Gdzie są zeznania złożone w NPW, przez tak zwanego eksperta „Zespołu Laska” – białoruskiego astronoma Pawła Artymowicza?

Prześlij dalej:

Na konferencji zorganizowanej prze tak zwany Zespół Laska, odbyła się nudnawa zabawa z udziałem piasku i łopatek, którymi to narzędziami i materiałami członkowie komisji potraktowali naukowców współpracujących z NASA i Boeingiem. I gdy już powieki zaczęły mi się kleić, usłyszałem coś, co wyszło poza poziom piaskownicy i uczestników zabawy. Trudo uwierzyć, ale do tej pory nikt nie zadał Stefanowi Burczymusze, który w telewizji jest przedstawiany jako Maciej Lasek, podstawowego pytania. Stefan prezentował się jako spec nie do wyjęcia, ale dotąd zapomniał przedstawić CV, dlatego jeden „oszołom” z Naszego Dziennika trysnął jadem. Ile, panie Stefan, wypadków z udziałem wielosilnikowych samolotów odrzutowych, do tej pory pan badałeś? Yyyy, eeee, że tak powiem…o mam… kiedyś był taki incydent, że na Okęciu Boeing jakoś tak nie bardzo wylądował i ja wtedy z kolegami, prawda tego… Poza tym to nie zliczysz awionetek przebadanych przeze Laska, ot choćby tej, którą ekspert komisji trafił i połamał latarnię, ponieważ miał nadzieję, że „doleci na oparach”. Wcześniej było jeszcze o tym, że na czele komisji Millera stał inżynier górnictwa Miller, ale zostawiam tą okoliczność, bo to żadna nowość. Wracam do awionetek, czyli drugiego pytania, które podniosło mi powieki. Inny członek, niejaki Jedynak, swoją drogą mógłby się nazywać Burczymucha II, nie komplikujmy jednak przekazu, zatem ów Jedynak dostał pytanie o awionetkę. Panie Jedynak, pan tu przeciwstawiałeś Biniendę Artymowiczowi, proszę przedstawić kompetencje tego ostatniego. Co? Ja? W życiu! Panie redaktorze, o żadnych kompetencjach i dorobku Artymowicza nie słyszałem, proszę nie roznosić plotek i nie imputować kompetencji Artymowicza! No, ale może jednak, w końcu pan Artymowicz jest ekspertem Zespołu. Co? Gdzie? Kiedy? Ja nic o takim ekspercie nie słyszałem, w życiu, proszę mi nie imputować i nie roznosić plotek, że to ekspert.
 
Rzadko, bo rzadko, ale czasami zdarza się cud i na konferencji prasowej znajdzie się dwóch przytomnych dziennikarzy, którzy zapytają o rzeczy podstawowe. O ile mówimy o kompetencjach przewodniczącego komisji Millera i kompetencjach przewodniczącego Ruchu Poparcia Laska, to właściwie już sobie pogadaliśmy. Pozostaje zastosować tę samą miarę do zewnętrznych ekspertów Zespołu Laska, jaką zastosowano do ekspertów Zespołu Parlamentarnego. Na starcie rzecznik NPW Marcin Maksjan proszony jest o umieszczenie, na stronach z końcówką „gov”, pełnego stenogramu zeznań białoruskiego astronoma Pawła Artymowicza, bo jak powszechnie wiadomo, takie zeznania Artymowicz złożył. Aby symetrii stało się zadość, w Internecie rzecznik Marsjan znajdzie mnóstwo publikacji, które się do tych zeznań odnoszą, szczególnie polecam portal kontrowersje.net. W imieniu szeregu zainteresowanych proszę panie kapitanie Maksjan o upublicznienie zeznań, przesłuchanego w charakterze świadka tak zwanego eksperta Zespołu Laska, jednocześnie tak na wstępie przypominam panu Laskowi, że taki osobnik, jak Artymowicz z mocy prawa nie może być zatrudniany w roli eksperta. Oczekując na oczywiste zachowanie NPW, które jako nowy standard zostało uformowane kilka dni temu, chciałbym przypomnieć fragmenty dotychczasowych zeznań Pawła Artymowicza, które były publikowane przez niego samego na różnych forach pod pseudonimem you-know-who.
 

Strony

13068 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

10 (liczba komentarzy)

 1. za język, ale to jest zajebisty tekst! Dziękuję bardzo.

 2. Ten "ożeł" a właściwie "możeł" z komisji Millera, co to był zaj... w latarnię motorynką, to niejaki mjr Benedikt.
  http://m.neon24...
  http://cdn15.se...

 3. i nie macie kuźwa nic do powiedzenia? Ani słowa komentarza? Powaliło was?
  Weźcie tu posłuchajcie, wiele lat wcześniej:

  "Jeszcze Filip - fizyk w Moskwie, dziś nagrody różne zbiera
  Jeździ kiedy chce do Polski, był przyjęty przez premiera
  Był przyjęty przez premiera..."

  Przecież te słowa brzmią jak proroctwo. To ilu z was jest takich Filipów z Moskwy? Aż się boję myśleć. Mam nadzieję, że niewielu.
  http://www.yout...

 4. avatar

  wszystkie ruskie cwele, gównojady i inne sprzedawczyki. Dopóki nie będzie zmiany władzy z większością konstytucyjną dla PiSu to tego laskoPOdobnego skurwysyństwa się nie wypleni. POchowani po urzędach, firmach i służbach zaprzańcy, komusze pomioty i ich dzieci może wreszcie wtedy bekną za zwoje przewały.

  Bo jak nie to co? Nadzorem bankowym Józef Bąk, ministrem od mieszkań Graś, ministrem biznesu i doradcą ds. cmentarzy Chlebowski a rzeczniczka rządu Kasia Blog?

 5. avatar

  Bo chwila jeszcze nie ta.

  Lepiej sobie taki balsam zaaplikuj, bo wykonanie chyba najlepsze jakie było:

  http://www.yout...

 6. avatar

  wpisuje wazny glos w dyskusji na salonie 24:
  Komentarz Wiesławy na blogu Beem.Deepa:
  Poszukalam informacji w internecie na temat ekspertów z komisji Millera.
  Otóż komisja liczyła 34 osoby. Wśród tych 34 osób, stopień naukowy miało 6 (słownie: szesć) osób.

  Oto one:
  1. prof. dr hab. inż. Ryszard Krystek, dyscyplina KBN: budownictwo, transport
  specjalność: inżynieria ruchu drogowego

  Brak danych o okolicznościach uzyskania stopnia doktora

  2. dr inż. Maciej Lasek, dyscyplina KBN: mechanika, specjalność mechanika lotu

  Uzyskany stopień doktora nauk technicznych w zakresie mechaniki, specjalność: mechanika lotu, na podstawie rozprawy: Wpływ interferencji aerodynamicznej na ruch zrzucanych z samolotu zasobników, 24/04/2002, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego; Wydział Uzbrojenia i Lotnictwa,

  3. dr inż. Stanisław Żurkowski, dyscyplina KBN: transport, mechanika, budowa i eksploatacja maszyn specjalność silniki lotnicze, silniki spalinowe, spalanie
  Brak danych na temat pracy doktorskiej i okoliczności uzyskania stopnia dr n.tech.

  4. dr Agnieszka Kunert-Diallo, nie figuruje w bazie Nauka Polska

  5. dr hab. Marek Roger Żylicz, dyscyplina KBN: nauki prawne, specjalność: prawo lotnicze, prawo międzynarodowe
  Miejsce pracy: Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu

  6. płk dr n. med. Olaf Truszczyński, dyscyplina KBN: psychologia, specjalność: psychologia lotnicza, adiunkt w WIML, dyrektor

  Uzyskany stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii, specjalność: psychologia, na podstawie rozprawy: "Wpływ stresu hipoksji wysokościowej na sprawność operatorską pilota", 02/07/1998, Akademia Teologii Katolickiej; Wydział Filozofii Chrześcijańskiej,

  Pozwolę sobie zwróćić uwagę na fakt, ze jedyna osoba w tej komisji z tytułem profesora to inzynier o specjalności: inzynieria ruchu drogowego, zajmujący się m.in. wpływem struktury sieci ulicznej na sprawność i efektywność funkcjonowania transportu indywidualnego w miastach, analizą zagrożeń bezpieczeństwa wyprzedzania na dwupasmowych drogach dwukierunkowych etc.
  WIESŁAWA18.09 21:21

 7. avatar

  I to sa tzw pozal sie Boze "eksperci"

 8. )))

 9. avatar

  W pewnej angielskiej powieści satyrycznej zeszłego stulecia niejaki Guliwer, powróciwszy z kraju Liliputów, którego mieszkańcy mieli zaledwie dwa werszki wzrostu, tak zżył się ze swoją rolą olbrzyma, że na ulicach Londynu wołał na widok przechodniów i pojazdów, ostrzegając, by mu ustępowali z drogi, wciąż bowiem myślał, że jest olbrzymem, a oni - karzełkami, i że może ich rozdeptać. Śmiano się z niego, łajano go, a ordynarni stangreci nieraz nawet śmignęli batem urojonego olbrzyma.  Ale czy słusznie? Czego bowiem nie robi przyzwyczajenie!

 10. Strony