Reklama

Dzisiejsza konferencja Jerzego Owsiaka pokazała pierwszego filantropa Polski w całej okazałości. Zaczęło się od laurki dla firmy matki (WOŚP), potem pan prezes przeszedł do walki z „hejterami” i „zażądał”, aby „hejterzy” mu nie przeszkadzali, czytaj nie zadawali pytań o kasę, którą wyjął z WOŚP i przelał do małżeńskiej kieszeni. Szło mu beznadziejnie, tak źle, że wszystkie telewizje informacyjne przerwały lamenty i błazeństwa przeplatane serią kłamstw dotyczących między innymi mojej działalności, a także ustaleń sądów. Niestety ja na taki komfort pozwolić sobie nie mogę i przy pomocy Internetu zmogłem cały występ pana prezesa. Dzięki temu dowiedziałem się, że walka „HEJTERA” Jerzego Kali-Owsiaka z „hejterstwem” ma polegać na ukróceniu wolności słowa zanim z Polski zrobi się Paryż. Jerzy Kali-Owsiak narzekał, że Sąd w Złotoryi nie skazał Piotra Wielguckiego za pisanie o wyciąganiu kasy z fundacji WOŚP i spółki powiązanej „Złoty Melon” do prywatnej kieszeni i firm Owsiaków. Zapomniał przy tym dodać dlaczego Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał taki wyrok, w związku z tym przypomnę fundamentalne zdanie z pisemnego uzasadnienia: “Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe”. Dalej Jerzy Kali-Owsiak, który wytoczył kilka procesów internautom z art. 212 kk, a na rozprawę do Złotoryi przyjechał w koszulce „Nie mam focha” ubolewał, że został przezwany: „romskie macho” (ach ta polszczyzna pana prezesa), „król żebraków”. Sąd uprzejmie odpowiedział Jerzemu Kali-Owsiakowi, że musi się nauczyć z tym żyć, bo jako osoba publiczna został podsumowany dozwolonymi ocenami w ramach wolności słowa.

Reklama

Wyrok Sądu Rejonowego w Złotoryi Jerzy Kali-Owsiak uznał za kuriozalny i wyraził oburzenie, że sądy tak liberalnie podchodzą do ocen i opinii. Jest to niezwykle ciekawe stanowisko „HEJTERA” Jerzego Kali-Owsiaka, który temu samemu Sadowi Rejonowemu w Złotoryi zawdzięcza umorzenie prywatnego aktu oskarżenia wniesionego przez Piotra Wielguckiego z art. 212 kk, przeciw Jerzemu Kali-Owsiakowi. A tak wyglądały najbardziej chamskie, nienawistne, idiotyczne i zniesławiające wypowiedzi Jerzego Kali-Owsiaka, które stanowiły akt oskarżenia:

Oskarżam Jerzego Owsiaka, Prezesa Fundacji WOŚP o to, że:

1. W dniu 14 marca 2014 roku składając zeznania w Sądzie Rejonowym w Złotoryi, w obecności mediów i licznie zgromadzonych obserwatorów procesu wypowiedział następujące słowa: „Tak też powiedział Łukasz ze Szczecina, dla którego jest jego ważną rzeczą w jego życiu. Niektórzy blogierzy wychowani być może na tekstach oskarżonego obrazili go nienawiścią, zamieniając jego chorobę w obżarstwo, śmiejąc się z niego, dlatego pojechaliśmy do niego, aby zrobić u niego koncert pod domem.” Jerzy Owsiak zarzucając mi bezpodstawnie wpływanie na blogerów, którzy dopuszczali się znieważania małoletniego Łukasza, wolontariusza fundacji WOŚP, dopuścił się zniesławienia tj. o czynu z art. 212 Kodeksu karnego.

3. W dniu 8 lutego 2014 roku na stronie http://niezalezna.pl/51613-owsiak-czuje-sie-jak-w-obozie-w-auschwitz-pytania-o-wosp-porownuje-do-nazizmu zapoznałem się z artykułem, w którym pojawił się cytat z wypowiedzi Jerzego Owsiaka:
“Jeśli ten człowiek ma taką wizję świata, to jest to naprawdę wizja dla mnie budowania społeczeństwa upodlającego, społeczeństwa, które można upodlić, gdzie można powiedzieć, że jeden jest lepszy od drugiego. A takie standardy były w obozie w Auschwitz, takie standardy wprowadzili naziści, takie standardy wprowadził głęboki komunizm i za Stalina, który segregował ludzi, mówił kto jest kim i kogo należy, być może, zlikwidować. Hieny cmentarne się rozstrzeliwuje, uważa się tych ludzi za szkodników. Czy to miał na myśli blogger MatkaKurka? Że trzeba np. wykonać wyrok na mnie?”.

4. W dniu 18 listopada 2013 roku, na stronie internetowej http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103088,14970087,Owsiak_o_internautach__Mamy_klopocik_w_postaci_chamowy_.html zapoznałem się z treścią wykładu, który Jerzy Owsiaka wygłosił na spotkaniu z blogerami w Gdańsku, gdzie bezpośrednio do mnie zwrócił się z następującymi słowami:
a) „To jest ta siła, ta radość, która pozwala blogerowi Matce Kurce powiedzieć: pierdol się (…).
b) „To daje nam tę siłę, że jeśli ktoś na blogu pisze bzdury, to robimy trzy razy podejście. Słuchaj, przestań, to robić, robisz bzdury, bardzo dokładnie się rozliczamy. I za trzecim razem mówimy: OK. Idziemy do sądu. I wtedy ten bloger mówi: No tak, no przecież oni mają sądy kupione, no to ja już jestem skazany, już mam w dupę. Dobra, będziesz miał w dupę.”.

***

W dniu 31 lipca 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi w osobie Jacka Kielara, przewodniczącego II Wydziału Karnego umorzył postępowanie przeciw Jerzemu Owsiakowi, a w uzasadnieniu sędzia Kielar napisał między innymi:

Uprzedzając rozważania prawne należy zauważyć, że zarówno Jerzy Owsiak, jak i Piotr Wielgucki stali się osobami publicznymi i powszechnie znanymi. Jerzy Owsiak w wyniku swojej aktywności w telewizji i radiu a Piotr Wielgucki w wyniku swojej aktywności w mediach internetowych. Obaj muszą się więc liczyć krytyką swojej działalności i negatywnymi opiniami,. Taką właśnie krytyką i opinię jest cytowane w trzecim zarzucie zdanie. Można się z opinią Jerzego Owsiaka zgadzać lub nie, można ją uznać za nadmiernie dosadną lecz nie sposób przyjąć, że ona kogokolwiek zniesławia. W cytowanym wyżej Komentarzu autorzy jednoznacznie zauważyli, że ,,dozwolona jest też krytyka osób w ramach przyjętej krytyki dzieł naukowych czy literackich, w ramach polemiki publicystycznej itp. nawet jeśli skutkiem tej krytyki jest poniżenie kogoś lub wystawienie na szwank zaufania do niego”.

Postanowienie Sądu Rejonowego w Złotoryi o umorzeniu postępowania, jest prawomocne, całość poniżej:

Jerzy Kali-Owsiak jest niczym karp Leszka Millera, który domaga się przyśpieszenia Świąt Bożego Narodzenia. Pan prezes zarzuca temu samemu Sądowi, że uznał „hejterskie” sformułowania: „romski macho” i „król żebraków” za dopuszczalne, ale już nie płakał nad umorzeniem postępowania w sprawie: „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „pachniesz komorą Auschwitz”. Konferencję Jerzy Kali-Owsiak na temat „hejterstwa” i wolności słowa zakończył po pytaniu dziennikarza Michała Rachonia o najnowszy biznes pana prezesa firmę „Jasna Sprawa”. Najpierw dziennikarz w odpowiedzi dostał wideo z jakimś pajacem przebranym za Murzyna, potem „Pokojowy Patrol” wykręcił dziennikarzowi ręce i przy oklaskach celebrytów wywalił za drzwi.

W związku z tym czas najwyższy zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu bez najmniejszych obaw zadedykować „HEJTEROWI” Jerzemu Kali-Owsiakowi jego własne, pełne miłości, muzyki i przyjaźni słowa: „dość już kurwa”, „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”.

Reklama

108 KOMENTARZE

 1. a’propos
  szanowny panie .
  czekam na to jak kania dżdżu…ale  to nie jest takie proste..
  w dzisiejszych przekaziorniach tj w tvp1 Teleexpresie i tvpinfo teleexpresie ekstra;w dwojkowej panoramce nie bylo nic..kompletne zero..nul….co ja;maluczki mam zrobic..pojsc do najblizeszej prokuratury i zaczac sie wywnętrzniać ze jeden ćwok robi sobie jaja z litery i ducha prawa??toc moge dostac taka sama odpowiedz jak lekarzom z PZ udzielil info oficer dyzurny nt doktorowej od szpadla   na jedenej z setek komend policji w kraju..
  nie jestem w stanie patrzec na tego cwoka bez rzucania miesem w telewizor…
  niech sie w koncu "cóś" zacznie dziac bo zwariuje..
  pozdrawiam i wielkie dziekiza prace..
  p.s
  ale widac ze celnie pan go uklul wczorajszym felietonem…dostal bialej goraczki…tylko mi szkoda redaktora rachonia…

 2. a’propos
  szanowny panie .
  czekam na to jak kania dżdżu…ale  to nie jest takie proste..
  w dzisiejszych przekaziorniach tj w tvp1 Teleexpresie i tvpinfo teleexpresie ekstra;w dwojkowej panoramce nie bylo nic..kompletne zero..nul….co ja;maluczki mam zrobic..pojsc do najblizeszej prokuratury i zaczac sie wywnętrzniać ze jeden ćwok robi sobie jaja z litery i ducha prawa??toc moge dostac taka sama odpowiedz jak lekarzom z PZ udzielil info oficer dyzurny nt doktorowej od szpadla   na jedenej z setek komend policji w kraju..
  nie jestem w stanie patrzec na tego cwoka bez rzucania miesem w telewizor…
  niech sie w koncu "cóś" zacznie dziac bo zwariuje..
  pozdrawiam i wielkie dziekiza prace..
  p.s
  ale widac ze celnie pan go uklul wczorajszym felietonem…dostal bialej goraczki…tylko mi szkoda redaktora rachonia…

 3. Ta, Komorowski Michnik i Owsiak w pierwszym szeregu walki
  o wolność słowa i przeciw nienawiści tudzież faszyzmowi.

  Tak sobie czytam że czasopismo wulgarnie obrażało muzułmanów bo to "fundamenty demokracji i wolność słowa" i muzułmanie nic nie mogli zrobić. Tak sobie to zestawiam z pewnym blogerem który dokonał analizy polityki i nazwał rezultat "dwoma cwelami" i Prezydent Komorowski był zadowolony że bloger zostanie ukarany i pewnym "dziennikarzem" który wytacza procesy każdemu kto go zdenerwuje a ostatnio sąd się zdenerwował i zasugerował, że w Polsce jest wolność słowa i na publictykę pan redaktor naczelny mógłby odpowiedzieć piórem w ramach wolności słowa, którego pełnomocnik zadeklarował że ani zamierza dalej będzie uruchamiał sądowy aparat represji, tudzież prowadzący działalność publiczną w czerwonych okularach który się obraził bo "romski macho" (swoją drogą ciekawie co jest bardziej obraźliwe – Rom czy MAcho), podobno redaktorzy z Paryża "obrażali dla idei i wolności słowa" tak że "dwaj cwele" i "romski macho" to cukierki przy tym, i to były "fundamenty demokracji i wolności słowa".

  Ale teraz jedyne co widzimy to Komorowskiego Michnika i Owsiaka w pierwszym szeregu "wszyscy jesteśmy Charlie". Kto chce spróbować czy naprawdę są "Charlie"? ale ostrzegam że na własny rachunek, proszę nie mieć do mnie pretensji.

  Najgorsze jest co innego. USA  ani Francja nie wygrają wojny  z islamskim fundamentalizmem , wręcz przeciwnie. Ale Schetyna zgłosił Polskę, która nie zna pojęcia pokoju za wszelką i będzie walczyła do ostatniego guzika, że wyręczy USA i zrobi porządęk w świecie islamskim, a w nagrodę mógł sobie zrobić zdjęcie na tle drzwi gabinetu Kerryego któremu zrobił łaskę. Nisteety wciągnął nas w wojnę której nie wygramy i poniesiemy duże straty, i która kiedy dotrze do Polski może nas kosztować nawet dziesiątki  i setki tysięcy ofiar. Ale jak mawiał Piłsudski – musimy wejść do wojny jako pierwsi. Tak jak do tej pory uważałem Schetynę za inteligentnego cżłowieka, tak tym razem przejdzie do podręczników historii, niczym Beck.

 4. Ta, Komorowski Michnik i Owsiak w pierwszym szeregu walki
  o wolność słowa i przeciw nienawiści tudzież faszyzmowi.

  Tak sobie czytam że czasopismo wulgarnie obrażało muzułmanów bo to "fundamenty demokracji i wolność słowa" i muzułmanie nic nie mogli zrobić. Tak sobie to zestawiam z pewnym blogerem który dokonał analizy polityki i nazwał rezultat "dwoma cwelami" i Prezydent Komorowski był zadowolony że bloger zostanie ukarany i pewnym "dziennikarzem" który wytacza procesy każdemu kto go zdenerwuje a ostatnio sąd się zdenerwował i zasugerował, że w Polsce jest wolność słowa i na publictykę pan redaktor naczelny mógłby odpowiedzieć piórem w ramach wolności słowa, którego pełnomocnik zadeklarował że ani zamierza dalej będzie uruchamiał sądowy aparat represji, tudzież prowadzący działalność publiczną w czerwonych okularach który się obraził bo "romski macho" (swoją drogą ciekawie co jest bardziej obraźliwe – Rom czy MAcho), podobno redaktorzy z Paryża "obrażali dla idei i wolności słowa" tak że "dwaj cwele" i "romski macho" to cukierki przy tym, i to były "fundamenty demokracji i wolności słowa".

  Ale teraz jedyne co widzimy to Komorowskiego Michnika i Owsiaka w pierwszym szeregu "wszyscy jesteśmy Charlie". Kto chce spróbować czy naprawdę są "Charlie"? ale ostrzegam że na własny rachunek, proszę nie mieć do mnie pretensji.

  Najgorsze jest co innego. USA  ani Francja nie wygrają wojny  z islamskim fundamentalizmem , wręcz przeciwnie. Ale Schetyna zgłosił Polskę, która nie zna pojęcia pokoju za wszelką i będzie walczyła do ostatniego guzika, że wyręczy USA i zrobi porządęk w świecie islamskim, a w nagrodę mógł sobie zrobić zdjęcie na tle drzwi gabinetu Kerryego któremu zrobił łaskę. Nisteety wciągnął nas w wojnę której nie wygramy i poniesiemy duże straty, i która kiedy dotrze do Polski może nas kosztować nawet dziesiątki  i setki tysięcy ofiar. Ale jak mawiał Piłsudski – musimy wejść do wojny jako pierwsi. Tak jak do tej pory uważałem Schetynę za inteligentnego cżłowieka, tak tym razem przejdzie do podręczników historii, niczym Beck.

 5. czekam
  na dzieen, kiedy ktos lub cos wyciagnie na swiatlo dzienne wszystkie papiery, wydawalby sie przyglupawego a jednak skutecznego, con-artysty (cos jak 'naciagacz' w inglisz usa)…
  trzba go brac racja a nie emocja… skoro granie na emocjach to jego specjalnosc, jego wlasne boiska, na ktorym czuje sie silny…


 6. czekam
  na dzieen, kiedy ktos lub cos wyciagnie na swiatlo dzienne wszystkie papiery, wydawalby sie przyglupawego a jednak skutecznego, con-artysty (cos jak 'naciagacz' w inglisz usa)…
  trzba go brac racja a nie emocja… skoro granie na emocjach to jego specjalnosc, jego wlasne boiska, na ktorym czuje sie silny…


 7. Bez reakcji?
  Dziwi mnie fakt, że żaden inny dziennikarz nie zareagował, gdy ludzie WOŚP wywalali dziennikarza TVR. Nie ma między nimi solidarności? Czyżby inne telewizje miały interes w tym? PLAY płaci za reklamy grube miliony? Dlatego nie ma komentarza konkretnego i ostrej reakcji kolegów z branży? Aż się przykro robi…

 8. Bez reakcji?
  Dziwi mnie fakt, że żaden inny dziennikarz nie zareagował, gdy ludzie WOŚP wywalali dziennikarza TVR. Nie ma między nimi solidarności? Czyżby inne telewizje miały interes w tym? PLAY płaci za reklamy grube miliony? Dlatego nie ma komentarza konkretnego i ostrej reakcji kolegów z branży? Aż się przykro robi…

 9. Gigantyczne Alibi dla WOSP a NFZ nie przejmuje kosztów operacji
  …dla dzieci w Polsce,ratowanych w EU zachodniej.Od lat     osobiście   wspomagam   rodziców w ratowaniu ich chorych dzieci,których     tylko    operacje    ratują   życie.Te chore dzieci nie mają szans w Polsce,One są skazane przez NFZ na śmierć.WOSP   to    wielka     medialna    zasłona rasizmu    w    Polsce i katastrofalnej sytuacji w Służbie Zdrowia w Polsce.Sorry dla dzieci polityków są wyjątki ale i tak samo  chirurdzy z Berlina,Paryża,Moskwy,Nowego Jorku a nawet z Izraela ratują bardzo ciężko chore dzieci przed śmiercią. Sam pomogłem (nie potrzebuję reklamy) 1190 dzieciom z Polski  czyli ich rodzicom tylko w Berlinie.Spolecznie.Mam niezależne dochody.Jestem wzburzony   takimi  organizacjami jak WOSP,które nie mają jakiegokolwiek wpływu na sytuację w Polsce,w Służbie Zdrowia.                                            To NFZ teoretycznie pokrywa koszty leczenia czyli również operacji.W praktyce otrzymuje miliony Euro od Kas Chorych z EU zachodniej za leczenie pacjentów z EU zachodniej  a polscy pacjenci,w tym dzieci,jeśli nie posiadają partyjnych układów …nie mają szans na przeżycie.Proszę nie zapominać że leki w Polsce dla dzieci są płatne a w EU zachodniej bez opłat,w ramach ubezpieczenia rodzinnego.Podziwiam walkę    o   prawdę    właściciela     portalu.WOSP trzeba zamknąć gdyż ludzie w Polsce,nie mogą płacić jeszcze dodatkowego  haraczu za leczenie.W Polsce musi być system Służby Zdrowia jak w EU zachodniej:podzielony na państwowe Kasy Chorych jak i na prywatne,które i tak nie akceptują ciężko chorych dzieci…..Artykuły autora oczywiście przekazałem do internetu.Dodam na koniec.Skrypt portalu jest dobry.Dobrze opracowany.Polecam go sprzedawać pod inną domeną.Z poważaniem.Marek Lipski,nowyekran.info(moje blogi)

 10. Gigantyczne Alibi dla WOSP a NFZ nie przejmuje kosztów operacji
  …dla dzieci w Polsce,ratowanych w EU zachodniej.Od lat     osobiście   wspomagam   rodziców w ratowaniu ich chorych dzieci,których     tylko    operacje    ratują   życie.Te chore dzieci nie mają szans w Polsce,One są skazane przez NFZ na śmierć.WOSP   to    wielka     medialna    zasłona rasizmu    w    Polsce i katastrofalnej sytuacji w Służbie Zdrowia w Polsce.Sorry dla dzieci polityków są wyjątki ale i tak samo  chirurdzy z Berlina,Paryża,Moskwy,Nowego Jorku a nawet z Izraela ratują bardzo ciężko chore dzieci przed śmiercią. Sam pomogłem (nie potrzebuję reklamy) 1190 dzieciom z Polski  czyli ich rodzicom tylko w Berlinie.Spolecznie.Mam niezależne dochody.Jestem wzburzony   takimi  organizacjami jak WOSP,które nie mają jakiegokolwiek wpływu na sytuację w Polsce,w Służbie Zdrowia.                                            To NFZ teoretycznie pokrywa koszty leczenia czyli również operacji.W praktyce otrzymuje miliony Euro od Kas Chorych z EU zachodniej za leczenie pacjentów z EU zachodniej  a polscy pacjenci,w tym dzieci,jeśli nie posiadają partyjnych układów …nie mają szans na przeżycie.Proszę nie zapominać że leki w Polsce dla dzieci są płatne a w EU zachodniej bez opłat,w ramach ubezpieczenia rodzinnego.Podziwiam walkę    o   prawdę    właściciela     portalu.WOSP trzeba zamknąć gdyż ludzie w Polsce,nie mogą płacić jeszcze dodatkowego  haraczu za leczenie.W Polsce musi być system Służby Zdrowia jak w EU zachodniej:podzielony na państwowe Kasy Chorych jak i na prywatne,które i tak nie akceptują ciężko chorych dzieci…..Artykuły autora oczywiście przekazałem do internetu.Dodam na koniec.Skrypt portalu jest dobry.Dobrze opracowany.Polecam go sprzedawać pod inną domeną.Z poważaniem.Marek Lipski,nowyekran.info(moje blogi)

 11. Wynagrodzenia a działalność gospodarcza.

  Czy po ujawnieniu umowy o pracę w WOŚP, ktoś pochylił się nad przepisami ?

  "Działalność odpłatna pożytku publicznego organizacji pozarządowej stanowi działalność
  gospodarczą m. in. jeżeli przeciętne miesięczne wynagrodzenie osoby fizycznej
   z tytułu zatrudnienia przy wykonywaniu statutowej działalności odpłatnej pożytku
  publicznego, za okres ostatnich 3 miesięcy, przekracza 3-krotność przeciętnego
  wynagrodzenia miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw ogłoszonego
  przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za rok poprzedni."

  Przeciętne wynagrodzenie w 2002 roku wynosiło 2133,21 x 3 = 6 399,63 pln.
  Wynagrodzenie Lidii Niedźwieckiej-Owsiak w tym czasie wynosiło 9 000 pln.

  Powyższe sprawia, że WOŚP stała się Fundacją prowadzącą działalność gospodarczą
  i nie miała / nie ma prawa do zwolnień podatkowych z których korzystała.

  Czy to aby nie temat dla UKS-u ?

  Nikt nie komentuje tego, że właśnie od  Jurasa  otrzymałeś zakamuflowane groźby pozbawienia życia !  Po logicznej analizie jego wypowiedzi dot. wydarzeń w Paryżu, wynika to wprost – jak
  będziesz dalej korzystał z wolności wypowiedzi, to może się stać to samo co w Paryżu, więc
  nie przeginaj … 🙂    

  A tutaj nie ma się co bawić w pyskówki, trzeba złamać rdzeń, a dalej wszystko poleci samo.
  Kwity, kwity i tylko kwity – trzeba doprowadzić do ich ujawnienia, bo to w nich jest to, co istotne.
  Czerpanie korzyści i sprytne działanie na szkodę, choćby w białych rękawiczkach, ale to mi właśnie tym pachnie.  Na tym trzeba się skupić, aby cwaniaka udupić .

  A na koniec kilka słów od Maxa …

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DQy2A50RUog

  • Tyle że fundacja sama w
   Tyle że fundacja sama w statucie zawarowała sobie możliwość prowadzenia działalności gospodarczej (paragraf 13 i 14 oraz cały Rozdział V Statutu WOŚP) więc wynagrodzenie Niedżwieckiej-Owsiak tu nie czyni zmiany.
   A co do zwolnień podatkowych – sprawa bardziej skomplikowana,i chyba Owsiak aż tak się nie wystawia aby korzsyatć np. ze zwolnień z VAT co do towarów nie nabytych w drodze zbiórki publiczne… Ale kto go tam wie.

   • No to jeszcze raz … 🙂
    No to jeszcze raz … 🙂

    Złoty Melon był po to, aby prowadzić działalność gospodarczą – odciążył w ten sposób samą
    fundację, która dzięki temu korzystała ze zwolnień – to fakty z ust "niby Prezesa"

    Fakt wpisu do Statutu nie ma najmniejszego znaczenia, ponieważ był on martwy – fundacja nie prowadziła działalności gospodarczej i korzystała z ulg.

    Pomimo ostrożności fundacji może być tak, że przepis działa z automatu i fundacja traci ulgi.
    Wysokość wynagrodzenia Pani Słoikowej jednoznacznie określa fundację jako prowadzącą
    działalność gospodarczą, która nie może korzystać z ulg
    – a chyba korzysta do dzisiaj?

    Analogia do Al Capone sama ciśnie się na usta.  🙂

    Ktoś "badał" ten wątek.

    • Ale przepis ten też przyjmuje
     Ale przepis ten też przyjmuje DOMNIEMANIE, że to WYSOKOŚĆ wynagrodzenia powoduje, że uznaje się, że fundacja prowadzi działlanosć gospodarczą mimo, że faktycznie jej nie prowadzi….:)
     A co do ulg..
     Fundacja może otrzymywać darowizny, prowadzić działalność gospodarczą, więc mieć przypływ pieniędzy na rachunku bankowym, których wcale nie wydatkuje na cele STATUTOWE i mimo to korzystać z podatkowego zwolnienia – przepisy nie przewidują tu ograniczeń czasowych  w wydatkowaniu pieniędzy na cele statutowe. Natomiast fundacja zapłaci podatek dochodowy, tylko wówczas gdy wyda pieniądze na CELE INNE NIŻ STATUTOWE, jeśli nie wyda ich na żadne cele (w tym i statutowe) ULGI NIE TRACI.
     Więc niekoniecznie tu może być haczyk na dobroczyńcę.
     Tzn tu też ale w odbiorze społecznym- bo gdyby okazało się, że nie wydaje kasy na sprzęt no to jednak może i najgłupsi by się ocknęli…;)

     • To jeszcze raz, już ostatni..
      To jeszcze raz, już ostatni…  🙂

      Przepisy Określają jasno, że w fundacji, która korzysta z ulg, maksymalne
      wynagrodzenie miesięczne nie może przekroczyć trzech średnich krajowych.

      Jeśli ta granica zostaje przekroczona, to z automatu uznaje się, że fundacja
      prowadzi działalność gospodarczą, a co za tym idzie, nie może korzystać z ulg.

      Po to aby zachować ulgi został "powołany" Złoty Melon, który miał się zajmować
      działalnością gospodarczą, bo fundacji tego nie wolno było robić. (utrata ulg)

      Wyodrębnienie spółki podyktowane było przepisami, a przede wszystkim wymogiem
      oddzielenia działalności statutowej Fundacji WOŚP od działalności gospodarczej.
      Fundacja WOŚP korzysta ze zwolnień podatkowych, z których nie mogłaby korzystać,
      gdyby bezpośrednio prowadziła działalności gospodarczą.

      I kółko się zamyka …
       

      Jest w tym albo duży hak, albo ewidentne obnażenie kłamstw Słoika o powodach
      koniecznej, niezbędnej współpracy na linii WOŚP – Złoty Melon.

      Może Matka utnie dalsze spekulacje ?

      EOT.

     • trochę poza tematem, ale aby nie było nieporozumień
      Organizacje Pożytku Publicznego moga prowadzić działalnośc gospodarczą, o ile cały zysk przekazują na działalność OPP – mowiąc w skrocie nie ma dywidendy, oraz zarząd, organ kontroli, pracownicy nie mogą zarabiać tyle ile chcą tylko maks te 3 średnie krajowe. Złoty Melon czy Jasna Sprawa zostały pwołane po to aby prawdopodobnie ten limit przekroczyć, ale przepisy tego bezpośrednio nie zakazują, trzeba by wykazać, że WOŚP zawierał z nimi umowy na poziomach wyższych niz rynkowe.

 12. Wynagrodzenia a działalność gospodarcza.

  Czy po ujawnieniu umowy o pracę w WOŚP, ktoś pochylił się nad przepisami ?

  "Działalność odpłatna pożytku publicznego organizacji pozarządowej stanowi działalność
  gospodarczą m. in. jeżeli przeciętne miesięczne wynagrodzenie osoby fizycznej
   z tytułu zatrudnienia przy wykonywaniu statutowej działalności odpłatnej pożytku
  publicznego, za okres ostatnich 3 miesięcy, przekracza 3-krotność przeciętnego
  wynagrodzenia miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw ogłoszonego
  przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za rok poprzedni."

  Przeciętne wynagrodzenie w 2002 roku wynosiło 2133,21 x 3 = 6 399,63 pln.
  Wynagrodzenie Lidii Niedźwieckiej-Owsiak w tym czasie wynosiło 9 000 pln.

  Powyższe sprawia, że WOŚP stała się Fundacją prowadzącą działalność gospodarczą
  i nie miała / nie ma prawa do zwolnień podatkowych z których korzystała.

  Czy to aby nie temat dla UKS-u ?

  Nikt nie komentuje tego, że właśnie od  Jurasa  otrzymałeś zakamuflowane groźby pozbawienia życia !  Po logicznej analizie jego wypowiedzi dot. wydarzeń w Paryżu, wynika to wprost – jak
  będziesz dalej korzystał z wolności wypowiedzi, to może się stać to samo co w Paryżu, więc
  nie przeginaj … 🙂    

  A tutaj nie ma się co bawić w pyskówki, trzeba złamać rdzeń, a dalej wszystko poleci samo.
  Kwity, kwity i tylko kwity – trzeba doprowadzić do ich ujawnienia, bo to w nich jest to, co istotne.
  Czerpanie korzyści i sprytne działanie na szkodę, choćby w białych rękawiczkach, ale to mi właśnie tym pachnie.  Na tym trzeba się skupić, aby cwaniaka udupić .

  A na koniec kilka słów od Maxa …

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DQy2A50RUog

  • Tyle że fundacja sama w
   Tyle że fundacja sama w statucie zawarowała sobie możliwość prowadzenia działalności gospodarczej (paragraf 13 i 14 oraz cały Rozdział V Statutu WOŚP) więc wynagrodzenie Niedżwieckiej-Owsiak tu nie czyni zmiany.
   A co do zwolnień podatkowych – sprawa bardziej skomplikowana,i chyba Owsiak aż tak się nie wystawia aby korzsyatć np. ze zwolnień z VAT co do towarów nie nabytych w drodze zbiórki publiczne… Ale kto go tam wie.

   • No to jeszcze raz … 🙂
    No to jeszcze raz … 🙂

    Złoty Melon był po to, aby prowadzić działalność gospodarczą – odciążył w ten sposób samą
    fundację, która dzięki temu korzystała ze zwolnień – to fakty z ust "niby Prezesa"

    Fakt wpisu do Statutu nie ma najmniejszego znaczenia, ponieważ był on martwy – fundacja nie prowadziła działalności gospodarczej i korzystała z ulg.

    Pomimo ostrożności fundacji może być tak, że przepis działa z automatu i fundacja traci ulgi.
    Wysokość wynagrodzenia Pani Słoikowej jednoznacznie określa fundację jako prowadzącą
    działalność gospodarczą, która nie może korzystać z ulg
    – a chyba korzysta do dzisiaj?

    Analogia do Al Capone sama ciśnie się na usta.  🙂

    Ktoś "badał" ten wątek.

    • Ale przepis ten też przyjmuje
     Ale przepis ten też przyjmuje DOMNIEMANIE, że to WYSOKOŚĆ wynagrodzenia powoduje, że uznaje się, że fundacja prowadzi działlanosć gospodarczą mimo, że faktycznie jej nie prowadzi….:)
     A co do ulg..
     Fundacja może otrzymywać darowizny, prowadzić działalność gospodarczą, więc mieć przypływ pieniędzy na rachunku bankowym, których wcale nie wydatkuje na cele STATUTOWE i mimo to korzystać z podatkowego zwolnienia – przepisy nie przewidują tu ograniczeń czasowych  w wydatkowaniu pieniędzy na cele statutowe. Natomiast fundacja zapłaci podatek dochodowy, tylko wówczas gdy wyda pieniądze na CELE INNE NIŻ STATUTOWE, jeśli nie wyda ich na żadne cele (w tym i statutowe) ULGI NIE TRACI.
     Więc niekoniecznie tu może być haczyk na dobroczyńcę.
     Tzn tu też ale w odbiorze społecznym- bo gdyby okazało się, że nie wydaje kasy na sprzęt no to jednak może i najgłupsi by się ocknęli…;)

     • To jeszcze raz, już ostatni..
      To jeszcze raz, już ostatni…  🙂

      Przepisy Określają jasno, że w fundacji, która korzysta z ulg, maksymalne
      wynagrodzenie miesięczne nie może przekroczyć trzech średnich krajowych.

      Jeśli ta granica zostaje przekroczona, to z automatu uznaje się, że fundacja
      prowadzi działalność gospodarczą, a co za tym idzie, nie może korzystać z ulg.

      Po to aby zachować ulgi został "powołany" Złoty Melon, który miał się zajmować
      działalnością gospodarczą, bo fundacji tego nie wolno było robić. (utrata ulg)

      Wyodrębnienie spółki podyktowane było przepisami, a przede wszystkim wymogiem
      oddzielenia działalności statutowej Fundacji WOŚP od działalności gospodarczej.
      Fundacja WOŚP korzysta ze zwolnień podatkowych, z których nie mogłaby korzystać,
      gdyby bezpośrednio prowadziła działalności gospodarczą.

      I kółko się zamyka …
       

      Jest w tym albo duży hak, albo ewidentne obnażenie kłamstw Słoika o powodach
      koniecznej, niezbędnej współpracy na linii WOŚP – Złoty Melon.

      Może Matka utnie dalsze spekulacje ?

      EOT.

     • trochę poza tematem, ale aby nie było nieporozumień
      Organizacje Pożytku Publicznego moga prowadzić działalnośc gospodarczą, o ile cały zysk przekazują na działalność OPP – mowiąc w skrocie nie ma dywidendy, oraz zarząd, organ kontroli, pracownicy nie mogą zarabiać tyle ile chcą tylko maks te 3 średnie krajowe. Złoty Melon czy Jasna Sprawa zostały pwołane po to aby prawdopodobnie ten limit przekroczyć, ale przepisy tego bezpośrednio nie zakazują, trzeba by wykazać, że WOŚP zawierał z nimi umowy na poziomach wyższych niz rynkowe.

 13. Uwaga, może być ciepło
  Ja po tych ubeckich bojówkach jednak spodziewałbym się wszystkiego najgorszego. Akurat mogą odstawić taki cyrk (szczególnie w dniu zbiórki), że wszsytko zacznie się odkręcać w drugą stronę.

  Mogą być przecież małe prowokacje  – w tym akurat to towarzystwo sprawdza się super. Jakieś dziecko, zbierające pieniążki dla Jurka zostanie nagle zaatakowane przez 'prawicowych, ziejących jadem i nienawiścią oszołomów' (taka będzie wersja oficjalna – jak za komuny). Odpukać, jeszcze komuś się stanie nieszczęście. Przecież to dla nich wręcz wymarzony scenariusz. Wtedy chłopaki z Czerskiej sprytnie nakręcą spiralę w drugą stronę: 'że mowa nienawiści, że zaszczuty, że na szlachetny cel a komuś to przeszkadzało, a to mali ludzie, a ci ciągle dzielą, a tutaj sukces zbiórki na skalę światową itp'. Wszyscy nagle zapomną o Mrówce Całej i Jasnej Sprawie a na końcu pozostanie sam Juras ze wskazującym palcem w Twoją stronę i tekstem 'no popatrz do czego doprowadziłeś'.

 14. Uwaga, może być ciepło
  Ja po tych ubeckich bojówkach jednak spodziewałbym się wszystkiego najgorszego. Akurat mogą odstawić taki cyrk (szczególnie w dniu zbiórki), że wszsytko zacznie się odkręcać w drugą stronę.

  Mogą być przecież małe prowokacje  – w tym akurat to towarzystwo sprawdza się super. Jakieś dziecko, zbierające pieniążki dla Jurka zostanie nagle zaatakowane przez 'prawicowych, ziejących jadem i nienawiścią oszołomów' (taka będzie wersja oficjalna – jak za komuny). Odpukać, jeszcze komuś się stanie nieszczęście. Przecież to dla nich wręcz wymarzony scenariusz. Wtedy chłopaki z Czerskiej sprytnie nakręcą spiralę w drugą stronę: 'że mowa nienawiści, że zaszczuty, że na szlachetny cel a komuś to przeszkadzało, a to mali ludzie, a ci ciągle dzielą, a tutaj sukces zbiórki na skalę światową itp'. Wszyscy nagle zapomną o Mrówce Całej i Jasnej Sprawie a na końcu pozostanie sam Juras ze wskazującym palcem w Twoją stronę i tekstem 'no popatrz do czego doprowadziłeś'.

 15. Probowalem dzisiaj w pracy
  Probowalem dzisiaj w pracy przy porannej kawie wrzucic temat na forum. Porazka…. najlzejsze teksty, jakie uslyszalem, to nawet jak ukradnie milion to i tak zobacz ile idzie na sprzet lub co to jest 10 zloty, nie zbiednieje, a komus moze pomoc, itp. Nic, zadne argumenty, zero refleksji,a nie pracuje z glupimi ludzmi. Mysle, ze duza czesc spoleczenstwa wycofala sie, udaje, ze jej to nie dotyczy. Trzeba robic swoje, drazyc te skaly kropla po kropli, ale lekko nie bedzie. W innej sytuacji juz dawno taki typ, jak Owsiak bylby spolecznie spalony. 

 16. Probowalem dzisiaj w pracy
  Probowalem dzisiaj w pracy przy porannej kawie wrzucic temat na forum. Porazka…. najlzejsze teksty, jakie uslyszalem, to nawet jak ukradnie milion to i tak zobacz ile idzie na sprzet lub co to jest 10 zloty, nie zbiednieje, a komus moze pomoc, itp. Nic, zadne argumenty, zero refleksji,a nie pracuje z glupimi ludzmi. Mysle, ze duza czesc spoleczenstwa wycofala sie, udaje, ze jej to nie dotyczy. Trzeba robic swoje, drazyc te skaly kropla po kropli, ale lekko nie bedzie. W innej sytuacji juz dawno taki typ, jak Owsiak bylby spolecznie spalony. 

 17. Owsiak coraz bardziej przypomina Wałęsę
  Taki sam cwaniaczek zrobiony w mediach na wielką osobowość. Tylko że Bolek ma lepszych goryli, jak taki jeden przywalił kamerzyście w sądzie na oczach biernej policji (rozprawa Bolka z Krzysztofem Wyszkowskim o ile dobrze pamiętam), to kamerzysta stracił oko.

  Porównanie – "Gdzie jest słoik z pieniędzmi panie Owsiak" odp. "Pierdol się hejterze".
  "Panie Wałęsa w archiwach SB zachowały się dokumenty pana obciążające" (zdanie z filmu "Plusy dodatnie plusy ujemne"). W odpowiedzi Wałęsa wścieka się i karze wynieść się reżyserowi tego filmu.

 18. Owsiak coraz bardziej przypomina Wałęsę
  Taki sam cwaniaczek zrobiony w mediach na wielką osobowość. Tylko że Bolek ma lepszych goryli, jak taki jeden przywalił kamerzyście w sądzie na oczach biernej policji (rozprawa Bolka z Krzysztofem Wyszkowskim o ile dobrze pamiętam), to kamerzysta stracił oko.

  Porównanie – "Gdzie jest słoik z pieniędzmi panie Owsiak" odp. "Pierdol się hejterze".
  "Panie Wałęsa w archiwach SB zachowały się dokumenty pana obciążające" (zdanie z filmu "Plusy dodatnie plusy ujemne"). W odpowiedzi Wałęsa wścieka się i karze wynieść się reżyserowi tego filmu.

 19. Jestem w szoku

  Owsiak  przekroczył dzis wszystkie granice kazał siłowo usunąć dziennikarza .Najgorsza była obojętność mediów i innych dziennikarzy.
  Do Autora bloga niech Pan wystapi o ochronę lub zakaz sądowy zbliżania sie do Pana i Pana rodziny  działaczy pracowników WOŚP nie wiadomo do czego oni są jeszcze zdolni. Piszę bardzo poważnie.
   

  • To nie byli dziennikarze, tylko funkcjonariusze agitpropu!
   Nazywajmy rzeczy PO imieniu!
   Najgorsze jest to, że pomimo wszystkich numerów prymitywa w czerwonych gaciach, ci jebnięci ludzie po raz kolejny dadzą się wydymać cwaniaczkowi i wrzucą mu do kiesy.
   A maju wybiorą Wielką Stopę na drugą kadencję strażnikowania żyrandolowi…
   Ech, gorze….

 20. Jestem w szoku

  Owsiak  przekroczył dzis wszystkie granice kazał siłowo usunąć dziennikarza .Najgorsza była obojętność mediów i innych dziennikarzy.
  Do Autora bloga niech Pan wystapi o ochronę lub zakaz sądowy zbliżania sie do Pana i Pana rodziny  działaczy pracowników WOŚP nie wiadomo do czego oni są jeszcze zdolni. Piszę bardzo poważnie.
   

  • To nie byli dziennikarze, tylko funkcjonariusze agitpropu!
   Nazywajmy rzeczy PO imieniu!
   Najgorsze jest to, że pomimo wszystkich numerów prymitywa w czerwonych gaciach, ci jebnięci ludzie po raz kolejny dadzą się wydymać cwaniaczkowi i wrzucą mu do kiesy.
   A maju wybiorą Wielką Stopę na drugą kadencję strażnikowania żyrandolowi…
   Ech, gorze….

 21. Ten “Pokojowy Patrol”
  Ten "Pokojowy Patrol" nie ma pokojowych twarzy. Czuć, że gdyby nie obecność wielu ludzi, kamer itd. nie skończyłoby się na wykręconych rękach, a zaproszenie "na zewnątrz" brzmiało by inaczej. Ciekawe kim są ci ludzie? Być może jeden z nich nie kłamał, gdy przytaknął, że jest z policji.Taki odruch. Wiadomo, że niektórzy policjanci dorabiają po służbie jako spec-ochroniarze. Moim zdaniem czuć tu na odległość wsparcie państwowego aparatu przemocy, dlatego Juras jest tak pewny siebie.

  • No wlasnie!
   Jesli jest z policji to ma OBOWIAZEK sie wylegitymowac. A jesli nie jest, to za podanie sie za policjanta sa odpowiednie paragrafy!!
   Wedlug mnie TV Republika, powinna zglosic to na policji. Narobilby temu karkowi jak i samemu Owsiakowi sporo klopotow (bo widac z nagrania wyraznie, na czyje polecenie dzialali).

   I jeszcze to na dokladke:

   Art. 6. ustawy prawo prasowe:
   2. Organy państwowe, przedsiębiorstwa państwowe i inne państwowe jednostki organizacyjne oraz organizacje spółdzielcze są obowiązane do udzielenia odpowiedzi na przekazaną im krytykę prasową bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca.
   3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do związków zawodowych, organizacji samorządowych i innych organizacji społecznych w zakresie prowadzonej przez nie działalności publicznej.
   4. Nie wolno utrudniać prasie zbierania materiałów krytycznych ani w inny sposób tłumić krytyki.

   Art. 43.
   Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

   Art. 44.
   1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

 22. Ten “Pokojowy Patrol”
  Ten "Pokojowy Patrol" nie ma pokojowych twarzy. Czuć, że gdyby nie obecność wielu ludzi, kamer itd. nie skończyłoby się na wykręconych rękach, a zaproszenie "na zewnątrz" brzmiało by inaczej. Ciekawe kim są ci ludzie? Być może jeden z nich nie kłamał, gdy przytaknął, że jest z policji.Taki odruch. Wiadomo, że niektórzy policjanci dorabiają po służbie jako spec-ochroniarze. Moim zdaniem czuć tu na odległość wsparcie państwowego aparatu przemocy, dlatego Juras jest tak pewny siebie.

  • No wlasnie!
   Jesli jest z policji to ma OBOWIAZEK sie wylegitymowac. A jesli nie jest, to za podanie sie za policjanta sa odpowiednie paragrafy!!
   Wedlug mnie TV Republika, powinna zglosic to na policji. Narobilby temu karkowi jak i samemu Owsiakowi sporo klopotow (bo widac z nagrania wyraznie, na czyje polecenie dzialali).

   I jeszcze to na dokladke:

   Art. 6. ustawy prawo prasowe:
   2. Organy państwowe, przedsiębiorstwa państwowe i inne państwowe jednostki organizacyjne oraz organizacje spółdzielcze są obowiązane do udzielenia odpowiedzi na przekazaną im krytykę prasową bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca.
   3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do związków zawodowych, organizacji samorządowych i innych organizacji społecznych w zakresie prowadzonej przez nie działalności publicznej.
   4. Nie wolno utrudniać prasie zbierania materiałów krytycznych ani w inny sposób tłumić krytyki.

   Art. 43.
   Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

   Art. 44.
   1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

 23. A może w proteście przeciwko kłamstwom, nadużyciom, przemocy,
  obrażaniu, niejasnym interesom, wrzucajmy "propagatorowi miłości" ulotki reklamowe do tych jego śmiesznych skarbonek, tak by dość szybko je zapełnić. To chyba nie jest zabronione? Wydaje mnie się, że tego typu masowe działanie, w skali kraju, dałoby wiele do myślenia mocodawcom tego pajaca i skończyłaby się raz na zawsze ta żenująca "dobroczynność"! 

 24. A może w proteście przeciwko kłamstwom, nadużyciom, przemocy,
  obrażaniu, niejasnym interesom, wrzucajmy "propagatorowi miłości" ulotki reklamowe do tych jego śmiesznych skarbonek, tak by dość szybko je zapełnić. To chyba nie jest zabronione? Wydaje mnie się, że tego typu masowe działanie, w skali kraju, dałoby wiele do myślenia mocodawcom tego pajaca i skończyłaby się raz na zawsze ta żenująca "dobroczynność"! 

 25. WSI spakojna
  Prowadzący biegunkowy o wsi ka … wydaje się rozegra grę “gdzie jest rekord”. Rekordu brak XD to wszystko przez tych polaczków nienawistnych katoli… uuu boli … Matka Kurka wodna na moją ofiarę nasłali XD utopić mnie chcą w hektolitrach jadu świątecznego XD ale my jako miłujący wszelakie plugastwo, odpór damy zabobonom jakoby w tej miłości naszej chodziło o pieniądze XD wie to zresztą każdy miłujący po i w trakcie finału wypróżniania sumienia do puszki XD po takim uwolnieniu fekaliów sumienia można dalej udawać ,że się wszystko zgadza w słoiku XD wsi owy to o wsi kowy zwyczaj, kradnij ofiarowane póki dawane, kłam i pajaca strugaj dopóty nikt nie pyta XD jak bul.dog w. ściek. kły zapoluje na wsi, na Kuraka co zobaczył, że dzidzia z dziadzią mają jaja złote, ale już nie nioskę XD Matkę Kuraka XD ta już po za zasięgiem rep utacja. stacja ta nadała oWSIk to zwykła milicyjna pała XD

  Przepraszam za formę ale to był długi dzień

  D.O.G.

 26. WSI spakojna
  Prowadzący biegunkowy o wsi ka … wydaje się rozegra grę “gdzie jest rekord”. Rekordu brak XD to wszystko przez tych polaczków nienawistnych katoli… uuu boli … Matka Kurka wodna na moją ofiarę nasłali XD utopić mnie chcą w hektolitrach jadu świątecznego XD ale my jako miłujący wszelakie plugastwo, odpór damy zabobonom jakoby w tej miłości naszej chodziło o pieniądze XD wie to zresztą każdy miłujący po i w trakcie finału wypróżniania sumienia do puszki XD po takim uwolnieniu fekaliów sumienia można dalej udawać ,że się wszystko zgadza w słoiku XD wsi owy to o wsi kowy zwyczaj, kradnij ofiarowane póki dawane, kłam i pajaca strugaj dopóty nikt nie pyta XD jak bul.dog w. ściek. kły zapoluje na wsi, na Kuraka co zobaczył, że dzidzia z dziadzią mają jaja złote, ale już nie nioskę XD Matkę Kuraka XD ta już po za zasięgiem rep utacja. stacja ta nadała oWSIk to zwykła milicyjna pała XD

  Przepraszam za formę ale to był długi dzień

  D.O.G.

  • przypnij sobie drobiowe serduszko z mięsnego
   Szanowni, drodzy Państwo, mam wrażenie, że nie ma co zbytnio się emocjonować, ponieważ to jest właśnie pokarm dla komara energetycznego, który zamieszkał w siemaku. Kolega Czarny – weteran sceny punk lat 80 – sugeruje, iż jedynie kupa śmiechu może przywalić w czerwone gacie, bo dla placków nie ma nic gorszego niż zwykły ludzki ubaw. W każdym razie my ze swojej strony rozpoczynamy zbiórkę do puszek po browarach, na zdrowe dzieci, żeby było sprawiedliwie. No i na kremy dla młodzieży, opóźniające starzenie

    • O spadku poparcia dla WOŚP
     Dyskusja się odbyła. W skrócie – według redaktor Zielińskiej, prof. Czapińskiego i prof. Domańskiego spór o WOŚP to walka o władzę (rząd dusz), tzn. krytycy (prawica i Kościół) chcą odbić młodzież z rąk Jerzego Owsiaka. Dla zachowania pozorów obiektywności Pani Zielińska zacytowała jeden (czy dwa) krytyczne wpisy z Facebooka. Prof. Domański zaczął mówić o tym, że wg części osób WOŚP zamieniła się w prywatny biznes, ale szybko przestraszył się swoich słów i zamilczał.

  • przypnij sobie drobiowe serduszko z mięsnego
   Szanowni, drodzy Państwo, mam wrażenie, że nie ma co zbytnio się emocjonować, ponieważ to jest właśnie pokarm dla komara energetycznego, który zamieszkał w siemaku. Kolega Czarny – weteran sceny punk lat 80 – sugeruje, iż jedynie kupa śmiechu może przywalić w czerwone gacie, bo dla placków nie ma nic gorszego niż zwykły ludzki ubaw. W każdym razie my ze swojej strony rozpoczynamy zbiórkę do puszek po browarach, na zdrowe dzieci, żeby było sprawiedliwie. No i na kremy dla młodzieży, opóźniające starzenie

    • O spadku poparcia dla WOŚP
     Dyskusja się odbyła. W skrócie – według redaktor Zielińskiej, prof. Czapińskiego i prof. Domańskiego spór o WOŚP to walka o władzę (rząd dusz), tzn. krytycy (prawica i Kościół) chcą odbić młodzież z rąk Jerzego Owsiaka. Dla zachowania pozorów obiektywności Pani Zielińska zacytowała jeden (czy dwa) krytyczne wpisy z Facebooka. Prof. Domański zaczął mówić o tym, że wg części osób WOŚP zamieniła się w prywatny biznes, ale szybko przestraszył się swoich słów i zamilczał.

 27. KOLEJNY WYGŁUP
  POLECAM ART. NA STRONIE FRONDA.PL pt. KOLEJNA GRA NA EMOCJACH…..
  p.JO nie stosuje się do zaleceń Sądu. Osoby, które krytykują jego postawę porównuje do morderców z Paryża – fakty przeciwko mowie nienawiści…. Kolejne dziwne zachowanie p. JO.

  Wierzę, że rok 2015 będzie "końcem świata" i orkiestra nie zagra nawet 1 minutę dłużej.

 28. KOLEJNY WYGŁUP
  POLECAM ART. NA STRONIE FRONDA.PL pt. KOLEJNA GRA NA EMOCJACH…..
  p.JO nie stosuje się do zaleceń Sądu. Osoby, które krytykują jego postawę porównuje do morderców z Paryża – fakty przeciwko mowie nienawiści…. Kolejne dziwne zachowanie p. JO.

  Wierzę, że rok 2015 będzie "końcem świata" i orkiestra nie zagra nawet 1 minutę dłużej.

  • O Matko Kurko! A kiedy jesteś
   O Matko Kurko! A od kiedy jesteś Piotrem W?
   Wykresami i sondarzami nie ma się co fascynować, bo może okazać się tak, jak w ostatnich wyborach bywało. Ludzie pokażą swą chęć pomocy dla Jerzego O w postaci finansowej. wtedy dopiero zobaczymy jak to się przekłada na życiowe realia.
   Na marginesie. rozszyfrowałem nazwę WOŚP. Co znaczy dosłownie to każdy wie, a jak to przłożyć na życie? tak: na szeroką skalę i głośno grają a od święta pomagają.

  • O Matko Kurko! A kiedy jesteś
   O Matko Kurko! A od kiedy jesteś Piotrem W?
   Wykresami i sondarzami nie ma się co fascynować, bo może okazać się tak, jak w ostatnich wyborach bywało. Ludzie pokażą swą chęć pomocy dla Jerzego O w postaci finansowej. wtedy dopiero zobaczymy jak to się przekłada na życiowe realia.
   Na marginesie. rozszyfrowałem nazwę WOŚP. Co znaczy dosłownie to każdy wie, a jak to przłożyć na życie? tak: na szeroką skalę i głośno grają a od święta pomagają.