Prześlij dalej:

Chyba wszyscy stali obserwatorzy „pandemii”, znają stronę, którą internetowa publika podnieca się non stop. Roboczo nazywam ją „trupy online”, bo to niczemu innemu nie służy, tylko epatowaniu statystykami, choć dane nie przystają do żadnej pandemii znanej ludzkości i są poniżej poziomu zapadalności na dur brzuszny. Z mieszanymi uczuciami podaję adres: https://www.wor... głównie dlatego to robię, że dziś zamierzam bazować wyłącznie na źródłach i danych powszechnie uznawanych. Drugim powodem jest to, że dokładnie tam można znaleźć odnośniki do szczegółowych informacji dla poszczególnych krajów.

Powoli widać, że Włochy przestały wzbudzać emocje, zaczęły się spadki zachorowań, które mają niewiele wspólnego z kwarantanną, a wiele wspólnego z gwałtownym obniżeniem liczby wykonywanych „testów” przesiewowych z 30 do 17 tys. Dane dotyczące liczby testów we Włoszech są w ostatniej kolumnie, a poniższy wycinek dotyczy pięciu ostatnich dni.

testy włochy.JPG

Źródło: https://github....

Tak to wygląda u Włochów, ale moda na Włochy przemija, ponieważ teraz Hiszpania jest na topie i to Hiszpanią straszy się pozostałe kraje. Dlaczego tak się dzieje i co tak naprawdę w tej nieszczęsnej Hiszpanii się dzieje? Najkrócej mówiąc dokładnie, ale to dokładnie to samo, co przerabiali Włosi, szczegóły włoskiej komedii opisałem w innym felietonie, do którego każdy może zajrzeć. Chcesz zrozumieć hiszpański fenomen? Zacznij od zniesienia medialnych kłamstw z przekłamaniami i spójrz na twarde dane. Po pierwsze, Włosi nie mają problemu włoskiego, tylko rekordową Lombardię i drugie istotne skupisko Emilia-Rogmania:

italy-coronavirus-report-03-23-2020.jpg

Źródło: https://www.wor...

Jak to wygląda w Hiszpanii? Identycznie i dodatkowo układa się w odwieczny konflikt polityczny pomiędzy królewskim Madrytem i separatystyczną Katalonią:

Przechwytywanie_7.JPG

Źródło: https://www.rtv...

Po drugie Hiszpanie przejęli ten sam system liczenia zgonów, absurdalna średnia wieku, charakterystyczna dla zgonów naturalnych: 73-99 lat, plus 99% zmarłych z wirusem, a nie na wirusa:

madryt.JPG

Strony

Źródło foto: 
47893 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Kandydatka opozycji nie ma szans wygrać wyborów, więc w miastach rządzonych przez opozycję, wybory się nie odbędą.

  Ot takie liberum veto naszych czasów. Jeśli Polska nie będzie należeć do Platformy, to lepiej żeby w ogóle jej nie było. 

  Prezydent Andrzej Duda będzie miał pierwsza  kadencję do 2023 roku. Wybory nie mogą się odbyć, bo pewna grupa jest w domu na L4.

  W ten sposób, wójt Pcimia Dolnego może zablokować w Polsce wybory na kilka lat. 

 2. Zdumiewa mnie nadaktywność Dudy i Morawieckiego w obostrzaniu zasad kwarantanny. Czy zdają sobie sprawę że w ten sposób przesuwają termin wyborów. Jak się zaczęło izolować kraj przy kilkudziesięciu przypadkach, to trudno będzie powiedzieć Polakom by poszli na wybory przy kilku tysiącach zakażonych. Poza tym ta ekipa coraz częściej będzie się kojarzyć z aresztem domowym dla coraz bardziej licznej grupy, bankructwami małych biznesów i być może wprowadzaniem praktyk państwa policyjnego.

  Dziwi mnie też nieobecność Kaczyńskiego i jego bierny opór wobec rządowej narracji. Czyżby go ktoś odstawiał na boczny tor i kierował Polskę w kierunku pożądanym przez Wielką Lichwę?

 3. Jednak z drugiej strony premier próbuje nam przekazać między wierszami ważną informację:

  Morawiecki: "To jest możliwe i nam się udaje, ale zalecenia ekspertów są takie, by wdrożyć kolejne restrykcje (...) Jestem przekonany, że za kilka tygodni, w tej nowej dyscyplinie zawodowej, będziemy mogli wrócić do życia zawodowego, a gospodarka będzie się odradzać"

  Innymi słowy: Musimy brać udział w tym cyrku, ale żeby uniknąć bezsensownego przeciążenia służby zdrowia i naszych szpitali, musimy rozszerzyć kwarantannę, ale już po świętach będziemy zwijać zabawki i kończyć zabawę, bo gospodarka musi się kręcić.

 4. Niestety opinia publiczna nie rozumuje kategorią "między wierszami". Przekaz bezpośredni jest taki: "jest coraz gorzej", a poziom strachu narasta.

  Ten strach niedługo będzie demolować PiS w sondażach, a później przy urnach.

 5. A może po to jest ta nadaktywność w obostrzaniu zasad kwarantanny, aby do 10 maja dociągnąć z minimalnymi  stratami, bo tylko wtedy wybory będą się mogły odbyć? Myślisz, że poluzowanie zasad kwarantanny teraz nie wpędzi nas na ścieżkę niemiecką czy francuską?

 6. Tak czy inaczej zachorowalność wzrośnie. W takim przypadku istnieją dwie strategie. Pierwsza to opóźnianie szczytu zachorowań i setki miliardów wydane na ratowanie i stymulowanie gospodarki, druga to nie zatrzymywanie gospodarki i budowa nowych szpitali za dziesiątki miliardów.

  Pakiet stymulacyjny się rozejdzie, a długi wobec Lichwy zostaną. Szpitale też pozostaną, a długów nie będzie.

 7. avatar

  No ale te szpitale będą jak musztarda po obiedzie.

 8. Pozostaną na długie lata i przydadzą się wszystkim przez długie lata. Koronawirus to nie dżuma, nie zabije całego narodu.

  W sumie zawsze lepiej zostać że szpitalami, niż z długiem u Lichwy.

 9. "długi wobec Lichwy zostaną."

  Wcale nie muszą sprzedawać - ci nasi, nie nasi - obligacji Lichwie. Jest wiele alternatywnych rozwiązań. Poza tym sytuacja LIchwy i dolara nie będzie zbyt mocna.

  Nikt nie udowodni, że Lichwa ten spektakl wyreżyserowała. Być może zainicjowała, ale wyłącznie ze względu na swoją pychę i głupotę.

  Od trzech tygodni spektakl toczy się w kierunku, nad którym Lichwa nie panuje, ani USA, ani Zachód.

   

   

 10. Działania kwarantanny zabijają polska gospodarkę. 

  Rozumiem że trzeba podjac działania np maseczki na twarzach, dwa metry w kolejce, ale w lato możemy mieć gruzy...

  Pewnie na to liczy opozycja?

 11. Jesteśmy jednak Idiotami. Uwierzyliśmy w naturalny proces powstania politwirusa rozwiązującego definitywnie zobowiązania emerytalne i rentowe. Niektórzy twierdzą, że taka ewolucja w przyrodzie jest niemożliwa,  ale ich opinii nie słuchamy.

 12. Głos oficjalny z Izraela, dedykowany przede wszystkim społeczności żydowskiej:

  https://www.you...

  Manipulacja i rozmiate mafijne geszefty to jedno, realne zagrożenie SARS-CoV-2 drugie. Należy obydwie sprawy analizować rozłącznie, wówczas analitykom pójdzie nieco lepiej.

   

 13. avatar

  i tylko pomyśleć, że chińscy komuniści dogadali się z amerykańskimi komuchami (Pelosi/Demokraci)

  że zabiją wirusem 50.000 ludzi na całym świecie TYLKO po to by obalić Trumpa,

  odpryskiem mają dostać ostatnie narodowe państwa w Europie Polska i Węgry.

  zaciekłość polskiej opozycji wykazującej wręcz objawy wścieklizny i paranoi może wynikać

  z faktu, że ktoś im powiedział, my załatwimy Trumpa, a wy macie OSTATNIĄ szansę

  w tym stuleciu wrócić do władzy.

  a że PO trupach to co, norma;

  Obalimy Trumpa nastąpi NOWY komunistyczny świat wszelkich lewackich odpadów lgbt i ekoterrorystów

  paleokonserwatyści tacy jak ja, lepiej żeby umarli wcześniej

 14. avatar

  Wolno spacerować z psem, nie wolno z żoną i dzieckiem.

   

  i tu MatkaKurka rozpowszechnia fake-news.

  NIE DOTYCZY dzieci (przy dwóch osobach dorosłych)

  przykre zakręcenie

 15. Straszne bzdury piszesz. Daj sobie przerwę.

 16. Co można dodać do tego artykułu i tych wcześniejszych związanych z koronawirusem ? No cóż nie jest możliwie aby wszystkie rządy na świecie były w zmowie. Tym bardziej polski rząd. Jednak można wywnioskować po tym jak się zachowują poszczególne rządy na świecie. Nie jest możliwa zmowa. Możliwe wytłumaczenie takiego indentycznego zachowania ludzi na całym świecie to takie, że ta nowa sytuacja zwiazana jest z bronią biologiczną a także tym, że można poruszać się po świecie bardzo szybko. Przecież już mieliśmy gorsze scenariusze związane z epidemią niż ta obecna. Ilośc zakażonych w liczbie 800 czy 10 tys to pikuś w porównaniu ze świńską grypą a przypomnę, że w roku 2010 kiedy rządziła PO-PSL zmarło 180 Polaków i nie było takiej absurdalnej paniki. Dla mnie jedyne wytłumaczenia takiego zachowania rządów jest broń biologiczna. Bo cóż innego ?

   

 17. nareszcie pierwszy głos rozsądku.

  Pozostali wzdragają się przed myślą o broni biologicznej użytej najpierw w Chinach, następnie w Europie Zachodniej i w USA z powodów niezrozumiałych. Dlatego szybciej pomyślę, że pozostali komentatorzy, z Autorem bloga na czele, posiadają beton w głowach, który umożliwia im totalne odpływanie od realiów albo ....  zajmują się dezinformacją, a nie analizą widocznych faktów.

   

   

 18. Fakty są oczywiste, ale niewygodne. Prawdopodobnie wygodniej dla większości jest trwać w głupocie, bo ujawnienie prawdy może z nas zrobić kompletnych durni.

 19. Choćby to nieustanne pieprzenie o Wielkiej Lichwie.

  Tylko że żaden bałwan pieprzący non stop o Wielkiej Lichwie nie analizuje na bieżąco statystyk napływających z Izraela oraz z USA. Tymczasem od kilku dni z obydwu krajów napływają dane wskazujące na to, że Wielka Lichwa straciła kontrolę nad sytuacją. Pojawia się zatem pytanie - dlaczego straciła? .... itd.itp.

  Jestem rozczarowny, przyznaję, brakiem inteligencji ogromnej ilości polskich blogerów (i polityków Konfederacji). To jakiś zbiorowy amok zbiorowej głupoty.

   

   

 20. Serdecznie dziękuję za nazwanie mnie bałwanem. Widocznie nie dorastam do pięt Pańskiej wyrafinowanej inteligencji i umiejętności analizy danych. Będę się wczytywał w Pańskie posty by je w końcu w pełni zrozumieć. Na razie sprawiają wrażenie jakby pisał je ktoś o osobowości mnogiej, gdyż jedne przeczą drugim. Ale to tylko moje wrażenie, wynikające zapewne z braku elementarnego wykształcenia.

  Panie Marku. W internecie nic nie ginie i nikt nie jest anonimowy. Za kilka tygodni będzie się Pan wstydził za to, co napisał.

 21. https://www.cda...

  Proponuję od miesiąca test takiej oto hipotezy, jak w zalinkowanym materiale.  Pozostańmy w obrębie zaledwie jednej hipotezy, dopóki nie zostanie zweryfikowana negatywnie i do tego czasu nie mnóżmy kolejnych teorii. Od miesiąca testuję podaną teorię i nie znajduję ani jednego faktu, który by jej przeczył.

  Natomiast wszystkim innym teoriom przeczy niemal wszystko.

   

   

   

 22. Hipoteza może być prawdziwa. Ale czy zastanawiał się Pan po co to wszystko jest robione? Jak Kowalski zabił Nowaka to najważniejsze jest dla "dlaczego", a nie "czym".

 23. avatar

  Z oczywistości. Kluczem jest kwestia podjęcie decyzji by.  Imo istnieje jedno czyste rozwiązanie. Zaznaczam, z istnienia nie wynika prawdziwość zdarzenia..

  Powodzenia. Czas Start.

 24. "Dlaczego?"

  Z tych samych powodów, dla którego USA rozpoczęły tzw. "wojnę handlową" z Chinami, aresztowały panią Prezes Huawei, stawały jesienią 2019 na uszach, żeby obniżyć pozycję gospodarczą Chin. Skoro tak się Amerykanie starali, to mogli wyreżeserować sytuację wydostania się z laboratorium w Wuhan wirusa. Taki wirus mógł sparaliżować Chiny na dłużej. Tylko że Chińczycy przed 22.01.2020 zorientowali się, co to za wirus, jaka jest jego budowa, no i stwierdzili, że to nie wirus z ich laboratorium. Wówczas chińskie wojsko wkroczyło do akcji. Myślę, że USA posiadają szczepionkę i leki na wirusa użytego w Wuhan, tylko że nie mogą się z tym wychylić, bo przyznają się do winy.

  Potem nastąpił rewanż w wyniku którego pojawiły się inne mutacje w USA i w Europie. W niewielkiej dawce ale jednak. Na te inne mutacje USA już nie posiadają szczepionki ani leków.

  Obecnie USA i Chiny rozmawiają ze sobą na odległość przy pomocy półsłówek, których bez teorii zaprezentowanej wyżej nie da się zrozumieć. W ustach Pompeo pojawiło się ostatnio - w wystąpieniu do przywódcow chińskich - słowo "zemsta". Do wypowiedzi to słowo nie pasowało ni w ząb, a jednak było użyte. Brzmiało to - "tu nie chodzi o zemstę". Oni w ten sposób, ponad głowami milionów, przekazują sobie sygnały, kto co wie i czego się domyśla. USA proponują współpracę, ale białej flagi Trump jeszcze nie wywiesił. No to Chiny czekają.

  Wielka Lichwa dlatego straciła kontrolę nad sytuacją, że pojawiły się w globalnym obiegu mutacje, na które owa "Wielka Lichwa" nie ma szczepionki ani leków. Widać to w rosnących statystkach dla USA i Izraela. Wielka Lichwa nie uruchamiałaby raczej mutacji, na które nie posiada antidotum i które zabiją w jakiejś perspektywie czasowej Wielką Lichwę. Wielka lichwa to debile, ale nie aż tacy, jak sądzę. Zachód jest naprawdę zagrożony i Wielka Lichwa aż tak daleko by nie poszła.

  Czy powyższe hipotezy są prawdziwe? To będzie widać po dalszym przebiegu całej akcji. Na razie taka teoria tłumaczy każde dotychczasowe zdarzenie. Z treścią konferencji prasowych - amerykańskich i chińskich - włącznie.

   

   

   

   

   

 25. avatar

  Wyrzuć literaturę: :) Next: "Drogi Watsonie, jeżeli ..."

  Hint: puzzel jest fascynująco parszywy.

  PS. Oczywistym: "politycznie zdarzenie to cymes". Oczywiście założyliśmy w dyskusji: jest sztucznie wywołane.

  PPS. Biolaboratoria USA. Czy Polska odmówi przyjęcia konia trojańskiego?

 26. marektomasz, czytam Twoje komentarze z zaciekawieniem, próbuję jakoś zrozumieć całą tą sytuację, która się dzieje na świecie, zwłaszcza z identyczną reakcją wszystkich rządów - i być może ta broń biologiczna to faktycznie jest dobre uzasadnienie. Ale kogo przeciwko komu? I skąd wiemy, że Wielka Lichwa straciła kontrolę nad sytuacją? O co tu chodzi... Jestem zwykłym człowiekiem i szczerze mówiąc, do głowy można dostać od tej niewiedzy, w dodatku każą nam siedzieć w domach.

 27. wyżej opowiedziałem hipotezę, którą warto testować.

  Jeżeli nie znajdzie się fakt, który powyżej opowiedzianą hipotezę obali i jeżeli nie znajdzie się inna hipoteza, która równie dobrze tłumaczy obserwowaną sekwencję wydarzeń, trzeba będzie hipotezę uznać za prawdziwą. Twardy dowód zaprezentowanej hipotezy pojawi się dopiero po szczegółowym zbadaniu wszystkich mutacj SARS-CoV-2 jakie znalazły się w globalnym obiegu. O ile wywiad USA nie wprowadzi do takich informacji swojej dezinformacji.

 28. Jedną rzecz tu chciałem wtracic :) pracuje z kobietą która jest żona byłego niemieckiego komandosa. Jeszcze zanim się to całe wariactwo w Europie zaczęło ona mi powiedziała że jej mąż twierdzi, że mamy tu do czynienia wlansie z bronią biologiczna. I mała szansa że wydostanie się wirusa na zewnątrz było przypadkowe. Tutaj każdy pewnie myśli że jakby to była broń biologiczna w istocie to byłby masowy pomor na miarę dżumy czy cholery ale nie o to chodzi. Wirus owszem ma na koncie ofiary śmiertelne ale skuteczność mniejszą niż grypa. Dlatego że sam wirus jest tylko nośnikiem, elementem broni który odpowiada za jej szybkie rozprzestrzenianie. Dopiero mutacja wirusa w laboratorium może z niego zrobić maszynke do zabijania - tak twierdzi były niemiecki wojskowy. A co jeśli to nie był przypadek tylko pokaż siły... Demonstracja możliwości Chin.. USA poczęstowało Japonię bombka atomowa mimo że nie było takiej potrzeby bo wojna była wygrana. Chodziło o pokazanie reszcie świata (ZSRR) co może ich też spotkać. Moze i Chiny chcą swoje 3 grosze wtracic do światowego wyścigu zbrojeń? Wszak obywateli Chin w Europie jest od groma. 

 29. Potrzebna jest jedna rzecz, aby posiąść wiedzę czy to jest cyrk czy prawdziwy problem. Królestwo dla człowieka, który poda kwestię ludzi z niewydolnością oddechową na przykładzie państwa poważnego (uważam, że Szwajcaria jest takim krajem w przeciwieństwie do Włoch, Francji czy Hiszpanii). Porównać okres 10 marca - 24 marca 2019 roku i ilość osób z niewydolnością oddechową z tym samym okresem w 2020 roku. Jeśli Szwajcaria w tym obszarze zaobserwowała gwałtowną zmianę to jednak problem jest. Niestety nie wierzę w to, że ktoś do takich danych dotrze.

  Dziś po raz pierwszy w historii przesunięto Igrzyska Olimpijskie (nie licząc 1916 oraz 1940 i 1944). Telewizje podobno gonią już resztkami i puszczają ostatnie nagrane odcinki seriali i wszelkich programów. Jeszcze chwila i zaczniemy rozmawiać o setkach miliardów w deficytach w poszczególnych krajów.

  Błagam kogokolwiek - ja jestem imbecylem internetowym i nawet nie wiem jak mógłbym szukać danych ze Szwajcarii. Jeśli ktoś wie jak można byłoby się tego dowiedzieć to dałby jako tako reprezentatywną próbkę. Absolutnie w interesie takiej Szwajcarii nie jest zawyżanie ilości zmarłych i chorych.

  P.S. Z mojej nieprezentatywnej próbki domowej, po konferencji premiera, wynika, że PiS zdecydowanie przegrałby wybory. Uważam, że wszystko może się potoczyć w niebezpiecznym kierunku.

 30. https://erj.ers...

  trzeba grzebać na tego typu portalach i w tego typu zestawieniach.

   

 31. Strony