Reklama

.Włoski portal katolicki Pontifex Roma zamieścił wywiad z bp. Tadeuszem Pieronkiem.

.Włoski portal katolicki Pontifex Roma zamieścił wywiad z bp. Tadeuszem Pieronkiem. Miał w nim powiedzieć, że Szoah jako zagłada tylko Żydów to “wymysł”, który jest wykorzystywany jako “broń propagandowa”. Wypowiedź wywołała natychmiastowy odzew i ryk poparcia w naszych absolutnie nieantysemickich kręgach komentatorów i klakierów ultrakatolickich.

“Dziękując Biskupowi Pieronkowi za ważne słowa świadectwa, podziękowałem dziś rano także portalowi Pontifex.Roma” – rozpływa się w błogości “bloger” z salonu24, psychiatrykiem zwanym.
http://mementomori.salon24.pl/152269,bog-zaplac-biskupowi-pieronkowi-

“Szoah jako taki to żydowski wymysł, można by równie dobrze mówić z taką samą mocą i ustanowić dzień pamięci także o licznych ofiarach komunizmu, prześladowanych katolikach i chrześcijanach – tłumaczył biskup.” – wtóruje mu słynny ze swego pokropienia portal tradsów i księży.
http://www.fronda.pl/news/czytaj/bp_pieronek_szoah_jako_taki_to_zydowski_wymysl
wywołując lawinę zachłystujących się pełnym zachwytu poparciem swych miłośników:
“Bardzo rozsądny głos ! Szkoda tylko, że prawdy tak oczywiste nie mogą się przebić przez gąszcz demagogii i zakłamania.”
Aż tu nagle, czy Pieronkowi wróciły władze umysłowe, czy może naprawdę doszło do przekłamania, bo oto hierarcha nagle jakby rakiem w tył dawał:

“To nie są moje przekonania, takich poglądów nie głosiłem. Albo autor ich nie zrozumiał albo sobie dopowiedział. Mam na to dowód, bo poprzedni wywiad tego samego autora też był nadinterpretacją i wyrażaniem jego poglądów w oparciu o pewne zdania, które ode mnie usłyszał” – tłumaczy biskup w Radio Tok Fm.
I co teraz świątobliwi klakierzy ? Biskup was wpuścił w maliny, chyba odszczekiwać przyjdzie, swój błąd prowokacją lewacką pokrywając, jak to w zwyczaju macie.

Reklama
Poprzedni artykułniedługo koniec karnawału i śledzie na każde danie
Następny artykułInternet w każdym domu

20 KOMENTARZE

 1. Z czego właściwie dokładnie się wycofuje?
  Cytat za Onetem: “Szoah jako taki to żydowski wymysł (w oryg. tekście: invenzione ebraica – PAP)”.

  Włoskie “invenzione” w większości dostępnych mi słowników jest tłumaczone w pierwszej kolejności jako “wynalazek”. I tu jest kilka możliwości –

  Albo bp Pieronek miał na myśli “wymysł”, w sensie takim, że Holocaustu nie było i Żydzi wymyślili go sobie (co podpada pod “kłamstwo oświęcimskie” i o co x bpa nie podejrzewam).

  Albo miał na myśli “wynalazek” w sensie , że za Holocaust odpowiedzialni są sami Żydzi (??? przeróżne teorie w stylu “Hitler był Żydem” – również nie podejrzewam).

  Albo też miał na myśli fakt, że Holocaust jest obecnie dla Żydów doskonałym pretekstem do oskarżania o antysemityzm, a być może nawet maszynką do zarabiania pieniędzy. W tym sensie “wynalazek” miałby pewne podstawy.

  Być może są jeszcze inne możliwości interpretacji tego zdania. Chciałbym jednak przeczytać gdzieś pełną wypowiedź, po polsku lub angielsku (chociaż to też będzie tłumaczenie?), z kontekstem etc. Media zastanawiająco łatwo rzucają się na każde zdanie tego typu, nie patrząc na kontekst i sens, a odczytując to wg prawa Murphy’ego – w najgorszy możliwy sposób.

 2. Czy może mnie ktoś skierować do materiałów źródłowych
  analizujących, dokumentujących i potwierdzających pomoc diaspory żydowskiej w Ameryce Północnej dla zamęczanych i likwidowanych w Europie przez Hitlera braci ? Ilu bankierów z Wall Street a też innych majętnych starszych braci w wierze ma swoje drzewko oliwne w Izraelu? I czy za pomoc materialną z USA – jeżeli taka była podjęta – groziła kara śmierci?
  Będę wdzięczny.

  • Mogę ci podać
   źródła dokumentujące brak takiej pomocy. Książki J. Karskiego, a dla leniuszków: J. Korczak “Karski”. OW Rytm Warszawa 2001. Intersujący jest zwaszcza tekst na stronacyh 155-167. Oprócz tego o czym napisałeś ciekawy jest wątek stosunku tzw, oficjalnych czyników rządu USA do raportu Karskiego.

   • +++„The Forward” zamieścił
    +++„The Forward” zamieścił apel pasażerów: „Zwracamy się do Żydów na całym świecie. Mamy być odesłani z powrotem. Jak możecie pozostawać obojętni? Jak możecie milczeć? Zróbcie wszystko, co w waszej mocy! Niektórzy z pasażerów już próbowali popełnić samobójstwo. Pomocy! Nie pozwólcie, by statek wrócił do Niemiec!”.

    Na ten apel odpowiedziała żydowska organizacja Joint, podejmując próby ratowania uchodźców. Jednak pozostałe wielkie organizacje, takie jak B’nai Brith, Kongres Żydów Amerykańskich czy Główna Rada Żydowska nie podjęły konkretnych działań w obronie pasażerów nieszczęsnego statku.

    Afoumado zastanawia się, dlaczego nie pojawiła się choćby aluzja, że to Stany Zjednoczone mogłyby przyjąć uchodźców. I wysuwa hipotezę, że amerykańska wspólnota żydowska obawiała się, iż obrona współwyznawców wzmocni przekonania o międzynarodowej solidarności żydowskiej i przyczyni się do wzrostu antysemityzmu w Stanach Zjednoczonych. Antysemityzmu, od którego amerykańskie społeczeństwo nie było wówczas wolne.

    Do akcji wkroczył Lawrence Berenson, dyrektor Kubańskiej Izby Handlowej w Stanach Zjednoczonych, który za zezwolenie opuszczenia statku przez pasażerów proponował władzom Kuby 50 tys. USD. Hawana żądała najpierw 150 tys. USD, a potem 450 tys. USD. Przedstawiciel prezydenta Kuby poinformował ambasadora Stanów Zjednoczonych, że jeśli w ciągu kilkunastu godzin pieniądze nie zostaną wpłacone, 2 czerwca w południe statek musi opuścić wody terytorialne Kuby. Żądanej kwoty nie udało się zebrać.+++

    Na 900 osób wychodzi 500 $ pro łeb. Tyle, to co majętniejsi wydawali miesięcznie na gumę do żucia.

 3. Wczoraj bodajże przeczytałem o którymś tam z rzędu,
  nazwaniem przez gazetę amerykańską, obozu koncentracyjnego w Auschwitz – polskim. Jakoś nigdy nie przeczytałem o potępieniu tego przekłamania przez prasę izraelską.

  A ileś lat temu, stało w Bildzie, że powojenna pomoc Niemiec dla państwa Izrael zbliżyła się do kwoty biliona Deutsche Mark. Zatem z prostowaniem oczywistej wredoty i podłości jest duży dylemat dla starszych braci w wierze. I ja ich doskonale rozumiem, bo pies nigdy nie kąsa karmiącej ręki.

  Ale też smażą drugą pieczeń na jednym ogniu. Człowieka w którym narasta poczucie winy, można lepić jak z plasteliny. Wcześniej czy później, dla oczyszczenia duszy wysupła z sakiewki te głupie 60 miliardów dolarów za kamienice, które według prawa rzymskiego należą się Polsce tak jak psu zupa.

  • Przepisuję taki oto fragment:
   “No i tajemnica została ujawniona (chodzi o raport Karskiego opisujący eksterminację Żydów w Polsce, przedstawiony w USA m.in. rabinowi Wise* – przyp. mój), kto chciał i nie chciał musiał poznać prawdę, chyba, że się przed nią bronił, chyba że w panice przed nią uciekał. Niemała grupa działaczy żydowskich na specjalnych zebraniach zastanawiała się długo, czy raporty z Zurichu nie są przypadkiem sfałszowane. Tak bardzo w ten fałsz chcieli uwierzyć, aż niemal w to uwierzyli. Być może, że tę wiarę wspomagała także zadawniona pogarda dla Żydów ze Wschodu, tych ciemnych aszkenazich, szwargoczących dziwnym językiem, brudnych, niepiśmiennych, zamkniętych we własnym tajemniczym świecie.”

   I dwa zdania o uwarunkowaniach pomocy USA.

   “Problem z Żydami mógł być szczególnie kłopotliwy. Brakowało statków do ewentualnego przewiezienia uchodźców przez Atlantyk, brakowało żywności, pieniędzy, koniecznych przede wszytkim dla wojska i społeczeństwa amerykańckiego. Nadto istniał żelazny przepis ustawodawstwa Stanów Zjednoczonych – limit liczby imigrantów. I dlatego w żadnej syatuacji nie mogło być wytjątków. Nawet i wtedy, gdy określonej grupie ludzi groziło unicestwienie”.

   J. Korczak. “Karski.” OW. Rytm. Warszawa 2001.

   * Wise należał do tych którzy uwieżylii Karskiemu i podjęli działania

 4. Po pierwsze bardziej
  Po pierwsze bardziej uprawniony do interpretacji słowa holokaust, jest katolicki biskup niż Żyd i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, ponieważ słowo jest żywcem wyjęte ze świętych katolickich ksiąg i oznaczało tyle co “całopalenie”. Proceder ten dotyczył palenia owieczek i kóz, żeby obłaskawić Boga. Po drugie termin szoa, oznacza tyle co CAŁKOWITA ZAGŁADA, zatem ma się nijak do tego co stało się w czasie II WŚ. Jeśli na przemian używa się dwóch przerysowanych terminów, z których żaden nie oddaje stanu rzeczy, to jest to najkrótsza definicja propagandy. W pierwszym przypadku zbrodnię na Żydach zrównano z zrzynanymi owieczkami, a krematoria z ołtarzami ofiarnymi. W drugim termin wprost kłamie, ponieważ żadnej całkowitej zagłady nie było. Nacjonalistyczna żydowska propaganda histeryzująca w obliczu tragedii wybranego narodu, jest specyfiką żydowską. Nie znam bardziej kabotyńskiego narodu, który na potrzebę swoich nieszczęść stworzyłby specjalne terminy przypisane tylko do narodu pierwszego po Bogu: antysemityzm, holokaust. Reszta gojów przeżywa po prostu tragedie i spotyka się z brakiem tolerancji. Pieronek nie tylko mówi prawdę, ale jest wyjątkowo łagodny w definiowaniu prawdy.

  • Nie jestem “uczony w piśmie”
   ale znalazłem taką oto informację:

   “Całopalenie, to ofiara, która pojawia się w historii na długo przed daniem Prawa narodowi izraelskiemu. To słowo (hebr. “olah”) i ten sposób ofiarowania spotykamy w histroii życia Noego (1 Moj 8:20) i Abrahama (1 Moj 22:13). Była to ofiara – znak łączności z Panem Bogiem i zupełnego Jemu posłuszeństwa – wdzięczna wonność Panu (1 Moj 8:21).

   W Prawie Przymierza Synaickiego ofiara ta spełniała szczególną rolę. Krew całopalenia złożonego pod Górą Synaj zapieczętowała przymierze uczynione między Panem Bogiem a Izraelem (2 Moj 24:4-8). Zapalona przez Pana po wybudowaniu Przybytku i poświęceniu kapłanów (3 Moj 9:24) i składana potem każdodziennie jako ofiara ustawiczna (3 Moj 6:9-13) spełniała rolę “wiecznego ognia”, na którym rozpalano wszystkie inne ofiary. Była ona w tej formie wyrazem łączności Izraela z Panem Bogiem (2 Moj 29:38-42). To właśnie dlatego ustanie całopalenia ustawicznego miało być tak przykrym momentem w historii tego narodu, gdyż oznaczało zerwanie kontaktu z Panem Bogiem (Dan 8:11).Całopalenie, to ofiara, która pojawia się w historii na długo przed daniem Prawa narodowi izraelskiemu. To słowo (hebr. “olah”) i ten sposób ofiarowania spotykamy w histroii życia Noego (1 Moj 8:20) i Abrahama (1 Moj 22:13). Była to ofiara – znak łączności z Panem Bogiem i zupełnego Jemu posłuszeństwa – wdzięczna wonność Panu (1 Moj 8:21).

   W Prawie Przymierza Synaickiego ofiara ta spełniała szczególną rolę. Krew całopalenia złożonego pod Górą Synaj zapieczętowała przymierze uczynione między Panem Bogiem a Izraelem (2 Moj 24:4-8). Zapalona przez Pana po wybudowaniu Przybytku i poświęceniu kapłanów (3 Moj 9:24) i składana potem każdodziennie jako ofiara ustawiczna (3 Moj 6:9-13) spełniała rolę “wiecznego ognia”, na którym rozpalano wszystkie inne ofiary. Była ona w tej formie wyrazem łączności Izraela z Panem Bogiem (2 Moj 29:38-42). To właśnie dlatego ustanie całopalenia ustawicznego miało być tak przykrym momentem w historii tego narodu, gdyż oznaczało zerwanie kontaktu z Panem Bogiem (Dan 8:11).”

   Więc z tymi księgami katolickimi (chyba chrześcijańskimi), to chyba nie do końca masz rację, o ile w ogóle masz w tej sprawie rację.

   Można oczywiście mieć zastrzeżenia do terminu całkowita zagłada przy opisywaniu eksterminacji Żydów w czasie II wojny światowej. Z pewnoścoą nie zamordowano wszystkich, a nawet nie wszystkich Żydów europejskich. Jeżeli jednak uwzględnimy emocjonalny stosunek każdego narodu do własnej tragedii, to sprawa wydaje się trochę bardziej zrozumiała. W Polsce zbrodnie katyńską, w Miednoje i Ostaszkowie często nazywa się zagładą polskiej inteligencji. Przyjmując, że zamordowano tam około 14. tys. polskich oficerów (w większości oficerów rezerwy, a więc inteligencji), trudno jednak założyć że w 28 mln narodzie inteligencja stanowiła 0,05% (można to porównać z danymi oficjalnymi).

   Uproszczenia nie są więc specjalnością li tylko narodu mojżeszowego.

   Histeria – jak to uprzejmie określasz – w obliczu tragedii i historii własnego narodu nie jest też wyłącznie specjalnością żydowską. Począwszy od przenoszonych z literatury do polityki stwierdzeń o Chrystusie Narodów po Wałęsę jako głownym sprawcy upadku muru berlińskiego.

   Czy tak bardzo różnią się polskie reakcje na rosyjskie stanowisko w sprawie mordu na polskich oficerach, od żydowskiego w sprawie holokaustu (pomijam tu ewidentnych żydowskich skurwysynów robiących na trupach swoich współbratyńców karierę finansową i polityczną) ?

   • Myślę, że nawet semi-shoah by
    Myślę, że nawet semi-shoah by Matki nie usatysfakcjonowało, bo jak policzyć pół co do sztuki? Prowokuje, przecież nie można tak głupio argumentować na poważnie. Dopiero jego ostatni akapit ma jaki taki sens. Semi-sens, czego ładnie dowiodłeś.

   • Podaję etymologię słowa
    Podaję etymologię słowa “holokaust”, a nie definicję całopalenia. Holokaust jest żywcem wyjęty z katolickich modłów, słowo pochodzące z greki, potem przekształcone na łacinę zgodnie ze świętym katolickim obyczajem. Nie ja mam rację, czy jej nie mam, odwołuję się jedynie do powszechnie dostępnych źródeł, podających etymologię słowa. Bóg google pokazuje na pierwszej stronie, część z nich, skromną cześć. Co też jest znamienne, że dziś nawet inteligentni i wykształceni ludzie są świecie przekonani, że Holokaust to idiom zbrodni żydowskiej, tymczasem etymologia tego słowa jest zabawnie odmienna, powiedziałbym wręcz, że anegdotycznie odmienna. Ale czego nie zrobi rozum, to zastąpi propaganda. Dziś na 100, 99 nie odważy się powiedzieć prawdy, bo zostanie uznana za idiotów, choć odwołuje się do źródeł nie indoktrynacji.

    Holokaust i szoa jako określenie zbrodni na Żydach WYMYŚLONO i zaczęto używać dopiero pod koniec lat 60, ćwierć wieku po zbrodni, bodaj jakiś żydowski noblista użył tego jako pierwszy. Zatem wszystko co jest dziś traktowane jako oczywiste i faktograficzne, nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną, a to dla mnie propaganda i to dość ordynarna, o ile istnieje inna. Jeśli dziś od rana słyszę katolickiego biskupa, który się tłumaczy w katolickim kraju, ze zwykłego i do tego prawdziwego zdania o Żydach w odpowiedzi na chamstwo rabina (Polska I antysemitą Europy), to przychylam się do opinii, że żyjemy w państwie wyznaniowym, tyle, że religią dominująca nie jest katolicyzm, ale judaizm. Każdy naród ma prawo do histeryzowania wokół swoich cierpień, ale robienie z tego religii to już gruba przesada. Polski mesjanizm to jest pryszcz, przy tym jakie Żydzi zrobili show wokół siebie, o zyskowności nie wspomnę, bo my do swoich żalów dopłacamy, oni kasują miliardy.

    • “Jeśli dziś od rana słyszę
     “Jeśli dziś od rana słyszę katolickiego biskupa, który
     się tłumaczy w katolickim kraju, ze zwykłego i do tego prawdziwego zdania o Żydach w odpowiedzi na chamstwo rabina (Polska I antysemitą Europy),”….

     “W 1937 r., kiedy USA przyjęły 11 352 Żydów, Kanada przyjęła ich 619. W latach 1933-1945 tylko 5 tys. Żydów mogło emigrować do Kanady. Polska do 1939 r. przyjęła 20 tys. żydowskich uchodźców”.

     Te fakty potwierdzają antysemityzm Polaków wyssany z cycusia mamusi.

     Blair zarzucał Żydom m.in. to, że nie uprawiają ziemi – „Niech Żydzi się nie dziwią, że Kanada chętnie przyjmuje rolników, faworyzując inne rasy, niż tych, którzy nigdy lub rzadko pracowali na roli”.

     Jest takie powiedzenie – każdego goja można wyrolować, zrobić na szaro i ocyganić, ale ziemi – nigdy.

 5. Jejku, ale wywołałem dyskusję
  A mnie chodziło o to, że salonowcy i frondowcy ucieszyli się, iż Pieronek powiedział, to co powiedział, a on im siurpryzę wyciął wycofując się ze swoich słów mrucząc coś o nierzetelnym dziennikarzu. Skomentowali więc fikcję, zapominając, że pośpiech to dobry jest z pchłami, a nie z biskupami.