Prześlij dalej:

Zabiegany dzisiaj jestem strasznie i siadam do pisania w przerwie między pilnymi zajęciami, ale nie popełnię błędów starszych i młodszych kolegów, które i mnie się zdarzały i postaram się pisać o faktach. Zawsze jest tak, że publicysta, dziennikarz, czy po prostu człowiek piszący o otaczającej nas rzeczywistości, czegoś nie sprawdzi, czegoś nie dopowie, o czymś zapomni. Zdarza się to najlepszym, u najgorszych jest normą. TVN i GW przyzwyczaili do zabijania faktów propagandą, niestety po prawej stronie te „przekazy dnia” też sieją spustoszenie.

Usłyszałem fragment wywiadu, niezwykle przeze mnie cenionego Bronisława Wildsteina, który na wstępie opowiedział przygnębiającą historyjkę. Zadzwonił do niego jakiś młody dziennikarz z TVP i zadał jakże dramatyczne pytanie: „Jak pan skomentuje fakt, że Żydzi domagają się od USA zerwania stosunków z Polską?”. Większość kolegów dziennikarza po wieku i fachu, na pewno ruszyłaby z błyskotliwą wypowiedzią, lewicowi pojechaliby swoimi schematami, prawicowi swoimi. Bronisław Wildstein zachował się inteligentnie i pierwsze o co spytał to; „Co pan za bzdury opowiada, jakie zerwanie stosunków?”. Młody zrelacjonował, że chodzi o filmik fundacji Rudermanów i sprawa się wyjaśniła. Na podstawie tej opowiastki Wildstein wyciągnął bardzo słuszny wniosek, że powielanie niesprawdzonych informacji i przypisywanie wyobrażeń do faktów jest plagą naszych czasów.

Tak to dokładnie wygląda, ale niestety przy całym moim szacunku dla Bronisława Wildsteina, Jego refleksu i inteligencji, muszę opisać drugą cześć wywiadu, w której Wildstein pada ofiarą własnych diagnoz. W PR24 rozmowa dotyczyła między filmu rozpowszechnianego przez senatora PiS Waldemara Bonkowskiego i tutaj Bronisław Wildstein całkowicie popłynął schematami. Bronisław Wildstein zdyskredytował prawdę historyczną, ponieważ uznał źródło informacji za nazistowską propagandę. Paradoksalnie Wildstein ma rację i to podwójną, o czym za chwilę. Jasne, że film jest produkcją propagandową nakręconą przez Niemców, obawiam się jednak, że innych filmów z getta po prostu nie ma i to pierwsza rzecz. Na filmie widać żydowską policję pałującą Żydów, w tym dzieci. Takie sceny i taka policja najzwyczajniej w świecie istniała i co więcej obok Judenratów była do kości skorumpowana.

Trudno zarzucić antysemityzm Żydom ocalałym z getta, którzy zdali świadectwo z tej tragedii. Równie ciężko o antysemityzm podejrzewać lewicującego Żyda Polańskiego, pokazującego w „Pianiście” niemal identyczne sceny, plus Zamachowskiego w roli cwaniaczka handlującego życiem swoich braci. Zgoda, gdy Bronisław Wildstein mówi o propagandowej wymowie niemieckiego paszkwilu, że holokaust to w zasadzie Żydzi Żydom zgotowali i jest to brednia nad bredniami, ale kompletny brak zgody na zdyskredytowanie całego materiału filmowego, bo zrobili go naziści i już tłumaczę dlaczego. Fragment rozpowszechniany przez Bonkowskiego został wyjęty z dużo dłuższego filmu należącego do zbiorów Agentur Karl Höffkes, niemieckiego apologety nazizmu. Przykra sprawa, ale trzeba się do niej odnieść dziś, nie w poniedziałek. Został obrzucony błotem senator PiS za rozpowszechnianie nazistowskiej propagandy i po drodze wydarzyły się jeszcze gorsze rzeczy. W archiwum Karl Höffkes, według niemieckiego porządku film ma swój numer: M1053 AKH i wygląda tak jak poniżej. Zwracam uwagę na dwa kluczowe momenty, pierwszy to sam początek około 1,5 minuty, drugi od 10 minuty i 5 sekundy:

Strony

Źródło foto: 
18090 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. Oczywistym faktem jest że filmik kręcili Niemcy ale Żydzi pozowali do tego jakże ochoczo i naturalnie. Nie sądzę że trzeba było ich zmuszać do tego co widać na filmach. Uważam że tak właśnie było na codzień a na filmie może tylko trochę niektóre scenki zostały podkręcone. Któż nie lubi występować na wielkim ekranie:).

 2. avatar

  Emanuel Ringelblum opisał (22 lipca 1942) słowami to co jest na tych filmach. Chyba nawet dobitniej.

 3. Ringelblum vs Czerniaków . Warto poczytac jedne i drugie pamiętniki z Getta i wtedy wyrobisz sobie Waść zdanie. Prawda leży pośrodku. Pamiętniki Czerniakowa są w komplecie dostępne w formacie PDF w necie. Lektura o tyle porażająca co fascynująca. Żydzi wręcz podziwiali Niemców i ze wszystkim z małymi wyjątkami się godzili. A wydanie na niemiecki wszystkich dzieci z getta  poniżej 10 lat na zagładę dla ratowania swoich tyłków to prawdziwy majstersztyk . Niestety, przemilczany przez naszych Starszych Braci w Wierze.

 4. avatar

  Ostrożnie z tymi braćmi - Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/814/starsi-bracia-w-wierze-to-przeklamanie-slow-bl-jana-pawla-ii

  „Religia żydowska nie jest dla naszej religii «zewnętrzna», lecz w pewien sposób «wewnętrzna». Mamy zatem z nią relacje, jakich nie mamy z żadną inną religią. Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”

  „Religia żydowska nie jest dla naszej religii «zewnętrzna», lecz w pewien sposób «wewnętrzna». Mamy zatem z nią relacje, jakich nie mamy z żadną inną religią. Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/814/starsi-bracia-w-wierze-to-przeklamanie-slow-bl-jana-pawla-ii

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

  „Religia żydowska nie jest dla naszej religii «zewnętrzna», lecz w pewien sposób «wewnętrzna». Mamy zatem z nią relacje, jakich nie mamy z żadną inną religią. Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/814/starsi-bracia-w-wierze-to-przeklamanie-slow-bl-jana-pawla-ii

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 5. avatar

  "Starsi bracia" użyto tu ironicznie i nie ma co z tym polemizować, a fascynacja Żydów Niemcami jest faktem oczywistym.

 6. avatar

  Na przykład Kain. Był starszym bratem Abla

 7. avatar

  Panie (Pani?) Wiktormi - co do relacji między Hitlerem a Stalinem to Pan mocno nie doczytał. Stalin uważał Hitlera za swojego najlepszego przyjaciela! Do czasu, jak Hitler zaatakował Rosję, to była bardzo zdradziecka napaść i dlatego wkurwiony Stalin ogłosił "wielką wojnę ojczyźnianą".

 8. avatar

  Obaj walczyli pod czerwonym sztandarem i to powinno wystarczyć. Wszystko inne to "kłótnie w rodzinie", Stalin najostrzej zwalczał Trockiego z przyległościami, do wysłania zabójców włącznie a w Polsce żarli się przez 33 lata (1956-1989) aż do "historycznego kompromisu" przy okrągłym stole. Coś się obróci i znowu wezmą się za łby, byle nie znowu naszym kosztem jak Stalin z Hitlerem.

 9. Jest też taki dokument filmowy, poniżej.

  Proszę, zauważcie wypowiedzi żydowskoch kapo i ich podwładnych. Podwładni potrafią zachować człowieczeństwo. Żydowscy kapo nigdy. Faryzeizm żydowski pokazany w najczystrzej postaci. Ocalić własne życie, nawet za cenę tysięcy istnień swoich rodaków.

  Czy inna cywilizowana nacja jest zdolna do podobnych zachowań względem własnego narodu ?

  Może i jest, ale z cywilizacją i człowieczeństwem nie ma to nic wspólnego 

   

 10. avatar

  To najbardziej parszywy naród świata na przestrzeni wieków już od czasów starożytnych aż do dziś, posłali miliony istnień do piachu.                                     To kara Boska za rozwiązłość pozostałych ale jak czytałem podobno przepowiednie zapisane w Biblii, Koranie i Talmudzie wieszczą ich koniec.                  Nie potrafili się zmienić przez wieki

 11. avatar

  Na razie pełnią użyteczną funkcję bata na pazernych gojów. 

 12. avatar

  No to bardzo daleko już zaszliśmy w przestrzeganiu  praworządności, stąd Junker taki zadowolony.                                                                                                        https://wiadomo...waldemar-bonkowski-z-pis-zawieszony-przez-kaczynskiego/ekpxre2                                                                                                                                         https://wpolity...niemiecki-dziennikarz-skazany-na-szesc-miesiecy-wiezienia-za-krytykowanie-islamu-wideo                                                                                          Co to qrwa jest, ani jeden ani drugi nie stworzyli tego co pokazali, w wolnym tłumaczeniu Pana redaktora Michalkiewicza (http://www.mich...)  Kaczyński s*a po nogach ze strachu. Tylko patrzyć jak za pokazanie zdjęcia czy filmu na którym zomowcy okładają metrowymi pałami Polaków w 1980 roku i poźniej dostanie areszt, mało tego jeszcze z rok i Kaczyński za pisanie o takich sprawach w internecie zawiesi piszących w prawach Polaków. Frasyniuk ma w doopie prawo a ja mam w doopie taki PiS i posrywającego się naczelnika państwa, Piłsudski przewraca się w grobie. A gwoli prawdy to ci ludzie z filmu mogliby tym wypasionym obrzezanym knurom amerykańskim opowiedzieć prawdę o holokauście ale albo nie żyją albo nikt im na to nie pozwoli.

   

 13. avatar

  Film "Jakub kłamca"  z Robinem Williams z 1999 roku również pokazuje żydowską policję upychającą ludzi do wagonów.

 14. Strony