Prześlij dalej:

Po wyroku sądu w Złotoryi, który nie zostawił suchej nitki na Owsiaku, ale i na WOŚP, na korytarzu złapał mnie reporter z TVN24. Udzieliłem krótkiego wywiadu, dosłownie kilkadziesiąt sekund, i powiedziałem, że sąd w całości uznał za prawdziwe tezy stawiane w publikacjach, dotyczące finansowania i przepływów pieniędzy z WOŚP i Złotego Melona do firm rodzinnych Owsiaka. Z tego wywiadu nie dało się dosłownie nic wyciąć, a każde zdanie było dla Owsiaka kompromitujące. Jednak dla TVN24 nie ma rzeczy niemożliwych, wywiad w ogóle się nie ukazał w wersji wideo, za to jakiś propagandzista napisał, że „Hejter z Biskupina jest zadowolony z wyroku i nadal podtrzymuje swoje oszczerstwa”. Mniej więcej coś takiego, bo dosłownego cytatu nie chce mi się szukać.

Dokładnie tyle i tylko tyle mógł zrobić TVN24 po wizycie Bolka Wałęsy w sejmie, gdzie koczuje grupka awanturników udających reprezentację środowiska osób niepełnosprawnych. Oczywiście w tym przypadku nie mogli tak postąpić, zwłaszcza, że grzali temat kilka dni, no i coś tam pokazali. Montażysta z TVN24 musiał kląć i płakać na zmianę przy tej robocie i w sumie wyrzeźbił około 30 sekund, a i tak było śmiesznie albo tragicznie, w zależności od punktu widzenia i przyłożenia. Przed kompromitacją Bolka napisałem felieton poświęcony jego wizycie w sejmie Bolek Wałęsa odda niepełnosprawnemu KOD 100 milionów i przewidziałem jak to się skończy, co nie było trudne. Uczciwie muszę przyznać, że aż tak głośnej i wielopiętrowej żenady się nie spodziewałem, ale na końcowy efekt nie będę narzekał. Bolek Wałęsa „błysnął” całą serią zdań w swoim kabotyńskim stylu i dla zabawy parę z nich przypomnę:

Chcę razem z Wami zwyciężać, a nie siedzieć. Ja na 18 mam spotkanie w Puławach.

Dajcie mi milion w Warszawie i ja zrobię porządek! A ponieważ stocznię mi zniszczono, z Solidarności wycięto, to nie mogę zrobić porządku.

Chcę razem z Wami zwyciężać, a nie siedzieć. Ja na 18 mam spotkanie w Puławach.

Pani ja zarabiam 5 tys., a moja żona wydaje 6 tys.

Było znacznie więcej wypowiedzianych głupot, które u przyzwoitego człowieka wywołują zażenowanie i sami protestujący nie wiedzieli, w jaką stronę uciekać. Tak zadziałała „magia” Bolesława Wałęsy „drugiego, po papieżu, rozpoznawalnego Polaka na świecie”. Jest w tej scenie zwarta cała symbolika nie tylko politycznego cyrku, udającego protest społeczny, ale upadku mitu IIIRP. Niegdysiejszy lider największego ruchu społecznego nie ma nic do powiedzenia ludziom, kompletnie nic. Z drugiej strony, ci ludzie udają kogoś zupełnie innego niż są i mają w największym poważaniu los środowiska, jakie rzekomo reprezentują, bo postawione przed nimi zadania dotyczą wyłącznie celów politycznych. Koniec końców nawet TVN24 nie jest w stanie ulepić z tej farsy czegokolwiek sensownego. Po dwóch latach idiotycznych protestów w obronie konstytucji i sądownictwa, najgorszy sort dokonał na pozór sensownej korekty. Wiadomym jest, że polemika z wózkiem inwalidzkim i łzami matek w wykonaniu polityków musi oznaczać większą lub mniejszą porażkę. Na początku tej grupie kiepskich aktorek udawało się bardzo dobrze skupić ludzkie współczucie i wrażliwość, ale z każdym dniem puszczały szwy przedstawienia i opadała kurtyna.

Wizyta Bolka była rozpaczliwą próbą podtrzymania żaru i zainteresowania wokół protestu, który po prostu dogorywa i lada chwila dokona żywota. Pomimo korekty niezbyt rozgarnięci twórcy politycznej zadymy znów popełnili kardynalne błędy. Przede wszystkim wybrali temat, który dotyczy wąskiej grupy społecznej i w dodatku rozkrzyczane baby oświadczały wprost, że walczą wyłącznie o siebie i osoby w podobnej sytuacji, reszta niepełnosprawnych i biednych ich nie interesuje. Po drugie Polacy nie są tak głupi, jak się im wmawia i doskonale wiedzą, że pieniądze z nieba nie spadają, a Iwona z koleżankami dostały tyle, że nie jeden emeryt pozazdrościł. Wreszcie ile można słuchać jazgotu i powielania ciągle tego samego argumentu „chcemy żywej gotówki”? „Niepełnosprawny Ciamajdan” nie ma najmniejszych szans na przetrwanie, z każdym dniem będzie się gwałtownie zużywał i kompromitował, Bolek Wałęsa ten proces znacznie przyśpieszył.

Źródło foto: 
0
22031 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Nie na temat ale bardzo interesujące https://wprawo....

 2. avatar

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w maju, 36 proc. wyborców zagłosowałoby na PiS, a 22 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby też SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu Kantar Public. Z badania wynika, że do Sejmu nie dostałyby się: Nowoczesna (4 proc.), PSL (4 proc.), Partia Wolność (2 proc.) i Partia Razem (2 proc.). 19 proc. spośród badanych wyrażających gotowość udziału w wyborach nie umiało określić, na jakie ugrupowanie oddaliby głos. REKLAMA Na tle poprzedniego miesiąca notowania PiS utrzymały się na niezmienionym poziomie. O 1 punkt proc. spadło poparcie dla PO, SLD, Kukiz'15, Partii Wolność i Nowoczesnej. Poprawę notowań odnotowały PSL i Partia Razem, które zyskały po 1 punkcie proc. O 4 punkty proc. wzrósł odsetek wyborców niezdecydowanych. Chęć udziału w wyborach wyraziło 61 proc. respondentów, z czego 26 proc. stwierdziło, że zdecydowanie, a 35 proc., że raczej poszłoby do głosowania. 28 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach (12 proc. raczej nie, 16 proc. zdecydowanie nie), a 11 proc. było w tej sprawie niezdecydowanych. Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 11-16 maja na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1032 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI). 

  Kolejny sondaż z którego PiS nie może się cieszyć.

  19 % zdecydowanych głosować nie wskazało żadnej partii. Narodowcy sprzeciwiający się żydowskiej agresji na Polskę wejdą do polskiego parlamentu.

 3. Dopiero po konstytucyjnej wygranej PiS zacznie się cieszyć. O których Narodowcach piszesz, czy o tych pochodzenia żydowskiego?

 4. avatar

  Polscy narodowcy pochodzenia żydowskiego ? Wymień choć kilku.

 5. Tejkower?

   

  https://www.you...

 6. avatar

  O qrde! Co za słowianin!

 7. Maryś, kurwa, odpuść!

  Żeby zbawiać Polskę, miałeś całą młodość- wówczas zdecydowałeś się zadekować w partii komunistycznych pachołków kremla. A teraz gdy zosałeś starym prykiem, pozujesz do zdjęć we wdziankach dla mentalnych inwalidów i na nieuczciwie pozyskanej działeczce roisz sny o potędze.Żenada.

  P.S. O aryjskości decyduje pochodzenie matki- czekamy na odnośne certyfikaty.  

 8. avatar

  Teraz kolej na ciebie, żydowski kundlu.

 9. avatar

  Co za głębia intelektu!

 10. avatar

  Nieuczciwie pozyskanej działeczce ? Udowodnij to skurwysynu.

 11. Oho- dzadziusiowi puściły zwieracze- to znaczy, że strzał z działeczką był celny...

  Powiedz mi Maryś, jak to jest, że piszesz niby po polsku, ale składnię masz jakąś taką hebrajską.

 12. avatar

  A swoją drogą ten Marych to cenny eksponat, chodzący dowód na to jak tamta komuna pieściła oddanych sobie matołków. Sam się przyznał, że w 80 roku zarabiał 14 tys złotych, wynagrodzenie na poziomie profesora belwederskiego. Za nic --- co on sobą mógł wtedy reprezentować? Nie więcej niż na tym forum. A skoro wskakuje tu na "genealogię", stawia pod znakiem zapytania, kto go tak naprawdę spłodził. 

 13. Ciekawsze jest ile i gdzie zarabiał  w 1982-gim

 14. avatar

  W przemyśle. Ty o tym mogłeś tylko marzyć.

 15. O ile dobrze pamiętam, to było to możliwe tylko dla tych, którzy należeli do PZPR.

  Pan zatruwa i zaśmieca ten blog swoją obecnością. Skala pańskich inwektyw dowodzi, że strzał był celny.

  Ktoś, kto z tchórzostwa lub dla korzyści zapisał się do PZPR śmie tutaj kogokolwiek pouczać i obrażać.

  Odwaga staniała i teraz można sobie wymachiwać bezpiecznie szabelką znad klawiatury. Wtedy, kiedy tak bezpiecznie nie było, to pan żeś się przytulił do czerwonej hołoty, a teraz udaje wielce patriotę.

 16. avatar

  Yntelektualisto, jesteś zwykłym tchórzem i żydowskim prowokatorem ukrywającym się pod nickiem. Spróbuj bezpośredniej konfrontacji, w realu. Na każdym polu.

 17. avatar

  Ubecki matole, na nic innego totalnie was nie stać.

 18. Jednego Ci wymienię jeden sort: dwużydzian Polaka.Z Bogiem.

 19. Czy może być jeszcze gorzej? 

  https://wrealu2...

 20. Bolek to był kiedyś rozpoznawalny na świecie, kiedy skakał po płotach a było to 40 lat temu. Dziś jest zupełnie inna rzeczywistość. Ludzie którzy w tamtym czasie wiedzieli cokolwiek o jego wielkości posunęli się w swym wieku i mogą dziś mieć minimum 55 lat. Ludzie w tym wieku mogą stanowić jakieś 30 % społeczności max. Jeżeli od tej ilości odejmiemy tych co się polityką nie interesowało lub mieli gdzieś to, co się w Polsce dzieje, to nagle okażę się że ty h ludzi jest jakieś 5%. Reszta populacji zamieszkującej naszą planetę ma to gdzieś. Bo co o Wałęsie może wiedzieć 20 letni Brytyjczyk, jak on nie wie kim był Churchill.

 21. Teraz jest właśnie najlepszy moment by młodym ludziom przypomnieć kim w rzeczywistości był i jest Wałęsa. Co robił, z kim współpracował, z kim wznosił toasty i kogo słuchał.

 22. Skoro nie wiedzą, to może ich to nie obchodzi, i może jest bardzo ważny powód....

 23. Dla niektórych lepszym był by brak jakiejkolwiek wiedzy o nich niż sama prawda.

 24. Ja nie chcę pieniędzy, nie chcę stanowisk, nie chcę nic.

  Zapachniało Kononowiczem ......

 25. żeby nie wyjść z wprawy niedawno Bolęsa doniósł na Wachowskiego więc jest szansa, że niedługo doniesie na niepełnosprawnych koczujących w sejmie, a może każe ich spałować???

  http://Madrosc-Walesy.htm

  http://lech-walesa-znow-donosi

   

 26. No bulwa,  donosi na prowadzącego ?Na ebayu jest psisyn.Tylko otchłań...

   

 27. avatar

  A gdyby tak PiS ich po prostu olał i podesłał ciepłe koce a codziennie podrzucał termosy z herbatą i kanapki?

 28. avatar

  Byłbym ostrożny, podrzucą do tego jakieś świństwo i będzie giewałt, że ich chcą podstępem wykończyć.

 29. Pan zatruwa i zaśmieca ten blog swoją obecnością. Skala pańskich inwektyw dowodzi, że strzał był celny.

  Ktoś, kto z tchórzostwa lub dla korzyści zapisał się do PZPR śmie tutaj kogokolwiek pouczać i obrażać.

  Odwaga staniała i teraz można sobie wymachiwać bezpiecznie szabelką znad klawiatury. Wtedy, kiedy tak bezpiecznie nie było, to pan żeś się przytulił do czerwonej hołoty, a teraz udaje wielce patriotę.

 30. avatar

  Na marginesie, czy ona nie robi się podobna do starej Klintonichy?

 31. Gdzie z takom propozycjom, jakby styropian w Arłamowie to jeszcze, jeszcze ale jakieś wyro na korytarzu, bedem pałował żartownisiów. 

 32.  

  Bezpieka:

  " Wałęsę cechuje brak odpowiedzialności w postępowaniu, głupota, cwaniactwo, cynizm i dwulicowość. Poprzez prowokacyjne zachowanie się dąży do utrzymania swej popularności, mitu przywódcy, wodza, męczennika i mesjasza dziejowego"

  http://nieznana-notatka-sb-na-temat-walesy