Reklama

Z różnych przyczyn dbam o to, żeby wszystko, co publikuje na temat WOŚP i Jerzego Owsiaka było wsparte, jak największą liczbą dokumentów i wiarygodnymi źródłami. Nie inaczej będzie i tym razem, chociaż zabraknie dokumentów i nawet nazwiska osoby, która zwróciła się do mnie ze swoją historią, to wszystkie zweryfikowane źródła są w moim posiadaniu, łącznie z danymi osobowymi i adresem Autora tekstu. Nim opublikuję kolejny przykład w jaki sposób działa Owsiak i jego fanatycy w dresach, pokażę kilka potwierdzonych aktów agresji, które zbudują właściwe tło. Wczoraj, pomimo blokady informacyjnej w głównych mediach, wielu ludzi zobaczyło, jak po trudnym pytaniu Owsiak poszczuł gorylami nie żadnego „prawicowego dziennikarza”, ale po prostu dziennikarza Michała Rachonia. Nie był to, ani pierwszy i zapewne nie będzie ostatni przejaw fizycznej agresji ze strony Owsiaka lub jego bojówkarzy. W 2003 roku Jerzy O. usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty, jeden dotyczył napaści na właściciela i zdemolowanie trzech straganów, drugi wywożenia nastolatków do lasu i zastraszenia. Na to są dokumenty i nawet wyroki sądu, ale wystarczy spojrzeć na opis zdarzeń na stronie portalu, który od lat pokazywał Owsiaka jako półboga:

Zielonogórska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko organizatorowi Przystanku Woodstock i jednocześnie szefowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurkowi O. – pisze “Trybuna”.

Prokuratura zarzuca mu zniszczenie straganu podczas sierpniowego koncertu w Żarach. Jurek O. miał zniszczyć trzy stoiska z okularami przeciwsłonecznymi. Właściciel straganu szacuje straty na około tysiąc złotych. Według organizatorów, stragan stał nielegalnie, bo właściciel nie miał pozwolenia od fundacji na handlowanie podczas Przystanku – odnotowuje gazeta.

Zielonogórska prokuratura prowadzi jeszcze jedną sprawę, w którą zamieszany jest szef fundacji WOŚP. Zarzuca mu się wywiezienie do lasu grupy młodych ludzi, którzy nieodpowiednio zachowywali się podczas koncertów. Oskarżenia organizatora spowodowały, że koncert, na który co roku przyjeżdżało ponad 300 tys. młodych ludzi, więcej się nie odbędzie. Przynajmniej nie w Żarach i, z pewnością, nie na taką skalę – zauważa “Trybuna”.

Według niej, Jurek O. dziś występuje w koszulce z nadrukiem “Jestem woodstockowym chuliganem”, i ponoć produkcja t-shirtów ruszyła na masową skalę.

Źródło: http://m.onet.pl/wiadomosci,xqmbe

Drugim, wręcz modelowym „incydentem” jest pobicie dziennikarza przez “ochroniarzy” i zastraszanie przez samego Owsiaka. Chyba zaskoczę wszystkich, bo chodzi o dziennikarza TVN, nie Radia Maryja, czy TV Republika. Ponownie odsyłam do pełnej relacji zachęcając krótkim fragmentem:

Jak powiedział PAP Zakrzewski w wydzielonym miejscu jadł obiad z resztą ekipy. W pewnym momencie zauważyli, że kilku ochroniarzy prowadzi młodego mężczyznę. Wprowadzono go do białego namiotu. “Część namiotu uchyliła się i zobaczyliśmy jak ochroniarze biją chłopaka. Uderzali go pałką i kopali po całym ciele” – opowiadał Zakrzewski.

Dodał, że wysłał operatora po kamerę i policję a sam pobiegł do namiotu. Wtedy jeden z ochroniarzy uderzył go. “Otrzymałem cios w klatkę piersiową. Aż się wywróciłem” – mówił Zakrzewski. “Przybyłym na miejsce policjantom chłopak przyznał, że został pobity” – zaznaczył dziennikarz.

Tymczasem rzecznik lubuskiej policji powiedział PAP, że funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszenia o pobiciu przez ochroniarzy imprezy.

Później do ekipy TVN 24 podbiegł Jurek Owsiak. “Zerwał nam akredytacje i powiedział, że złamaliśmy regulamin” – powiedział producent PAP TVN 24. Dodał, że Owsiak nie reagował na żadne próby porozumienia. “W końcu krzyknął do nas: ‘to mój teren. Ja tu rządzę'” – przyznał producent.

Następnie ze sceny Owsiak krzyknął do prawie 400 tys. tłumu, że TVN złamał regulamin i jest tu “niepożądany”. Po tym oświadczeniu do samochodów ekipy TVN 24 podbiegali młodzi ludzie i wulgarnie wyzywali stojące tam osoby.

Te dwie historie z jednej strony pokazują, w jaki sposób Owsiak w pełnym poczuciu bezkarności funkcjonował przez blisko 25 lat, a z drugiej, jak łatwo udawało mu się robić „wariatów” i „hejterów”, ze wszystkich, których wystawiał dyspozycyjnym mediom na tacy. Proszę sobie zestawić w jedną całość schemat działania i wtedy łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie nawet po wielu latach nadal boją się głośno mówić o tym, co ich spotkało. Boją się ofiary Owsiaka i boją się świadkowie lub ludzie posiadający wiedzę, bo nie chcą podzielić losu ofiar. Mnie Owsiak nigdy nie przerażał, mnie Owsiak śmieszy, to jest mięczak, przerażony, zakompleksiony i niezrównoważony emocjonalnie mięczak, który zawsze się chował albo za mundurem ojca milicjanta albo za dresami swoich goryli. Mocny w gębie drobny cwaniaczek i gdyby nie dostał od resortu swoich zdań w najlepszym razie pompowałby dętki albo wylewał gipsowe krasnale. Biorę pełną odpowiedzialność karną i cywilną za tekst, który nie jest mój, ale jego autentyczność potwierdzam własnym nazwiskiem. Z archiwum Piotra Wielguckiego, format i treść oryginalna:

****

Witam,
na swoim blogu pisał Pan, że zbiera różne informacje o świętym Jurku.
Mogę opowiedzieć pewną historię która mi się przydarzyła kiedy znalazłem się przed jego obliczem.
W 2005 roku zdarzyło mi się być na Przystanku Woodstock, jako usprawiedliwienie mogę dodać, że miałem wtedy 17 lat. Wynikła wtedy taka sytuacja, że z kolegami nieco nabroiliśmy, chodziło o lekkie pobicie jednego osobnika, innego uczestnika. Wyglądało to tak, że został pogoniony przez pole namiotowe i dostał nieco mocniejszego klapsa. Nie było to nic chwalebnego, ale wydarzyło się, w tym wieku miewa się różne głupie pomysły. Kiedy uznaliśmy sprawę za zakończoną, po jakimś czasie pod parasole obok stoisk z piwem przyjechał niebieski patrol (w odróżnieniu od czerwonego, to wynajęta firma ochroniarska i raczej nie wyglądają jak niedożywieni studenci). Był z nimi również ten wyżej wspomniany który został uderzony. Wskazał na mnie więc dosyć sprawnie zostałem zakuty, i wrzucony do jakiegoś minivana czy tego typu auta na pakę z tyłu. Leżało tam już kilku innych, nie mam pojęcia za co. W każdym bądź razie wrzucali jednego na drugim, oczywiście kajdanki na nadgarstkach maksymalnie zaciśnięte co przy dużym ścisku i innym facecie na plecach było średnio przyjemne. Przy okazji oprócz mnie został zatrzymany inny chłopak, zupełnie przypadkowo, co się z nim później stało nie mam pojęcia.
W końcu wywieźli nas na zaplecze całej imprezy do swojego namiotu który miał chyba pełnić rolę miejsca przesłuchań. Tam mnie całkiem przyjemnie stłukli, wyrwali kolczyki z uszu i rzucili twarzą do ziemi.
Teoretycznie sprawa powinna się zakończyć i mógłbym wylecieć z imprezy lub trafić na komendę. Sprawa się jednak skomplikowała ponieważ ochroniarze (ciągle niebieski patrol) kiedy już kazali mi usiąść na ziemi stwierdzili, że znaleźli przy mnie narkotyki i pokazali małą torebkę strunową z lekko pomarańczowym proszkiem. W tym czasie w namiocie zjawił się sam Jurek, zapytał jedynie ile mam lat. Dwa razy się upewniał czy na pewno mam 17 lat po czym się ucieszył i stwierdził, że “przynajmniej odpowiem jak dorosły”.
Następnie spisanie danych i przekazanie policji, noc w areszcie, wyrok pół roku w zawieszeniu na trzy lata i 600 zł grzywny.

Nie miałbym do nikogo pretensji gdyby te narkotyki, amfetamina, mogły być znalezione przy mnie. Nie ma takiej możliwości. Oczywiście nie miałem na to żadnych dowodów (stąd też chcąc niechcąc przyznałem się do winy na komisariacie, zresztą nie miałem wtedy pojęcia jak z tego wybrnąć, dodatkowo dowiedziałem się, że zostali poinformowani rodzice, przeszukanie w domu itd.). Nigdy żadnych narkotyków przy sobie nie miałem, nie zażywałem ich ja ani żadna z osób z którymi tam byłem i tego jestem pewien. Na komisariacie oczywiście robiono mi test, wynik był negatywny. Na znalezionej torebce nie było żadnych odcisków palców.
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego ta sprawa tak się potoczyła, czy ochroniarze chcieli sobie podnieść statystykę, czy pomysł tego typu metod poszedł z góry (na samej imprezie Owsiak w swoich przemówieniach co jakiś czas mówi ilu do tej pory zatrzymano dilerów na PW).

W historię oczywiście nie musi Pan wierzyć bo to tylko moje słowa, a o tym jakim bucem jest Owsiak nie muszę przekonywać. Jednak skoro Pan zbiera różne informacje postanowiłem dorzucić coś od siebie. Na marginesie dodam, że na komisariacie w Kostrzynie dowiedziałem się, że ze mną i tak nie było źle bo wcześniej przywieźli chłopaka ze złamaną nogą i jasno zasugerowali, że wiedzą co tamtejsza ochrona robi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w sądzie.

Reklama

64 KOMENTARZE

 1. a’propos
  w moich prywatnych rozmowach z wielu ludzmi;roznej daty;roznego statusu;roznego profilu postrzegania naszej rzeczywistosci..sa wsrod nich kolejarze ktorzy widzieli "radosna-pokojowa mlodziez w pociagach i autobusach pks-u..i inni.przebija jedno zdanko……..
  "owsiak juz jest skonczony..po tym numerze z red rachoniem przegial pale totalnie…
  ale tu jest problem…bo nadredaktor Zakowski dziekuje juraskowi za wielka postawe i za caly wosp..
  p.s.
  moglby pan dla mnie specjalnie wkleic tan filmik z łódstoku jak to jeden pan pije blotko w amoku??nie wiem czy to u pana bylo czy gdzies indziej to widzialem…
  ale i notabene.. z opowiadan "bylych łódstokowiczow" czesto przebrzmiewa opis tych dantejskich orgii seksualnych ..ludzi to opowiadajacy czesto milkna po kilku zdaniach swiadomi tego w czym brali udzial lub tylko byli obserwatorami…
  dziekuje i pozdrawiam..

 2. a’propos
  w moich prywatnych rozmowach z wielu ludzmi;roznej daty;roznego statusu;roznego profilu postrzegania naszej rzeczywistosci..sa wsrod nich kolejarze ktorzy widzieli "radosna-pokojowa mlodziez w pociagach i autobusach pks-u..i inni.przebija jedno zdanko……..
  "owsiak juz jest skonczony..po tym numerze z red rachoniem przegial pale totalnie…
  ale tu jest problem…bo nadredaktor Zakowski dziekuje juraskowi za wielka postawe i za caly wosp..
  p.s.
  moglby pan dla mnie specjalnie wkleic tan filmik z łódstoku jak to jeden pan pije blotko w amoku??nie wiem czy to u pana bylo czy gdzies indziej to widzialem…
  ale i notabene.. z opowiadan "bylych łódstokowiczow" czesto przebrzmiewa opis tych dantejskich orgii seksualnych ..ludzi to opowiadajacy czesto milkna po kilku zdaniach swiadomi tego w czym brali udzial lub tylko byli obserwatorami…
  dziekuje i pozdrawiam..

 3. Wielka Orkiestra Świątecznej
  Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy

  Tak wracając do wczorajszego wydarzenia w redaktorem Rachoniem to osobiste moje odczucie jest bardzo negatywne w stosunku do pozostałej części społeczności dziennikarskiej będącej na niniejszej konferencji. Nie wiem, może się nie znam, ale wydaje mi się że w takiej sytuacji to wszyscy obecni powinni zachować się solidarnie i opuścić tę imprezę dobrowolnie pozostawiając Owsiaka samego. To przecież dzięki tym mediom on miał szansę zaisnieć i wciąż isnieje w przestrzeni publicznej. Szczytem bezczelności zaimponował mi natomiast rzecznik TVP i gdybym owego zajścia nie widział to mógłbym uwierzyć w jego zarzuty.http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,17227624,Rzecznik_TVP_o_wyrzuceniu_dziennikarza__Ci__ktorzy.html
  http://niezalezna.pl/63057-zawodowa-solidarnosc-wg-tvp-rzecznik-stacji-atakuje-dziennikarza-tv-republika

 4. Wielka Orkiestra Świątecznej
  Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy

  Tak wracając do wczorajszego wydarzenia w redaktorem Rachoniem to osobiste moje odczucie jest bardzo negatywne w stosunku do pozostałej części społeczności dziennikarskiej będącej na niniejszej konferencji. Nie wiem, może się nie znam, ale wydaje mi się że w takiej sytuacji to wszyscy obecni powinni zachować się solidarnie i opuścić tę imprezę dobrowolnie pozostawiając Owsiaka samego. To przecież dzięki tym mediom on miał szansę zaisnieć i wciąż isnieje w przestrzeni publicznej. Szczytem bezczelności zaimponował mi natomiast rzecznik TVP i gdybym owego zajścia nie widział to mógłbym uwierzyć w jego zarzuty.http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,17227624,Rzecznik_TVP_o_wyrzuceniu_dziennikarza__Ci__ktorzy.html
  http://niezalezna.pl/63057-zawodowa-solidarnosc-wg-tvp-rzecznik-stacji-atakuje-dziennikarza-tv-republika

 5. bardzo mocny wpis rzucajacy nowe swiatlo na metody dzialania
  Owsiaka,

  z nagrania z incydentu na konferencji prasowej Owsiaka krotko przystrzyzony 'osilek' w dresie w pewnym momencie przyznaje dziennikarzowi, ze jest z policji. Powstaje wiec pytanie czy to prawda a jesli nie to czy to nie naduzycie prawa takie podawanie sie za sluzbe porzadkowa jesli jest sie tylko ochroniarzem Owsiaka? 
  – pan jest z policji czy skad?
  – pada odpowiedz: – tak, tak..
  – to prosze legitymacje mi pokazac..

  1 minuta i kolejne:
  http://www.youtube.com/embed/xXPrX8pio8I

 6. bardzo mocny wpis rzucajacy nowe swiatlo na metody dzialania
  Owsiaka,

  z nagrania z incydentu na konferencji prasowej Owsiaka krotko przystrzyzony 'osilek' w dresie w pewnym momencie przyznaje dziennikarzowi, ze jest z policji. Powstaje wiec pytanie czy to prawda a jesli nie to czy to nie naduzycie prawa takie podawanie sie za sluzbe porzadkowa jesli jest sie tylko ochroniarzem Owsiaka? 
  – pan jest z policji czy skad?
  – pada odpowiedz: – tak, tak..
  – to prosze legitymacje mi pokazac..

  1 minuta i kolejne:
  http://www.youtube.com/embed/xXPrX8pio8I

 7. Przepraszam, że nie na temat
  ale w tym roku nie widzę tej potwornie drogiej zabawki nabytej w Orange County Choppers, przy odbiorze, której tak rzucał mięsem  (taki milicyjny zachwyt), że ciągle pikało … można było to podziwiać na Discovery chyba … Pomyślałam wtedy, że już zupełnie sra forą i w dupie ma te "dzieciaczki", którym ona na leczenie potrzebna …

  http://aukcje.wosp.org.pl/amerykanski-chopper-do-wylicytowania-na-rok-i683319

  Kosztuje taki z 50 000 dolców a zebrał tutaj może przez trzy lata ze 200 000 złotych, teraz sobie jakiś kolega na patrol pożyczył?

  Wszystko jasne, to Złoty Melon sprzedawał choppera.

  http://aukcje.wosp.org.pl/amerykanski-chopper-do-wylicytowania-na-rok-i683319
  Kolejny złoty melon … Teraz LOT, któremu trzeba z budżetu dokładać forsy daje Melonowi na aukcję:
  http://aukcje.wosp.org.pl/voucher-na-symulator-boeinga-787-dreamliner-i1271131

  • Pewnie go guru rozpiździł, lub któryś z jego przydupasów
   Takie coś nie za bardzo nadaje się do poruszania, jest raczej do podziwiania, chociaż mnie osobiście choppery wyjątkowo się nie podobają!
   Siadając na tego typu moto, technikę jazdy trzeba mieć porządnie opanowaną. Jeśli się myśli, że potrafi się dobrze jeździć, taka maszyna dość szybko obnaża brak umiejętności i tu najprawdopodobniej zostały one właśnie zweryfikowane 🙂

 8. Przepraszam, że nie na temat
  ale w tym roku nie widzę tej potwornie drogiej zabawki nabytej w Orange County Choppers, przy odbiorze, której tak rzucał mięsem  (taki milicyjny zachwyt), że ciągle pikało … można było to podziwiać na Discovery chyba … Pomyślałam wtedy, że już zupełnie sra forą i w dupie ma te "dzieciaczki", którym ona na leczenie potrzebna …

  http://aukcje.wosp.org.pl/amerykanski-chopper-do-wylicytowania-na-rok-i683319

  Kosztuje taki z 50 000 dolców a zebrał tutaj może przez trzy lata ze 200 000 złotych, teraz sobie jakiś kolega na patrol pożyczył?

  Wszystko jasne, to Złoty Melon sprzedawał choppera.

  http://aukcje.wosp.org.pl/amerykanski-chopper-do-wylicytowania-na-rok-i683319
  Kolejny złoty melon … Teraz LOT, któremu trzeba z budżetu dokładać forsy daje Melonowi na aukcję:
  http://aukcje.wosp.org.pl/voucher-na-symulator-boeinga-787-dreamliner-i1271131

  • Pewnie go guru rozpiździł, lub któryś z jego przydupasów
   Takie coś nie za bardzo nadaje się do poruszania, jest raczej do podziwiania, chociaż mnie osobiście choppery wyjątkowo się nie podobają!
   Siadając na tego typu moto, technikę jazdy trzeba mieć porządnie opanowaną. Jeśli się myśli, że potrafi się dobrze jeździć, taka maszyna dość szybko obnaża brak umiejętności i tu najprawdopodobniej zostały one właśnie zweryfikowane 🙂

  • Zastanawiam się czy to wina jakiś zmian w zarządzie
   Zastanawiam się czy to wina jakiś zmian w zarządzie Trójki, czy ona zawsze taka obłudna była, a ja na tę obłudę się nabierałem. Na Trójce tylko muzyka pozostała dobra. Przestałem ich słuchać odkąd mocno zaangażowali się w poparcie różowej akcji gazety wybiórczej i bronka, z profancją symboli narodowych włącznie.

  • Zastanawiam się czy to wina jakiś zmian w zarządzie
   Zastanawiam się czy to wina jakiś zmian w zarządzie Trójki, czy ona zawsze taka obłudna była, a ja na tę obłudę się nabierałem. Na Trójce tylko muzyka pozostała dobra. Przestałem ich słuchać odkąd mocno zaangażowali się w poparcie różowej akcji gazety wybiórczej i bronka, z profancją symboli narodowych włącznie.

  • No właśnie to jest jeden z
   No właśnie to jest jeden z wyznaczników marnego końca Owsiaka. Kiedyś to by zapytali premiera na konferencji,. prezydent by się wypowiedział i 10 minut w głównym wydaniu “Dziennika”. A teraz telewizja śniadaniowa i nawet ja tego nie obejrzę, bo zwykle o 2.00 idę spać i o tej porze przewracam się z boku na bok.

  • No właśnie to jest jeden z
   No właśnie to jest jeden z wyznaczników marnego końca Owsiaka. Kiedyś to by zapytali premiera na konferencji,. prezydent by się wypowiedział i 10 minut w głównym wydaniu “Dziennika”. A teraz telewizja śniadaniowa i nawet ja tego nie obejrzę, bo zwykle o 2.00 idę spać i o tej porze przewracam się z boku na bok.

 9. Sprawa jest złożona…niestety.
  Zacznę może od tego, że to co robi pan Piotr jest niczym więcej niz społecznym  deciennikarstwem śledczym. Jest to dla mnie jeden z istotnych elementów, czy też przejawów w funcjonowaniu NORMALNEGOspołeczeństwa obywatelskiego w którym panuje zasada wolności w  wyrażaniu opini, pluralizm i przejżystość. Niestety to co sie dzieje z WOŚP-em, uzmysławia mi tylko ,że zmierzamy w stronę Białorusi a i to nie koniecznie musi być stacja końcowa.
  Z roku na rok uważam jest coraz gorzej jeśli chodzi o narastające podziały w naszym narodzie.Sprawa Jurasa jest li wyłacznie papierkiem lakmusowym owej sytuacji czy też może  procesu dezintegracji.
  Jurka Owsiaka nigdy nie trawiłem a będąc poniekąd zwiazany z graniem muzyki alternatywnej w latach 90'  był on zawsze dla mnie synonimem dywersanta przerabiającego jakby nie było pewną kontestacje ludzi organizujących sie wokół muzyki nieazależnej  na zabawę i takie światopogladowe "disco polo".
  Była  taka sytuacja w Krakowie na poczatku lat 2000 kiedy policja pobiła brutalnie uczestników koncertu na miasteczku studenckim zorganizowanym w ramach WOŚP; strzelali bez powodu gómowymi kulami do ludzi z odległości paru metrów.Naprawde wiele osób było ciężko rannych a powodem interwencji było to, że dwóch chłopaków staneło w obronie kolegi bitego przez karków z  ochrony klubu .  Całe zajście zostało udowkumentowane przez zagraniczną ekipę filmową, która kreciła film o jednym z występujących tam zespołów. Na filmie było widac jak wysoko postawiony  policjant w cywilu ( został zidentyfikowany) kopie po brzuchu  dziewczynę ciagnięta przez innych mundurowych funcjonariuszy po ziemi . Organizatorzy koncertu  próbowali zainteresować tymi nagraniami zarówno media, miedzy innymi Wyborcza jak i samego Jurasa .
  Jak myśłicie drodzy państwo, jaki był odzew?
  Ano taki sam jak reszty uczestników i dziennikarzy w stosunkun do incydentu z Rachoniem  na konferencji Jurka-ŻADEN!
  Dlatego Jurek się nie skończy podobnie jak Lech Wałesa i wielu innych, ponieważ są oni beneficjentami ale tez współtwórcami pewnego układu w którym zbyt wielu ludziom jest bardzo dobrze żeby nie powiedzić "europejsko " zwłąszca jeśli chodzi o zarobki . A na domiar złego pojęcie moralności i sensu pewnych ustaleń społecznych w ramach których  buduje sięzdrowe relacje w państwie i narodzie dla wielu ludzi nie mają ŻADNEGO znaczenia. Przerażające są dla mnie w swej logice argumenty, że niech kradnie i naciąga państwo , bo jak by go nie było to by nie było tego sprzetu dla dzieci.
  Jest to oczywiście dla mnie dysfunkcja w sposobie myśłenia o wartościach,niestety w kontekście kondycji polskiej służby zdrowia jest to argumentbardzo emocjonalny  z którym niestety w daszej   perspektywie przegra " kampania" Piotra Wielguckiego . Dzisiaj w wiadomościach pokazywano szpital w Prokocimi gdzie uratowano z hipotermi małego Adasia.Wwypowiadał sie dyrektor szpitala i mówił o tragicznej kondycji finansowej tej placówki a później pojawił się pan….który siedział koło Jurka na owej sławetnej konferencji z Rachoniem.W migawkach pokazywano sale szpitalne i sprzęt do ratowania dzieci. Wnioski proszę wyciągnąć samemu.
  Moim zdaniem sytuacja jest niestety taka,że zamiast dązyć do wyjaśniania afer,  i wsadzania oszustów do więzienia wszyscy będa wybierali mniejsze zło. Jesteśmy tak naprawdę zakładnikami pewnej strategii  postawionymi w bardzo obrzydliwej sytuacji jako społeczeństwo.Jurek nie jest dlatego królem żebraków, ponieważ wysyła dzieci na ulicę ale dlatego , iż państwo polskie doprowadziło do tego, że uznani kardiolodzy z tytułami profesorskimi pzrychodą do niego na żebry.  A nasze ZUS-y służą za odprawy dla prezesów sopółek skarbu państwa i okrązaniu przez Sikorskiego pięć razy w roku globu  ziemskiego samochodem.
  Jakie jest wyjście?
  Szukajmy, pod zaborami powstawało tez wiele ważnych dla Polski inicjatyw. 
  A Matce Kurce powodzenia w walce o zasady!
   
   

 10. Sprawa jest złożona…niestety.
  Zacznę może od tego, że to co robi pan Piotr jest niczym więcej niz społecznym  deciennikarstwem śledczym. Jest to dla mnie jeden z istotnych elementów, czy też przejawów w funcjonowaniu NORMALNEGOspołeczeństwa obywatelskiego w którym panuje zasada wolności w  wyrażaniu opini, pluralizm i przejżystość. Niestety to co sie dzieje z WOŚP-em, uzmysławia mi tylko ,że zmierzamy w stronę Białorusi a i to nie koniecznie musi być stacja końcowa.
  Z roku na rok uważam jest coraz gorzej jeśli chodzi o narastające podziały w naszym narodzie.Sprawa Jurasa jest li wyłacznie papierkiem lakmusowym owej sytuacji czy też może  procesu dezintegracji.
  Jurka Owsiaka nigdy nie trawiłem a będąc poniekąd zwiazany z graniem muzyki alternatywnej w latach 90'  był on zawsze dla mnie synonimem dywersanta przerabiającego jakby nie było pewną kontestacje ludzi organizujących sie wokół muzyki nieazależnej  na zabawę i takie światopogladowe "disco polo".
  Była  taka sytuacja w Krakowie na poczatku lat 2000 kiedy policja pobiła brutalnie uczestników koncertu na miasteczku studenckim zorganizowanym w ramach WOŚP; strzelali bez powodu gómowymi kulami do ludzi z odległości paru metrów.Naprawde wiele osób było ciężko rannych a powodem interwencji było to, że dwóch chłopaków staneło w obronie kolegi bitego przez karków z  ochrony klubu .  Całe zajście zostało udowkumentowane przez zagraniczną ekipę filmową, która kreciła film o jednym z występujących tam zespołów. Na filmie było widac jak wysoko postawiony  policjant w cywilu ( został zidentyfikowany) kopie po brzuchu  dziewczynę ciagnięta przez innych mundurowych funcjonariuszy po ziemi . Organizatorzy koncertu  próbowali zainteresować tymi nagraniami zarówno media, miedzy innymi Wyborcza jak i samego Jurasa .
  Jak myśłicie drodzy państwo, jaki był odzew?
  Ano taki sam jak reszty uczestników i dziennikarzy w stosunkun do incydentu z Rachoniem  na konferencji Jurka-ŻADEN!
  Dlatego Jurek się nie skończy podobnie jak Lech Wałesa i wielu innych, ponieważ są oni beneficjentami ale tez współtwórcami pewnego układu w którym zbyt wielu ludziom jest bardzo dobrze żeby nie powiedzić "europejsko " zwłąszca jeśli chodzi o zarobki . A na domiar złego pojęcie moralności i sensu pewnych ustaleń społecznych w ramach których  buduje sięzdrowe relacje w państwie i narodzie dla wielu ludzi nie mają ŻADNEGO znaczenia. Przerażające są dla mnie w swej logice argumenty, że niech kradnie i naciąga państwo , bo jak by go nie było to by nie było tego sprzetu dla dzieci.
  Jest to oczywiście dla mnie dysfunkcja w sposobie myśłenia o wartościach,niestety w kontekście kondycji polskiej służby zdrowia jest to argumentbardzo emocjonalny  z którym niestety w daszej   perspektywie przegra " kampania" Piotra Wielguckiego . Dzisiaj w wiadomościach pokazywano szpital w Prokocimi gdzie uratowano z hipotermi małego Adasia.Wwypowiadał sie dyrektor szpitala i mówił o tragicznej kondycji finansowej tej placówki a później pojawił się pan….który siedział koło Jurka na owej sławetnej konferencji z Rachoniem.W migawkach pokazywano sale szpitalne i sprzęt do ratowania dzieci. Wnioski proszę wyciągnąć samemu.
  Moim zdaniem sytuacja jest niestety taka,że zamiast dązyć do wyjaśniania afer,  i wsadzania oszustów do więzienia wszyscy będa wybierali mniejsze zło. Jesteśmy tak naprawdę zakładnikami pewnej strategii  postawionymi w bardzo obrzydliwej sytuacji jako społeczeństwo.Jurek nie jest dlatego królem żebraków, ponieważ wysyła dzieci na ulicę ale dlatego , iż państwo polskie doprowadziło do tego, że uznani kardiolodzy z tytułami profesorskimi pzrychodą do niego na żebry.  A nasze ZUS-y służą za odprawy dla prezesów sopółek skarbu państwa i okrązaniu przez Sikorskiego pięć razy w roku globu  ziemskiego samochodem.
  Jakie jest wyjście?
  Szukajmy, pod zaborami powstawało tez wiele ważnych dla Polski inicjatyw. 
  A Matce Kurce powodzenia w walce o zasady!
   
   

 11. Ciekawa sprawa
  Witam…. To mój pierwszy post na Twojej stronie:)…. Matko Kurka na wstępie chciałbym podziękowac i pogratulować za wytrwałośći i odwagę w walce z tą gnijącą organizacją. Piszę ten post bo zauważyłem w czasie prezentowania zajścia na ostatniej konferencji Prezia O jak wyrzucając dziennikarza TV Republika na zakończenie tej konferencji mr. "O" krzyczy, że jak ów dziennikarz był na przystanku woodstock to chciał pożyczyć od "O" pieniądze…. Ciekawa sprawa co pan O sobie wymyślił aby oczernić człowieka… Przejżyj dokładnie nagrania z tego zajścia… Pozdrawiam 

  • ciekawsze..
   Ciekawszą sprawą jest sam sposób dokonywania zakupów przez Owsiaka. Idę o zakład, bo nie mogłem tego sprawdzić niestety bo na stronie WOŚP nie ma takich informacji – może Matce się to jakoś uda ustalić, że cena sprzętu, który zakupuje Owsiak od firm medycznych, jest delikatnie mówiąc zawyżona. Dlaczego? Zagadka. Po co kupować sprzęt za nieswoje pieniądze po zawyżonej cenie? To tylko moja hipoteza – może ktoś inny, np. związany lub tylko wyznaczony przez WOŚP kupuje już za swoje pieniądze sprzęt po zaniżonych cenach – do swoich prywatnych klinik, na swoje wyposażenie lub zwyczajnie nimi handluje? 
   to tylko przypuszczenie, choć nie pozbawione sensu, bo w jaki inny logiczny sposób uzasadnić płacenie za coś drożej niż trzeba?
   pozdrawiam Matkę i wszystkich, którzy nie boją się płynąć pod prąd:)

   • Owsiak musi siedziec w tym po uszy …
    myslal, ze jest bogiem, nietykalnym, ze MK zamknie usta wyrokiem skazujacym i zrobi mu kartoteke.
    Mam nadzieje, ze poznamy skale nieprawdidlowosci i naduzyc tego komunistycznego tworu z Owsiakiem na czele. Trzeba tylko wytrwale o tym pisac przytaczajac fakty i liczby zeby ludzi wyleczyc z mitomanii wielkiego filantropa. Filantrop to jest Bill Gates :  sam sie dorobil majatku a teraz zajmuje sie dobroczynnoscia z tego co wypracowal, ale Owsiak ktory wyciaga lape po cudze..? i jeszcze wyrzuca dziennikarza ktory zadaje pytania o uczciwosc?. 
    Piotrze, dokoncz to!, Juz cieszysz sie szacunkiem calej prawicy, kazdego uczciwego Polaka.

    ps. zachecam do linkowania tego blogu, zwlaszcza teraz w kontekscie majacej sie odbyc WOSP. Portal zyska wyzsza klikalnosc a MK wieksza sile razenia czytany przez jeszcze wiecej osob.

 12. Ciekawa sprawa
  Witam…. To mój pierwszy post na Twojej stronie:)…. Matko Kurka na wstępie chciałbym podziękowac i pogratulować za wytrwałośći i odwagę w walce z tą gnijącą organizacją. Piszę ten post bo zauważyłem w czasie prezentowania zajścia na ostatniej konferencji Prezia O jak wyrzucając dziennikarza TV Republika na zakończenie tej konferencji mr. "O" krzyczy, że jak ów dziennikarz był na przystanku woodstock to chciał pożyczyć od "O" pieniądze…. Ciekawa sprawa co pan O sobie wymyślił aby oczernić człowieka… Przejżyj dokładnie nagrania z tego zajścia… Pozdrawiam 

  • ciekawsze..
   Ciekawszą sprawą jest sam sposób dokonywania zakupów przez Owsiaka. Idę o zakład, bo nie mogłem tego sprawdzić niestety bo na stronie WOŚP nie ma takich informacji – może Matce się to jakoś uda ustalić, że cena sprzętu, który zakupuje Owsiak od firm medycznych, jest delikatnie mówiąc zawyżona. Dlaczego? Zagadka. Po co kupować sprzęt za nieswoje pieniądze po zawyżonej cenie? To tylko moja hipoteza – może ktoś inny, np. związany lub tylko wyznaczony przez WOŚP kupuje już za swoje pieniądze sprzęt po zaniżonych cenach – do swoich prywatnych klinik, na swoje wyposażenie lub zwyczajnie nimi handluje? 
   to tylko przypuszczenie, choć nie pozbawione sensu, bo w jaki inny logiczny sposób uzasadnić płacenie za coś drożej niż trzeba?
   pozdrawiam Matkę i wszystkich, którzy nie boją się płynąć pod prąd:)

   • Owsiak musi siedziec w tym po uszy …
    myslal, ze jest bogiem, nietykalnym, ze MK zamknie usta wyrokiem skazujacym i zrobi mu kartoteke.
    Mam nadzieje, ze poznamy skale nieprawdidlowosci i naduzyc tego komunistycznego tworu z Owsiakiem na czele. Trzeba tylko wytrwale o tym pisac przytaczajac fakty i liczby zeby ludzi wyleczyc z mitomanii wielkiego filantropa. Filantrop to jest Bill Gates :  sam sie dorobil majatku a teraz zajmuje sie dobroczynnoscia z tego co wypracowal, ale Owsiak ktory wyciaga lape po cudze..? i jeszcze wyrzuca dziennikarza ktory zadaje pytania o uczciwosc?. 
    Piotrze, dokoncz to!, Juz cieszysz sie szacunkiem calej prawicy, kazdego uczciwego Polaka.

    ps. zachecam do linkowania tego blogu, zwlaszcza teraz w kontekscie majacej sie odbyc WOSP. Portal zyska wyzsza klikalnosc a MK wieksza sile razenia czytany przez jeszcze wiecej osob.