Reklama

Przede wszystkim pokazuje to, że jest zamieszanie wokół Morawieckiego! Odkrywcze, żartobliwe, ironiczne? Być może tak, być może nie, ale na pewno prawdziwe i z przełożeniem na cały PiS. Doniesienia medialne mają to do siebie, że są doniesieniami, czyli gazety i portale piszą zazwyczaj nie o tym, co pewne, ale o tym, co im się wydaje. Jednak gdy skala tych doniesień i spekulacji podchodzi pod górna kreskę, to prawie zawsze coś jest na rzeczy. W przypadku dymisji Morawieckiego dokładnie tak było, a to z kolei oznacza, że nie TVN z „Wyborczą”, czy „putinowska narracja” za tym stoi, tylko rzeczywiście w PiS kryzys goni kryzys.

Powyższy fakt zapewne wprowadzi w euforię przeciwników Kaczyńskiego, ale spokojnie, nie takie kryzysy i nie takie partie przeżywały. Ogłaszanie 1234 końca PiS-u nie ma większego sensu, nawet propagandowego, niemniej konflikty na najwyższym szczeblu nigdy nie są dobrą prognozą. Kaczyński, jak my wszyscy, się starzeje i co raz częściej odpuszcza, a już na pewno lubi chodzić wydeptanymi ścieżkami, choćby to były ślepe uliczki. Gdyby mnie ktoś spytał dlaczego Morawiecki został na stołku, to wskazałbym dokładnie na te dwa powody. Kaczyński boi się tak dużej rewolucji kadrowej, przecież nie o jednego Morawieckiego chodzi, tylko o setki ludzi poustawianych w rozmaitych miejscach, co wiąże się z masowymi czystkami. Jednocześnie prezes PiS pokazuje całą swoją słabość, która obrosła legendą, skądinąd słusznie. Fatalna ręka do kadr połączona z wyparciem, to jeden z ważniejszych czynników odwołanej dymisji Morawieckiego. W tej sytuacji wydaje się, że sprawa jest zamknięta i nie ma o czym mówić, ale to nie takie proste, jednak parę spraw się po drodze ujawniło i posypało.

Reklama

Chodzą plotki, że posiedzenia na Nowogrodzkiej przebiegały w bardzo ostrej atmosferze i nie brakowało przy tym determinacji. Beata Szydło miała być namawiana do zgłoszenia swojej kandydatury na premiera, ale się na to nie zdecydowała. Pewnie dlatego, że doskonale zna ulubione zagrywki Kaczyńskiego, a jedną z nich jest sprawdzanie kto i w jakiej frakcji miesza, czy tam spiskuje. O tym zapomniał zdesperowany Sasin, ostatnio największy wróg Morawieckiego, nie licząc Ziobry, który zgłosił swoją kandydaturę. Okazało się, że Sasin w PiS wywołuje mniej więcej takie same reakcje, jak w Internecie – śmiech. Nikt go nie poparł, chociaż wielu w PiS ma Morawieckiego dość. Wtedy pojawił się pomysł, aby premierem zrobić Elżbietę Witek, również znaną z tego, że nie toleruje obecnego szefa rządu. Patrząc na ten wariant z dystansu, bez najmniejszego politycznego zaangażowania, trzeba powiedzieć, że to była optymalna wersja. W mojej ocenie trudno dziś w PiS wskazać kogoś bardziej odpowiedniego, ale właśnie to jednocześnie pokazuje, z jak głębokim kryzysem mamy do czynienia. Jeszcze parę lat temu Witek była politykiem drugoligowym i przyjmując do wiadomości, że każdy ma prawo się rozwinąć, wypada zauważyć jak wielu w PiS się zwinęło.

Pamiętam czasy, w których mówiło się o Michale Dworczyku, jako przyszłym premierze, a dziś powrót Beaty Szydło, która wygrała dla PiS dwie najważniejsze kampanie w 2015 roku, wydaje się abstrakcją. Będę nudny, ale to przypomina schyłkowe PO, gdy w popłochu na urzędzie premiera posadzili Ewę Kopacz. Stara polityczna redukcja się odezwała, partia w wyniku ostrej wewnętrznej rywalizacji wycina swoje dzieci. Jeśli wykluczyć Witek z grona kandydatów na premiera, to pozostanie Sasin, którego w PiS nikt nie popiera. Manewru z Kaczyńskim to już chyba sam Kaczyński nie powtórzy, Ziobro wróg dla jednej grupy, Morawiecki wróg dla drugiej grupy PiS, Szydło ma dość. Duda jeszcze pół kadencji i zacznie realizować plany międzynarodowe, to za przeproszeniem, darowanej Witek w zęby się nie zagląda. Wojenki partyjne brutalnie potraktowały wszystkich potencjalnych liderów i prócz przysłowiowego Marka Suskiego, do którego dołączył Sasin, próżno szukać kandydatów na premiera.

Reklama

27 KOMENTARZE

 1. Kaczyński nie ma zgody od swoich lucyferiańskich kontrolerów na zdymisjonowanie Morawieckiego. Ten drugi musi przeprowadzić Polskę przez drugi etap Wielkiego Resetu.

  Pierwszy etap im się udał tylko częściowo, bo tylko część narodu uwierzyła w covidową zagrywkę. Jak teraz lucyferianie przyznali, covid miał być tylko środkiem do zdyscyplinowania społeczeństw i pozbawienia ich części praw obywatelskich. Taki test posłuszeństwa. Ale wirusa nie widać i szybko zorientowano się, że ta cała pandemia to ściema. Dlatego została zakończona.

  To było powodem że postanowiono uruchomić drugi etap – celowo wywołanego ubóstwa energetycznego. W przeciwieństwie do wirusa, ludzie będą fizycznie odczuwać wyziębienie i ciemności. Dlatego będzie można pchnąć dalej proces zniewolenia społeczeństw. Wysadzenie Nord Streamów to pierwsza rozgrywka w tej grze. Za nią pójdą następne.

  Tak więc Morawiecki dalej poprowadzi nas w chłód, ciemności i stan wyjątkowy. Przy okazji postara się pobić rekord 230 tysięcy nadmiarowych zgonów.

 2. Egon, pandemia byla prawdziwa w sensie jakiegos tam potencjalu nadmiernej smiertelnosci (slabego nawet katar zabije). Fikcyjna w sensie niewydolnosci sluzby zdrowia.

  Sobie tak mysle co by tu podpowiedziec Pinokiu by zniszcyl Polske do konca…
  i dochodze np do wniosku ze wystarczy wymyslec pomór bydła ktory w rzeczywistosci w ogole nie musi istniec. Ludzie nie beda kupowac miecha – kto zje kielbache bedzie wyrzucony z pracy a koledzy na podworku obiją morde ze roznosi smierc.
  Szlag trafi nie tylko rolnikow a teczowi beda euforii ze ratuje sie planete.

 3. https://ordoiuris.pl/sites/default/files/inline-files/Raport_OI_Raport_OI_COVID_cz2_aspekty_zdrowotne_0.pdf
  swoja droga niedawno natrafilem przypadkiem na druga czesc bialej ksiegi “pandemii” w Polsce

  i szczerze mowiac wszystkie dane mam w dopie – POPISowe bydlaki odebraly nam nawet prawo do oddychania swiezym powietrzem
  w imie czego wszystko? w imie grypki, grypki ktorą ostatnio na (nie napisze gdzie bo gracz sie wkurzy) rozkladalem na czynniki pierwsze (nawet sprawdzalem temperatury z ostatnich lat)

 4. Powtórzę :

   Moim zdaniem , Pinokio Morawiecki to człowiek globalistów, Klaus Schwaba, Yuval N. Harari z Światowego Forum Ekonomiczne. ZADANIEM Morawieckiego jest osłabiane Polski poprzez dodruk pieniądza, zadłużanie ( np: bezsensowny zakup uzbrojenia 2 razy większy niż realne potrzeby ) i w końcu bankructwo państwa I kolonizacja..  Celowo i perfidnie rozkręcana,  potęgowana  inflacje ma zabrać, okraść Polaków z oszczędność. Następnym krokiem będzie  następnie sprzedaż za grosze naszych dóbr ziemi, złóż węgla, miedzi, metali, lasów, strategicznych przedsiębiorstw zagranicznym koncernom za nakręcone długi, czyli dokończenie dzieła Balcerowicza,  kolonizacji naszego kraju . 

  Po to Orlen przejął Lotos, a teraz przejmie PGNIG, aby późnej odsprzedać to wszystko amerykańskim koncernom .

  … gdy tymczasem, Polacy podzieleni na 2 plemiona Tutsi i Hutu,   nawzajem się “wyrzynają” nie widzą prawdziwych zagrożeń.. 

 5. @MK
  “Okazało się, że Sasin w PiS wywołuje mniej więcej takie same reakcje, jak w Internecie – śmiech.”

  Fakt, koleś budzi we mnie tylko śmiech 🙂

  @Nie wierzę nikomu; Corintians
  Panowie, proponuję nie nazywać tego typa Pinokiem. To dobrotliwe bajkowe imię w żaden sposób nie określa gościa adekwatnie, a wręcz przeciwnie, nadaje mu u słuchacza pozytywnych cech. To jest bezwzględny drapieżnik, pozbawiony empatii i zdolny do… no, widzieliśmy do czego. Spotkałem już dawno w sieci, tuż po podmiance, określenie go mianem Aligator. Myślę, że jest doskonałe.

 6. @Egon O
  Zgadzam się generalnie z twoją wypowiedzią. Jarkacz nie powołał Pinokia na premiera, więc nie ma nic do gadania, jeżeli chodzi o dymisję Morawieckiego. Bestia go raczej nie zdejmie, bowiem wzorowo prowadzi Polskę do wielkiego krachu.
  (Inna nazwa wielkiego resetu. Używana przez, że się tak dyplomatycznie wyrażę, badaczy tematyki masońskiej, m.in Stanisława Krajskiego. Najwybitniejszego polskiego znawcy tego zagadnienia. Często w internecie spotyka się skrótowca, nwo.)
  Jakby tego nie nazywać, my, “oszołomy”, wiemy o czym mowa. Kolejne etapy wprowadzania uporządkowanego chaosu, jak nazwali to sami masoni, to rosnące ceny żywności, energii, a w końcu brak dostępu do obydwu tych dóbr. Tak, aby zapanował totalny bałagan i nędza. Ludzie mają sami zgodzić się na nowy wspaniały świat, czyt. totalitaryzm tak głęboki, że poprzedni tyrani tylko mogą pozazdrościć.
  Tak przedstawia się scenariusz. Oby im się jakiś trybik w tej piekielnej maszynerii zaciął. Na przebudzenie mas ludowych nie liczę. Są zbyt ogłupione ścierwo mediami, żeby choć odrobinę kojarzyć fakty.
  @corintians
  Plandemia była fałszerstwem wzorcowym, ponieważ AD. 2020 nie pojawiło się żadne nowe zagrożenie biologiczne. Gdyby nie ogłoszono jej w mediach całemu światu, to nikt by jej nie zauważył, bowiem faktycznie nie zaistniała.
  To bez znaczenia, bo liczy się co innego. Bestia przeprowadziła globalne testy;
  1. Inteligencji
  Okazało się, że myśli około procenta populacji, całej reszcie można wcisnąć dowolny debilizm. Kupią dosłownie każdą bzdurę.
  2. Sprawdzian poziomu konformizmu.
  Ten również wypadł fatalnie dla ludzkości, zatem znakomicie patrząc z perspektywy bestii. Własnego zdania, czyli zdrowego rozsądku, trzymać się chce garstka. Streszczając się maksymalnie tak to ujmę, 99%, że tak powiem z przecinkiem, woli znajdować się w stadzie, nieważne jak bardzo bezrozumnym. Liczy się to, żeby być w większości. Im bardziej przytłaczającej liczebnie, tym lepiej.
  Podejrzewam, że rozpoczął się kolejny etap resetu, stąd bierze się tzw. kryzys energetyczny. Gadające głowy z telewizorni kombinują na wszystkie sposoby, aby odmóżdżonym widzom wyjaśnić, czemu nagle wszystko się sypać zaczęło, i…
  I na razie niestety im się to udaje. Motłoch, choć narzeka na pogarszanie się poziomu życia, to nadal nie potrafi dostrzedz prawdziwie odpowiedzialnych za ten stan. Wszyscy winni, ale w żadnym razie nie można przyznać racji wyznawcom spiskowych teorii.
  Nie ma żadnej masonerii, a żydobanksterka to również wymysł szurów.
  Z tak ciemnym ludem Morawiecki może być spokojny. Wykona zadanie zlecone mu przez centralę, a jak się dobrze sprawi, to kto wie? Może i gdzieś wyżej go przeniosą.

 7. @Ufol

  Uważałbym jednak z tak przesadnie poważnym traktowaniem badacza Krajskiego. On jest tak strasznie zindoktrynowany, że bardzo trudno określić co z tego co przedstawia jest prawdą, a co paranoicznymi odlotami. Ufol, Ty sam już byłbyś u niego na cenzurowanym z powodu nicku. UFO to demony, a że mogłeś sobie taki nick zrobić dla zabawy, nie ma już najmniejszego znaczenia. W świecie Krajskiego nie ma żartów. Żadnych. Przekonał się o tym niejeden, choćby Ziemkiewicz, posądzony z powodów równie poważnych jak Twój nick o przynależność do masonerii. Parę lat temu zrobił nawet filmik, gdzie wyśmiał badacza i zarzucił mu paranoję.

  Sam badacz widzi masonów pod każdym krzakiem, ale zapytany raz dlaczego ujawnia ich wszędzie, tylko nie w Kościele, odpowiedział, że to dlatego, że nie chce szkodzić Kościołowi. Wniosek z tego taki, że ich ujawnienie zaszkodziłoby tej instytucji, a jaki z tego z kolei płynie wniosek, zostawię każdemu do samodzielnej dedukcji.

  Na masonach badacz zbił majątek, stąd nie dziwne, że grzeje temat do granic wytrzymałości. Wielu przyjmuje to wszystko bezkrytycznie, szczególnie ci bogobojni. Tymczasem badacz sam wykazuje zachowania przynależności do… Tak… rytu rzymskiego.

 8. Bartosz Fiałek na Twiterze odniosl sie do wpisu Mentzena i napisał.
  “Wysoka inflacja to również cena za wiarę ekonomicznym analfabetom, którzy odstręczają od szczepień przeciw COVID-19 za ok. 20$ za dawkę, w zamian za szpitalne leczenie choroby kosztujące często kilkadziesiąt tysięcy złotych wydawanych z budżetu państwa”

  A wiec nie dosc ze mielismy pandemie pustych szpitali, to dodatkowo sie okazuje ze podanie sterydow i tlenu to czesto koszt KILKUDZIESIECIU TYSIECY zlotych.
  Slowo “czeste” nie moze dotyczyc waskiej grupy ktora byla na OIMIE.
  Z powodu nieszczepienia przed jesienią 2021 moglo byc 5 TYSIECY (we wczesniejszych danych MZ hospitalizacje to 3krotnosc zgonow a respiratory 10% calosci i bez omikrona gdy bylo duzo mniej)

  Ale byc moze Fialek chce nam wmowic ze wywalenie kilkuset miliardow na bezsesnowne lockdowny nie zrujnowalo Polski, za to zniszczylo leczenie 5 tys OIMOwych nieszczepow

 9. Powtórzę ,bo punkt 2 i 3 zaczął być realizowany ?

  Taką pesymistyczną przepowiednie znalazłem na Face,
  —-
  Można oczywiście “śmieszkować” i “memować” do woli, ale … trzeba spojrzeć na sprawę serio i napisać prawdę. Problem z tą prawdą jest tylko taki, że jeśli miałbym napisać wprost o pewnych rzeczach, to naraził bym się na bardzo szybką reakcję, jakby to ująć, organów utrzymujących fikcję państwowości…
  Umówmy się zatem, że wszystko co mam do przekazania to tylko i wyłącznie moje -obawy… Do których póki co mam jeszcze prawo…
  Zatem… “obawiam się”, że:
  ⚫ Ta jesień i zima dla osób mieszkających w Polsce będą najtrudniejszym czasem w ich życiu. Bez względu na to czy masz 80 lat i (wszystko już przeszedłeś) czy 20 i jesteś dopiero larwalną formą dorosłego człowieka.
  ⚫ Obawiam się, że wraz z początkiem jesieni nastąpi skokowy “dynamizm” wszystkich bodźców wykorzystywanych obecnie w tak zwanym “zarządzaniu strachem” … co spowoduje niespotykaną dotąd panikę ….
  ⚫ Obawiam się też, że w okresie tym wystąpi szereg zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu o charakterze prowokacji i obawiam się, że władze będą te prowokacje wykorzystywały do jeszcze większego podsycania paniki i strachu w społeczeństwie.
  ⚫ Obawiam się, że obecna inflacja jest jedynie formą przejściową i że już niebawem inflacja “niespodziewanie” wystrzeli do wysokości nieznanych w Europie od czasów wielkiego kryzysu początku XX wieku.
  ⚫ Obawiam się, że już niebawem okaże się, że Polski system finansowy zbankrutował, oraz że państwo Polskie nie będzie w stanie realizować swoich zobowiązań społecznych…
  ⚫ Obawiam się, że – Począwszy od października przez około 4 miesiące czeka nas totalna dezorganizacja i chaos. Na każdym polu. Energetycznym, finansowym, zaopatrzeniowym, społecznym, “zdrowotnym”, etc … i obawiam się, że będą to zdarzenia celowo podsycane przez “rząd” polski.
  ⚫ Obawiam się że… w tym okresie naruszane będą wszystkie prawa związane ze swobodą obywatelską, swobodą prowadzenia działalności gospodarczej, przemieszczania sie i prawem własności … Z bezwzględnością i na skalę jakiej jeszcze nad Wisłą nie było.
  ⚫ Obawiam się, że w Polsce planowane jest coś w rodzaju “Stanu Wojennego” tyle że będzie on wprowadzony pod inną nazwą… Z zastosowaniem przepisów prawnych jeszcze dziś nie istniejących … i obawiam się, że są one właśnie w tym momencie tworzone.
  ⚫ Obawiam się, że ów “stan wojenny” związany będzie z jednoczesnym zamachem stanu i pozbawieniem Polaków możliwości zmiany rządu.
  ⚫ Obawiam się, że po upływie tych kilku miesięcy w okolicy lutego Polakom zaprezentowane zostanie rozwiazanie, na które zdecydowana większość społeczeństwa nie będzie chciała się zgodzić …
  ⚫ Obawiam się, że w ciągu najbliższego pół roku naruszona zostanie integralność granic Polski….. Jednak nie w sposób spodziewany, nie poprzez ingerencję państw sąsiednich – a poprzez celowe i dawno już uzgodnione działanie rządu polskiego …
  ⚫ Obawiam się, że wraz z rozwojem sytuacji pod pretekstem “przywrócenia bezpieczeństwa” z terenów Polski południowo-wschodniej oraz z zachodnich okręgów Ukrainy na żądanie USA powstanie coś w rodzaju “Eksterytorialnej Strefy” z Amerykańskimi bazami wojskowymi…. Obawiam się, że teren ten nie będzie podlegał żadnej z obu państwowości i że będzie nowym tworem państwowym.
  ⚫ Obawiam się, że przed tym faktem, na tym terenie dojdzie do szeregu bardzo głośnych prowokacji i działań zmierzających do wywołania paniki w celu ułatwienia ewakuacji z tej przestrzeni miejscowej ludności…..
  ⚫ Obawiam się, że szereg prowokacji i związana z nimi medialna propaganda staną się dla władzy pretekstem do przeprowadzenia działań uderzających w Naród Polski … a przede wszystkim w osoby uznawane przez władze za – niewygodne.
  ⚫ Obawiam się, że w Polsce planowana jest całkowita delegalizacja obecnej opozycji i że już dziś planowana jest pacyfikacja i represje opozycjonistów.
  ⚫ Obawiam się, że już od jesieni tak zwani “niewygodni ludzie” będą w Polsce znikać jeszcze częściej niż obecnie i że listy “niewygodnych ludzi” już są przygotowane.
  ⚫ Obawiam się, że polskie władze przygotowują już planowany “bunt społeczny” i że już mają przygotowanych “liderów” którzy mają go poprowadzić….
  ⚫ Obawiam się, że obecne działania polskiego rządu doprowadzą w ciągu najbliższego pół roku do kompletnej izolacji Polski (lub tego co z niej do wiosny zostanie) na arenie międzynarodowej… Zwłaszcza z naszymi zachodnimi sąsiadami …
  ⚫ Obawiam się też, że rząd polski nie jest do wszystkiego powyższego przygotowany i że w finale własnych intryg zostanie “ograny” przez USA … postawiony przed faktem dokonanym… i że od pewnego momentu nie będzie już kompletnie panował nad rozwojem sytuacji…
  Ale, to dopiero początek…. moich obaw.

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/aktualnosci/119-warto-poczytac-11-20-wrzesien-2022

 10. Ten tekst opublikował użytkownik Antyglobalista Poznański, zachowałem go, bo uważałem że zaraz zniknie i miałem rację, on moje główne konto dostało bana na Face.
  Do tej pory nie mogę wejść na swoje konto ”

  “Włącz Facebook Protect, aby odblokować konto
  Konto zablokowane 28 września 2022.
  Podjęliśmy ten środek ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojego konta do czasu, aż włączysz dodatkowe zabezpieczenia.
  W celu odblokowania konta konieczne jest włączenie Facebook Protect. Przeprowadzimy Cię przez ten proces”

  Pomimo wysyłana kodów z SMS, konto dalej zablokowane. Za bardzo podpadłem Cukierkowi.

  Nadchodzi Armagedon – PIS wprowadzi Wielki Reset, IV Rewolucję Przemysłową już w 2023 roku.
  Na tą chwilę polecam wywiady z Katarzyną Szewczyk

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wielki-reset-nwo/126-nadchodzi-armagedon-pis-wprowadzi-wielki-reset-iv-rewolucje-przemyslowa-juz-w-2023-roku

 11. Taka moja przepowiednia …

  PIS, sługus globalistów eskimoskich i amerykańskich zrobi wszystko, aby sfałszować wybory .
  Robił wszystko co mu kazali, a teraz po Camusie Czaskowskiego widać,
  że USA postawiła na Trzaskowskiego i będą promować jego nową partię
  złożoną z rozłamu w PO i połączeniu Polska2050 – Ruch Szymona Hołowni

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/aktualnosci/124-warto-poczytac-01-10-pazdziernik-2022

  • Czaskoski został już namaszczony na przyszłego prezydenta, po to była dopuszczona podmianka Kidawy Błońskiej, którą można było łatwo zablokować. Plus przedstawienie że o mały włos niby nie wygrał. W następnych wyborach postawię na niego u bukmacherów pieniądze, chociaż na niego nie zagłosuję za żadne skarby.

 12. @Siloe
  Znasz powiedzenie “cui bono” – jaki interes mają sowieci w wysadzeniu własnej rury? Przecież o wiele bardziej destrukcyjne, zwłaszcza dla Polski, byłoby wysadzenie Baltic Pipe. Nie cierpię sowietów ale taka tępa nagonka na nich to wielka przesada. Departament stanu usraela nakazał mężowi Jabłońskiej chlapnąć to co chlapnął – “łapaj złodzieja” to następne powiedzenie, zresztą bardzo adekwatne w tym przypadku…

 13. @Inter Net
  Odpowiadam, że tak powiem, z poczucia obowiązku. To, że zgadzam się z kimś w jednej sprawie, nie oznacza, iż podzielam jego poglądy w jakiejkolwiek innej.
  To dla mnie tak oczywiste, jak to, że woda jest mokra.
  Zamykając zatem podwątek Stanisława Krajskiego. Jestem ateistą, więc jego fanatyzm religijny wyłącznie mnie śmieszy. Skoro nie wierzę w powszechne odkupienie przez Jezusa, to i w istnienie szatana nie wierzę. Logiczne, czyż nie?
  Jeśli idzie o sprawy ekonomiczne i polityczne, to Krajskiego zweryfikował pozytywnie jedyny wiarygodny sędzia, czyli czas. Jego prognozy, sprzed sześciu, a nawet ośmiu lat, ku mojemu przerażeniu, sprawdzają się.
  Najgorsze nadal przed nami, bowiem scenariusz wielkiego resetu zakłada dosłowne zdemolowanie nam życia, w imię budowy nowego świata globalistów. Idei, przy której dawne totalitaryzmy zdają się być lekkim zniewoleniem.
  Właśnie temu celowi służy m.in Mateusz Jakub Morawiecki, delegat banksterów na Polskę. Bardzo szkodliwy zdrajca, ponieważ świetnie prezentuje się w mediach. Sprawia wrażenie fachowca, wybitnego ekonomisty, zatroskanego o losy kraju. Pod tą maską kryje się człowiek nikczemny, gotowy wypełnić każde polecenie swoich faktycznych zwierzchników z tzw. nwo.