Do 1467 sztabów WOŚP dotarł wyrok Sądu w Złotroryi. 10 wybranych odpowiedzi!

Prześlij dalej:

Metafora walki Dawida z Goliatem w zasadzie jest trafna, ale odwrócona i dotyczy narzędzi, jakimi dysponują strony. Owsiak ma armię i wszystkie propagandowe tuby, którymi może i nie musi sterować we właściwym kierunku. Media, politycy, wielkie firmy żyją z tej hucpy zwanej „Wielka zadyma w środku zimy” i nie mogą tak z dnia na dzień się wycofać, bo nawet nie chodzi o biznes, zrobi się nowy, ale trzeba ludzi wyprowadzić z szoku małymi krokami. Dlatego nie spodziewam się, że na miesiąc przed 23 Finałem tę imprezę ktokolwiek będzie w stanie zdetonować, ale spodziewam się, że będzie to przełomowe wydarzenie, które naiwnie zamierzam nagłośnić swoją „dawidową procą”. Mam tylko Internet, własny rozum i czas, jest też spora grupazapaleńców, którzy porywają się na czołgi i armaty medialno-biznesowe wraz ze mną albo samodzielnie. Optymistycznie uznaję ten arsenał za wystarczający, aby przebić się, nie z dnia na dzień, ale w najbliższych miesiącach do szerokiej opinii publicznej z najprostszą informacją na temat rzeczywistej i pełnej działalności fundacji WOŚP oraz jej prezesa Jerzego Owsiaka. Zadałem sobie trud i ze strony OPP WOŚP spisałem wszystkie adresy sztabów, nawiasem mówiąc jest ich 1467 (najniższy wynik od lat), a nie jak kłamie Owsiak 1800. Zdecydowana większość z tych „sztabów WOŚP” to organizacje pozarządowe lub podmioty publiczne, jak szkoły MDK-i, hufce harcerskie itd. Pozwoliłem sobie do wszystkich 1467 sztabów skierować list o następującej treści:
 

 

Portal niereglamentowany - www.kontrowersje.net

Dzień dobry,

Strony

54603 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. Piotrze!
  Piszesz: "PS Od wyroku do dziś nie wpłynęła apelacja, termin minął 10 grudnia. "
  Tymczasem w sieci znalazłem takie coś

  http://24legnic...

 2. avatar

  W jakich mediach? To przecież darmowa legnicka gazetka z Biedronki. Nigdzie indziej WOŚP nie odważyła się zamieścić informacji, która jest dla nich toporem wiszącym nad głową. Mówię o stanie, który potwierdziłem w Sądzie, a to co sobie Krzysio Diobies z Kanikowskim sms-ami ślą, to mało ważne. Prawdopodobnie apelację złożą, ale w sądzie do dziś jej nie było, co ciekawsze WOŚP kasuje na Facebooku pytania i Dobies też tego nikomu innemu nie potwierdził. Apelacja Owsiaka jest sztuką dla sztuki, Zagajewski doskonale o tym wie, oni sami też to wiedzą, usiłują z jednej strony zamieść temat z drugiej zaszczuwać. Tyle, że kolejne próby zaszczuwania kończą się kolejnymi kompromitacjami, dzieciak Radek już się przekonał jak działa Sąd i że to nie piaskownica.pl. Nie kiwnąłem palcem i Sąd we Wrocławiu wyśmiewając Radka "prawne złote myśli", pozbawił go złudzeń, a to początek śmiechu, jaki się za nim pociągnie. Przed chwilą pan inspektor policji i szef sztabu WOŚP usiłował mnie "straszyć" "instytucjami" za ujawnienie wizerunku FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO i po takiej samej chwili podwinął ogon. To agonia, tego się nie da powstrzymać, w każdym razie mnie się nie da powstrzymać, doprowadzę tę sprawę do końca.

 3. Ja Pana czytam regularnie, a opisy walk z Owsiakiem są najciekawszym dla mnie aspektem Pańskiego blogowania.  Ale moim zdaniem treść wysłanego e-mail'a nie bardzo mogła skłonić adresatów do przemyśleń, odebrali go tak, jak ja postrzegam zawalające moją skrzynkę pierdoły. To powinien być jak najkrótszy liścik informujący o procesie i konkluzjach.  Nie to, żebym potrafił takie pisać.

  Rozumiem, że zastosuje się Pan do rady z ostatniej odpowiedzi. Ciekawe, jaki tu będzie odzew.

 4. avatar

  Nieskromnie powiem, że wiem, co robię. Jakieś 90% tych "sztabów WOŚP", to po prostu jednostki i podmioty publiczne, głównie z kasy samorządów. Dostały pełną informację na temat działalności WOŚP i muszą tę żabę przetrawić. Ich OBOWIĄZKIEM jest reagowanie na taki pasztet i działanie w interesie publicznym. To nie miał być liścik jak do dzieciaków, to musiał być solidny DOWÓD, że otrzymali pełną wiedzę i zareagowali/nie zareagowali odpowiednio.

 5. To zmienia nieco postać rzeczy, ja sądziłem, że to prawdziwi woluntariusze.  Ale i tak tekst wydaje mi się nazbyt prawniczo-urzędowy.  Niby nie mnie to sądzić, ale trzymam za Pana kciuki, więc chciałbym sukcesu. 

 6. avatar

  To komplement dla mnie, bo to właśnie jest tekst dla urzędników i funkcjonariuszy publicznych.

 7. Innych odpowiedzi od synekur nie można się spodziewać. Wiadomo przed kim i przed czym bardziej pękają.

 8. lub nawet bardziej obszerne ze znanymi już faktami, powinny trafić do wszelkich instytucji w tym wszystkich mediów które patronują lub nawet tylko relacjonują tę hucpę pod nazwą "Wielki Finał" (także na Czerską i Wiertniczą). Nikt nie powinien być pozbawiony szansy na zapoznanie się z tą wiedzą  a co za tym idzie - możliwości odpowiedniej reakcji na nią.

 9. Raczej nie zareagowali, niby to to samo, ale te odpowiedzi,  świadczą, moim zdaniem, ze brakuje im wszelkiej odpowiedzialnosci,i w efekcie mogą nawet "beknąc "  za udział w zorganizowanym przestępstwie,a prawdziwe curozjum stanowi odpowiedz podpisana prze uczniów, byc może niepełnoletnich placówki szkolnej

 10. Niektóre z odpowiedzi prezentują "bardzo wysoki" poziom kultury osobistej. Ale cóż, mają z kogo brać przykład.

 11. """"V. Odpowiedź 22 SZCZEPU HARCERSKIEGO MEXYK:
  ...a skąd ma Pan wogóle moje e-maila ????
  nie wysyłajcie do mnie czegoś takiego, rozumiemy się ???
  Gówno mnie to obchodzi, co Pan myśli na temat WOŚP !!!!
  z wyrazami "nie"szacunku
  Łukasz Żukowski""".
  Jak jeszcze dobrze pamiętam, to w prawie harcerskim stało coś takiego: Harcerz nie pije i nie pali, harcerz nie używa brzydkich wyrazów... Czy to już nie obowiązuje?

 12. Obowiązuje,tylko z łukasza  Żukowskiego taki harcerz jak z koziej d.... trąbka

 13. Alicja "Biczysko" no, ta to ostro poleciala :D

 14.  są takie, że wszystkie neuroblastomy jadą na zachód za pieniądze użebrane przez inne fundacje (jak zdążą)
  i sercowce zresztą też odkąd się ten "bohater" Malec wypiął i czesze u Niemców w euro

  http://www.siep...

 15. Moim zdaniem warto by się zastanowić nad wysłaniem bardzo grzecznych zapytań przez innych blogerów do tych samych podmiotów, czy wiedzą o istnieniu takiego wyroku, a jeśli wiedzą, czy przekazali tę wiedzę swoim podwładnym, którzy będą stali na mrozie i zbierali do puszek.

  W mojej ocenie również będzie to ostatnia Orkiestra w tym sensie, że zacznie się równia pochyła. Ostatnio rozmawiałem z grupą kilkunastu młodych ludzi i byłem zaskoczony, że wiedzą trochę o Owsiaku. Nie bardzo znali szczegóły, ale konkluzja była tak, że w tym roku nie dają, bo Owsiak wyciąga z tej puchy coś dla siebie.

  Pozdrawiam

 16. avatar

  Bardzo dobry pomysł i daję gotowca. Poniżej zamieszczam pełną listę adresów mailowych wszystkich 1467 sztabów, wystarczy ja wkleić tak jak jest w polu "DO", ale lepiej w polu "UDW", wtedy nikt z pojedynczych odbiorców nie będzie widział adresów pozostałych odbiorców. Nie jest to wymóg, ale taki niepisany zwyczaj. Proszę zadawać pytania i niczego się nie obawiać, to wszystko są albo podmioty publiczne albo podmioty działające na rzecz OPP i wręcz mają OBOWIĄZEK udzielania informacji. Można skorzystać z mojego schematu pytania, jednak lepiej wykorzystać własną treść z tym, że dobrze by było wkleić odnośnik do wyroku

  Adresy sztabów:

  10tdhodkr@gmail...; 1gim1@wp.pl; 40krowek@gmail.com; 99lo@herbert99l...; a.kapelska@sapi...; a.kijek@kuzniak...; a.klepaczewska@...; a.materna@mdk.s...; a_bednarczyk13@...; ada.redlicka@wp.pl; adam.w.wos@gmai...; adymkowska@op.pl; aga670@amorki.pl; agagabry@poczta...; agata0679@vp.pl; agatabartosik.w...; agniecha2308@wp.pl; agnieszka.gorec...; agnieszka.klimo...; agnieszka.mazur...; agnieszka.nowic...; agnieszkakrasze...; agnieszkas14@o2.pl; akchelmski@hoga.pl; akorzyniec@emer...; alina.urbanek@b...; amelazso@wp.pl; andre72@wp.pl; andrychow.sztab...; andrzej.klodkow...; anek-g11@wp.pl; aneta.hajduczek...; aneta.skiba7@wp.pl; anetaja@go2.pl; ania.tamas@gmai...; ania@kok.krotos...; ania_2501@wp.pl; aniawlozinska@w...; animacja@wdkwab...; ankago13@wp.pl; anna.lalewicz@u...; anna.lewandowsk...; annabarbarazabi...; annamj.kubiak@g...; annasmolarska@w...; annrew@wp.pl; anpat@wp.pl; antonio5@interi...; apk.mdk.augusto...; ara@rck.com.pl; arek.klimczak@w...; artsto@o2.pl; asiafranek@vp.pl; asma64@op.pl; barb.kot@wp.pl; barsel@op.pl; bartek.lew@op.pl; bartekde14@gmai...; bartosz_kobus@o...; bartoszyce@zhp.pl; basia.ulat@wp.pl; basiawerner@gaz...; bck@bck-bialybo...; bck@bckpiekoszo...; bdk.bdk@wp.pl; bea.sl@op.pl; bea51@interia.eu; beata.zareba8@g...; beatakrystians@...; beri22@o2.pl; bgpromocja@wp.pl; biblio@gimnazju...; biblioteka.debr...; biblioteka@drez...; BIBLIOTEKA@PYSK...; biblioteka@sian...; biblioteka_ds@i...; biblioteka_powi...; bibliotekaosiec...; biuro.osirjezio...; biuro.powozowni...; biuro@bibldop.pl; biuro@centrumku...; biuro@ckklobuk.pl; biuro@ckpis.pl; biuro@ckstkalwa...; biuro@ct.jaworz...; biuro@dok.org.pl; biuro@domkultur...; biuro@emclat.pl; biuro@esceka.pl; biuro@gck.bochn...; biuro@gckgrodek.pl; biuro@gckkrosci...; biuro@gdyniadla...; biuro@gok.wdobr...; biuro@gokkarczm...; biuro@gokosie.pl; biuro@gokprzywi...; biuro@kinosokol...; biuro@kreatywny...; biuro@krowka.or...; biuro@mdk.ornet...; biuro@mokszczaw...; biuro@osirtomas...; biuro@rafalpope...; biuro@zninskido...; blaszkiwosp@op.pl; bogumila.wik@op.pl; bogusia6@wp.pl; boguszow@mbp-ck.pl; bokbogatynia@o2.pl; boleszkowice@bo...; bopetrecka@op.pl; bory081@wp.pl; bozenadrab@pocz...; bp@bpicak.pl; bradkiewicz@tle...; brygida65@o2.pl; brzostowo@wp.pl; brzozowskaiwona...; bytow@zhp.pl; bziolkowska@tvt...; cangoor99@wp.pl; centrum.kultury...; centrum@autogra...; centrumkultury....; centrumkultury@...; centrumkultury8...; centrumkulturyr...; centrumkurpiows...; chatakaszubska@...; chdk@choszczno.pl; chelmza.wosp.20...; chmielnickie@gm...; chodziez@zhp.wl...; chriswas@wp.pl; ciechmck@wp.pl; cit.pisz@home.pl; cit.swidwin@wp.pl; citbobolice@o2.pl; cjoasia@poczta....; ck.ps@gminabole...; ck@ck-ksiazwlkp.pl; ck@ck-smigiel.pl; ckannopol@o2.pl; ckboguslaw@gmai...; ckbrody@wp.pl; ckip@interia.eu; ckir@ladek.pl; ckir@wschowa.pl; ckis@postomino.pl; CKIT@ONET.PL; ckit@wieliczka.eu; ckiw@tlen.pl; ckmbp@interia.pl; ckpit@poczta.on...; ckplesna@interi...; cksip@pyzdry.pl; ckultury@ciezko...; cokiscedynia@op.pl; cok-morena-insk...; cpk.brzeziny.pr...; csir_gle@o2.pl; czluchow_mdk@wp.pl; d.opoka@gtwgliw...; dabrowagim1@poc...; dalena1@o2.pl; damax01@poczta....; damian.dec@kult...; daniel.wolborsk...; danielek2002@o2.pl; danste11@wp.pl; danuta.ewa.dydo...; danutapapierz@o...; darek@audioproj...; dariusz.smiecho...; dariuszhelka@on...; ddk0@op.pl; dk.ustka@wp.pl; dk@slawa.pl; dk2tuchow@inter...; dkborucin@tlen.pl; dkczarne@wp.pl; dkdziergowice@o...; dkg@glucholazy.pl; dkgoldap@o2.pl; dkgorzow@vp.pl; dklewinbrzeski@...; dkmalogoszcz@op.pl; dkpilzno@poczta.fm; dkpleszew@wp.pl; dkpowidz@wp.pl; dksokol@tck.trz...; dk-sulechow@dk-...; dkultyry.sub@gm...; dobiegniewsp@wp.pl; dobre.gok@wp.pl; dok.dzierzgon@w...; dok@brzegdolny.pl; dokdrawno@o2.pl; dokis@poczta.on...; dom.kultury@mur...; dom.kultury@orz...; domhor@interia.pl; dominika.drewni...; domis94_7@p2.pl; domkultury.kalk...; domkultury@czlo...; domkultury@kult...; domkultury13@wp.pl; domkulturyilza@...; dorota.l.kabala...; dorota.turzansk...; dudek.lukasz@op.pl; dygdondariusz6@...; dyrekcja.mbp@mb...; dyrekcja@spwj.e...; dyrektor@biblio...; dyrektor@gokisw...; dyrektor@oksrod...; dyrektor@soksir...; dyrektor@spgosc...; dyrektor@zaniem...; dyrektordk@zakr...; dyrektorgck@gru...; dyrektorkomarno...; dyziotarnawski@...; dzial.imprez@mo...; dzidzius31@wp.pl; e.ciurzynska@wp.pl; e.kot@noknowyst...; e_s.domeyko@wp.pl; ecb@pacanow.eu; edukacja@mdkrad...; edyta.ogonowska...; edyta129@op.pl; edytasmolik1@wp.pl; elaprzybylska@g...; evacb@poczta.on...; ewawisniewska44...; ewkuli@tlen.pl; final_opoczno@i...; finalwosp@gokwi...; firststage.pl@g...; fiwus@e-kolo.pl; freiheit@tlen.pl; fundacja@monki.pl; g.o.k.sochocin@...; g.turek@podkowa...; g_debska_kuznia...; g15@edu.um.wars...; g4leg@wp.pl; gabi.szalwicka@...; gamma14@tlen.pl; gbp.biblioteka@...; gbp.lisewo@wp.pl; gbp.lubycza@vp.pl; gbp.rybno@wp.pl; gbpherby@poczta...; gbpmiescisko@wp.pl; gbpsluzewo@vp.pl; gci@grunwald.in...; gci@kunow.pl; gcikamzab@o2.pl; gciksir@dlugosi...; gcisedziszow@o2.pl; gcisip.dolice@w...; gck.dobroszyce@...; gck.mszanowo@wp.pl; gck@gck.gorlice.pl; gck@gminabarano...; gckcieszkow@op.pl; gck-gizalki@wp.pl; gckii.kochanowi...; gckis@ilowa.pl; gckis@kozlowo.pl; gckis@nowogrodz...; gckkurzetnik@wp.pl; gcklel@wbp.olsz...; gcksir@krosniew...; gcksirlipowieck...; gckwartabol@op.pl; gcrsip@garbatka...; gdk.lwy@wp.pl; gdk@gdkcycow.pl; gdkrogowo4a1@on...; gdksosno@wp.pl; gegus777@wp.pl; gic@hot.pl; gim.cedry.wlk@w...; gim.jakto@wp.pl; gim.kotlin@wp.pl; gim.lobzen@wp.pl; gim.psary@gazet...; gim.rojewo@op.pl; gim.rzgow@inter...; gim@gimspiczyn.pl; gim_chynow@wp.pl; gim_grabow@pocz...; gim_kozieglowy@...; gim_nml@wp.pl; gim_nowagora@in...; gim_orn@wp.pl; gim_plawo@poczt...; gim_podegrodzie...; gim_w@wp.pl; gim_wechadlow@o...; gim1-laziska@os...; gim1tylec@wp.pl; gim2_orzesze@wp.pl; gim2koniecpol@o...; gim2soch@poczta...; gim2tuszyn@op.pl; gim44@neostrada.pl; gimbac@interia.pl; gimbys@poczta.o...; gimciesz@interi...; gimdobry@interi...; gimdoruchow@poc...; gimgasewo@wp.pl; gimgrodziec@kon...; gimiarka@op.pl; giminazjum@wiza...; gimjakubow@wp.pl; gimkam@poczta.o...; gimkampol@wp.pl; gimkrasz@gmail.com; gimlip@wp.pl; gimlub@wp.pl; gimmichalow@op.pl; gim-mszana@wp.pl; gimnazjum.ciasn...; gimnazjum.krocz...; gimnazjum.siera...; gimnazjum@gimna...; gimnazjum@gmpsa...; gimnazjum@isteb...; gimnazjum@markl...; gimnazjum@primu...; gimnazjum@v-net.pl; gimnazjum_zab@p...; gimnazjum10@one...; gimnazjum1tuszy...; gimnazjum-gabin...; gimnazjumgalcze...; gimnazjumizbica...; gimnazjumodolan...; gimnazjumradawn...; gimnazjumwdobrz...; gimnazjumwrzesn...; gimnazjumwysoka...; gimnazzloczew@p...; gimo.sekretaria...; gimpapbis@o2.pl; gimpiensk@home.pl; gimnazjum@przyb...; gimr@interia.pl; gimro@op.pl; gimsidra@wp.pl; gimskopanie@o2.pl; gimsm@op.pl; gimsosnicowice@...; gimstoczek@wp.pl; gimtrawniki@poc...; gimwyrz@poczta....; gimzareby@wp.pl; gimzlot@wp.pl; gjp2przytoczna@...; gkrparychwal@op.pl; gm.mok.prz@gmai...; gm_jozefow@pocz...; sekretariat@gm1...; gmina@brzeszcze.pl; gmina@rymanow.pl; gmina@zbiczno.pl; gnowawies@wp.pl; gok.belzec@gmai...; gok.bobrowo@int...; gok.ilowo@wp.pl; gok.ksiazki@op.pl; gok.laszczow@op.pl; gok.milowka@int...; gok.rejowiec@in...; gok.stk@gmail.com; gok.zbojna@2com.pl; gok.zwierzyn@wp.pl; gok@brudzew.pl; gok@cekcyn.pl; gok@chrzypsko.pl; gok@czastary.pl; gok@damaslawek.pl; gok@dubiecko.pl; gok@dwikozy.gmi...; gok@goczalkowic...; gok@gok.ustroni...; gok@gok.zebrzyd...; gok@gokmichalow...; gok@gokpszczew.pl; gok@gokswinna.i...; gok@gorzno.pl; gok@kargowa.pl; gok@konarzyny.pl; gok@lacko.pl; gok@lipno.pl; gok@lukta.com.pl; gok@przeworno.pl; gok@siedlec.pl; gok@somonino.pl; gok@stawiguda.pl; gok@sulkowice.pl; gok@swierczow.pl; gok@tuczno.pl; gok@unislaw.pl; gok@widawa.pl; gok@wisznice.pl; gok_susiec@wp.pl; gok0@gazeta.pl; gokbialosliwie@...; gokborki1@poczt...; gokchybie@ox.pl; gokdebnica@vp.pl; gokgolancz@pocz...; gokgostycyn@las.pl; gok-grudusk@o2.pl; gokicmucharz@op.pl; gokis.babice@gm...; gokis@dabrowach...; gokis@prusice.pl; gokis@wicko.pl; gokisjozefow@o2.pl; gokistrzciel@wp.pl; gokiw@poczta.on...; gokkaczory@op.pl; gokkoczala1@int...; gokkomorniki@wp.pl; goklekno5@wp.pl; goklubien@o2.pl; gokmalkinia@wp.pl; gokmodliborzyce...; goknawojowa@int...; goknww@wp.pl; gokpiaski@onet.pl; gokpiotrkow@wp.pl; gokpotegowo@wp.pl; gokrajcza@rajcz...; gokrzepiennik@p...; goksir@nowakarc...; goksir@op.pl; goksirggrupa@po...; goksit@bircza.pl; goksit@sokolnik...; gokstanislawow@...; gokstezyca@onet.pl; gosia_burdzy@wp.pl; gosiadybus@pocz...; gosiapiatek17@o...; gozdek4@gmail.com; gp@wosp.swinouj...; gplniano1@wp.pl; gradiak@gmail.com; grazka_busko@in...; grazyna.kusiak@...; grodzisk@ckrond...; grojec@mazowiec...; gryczka2lo@wp.pl; grzegorz.ankiew...; grzelczaklukasz...; grzesiek7305@po...; gsp2sp@wp.pl; gwizdo@poczta.fm; hajama@interia.pl; hajnowkawosp@gm...; hala@pniewy.org; hala@zso1.pl; hanna-mm@wp.pl; hdk.hrubieszow@...; helena@ickilawa.pl; helenaszymanska...; herzyk@onet.pl; honorata.lysiak...; hrubieszow@zhp.pl; hufiec.skiernie...; hufiec.sztab@in...; hufiec@bytom.zh...; hufiec5-3@lodz....; hufiec-glowno@w...; hufiecstargard@...; hutniczak_karol...; iguk1@wp.pl; ikob@wp.pl; ilo.wosp@gmail.com; ilonagruchala@w...; imprezy@chdk.pl; imprezy@osw.pl; info.sp@zsrokie...; info@akcjaserca.pl; info@artbem.pl; info@biskupiec....; info@cets.com.pl; info@ckis-ziemo...; info@dom-kultur...; info@gizyckiece...; info@zs1leczna.pl; informacja@mdkm...; inga@mdk-plock.pl; ingremio@razem.pl; inowroclaw@zhp.pl; instruktor@gok....; instytucjakultu...; irminawalczak@o...; it.gohome@buzia...; iwona90113@wp.pl; iwonaa1973@wp.pl; iwonabronk@o2.pl; iwonaferdyn@int...; izabelastando@g...; j.klosowicz@int...; j.liszkowska@ck...; jacekkrol53@o2.pl; jadmil@op.pl; jangim@poczta.o...; janosick@wp.pl; janusz.glaz@neo...; jarkagiza111@on...; jawisnia@wp.pl; jchilinska@gckb...; jeglownik@elbla...; jerzy.glowacki@...; jgruszczynski@z...; joanna@wok.walb...; joanna_lisiak@o...; jok_janowl@op.pl; jola.jedruszcza...; jola@mosir.rumi...; jolpio@poczta.o...; jolszewska@pocz...; julita_maciasze...; julius@liceum7....; jurfal@wp.pl; justyna_st1@op.pl; justynadalek@ga...; justynakwia@wp.pl; k.janicka@vp.pl; k.rakowska@samo...; kadek09@wp.pl; kaja4@interia.pl; KALATA.MARCIN@G...; kamasynowiec@op.pl; kami144@wp.pl; kamionkagim@wp.pl; karkonoski@zhp.pl; karol.meszynski...; karolina.respon...; karolina_rawins...; kaschka@wp.pl; kasia@kulturasu...; kasiagolabek@op.pl; kasiakedziol@wp.pl; kaskader71@wp.pl; katarzyna.krl@o...; katarzyna.szczu...; kcentrum@wp.pl; kck-inowroclaw@...; kdk@koscierzyna...; kdk_poczta@krap...; kdk39@op.pl; kdmikolajczak@g...; kedziora.sylwia...; kerenc@o2.pl; kg_trzebiatow@w...; kgran.plus@gmai...; kgswietoszow@wp.pl; kh_opatow@wp.pl; khzhpmilanowek@...; kierownik@goksi...; klonowic@klonow...; klub.emaus.kluc...; kok.koscian@o2.pl; konstantynow@zh...; kontakt@centrum...; kontakt@gokdlug...; kontakt@goksliw...; kontakt@liceumz...; kontakt@osrodek...; kopernik-wosp@w...; kotlet55@gmail.com; kowner_uw@tlen.pl; krisir@kki.net.pl; krolmarcin@pocz...; krzykosy@szkola...; krzyszto.w10@wp.pl; krzysztof_ksobi...; krzywe1@op.pl; krzywro2@wp.pl; ksiegowosc@rokz...; ksieniawska@poc...; ksr@gorzyca.pl; kubacka0407@gma...; kultura.gokis@g...; kultura.goksit@...; kultura.koszeci...; kultura.ostasze...; kultura.rudniki...; kultura.sobolew...; kultura@gminaol...; kultura@gokspyt...; kultura@gosit.z...; kultura@krasnys...; kultura@kultura...; kultura@malanow.pl; kultura@mgoksir...; kultura@okjastr...; kultura@osiedle...; kultura@popielo...; kultura@wisla.pl; kultura@zbaszyn...; kultura_osielsk...; kultura_wysocko...; kultura1@poczta...; kulturabarcin@o...; kulturachelmsko...; kulturagok@gmai...; kulturamyszynie...; kulturanowemias...; kwkok@wp.pl; l.dobrowolski@g...; lagiewniki@zhp.pl; lamchu84@o2.pl; laskidomkultury...; laskowicesztab@...; lck@libiaz.pl; ldklosice@inter...; lemka7@go2.pl; leszek.lejman@z...; letnisko_zs@wp.pl; liceum@dukla.pl; liceum@lo-strzy...; liceumzychlin@i...; lo.wosp@gmail.com; lo_kolb@wp.pl; lo_konopnicka@w...; lo12@edu.um.war...; lo1mlawa@poczta.fm; loak1@poczta.on...; lobez-ldk@home.pl; loduszniki@inte...; lok@lwowekslask...; lo-sycow@o2.pl; lozbaszyn@o2.pl; lubawka@op.pl; lubiencingim@po...; luca861@wp.pl; lucalancka@gmai...; lucynabejm@gmai...; luk4smachul@int...; lukasz.galus@mo...; lukaszsip@wp.pl; LUSIA_M@VP.PL; m.broda@tychowo.pl; m.brzostek@ckbd...; m.drazkiewicz@m...; m.kurowski@pocz...; m.mackowiak@zhp...; m_gok@o2.pl; ma13bu@o2.pl; mabena1@o2.pl; maciek.bednarek...; magdachwastek@i...; magdamiszke@op.pl; magdusia_1984r@...; makowskaa@onet.eu; malczyce.wosp@g...; malgorzata_zale...; malgorzatabro@o...; malgos69@interi...; malju@wp.pl; mankapatryk@gma...; marcin.michalik...; marcin@net-kom....; marcin@prabuty.pl; maree21@wp.pl; mariakrzysztofe...; mariamachera@in...; marian.zuchowsk...; markowskij@wp.pl; marlena.tekieli...; marlenka-34@o2.pl; marta.katarzyna...; marta.sadowska2...; martasibiak@o2.pl; martyna.misiek@...; martyska961@wp.pl; maryla.zdrojews...; marzena.rowne@i...; marzena.wysocka...; marzenawolschla...; mazurska@cks.sz...; mck.slupsk@wp.pl; mck@hot.pl; mck@mck.zywiec; mck_plonsk@pocz...; mckdyrektor@int...; mckib@o2.pl; mckpiaski@o2.pl; mdk.morag@o2.pl; mdk.turek@neost...; mdk@bochnia.pl; mdk@lubliniec.pl; mdk@sopot.pl; mdk@ustron.pl; mdk_grybow_007@...; mdk_kg@poczta.o...; mdk_przedborz@o...; mdk_przemysl@po...; mdkdeblin@op.pl; mdkkalety@wp.pl; mdklancut@wp.pl; mdklub@wp.pl; mdkmiechow@tlen.pl; mdkmilakowo@wp.pl; mdkolesno@go2.pl; mdkozorkow@pocz...; mdk-pieniezno@w...; mdkprzasnysz@o2.pl; mdkrawa@interia.pl; mdkrzepin@o2.pl; mdkzamoscasz@po...; megakundzia@int...; mg3@piekary.pl; mgckis@o2.pl; mgckslomniki@gm...; mgdk@mgdk.pl; mgdk@poczta.one...; mgok.klecko@kle...; mgok.miedzylesi...; mgok@dobranet.pl; m-gok@home.pl; mgok@jasien.com.pl; mgok@kisielice.pl; mgok@muszyna.pl; mgok@olsztynek....; mgok@op.pl; mgok@slesin.pl; mgok_bk@op.pl; mgok_janowiecwl...; mgok_lipsk@wp.pl; mgok_piwniczna@...; mgok01@poczta.o...; mgok1965@o2.pl; mgok-db@o2.pl; mgokis@wp.pl; mgokj@interia.pl; mgokjanikowo@wp.pl; mgokkostrzyn@wp.pl; mgoklwowek@pocz...; mgokmiastko@gma...; mgokosiek@mgoko...; mgokozarow@op.pl; m-goksir@wp.pl; mgoksir@zdziesz...; mgoksompolno@o2.pl; mgok-strzelnica...; mgokuniejow@wp.pl; mgokwiecbork@po...; mgokzarki@op.pl; mgokzawichost@i...; mguziewicz@wp.pl; michal.swidersk...; michalgraczyk@w...; michalina.lis@o...; mielczarekzbign...; mielec@zhp.pl; mieszkowicemgok...; migok.lochow@wp.pl; mikiskalski@o2.pl; mikoda92@interi...; milosnicystepni...; minkowice@poczt...; mirkaniedzwiedz...; mkania4@wp.pl; mkozera@wp.pl; mok@mok.miastec...; mok@mok.nowysac...; mok@mok.swidnik.pl; mok@mszana.pl; mok_glogow1@wp.pl; mok1@op.pl; moklubawa@o2.pl; mokpilawa@op.pl; moksekretariat@...; moksir@poczta.o...; mokterespol@wp.pl; moniafalana@wp.pl; monika.horbacz@...; monika@nok.pl; monikamadaj@mia...; monikatriller@i...; morfer44@wp.pl; mosskar@op.pl; mrozdomin@wp.pl; mtulik@interia.pl; mufa24@op.pl; n.rucinska@inte...; narojczyk.piotr...; naszregion@wp.pl; natalialapinska...; natalka901024@o...; nckwosp@o2.pl; nela1604@o2.pl; nidzica@zhp.pl; niemir13@poczta...; nina.rykowska@o...; nok@home.pl; nok@nok.naklo.pl; norbi242@wp.pl; novapub@ko.onet.pl; nowe@gminanowe.pl; nsp.lubnow@inte...; oaneta@poczta.o...; ock@ock.org.pl; oea@mok.piotrko...; ogrodjordanowsk...; OK@BIECZ.PL; ok@oklag.pl; ok@zawidow.com; okbyczyna1@wp.pl; okczersk.sekret...; okir_strykow@op.pl; okirpaczkow@wp.pl; okis.mc@wp.pl; okis@hot.pl; okis@okis-zukow...; okislesna@wp.pl; okit-b@wp.pl; okitpakosc@wp.pl; oklubon@tlen.pl; okmlynary@op.pl; okrytel@o2.pl; ok-sejny@su.hom...; oksibp@pruszczg...; oksir@skorzecin...; oksir_babimost@...; oksirgk@wp.pl; oksit.wlen@gmai...; oktabaagnieszka...; okw@tarnowo-pod...; ola.pieniak@gma...; olecko@zhp.pl; olesnica@zhp.pl; olka@masa.waw.pl; ook@oborniki.pl; opskrzemieniewo...; organizacjaharc...; orkiestra@gk.pl; orzel.gosia@gma...; osir@osir.com.pl; oskard@ckis.kon...; osowa-wosp@o2.pl; osp@karlino.net; osp_ploty@wp.pl; osprozprza@onet.pl; osrodekkultury@...; osrodekkultury@...; osrodekkulturym...; osrodekzhpbuk@i...; oswiata@parczew...; oswiata@powiat-...; p.s.kaminski@zh...; p.stanislawski@...; parzychirena@wp.pl; paterus@op.pl; paulina@olsztyn...; pawelchaos@gmai...; pbuczynski@wp.pl; pcpr@gostyn.pl; pczyzewski@stra...; pdkis@op.pl; pedagog.gim@wp.pl; pedagog@sp10.lu...; pedagog@zoska.w...; pedagogszkolnyz...; pegaz@mok.siedl...; peterstas@tlen.pl; pg_warta@onet.pl; pgbukowa@wp.pl; pgnr1zdwola@poc...; pgprusy@gmail.com; p-grusza@wp.pl; pgsekretariat@o...; pinczow2012@gaz...; piokro1@wp.pl; piotr80b@op.pl; piotrowskaaleks...; piotrstanek@gma...; pjurkowski87@wp.pl; plachta@puszczy...; plichta.wojciec...; poczta@sok.org.pl; poczta@taklamak...; pomoc.klubowa@l...; pro@gokis.katyw...; program@pok-pru...; projektbukwica@...; promocja@aleksa...; promocja@bardo.pl; promocja@csik.g...; promocja@dobrag...; promocja@gminai...; promocja@goryst...; promocja@leczyc...; promocja@mokmie...; promocja@um.krz...; pruchna@oswiata...; przedszkole@zar...; przedszkole_red...; przemek_uss@one...; przyszowa@inter...; psmbrzeziny@neo...; pspbudkowice@mu...; pspswiercze@wp.pl; pspwasniow@op.pl; pstaroscinska@g...; pttklipsko@wp.pl; pubgimkry@op.pl; publicznegimnaz...; puchro87@wp.pl; pulink@o2.pl; r.kepski@poczta.fm; rabka.wosp@gmai...; raciazek.gok@wp.pl; rada.mlodziezy....; radkow@radkow.u...; radommiasto@zhp.pl; radoszyce@inter...; radsmol@wp.pl; radziejowskidom...; radzimowskaz@gm...; radzrok@home.pl; rafal_wosp@wp.pl; rajmaj@wp.pl; rakiwona@op.pl; rdk@rypin.eu; renata.jasinska...; renata19699@o2.pl; renolszowska@o2.pl; rglazy@gmail.com; rkarcz2004@wp.pl; robertaszyk@one...; rokis-amor@o2.pl; romanc@wp.pl; sabina.dablewsk...; sandrzej777@wp.pl; sanela@sanela.c...; sawinska@vp.pl; sbaruchowo@op.pl; sce@sec.edu.pl; sck@data.pl; sck@sck.strzego...; sck@tyszowce.pl; sckib-szczucin@...; sckipgz@zabierz...; sdk.swiebodzin@...; sebastiangolec@...; sekr@mok.olkusz.pl; sekretariat@bat...; sekretariat@bro...; sekretariat@cen...; sekretariat@cki...; sekretariat@cki...; sekretariat@dkg...; sekretariat@dku...; sekretariat@dkw...; sekretariat@dkz...; sekretariat@gim...; sekretariat@gim...; sekretariat@iil...; sekretariat@lic...; sekretariat@los...; sekretariat@luk...; sekretariat@mck...; sekretariat@mdk...; sekretariat@mdk...; sekretariat@mic...; sekretariat@mok...; sekretariat@ndk.pl; sekretariat@pgw...; sekretariat@pru...; sekretariat@rck...; sekretariat@sob...; sekretariat@spr...; sekretariat@sta...; sekretariat@szk...; sekretariat@szk...; sekretariat@szk...; sekretariat@szk...; sekretariat@twa...; sekretariat@woj...; sekretariat@zaw...; sekretariat@zs1...; sekretariat@zsd...; sekretariat@zsd...; sekretariat@zse...; sekretariat@zsn...; sekretariat@zsp...; sekretariat@zsp...; sekretariat@zsp...; sekretariat@zsp...; sekretariat@zss...; sekretariat@zst...; sekretariat_mok...; sekretarz@krusz...; sekretarz@szcze...; siemiatycze.wos...; sieradz.sp9@wp.pl; sikorska@wolont...; sjmarek@poczta....; skwbedargowo@gm...; slo.chocen@inte...; smok@slubice.pl; sok.instruktorz...; sok.kuznica@wp.pl; sok@sok.info.pl; sok@sok.strzelc...; sokalwernia@hom...; soksir_sulecin@...; sp.dabrowice@in...; sp.ostrowite@op.pl; sp.zarow@wp.pl; sp@kaluszyn.pl; sp_ostrowy@wp.pl; sp10pruszkow@wp.pl; sp13siemianowic...; sp1banino@poczt...; sp238@poczta.on...; sp2jozefow@pocz...; sp2prusz@sp2.pr...; sp2stobierna@op.pl; sp2-wosp@o2.pl; sp3darlowo@o2.pl; sp-71@wp.pl; spaleksandrow@o...; spbabiak@guzik....; spbiala10@wp.pl; spbobrowniki1@w...; spbudzyn@poczta.fm; spczeszow@gazet...; spdabie@interia.pl; spdobieszczyzna...; sp-dobrzyca@wp.pl; spdobrzyca4@wp.pl; spgimdzialoszyc...; spgodkowo@wp.pl; spgolin@wp.pl; spgrabow@wp.pl; sphutki@op.pl; spjadwisin@post.pl; spjl@op.pl; spkaliska@op.pl; spkolczyn@wp.pl; spkonczewice@on...; spkostomloty@op.pl; spkuzniczysko@w...; spkw@hazlach.pl; splw@poczta.fm; spmargonin@pocz...; spmroczno@wp.pl; sp-nietkow@o2.pl; spniwica@wp.pl; sp-oleszyce@wp.pl; sporim@interia.pl; sport@ursus.war...; sporti2@interia.pl; spostroszowice@...; spostrowite@wp.pl; spparowa@wp.pl; sppiatek@interi...; sppradla@gazeta.pl; spsarnow1@poczt...; spslawsk@konin....; spstasikowka@op.pl; spwrad@wp.pl; spzarnowo@tlen.pl; stanislawka4@gm...; stek@stek-chocz...; stow.naszedziec...; stowarzyszenie@...; stowarzyszenie@...; super_szkola@wp.pl; superdwojka@poc...; swiderska@paszo...; swietlica.trusk...; swietlicadrzyci...; swrzesinski@poc...; syrokajustyna@w...; sysy@interia.pl; szczepsp49@op.pl; szdk@szdk.szubi...; szef.sztabu.roz...; szef@wosp.tarno...; szef@wospddz.pl; szkola@ekonomik...; szkola@gim.wlod...; szkola@gimnazju...; szkola@kopernik...; szkola@nowawies.pl; szkola@spnarol.pl; szkola_krotoszy...; szkola_nowe_mia...; szkola_zrozumie...; szkola16.sto@wp.pl; szkolajamielnik...; szkolajozefosla...; szkolalinia@wp.pl; szkolapawlow@in...; szkolapiechcin@...; szkolapustkow@o...; szkolazwardon@i...; szkp2@wp.pl; szok.szczaniec@...; szp.starcza@neo...; szp45@poczta.on...; szpo-chodecz@wp.pl; szpodst1@torun....; szprotawa@zhp.pl; sztab.goethe@gm...; sztab.legnica@g...; sztab.rydultowy...; sztab.targowek@...; sztab.wosp.gdow...; sztab.wosp.kudo...; sztab.wosp.lago...; sztab.wosp.nysa...; sztab.wosp.prym...; sztab.wosp.sosn...; sztab.wosp.syco...; sztab.wosp.zabk...; sztab.wszib@gma...; sztab.zabki@out...; sztab.zhp@gmail...; sztab.zyrardow@...; sztab@opolewosp.pl; sztab@pachutki.pl; sztab@rckp.kros...; sztab@wb.pl; sztab@wosp.pozn...; sztab@wosplysom...; sztab@wosp-toru...; sztab@wosp-zgor...; sztab_chobienia...; sztab_choroszcz...; sztab_wosp_byst...; sztab_wosp_gorz...; sztab_wosp_wolo...; sztab186@gmail.com; sztabbaltow@wp.pl; sztabczerwinkal...; sztabelk@gmail.com; sztabgim2sierad...; sztabhoffmanowa...; sztabkrosnoodrz...; sztabowsiakowka...; sztabpogodno@gm...; sztabsamogoszcz...; sztabsiechnice2...; sztabskarpa@gma...; sztab-wosp@zs.c...; sztabwospkikol@...; sztabwosptvk@tv...; sztabwreytanie@...; sztabwyszkow@gm...; szycha48@o2.pl; t.kurek@poczta.fm; tb86@interia.pl; tck@interia.eu; teresabrucka@gm...; teresapawlak@vp.pl; tilia-lipka@wp.pl; tkkforkan@wp.pl; tkleczar@gmail.com; tkrasnowska@op.pl; tobik665@interi...; tomasz.hanaj@gm...; tomaszchlebek@g...; tomaszkoziolek@...; TOMUSIAK@ECHODN...; torzymski.ok@in...; tpiatek.rck@gma...; trampolina.arty...; trzemeszno@zhp....; turgorski@gmail...; turystyka@oksit...; ug@ryman.pl; ug@slawoborze.pl; ug@zlawies.pl; ugsadki.gok@wp.pl; ulasz25@wp.pl; um.kierownik@bi...; undress2@wp.pl; URSZULATYL@WP.PL; victoriasztab@g...; waldemar.nowako...; waligora.kacper...; wankli@op.pl; wankowicz.wosp@...; warpno@interia.pl; wbruzdzinski@wp.pl; wck@wck.org.pl; wck@wegorzewo.pl; wck_wegliniec@w...; wdk@okjastrowie.pl; weronika_mazure...; wielgok@wp.pl; wielkaorkiestra...; wielkieserca@po...; wiesia.wdk@o2.pl; wiolacz55@o2.pl; wiosenna.szczec...; wit.andrzej@o2.pl; wojciech.krzysz...; wojkowicewosp@g...; wojnarowska-mdk...; wojtasjust@gmai...; wok@wrzesnia.pl; wok02@wp.pl; wolontariat.aps...; wolontariat@mak...; wolontariusze@w...; wormpit@wp.pl; wosp.bielawa@gm...; wosp.bogdaniec@...; wosp.bstok@gmai...; wosp.cieszyn@gm...; WOSP.CZERWIENSK...; wosp.gdynia.tea...; wosp.gimraszyn@...; wosp.karpaty@gm...; wosp.kobior@wp.pl; wosp.konstancin...; wosp.koszalin@g...; wosp.kozmin@gma...; wosp.lipiany@op.pl; wosp.lubartow@w...; wosp.miloslaw@g...; wosp.minskmaz@g...; wosp.mrzezyno@g...; wosp.myslenice@...; wosp.obornikisl...; wosp.pabianice@...; wosp.piaseczno@...; wosp.polska.cer...; WOSP.PRASZKA@WP.PL; wosp.staszic@gm...; wosp.szamotuly@...; wosp.tczew@op.pl; wosp.us@gmail.com; wosp.wadowice@g...; wosp.wadowicego...; wosp.zagwizdzie...; wosp.zsp1@gmail...; wosp.zsti@gmail...; wosp.zwolen@wp.pl; wosp@allternaty...; wosp@bckbialapo...; wosp@chelmslask...; wosp@ckbb.pl; wosp@dabrowagor...; wosp@debewielki...; wosp@demo.pl; wosp@dworek.war...; wosp@elementarz...; wosp@frysztak24.pl; wosp@gminanekla.pl; wosp@gminawyszk...; wosp@kastor.org.pl; wosp@krakowpodg...; wosp@ksocha.com; wosp@lubaczow.pl; wosp@mikolow.zh...; wosp@mosina.pl; wosp@mysliborz....; wosp@namickiewi...; wosp@nietylkomy...; wosp@olsztyn.eu; wosp@osir.kalis...; wosp@ostrodaonl...; wosp@otwock.zhp.pl; wosp@pca.pl; wosp@pogodnesuw...; wosp@poznan-wil...; WOSP@PRZECHLEWO...; wosp@rawicz.pl; wosp@rytwiany.com; wosp@sercedziec...; wosp@sok.com.pl; wosp@soto.waw.pl; wosp@stalowawol...; wosp@superszkol...; wosp@system-net.pl; wosp@tuchola.pl; wosp@wdkwielun.pl; wosp@wojtusiaki.pl; wosp@wokwronki.pl; wosp@wola.zhp.pl; wosp@wolontaria...; wosp@wosp.czest.pl; wosp@wosp.zawie...; wosp@zambrow.org; wosp@zsp9.pl; wosp@zspilica.e...; wosp_lomianki@n...; wosp_mandarynka...; wosp_rydzyna@in...; wosp_szamocin@w...; WOSP_TARNOW@INT...; wosp_zsdrobin@w...; wosp2014.lowicz...; wosp21.tczew@gm...; wosp23.poniec@o...; wospchojnice@gm...; wospgk@gmail.com; wospgomunice@gm...; WOSPGORZOW@GMAI...; wospjastrzebiee...; wospkartel@gmai...; wospkielce@gmai...; wospkrakow@gmai...; wospkwidzyn@o2.pl; wosplukow@wp.pl; wospmarki@gmail...; wospostrowiec@g...; wospostrzeszow@...; wosp-palikije@w...; wospplosnica1@g...; wosppola@gmail.com; wospsokolow@op.pl; wospstrzemieszy...; wospstudenciwar...; wospswiecie@o2.pl; wospszkola@wp.pl; wospsztabkutno@...; wospujazd@o2.pl; wospwinsko@wp.pl; wospwzssjarocin...; wospzakliczyn@g...; wospzhptg@o2.pl; wospzuromin@op.pl; wpojeta@wp.pl; wroclaw.wosp@gm...; wszyscy.razem@o...; www.sposieknn@i...; wychowawca10@wp.pl; wymiarki@szkola...; wytrykuskrzyszt...; x1978@wp.pl; zag.szko.pod@in...; zamek@kozuchow.pl; zbyszek.kowalsk...; zbyszmro@wp.pl; zelowzso@gmail.com; zespol2@poczta....; zespolszkol@mro...; zespolszkol@wp.pl; zespolszkolzadz...; zespolszkolzeli...; zgierz@zhp.pl; zgloszenia@wosp...; zgsp_pawlowiczk...; zhp.wodzislaw@w...; zhp_pleszew@pos...; zhpjedrzejow@wp.pl; ziutalap@wp.pl; zkiw@wp.pl; zkiwstkiszwosp@...; zkpig5@op.pl; zlotoryja@zhp.pl; zmariuszles@wp.pl; zok@zok-ndg.pl; zokzloc@pro.one...; zoozol5@interia.pl; zosia213@gmail.com; zpkwasosz@wp.pl; zpo@dabie.pl; zpo_krzywaczka@...; ZPOBIEZ@OP.PL; zpskijewokrol@w...; zs.belzyce@powi...; zs.jedlicze@ids...; zs.lipnik@lipni...; zs.sekretariat@...; zs.siemysl@siem...; zs@gromnik.pl; zs_peczniew@op.pl; zs_stoczek@wp.pl; ZS_suchowola@in...; zs_szczekociny@...; zs114@edu.um.wa...; zs2@wodzislaw-s...; zs2reda@wp.pl; zs2rypin@wp.pl; zsbolewice@wp.pl; zsbornesulinowo...; zsbprus_wosp@op.pl; zsbudziszewice@...; zsbukowina@buko...; zsdarlowo@wp.pl; zsdzialyn@wp.pl; zsedabrowa@inte...; zsgbaranowo@o2.pl; zsgrakoniewice@...; zsip.miloradz@w...; zslgmirsk@tlen.pl; zsmaszewo@wp.pl; zsmoryn@poczta....; zso@wloszakowic...; zso2@ryki.pl; zso4hoover@gmai...; zsochalupki@int...; zsoglowczyce@in...; zsoizkrobia1@wp.pl; zsomogielnica@o...; zsopacyna@inter...; zsozimek@wodip....; zsp.gieraltowic...; zsp.komarowka@w...; zsp@czerniejewo.pl; zsp_miedzyborow...; zsp_zblewo@wp.pl; zsp3kobylka@poc...; zsparkowo@wp.pl; zspbrzezno@op.pl; zsprzystajn@o2.pl; zspskolyszyn@gm...; zspyrzyce@wp.pl; zsr.zarnowiec@p...; zsrcudzynowice@...; zss@stronie.pl; zss58@sportowa....; zssklwow@klwow.pl; zsskrzeszyce@in...; zsspigswieciech...; zsstaw@gmail.com; zsswierczyna2@w...; zst.wosp@gmail.com; zstio_lo@wp.pl; zstio1ch@wp.pl; zstio3@wp.pl; zstuliszkow@wp.pl; zsweglowice@kdm...; zswreczyca@kdmn...; zswrzosowo@wp.pl; zszawady@interi...; zsz-kazimierz@w...; zszsmoldzino@on...; zszwojcieszow@o...; zszygry@vp.pl; zukul@o2.pl

 17. avatar

  Tak zamierzam zrobić ale zastanawiam się właśnie (jak wyżej napisałem) czy nie po tegorocznym finale tak na początku lutego popytać włodarzy miast o koszty tego wesela w środku zimy...;)

 18. OK. Dzięki.

  Nb. Owsiak z Zagajewskim nie mają moim zdaniem żadnego wyboru i muszą wnieść apelację od wyroku. W ten sposób bowiem z czystym sumieniem w styczniu 2015 roku będą mogli powiedzieć, że wyrok jest jeszcze nieprawomocny, albowiem apelacja w tej sprawie oczekuje na rozpoznanie. Tego argumentu nie będą już raczej mieli w roku 2016.

 19. avatar

  Dokładnie tak zrobili i co więcej Zagajewski holował wniesienie apelacji przez półtora miesiąca, czyli max, żeby termin wypadł po finale. Nie wierzą, że cokolwiek mogą wskórać, ale będą dzieciakom wciskać, że "sąd okręgowy zaorze Kurkę". W ogóle nie ma w mediach informacji, że apelują, bronią się przed tematem rękami i nogami, ale to jeszcze gorzej dla nich. Sąd Apelacyjny w Warszawie pozamiatał wygłupy Zagajewskiego, w sądzie w Legnicy nie mają cienia szans, po tym co odstawili z zarządzeniami Sądu Rejonowego. Zresztą najstarsi górale nie pamiętają apelacji wzajemnej, po której wyrok dla oskarżonego byłby "gorszy". Za to mają sporą szansę przegrać wszystko, ale parwdę mówiąc wolałbym, żeby się "hiena cemntarna" utrzymała, bo to z definicji wyrok dla Owsiaka (zniewaga wzajemna).

 20. emaile - mam nadzieje ze nie podchodzi to  pod ujawnianie jakisch tam informacji, bo widac tutaj maile prywatne.
  Lista maili jest tez dostepna w jakims innym publicznym miejscu?

 21. avatar

  A skąd ja niby tę listę wziąłem? http://www.wosp... Nie ma tu żadnych adresów prywatnych, WSZYSTKIE są publiczne.

 22. podalem link skad mozna uzyskac adresy mailowe do gmin itd http://www.gmin...

 23. avatar

  Znam kilka osób , robią zbiórkę bo chcą ale nie widać już tego zapału jaki był wcześniej. Za zgaszenie tego dobrego ducha w ludziach powinien Owsiak odpowiedzieć!!! Urząd Miejski miasta Zawiercie zrezygnowal z imprez, jedynie skromna lampka do nieba będzie , kto wie czy nie ostatnia...

 24. Owsiakowa zbiórka w powiecie zawierciańskim w 2012 r. to 170 tys. zł, czyli ok. 1/20 tego co potem poszło na woodstock. Miejscowy szpital jest zadłużony na 50 mln, czyli tyle ile uzbiera Owsiak. A takich szpitali w Polsce jest wiele. To pokazuje jak skromne są te wyżebrane środki – kropla w morzu potrzeb.
  Kiedyś trafiłem na wpis wieloletniego wolontariusza, typowego leminga, który był święcie przekonany, że taka jednorazowa zbiórka, to kwota której Caritas nie uzbiera do końca świata. W rzeczywistości Caritas zbiera w ciągu roku 200 mln zł i robi to dyskretnie, bez medialnej pompy.

 25. Jak widać w terenie zawiadują fizkulturą tacy malutcy, ogłupiani poprzez swoich "guru" i tu zacytuję Pana: ",,i to w taki sposób, że maluczcy zadepczą każdego, kto będzie miał śmiałość otworzyć mu oczy" - koniec cytatu. Trzeba sie bronić i jedynie co to "z....ć" ich śmiechem. - tekst harcerskiego MEXYKU idealny na obrazek wystawiony na aukcji allegro jako wsparcie prezesa "słoika". Warto wysyłać e-maile z informacją i z zapytaniem do władz, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i miasteczek czy w świetle zaistniałych faktów z rozprawy z Sądu w Złotoryji są skłonni z publicznych pieniędzy pokrywać koszty tego "spędu", którego finał finałów kończy się w amoku pod szwabska granicą.

 26. avatar

  to genialny ruch...szczerze podziwiam...jesli odpowiedza tak jak niektorzy ktorych pan podal to jest to przyczynkiem do wniesienia pozwu...jesli ktos uprzedzony listownie;bierze udzial w masowym przekrecie...kazdego z nich mozna pozwac do sadu o wspoludzial i marnotrawienie pieniedzy publicznych...naprawde genialny ruch...szapoba........

 27. 25 lat trwała socjotechniczna praca nad tubylcami, by sprowadzić ich do roli bezkrytycznego, niezdolnego do samodzielnego myślenia, łykającego medialną papkę i zadowolonego z ciepłej wody w kranie bydła. To właśnie dzięki wielopoziomowemu ogłupieniu takie fenomeny jak WOŚP są w stanie w tym kraju funkcjonować. Dlatego MK jest skazany w tym boju na porażkę, bo nawet jakby wykazał na papierze że 2/3 kasy leci na prywatę dla "Jura", a sąd by to przyklepał, i tak nie wpłynie to znacząco na odbiór społeczny

  Nasza narodowa murzyńskość podsuwa takie argumenty jak:

  - "wszyscy kradną, a on przynajmniej robi coś pożytecznego"
  - "choćby na 100zł tylko 10 zł szło na leczenie dzieci, to i tak dobrze i będę na orkiestrę dawać"
  - "może i Jurek [w to miejsce można wpisać cokolwiek], ale nie masz prawa go krytykować, bo on przynajmniej "COŚ" robi, a ty nic."
  itd. itp.

  To jest mentalność plebsu, chłopa pańszczyźnianego, który chociaż zapieprza na pańszyźnie po 80 godzin na tydzień i PAN od czasu do czasu kopnie go jeszcze w dupę, to się cieczy że na gorzałę ma i do domu wrócić na noc może... A PAN nie taki zły, bo mógłby np. dla zabawy spalić chłopu chatę, a nie spalił. Innymi słowy - oczekiwania tubylców względem demokracji, moralności elit, uczciwości osób publicznych są żałośnie niskie, a ci,którzy starają się wyjrzeć choćby trochę ponad poziom dna, traktowani są jak niebezpieczni wariaci burzący porządek chłopskiego wrzechświata.

  Kolejny problem stanowi "współudział" tubylców w całym tym syfie, lata potakiwania przed medialnym gaunem i rezygnacji z elementarnej przyzwoitości i myślenia w imię nieodstawania od większości... Prostym językiem - po x latach nabijania się ze Smoleńska, Kaczora, dawania i wspierania WOŚP, głosowania na PO, choćby otrzymało się jednoznaczne i wiarygodne dowody własnego łajdactwa/głupoty, dla większości ludzi nie sposób zawrócić z raz obranego kursu, bo wymagałoby to przyznania się przed sobą i znajomymi że było się łajzą bądź durniem.

  Bycie ślepym na argumenty jest więc bardzo wygodne, zarówno ze względu na "samopoczucie", jak i wizerunek. I niestety, zmiana mentalności statystycznego Polaka, to zadanie na długie lata, związane z pracą u podstaw i wymagające zaanagżowania mediów, elit i ogromnego kapitału (żadnej z tych 3 rzeczy nie mamy). Dlatego tez uważam że obecne pokolena 30-40-50 latków są z punktu widzenia Polski w znacznej części stracone.

  25 lat "upupiania" i "upańszczyźniania" Polaków nie nadrobi się w rok, dwa ani pięć lat. To zadanie na pokolenie(a). mentalny niewolnik i zakompleksiony głupiec nie jest materiałem na obywatela. Jego dzieci, którym od małego będzie się wpajać wiedzę ścisłą, historię i chrześcijański system wartości - mogą takim materiałem się stać.

  Droga z południa Egiptu do Jerozolimy to ok 1000 km. Idziemy pieszo, 5km na godzinę. I tylko przez 2 godziny dziennie. W soboty i niedziele nie idziemy wcale... W ile dni dojdziemy z Egiptu do Jerozolimy? ok 140... A więc niecałe pół roku...
  40 lat maszeruje się po to, by pokolenia znające niewolę i w niewoli wychowane, zostały wyparte przez pokolenia, które niewoli nigdy nie zaznały i które gotowe są wziąć na siebie odpowiedzialność za swój los.

 28. klasyczna regula zaangazowania... przeciwstawic sie temu moze tylko regula powszechnosci - czyli naglisnienia calej sprawy w mediach - ale o to bardzo trudno - generalnie szacunek za wytrwalosc...

 29. avatar

  A to prawdziwa "perełka" i jednocześnie przygnębiający obraz skali zniszczeń, którą wyrządził cwaniak w czerwonych gaciach. Zgadzam się w 1000%, że większość tych ludzi jest absolutnych przeciwieństwem Owsiaka, dlatego tym razem nie podaję danych szefa Sztabu, bo tacy ludzie kiedyś zrozumieją w czym uczestniczą:

  Szanowny Panie,

  Otóż w imieniu całego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kikole, wraz ze wszystkimi ludźmi, z którymi współpracujemy, ze wszystkimi sponsorami, partnerami, a przede wszystkim z Wolontariuszami proszę o zaniechanie wysyłania tego typu treści na ten adres mailowy. Jako Sztab podpisujemy się pod wszelkimi działaniami Fundacji WOŚP i CO NAJWAŻNIEJSZE JESTEŚMY Z TEGO DUMNI. Kolejne Finały to dla małych miejscowości coś więcej niż dzień, w którym dzieciaki zbierają pieniądze dla ratowania innych dzieciaków. Dla nas jest to najważniejsze wydarzenie kulturalne w roku w całej okolicy. Dokładamy wszelkich starań, by wraz z Fundacją cały czas się rozwijać. Pragnę jeszcze tylko nadmienić, że ten Sztab funkcjonuje siódmy raz, a ja w momencie, gdy pierwszy raz go zakładaliśmy byłem najmłodszym Szefem Sztabu w historii WOŚP. Przez te siedem lat dokonaliśmy skoku milowego w kwestii wydarzeń kulturalnych oraz wychowania młodzieży w naszej małej ojczyźnie.

  Życzę Panu podobnych sukcesów w życiu prywatnym, ale proszę pamiętać, że Jurek Owsiak oraz cała Fundacja WOŚP byli, są i będą dla nas świętością.

  Szef Sztabu WOŚP w Kikole.

 30. avatar

  dziwisz sie że młodociani później pyskuja na forach. Dostał parę czułych słowek  ,ktoś poklepal po plecach i już jest kimś. "Szefem Sztabu" . Cyrylicą mógł napisać ;-)

 31. Strony