Reklama

Wielu ludzi oburza się na Szwajcarów, że aresztowali Polańskiego. A niby dlaczego by nie mieli aresztować? Bo to wybitny Polak? Artysta znany na cały świat?

Wielu ludzi oburza się na Szwajcarów, że aresztowali Polańskiego. A niby dlaczego by nie mieli aresztować? Bo to wybitny Polak? Artysta znany na cały świat? Podpisali umowę, między innymi i z USA, że będą respektować międzynarodowe listy gończe i z tej umowy wywiązują się tak jak należy, nie bacząc na status poszukiwanego. To chyba dobrze o nich świadczy?
Polska też ma podpisane takie umowy z wieloma krajami i całkiem niedawno aresztowaliśmy białoruskiego dysydenta ściganego przez swój kraj za niby to przestępstwa gospodarcze. Po przeprowadzeniu analizy zarzutów i dokumentów zwolniliśmy go z aresztu deportacyjnego i nie wydaliśmy Białorusi.
Jeśli jakiś kraj ma być poważnie traktowany przez społeczeństwo międzynarodowe, to nie może sobie pozwolić na łamanie podpisanych umów.
A my nie powinniśmy krytykować innych za to, że poważnie traktują swoje zobowiązania.
Nie wiem, na czym skończy się cała sprawa i czy w końcu Szwajcarzy wydadzą Polańskiego. Nie znam ich systemu prawnego, ale jestem pewien, że postąpią zgodnie ze swoim prawem, nie zważając ani na naciski USA, ani na międzynarodową sławę Polańskiego.
Czy czepialiśmy się Szwajcarów, że aresztowali nie Polańskiego, a Baksika?

Reklama