Do 1467 sztabów WOŚP dotarł wyrok Sądu w Złotroryi. 10 wybranych odpowiedzi!

Prześlij dalej:

Metafora walki Dawida z Goliatem w zasadzie jest trafna, ale odwrócona i dotyczy narzędzi, jakimi dysponują strony. Owsiak ma armię i wszystkie propagandowe tuby, którymi może i nie musi sterować we właściwym kierunku. Media, politycy, wielkie firmy żyją z tej hucpy zwanej „Wielka zadyma w środku zimy” i nie mogą tak z dnia na dzień się wycofać, bo nawet nie chodzi o biznes, zrobi się nowy, ale trzeba ludzi wyprowadzić z szoku małymi krokami. Dlatego nie spodziewam się, że na miesiąc przed 23 Finałem tę imprezę ktokolwiek będzie w stanie zdetonować, ale spodziewam się, że będzie to przełomowe wydarzenie, które naiwnie zamierzam nagłośnić swoją „dawidową procą”. Mam tylko Internet, własny rozum i czas, jest też spora grupazapaleńców, którzy porywają się na czołgi i armaty medialno-biznesowe wraz ze mną albo samodzielnie. Optymistycznie uznaję ten arsenał za wystarczający, aby przebić się, nie z dnia na dzień, ale w najbliższych miesiącach do szerokiej opinii publicznej z najprostszą informacją na temat rzeczywistej i pełnej działalności fundacji WOŚP oraz jej prezesa Jerzego Owsiaka. Zadałem sobie trud i ze strony OPP WOŚP spisałem wszystkie adresy sztabów, nawiasem mówiąc jest ich 1467 (najniższy wynik od lat), a nie jak kłamie Owsiak 1800. Zdecydowana większość z tych „sztabów WOŚP” to organizacje pozarządowe lub podmioty publiczne, jak szkoły MDK-i, hufce harcerskie itd. Pozwoliłem sobie do wszystkich 1467 sztabów skierować list o następującej treści:
 

 

Portal niereglamentowany - www.kontrowersje.net

Dzień dobry,

Strony

53942 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. Piotrze!
  Piszesz: "PS Od wyroku do dziś nie wpłynęła apelacja, termin minął 10 grudnia. "
  Tymczasem w sieci znalazłem takie coś

  http://24legnic...

 2. avatar

  W jakich mediach? To przecież darmowa legnicka gazetka z Biedronki. Nigdzie indziej WOŚP nie odważyła się zamieścić informacji, która jest dla nich toporem wiszącym nad głową. Mówię o stanie, który potwierdziłem w Sądzie, a to co sobie Krzysio Diobies z Kanikowskim sms-ami ślą, to mało ważne. Prawdopodobnie apelację złożą, ale w sądzie do dziś jej nie było, co ciekawsze WOŚP kasuje na Facebooku pytania i Dobies też tego nikomu innemu nie potwierdził. Apelacja Owsiaka jest sztuką dla sztuki, Zagajewski doskonale o tym wie, oni sami też to wiedzą, usiłują z jednej strony zamieść temat z drugiej zaszczuwać. Tyle, że kolejne próby zaszczuwania kończą się kolejnymi kompromitacjami, dzieciak Radek już się przekonał jak działa Sąd i że to nie piaskownica.pl. Nie kiwnąłem palcem i Sąd we Wrocławiu wyśmiewając Radka "prawne złote myśli", pozbawił go złudzeń, a to początek śmiechu, jaki się za nim pociągnie. Przed chwilą pan inspektor policji i szef sztabu WOŚP usiłował mnie "straszyć" "instytucjami" za ujawnienie wizerunku FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO i po takiej samej chwili podwinął ogon. To agonia, tego się nie da powstrzymać, w każdym razie mnie się nie da powstrzymać, doprowadzę tę sprawę do końca.

 3. Ja Pana czytam regularnie, a opisy walk z Owsiakiem są najciekawszym dla mnie aspektem Pańskiego blogowania.  Ale moim zdaniem treść wysłanego e-mail'a nie bardzo mogła skłonić adresatów do przemyśleń, odebrali go tak, jak ja postrzegam zawalające moją skrzynkę pierdoły. To powinien być jak najkrótszy liścik informujący o procesie i konkluzjach.  Nie to, żebym potrafił takie pisać.

  Rozumiem, że zastosuje się Pan do rady z ostatniej odpowiedzi. Ciekawe, jaki tu będzie odzew.

 4. avatar

  Nieskromnie powiem, że wiem, co robię. Jakieś 90% tych "sztabów WOŚP", to po prostu jednostki i podmioty publiczne, głównie z kasy samorządów. Dostały pełną informację na temat działalności WOŚP i muszą tę żabę przetrawić. Ich OBOWIĄZKIEM jest reagowanie na taki pasztet i działanie w interesie publicznym. To nie miał być liścik jak do dzieciaków, to musiał być solidny DOWÓD, że otrzymali pełną wiedzę i zareagowali/nie zareagowali odpowiednio.

 5. To zmienia nieco postać rzeczy, ja sądziłem, że to prawdziwi woluntariusze.  Ale i tak tekst wydaje mi się nazbyt prawniczo-urzędowy.  Niby nie mnie to sądzić, ale trzymam za Pana kciuki, więc chciałbym sukcesu. 

 6. avatar

  To komplement dla mnie, bo to właśnie jest tekst dla urzędników i funkcjonariuszy publicznych.

 7. Innych odpowiedzi od synekur nie można się spodziewać. Wiadomo przed kim i przed czym bardziej pękają.

 8. lub nawet bardziej obszerne ze znanymi już faktami, powinny trafić do wszelkich instytucji w tym wszystkich mediów które patronują lub nawet tylko relacjonują tę hucpę pod nazwą "Wielki Finał" (także na Czerską i Wiertniczą). Nikt nie powinien być pozbawiony szansy na zapoznanie się z tą wiedzą  a co za tym idzie - możliwości odpowiedniej reakcji na nią.

 9. Raczej nie zareagowali, niby to to samo, ale te odpowiedzi,  świadczą, moim zdaniem, ze brakuje im wszelkiej odpowiedzialnosci,i w efekcie mogą nawet "beknąc "  za udział w zorganizowanym przestępstwie,a prawdziwe curozjum stanowi odpowiedz podpisana prze uczniów, byc może niepełnoletnich placówki szkolnej

 10. Niektóre z odpowiedzi prezentują "bardzo wysoki" poziom kultury osobistej. Ale cóż, mają z kogo brać przykład.

 11. Strony