Reklama

W zamkniętych klanach, zwłaszcza politycznych, o jakiejkolwiek refleksji można zapomnieć. Hermetyczne środowiska mają to do siebie, że nie dopuszczają niczego i nikogo z zewnątrz, nawet tych, którzy dobrze życzą i radzą. Co nie dociera do klanu średnio rozgarnięty obserwator dostrzeże natychmiast. PiS jest w głębokim kryzysie, jeśli nie rozsypce. Dla mnie nie ma bardziej dobitnego sygnału, że dzieje się bardzo źle, niż ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla PAP. Jeśli ostatnia instancja traci polityczną intuicję i nie rozumie, co się zmieniło w nastrojach społecznych, to czas porzucić nadzieję. Kryzys wewnątrz obozu prawicy doprowadził do syndromu oblężonej twierdzy, towarzystwo jest zajęte sobą i sygnały zewnętrzne odbijają się od ściany.

Oczy przecierałem do krwi, gdy czytałem wypowiedź Kaczyńskiego o wybitnej przejrzystości rodzinnych biznesów Szumowskiego i poparciu dla niego na poziomie 70%. Obie dane są całkowicie nieaktualne. Notowania Szumowskiego spadły niemal o połowę, w tej chwili to jest jakieś 40%, a do 28 czerwca będzie jeszcze gorzej. Krótki „audyt” polegający wyłącznie na powiązaniu konkretnych firm z konkretnymi nazwiskami wskazuje, że brat Szumowskiego ma udziały w 8 spółkach, a żona w 4. Oboje też zasiadają w kilku spółkach jednocześnie i wszystkie te podmioty są bezpośrednio związane z branżą medyczną. Nie koniec na tym, to spółki zależne od grantów i kontraktów zawieranych z dwoma ministerstwami: zdrowia i nauki. W jednym i drugim ministerstwie zasiadał Łukasz Szumowski, który na koniec tej klasycznej struktury zbudowanej na słupach szczęśliwie posiada rozdzielność majątkową, Dzięki za wszystko czemu może wykazywać stan biedy w oświadczeniach majątkowych. Widziałem w życiu zbyt wiele dokumentacji i sprawozdań firmowych, aby nie rozpoznać o co tu chodzi, tym bardziej, że cały biznes rodziny jest oparty na najbardziej prymitywnym „modelu”.

Czy Kaczyński tego nie widzi? Z pewnością widzi, on to rozumiej w każdym detalu, 30 lat się temu przyglądał. Dlaczego zatem zareagował tak, jak zareagował? Dlatego, że to polityk z krwi i kości. Wali mu się koalicja z każdej strony i na siłę próbuje wszystko posklejać, przynajmniej do czasu wyboru prezydenta. Kolejne tąpniecie wewnątrz obozu politycznego mogłoby skutkować rozpadem w samym środku kampanii. Szumowskiego nie da się teraz zdymisjonować, bo po pierwsze fatalnie by to wyglądało, po drugie on nie ma większego zaplecza politycznego, ale Gowin i Morawiecki stoją za nim murem. Kaczyński użył swojego autorytetu, aby powstrzymać kolejny kryzys, ale stało się to bardzo dużym kosztem wizerunkowym. Do tej pory wszystko było jasne, w takich przypadkach zero litości. Albo się odpalało działania CBA i odpowiednich służb, żeby wszystko wyjaśnić albo od razu podejrzany wylatywał z urzędu, patrz Kuchciński, który praktycznie nic złego nie zrobił, a jeśli już to o same bzdety chodziło. Nagle żelazny przekaz i przede wszystkim zasady wprowadzane przez lidera PiS, zostały złożone na ołtarzu walki o zjednoczenie koalicji.

Ludzie niestety to widzą, jak również widzą całkowicie osamotnionego Andrzeja Dudę, którego sztab wyborczy jest fikcją. Nie pamiętam kiedy ostatni raz odezwał się Brudziński, czy Beta Szydło, jedynie Fogiel z Bielanem coś tam robią i „coś tam” należy czytać dosłownie. W tle całego bałaganu mamy jeszcze powrót Kurskiego na stołek prezesa TVP, przynajmniej takie pojawiły się informacje i to znów podwójne uderzenie w Andrzeja Dudę. Ewidentne upokorzenie prezydenta, no i ten nieszczęsny toporny przekaz TVP doskonale zilustrowany dzisiejszym wygłupem Kurskiego, który ogłosił, że wygrał w pojedynku na filmy o wykorzystywaniu dzieci. W takich warunkach trudno o jakąkolwiek pozytywną atmosferę wokół kampanii Andrzeja Dudy i to prowadzi wyłącznie do jednego wniosku.

Andrzej Duda musi robić kampanię sam i dystansować się od wszystkich głupot, jakie popełnia zaplecze PiS, patrz ostatnia zadyma w „Trójce” i wiele, wiele innych. Dobra informacja jest taka, że dokładnie w jedynym możliwym kierunku Andrzej Duda zaczął iść i działać. Bardzo dobrze sobie poradził i zdystansował do wspomnianej afery z rymowanką artysty Kazika, określając całe zajście żenującym i niedopuszczalnym. I tak musi wyglądać kampania jeśli chcemy, aby nie doszło do największej tragedii w postaci prezydenta Trzaskowskiego. Andrzej Duda zrobi kampanię sam, korzystając ze swojego doświadczenia i atutów albo przegra razem z PiS, które jest zajęte wyłącznie sobą i przestało rozumieć, co się wokół dzieje.

Reklama
Poprzedni artykułLatkowski rozbroił minę, a nie odpalił bombę. Nikomu włos z tyłka nie spadnie!
Następny artykułPILNE! Nowogrodzka uradziła, że wygrana Andrzeja Dudy zależy od powrotu Kurskiego
Matka Kurka
Młody, wysportowany, inteligentny, przystojny, czuły mąż i ojciec. Geniusz i wirtuoz klawiatury, błyskotliwy analityk rzeczywistości wszelakiej. Kochany i rozchwytywany, bezkompromisowy, skromny, wyrozumiały. 1. Ulubiona potrawa: żur na zakwasie. 2. Ulubiona kapela: muzyka z tamtych lat. 3. Ulubiony kolor: brak danych. 4. Ulubione słowo: ja. Wolny, żonaty, pijący daltonista.

36 KOMENTARZE

 1. Największym celem Kaczora

  Największym celem Kaczora jest SN. Po chuj Duda wyznaczył tam niezrównoważonego psychicznie Zaradkieiwcza? Jeśli Duda nie wyznaczy na prezesa SN tego kogo wskaże Kaczor to nie będzie miał wsparcia PIS. A bez tego wsparcia to raczej przegra.Pogłoski o Kurskim to ostrzeżenie dla Dudy. Albo grasz w zespole ale radź se sam.

  • Masz jakieś porażenie mózgowe

   Masz jakieś porażenie mózgowe? PAD będzie "musiał" wybrać tylko jednego jedynego, którego dostanie na liście "5" z SN. Zdaje się, że z arytmetyki wynika, że 4 wygłosowanych kandydatów będzie ze starego rozdania, a tylko jeden z nowego. I to koniec opcji wyborczych.

 2. Największym celem Kaczora

  Największym celem Kaczora jest SN. Po chuj Duda wyznaczył tam niezrównoważonego psychicznie Zaradkieiwcza? Jeśli Duda nie wyznaczy na prezesa SN tego kogo wskaże Kaczor to nie będzie miał wsparcia PIS. A bez tego wsparcia to raczej przegra.Pogłoski o Kurskim to ostrzeżenie dla Dudy. Albo grasz w zespole ale radź se sam.

  • Masz jakieś porażenie mózgowe

   Masz jakieś porażenie mózgowe? PAD będzie "musiał" wybrać tylko jednego jedynego, którego dostanie na liście "5" z SN. Zdaje się, że z arytmetyki wynika, że 4 wygłosowanych kandydatów będzie ze starego rozdania, a tylko jeden z nowego. I to koniec opcji wyborczych.

 3. 11 marca PiS wyprowadził z

  11 marca PiS wyprowadził z hukiem swoją zakonnicę na pasach. Wszystko zaczęło się od zamknięcia szkół. Pisowska zakonnica na pasach czyli Szumowski z tym drugim durniem Morawieckim wprowadzili w mojej ukochanej Polsce niewyobrażalny pierdolnik. Swoimi absurdalnymi zakazami i nakazami wkurwili ogromną część własnego elektoratu. Tych dwóch cymbałów nie zatrzymał Jarosław Kaczyński, a więc Naczelnik w pełni odpowiada za zbliżającą się nieuchronnie porażkę. Jarosław Kaczyński odpowiada za to, że Morawiecki jest premierem, a debil/sadysta/geszefciarz Szumowski de facto rządzi krajem od 72 dni. Jarosław Kaczyński odpowiada za to, że radą mediów zarządza dwójka tępaków (Czabański i Lichocka), a TVP słusznie nazywana jest kurwizją. Andrzej Duda może mieć jeszcze minimalne nadzieje, że stanie się cud, ale to naprawdę topnieje w oczach. Smród jaki się będzie ciągnął za aferami rodziny Szumowskich, najidiotyczniejsze rzeczy jakie PiS odpierdala w polskim radiu i telewizji czy wypowiedzi Schreibera, które kojarzą się z sekretarzami KC PZPR – to wszystko się dzieje. Kolejne rzeczy takie jak "organizacja wesel" (jedno z większych skurwysyństw Szumowskiego) czy informacje o dwutygodniowej kwarantannie dla rodziny, która o paręset metrów pomyliła szlak i na chwilę wędrowała stroną słowacką – to wszystko idzie na konto PiS czyli Dudy. A kolejne debilizmy będą dochodzić każdego dnia do 12 lipca (II tura). Do tego pamiętajmy, że jak TVN zwęszy szanse Trzaskowskiego (już zwęszył) to poprowadzi kampanię jak należy. Jarosław Kaczyński tego nie dostrzega i 12 lipca będzie zszokowany wynikiem. Ostatnio wracam do słynnej debaty z 2007 roku i przypominam jak Tusk załatwił Naczelnika pytaniem o ceny jabłek. Przez 13 lat JK się nie zmienił nic a nic – on żyje w swoim świecie – polityki i w świecie swoich książek – nie zna realnego życia. Za niego robią zakupy, jego wożą, jemu sprzątają. Andrzej Duda miał wielkiego pecha, że dwóch imbecyli Szumowski i Morawiecki odpierdolili cyrk wszechczasów, a Jarosław (człowiek szlachetny, ale przez to, że żyje w swoim świecie to i odrealniony) skleja koalicję – że to trafiło się w terminie wyborczym.

  P.S. Nie ma co analizować, że podobny cyrk odwalają wszyscy poza Białorusią i Szwecją – ci inni nie mają w najbliższym czasie wyborów, a Andrzej Duda je ma.

 4. 11 marca PiS wyprowadził z

  11 marca PiS wyprowadził z hukiem swoją zakonnicę na pasach. Wszystko zaczęło się od zamknięcia szkół. Pisowska zakonnica na pasach czyli Szumowski z tym drugim durniem Morawieckim wprowadzili w mojej ukochanej Polsce niewyobrażalny pierdolnik. Swoimi absurdalnymi zakazami i nakazami wkurwili ogromną część własnego elektoratu. Tych dwóch cymbałów nie zatrzymał Jarosław Kaczyński, a więc Naczelnik w pełni odpowiada za zbliżającą się nieuchronnie porażkę. Jarosław Kaczyński odpowiada za to, że Morawiecki jest premierem, a debil/sadysta/geszefciarz Szumowski de facto rządzi krajem od 72 dni. Jarosław Kaczyński odpowiada za to, że radą mediów zarządza dwójka tępaków (Czabański i Lichocka), a TVP słusznie nazywana jest kurwizją. Andrzej Duda może mieć jeszcze minimalne nadzieje, że stanie się cud, ale to naprawdę topnieje w oczach. Smród jaki się będzie ciągnął za aferami rodziny Szumowskich, najidiotyczniejsze rzeczy jakie PiS odpierdala w polskim radiu i telewizji czy wypowiedzi Schreibera, które kojarzą się z sekretarzami KC PZPR – to wszystko się dzieje. Kolejne rzeczy takie jak "organizacja wesel" (jedno z większych skurwysyństw Szumowskiego) czy informacje o dwutygodniowej kwarantannie dla rodziny, która o paręset metrów pomyliła szlak i na chwilę wędrowała stroną słowacką – to wszystko idzie na konto PiS czyli Dudy. A kolejne debilizmy będą dochodzić każdego dnia do 12 lipca (II tura). Do tego pamiętajmy, że jak TVN zwęszy szanse Trzaskowskiego (już zwęszył) to poprowadzi kampanię jak należy. Jarosław Kaczyński tego nie dostrzega i 12 lipca będzie zszokowany wynikiem. Ostatnio wracam do słynnej debaty z 2007 roku i przypominam jak Tusk załatwił Naczelnika pytaniem o ceny jabłek. Przez 13 lat JK się nie zmienił nic a nic – on żyje w swoim świecie – polityki i w świecie swoich książek – nie zna realnego życia. Za niego robią zakupy, jego wożą, jemu sprzątają. Andrzej Duda miał wielkiego pecha, że dwóch imbecyli Szumowski i Morawiecki odpierdolili cyrk wszechczasów, a Jarosław (człowiek szlachetny, ale przez to, że żyje w swoim świecie to i odrealniony) skleja koalicję – że to trafiło się w terminie wyborczym.

  P.S. Nie ma co analizować, że podobny cyrk odwalają wszyscy poza Białorusią i Szwecją – ci inni nie mają w najbliższym czasie wyborów, a Andrzej Duda je ma.

 5. Niedawno przywołałem tutaj

  Niedawno przywołałem tutaj dla PiS cytat wzorowany na wypowiedzi Churchila do Chamberlaina po Monachium: "mieliście do wyboru kompromitację albo koalicję z Gowinem. Wybraliście kompromitację, a koalicji z Gowinem i tak nie będziecie mieli". Niestety chyba Kaczyński nie zauważył, jak został "wpuszczony w kanał" przez wirusowego zajoba i machlojki Gowina. Obecnie rzeczywiście dla PiS i Kaczyńskiego nie ma wyjścia nie tylko dobrego, ale nawet złego. Musi obecnie robić rzeczy rujnujące cały wieloletni dorobek PiS, bo cokolwiek innego byłoby jeszcze gorsze. Za chwilę ujawni się katastrofa ekonomiczna (mało kto zwraca uwagę, że frank szwajcarski nadal po 4,30, inne waluty podobnie). Z dnia na dzień coraz więcej ludzi rozumie jakiego zajoba im "władze" zaaplikowały i za moment ci ludzie się zbuntują, a tak zwane nastroje społeczne obrócą się przeciwko PiS. Kaczyński nadal robi dwa swoje typowe i kardynalne błędy: fatalną politykę kadrową, oraz lekceważenie siły i wpływu wrogich mediów. Zgadzam się z diagnozą, że bardzo źle to prognozuje PiS na najbliższą przyszłość. Niestety trafna jest również opinia, że gremia decydujące w PiS w ogóle tego nie biorą pod uwagę, a nawet wręcz to lekceważą. Tak zwany "twardy elektorat" PiS ciągle karmi się "wczorajszymi" sukcesami, nie rozumie jak zmieniły sie okoliczności i jak bardzo nasila się działalność wroga wobec PiS (czy to prawda, że Niemcy mianowali ambasadorem w Polsce byłego szefa BND? To byłb niezwykle znamienny fakt!). Nie wiem, czy Duda będzie w stanie sam przeprowadzić skuteczną kampanię, skoro chwilami będzie musiał działać wbrew PiS (skąd weźmie środki na tą kampanię?). W sumie obraz rzeczywiście dość niepokojący. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

  • Załamanie gospodarki może być

   Załamanie gospodarki może być dużo większe, niż wskazują dane o kursach walut czy ostatni spadek produkcji przemysłowej. Nie tylko Polska stanęła, ale także nasi odbiorcy. Jednak największe szkody porobił "zajob" w naszych głowach. Z narodu zwycięzców bardzo szybko zostaliśmy przemienieni w zastraszonych rabów. To się tak szybko nie odbuduje. Straty mogą być olbrzymie, w tym kilkudziesięcioprocentowe bezrobocie i kilkunastoprocentowy spadek PKB.

   Dobrze już było i dlatego trzeba było robić wybory w maju. Ale Szumowski zakazał…

 6. Niedawno przywołałem tutaj

  Niedawno przywołałem tutaj dla PiS cytat wzorowany na wypowiedzi Churchila do Chamberlaina po Monachium: "mieliście do wyboru kompromitację albo koalicję z Gowinem. Wybraliście kompromitację, a koalicji z Gowinem i tak nie będziecie mieli". Niestety chyba Kaczyński nie zauważył, jak został "wpuszczony w kanał" przez wirusowego zajoba i machlojki Gowina. Obecnie rzeczywiście dla PiS i Kaczyńskiego nie ma wyjścia nie tylko dobrego, ale nawet złego. Musi obecnie robić rzeczy rujnujące cały wieloletni dorobek PiS, bo cokolwiek innego byłoby jeszcze gorsze. Za chwilę ujawni się katastrofa ekonomiczna (mało kto zwraca uwagę, że frank szwajcarski nadal po 4,30, inne waluty podobnie). Z dnia na dzień coraz więcej ludzi rozumie jakiego zajoba im "władze" zaaplikowały i za moment ci ludzie się zbuntują, a tak zwane nastroje społeczne obrócą się przeciwko PiS. Kaczyński nadal robi dwa swoje typowe i kardynalne błędy: fatalną politykę kadrową, oraz lekceważenie siły i wpływu wrogich mediów. Zgadzam się z diagnozą, że bardzo źle to prognozuje PiS na najbliższą przyszłość. Niestety trafna jest również opinia, że gremia decydujące w PiS w ogóle tego nie biorą pod uwagę, a nawet wręcz to lekceważą. Tak zwany "twardy elektorat" PiS ciągle karmi się "wczorajszymi" sukcesami, nie rozumie jak zmieniły sie okoliczności i jak bardzo nasila się działalność wroga wobec PiS (czy to prawda, że Niemcy mianowali ambasadorem w Polsce byłego szefa BND? To byłb niezwykle znamienny fakt!). Nie wiem, czy Duda będzie w stanie sam przeprowadzić skuteczną kampanię, skoro chwilami będzie musiał działać wbrew PiS (skąd weźmie środki na tą kampanię?). W sumie obraz rzeczywiście dość niepokojący. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

  • Załamanie gospodarki może być

   Załamanie gospodarki może być dużo większe, niż wskazują dane o kursach walut czy ostatni spadek produkcji przemysłowej. Nie tylko Polska stanęła, ale także nasi odbiorcy. Jednak największe szkody porobił "zajob" w naszych głowach. Z narodu zwycięzców bardzo szybko zostaliśmy przemienieni w zastraszonych rabów. To się tak szybko nie odbuduje. Straty mogą być olbrzymie, w tym kilkudziesięcioprocentowe bezrobocie i kilkunastoprocentowy spadek PKB.

   Dobrze już było i dlatego trzeba było robić wybory w maju. Ale Szumowski zakazał…

 7. naiwny ten kto uważa, że

  naiwny ten kto uważa, że kluczowe decyzje polityczne dotyczące Polski są podejmowane u nas. Jest geopolityka i "zajob" centralnie sterowane. Morawiecki, a potem Szumowski są delegowani. O ile Morawiecki jest w porządku jako Polak, to ten drugi jest umoczony w mafii wokół Ministerstwa zdrowia rodem jeszcze z PRL

  • … o co chodzi z PAD, wgląda

   … o co chodzi z PAD, wgląda na to, że nikt go nie chce, oprócz Suwerena? Wydaje mi się, że stawką przesunięcia wyborów nie jest Czaskowski, ale odsunięcie PAD od władzy? To już kiedyś było, 5 lat trawała operacja odsunięcie Tow. Gierka od władzy, dwa lata trzeba było po tym sprzątać. Wydaje się, że PIS oddał/sprzedał AD. 

 8. naiwny ten kto uważa, że

  naiwny ten kto uważa, że kluczowe decyzje polityczne dotyczące Polski są podejmowane u nas. Jest geopolityka i "zajob" centralnie sterowane. Morawiecki, a potem Szumowski są delegowani. O ile Morawiecki jest w porządku jako Polak, to ten drugi jest umoczony w mafii wokół Ministerstwa zdrowia rodem jeszcze z PRL

  • … o co chodzi z PAD, wgląda

   … o co chodzi z PAD, wgląda na to, że nikt go nie chce, oprócz Suwerena? Wydaje mi się, że stawką przesunięcia wyborów nie jest Czaskowski, ale odsunięcie PAD od władzy? To już kiedyś było, 5 lat trawała operacja odsunięcie Tow. Gierka od władzy, dwa lata trzeba było po tym sprzątać. Wydaje się, że PIS oddał/sprzedał AD. 

 9. Przypisujecie Kaczyńskiemu

  Przypisujecie Kaczyńskiemu różne rzeczy, a on po prawdzie gra tak, jak mu pozwalają. Przecież do przewidzenia  było, że Niemcy i Rosja nie oddadzą pola, że uaktywnią swoją agenturę, że użyją wszystkich chwytów, w tym nieczystych, aby znowu było po staremu. To pokłosie tego, że w czasie i po wojnie wyrżnięto nam praktycznie elity do zera. To z czego teraz stworzyć klasę polityczną ? W każdym ugrupowaniu, w tym także w PIS-ie, pełno jest takich Trzaskowskich, Sikorskich i innych wszelkiej maści karierowiczów. Do tego dochodzi nasza kłótliwość, zadufanie i brak współpracy. Trzeba do tego podejść spokojnie, robić swoje i patrzeć, co się będzie działo. Jeśli wygra opozycja, to trudno, mamy totalnie w dupę. A może my Polacy, nie umiemy żyć bez w dupę. Może to taki nasz narodowy sport 🙂

 10. Przypisujecie Kaczyńskiemu

  Przypisujecie Kaczyńskiemu różne rzeczy, a on po prawdzie gra tak, jak mu pozwalają. Przecież do przewidzenia  było, że Niemcy i Rosja nie oddadzą pola, że uaktywnią swoją agenturę, że użyją wszystkich chwytów, w tym nieczystych, aby znowu było po staremu. To pokłosie tego, że w czasie i po wojnie wyrżnięto nam praktycznie elity do zera. To z czego teraz stworzyć klasę polityczną ? W każdym ugrupowaniu, w tym także w PIS-ie, pełno jest takich Trzaskowskich, Sikorskich i innych wszelkiej maści karierowiczów. Do tego dochodzi nasza kłótliwość, zadufanie i brak współpracy. Trzeba do tego podejść spokojnie, robić swoje i patrzeć, co się będzie działo. Jeśli wygra opozycja, to trudno, mamy totalnie w dupę. A może my Polacy, nie umiemy żyć bez w dupę. Może to taki nasz narodowy sport 🙂

 11. Sprawa “spółek Szumowskiego”

  Sprawa "spółek Szumowskiego" będzie wracała jak bumerang, ilekroć ktoś będzie sprawę odrzucał. Dlaczego jest tyle tych spółek, a nie jeden polski mega koncern farmaceutyczny? Więcej spółek to więcej (ilościowo) grantów? Czy o te same granty startowały inne krajowe spółki? Czy tytuły grantów były dedykowane pod "spółki Szumowskiego"? Dlaczego dla Szumowskiego lepsza była praca w Ministerstwie Nauki i Ministerstwie Zdrowia za marne "naście" tysięcy, a nie w świetnie prosperujących firmach farmaceutycznych? Ile oficjalnie zarabiają jego żona i brat w poszczególnych firmach? Pewnie tyle co Pan Minister, ale razy 10.

  Edit. Prev.14,40

  Info wyczytane przed momentem w sieci: "Brat Szumowskiego był w komisjach, które oceniały wnioski jego firmy o dotacje z NCBR. Spółka dostała 43 mln zł".

 12. Sprawa “spółek Szumowskiego”

  Sprawa "spółek Szumowskiego" będzie wracała jak bumerang, ilekroć ktoś będzie sprawę odrzucał. Dlaczego jest tyle tych spółek, a nie jeden polski mega koncern farmaceutyczny? Więcej spółek to więcej (ilościowo) grantów? Czy o te same granty startowały inne krajowe spółki? Czy tytuły grantów były dedykowane pod "spółki Szumowskiego"? Dlaczego dla Szumowskiego lepsza była praca w Ministerstwie Nauki i Ministerstwie Zdrowia za marne "naście" tysięcy, a nie w świetnie prosperujących firmach farmaceutycznych? Ile oficjalnie zarabiają jego żona i brat w poszczególnych firmach? Pewnie tyle co Pan Minister, ale razy 10.

  Edit. Prev.14,40

  Info wyczytane przed momentem w sieci: "Brat Szumowskiego był w komisjach, które oceniały wnioski jego firmy o dotacje z NCBR. Spółka dostała 43 mln zł".

 13. To nie system wyborczy. W

  To nie system wyborczy. W polityce króluje selekcja negatywna, czym głupszy i nie ma szans w "normalnym" życiu, tym prędzej zmyka do polityki. Intelektualny, moralny i każdy inny próg wejścia jest bardzo niski. W polskiej polityce, poza paroma wyjątkami, nie ma ludzi, którzy by coś samodzielnie osiągnęli. Same szumowiny pokroju Nitrasa, Gasiuk-Pihowicz, Czarnecki, itp. Ja się zastanawiam nad inną rzeczą. Ludzie pod rządami PIS-u, mimo wszystko, posmakowali troszkę dobrobytu, troszkę "zamożności", innego traktowania. Czy pozwolą, aby im to zabrano, jak do władzy dojdzie opozycja.

 14. To nie system wyborczy. W

  To nie system wyborczy. W polityce króluje selekcja negatywna, czym głupszy i nie ma szans w "normalnym" życiu, tym prędzej zmyka do polityki. Intelektualny, moralny i każdy inny próg wejścia jest bardzo niski. W polskiej polityce, poza paroma wyjątkami, nie ma ludzi, którzy by coś samodzielnie osiągnęli. Same szumowiny pokroju Nitrasa, Gasiuk-Pihowicz, Czarnecki, itp. Ja się zastanawiam nad inną rzeczą. Ludzie pod rządami PIS-u, mimo wszystko, posmakowali troszkę dobrobytu, troszkę "zamożności", innego traktowania. Czy pozwolą, aby im to zabrano, jak do władzy dojdzie opozycja.

 15. Trudno się nie zgodzić z

  Trudno się nie zgodzić z większością tez zawartych w poprzednich komentarzach. Jest źle lub nawet bardzo źle. W sumie istnieją tylko dwa logiczne wyjaśnienia tego całego szaleństwa. Albo PiS dryfuje wpatrzony w lidera, którego obecna sytuacja przerasta, albo jest to gra pod wymianę kandydata. O ile pierwsza możliwość to zagrożenie dla Polski, to tej drugiej nawet bym przyklasnął. W sumie nie musimy się dalej męczyć z człowiekiem, który zamordował reformę sądownictwa.

 16. Trudno się nie zgodzić z

  Trudno się nie zgodzić z większością tez zawartych w poprzednich komentarzach. Jest źle lub nawet bardzo źle. W sumie istnieją tylko dwa logiczne wyjaśnienia tego całego szaleństwa. Albo PiS dryfuje wpatrzony w lidera, którego obecna sytuacja przerasta, albo jest to gra pod wymianę kandydata. O ile pierwsza możliwość to zagrożenie dla Polski, to tej drugiej nawet bym przyklasnął. W sumie nie musimy się dalej męczyć z człowiekiem, który zamordował reformę sądownictwa.

 17. Obejrzałem dziś sobie

  Obejrzałem dziś sobie wiadomości w TVN. Siedem pierwszych minut to jazda po Szumowskich i ich firmach. Tak pewnie będzie do wyborów. A najgorsze jest to, że mówili prawdę.

  I pytanie: czy po przeniesieniu własności spółek Szumowskiego Ministra na żonę, jakakolwiek spółka z udziałami żony lub współudziałami żony i brata otrzymała jakiś grant z MZ?

 18. Obejrzałem dziś sobie

  Obejrzałem dziś sobie wiadomości w TVN. Siedem pierwszych minut to jazda po Szumowskich i ich firmach. Tak pewnie będzie do wyborów. A najgorsze jest to, że mówili prawdę.

  I pytanie: czy po przeniesieniu własności spółek Szumowskiego Ministra na żonę, jakakolwiek spółka z udziałami żony lub współudziałami żony i brata otrzymała jakiś grant z MZ?

 19. Sprawy bieżące:

  Sprawy bieżące:

  1. W całym kraju trwają poszukiwania 30 milionów kart do głosowania w dniu 10 maja 2020.

  2. Właściciele samochodów alarmują, że również samochody na parkingach i miejscach postojowych parkują z zachowaniem dystansu społecznego, przez co zaczyna brakować miejsc parkingowych.

 20. Sprawy bieżące:

  Sprawy bieżące:

  1. W całym kraju trwają poszukiwania 30 milionów kart do głosowania w dniu 10 maja 2020.

  2. Właściciele samochodów alarmują, że również samochody na parkingach i miejscach postojowych parkują z zachowaniem dystansu społecznego, przez co zaczyna brakować miejsc parkingowych.