Jerzy Owsiak, Zarząd WOŚP i rzecznik Dobies paszkwilem odpowiadają na list Matki Kurki

Prześlij dalej:

Swoim starym topornym zwyczajem, mecenas Jacek Zagajewski przeciągając wszelkie terminy przewidziane prawem do maksymalnej odległości w czasie i przestrzeni, złożył w końcu apelację. Treść tego pożal się Boże elaboratu dla mnie była nie do pokonania, rzuciłem okiem na kilka punktów, pośmiałem się i wróciłem do pożytecznych zajęć. Przez media najsłuszniejsze na świecie zostało ukute takie powiedzenie: „wszystko będzie jak zawsze, bo na pewno prezes zaraz coś chlapnie”. No i prezes „Złotego Melona” jest niezawodny. Biedny mecenas Zagajewski wydziobał 38 stron pisma cedzonego stylem carskiego urzędnika, a prezes Owsiak, cały Zarząd i rzecznik WOŚP przekreślili ramotę mecenasa jednym dowodem koronnym, który pojawi się w dwóch rozprawach. Poniżej publikuję odpowiedź do sztabów, na mój list, który zawierał tylko i wyłącznie rzeczowe argumenty wsparte treścią zaczerpniętą z wyroku Sadu. Proszę Państwa, proszę uważnie przeczytać to „dzieło” i samemu ocenić, czy WOŚP wraz z Jerzym Owsiakiem wnosząc prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk (zniesławienie) i 216 kk (znieważenie) są tylko bezczelni, czy po prostu takie są symptomy agonii konglomeratu biznesowego kończącego swój żywot. Treść paszkwilu oczywiście trafi do Sądu Okręgowego w Legnicy, jako część odpowiedzi na apelację oraz jako dowód w prywatnym akcie oskarżenia skierowanym przeciw Jerzemu Owsiakowi i najpewniej fundacji WOŚP. Nie odpuszczę tym ludziom, którzy sami sobie nadali status nietykalnych. Z dumą noszę szkarłatne litery: wariat, furiat, pełen nienawiści nieudacznik, bo to są komplementy, które odróżniają mnie od „miłości, przyjaźni i muzyki” Jerzego Owsiaka oraz całej WOŚP.

----- wiadomość oryginalna -----
od: "Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"
do: "akchelmski@hoga.pl"
temat: Fundacja WOŚP do szefów sztabów
data: 2014-12-11 19:06:35

Drodzy Przyjaciele,

Wiemy już, że bloger Matka Kurka, z którym od ponad roku jesteśmy w sporze sądowym, a który w swoich publikacjach dopuścił się wielokrotnego zniesławienia i znieważenia tak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i Jurka Owsiaka, zasypuje Wasze skrzynki mailowe szkalującymi Orkiestrę wiadomościami. Nie mamy na to wpływu, ale jest nam przykro, że fakt Waszego zaangażowania w działania WOŚP staje się powodem, dla którego stajecie się obiektem ataków nienawidzącego ludzi, chorego z nienawiści, sfrustrowanego furiata.

W historii Orkiestry niejednokrotnie spotykaliśmy już na swojej drodze ludzi, którzy zaślepieni nienawiścią próbowali dyskredytować nasze działania. Nie raz już zmagaliśmy się z pieniaczami, wariatami, awanturnikami i ludźmi szukającymi sławy w atakowaniu symbolu jednoczącego wszystkich Polaków.

Strony

46211 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

51 (liczba komentarzy)

 1. Ciekawą nazwę ma teraz firma Owsiaka, od maja 2014: Jasna Sprawa (chyba jako przeciwwaga do ciemnych spraw z nim związanych) :)
  Szczegóły tu:
  https://prod.ce...

  Jestem ciekaw dalszemu rozwojowi wypadków. Bo retoryka WOŚP już jest jak za komuny: kto nie z nami, to wariat chory z nienawiści :)

 2. avatar

  To już jest coś niesamowitego. Jak to wygrzebałeś? Zaiwesili Mrówkę Całą i założyli "Jasną Sparwę".

 3. Baza przedsiębiorców jest dostępna dla wszystkich :) https://prod.ce...
  Możesz poszukać Niedźwiedzka-Owsiak Warszawa. Mrówka Cała ma zawieszoną działalność od kwietnia :) I tak samo poszukałem Owsiaka, teraz widać że wszystko pójdzie w szkolenia ratowników itp

 4. avatar

  Sama ewidencja to oczywistość, korzystałem wielokrotnie, ale jak wpadłeś, że Owsiak po blamażu z "Mrówką Całą" mógł mieć tyle bezczelności w sobie, aby następnego dnia założyć "Jasna sprawa". Nawet mnie to nie przyszło do głowy, a jak wiadomo jestem bezrobotnym paranoikiem i nie mam ciekawszych zajęć. Piękne trafienie i wszystko jak na dłoni, skąd ta odgrzewana gra trupami, przy zawiadomieniach pogotowia - "Jasna sprawa".

 5. w kraju gdzie instytucję mieniącą się bankową zakłada facet z wyrokami na koncie i po zmianie nazwiska między jednym wyrokiem a drugim, a tymczasem referent w szkole (pomocnik kierownika gospodarczego) musi mieć zaświadczenie o niekaralności, bezczelność "Jurka" nie jest chyba niczym szokującym ...

 6. otwarta po tym, jak poprosiłeś sąd o kwity księgowe z Mrówki. Dlaczego? Bo już 1.01.2015 można wrzucić do pieca księgowość Mrówki za rok 2009. A za rok ... tak, tak, kolejny rocznik księgowości pójdzie na opał. Stąd mądra czy głupia (oczywiście, że głuia), ale gra na czas Zagajewskiego. Tą zagrywką Juras pokazał, gdzie są najbardziej trefne kwity.

 7. Należało by teraz wystąpić szybciutko do sprawiedliwych instancji w tym kraju o przejęcie dokumentacji przed jej zutylizowaniem.

 8. Czy próbował ktoś zlokalizować wydarzenia na osi czasu?
  2014-03-25  złotoryjski sąd bierze pod uwagę rozliczenia pomiędzy WOŚP, Mrówką i Melonem http://kontrowe...
  2014-04-02  oddalenie wniosku WOŚP o ustanowienie zabezpieczenia przez warszawski sąd (data ustalona na postawie artykułu MK) http://kontrowe...
  2014-04-15  zamknięcie działalności Mrówki C https://prod.ce...
  2014-05-01  Jasna Sprawa otwiera działalność https://prod.ce...

  Uzupełnijcie proszę jeśli coś pominąłem.

 9. ...którzy pod czymś takim się podpisali, o zgrozo?! Przecież to jakieś wynaturzenia chorego umysłu.

 10. avatar

  profesorowie  mniemanologii  stosowanej.

 11. Strony