Prześlij dalej:

Jest niedziela, to czas odpocząć od pandemii, a właściwie przydałoby się na dłużej odpocząć, zostawmy jednak dalekosiężne marzenia i zajmijmy się małymi przyjemnościami. Zatrzymanie Romana Giertycha postawienie mu zarzutów zdecydowanie przyjemnie wyglądało i nie to, że życzę bliźniemu źle, po prostu do każdego przychodzi rachunek. Giertych był wyjątkowo cynicznym, irytującym i bezczelnym pseudo mecenasem, ale za to bardzo aktywnym politykiem w modelowym wydaniu opozycyjnym. Umiejętności Giertycha jako prawnika zostały wielokrotnie zweryfikowane i ośmieszone, nie ma to jednak większego znaczenia, jeszcze większe kompromitacje ma na koncie Dubois i nadal prowadzi jedną z najdroższych kancelarii w Warszawie.

Zadziałała magia nazwiska, o to w przypadku Giertycha chodziło i to go ostatecznie gubi, bo nie samo nazwisko Giertych jest ważne, ale nazwiska klientów pana mecenasa, który w tej chwili nie może wykonywać swojego zawodu. Co bardziej wyrywni natychmiast łączą Giertycha z Tuskiem i nie ma w tym wielkiego błędu, niemniej trochę się nudno robi, gdy po raz 134 mają dorwać Tuska. Po pierwsze Tusk jest jednym z wielu, również Tusków, ponieważ pół rodziny Giertych reprezentował jako pełnomocnik, po drugie dużo ważniejszą postacią jest Leszek Czarnecki. Ktoś powie, że Wielgucki znów się wymądrza i poszukuje oryginalności na siłę, wszak wiadomo, że Tusk znaczy więcej niż Czarnecki. No dobrze, niech będzie, że jestem głupi, ale w takim razie poproszę od udzielenie mądrych odpowiedzi na parę prostych pytań. Sławek Nowak, jest taki oskarżony, prawda? Czy on był bliżej, czy dalej od Tuska niż Giertych? Bliżej! A zatem dlaczego Nowaka praktycznie wyrzucono z sanek i nikt się nie zajmuje jego obroną?

Dlaczego sam Tusk nie specjalnie zajmował się Nowakiem, natomiast Giertycha poleciał bronić natychmiast? Nie dlatego, że Giertych z Tuskiem nie robił żadnych interesów, czego nie da się powiedzieć o Nowaku? Giertych stanowi dla Tuska wyłącznie jedno zagrożenie, mógłby zacząć sypać jakimiś ciekawymi fragmentami rozmów, na czym PiS nic by nie ugrał, taśmy się wszystkim przejadły. Z koeli z Czarneckim i paroma innymi „biznesmenami” Giertycha łączy gruba kasa i chociaż on sam miał z tego „tylko” parę milionów, to jego znani klienci operują miliardami i trzymają najmniej połowę „mediów” w kieszeni. Giertych może pociągnąć na dno kilku grubych misiów, a jednym z nich jest maż pani Pieńkowskiej z TVN i to wystarczy, aby w TVN24 odstawiano cyrk od rana do nocy. W normalnych okolicznościach Giertycha by poświęcono, sprawa zostałaby załatwiona jak w przypadku Nowaka, czyli nikt o sprawie Nowaka nie mówi i po sprawie. Tusk na tej szachownicy jest pionkiem i to dość bezpiecznym, spać po nocach nie mogą tłuste misie i ich żony. Zwracam też szczególną uwagę na zachowanie Giertycha, które można określić w dwóch słowach – totalna żenada.

Strony

Źródło foto: 
39027 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

10 (liczba komentarzy)

 1. W Bielsku Podlaskim reżim covidiański skonfiskował rodzinie nieboszczyka

  https://bielsk.eu/bielsk-podlaski/30135-sanepid-przerwal-uroczystosci-pogrzebowe-i-nakazal-zabranie-trumny-ze-zmarlym-wczystko-przez-koronawirusa

  Tak sobie myślę, że powinien się znaleźć jakiś kronikarz, który by pozbierał i opisał wszystkie incydenty doby covidianizmu wynikłe z obłąkańczych rządowych rozporządzeń. Bo inaczej potomni nie uwierzą w to, co się w Polsce teraz dzieje.

 2. Przydałaby sie taka strona np. covidiotyzm.pl gdzie codziennie byłyby dopisywane kolejne idiotyzmy reżimu PiSowskiego i ich funkcjonariuszy. Byłaby to niezła kronika dla potomnych, takie codzienne relacje z kolejnych idiotyzmów. Bo zapewne jak się ten terror pisofski skończy to wielu co teraz sie zeszmaciło pousuwa swoje wpisy ćwierkaczowe i blogowe czy inne slady pozaciera. 

 3. Wystarczy że Matka Kurka wyda drukiem swoje felietony i co trafniejsze tweety. To będzie prawdziwa kronika covidowego obłędu.

 4. Wszystko o czym napisał MK znowu jest na pewno pierwszą prawdą Tischnera (świnto prowda). Pozostaje jednak pytanie: skoro przekręty zarzucane obecnie Giertychowi miały miejsce kilka lat temu, to dlaczego Giertycha et consortes "wzięto" za przysłowiową "d..." dopiero teraz? Czy to znowu rezultat kolejnego "wzmożenia" Prezesa, czy może coś innego? W takim razie - co?? Tak, to są dobre pytania...

 5. Kiedyś to by była wielka sensacja, ale w tej chwili ludzie mają inne zmartwienia, których nawet dwumetrowy Giertych nie przykryje. Ta wiadomość nie ma większego znaczenia dla 300 tysięcy kwarantannowanych i 50 tysięcy ukaranych mandatami, nie wspominając już o właścicielach i pracownikach dorzynanych mikrofirm. W sumie co nas to obchodzi, gdy kraj płonie.

 6. jak Giertych jest cwany, a o to go podejrzewam, to zabezpieczył się na wypadek wpadki jakimiś papierami czy nagraniami. Inaczej stąpałby po cienkiej linie życia i śmierci, gdy w grę wchodzi taka kasa.

 7. fajną ma Giertych żonę, podobno to ona kupiła tą nieruchomość

  nie znalazłem dokładnego adresu posiadłości szacownych Giertychów we Włoszech, 

  może ktoś wie?

 8. avatar

  Nie lubię konika i nigdy go nie szanowałem, ale okoliczności aresztowania dają do myślenia. Ja zbyt mądry nie jestem a jedno widzę i wiem: PiS PO jedno zło. Czekam by uwiędli jak partia Millera chociaż nie jest to kara współmierna do łajdactwa jakie wyrządzili.

  Jeszcze jedno spostrzeżenie. Pamiętam jak aresztowali Rutkowskiego (to taki twardziel, detektyw z Samoobrony) też zemdlał chuik jebany. Każdemu się wydaje, że jebać to my was. Jak przychodzi zmiana i konina jest jebana,  to sraczka, omdlenia i "dajcie sole trzeźwiące boć mom globusa!"

  Stonoga też był aresztowany, wyszedł o własnych siłach i serdecznie pozdrowił rządzących. Ale to przecież nie ten kaliber. Pan coś słyszał/czytał na ten temat panie Wielgudzki?

  "Yebać pisowskie courwy" - na YouTube  :)

   

 9. (pytam bo nie wiem) dlaczego sprawe romana prowadzi własnie prokuratura/sąd w Poznaniu ?

  (on ukończył prawo na UAM w poznaniu)

 10. Gdzieś w Internecie natknąłem się na informację, że pan Giertych został nominowany przez totalną opozycję na ministra (nie)sprawiedliwości w ich gabinecie cieni, Jako że zmiana rządu na rząd totalsów jest prawie pewna, tylko kwestia czasu, PiS postanowił zlikwidować człowieka, który bardzo dużo wie o ich grzechach z dawniejszych lat.

 11. Strony