Polityka prowadzona przez "demokratyczne elity" w swoim przesłaniu często przypomina politykę nazistów i czekistow. 

 6. Bo to przecież ci sami. Gdzie podziały się miliony 'wybitnych' działaczy i elektoratu komunistów Francji, Włoch, czy Hiszpanii. Nie lepiej z Belgami czy Niemcami. Przemalowano jedynie szyldy.

 7. Ten wzorzec powtarza się w wielu krajach: USA, Polsce, Brazylii czy teraz w UK. Prasa, zawsze opanowana przez lewaków na służbie NWO oraz lewaccy politycy-karierowicze są bardzo  wkurzeni gdy wyborcy zadecydują przeciwko dalszemu terrorowi neomarksizmu i ich widzeniu świata. Wtedy wpadają w furię, przy okazji pokazując swoje prawdziwe oblicze. Oby mieli jak najwięcej tego typu rozczarowań.

 8. To jest gwóźdź do politycznej trumny Tuska. Brexit to jest jego zasługa. Latał do tych Brytyjczyków jak szwabski pies na posyłki. Prasa w WB od dawna traktowała go jako karykaturę UE. Jemu się wydawało, że TVN to cały świat. Szwaby znowu przestrzeliły. Bardzo mnie to cieszy. Ciekawe co na to Greta?

 9. Greta Thunberg ...? O niej mówisz ? Ona jest za głupia, by samodzielnie myśleć. Zresztą od niej się tego nie oczekuje. Przecież to biedne dziecko jest zindoktrynowane przez połączone lewactwo tego świata. "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się". Skąd my to znamy ... To dziecko to cyborg przez nich zaprogramowany i wepchnięty w politykę po to, by... dorośli słuchali dzieci. Mnie ona jak żywo przypomina Pawlika Morozowa. Ten sam obłęd i dzikość w oczach. Ona wkrótce będzie zdolna do potwornych czynów. Lewactwo to najbardziej agresywni, nienawistni i nietolerancyjni osobnicy na tym łez padole. Można ich porównać jedynie do islamskich ektremistów. Tak uważam.

  Pozdrawiam Strażnika Pomnika Katyńskiego w Jersey City z miasta Świętej Wieży w Polsce.

 10. Thunberg narzucono nam jako ikonę walki o tzw. neutralność klimatyczną. Ładnie to brzmi, ale w gruncie rzeczy chodzi o wydanie grubych miliardów na abstrakcyjny i trudno mierzalny cel. Te pieniądze zostaną wyrwane z gardeł klasy średniej i właśnie jej zniszczenie jest prawdziwym celem tej marksistowskiej zagrywki. Zostanie tylko oligarchia NWO I bydło robocze. Tak to sobie różne Sorose wymyśliły.

 11. avatar

  Dosyć ładnie o kryzysach klimartcznych na przestrzeni wieków i całej tej histerii

   

 12. Matka Kurka dobrze ro widzi. Ludek angielski wreszczie nauczył się nie ufać swoim tradycyjnym mediom i -- jeszcze po cichu -- ma już szczerze dość nachalnej poprawności politycznej. Tak naprawdę, te wybory okazały się być tym drugim referendum, o które tak uparcie walczyły pro-brukselskie "elyty". Ludek to zrozumiał i jeszcze mocniej poparł Brexit. Teraz będzie sprzątanie po zdradzie "elyt" zasiadających w "Izbie Zdrajców".

 13. Wbrew pozorom określenie części ciała jaką się tu posłużono jest dosyć symptomatyczne. Przypomina mi się pewna książeczka bardzo mocno wypromowana przez lewackie „mendia gównego” nurtu. Coś tam o dziewczynie której jedno w głowie. Oczywiście to jedno o czym myśli, to cała masa męskich części ciała przywołanych powyżej. Czyli bajka porno o wiecznie napalonej babce. Czemu to przywołuję. Bo zastosowano tam pewien bardzo prymitywny ale skuteczny zabieg. W pewnym momencie „wiecznie chętna” panienka daje porady w kwestii aktywności politycznej. Czyli ubierz się odpowiednio wyzywająco i załóż koszulkę wspierającą partię liberalną. Generalnie odwalaj wszystkich facetów którzy mają konserwatywne poglądy. Nawet jeśli to niezłe ciacha to trudno musisz wyraźnie powiedzieć, że z takimi poglądami nie mają szans na bara bara! Jednym słowem stary numer bolszewii pt. du.pa w służbie rewolucji. W Rosji świetnie to się sprawdziło . . . . zastosowano to w Europie. Też z powodzeniem! Patent prosty jak budowa cepa! Konserwa wprowadzi zakazy – bzykania każdego z każdym, chlania itd. No jak żyć przestrzegając 10 przykazań  . . . to przecież się nie da!

 14. Strony