Reklama

urzędujący Prezydent

Reklama

urzędujący Prezydent

wieczny Pretendent

 

Podobno Andrzej Olechowski pojedzie w Polskę w poszukiwaniu zaginionego elektoratu. Jak na razie, pomimo spiskowej wizji dziejów, "Wyborcza" "napompowała" zaplecze pre-kandydata Olechowskiego, do poziomu niebotycznego 1%.

W kandydata lewicy, w sensie strukturalnego SLD-ówka, po prostu nie wierzę.

Nie wiem czy objawi się jakaś kobieta, bo na zachwytach się zacznie, a na wyniku bliskim błędu statystycznego się skończy.

Reszta Korwinów-Mikke, Bublów, czarodziei ze zrywu ozdrowieńczego Polski od Rydzyka, to tylko kilka plakacików i obowiązkowy czas antenowy dla komintetów wyborczych.

Za równo rok, rozpocznie się najgorętsza z kampanii w ostatnim piętnastoleciu.

Zwycięzca może być tylko jeden.

Pokażcie mi Drodzy Kontrowersyjni, że poza tymi dwoma gladiatorami polityki, co powyżej, może to wygrać ten ktoś trzeci.

 

Ja alternatywę widzę dla partii, a nie urzędu-paprotki z jedną realną funkcją: Zawetuj!

Bo twierdzenia, że jak nastanie jedna partia(mająca większość) i prezydent wywodzący się z tej partii, to wtedy nastąpi legislacyjna i w ogóle szczęśliwość, to jest szczyt propagandy.

Reklama

3 KOMENTARZE

 1. tetryku
  To proste.
  Funkcja prezydenta, jest jedynie dopełnieniem władzy wykonawczej.
  Bezpośredni wpływ na kreowanie polityki wewnętrznej i zagranicznej i kontrolę nad strukturą administracyjną, ma rząd, który tworzy zazwyczaj zwycięska w wyborach partia.

  Dlatego ważniejszymi wyborami, są te parlamentarne. I to nawet, pomimo, iż prezydenta wybiera bezpośrednio więcej obywateli.

  • No tak…
   Pokojarzyłem to całkiem opacznie ;-))) jako pozytywną alternatywę do wcześniejszych narzekań, i wezwanie (do czytelnika) do zawetowania wyborów!

   Teraz rozumiem intencje lecz nie do końca się zgadzam. Obecnego prezia postrzegam nie jako paprotkę, raczej jako rosiczkę – cóż z tego, że łapie głównie muchy, kiedy cuchnie!
   Też nie wierzę w cudowną moc sprawczą współpartyjności premiera i prezydenta – wolałbym jednak kogoś mądrego, kto chociaż udawałby skutecznie głowę państwa wszystkich Polaków.