Dlaczego Wipler nie tylko się przebił, ale trafił na czołówki?

Prześlij dalej:

Mam czyste sumienie jeśli chodzi o posła Wiplera, od początku uważałem, że władza kochana wraz z umiłowanymi mediami pokazywała tę sprawę tak tendencyjnie, jak to tylko możliwe i stałem po stronie poniewieranego obywatela. Tym bardziej przecieram oczy ze zdumienia, że nagle Wipler położony i skopany na chodniku stał się pierwszym prawdziwym przebojem kampanii wyborczej. Mam tyle bezczelności w sobie, aby uważać, że jako tako znam realia medialne, również od kuchni. Doświadczyłem licznych kontaktów z mediami i liczne przemilczenia mediów dotyczyły mojej działalności, wiem doskonale kiedy media chcą materiału i kiedy nie reagują na żadne rewelacje. Niewątpliwym skandalem jest: pobicie człowieka i postawienie pobitemu zarzutów, łgarstwa najwyższych urzędników państwowych, polityczna hucpa wokół całego zajścia. Tylko…, co ja gadam, aż te powody są dla mnie wystarczające, aby stwierdzić kto tutaj jest ofiarą, kto pokrzywdzonym. Sam Wipler ani mi wrogiem, ani przyjacielem, prawdę mówiąc jak na obrotowego karierowicza to w zasadzie trzyma, zwłaszcza intelektualny, poziom, niemniej jednej rzeczy pojąć nie mogę. Jakim cudem posłowi Wiplerowi udało się wskoczyć na top medialny w samym środku kampanii i w dodatku ta historia niesie za sobą potencjalne zagrożenie interesów poważnych ludzi. Zgoda, nagranie opublikowała jakaś bulwarówka, inni dziennikarze zapowiadali własne publikacje, zatem jakaś presja się pojawiła. Co z tego? Zachowując wszystkie proporcje sprawa Wiplera jest naprawdę mała w porównaniu ze sprawą Owsiaka na przykład, a tutaj zamilkły wszystkie bulwarówki, że o mediach głównego nurtu nie wspomnę. Zarzutu, że mi odbija i zazdroszczę Wiplerowi sławy z całą pewnością nie uniknę, ale też z jeszcze większą pewnością odsyłam zarzut w najciemniejszy zakamarek nie powiem czego. Zestawienie tych dwóch spraw nie jest motywowane osobistą ambicją lecz wiedzą zestawiającego. Co się takiego stało, że nagle na tydzień przed wyborami TVN i GW, de facto kręcąc bicz na własny zad, puszczają pobitego Wiplera od rana do nocy, tego samego Wiplera, z którego darto łacha?

Strony

29761 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  moze chodzic o szeroko rozumiane przesuniecia kadrowe..moze juz JKM sie zuzyl??i trzeba wypromowac kogos innego??moze ktos z kims ma zamiar podpisac przed lub po-wyborcza umowe koalicyjna???

 2. Mam takie same spostrzeżenia. To że ktoś kreuje rzeczywistość poprzez media nie jest niczym odkrywczym. Pytanie dlaczego? Wszystkie wskazane tropy są jak najbardziej prawdopodobne. Jednak w odróżnieniu od autora nie wykluczyłbym przypadku... Bo to jednak bardzo uroczy telewizyjnie temat. Lepszy niż Twój Owsiak, czy mów Lasek:)

  Pzdr. serdecznie

 3. avatar

  O właśnie! Ten człowiek wygrał w sądzie administracyjnym z Maciejem Laskiem i to w ważnej sprawie. Lasek nie chciał udzielić informacji kto się podpisał pod słynnymi 100g przeciążenia. Jestem pewien, że nawet na kontrowersje.net wielu Czytelników o tym nie słyszało, bo rzecz po prostu przepadła w tyglu medialnym. Tak to działa.

 4. No i o tym i o Owsiaku medialna cisza... Matrix. W normalnych warunkach media zabijałyby się o wyłączność. Dlatego ten opisany wyżej przykład z Wiplerem kapitalnie ilustruje naszą rzeczywistość.

 5. Może mało starannie szukałem, ale nie znalazłem informacji o powodach ujawnienia przez prokuraturę tych nagrań. Tak czy inaczej, uważam, że i tu intrygująca jest siła sprawcza tej aktywności. A media, no cóż, nie po to prokuratura ujawniała by o tym milczały. Powody? Pewnie Sienkiewicza to dyscyplinuje, ale sporo dostało się komendantowi policji. Może, pod nową minister ktoś inny ma ochotę zostać komendantem? A i 11 się zbliża i do Warszawy jakieś tabuny policyjne się zbliżają.

 6. To chyba był nielegalny wyciek filmów z prokuratury.

 7. 1. sondaże każą pompować Wiplera, bo jednak PiS u bram
  2. rozgrywka wewnątrz systemu władzy
  3. konieczność wbrew pozorom przykrycia gleby Owsiaka
  4. próba zastraszenia ludnosci przed 11-11-2014. Patrzcie nawet posła możemy spałować i nic nam nie zrobicie
  Możliwa jest pewna suma punktów powyżej. I wyszło na to, że taki vist jest najoptymalniejszy.

  P.S.
  Byłeś dziś w TV Republika, gdzie to można zobaczyć?
  Niestety, jest tak jak przepowiedziałem, dopiero jak sprawę wygrałeś to się do Ciebie zgłosili i próbują na tym coś ugrać dla siebie.

 8. avatar

  Jak widzę punkt 4 się powtarza i jest dość mocny. Owsiaka wykluczam, 2 punkt zawsze jest aktualny.

  W TV byłem 4 minuty to krótkie podsumowanie tego co napisałem wcześniej.

 9. Ewidentnie Wipler przymusowo robi za zasłonkę. Co się za nią kryje, jeszcze nie wiadomo, może przepychanie jakiś ustaw albo tuszowanie/przykrywanie afer. Może to prowokacja, podjudzanie złości Narodu - przecież pobili go policjanci, którzy "strzegli porządku", ci sami policjanci, tak samo strzec porządku będą 11.11... Jedno jest pewne, na pewno nic dobrego się za tym nie kryje. Prezent ten możemy dostać co najmniej z 2 okazji: 11.11 i 16.11... 

 10. Każdy z nas pamięta policjanta w cywilu kopiącego bezbronnego człowieka w dniu 11.11 bodajże 2012 roku. Ta policjantka z "taśm Wiplera", to jest to samo zachowanie. To jest sadystka, której dano władzę. Ani ten przypadek z 11.11 ani ten od Wiplera, to nie są wyjątki, takie przypadki są nagminne. I to powinno nas przerażać. A my się zastanawiamy czy to Wipler wypuscił nagranie do sieci czy wajchowy.

 11. Strony