Gwałt symboliczny i mentalny – zwolennicy PiS jak bita żona alkoholika

Prześlij dalej:

W trakcie kampanii byłem jednym z najgłośniej krzyczących i apelujących o to, by zachować wyjątkową powściągliwość i wręcz udawać naiwnych. Stanowczo sprzeciwiałem się porywczym pomysłom i nawoływaniom do ujawniania aneksu z raportu WSI, czy angażowania Prezydenta Andrzeja Dudę w miesięcznice smoleńskie. Opłaciło się, twardych dowodów na to nie ma, ale chyba mało kto będzie twierdził, że ta technika operacyjna nie przyczyniła się do zwycięstwa. Tak było na wojnie, gdzie strategia i mylenie przeciwnika są nieodzowne, ale widzę, że cała masa zwolenników i nawet polityków PiS ciągle nie wyszła z okopów. Pojawił się przedziwny syndrom, skomplikowany psychologicznie, chociaż znany, zwłaszcza w Polsce od lat. Ludzie się boją zwycięstwa i już zaczynają myśleć o nieuchronnej porażce. Przykro mi to pisać, ale takie zachowanie jest charakterystyczne dla mentalnych niewolników albo bitej żony. Znów zaczyna się lękliwe stosowanie wielkich kwantyfikatorów, bo przecież prócz pokory i pychy nie ma nic pośrodku. Otóż jest całe mnóstwo pozytywnych myśli, słów i czynów, chociażby szacunek dla samych siebie i wiara w sens własnych działań. Po to się wygrywa wybory, żeby realizować swój polityczny projekt, a nie po to, żeby nadal się trząść przed pokonanymi i ich mocodawcami. Kilka powyższych zdań budujących atmosferę jest wstępem do bieżących wydarzeń. Panika się poniosła z powodu „europejskiej szmaty” i Trybunału Stanu dla Tuska. Śmieszne, naprawdę śmieszne i w ogóle nie straszne.

Nie widzę absolutnie żadnej buty w tym, że polski rząd zwołuje posiedzenia na tle polskich flag, co więcej za nieuzasadnioną pokorę uznaję fakt, że premier polskiego rządu się z tego tłumaczy. Na szczęście tłumaczenie sprowadziło się do kilku niezbędnych słów i tak powinno być. Przez lata byliśmy jako naród i kraj poddawani symbolicznym gwałtom. Pamiętam doskonale, że wielu Rodaków cieszyło się z oszukanej wolności po 1989 roku, ale jednocześnie nie śmiało pomyśleć o wykopaniu z Polski Armii Radzieckiej. Tak samo było z członkostwem w NATO i UE, spadkobiercy „ludowej ojczyzny” krzyczeli, że takie aspiracje doprowadzą do wojny z Rosją Radziecką. Ludzie! Polacy! Opanujcie się, wyciszcie kompleksy i porzućcie niewolnicze nawyki, rodem z Układu Warszawskiego, który się teraz Unia Europejska nazywa. Tu jest Polska, tu obowiązuje nasza symbolika, nasza tradycja i nasze obyczaje. Flagę UE to możemy sobie powiesić, gdy do Polski z oficjalną wizytą przyjedzie „kierownik” Tusk, jako przedstawiciel kołchozu. Tyle wszystkiego z naszej uprzejmej strony. Co i jak ma się zmienić, skoro nadal będziemy truchleli z podkulonym ogonem i zastanawiali się, czy nas przypadkiem po pijaku nowoczesna europejskość i krajowa postępowość nie stłuką? Walka o każdą zmianę zaczyna się i kończy na symbolach, o czym doskonale wiedzą ukształtowane i wolne narody. Spokojnie i stanowczo wracać do normalności, jak flaga to polska, a jak złodziej i zaprzaniec to pod Trybunał Stanu.

Strony

39777 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  cyt..-.."bandyta i zlodziej ..nie powinien ani pisnac..gdy panstwo prawa..stawia go przed sadem.."tymczasem media p.o mediow sprzyjajacych dawnej stronie rzadowej sa w takim stanie prawnym jakim sa ..i beda jeszcze dlugo..REDAKTOROWA LEWICKA nie naruszyla standardow..NARUSZYL je wicepremier glinski..i badz tu madry czlowieku......
  prawo i sprawiedliwosc;praworzadnosc jest ostatnio odmieniana na wszystkie mozliwe przypadki..co jest zgodne z litera i jego duchem a co nie..a co jest potrzeba chwili i robieniem na "bieżączkę" polityczna..kolekcje monet i banknotow dam temu kto mi teraz powie jak to sie wszytsko skonczy!!!!!!..cisnie  mi sie przez dziure w czaszce i w mozgu mase totalnie retorycznych pytan..czy rzad zrobi wszystko by zagonic PO-zamiatane towarzycho w rog piwnicy i by wiecej nie wyszlo na "PO-dwerek"....
  nie lepiej by bylo "kierownika" z personelem..PO-stawic przed zwyczajnie "niezwyczajnym" Sadem Najwyzszym i zasadzic jedyną mozliwa sankcje karną jaka jest DOŻYWOCIE z klauzulą BPA???..i tak napisac od nowa ustawe zasadnicza by juz nikt nigdy lacznie z kierownikiem i resztą personelu nie zobaczyl swiata poza murami ZK..??
  po co nam te wszystkie trybunaly jak od zawsze stanowia one wylacznie "litere" prawa..(nikt nigdy nie zostal skazany na TS ...a zawsze sprawa konczyla sie na SN...)
  problemem jest takze to czy kanclerowa pozwoli kierownikowi opuscic obecne miejsce tymczasowego zamieszkania..ON za duzo widzial i za duzo slyszal...cala nasza nadzieja w tym ze to ostatnia taka spokojna gwiazdka w niemczarni..nastepnej moze juz nie byc..bo i moze nie byc kanclerowej..moze i nie byc niemczarni takiej jak znamy dotychczas.."unji" tez moze nie byc..zostana tylko "uchodzcy"..

 2. Żeby PKiN im Józefa Stalina zrównać z ziemią, w sposób dowolny, to zaraz beczenie - a co to będzie, a szkoda, a może najpierw coś zbudujmy
  Tak właśnie jest PKiN w W-wie jest elementem przemocy symbolicznej do kurwy nedzy

 3. avatar

  palac PKWN mozna zrownac z ziemią...
  Łuk Tryumfalny i Muzeum Cudu nad Wisłą - idea fix'e by Jan Pietrzak- budowa..
  obie te idee mozna dac spoleczenstwu do realizacji..idea Jana Pietrzaka..mozna przyspieszyc i dac w pelni calemu narodowi poprzez sfinansowanie cegielki narodowej..tak jak przed II WŚ cale spoleczenstwo skladalo sie na nowe okrety i sprzet dla wojska..z reszta..juz piekne wspaniale idee lacza nas polakow..te setki..juz tysiace ludzi ktorzy spontanicznie przychodza w ramach wolontariatu na cmentarze w polsce by pomagac prof. Szwagrzykowi wydobyc kosci żolnierzy wykletych..zaloze sie znowu o wszytsko co mam ze setki..baaaa!!! tysiace polakow z kraju i zza granicy przyjechalo by do "warszafki" by swoimi wlasnymi narzedzami rozpieprzyc w pyl ten sowiecki pomnik zbydlecenia a z drugiej strony dac swoj maly wklad w upamietnienie CUDU nad wislą..czego wagi mnostwo ludzi jeszcze DO DZIS nie pojelo!!!!!!..moze pojmie wtedy jak skutkiem perwersyjnej polityki rosyjskiej trend "marksizmu i lesbianizmu;tolerancji;rownosci..ten zabojczy pęd sprowadzi na europe potok brbarzynskich synow proroka i lewactwa w uosobieniu tolerancji wobec pedalstwa;eutanazji;aborcji i innych postaci lewactwa i innej zgnilizny obecnego swiata...

 4. Ilu z tych co tak krzyczą (o unijny proporczyk) wywiesza POLSKĄ FLAGĘ  przed swoim domem w czasie świąt narodowych .To ,że dupowłazy (jak by wygrały wybory ) POLSKĄ FLAGĘ przysłonili by unijnym proporczykiem to więcej niż pewne.Przykładem debilizmu było usunięcie barw narodowych z tablic samochodowych !PAD w samolocie ubrany w bluzie patriotycznej ,i już  dupki zaczynają bulgotać !!
  POLSKA DLA POLAKÓW i basta !

 5. avatar

  Dupki może i bulgoczą. ale wielu komentuje bardzo pozytywnie. Zamierzam sobie sprawić podobną szatkę:-)

  http://wpolityc...

 6. Ale to jest problem głębszy to jest problem opóźnionej percepcji. Rzeczywistość się już dawno zmieniła a wszyscy żyją dniem wczorajszym.
  I tak 
  sędziowie TK myślą że coś jeszcze mogą. A już nic nie mogą bo PO doskonale w czerwcu rozprowadziła Jarka i jego drużynę
  dziennikarze z merdiów jeszcze myślą że coś mogą ale nic już nie mogą
  Sędziowie w sądach myślą że coś mogą ale już nic nie mogą bo Ziebro ich zreformuje 
  i tak ze wszystkim jak na tym filmiku:

 7. Merkel też jest elementem tej układanki a jeszcze nie wie że po nią też już idą ;)))

  ps. ten łysy na tym filmiku to alter ego Jarosława. Układał te klocki przez ostatnie lata i dokładnie wie gdzie uderzyć ;)))

 8. Film z kostkami domina - wprawił mnie w znakomity nastrój.

 9. ... swołocz ujada (wywiesza unijne szmatki) a karawana idzie dalej.

  Ministrowie Gliński i Macierewicz do roboty (po to jesteście) a nie wdzięczyć się przed mediami

 10. Afera flagowa po mojemu.
  :)
  Enjoy!

  Tak temat flagowy grzeją, że się te oporniki niedługo poprzepalają.
  I nie zauważyli narodzin nowej epoki, zapoczątkowanej wizytą Prezydenta Dudy w Chinach.

 11. Strony