Agresja, przemoc fizyczna i bandyckie metody Jerzego Owsiaka!

Prześlij dalej:

Z różnych przyczyn dbam o to, żeby wszystko, co publikuje na temat WOŚP i Jerzego Owsiaka było wsparte, jak największą liczbą dokumentów i wiarygodnymi źródłami. Nie inaczej będzie i tym razem, chociaż zabraknie dokumentów i nawet nazwiska osoby, która zwróciła się do mnie ze swoją historią, to wszystkie zweryfikowane źródła są w moim posiadaniu, łącznie z danymi osobowymi i adresem Autora tekstu. Nim opublikuję kolejny przykład w jaki sposób działa Owsiak i jego fanatycy w dresach, pokażę kilka potwierdzonych aktów agresji, które zbudują właściwe tło. Wczoraj, pomimo blokady informacyjnej w głównych mediach, wielu ludzi zobaczyło, jak po trudnym pytaniu Owsiak poszczuł gorylami nie żadnego „prawicowego dziennikarza”, ale po prostu dziennikarza Michała Rachonia. Nie był to, ani pierwszy i zapewne nie będzie ostatni przejaw fizycznej agresji ze strony Owsiaka lub jego bojówkarzy. W 2003 roku Jerzy O. usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty, jeden dotyczył napaści na właściciela i zdemolowanie trzech straganów, drugi wywożenia nastolatków do lasu i zastraszenia. Na to są dokumenty i nawet wyroki sądu, ale wystarczy spojrzeć na opis zdarzeń na stronie portalu, który od lat pokazywał Owsiaka jako półboga:

Zielonogórska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko organizatorowi Przystanku Woodstock i jednocześnie szefowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurkowi O. - pisze "Trybuna".

Prokuratura zarzuca mu zniszczenie straganu podczas sierpniowego koncertu w Żarach. Jurek O. miał zniszczyć trzy stoiska z okularami przeciwsłonecznymi. Właściciel straganu szacuje straty na około tysiąc złotych. Według organizatorów, stragan stał nielegalnie, bo właściciel nie miał pozwolenia od fundacji na handlowanie podczas Przystanku - odnotowuje gazeta.

Zielonogórska prokuratura prowadzi jeszcze jedną sprawę, w którą zamieszany jest szef fundacji WOŚP. Zarzuca mu się wywiezienie do lasu grupy młodych ludzi, którzy nieodpowiednio zachowywali się podczas koncertów. Oskarżenia organizatora spowodowały, że koncert, na który co roku przyjeżdżało ponad 300 tys. młodych ludzi, więcej się nie odbędzie. Przynajmniej nie w Żarach i, z pewnością, nie na taką skalę - zauważa "Trybuna".

Według niej, Jurek O. dziś występuje w koszulce z nadrukiem "Jestem woodstockowym chuliganem", i ponoć produkcja t-shirtów ruszyła na masową skalę.

Źródło: http://m.onet.pl/wiadomosci,xqmbe

Drugim, wręcz modelowym „incydentem” jest pobicie dziennikarza przez "ochroniarzy" i zastraszanie przez samego Owsiaka. Chyba zaskoczę wszystkich, bo chodzi o dziennikarza TVN, nie Radia Maryja, czy TV Republika. Ponownie odsyłam do pełnej relacji zachęcając krótkim fragmentem:

Jak powiedział PAP Zakrzewski w wydzielonym miejscu jadł obiad z resztą ekipy. W pewnym momencie zauważyli, że kilku ochroniarzy prowadzi młodego mężczyznę. Wprowadzono go do białego namiotu. "Część namiotu uchyliła się i zobaczyliśmy jak ochroniarze biją chłopaka. Uderzali go pałką i kopali po całym ciele" - opowiadał Zakrzewski.

Strony

42037 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy

  Tak wracając do wczorajszego wydarzenia w redaktorem Rachoniem to osobiste moje odczucie jest bardzo negatywne w stosunku do pozostałej części społeczności dziennikarskiej będącej na niniejszej konferencji. Nie wiem, może się nie znam, ale wydaje mi się że w takiej sytuacji to wszyscy obecni powinni zachować się solidarnie i opuścić tę imprezę dobrowolnie pozostawiając Owsiaka samego. To przecież dzięki tym mediom on miał szansę zaisnieć i wciąż isnieje w przestrzeni publicznej. Szczytem bezczelności zaimponował mi natomiast rzecznik TVP i gdybym owego zajścia nie widział to mógłbym uwierzyć w jego zarzuty.http://metro.ga...
  http://niezalez...

 2. 23 Finał WOŚP (11.01.2015), WOŚP - Niedziela 11.01.2015
  Czy zostanie uzbierana rekordowa suma (w PLN)(łączna kwota zgromadzona na koncie WOŚP i na aukcjach (aktualny rekord - 52.448 mln PLN) )
  12:00
  Tak 1.45 Nie 2.35
   

  Tak bardzo wierzą w możliwości kreatywnej księgowości WOSP, czy też tak bardzo nie wierzą w polskie społeczeństwo?

 3. avatar

  w moich prywatnych rozmowach z wielu ludzmi;roznej daty;roznego statusu;roznego profilu postrzegania naszej rzeczywistosci..sa wsrod nich kolejarze ktorzy widzieli "radosna-pokojowa mlodziez w pociagach i autobusach pks-u..i inni.przebija jedno zdanko........
  "owsiak juz jest skonczony..po tym numerze z red rachoniem przegial pale totalnie...
  ale tu jest problem...bo nadredaktor Zakowski dziekuje juraskowi za wielka postawe i za caly wosp..
  p.s.
  moglby pan dla mnie specjalnie wkleic tan filmik z łódstoku jak to jeden pan pije blotko w amoku??nie wiem czy to u pana bylo czy gdzies indziej to widzialem...
  ale i notabene.. z opowiadan "bylych łódstokowiczow" czesto przebrzmiewa opis tych dantejskich orgii seksualnych ..ludzi to opowiadajacy czesto milkna po kilku zdaniach swiadomi tego w czym brali udzial lub tylko byli obserwatorami...
  dziekuje i pozdrawiam..

 4. Owsiaka,

  z nagrania z incydentu na konferencji prasowej Owsiaka krotko przystrzyzony 'osilek' w dresie w pewnym momencie przyznaje dziennikarzowi, ze jest z policji. Powstaje wiec pytanie czy to prawda a jesli nie to czy to nie naduzycie prawa takie podawanie sie za sluzbe porzadkowa jesli jest sie tylko ochroniarzem Owsiaka? 
  - pan jest z policji czy skad?
  - pada odpowiedz: - tak, tak..
  - to prosze legitymacje mi pokazac..

  1 minuta i kolejne:
  http://www.youtube.com/embed/xXPrX8pio8I

 5. i temu podobne metody w stosunku do osób nieletnich, to są ZOMO-wskie metody. Owsiak te metody wyniósł z domu rodzinnego. 

 6. Wśród intytucji, którym WOŚP gotowa jest przekazać wszelkie potrzebne dokumentacje, nie wymieniono jednak Sądów.

  http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/oswiadczenie_zarzadu_fundacji_wosp_w_sprawie_przejrzystosci_orkiestry

 7. avatar

  Stare pi...e, na to się już tylko ostatnie szeregi "Pokojwego Patrolu" łapią.

 8. avatar

  Cóż, udowadniania przez WOŚP nieudowadnialnego (przejrzystość) odcinek 1344...
  Zwłaszcza, że apel jest skierowany do instytucji które akurat z tym kontrolowaniem WOŚP będą się ociągać o czym Owsiak wie...;)

 9. Tak jakby miał prawo tym instytucjom odmówić, gdyby chciały go skontrolować.

 10. Cześć

  Czy Daimler Niemcy udzielił komuś jakiejkolwiek odpowiedzi, czy też wiadomości potraktowali jako spam?

 11. Strony