Czy wierzysz w JOW-y? Oczywiście – odpowiada Kulczyk i pyta po ile Doda!

Prześlij dalej:

Gdzieś tak przez 5 lat w studiach telewizyjnych trwała i jeszcze trwa tresura, która zmuszała do wyznania wiary w sprawie zamachu. Jak zwykle prostacki zabieg retoryczny i jak zwykle działa. Identyczną technologią wiary i braku elementarnej wiedzy sprzedaje się JOW-y. W przypadku Smoleńska tłumaczono, że Lanos uderzający w brzozę nie ma szans, w przypadku JOW-ów wystarczy powiedzieć, że pogonimy partie i polityków, a tłumy wierzących padną krzyżem przed świętą wizją niepokalanego parlamentu. Niewiernych się krzyżuje, jako zwolenników spisku, terroru i wstecznictwa. No to i ja zachowam się tradycyjnie. A takiego! – jak pokazał Kozakiewicz. Jestem niewierzący, a i nowo powstała sekta JOW nie ma pojęcia w co wierzy, tylko słucha nabożnie kazań plebanów, nie wiedząc jacy biskupi za nimi stoją. Zacznijmy od podstaw. Teraz mamy system proporcjonalny to znaczy, że ludzie głosują na listy i nie jest prawdą, że tzw. „Jedynka” ciągnie listę, bo listę ciągnie lista. Nierzadko znane nazwisko znajdujące się na 3 miejscu przebija jakiegoś wazeliniarza, który za zasługi dostał się na szczyt karty wyborczej. Na liście partyjnej, czy tych osławionych „ruchów obywatelskich”, mamy do wyboru kilkanaście osobników rozmaitej proweniencji, z czego 80% nie znamy. Wiemy natomiast co sobą reprezentuje PiS, PO, SLD, PSL ponieważ codziennie widzimy w telewizji ich dokonania i podobizny liderów. Tego pierwszego i olbrzymiego plusa dodatniego nie doceniają zauroczeni nowym wyznaniem wiary. W partyjnym systemie proporcjonalnym (światowa norma) przede wszystkim mamy pewność kto za kim stoi i tylko samobójca pozbędzie się takiej kontroli. Następna bajka mówi o tym, że ludzie zaczną głosować na młodych zdolnych, świeżych, uczciwych, zaangażowanych i tak dalej. Kto z wyznawców potrafi wskazać w swoim okręgu 3 takich ludzi, prócz swojego ojca, matki i wujka, którzy szybciej wskoczyliby do szamba, niż weszli do polityki? Jak zatem poznamy kto jest uczciwy wiarygodny i zakochany w Polsce? Wielu sposobów na to nie ma, wiadomo jednak jacy ludzie, w przeciwieństwie do uczciwych i zapracowanych, pchają się oknami do polityki.

Strony

41345 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

52 (liczba komentarzy)

 1. poJOWany pomysł.
  Teraz jeszcze raz, dokładnie to samo o potencjalnych skutkach braku finasowania partii z budżetu ...

  A tutaj bardzo ładnie Dorota Kania wyjaśnia przyczyny tego naszego sukcesu wolnościowego- dla tych, którym się nie chce czytać kolejnych Resortowych dzieci - w pigułce w sam raz!
  http://www.pomn...

 2. Ludzie powarJOWali, a Gajowy wprost dostał zaJOWa.Sprawa stała się poważna i referendum  należy się ludziom jak psu zupa w budzie, ale po wcześnirjszym objaśnieniu. Jak krowie na miedzy.
  To prawda, niewidzialna ręka peolskiej demokracji nie takie rzeczy drukowała.

 3. W zasadzie to wszystko jest dobre poza utrwalaniem tego co jest. Jak dla mnie to moze byc demokracja bezpośrednia Tanajny (jetesmy troche glupsi od Szwajacarów po PRL-u  ale nauczylibysmy sie szybko na własnej dupie ) , czy zniesienie progów wyborczych o czym mowil ''Bolek'' . Monarchia  to jeszcze lepszy pomysł ale na azie ''debata' o monarchii jest troszke kabaretowa i prześmiewcza. Na razie jesteśmy na poziomie Myszki Miki. Poczekajmy... Miedzy Odra a Bugiem monarchie wprowadzono dopiero póltora tysiaca lat  po upadku  Biskupina . Mamy czas :) 
  Własciwie to nie o JOW-y chodzi ( choc o to tez - mimo ze sam sie kiedys zastanawiałem na kogo w moim okregu wyborczym bym glosował ? Kogo ja znam GODNEDO przez duze  gie ? Jesli by moj kumpel Adaś z dawnej Unii Wolności nie wystartowął - łebski gosc , bo nie chciał wiatraków w naszej turystycznej gminie i wiatraków nie mamy  - to miałbym problema z wyborem....
  Przede wszystkim chodzi by pogonic platfusowa holote.  A potem sie zobaczy.. Jakos to będzie... Bo zawsze jakos było....

 4. czy moje haslo na II ture ma szanse chwycic w necie ? (pozazdrosciłem Rybitzky'iemu :)
  Glosujmy  na Dude z ciekawosci -by zobaczyc da sie sfałszowac kazde wybory w Polsce ???

 5. JOW-ów do pytań referendalnych, to z automatu zostanie "systemowcem" jak Komor. Może by jednak nie traktować wyborców jak bezrozumne dzieci i dać im się wypowiedzieć w formie referendalnej?

  Edit.
  Dla równowagi należy zauważyć, że jeśli Kukiz wyraźnie nie wesprze Dudy w II turze, też z automatu łapie się na "systemowca".

  Łącząc to wszystko w jedną całość wynika, że obaj panowie uściskują sobie dłonie i idą ubić interes... Interes nas wszystkich - antysystemowców. Czas dorżnąć watahę!

 6. JOWy się sprawdzają w W.Brytanii, ale ten kraj zupełnie inaczej wygląda jeśli chodzi o narodowości w nim występujące; tj, Anglicy, Szkoci, Irlandczycy, i Walijczycy. Patrząc na mapę z ostatnich wyborów, każda z tych grup ma swych reprezentantów pochodzących z różnych partii politycznych czy ruchów lokalnych. Polska jest zbyt jednolita. na dzień dzisiejszy (patrząc na ostatnie głosowanie) parlament był by podzielony po równo na PO i PIS oraz ze 2 miejsca ze Śląska Opolskiego.

 7. Co Ty pieprzysz? Jak się sprawdzają? Właśnie się rozpoczęła ogolnonarodowa debata nt. zmiany systemu. W tym kierunku działa już ponad 30 organizacji pozarządowych. 3,8 mln ludzi ma... jednego reprezentanta, a inny milion ponad 50... To jest "działanie"?

 8. Weź popatrz sobie na mapę jak się rozkładały głosy i jakie partie startowały w wyborach w poszczególnych miejscach. Przegrani zawsze niezadowolenie wykazują, niezależnie od metody głosowania.

 9. http://wpolityce.pl/polityka/244280-olechowski-demaskuje-oblude-platformy-obywatelskiej-w-programie-na-zywo-pienkowska-chce-pan-powiedziec-ze-nas-oszukaliscie-wideo

  Uważam, że to hit dnia, własciwie wczorajszego, ale dzisiaj to weszło do netu.
  Problem polega na tym głównie, że to info powinno być "grzane na jedynkach" z tydzień. Ty,mczasem sobie spokojnie spada i pies z kulawą nogą się tym nie interesuje.

 10. dla tych co nie widzieli. Tu jest lepszy dźwięk https://www.you...

 11. Strony