Finałowa PÓŁPRAWDA Owsiaka! Zbiórka WOŚP w najlepszym razie zakończona wynikiem 49 045 279,83 zł (plus góra 4 tys.)

Prześlij dalej:

Powinienem siedzieć cicho, zacierać łapki i być cwany jak sam podwójny prezes i dyrektor graficzny Jerzy Owsiak, który właśnie ogłosił 52 miliony rekordu. 4 lutego Owsiak usiłował  łapać się ostatniej deski ratunku, mianowicie wspólnie z mecenasem uradzili, że to Matka Kurka jest odpowiedzialny za „prawdopodobnie słabszy wynik” zwykłej zbiórki publicznej szumnie nazywanej Finałem. Ta deska właśnie została przez Owsiaka utopiona. Do serii kłamstw prezesa, w tej chwili już udokumentowanych pismami, między innymi doręczonych w imieniu ministrów i prezydentów miast, doszła dzisiejsza półprawda. Prezes Owsiak ogłosił rekord w stosunku do ubiegłych lat i naturalnie swoim zwyczajem „zapomniał” dodać, że uzyskana kwota (52 miliony) została w ostatniej chwili napompowana aukcjami allegro, ale i to nie jest do końca prawdą. Osoby mniej zorientowane w papierach prawie z całą pewnością ubawią się po pachy albo z politowaniem szepną, że tym razem to się Matka Kurka ośmieszasz, przecież aukcje Allegro są od lat organizowane przez WOŚP. Zgadza się, ale po raz pierwszy kilka aukcji Allegro zostało dwoma zmianami decyzji wciągnięte do „Finału” przez MAiC, a na potrzeby kamer prezes Owsiak wciagnął wszystkie. Nie ma powodu do wstydu, jeśli ktoś był przekonany, że aukcje Allegro są wliczane do Finału i idą na sprzęt, to został dokładnie tak samo oszukany, jak autor niniejszego tekstu, który w papierach WOŚP siedzi od wielu miesięcy i co chwilę odkrywa cuda. Na szczęście w dobie Internetu nie trzeba się przepychać z argumentami w stylu forumowych mądrali, wystarczy sięgnąć do dokumentów, konkretnie do pozwoleń wydanych przez Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji na przeprowadzenie zbiórki publicznej, czyli w języku WOŚP i prezesa Owsiaka „Wielkiego Finału”. Żeby nie było jakiś nieporozumień, podaję linki źródłowe i w jednym przypadku PDF z własnych zasobów, wszystko sygnowane przez MAiC. Bóg raczy wiedzieć do jakiego konta dotychczas wpadały środki uzyskane z wszystkich aukcji Allegro, ale w roku 2012 i 2013 na pewno nie było to konto zbiórki („Finału”). Na tej stronie można sprawdzić wszystkie decyzje i zmiany wydane przez MAiC https://mac.gov.pl/zbiorki-publiczne-decyzje-mac-na-podstawie-ustawy-o-zbiorkach-publicznych-z-1933-r za lata 2012-14, ja dodam jedną decyzję, którą mam dla sądu, poniżej zamieszczam cytaty z dokumentów:

Strony

23275 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Aneks! Ponieważ w manipulacjach Owsiaka ciężko się połapać może być też i tak, że w kwocie na koncie "Finału", czyli 48.923.797,33 PLN jest już suma z aukcji Allegro, na które MAiC wydało zgodę.

 2. Bardzo zaangażowany w pomoc dzieciakom na allegro był Janusz Wróbel.Po jego smierci kilku allegrowiczów postanowiło "Grać z Januszem" dalej.Tylko ta grupka osób zebrała 48 tys.
  http://wosp.charytatywne.org/

 3.  Zycze powodzenia 14 marca MK.Czytam Ciebie od jakiegos czasu, systematycznie jako lekture do poduszki.Dzieki za to, ze wyprostowales mnie calkowici.Z leminga stalam sie istota myslaca.Cala moja ewolucja trwala od 2010 roku, ale teraz moge powiedziec, ze azymut zlapalam prawidlowy w 100%.
     Pisze niesmialo, ale to moj pierwszy komentarz.

 4. Tvn24 zapowiadając "ten ostatni koncert" (nomen omen?)
  powiedziało: bedzie o zakończeniu i pieknym rozliczaniu się JO.
  Awansował (?) Pan na "mader cziken" - lemingi to lubią.
  Dalej się modlę za 14-go.

 5. No cóż w ustach tituszki Tuska brzmi to jak komplement. Dobrze, że powstrzymał się od ładowania z główki ludziom z fochem...

 6. jak juz w pinglisz, to moze powinno byc 'madzer litl-hen'?

 7. czy stac prezesssa na jakiegos lebskiego ksiegowego, czy zawsze idzie na zywiol?
  bo sloiki sie nie zgadzaja, to pewne

  ciekawe czy dojdzie do przyszlopiatkowej rozprawy czy tez nie
   

 8.  niezły tyłeczek ;)

 9. dupach :))))

 10. jeszcze by tego brakowało :)
  potwierdzam jakość zadu, jak na dziadka jest nieźle ... z twarzą jest gorzej, rzekłabym ...

 11. Strony