Prześlij dalej:

Pomiędzy tysiącami doniesień medialnych przemknęła informacja, która normalnie byłaby na topie ze dwa tygodnie, a w obecnych paranoicznych warunkach nie przeżyła godziny. Oto w czasach narodowej kwarantanny, gdy wszyscy siedzą na balkonach i śpiewają piosenki, bo takie były apele od komitetu politycznego SLD po episkopat, Jarosław Kaczyński udaje się na mszę. Polityk blisko siedemdziesięcioletni, jak wiadomo schorowany, czyli z grupy największego ryzyka. Pomijając spodziewaną nagonkę medialną, trzeba sobie zdać pytanie, dlaczego Jarosław Kaczyński do kościoła poszedł? Moja odpowiedź dla jednych będzie idiotyzmem, dla drugich oczywistością, inni się dłużej zastanowią, pozostali zbulwersują.

Jarosław Kaczyński to polityk, który doskonale i wręcz brawuro odczytuje wszelkiego rodzaju mistyfikacje i teatry polityczne. Nie kto inny tylko Kaczyński twierdził niemal wprost, że to Rosja zrobiła z Merkel kanclerza, ten sam Kaczyński bez zahamowań mówił o „emigrantach”, strefach zero i bakteriach przez nich roznoszonych. Jednocześnie jest to polityk wyjątkowo ostrożny i zakładający najgorszy scenariusz, taki jak zamach na życie Jego brata i potencjalny zamach na niego samego. Legendą została owiana grupa przybocznych szefa PiS i towarzyszącej mu ochrony. Jeśli się to wszystko wie, to obraz sytuacji staje się jasny. Kaczyński nie ma wątpliwości, że modny wirus to kolejny polityczny teatr na skalę globalną i z tym teatrem nie da się walczyć, dlatego trzeba się ustawić na maksymalnie korzystnych pozycjach politycznych. Gdyby Kaczyński, mający dostęp do wielu danych, o których my nie mamy pojęcia, był przekonany, że zagrożenie wirusem jest prawdziwe, nigdy by się w kościele nie pojawił i nie szukał guza, to nie jest jego styl.

Kto potrafi wyzwolić się z emocjonalnej spirali, ten zobaczy w powyższym zestawie same fakty i znane od lat cechy charakterystyczne polityka Kaczyńskiego, nie szaleństwo, sensację, czy idiotyzm. Co z tą wiedzą teraz zrobić i jak sobie wytłumaczyć bieżące działania? PiS nie ma wyjścia, nie może sobie pozwolić na taki scenariusz, jaki zastosował Johnson, którego zresztą przywołano do porządku, bo psuje cały biznes. PiS musiał przeprowadzić kwarantannę, nadać sprawie poważny ton, w przeciwnym razie opozycja, ale i większość wyborców zrobiłaby piekło, a oddolna histeria jest znacznie groźniejsza niż histeria narzucona i kontrolowana przez władzę. Dziecko wiedziało, że w takich skrajnych warunkach zawsze zyskuje władza, która posiada odpowiednie narzędzia do ratowania narodu. Wystarczy robić to, co się robi w tej chwili, nawoływać do solidarności, pokazywać zagrożenie i jednocześnie uspokajać tytanicznym wysiłkiem władzy, czuwającej nad wszystkim. Zgodnie z regułami gry, prawdziwą karierę robi zmęczona twarz ministra Szumowskiego.

Strony

Źródło foto: 
36490 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Za tą całą paniką najprawdopodobniej stoi Wielka Lichwa. Oprócz skupu tanich akcji od zdesperowanych inwestorów zapewne jej chodzi o unicestwienie ostatniej przeszkody w panowaniu nad światem, czyli klasy średniej. Dlatego Polska powinna robić wszystko, by tą klasę średnią u siebie chronić. Jest to o wiele ważniejsze działanie, niż walka z samą chorobą.

 2. Charakter tego wirusa wskazuje, że bez względu na zastosowany sposób walki z nim, to bilans chorobowy będzie podobny. Ogromna ilość śmiertelnych ofiar we Włoszech jest spowodowana brakiem sprzętu ((respiratorów).

  C-19 zabija starych i schorowanych. Czy robi  coś jeszcze z naszym zdrowiem, tego jeszcze nie wiemy.

  Targ Rybny w Wuhan będzie miał większy wpływ na gospodarkę światową niż wszystkie Giełdy razem wzięte.

   

 3. Przepraszam, ale kto Ci bronił przygotowywać się na trudne czasy? Nie chodzi mi o to, że musisz być Krezusem i kupować całe przedsiębiorstwa. Czy naprawdę trzeba robić z siebie męczennika/nieudacznika? Cała historia ludzkości, to powtarzające się okresy rozwoju i kryzysów, wywoływane samoistnie lub sztucznie. Tak po prostu jest skonstruowany świat i nie ma co przeżucać odpowiedzialności na Wielką Lichwę, czy inne Wielkie Coś Tam . No, chyba, że tak Ci łatwiej, ale to już inna bajka.

 4. Wielka Lichwa od czasu do czasu urządza "strzyżenie owiec". Właśnie z czymś takim mamy teraz do czynienia. Ludzie to powinni wiedzieć. Co do reszty mojego wpisu to polecam czytanie ze zrozumieniem.

 5. PiS ma teraz szanse dokonać przeskoku technologicznego w polskiej szkole.

  Nauka dzieci - nauczyciele przez komunikatory internetowe, które mają coraz większe możliwości.

   

  Rzeczywiście, z walki z koronawirusem zwycięsko wyjdą wielkie korporacje - to juz widać na rynku lotniczym.

  Być może, LOT przejmie jakąs tanią linie lotniczą?

 6. PiS ma tu, niestety, zerowe pole manewru.

 7. avatar

  Wirus istnieje. Lepiej  jest się nie zarazić.  Chińczycy, jak się zdaje, poradzą sobie. Znaczy, i politycznie i medycznie nie ma innej drogi, tylko chińska.

  także: https://www.arte.tv/pl/videos/095527-000-A/koronawirus-dziennik-z-kwarantanny-w-pekinie/

  Obecnie to co pozostanie w pamięci będzie: 

  https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/231668901306202/

 8. avatar

  Z  zawodowego perfekcjonizmu a i zainteresowania teorią gier, byłego ofc:

   https://medium.com/@tomaspueyo

 9. Przeceniacie rolę Rosji. Merkel została wybrana przez niemieckie firmy i służby specjalne, żeby wejść w sojusz z Rosją.

  Ale realizuje interes Niemiec wobec Rosji. To że całkiem sprzeczny z naszą polityka to druga sprawa. 

 10. Strony