Prześlij dalej:

Jeszcze przed wywiadem Jarosław Kaczyńskiego z Krzysztofem Ziemcem, pozwoliłem sobie na spisanie „spiskowej teorii dziejów” i poinformowałem świat, że lider PiS ostentacyjne pokazuje, co myśli o „pandemii”. Cały „spisek” oparłem na wyjściu do kościoła, co normalnie nie byłoby niczym nadzwyczajnym, ale tym czynem Jarosław Kaczyński wzbudził ożywione reakcje komentatorów. Wszyscy siedzieli w domach, Kościół udzielił dyspensy, w związku z szalejącą „pandemią”, a blisko siedemdziesięcioletni polityk z grupy największego ryzyka naraża siebie i innych na śmiertelne niebezpieczeństwa. Ten jeden incydent dla wielu był słabą podstawą do budowania tak dalekosiężnych wniosków, ale po wywiadzie mamy całą serię przesłanek, wręcz potwierdzeń „spiskowej teorii”.

Uważne wysłuchanie słów Kaczyńskiego z umiejętnością czytania między wierszami, nie pozostawia żadnych wątpliwości, co Kaczyński myśli o globalnym teatrze, który ma przykryć „kryzys”. Zdaniem polityka znienawidzonego przez jednych i kochanego przez drugich, bezwzględnie muszą odbyć się wybory prezydenckie i to nawet w warunkach kwarantanny. Osoby objęte kwarantanną będą miały możliwość oddania głosu w domu, urna przyjdzie do nich, co może i brzmi dwuznacznie, ale pokazuje determinację polityczną. Argumenty przemawiające za przeprowadzeniem wyborów, Kaczyński podzielił na prawne i tu się odzywa sławna konstytucja oraz polityczne. W czasie kryzysu, i dokładnie takiego słowa szef PiS użył, Polska musi mieć stabilność polityczną, co zapewnić może wyłącznie taki układ, w którym rząd i Prezydent RP będą z jednego obozu. Nic nowego pod słońcem, ale w kontekście obecnej paranoi te słowa nabierają nowego znaczenia i potwierdzają, że Kaczyński w ogóle nie przejmuje się jakąś tam „pandemią”, tylko myśli z wyprzedzeniem, jak się uchronić przez prawdziwym zagrożeniem.

O ile przyjmiemy powyższe tezy za prawdziwe, to powstaje szereg pytań o sens, no i niestety wyjątkowy cynizm polityków PiS. Skoro Kaczyński wie, że nie ma żadnej pandemii, to dlaczego straszy Polaków i zapędza do domów, podczas gdy sam chodzi do kościoła. Skoro nie ma żadnej pandemii, to dlaczego zamykane są szkoły i przede wszystkich tysiące małych firm, które w tej chwili walczą o życie? Wszystko to obóz rządzący robi dla utrzymania władzy? Jak najbardziej, ale to jest jedna z wielu przyczyn i wyjątkowo poboczna, główna przyczyna wygląda zupełnie inaczej. Polska nie może sobie pozwolić na wyjście z globalnego teatru, taka postawa zakończyłaby się międzynarodowym linczem, wystarczy popatrzeć jak skończył Boris Johnson, gdy próbował grać w otwarte karty. Skończył tak, że pod presją międzynarodową i krajową musiał zamknąć szkoły i wygłosić parę zaleceń, póki co nie popartych zarządzeniami. Opozycja i media, w polskich realiach, zjadłby PiS. Taka sytuacja, w której na całym świecie liczy się zakażonych i ofiary, a w Polsce nie ma żadnych obostrzeń i reakcji na „pandemię”, jest nie do wyobrażenia.

Strony

Źródło foto: 
43343 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

39 (liczba komentarzy)

 1. " bezwzględnie muszą odbyć się wybory prezydenckie i to nawet w warunkach kwarantanny. "

  absolutnie zgadzam się z J. Kaczyńskim, a wniosek taki wynika z przewidywań co do dynamiki sytuacji w Polsce.

   "Kaczyński w ogóle nie przejmuje się jakąś tam „pandemią” ..."

  Byłby idiotą, gdyby się nie przejmował, a przecież nie jest. Polska gospodarka już ponosi ogromne koszty działań i decyzji, jakie podjął polski rząd - koszty niewyobrażalne i być może katastrofalne, tego w tej chwili jeszcze nie wiemy. Możliwe są bowiem różne scenariusze. Trzeba być szaleńcem, żeby nie brać poważnie wirusa SARS-CoV-2 i podejmować takie decyzje, jakie podjął rząd Morawieckiego.

  Nie sądzę, żeby rząd Morawieckiego oraz cały PiS to była jedna wielka banda skończonych durniów, co stara się Autor bloga udowodnić.

   

 2. Nigdzie tego Kurak nie napisał. Wg mnie cały czas udowadnia coś zupełnie przeciwnego, a mianowicie, że PiS wszystko rozgrywa dosyć dobrze, z  czym ja się zgadzam.

 3. Kaczyński na pewno nie trywializuje pandemii. Już dzisiaj żyjemy w innej rzeczywistości i nie mamy pojęcia co nas czeka w przyszłości.

 4. Jak impreza nie zostanie błyskawicznie zakończna to w wyborach np wrzesień Duda przegrywa z deska klozetowa a w październiku ludzie wyniosa  PiS z Sejmu na widłach od gnoju.

 5. "wystarczy popatrzeć jak skończył Boris Johnson, gdy próbował grać w otwarte karty."

  Wlk.Brytania przyjęła inną niż Polska strategię walki z SARS-CoV-2. Rezultaty tej strategii widać w statystykach, na dzisiaj mają tam 72% śmiertelność i liczba ta stale rośnie. Ale - z drugiej strony - nie mają jeszcze przeciążonych szpitali - 4685 pacjentów brytyjski system był w stanie przyjąć.

  Jak brytyjska strategia się zakończy, tego jeszcze nie wiemy ale oby jak najlepiej. Wszyscy mamy tam rodziny.

   

 6. Mając za opozycję taką bandę totalnych sukinsynów nie było wyboru a i wydaje się że medyczna strona na to wskazuje. Prezydent z jednego obozu? Kolejna manipulacja Kaczyńskiego, tak jak wczorajsza o tym że to Duda najbardziej traci z powodu zawieszenia kampanii. Co za bezczelne łgarstwo! "Każda władza korumpuje a władza absolutna korumpuje absolutnie".  Jeżeli PiS ma  na uwadze interes Polski, to dlaczego tak bardzo boi się  patriotycznego Ruchu narodowego? Rzecz jasna Prezydent z niemieckiego PO lub z "ruskich onuc" czyli SLD lub PSL  byłby katastrofą dla Polski. Ale trzymający w pionie rząd tych "entuzjastów żydowskich" Prezydent z ugrupowania propolskich patriotów z Ruchu narodowego - to całkim dobra opcja dla Polski. 

 7. Znowu nie wziąłeś lekarstw! Do budy!

 8. Juzernik!

  Do ruskiej budy? ;)

 9. Pisałem Ci już parę razy Stary Dziadu z "juesej", z mózgiem przeżartym azbestem, żebyś się tak nie napinał, bo będą kalesony do prania! "ruskie onuce, ruskie onuce, ruskie onuce" - to będą Twoje ostatnie słowa, debilu? Dałeś się zmanipulować temu żydowskiemu chałatowi Bartowi , który cały czas judzi przeciw propolskiemu Ruchowi narodowemu, jedynej realnej opcji dla Polski. Nawet licealista wie , że ruskie onuce to pomioty SLD i PSL, czyli Biedroń i Kamysz ( w walce o Prezydenturę) A z tym chamem Juzernikiem oderwanym od przerzucania gnoju nawet szkoda gadać - Bart już go omotał. Septimus podobny bezmózg!

 10. avatar

  Wypad kupo! Anarcho-totalniacy czyli PO, KO i konfederacja to jedno łajno.

 11. Strony