Czy wierzysz w JOW-y? Oczywiście – odpowiada Kulczyk i pyta po ile Doda!

Prześlij dalej:

Gdzieś tak przez 5 lat w studiach telewizyjnych trwała i jeszcze trwa tresura, która zmuszała do wyznania wiary w sprawie zamachu. Jak zwykle prostacki zabieg retoryczny i jak zwykle działa. Identyczną technologią wiary i braku elementarnej wiedzy sprzedaje się JOW-y. W przypadku Smoleńska tłumaczono, że Lanos uderzający w brzozę nie ma szans, w przypadku JOW-ów wystarczy powiedzieć, że pogonimy partie i polityków, a tłumy wierzących padną krzyżem przed świętą wizją niepokalanego parlamentu. Niewiernych się krzyżuje, jako zwolenników spisku, terroru i wstecznictwa. No to i ja zachowam się tradycyjnie. A takiego! – jak pokazał Kozakiewicz. Jestem niewierzący, a i nowo powstała sekta JOW nie ma pojęcia w co wierzy, tylko słucha nabożnie kazań plebanów, nie wiedząc jacy biskupi za nimi stoją. Zacznijmy od podstaw. Teraz mamy system proporcjonalny to znaczy, że ludzie głosują na listy i nie jest prawdą, że tzw. „Jedynka” ciągnie listę, bo listę ciągnie lista. Nierzadko znane nazwisko znajdujące się na 3 miejscu przebija jakiegoś wazeliniarza, który za zasługi dostał się na szczyt karty wyborczej. Na liście partyjnej, czy tych osławionych „ruchów obywatelskich”, mamy do wyboru kilkanaście osobników rozmaitej proweniencji, z czego 80% nie znamy. Wiemy natomiast co sobą reprezentuje PiS, PO, SLD, PSL ponieważ codziennie widzimy w telewizji ich dokonania i podobizny liderów. Tego pierwszego i olbrzymiego plusa dodatniego nie doceniają zauroczeni nowym wyznaniem wiary. W partyjnym systemie proporcjonalnym (światowa norma) przede wszystkim mamy pewność kto za kim stoi i tylko samobójca pozbędzie się takiej kontroli. Następna bajka mówi o tym, że ludzie zaczną głosować na młodych zdolnych, świeżych, uczciwych, zaangażowanych i tak dalej. Kto z wyznawców potrafi wskazać w swoim okręgu 3 takich ludzi, prócz swojego ojca, matki i wujka, którzy szybciej wskoczyliby do szamba, niż weszli do polityki? Jak zatem poznamy kto jest uczciwy wiarygodny i zakochany w Polsce? Wielu sposobów na to nie ma, wiadomo jednak jacy ludzie, w przeciwieństwie do uczciwych i zapracowanych, pchają się oknami do polityki.

Strony

41895 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

52 (liczba komentarzy)

 1. poJOWany pomysł.
  Teraz jeszcze raz, dokładnie to samo o potencjalnych skutkach braku finasowania partii z budżetu ...

  A tutaj bardzo ładnie Dorota Kania wyjaśnia przyczyny tego naszego sukcesu wolnościowego- dla tych, którym się nie chce czytać kolejnych Resortowych dzieci - w pigułce w sam raz!
  http://www.pomn...

 2. Ludzie powarJOWali, a Gajowy wprost dostał zaJOWa.Sprawa stała się poważna i referendum  należy się ludziom jak psu zupa w budzie, ale po wcześnirjszym objaśnieniu. Jak krowie na miedzy.
  To prawda, niewidzialna ręka peolskiej demokracji nie takie rzeczy drukowała.

 3. W zasadzie to wszystko jest dobre poza utrwalaniem tego co jest. Jak dla mnie to moze byc demokracja bezpośrednia Tanajny (jetesmy troche glupsi od Szwajacarów po PRL-u  ale nauczylibysmy sie szybko na własnej dupie ) , czy zniesienie progów wyborczych o czym mowil ''Bolek'' . Monarchia  to jeszcze lepszy pomysł ale na azie ''debata' o monarchii jest troszke kabaretowa i prześmiewcza. Na razie jesteśmy na poziomie Myszki Miki. Poczekajmy... Miedzy Odra a Bugiem monarchie wprowadzono dopiero póltora tysiaca lat  po upadku  Biskupina . Mamy czas :) 
  Własciwie to nie o JOW-y chodzi ( choc o to tez - mimo ze sam sie kiedys zastanawiałem na kogo w moim okregu wyborczym bym glosował ? Kogo ja znam GODNEDO przez duze  gie ? Jesli by moj kumpel Adaś z dawnej Unii Wolności nie wystartowął - łebski gosc , bo nie chciał wiatraków w naszej turystycznej gminie i wiatraków nie mamy  - to miałbym problema z wyborem....
  Przede wszystkim chodzi by pogonic platfusowa holote.  A potem sie zobaczy.. Jakos to będzie... Bo zawsze jakos było....

 4. czy moje haslo na II ture ma szanse chwycic w necie ? (pozazdrosciłem Rybitzky'iemu :)
  Glosujmy  na Dude z ciekawosci -by zobaczyc da sie sfałszowac kazde wybory w Polsce ???

 5. JOW-ów do pytań referendalnych, to z automatu zostanie "systemowcem" jak Komor. Może by jednak nie traktować wyborców jak bezrozumne dzieci i dać im się wypowiedzieć w formie referendalnej?

  Edit.
  Dla równowagi należy zauważyć, że jeśli Kukiz wyraźnie nie wesprze Dudy w II turze, też z automatu łapie się na "systemowca".

  Łącząc to wszystko w jedną całość wynika, że obaj panowie uściskują sobie dłonie i idą ubić interes... Interes nas wszystkich - antysystemowców. Czas dorżnąć watahę!

 6. JOWy się sprawdzają w W.Brytanii, ale ten kraj zupełnie inaczej wygląda jeśli chodzi o narodowości w nim występujące; tj, Anglicy, Szkoci, Irlandczycy, i Walijczycy. Patrząc na mapę z ostatnich wyborów, każda z tych grup ma swych reprezentantów pochodzących z różnych partii politycznych czy ruchów lokalnych. Polska jest zbyt jednolita. na dzień dzisiejszy (patrząc na ostatnie głosowanie) parlament był by podzielony po równo na PO i PIS oraz ze 2 miejsca ze Śląska Opolskiego.

 7. Co Ty pieprzysz? Jak się sprawdzają? Właśnie się rozpoczęła ogolnonarodowa debata nt. zmiany systemu. W tym kierunku działa już ponad 30 organizacji pozarządowych. 3,8 mln ludzi ma... jednego reprezentanta, a inny milion ponad 50... To jest "działanie"?

 8. Weź popatrz sobie na mapę jak się rozkładały głosy i jakie partie startowały w wyborach w poszczególnych miejscach. Przegrani zawsze niezadowolenie wykazują, niezależnie od metody głosowania.

 9. http://wpolityce.pl/polityka/244280-olechowski-demaskuje-oblude-platformy-obywatelskiej-w-programie-na-zywo-pienkowska-chce-pan-powiedziec-ze-nas-oszukaliscie-wideo

  Uważam, że to hit dnia, własciwie wczorajszego, ale dzisiaj to weszło do netu.
  Problem polega na tym głównie, że to info powinno być "grzane na jedynkach" z tydzień. Ty,mczasem sobie spokojnie spada i pies z kulawą nogą się tym nie interesuje.

 10. dla tych co nie widzieli. Tu jest lepszy dźwięk https://www.you...

 11. na Olechowskiego za te  wypowiedź :) Nazwał Olechowskiego bronkowym ''frustratem'' :) A Miro Drzewiecki tlumaczył ze Olechowski nie siedzial w temacie i nie ma pojecia . Ze Donek bardzo serio to traktował. 

  Gietych to liczy ze jego kancelaria bedzie bronic platfusów przed Korwinem i Kaczyńskim czy jeszcze liczy na jakis polityczny recyckling ? 

 12. A tak się zarzekasz, że nie masz zacięcia pedagogicznego:). Ok, poważnie: niech sobie jeden z drugim zwolennikiem JOW-ów, które podobno rozpirzą polską partiokrację w drobny mak, policzy ilu "niezależnych" posłów zasiada w brytyjskim parlamencie. A jeśli dalej nic nie rozumie, to trudno, ale na rozmowę szkoda już czasu...

  Pzdr.

 13. Konserwatyści znokautowali rywali w wyborach w Wielkiej Brytanii. David Cameron triumfuje

  http://wiadomos...
  a wcześniej pokazywali tego Żydka od torysów, że ma sznase porządzić, jak się okazuje niewielką ...
  ładne mi zbiorowisko niezależnych ...

 14. avatar

  Korwinista twierdzi, ze w Polsce jest patologia, bo nie ma tego, o czym Korwin mowi.
  To wszystko jest w Singapurze i dlatego w Singapurze jest dobrze.
  Korwinista nie byl nigdy w Singapurze, na mapie pokazac raczej nie potrafi, ale on to wszystko dobrze wie.

  I tak sobie ci "liderzy" jaja robia z baranow. Singapur, kuzwa, im dzis dam, niech klepia, jutro JOWy, a za tydzien moze cos z makaronu czy inny pomysl ze scrabble, nie ma znaczenia, i tak beda klepac.

 15. rym cym cym mam tu rym, no więc o ile się nie mylę, to ulubionym zwrotem Autora jest, że ktoś tam stoi z gołą dupą. Właśnie teraz padło na gajowego, jakiś smarkacz (bez urazy) właśnie zerwał gajowemu portki, stoi jak sierota z gołą dupą, więc sztab pospiesznie flamastrem napisał na półdupasach JOW!
  Tak to widzę.

 16. W moim okręgu do rady gminy nie wszedł już ani jeden picus glancuś hooy wie skąd. Ludzie zagłosowali na autentycznych społeczników, tych których znają z pracy na rzecz osiedla, miasta itp., na ludzi o dobrej reputacji.

  Taki PiS nie wprowadził ani jednego (wcześniej miał 9 radnych). Why?
  Nic nie robią - zero, null. Ja dziś nie jestem w stanie wymienić z imienia i nazwiska (o dokonaniach nawet nie wspominam) jednego radnego PiSu, a interesuję się tym co się dzieje w moim najbliższym otoczeniu.

  Przewietrzenie rady miasta, wymiana pozorantów na działaczy jest zasługą JOWów. Jestem ich zwolenniczką. Pół roku i zrobiono więcej niż w całej ostatniej kadencji.

 17. .

 18. z Warszawy, Gdańska lub Wrocławia. Przypomnij sobie o wyniku PSL w ostatnich wyborach samorządowych. 

 19. W ostatnich wyborach samorządowych, tych w których po raz pierwszy zastosowano JOWy (rada gminy) - PSL uzyskał 2,48%, dokładnie 16 mandatów na blisko 1700 do podziału.

 20. Skutecznym jak sądzę vistem, który zablokuje ten owczy pęd powinno być zgłoszenie takiej propozycji. Aby do konstytucji wpisać paragraf, że wszelkie zmiany ordynacji wyborczej, zakresu okręgów itd., itp., mają vacatio legis dwie pełne kadencje organu do którego zmianę chce się wprowadzić. Wtedy zniknie ręczne machinowanie różnymi parametrami przez wszystkich.

  Co do tekstu Gospodarza, to bym dodał, że nawet platfusy nie były takie głupie, żeby to wprowadzać. Bo co innego jest jak centralnie w skali całego kraju taki Donek idzie do tego przysłowiowego Kulczyka i mowi mu dawaj kasiorkę na wybory. "Kulczyk" daje i nie wnika kto będzie na listach. Przy JOW-ach "Kulczyk" by zaraz wydziwiał, że w tym, okręgu to nie Iksiński, tylko Igrekowska ma być na liście.  To oczywista konstatacja według mnie.

 21. avatar

  bo uważamy, że to coś czystego, takie dziewictwo, wierzymy w ideę. Po prostu nic innego nie pozostało. Chcemy mieć wpływ. Tyle, że nie umiemy. Ale mamy nadzieję. Albo nie mamy nadziei.. Albo chcemy mieć spokój.

   

  Potrzeba czasu, którego nie ma. Musimy się nauczyć, ale nie ma nauczyciela.

  Tyle, żeby obleśna gęba prezydęta zniknęła

  Daj Boże, daj Boże.

  W sprawie zamachu. Jak by zwrócili wrak i czarne skrzynki, to bym nie wierzyła w zamach, tym bardziej, gdyby go nie było.. A tak, to wierzę w zamach.

   

   

   

 22. "obleśna gęba"?

  Nie obrażaj mojej wiary!

 23. ale ty to chyba jesteś ta nawiedzona z nowegoekranu, przemianowanego na neon24? Zapachniało mi tzw. katolicyzmem na pokaz. Nie tylko, że obleśne mordy, ale i złodziejskie ryje. 

 24. że Bóg Pani Lukrecji to twój Bóg?

 25. avatar

  że tak piszę o bliźnim. Przecież to szczera prawda. Dużo gorzej by było, gdybym skłamała. 

 26. Akurat on niema obleśnej gębę lecz tylko tępą.

 27. avatar

  Wchodzi ten kto robi najlepszy wynik na liście i po kolei następny. Każda partia musi wtedy zadbać o kadry kandydujące do sejmu. Postuluję też że liczba posłow powinna być zmniejszona o minimum 200sztuk. Zresztą przy tym tempie emigracji narodu to nie będzie za jakiś czas dla kogo ustaw pisać..;-)

 28. Najważniejsze by posła można było w każdej chwili odwołać gdy jego poparcie spadnie poniżej dopuszczalnego progu. Głosy poseł by zbierał i tracił przez cały czas kadencji. Na przyklad przez internet. Czyli w zasadzie wybory trwały by bez przerwy.
  Żaden złodziej sejmowy by tego systemu nie wytrzymał.

 29. avatar

  JOWY to takie opium dla ciemnego luda..skoro tak wszyscy aktorzy z teatru na wiejskiej chca tego to niech znajdzie sie grupa poslow ktora to przeglosuje...zaloze sie ze w nowym sejmie..(jesli ten projekt przejdzie przez referendum)..zaloze sie ze wnowym sejmie jesli by to przeszlo..nomen-omen doszlo by do powtorki z teczkowej nocy z 92 roku..i do upadku rzadu ktory to bedzie promowal..
  ....przeciez nikt tego nie chce...powoli przestaje to wszystko rozumiec..czy to wizerunkowo-polityczna poprawnosc pozwala dudzie na tego rodzaju gry i zabawy jezykiem..?czy jest to nam w ogole potrzebne?czy nie mozna przebic sie z czytelniejszym komunikatem ze wpierw wezmy sie za naprawe ekonomi;stabilnosci finansowej panstwa;powsadzaniem zdrajcow stanu i aferzystow do pierdla na dlugie lata..odzyskajmy dobre imie na arenie miedzynarodowej..a na samym koniuszku mozemy sobie reformowac demokracje wewnetrzna ile nam sie zywnie bedzie podobac...skoro nikt tego nie chce..to kto komu buty pastuje???

 30. avatar

  Buziaczki.

 31. Strony