Reklama

Rasizm jak wszystkim wiadomo to taki trochę zły jest, może nawet bardzo zły.

Rasizm jak wszystkim wiadomo to taki trochę zły jest, może nawet bardzo zły.
Głównymi specjalistami od rasizmu jak wiadomo, a może bardziej od stosowania rasizm w życiu są biali a tu głownie biali mężczyźni. No biali faceci to tak po prawdzie rasistowskie świnię są wręcz.

Biali mężczyźni w dużej swej grupie pasjonują się piłka nożną, w ramach pasjonowania się po wielokroć dali odczuć piłkarzom o kolorze skóry innym niż biały co o nich myślą. Czasem dawali odczuć, rzucając banany ale głównie dają odczuć złowrogim pomrukiem, takim długim przeciągłym ?uuuuuuuuuuu? lub tez pohukiwaniem które to odgłosy paszczowe maja być ponoć odgłosem wydawanym przez małpy a jak wiadomo biały kibic rasista uważa, że czarny piłkarz to małpa.

W Republice Południowej Afryki rozgrywany jest turniej w kopaniu piłki zwany Pucharem Konfederacji, niby nic ciekawego, od na trawniku 22 facetów w krótkich gaciach biega za piłką, pomiędzy nimi polenta się pojedynczy gostek z gwizdkiem i co pewien czas daje tym gwizdkiem sygnały, wtedy jeden a czasami kilku zawodników to jednej to drugiej drużyny (bo to dwie drużyny są po 11 gostków w krótkich gaciach) podbiega do faceta z gwizdkiem o coś mu tłumaczy czasem tylko słownie a czasem tez wspomagając się intensywna mowa ciała. Głównie wymachami rąk. Potem gra toczy się dalej, jak pisałem wcześniej nic ciekawego.

W chwili gdy to pisze w Pucharze Konfederacji rozgrywany jest mecz Brazylia vs RPA. Przed meczem odczytano jakiś apel o wyplenienie rasizmu z boisk piłkarskich, trochę mnie to zdziwiło, bo niby dlaczego taki apel odczytywać na stadionie gdzie widzowie to chyba w całości przedstawiciele nacji która z rasizmem jeśli ma cos wspólnego to chyba jedynie to że jej przedstawiciele spotykali się w życiu z rasistowskimi zachowaniami białych rasistowskich świń.

Drużyna RPA zwana pieszczotliwie “Bafana Bafana” to w całości ekipa złożona z graczy o kolorze skóry dość silnie odbiegającym od koloru skóry białych rasistów. Z jednym małym wyjątkiem, no może nie tak małym bo wyjątek jest najwyższym chyba zawodnikiem drużyny RPA. Wyróżnia go cos jeszcze. Jest jedynym w tej ekipie białym graczem. To obrońca Booth.
Kibice “Bafana Bafana” zachowują się bardzo ładnie, cały czas trwa doping, było nie było ich pupile graja z 5 krotnym mistrzem świata, z drużyną brazylijskich wirtuozów i nie przegrywają. Niesiona dopingiem ekipa RPA walczy dzielnie wcale nie ustępuje, przynajmniej wizualnie ekipie canarinios.
Wsparcie publiczności jest ponoć dla piłkarzy bardzo ważne, kibice są zwani 12 zawodnikiem.

Wszyscy gracze drużyny RPA otrzymują to wsparcie, Są wspierani. To wsparcie mobilizuje ich, sprawia że walczą jak równy z równym. I bardzo dobrze, niby dlaczego mieli by być gorsi. Wszyscy gracze otrzymują wsparcie, jak napisałem wszyscy ale z jednym wyjątkiem, ten wyjątek to nie wiedzieć dlaczego jedyny w ekipie Bafana Bafana biały, to obrońca Booth. Każdy jego kontakt z piłką to drastyczna zmiana zachowania kibiców, milknie doping i słychać przeciągłe ?uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu?.
Półfinałowy mecz pomiędzy drużynami Brazylii i RPA komentuje pan Dariusz Szpakowski. Pan komentator w pewnym momencie uznał że najwyższy czas uzmysłowić widzom w Polsce, w kraju w którym wielokrotnie na stadionach piłkarskich dochodziło do rasistowskich wystąpień białych rasistowskich świń, że przeciągłe ?uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu? w wykonaniu wspaniałej publiczności na Ellis Park Stadium w Johannesburgu to nie znane z naszych stadionów rasistowskie pomruki ale dowód uwielbienia, pan Szpakowski stwierdził, że przeciągłe ?uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu? za każdym razem gdy jedyny biały zawodnik RPA na kontakt z piłka to tak naprawdę wspierające gracze skandowanie jego nazwiska, gracz wszak nazywa się Booth.

Przed meczem odczytano apel o wyplenienie ze stadionów rasizmu, słusznie, rasizm zły jest, niema co kryć.
Biali to rasiści, to jest potwierdzone przez wszystkie antyrasistowskie autorytety. Czarni, zachowujący się tak jak biali rasiści to nie rasiści to wielbiący gracza o innym kolorze skóry kibice.
Dlatego uważam że telewizja publiczna nie powinna dostać ani grosza z danin publicznych.

Reklama

6 KOMENTARZE

 1. hmmm ;-))))
  a ja pozostanę przy swoim, to był rasistowski popis haskiego zachowania, od prymitywizm po prostu,
  gdyby to było uwielbienie to zarówno z “czuba jak i Szpakowski nie silili by się na tłumaczenie togo faktu, od po prostu by to było.
  te co było słychą nawet przy bardzo silnym wysiłku słuchowy nie składalo sie z żadnej innej gloski poza “UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU”

 2. hmmm ;-))))
  a ja pozostanę przy swoim, to był rasistowski popis haskiego zachowania, od prymitywizm po prostu,
  gdyby to było uwielbienie to zarówno z “czuba jak i Szpakowski nie silili by się na tłumaczenie togo faktu, od po prostu by to było.
  te co było słychą nawet przy bardzo silnym wysiłku słuchowy nie składalo sie z żadnej innej gloski poza “UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU”