„Ja Wam wszystko wyśpiewam” – Pawełek Kukiz, czyli Jurek Owsiak i „róbta co chceta” II

Prześlij dalej:

Istnieją tacy śpiewacy, którzy wyśpiewają wszystko i na każdej scenie, podobnie jak śpiewak z „Misia”. Czas najwyższy koncert uniwersalnego artysty przerwać. W czasie kampanii prezydenckiej wspinałem się na wyżyny dyplomacji i chociaż doskonale wiedziałem czym jest tandetny teatrzyk z Kukizem w roli głównej, robiłem wszystko, aby dzieci nie pouciekały z piaskownicy, tylko poszły na II turę wyborów prezydenckich i zagłosowały rozsądnie. Wówczas „nie obrażenie” politycznie dziecinnego elektoratu miało głęboki sens, ale gdy dzisiaj słyszę, że pisanie prawdy o wyborcach i samym liderze bezideowej ferajny doprowadzi do porażki PiS, to się zastanawiam, co ci „analitycy” mają w głowach. W polityce nie ma litości i na tym cała zabawa polega, aby polityczną konkurencję wykończyć, a kto jest zbyt wrażliwy niech się za szydełkowanie weźmie. Zacznijmy od początku. Kim jest Pawełek Kukiz? Wczoraj w kilku zdaniach zdefiniowałem klasycznego lidera i głos młodego pokolenia w wydaniu RP III, dziś uzupełnię definicję. Lider młodego pokolenia wygląda tak: a) karierę musi zacząć jeszcze w PRL, b) powinien mieć co najmniej 50 lat, c) na koncie musi posiadać minimum milion złotych w ruchomościach i nieruchomościach, d) utrzymanek budżetu, ZAIKS-u lub innej instytucji, e) koniecznie artysta lub ekscentryk, f) „apolityczny” i „antysystemowy” bywalec salonów i głównych mediów. Do tego modelu pasuje każdy „młodzieżowiec” z rozkładówek kolorowych pism, czy to będzie „Kuba” Wojewódzki, „Jurek” Owsiak, czy najnowszy produkt buntu "Pawełek" Kukiz. Nowy i modelowy lider zbuntowanych z powodzeniem mógłby prowadzić durne show, ale poszedł za Owsiakiem w kierunku WOŚP II. Zanim wskażę detaliczne podobieństwa warto podsumować karierę i życiowe wybory Pawełka.

Strony

66153 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. Dzisiejszy tekst to punkt wyjścia do stu kolejnych, jeszcze bardziej rozwiniętych przemyśleń. Wstawiłem szóstkę (bo siódemek tu nie dają).

 2. Możnaby powiedzieć: Kukiz, Twój Ruch.
  Czyli od Palikota do Paligłupa.

 3. Bardzo dobre stanowisko w ogólnoposkiej dyspucie o Kukizie, w jakimś sensie wyprzedzające potencjalne, a przecież możliwe zagrożenie, bo w polityce to jednak "oskarżony" musi udowodnić niewinność ... Trzeba się starać by to zajęcie stanowiska przebiło się jak najmocniej do publiki. Rzeczywiście jest tu Krystyna Pawłowicz x może nie 100, ale x 10 to chyba spokojnie. 

  Co do literówki to tutaj: Kukiz na wzór Owsiak wciska ciemnotę

 4.    "jednoznacznie"      

  https://twitter...

  Schetyna już ma rozpisane listy?

 5. avatar

  Jeśli "wódz" wskazuje "jedynkę"  na liście to jest  "PARTIOKRACJA" jeśli takie miejsce wskazuje Kukiz to jest demokracja.Takie myślenie to już KRETYNIZM czy jeszcze tylko KUKIZM?

 6. Kiedy mnie pytają o zdanie, odpowiadam, że człowieka o czystych intencjach i czystej kartotece stać na szczere i jednoznaczne stanowisko... A jeśli w coś wdepnie - przyznaje się do tego, nie powtarza tych samych błędów  i odszczekuje, zaraz jak tylko zauważy, że był w błędzie. 

  I tego mi właśnie u "ciacha" brakuje: jednoznacznej, zdecydowanej postawy - w wielu sprawach.

 7. budowały się oddolnie w regionach, a nie z nakazu grubych warszawskich miśków i to jest dobre. Znam w moim mieście członków PiS i powiem, że nie wiem czy nie lepiej budować coś od nowa z Kukizem i ludźmi jeszcze nie spaczonymi, ale chcącymi coś zmienić, niż dać stery takim 'pisowcom' jak ci z mojego miasta. Z takimi osobami byłoby mi naprawdę wstyd iść ramię w ramię, a niestety w tej partii system feudalny ma się dobrze i nie ma szans na powstanie nowych struktur. Ci ludzie to pozbawieni zasad karierowicze, oczywiście bez karier zawodowych, ale szykujący się już na jesienne objęcie tronu - jak ostatnio usłyszałam z ust obecnego posła PiS.

 8. i od głowy naprawia.

  Głowa, która tutaj musi naprawić nie jest głową Kukiza.

  Ale oczywiście, oddolnie zawsze jest dobrze, zwłaszcza, że będzie tutaj jak się głosi miejsce dla gospodyń wiejskich i.e. Matek Polek, choć akurat w przypadku tej matki polki mam podejrzenie, że jest na etacie. Hasła o systemie feudalnym oraz wewnętrznym chooyostwie w lokalnym PiS, o błogosławieństwie JOW-ów pozwalają mi nawet podejrzewać kto za ten etat robi przelew.

  Chwała wam towarzysze, że przysłaliście kogoś bardziej inteligentnego od licznych cepów grasujących latami.

 9. Antysystemowiec budujący oddolne struktury z poparciem samorządowców wiecznie żywych.

  :)

  To budzi moją podejrzliwość i nieufność.

  Przypomniało mi się, jak za drugiej "Solidarności" zgłosił się do mojego Taty jakiś osobnik ze znaczkiem w klapie, namawiając go do budowania struktur oddolnych.

  Senior odprawił go krótko: " [...piiiiiiiiiiiiiip] sk*synu, ja cię pamiętam jako komsomolca!!!".

  A do mnie powiedział, że: "To się źle skończy...  to już nie jest ta "Solidarność", co na początku. Jak widzę tych, co się pozapisywali...".

  I wymowne machnięcie ręką za komentarz.

  Jak zwykle... miał rację.

  Oddolnie: patrzcie uważnie, kto się zapisuje, kto się angażuje!

  Są ludzie, którzy szczerze w to uwierzą i się zaangażują.

  Ale jeśli większość ma rodowód komsomolski... .

  Patrzcie, czy się nie  będą zbyt często pojawiać lokalne Szmaciaki. Znów te same twarze. Zwykle dobrze znane w środowisku.
  Wszędzie to samo - wciąż ci sami ludzie.
  Próbowałam to pokazać "metodą obrazkową" tutaj:

  http://fraszki-...

  Na razie - jak stwierdził Petru - wiatr wieje - potrzebują trochę czasu, żeby ustawić się z wiatrem.
  Obserwujcie!

  http://fraszki-...

 10. avatar

  nic dodac nic ujac...
  powtórzę się...ale napisze to co napisalem kilkatygodni temu...(moze z pewnymi aluzjami;dygresjami..bo przeciez CZASY sa inne)...kilka tygodni temu (przed samiuskimi wyborami) byl sam biedniusi rockman..teraz "system"dolozyl nam "krawaciarzy"...widze kilka dziwnosci...do wyborów..i ich wlasciwego wyniku mial wystarczyc kukiz..teraz gdy sie wszystko zesralo..nadchodzą krawaciarze..widac ze wszelkimi mozliwymi silami nie chca dopuscic do uzyskania wiekszosci parlamentarnej przez zjednoczoną prawice...zaczyna sie tez dziwnie kwasno robic w mediach..choc jak przez mgle pamietam czasy 2007-2010...ale cos podobnego zaczynam czuc..mam nadzieje ze do tego czasu wyplyną kolejne raporty BND..lub moze jakies zdjuntka satelitarne...bo jak ewuniaodsekcji doprowadzi do zaprzysiezenia nowego sejmu w podobnym ksztalcie to czas nam UMIERAĆ......

 11. Strony