Prześlij dalej:

Chyba wszyscy stali obserwatorzy „pandemii”, znają stronę, którą internetowa publika podnieca się non stop. Roboczo nazywam ją „trupy online”, bo to niczemu innemu nie służy, tylko epatowaniu statystykami, choć dane nie przystają do żadnej pandemii znanej ludzkości i są poniżej poziomu zapadalności na dur brzuszny. Z mieszanymi uczuciami podaję adres: https://www.wor... głównie dlatego to robię, że dziś zamierzam bazować wyłącznie na źródłach i danych powszechnie uznawanych. Drugim powodem jest to, że dokładnie tam można znaleźć odnośniki do szczegółowych informacji dla poszczególnych krajów.

Powoli widać, że Włochy przestały wzbudzać emocje, zaczęły się spadki zachorowań, które mają niewiele wspólnego z kwarantanną, a wiele wspólnego z gwałtownym obniżeniem liczby wykonywanych „testów” przesiewowych z 30 do 17 tys. Dane dotyczące liczby testów we Włoszech są w ostatniej kolumnie, a poniższy wycinek dotyczy pięciu ostatnich dni.

testy włochy.JPG

Źródło: https://github....

Tak to wygląda u Włochów, ale moda na Włochy przemija, ponieważ teraz Hiszpania jest na topie i to Hiszpanią straszy się pozostałe kraje. Dlaczego tak się dzieje i co tak naprawdę w tej nieszczęsnej Hiszpanii się dzieje? Najkrócej mówiąc dokładnie, ale to dokładnie to samo, co przerabiali Włosi, szczegóły włoskiej komedii opisałem w innym felietonie, do którego każdy może zajrzeć. Chcesz zrozumieć hiszpański fenomen? Zacznij od zniesienia medialnych kłamstw z przekłamaniami i spójrz na twarde dane. Po pierwsze, Włosi nie mają problemu włoskiego, tylko rekordową Lombardię i drugie istotne skupisko Emilia-Rogmania:

italy-coronavirus-report-03-23-2020.jpg

Źródło: https://www.wor...

Jak to wygląda w Hiszpanii? Identycznie i dodatkowo układa się w odwieczny konflikt polityczny pomiędzy królewskim Madrytem i separatystyczną Katalonią:

Przechwytywanie_7.JPG

Źródło: https://www.rtv...

Po drugie Hiszpanie przejęli ten sam system liczenia zgonów, absurdalna średnia wieku, charakterystyczna dla zgonów naturalnych: 73-99 lat, plus 99% zmarłych z wirusem, a nie na wirusa:

madryt.JPG

Strony

Źródło foto: 
47266 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Kandydatka opozycji nie ma szans wygrać wyborów, więc w miastach rządzonych przez opozycję, wybory się nie odbędą.

  Ot takie liberum veto naszych czasów. Jeśli Polska nie będzie należeć do Platformy, to lepiej żeby w ogóle jej nie było. 

  Prezydent Andrzej Duda będzie miał pierwsza  kadencję do 2023 roku. Wybory nie mogą się odbyć, bo pewna grupa jest w domu na L4.

  W ten sposób, wójt Pcimia Dolnego może zablokować w Polsce wybory na kilka lat. 

 2. Zdumiewa mnie nadaktywność Dudy i Morawieckiego w obostrzaniu zasad kwarantanny. Czy zdają sobie sprawę że w ten sposób przesuwają termin wyborów. Jak się zaczęło izolować kraj przy kilkudziesięciu przypadkach, to trudno będzie powiedzieć Polakom by poszli na wybory przy kilku tysiącach zakażonych. Poza tym ta ekipa coraz częściej będzie się kojarzyć z aresztem domowym dla coraz bardziej licznej grupy, bankructwami małych biznesów i być może wprowadzaniem praktyk państwa policyjnego.

  Dziwi mnie też nieobecność Kaczyńskiego i jego bierny opór wobec rządowej narracji. Czyżby go ktoś odstawiał na boczny tor i kierował Polskę w kierunku pożądanym przez Wielką Lichwę?

 3. Jednak z drugiej strony premier próbuje nam przekazać między wierszami ważną informację:

  Morawiecki: "To jest możliwe i nam się udaje, ale zalecenia ekspertów są takie, by wdrożyć kolejne restrykcje (...) Jestem przekonany, że za kilka tygodni, w tej nowej dyscyplinie zawodowej, będziemy mogli wrócić do życia zawodowego, a gospodarka będzie się odradzać"

  Innymi słowy: Musimy brać udział w tym cyrku, ale żeby uniknąć bezsensownego przeciążenia służby zdrowia i naszych szpitali, musimy rozszerzyć kwarantannę, ale już po świętach będziemy zwijać zabawki i kończyć zabawę, bo gospodarka musi się kręcić.

 4. Niestety opinia publiczna nie rozumuje kategorią "między wierszami". Przekaz bezpośredni jest taki: "jest coraz gorzej", a poziom strachu narasta.

  Ten strach niedługo będzie demolować PiS w sondażach, a później przy urnach.

 5. A może po to jest ta nadaktywność w obostrzaniu zasad kwarantanny, aby do 10 maja dociągnąć z minimalnymi  stratami, bo tylko wtedy wybory będą się mogły odbyć? Myślisz, że poluzowanie zasad kwarantanny teraz nie wpędzi nas na ścieżkę niemiecką czy francuską?

 6. Tak czy inaczej zachorowalność wzrośnie. W takim przypadku istnieją dwie strategie. Pierwsza to opóźnianie szczytu zachorowań i setki miliardów wydane na ratowanie i stymulowanie gospodarki, druga to nie zatrzymywanie gospodarki i budowa nowych szpitali za dziesiątki miliardów.

  Pakiet stymulacyjny się rozejdzie, a długi wobec Lichwy zostaną. Szpitale też pozostaną, a długów nie będzie.

 7. avatar

  No ale te szpitale będą jak musztarda po obiedzie.

 8. Pozostaną na długie lata i przydadzą się wszystkim przez długie lata. Koronawirus to nie dżuma, nie zabije całego narodu.

  W sumie zawsze lepiej zostać że szpitalami, niż z długiem u Lichwy.

 9. "długi wobec Lichwy zostaną."

  Wcale nie muszą sprzedawać - ci nasi, nie nasi - obligacji Lichwie. Jest wiele alternatywnych rozwiązań. Poza tym sytuacja LIchwy i dolara nie będzie zbyt mocna.

  Nikt nie udowodni, że Lichwa ten spektakl wyreżyserowała. Być może zainicjowała, ale wyłącznie ze względu na swoją pychę i głupotę.

  Od trzech tygodni spektakl toczy się w kierunku, nad którym Lichwa nie panuje, ani USA, ani Zachód.

   

   

 10. Działania kwarantanny zabijają polska gospodarkę. 

  Rozumiem że trzeba podjac działania np maseczki na twarzach, dwa metry w kolejce, ale w lato możemy mieć gruzy...

  Pewnie na to liczy opozycja?

 11. Strony