Jerzy Owsiak, Zarząd WOŚP i rzecznik Dobies paszkwilem odpowiadają na list Matki Kurki

Prześlij dalej:

Swoim starym topornym zwyczajem, mecenas Jacek Zagajewski przeciągając wszelkie terminy przewidziane prawem do maksymalnej odległości w czasie i przestrzeni, złożył w końcu apelację. Treść tego pożal się Boże elaboratu dla mnie była nie do pokonania, rzuciłem okiem na kilka punktów, pośmiałem się i wróciłem do pożytecznych zajęć. Przez media najsłuszniejsze na świecie zostało ukute takie powiedzenie: „wszystko będzie jak zawsze, bo na pewno prezes zaraz coś chlapnie”. No i prezes „Złotego Melona” jest niezawodny. Biedny mecenas Zagajewski wydziobał 38 stron pisma cedzonego stylem carskiego urzędnika, a prezes Owsiak, cały Zarząd i rzecznik WOŚP przekreślili ramotę mecenasa jednym dowodem koronnym, który pojawi się w dwóch rozprawach. Poniżej publikuję odpowiedź do sztabów, na mój list, który zawierał tylko i wyłącznie rzeczowe argumenty wsparte treścią zaczerpniętą z wyroku Sadu. Proszę Państwa, proszę uważnie przeczytać to „dzieło” i samemu ocenić, czy WOŚP wraz z Jerzym Owsiakiem wnosząc prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk (zniesławienie) i 216 kk (znieważenie) są tylko bezczelni, czy po prostu takie są symptomy agonii konglomeratu biznesowego kończącego swój żywot. Treść paszkwilu oczywiście trafi do Sądu Okręgowego w Legnicy, jako część odpowiedzi na apelację oraz jako dowód w prywatnym akcie oskarżenia skierowanym przeciw Jerzemu Owsiakowi i najpewniej fundacji WOŚP. Nie odpuszczę tym ludziom, którzy sami sobie nadali status nietykalnych. Z dumą noszę szkarłatne litery: wariat, furiat, pełen nienawiści nieudacznik, bo to są komplementy, które odróżniają mnie od „miłości, przyjaźni i muzyki” Jerzego Owsiaka oraz całej WOŚP.

----- wiadomość oryginalna -----
od: "Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"
do: "akchelmski@hoga.pl"
temat: Fundacja WOŚP do szefów sztabów
data: 2014-12-11 19:06:35

Drodzy Przyjaciele,

Wiemy już, że bloger Matka Kurka, z którym od ponad roku jesteśmy w sporze sądowym, a który w swoich publikacjach dopuścił się wielokrotnego zniesławienia i znieważenia tak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i Jurka Owsiaka, zasypuje Wasze skrzynki mailowe szkalującymi Orkiestrę wiadomościami. Nie mamy na to wpływu, ale jest nam przykro, że fakt Waszego zaangażowania w działania WOŚP staje się powodem, dla którego stajecie się obiektem ataków nienawidzącego ludzi, chorego z nienawiści, sfrustrowanego furiata.

W historii Orkiestry niejednokrotnie spotykaliśmy już na swojej drodze ludzi, którzy zaślepieni nienawiścią próbowali dyskredytować nasze działania. Nie raz już zmagaliśmy się z pieniaczami, wariatami, awanturnikami i ludźmi szukającymi sławy w atakowaniu symbolu jednoczącego wszystkich Polaków.

Strony

46878 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

51 (liczba komentarzy)

 1. Ciekawą nazwę ma teraz firma Owsiaka, od maja 2014: Jasna Sprawa (chyba jako przeciwwaga do ciemnych spraw z nim związanych) :)
  Szczegóły tu:
  https://prod.ce...

  Jestem ciekaw dalszemu rozwojowi wypadków. Bo retoryka WOŚP już jest jak za komuny: kto nie z nami, to wariat chory z nienawiści :)

 2. avatar

  To już jest coś niesamowitego. Jak to wygrzebałeś? Zaiwesili Mrówkę Całą i założyli "Jasną Sparwę".

 3. Baza przedsiębiorców jest dostępna dla wszystkich :) https://prod.ce...
  Możesz poszukać Niedźwiedzka-Owsiak Warszawa. Mrówka Cała ma zawieszoną działalność od kwietnia :) I tak samo poszukałem Owsiaka, teraz widać że wszystko pójdzie w szkolenia ratowników itp

 4. avatar

  Sama ewidencja to oczywistość, korzystałem wielokrotnie, ale jak wpadłeś, że Owsiak po blamażu z "Mrówką Całą" mógł mieć tyle bezczelności w sobie, aby następnego dnia założyć "Jasna sprawa". Nawet mnie to nie przyszło do głowy, a jak wiadomo jestem bezrobotnym paranoikiem i nie mam ciekawszych zajęć. Piękne trafienie i wszystko jak na dłoni, skąd ta odgrzewana gra trupami, przy zawiadomieniach pogotowia - "Jasna sprawa".

 5. w kraju gdzie instytucję mieniącą się bankową zakłada facet z wyrokami na koncie i po zmianie nazwiska między jednym wyrokiem a drugim, a tymczasem referent w szkole (pomocnik kierownika gospodarczego) musi mieć zaświadczenie o niekaralności, bezczelność "Jurka" nie jest chyba niczym szokującym ...

 6. otwarta po tym, jak poprosiłeś sąd o kwity księgowe z Mrówki. Dlaczego? Bo już 1.01.2015 można wrzucić do pieca księgowość Mrówki za rok 2009. A za rok ... tak, tak, kolejny rocznik księgowości pójdzie na opał. Stąd mądra czy głupia (oczywiście, że głuia), ale gra na czas Zagajewskiego. Tą zagrywką Juras pokazał, gdzie są najbardziej trefne kwity.

 7. Należało by teraz wystąpić szybciutko do sprawiedliwych instancji w tym kraju o przejęcie dokumentacji przed jej zutylizowaniem.

 8. Czy próbował ktoś zlokalizować wydarzenia na osi czasu?
  2014-03-25  złotoryjski sąd bierze pod uwagę rozliczenia pomiędzy WOŚP, Mrówką i Melonem http://kontrowe...
  2014-04-02  oddalenie wniosku WOŚP o ustanowienie zabezpieczenia przez warszawski sąd (data ustalona na postawie artykułu MK) http://kontrowe...
  2014-04-15  zamknięcie działalności Mrówki C https://prod.ce...
  2014-05-01  Jasna Sprawa otwiera działalność https://prod.ce...

  Uzupełnijcie proszę jeśli coś pominąłem.

 9. ...którzy pod czymś takim się podpisali, o zgrozo?! Przecież to jakieś wynaturzenia chorego umysłu.

 10. avatar

  profesorowie  mniemanologii  stosowanej.

 11. Przyznają, że jesteś człowiekiem wręcz niebezpiecznym czyli traktują serio i pojadą wszystkie rąsie Owsiaka na pokład, no i te uniki Mrówki w coś jasnego, co powyżej komentator opisał. Szkoda, że nie jestem szychą adwokacką, póki co, wspieram mentalnie i jeśli mogę,  szeptanie w realu.

 12. Oby ta karawana WOŚP z naczelnym dyrygentem pojechała na śmietnik.

 13. zakup niezwykle drogiego, ale ważnego, ratującego życie urządzenia dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, w którym prof. Janusz Skalski ze swoją fantastyczną ekipą uratował życie 2-letniego Adasia. Uratował, bo szpital wyposażony jest w doskonały sprzęt, m.in. kupiony przez Fundację.

  Hiena cmentarna w akcji.

 14. Jeżeli to nie jest dowód dla sądu, że Kurka ma 1000%racji, nazywając szmatławca hieną cmentarną, to, kuźźźwa, pytam co nim jest???

 15. Motto:  Panie Owsiak, pan tu gadu-gadu a lont w d...ie już się dopala!

  Swoją drogą - niezłą orkę sobie zafundowałeś, Kurka. Przecież to robota dla dobrze zorganizowanej kancelarii adwokackiej. Szacunek! W tym, co tu pisze Owsiak i jego  kamanda - widać przede wszystkim strach a  z niego wypływa potrzeba magii i zaklinania rzeczywistości, której już żadną miarą zakląć się nie da. Poza tym - po swojemu "docenił"  Ciebie i Twoją robotę:
  A sąd-jak sąd: Dostanie materiał, pogłówkuje i zdecyduje.
  Nie wiem, ale w procedurze odwoławczej chyba jest zasada, że gdy Sąd Okręgowy zwraca sprawę do ponownego rozpatrzenia - z urzędu rozpatruje ją i orzeka inny skład. Oby co najmniej nie gorszy od dotychczasowego.
  Tego Ci życzę z serca!
  Cytuję zaklinacza faktów:
  "Tym razem mamy do czynienia z człowiekiem wręcz niebezpiecznym. Cyniczny, pełen jadu, przepełniony złem, a jednocześnie przebiegły, sprytny, wyrachowany. Na co dzień bezrobotny, bez sukcesów w życiu, z trudną przeszłością, całą swoją energię wkłada w tworzenie bloga, gdzie publikuje treści tak skrajnie szowinistyczne i napastliwe, że nie raz już zaprowadziły go one przed oblicze sądu."

  Toż to jakby żywcem wyjęte słowa z ust klasyka, tow. Wiesława, który w 68r tak jakoś się darł z trybuny plenum  KC m.in. na temat "Szpotańskiego i reszty"...No miodzio! :)
  Ciekawe, kto "Jurkowi" to podsunął?...  Postawiłbym mu kolejkę! ;-)

 16. ...laurka taka, że tylko wyhaftować i nad łóżkiem powiesić :D Koniecznie z wszystkimi podpisami autorów pod spodem.

 17. Może szkolił p. Jurka jakiś MILICJANT na CHIŃSKIM RĘCZNIKU? NOWOMOWA Z GŁĘBOKIEJ KOMUNY - OSZOŁOMSTWO.... 3MAM KCIUKI NA PACIORKACH ZA MATKĘ KURKĘ - KURCZAK Z TWOJEJ HODOWLI ;)
  PS ROZPOWIADAM WSZEM I WOBEC O TWOJEJ STRONIE i o firmach p.Owsiakach i jego żony oraz o nie porzedstawieniu rozliczeń finansowych pomiędzy TRIO - WOŚP+MRÓWKA CAŁA+ZŁOTY MELON....
  KONIECZNIE NALEŻY PAMIĘTAĆ O DOKŁADNYM WYJAŚNIENIU SPRAWY MŁYNA SZADOWO :) POZDRAWIAM.

 18. obstawiałabym, że mowa o Antonim Macierewiczu.
  Zaiste MK w dobrym gronie się znalazł ... 
  "trudna przeszłość" ihahaha!!!

 19. Nie będę oryginalny i napiszę, że większość chce być oszukiwana. Tak jak przy kupnie używanego auta - aby się błyszczał. Tak nieważne, że "Jurek" przytula melony, ważne, że jest "kolorowo i wesoło", mrugająco oraz głośno i jesteśmy aniołkami. Lalalala, hop siup, hop siup ;)

 20. "Fundacja to jedyna taka organizacja na świecie. Zawsze podkreślam - made in Poland".
  Naśladowców 0 /słownie zero/.
  Jedyny taki Owsiak na świecie. Nie masz cwaniaka nad Jurka Owsiaka.

   
   

 21. To lotne hasło i wpadające w ucho:
  Nie masz cwaniaka nad Jurka Owsiaka!

 22. avatar

  Co do apelacji Zagajewskiego, to jest naprawdę komedia, przejrzałem skrupulatnie każdy punkt i KAŻDY to bujda, którą da się podważyć wieloma dowodami, ale mnie wystarczą dwa. Przykład pierwszy z brzegu

  "b. oczywistym było, że oskarżony wiedział jedynie o powiązaniu Złotego Melona z Fundacją W.O.Ś.P. i nie wskazał na ani jeden przypadek „dojenia” i żądał dalszego postępowania w celu doprowadzenia do wykazania jego twierdzeń za prawdziwe, podczas gdy już w chwili pisania
  artykułów powinien mieć wiedzę w tym zakresie."

  Oskarżony wskazał szereg przykładów na dojenie:
  - korzystanie z nieruchomości WOŚP przez "Złotego Melona"
  - organizowanie komercyjnych szkoleń przez "Złotego Melona" w obiektach należęcych i OPŁACANYCH PRZEZ WOŚP.
  - próba doprowadzenia do zawarcia kontraktu na szkolenia ratowników przez "Złotego Melona" na podstawie oferty przygotowanej dla ministerstwa zdrowia przez WOŚP.

  itd, itp.

  Nie wspomnę, że apelacja zawiera prymitywne kłamstwa lub niechlujstwa przypisujące Sądowi w Złotoryi treści i wnioski, które nigdy nie padły:

  "5. naruszenie przepisów prawa procesowego (438 pkt 2 K.p.k. ) tj. treści art. 7 K.p.k. w zw. z
  art. 410 K.p.k. poprzez uznanie wyjaśnień Piotra Wielguckiego za zgodne z prawdą w
  całości a to ze względu na cyt.: „szczerość: jego wypowiedzi ( str. 15 uzasadnienia )"

  Na stronie 15 uzasadnienia, Sędzia Misiak jak najbardziej pisze o szczerości, ale nie "wypowiedzi", tylko "odpowiedzi" na konkretne pytanie. Co więcej Sędzia odrzuca moją szczerość odpowiedzi i uznaje, że nie jestem blogerem, tylko działam jak prasa:

  "Tym samym osobę taką obowiązuje staranność W dokumentowaniu podawanych faktów na poziomie dziennikarza. Nie można jednak pominąć stanowiska oskarżonego, w ocenie sądu W pełni wiarygodnego i wynikającego ze szczerej odpowiedzi na pytanie przewodniczącego składu
  orzekającego, iż nie uważał on 'swoich publikacji za rodzaj prasy (z powodu braku
  świadomości takiego stanu rzeczy nie sposób wyciągać z tego wobec oskarżonego
  negatywne konsekwencje). Z uwagi jednak na wykształcenie socjologiczne
  oskarżonego, jego zaangażowanie W komentowanie życia społecznego i politycznego,
  wysoką częstotliwość publikacji, sąd kryteria staranności wobec jego osoby usytuował
  na poziomie zbliżonym do dziennikarskiego, a z pewnością znacznie przekraczającym
  poziom zwykłego, przeciętnego obywatela."

  Kompromitacja, panie mecenasie i szczere wyrazy politowania. Ale z drugiej strony obaj wiemy, że to sztuka dla sztuki. W każdym razie gratuluję, że znów pan mecenas "zmasakrował Matkę Kurkę" w darmowej gazetce z Biedronki, mnie znów wystarczy "Owsiak wygrał, ale przegrał". Fajnie, że pan mecenas podjął temat zniewagi wzajemnej. Proszę sobie wyobrazić, że dziś odbyło się posiedzenie Sądu w Legnicy, w sprawie przywrócenia terminu zawitego. Chodzi o mój prywatny akt oskarżenia wniesiony przeciw guru. Zna pan treść postanowienia?

  PS Jak się panu mecenasowi podoba list zarządu i prezesa wysłany do 1467 podmiotów, z czego 90% to podmioty publiczne. Mnie się bardzo podoba, czasami to się zastanawiam, czy prezes nie jest moim fanem.

 23. Pan Zagajewski nie pracuje charytatywnie - więc.... musi wykazać się czymś....

  DO PRZEDYSKUTOWANIA:

  Proponuję wydrukować tekst, kilka zdań informujących o poczynaniach Pana Jurka. Następnie rozdawanie go wszystkim z puszkami podczas imprezy  WOŚP. Mam już kilku chętnych do takiej akcji :)

  A jeśli zostaną jakieś kartki, to można je przekazać młodzieży podczas taplania się w błocie.

  W ten sposób zniesiemy embargo ;) na sprawę MK? Na pewno więcej osób dowie się jak MRÓWKA CAŁA piszczy i pęka ZŁOTY MELON ;)

  Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.

 24. Ty sfrustrowany furiacie! No pięknie...
  Pytanko: pamięta ktoś jaki to, co Juras z WOŚP uzbiera stanowi procent budżetu NFZ?

  Pzdr.

 25. Dla cierpliwych - bilans NFZ za 2013:

  http://www.nfz.gov.pl/new/art/6269/Bilans_2013_NFZ.pdf

 26. avatar

  A dla leniwych ściąga:

  a) NFZ w ciągu roku 64 miliardy
  b) WOŚP w ciągu 1,5 roku 45 milionów.

  Po takich promilach prawie można prowadzić.

 27. Już nawet to "rozliczanie" w systemie 1,5 rocznym jest kryminałem samym w sobie:)
  Z ciekawości: te 45 melonów to z jakiego okresu?

 28. avatar

  Mają bumagę od ministra, i mogą doić odsetki przez 1,5 roku. Rozliczenie zbiórki za 2012 r.

 29. avatar

  Tylko inne cwaniaki. Czy to ma znaczenie w sprawie rujnowania apelacji Zagajewskiego?

 30. avatar

  Napisał własny paszkwil. Ale i tak paszkwil zarządu ma kolosalne znaczenie, bo oskarżycielami w procesie byli i WOŚP i guru. Oni zrobili tę apelację dla fanatyków, dla zwarcia szeregów, tych najwierniejszych bojowników, którzy jeszcze zostali. Prawnie to jest gniot i kto wie, czy nie celowy, bo oczywiście zwrot do I instancji skończyłby się dla nich ponowieniem wniosków o przekazanie ksiąg rachunkowych.

 31. Strony