Reklama

Zaprzedwczoraj na Onecie ukazał się tekst o odlocie bocianów do Afryki.

http://wiadomosci.onet.pl/2026287,11,item.html

Reklama


Zaprzedwczoraj na Onecie ukazał się tekst o odlocie bocianów do Afryki.

http://wiadomosci.onet.pl/2026287,11,item.html

Wśród 14-stu akapitów składających się na powyższy artykuł, znajduje się ten:

+++Czasami jednak w takich miejscach narażają się na niebezpieczeństwo. Jakiś czas temu zdarzyło się, że grupa polskich bocianów zatrzymała się w zbiorniku retencyjnym w okolicach Izraela. Tam zatruła się usuniętymi przez ludzi związkami żelaza.+++

Na 600 internautów komentujących sedno czyli bocianie przygotowania do wylotu z Polski, znalazło się około 30-stu, skupiających swą uwagę na incydencie w „okolicach Izraela”. Przytaczam ich trochę, bo świadczą o „filosemityzmie” Polaków.

w IZRAELu nawet poczciwe polskie boćki [1]
nie mogą czuć się bezpiecznie… ehh

Boćki boją się, że zostaną przerobione na macę, albo użyte w roli zwiadowców
w Afganistanie. Na jedno wychodzi.

Co właściwie znaczy “w okolicach Izraela”?
Liban? Syrię? Powiedzmy to otwarcie, nie wstydźmy się!

zabili nam bociany
….niestety…..

jak zwykle: wszystko co polskie, atakowane jest przez Izrael, nawet [3]
bociany, co to za ludzie?

zapamiętałem tyle, że Izrael morduje [10]
nasze bociany.

Niestety smutna prawda jest opisana powyżej i nie ma co z …
… nią polemizować…

Gdzie zginęły bociany? oczywiście w Izraelu…

co zydom zawinily polskie bociany ,ze Polakow i Polske …
… niszcza to juz mnie nie dziwi ale zeby mscic sie na bocianach to przesada

Myślisz, że to celowa, wroga zagrywka Żydów wymierzona w …
… nasz kraj?

Poczytajcie co robią z pelikanami zatrzymującymi się aby …
… odpocząć. No cóż jeżeli mogą strzelac do szkoły ONZ -owskiej, to do ptaków nie?

Dowód na polskość bociana: gdyby bocian nie był polski, to …
… by go w Izraelu nie zabili.

OBYWATELU BOCIANIE, POLAKU————>OMIJAJ Izrael jak …
… tylko to możliwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+++Nawet ta króciutka wzmianka („w okolicach Izraela”…) wystarczyła, żeby odpalić falę filosemityzmu w gronie użytkowników Onetu. Poświęciłem z chwilę czasu, żeby wybrać garść przypadkowych reakcji. Mają one rzecz jasna wydźwięk kabaretowy, ale świadczą też o żywiołowej sympatii do Żydów, a zwłaszcza tych mieszkających w syjonistycznym raju.+++

Powyższy cytat, jest autorstwa znanego korespondenta Eli Barbura. Tym kabaretowym tekstom, sam zachowując się jak kabareciarz, przypisuje „filosemityzm”, dodając też, że komentarze te (około 5% z wszystkich), świadczą o „żywiołowej sympatii” Polaków do Żydów.

Cały świat rechocze ze wspaniałych żydowskich dowcipów, w których wady, słabostki czy śmiesznostki, podkreślają oryginalność tej nacji. Uważam Żydów za tych, którzy sami z siebie potrafią się szczerze pośmiać. Nasz korespondent z Tel Awiwu sprawia jednak wrażenie nie należącego do tej społeczności. Pan Eli Barbur zapomniał dodać jeszcze jeden symptomatyczny komentarz pod artykułem, wpisujący się idealnie w te 5% internautów, którzy będą sobie robić jaja zawsze i wszędzie. Niezależnie czy chodzi o Niemcy, Rosję, Izrael, Tuska, Kaczyńskich czy nawet bociany. Zapomniał o tym:

kto by wygral
bocian czy jastrząb?

Idzie o ciężar gatunkowy. Czy publiczne żądanie od Polski 60 miliardów dolarów przez izraelskich polityków i przeróżne organizacje żydowskie na całym świecie, za nieruchomości pozostawione w Polsce przez obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, zamordowanych przez Niemców w czasie II-giej Wojny Światowej, których majątek zgodnie z prawem polskim z powodu braku spadkobierców przechodzi na Skarb Państwa………, jest tego rodzaju, co żarty grupki forumowiczów na Onecie?

Bardzo się cieszę, że pan Eliasz z taką uwagą śledzi filosemityzm i żywiołową miłość Polaków do Żydów na Onecie. Teraz bowiem bacznie się przyglądnę jego reakcji na ponowne żądania pieniędzy – które bez wątpienia nastąpią – ze strony Szewacha Weissa, jak też innych znaczących przedstawicieli ugrupowań żydowskich rozsianych po całym świecie.

Jeśli pan Barbur wysmaruje artykuł w którym potępi te bezczelne żądania i nadmieni uszczypliwie coś o polonofilu Szewachu Weissie a różnym takim, owakim, światowym organizacjom żydowskim przypisze złośliwie żywiołową miłość do Polaków – to pocałuję go w rękę za to, że jest uczciwym i prawym obywatelem polskim pochodzenia żydowskiego a nie jakąś tam V-tą kolumną.

Właściwie, to odpuściłem sobie ten tekst i byłbym o nim zapomniał ale jak zobaczyłem nowy wyczyn Eliasza pod tytułem „Latający holokaust” – to coś we mnie pękło.

Reklama

6 KOMENTARZE