Agresja, przemoc fizyczna i bandyckie metody Jerzego Owsiaka!

Prześlij dalej:

Z różnych przyczyn dbam o to, żeby wszystko, co publikuje na temat WOŚP i Jerzego Owsiaka było wsparte, jak największą liczbą dokumentów i wiarygodnymi źródłami. Nie inaczej będzie i tym razem, chociaż zabraknie dokumentów i nawet nazwiska osoby, która zwróciła się do mnie ze swoją historią, to wszystkie zweryfikowane źródła są w moim posiadaniu, łącznie z danymi osobowymi i adresem Autora tekstu. Nim opublikuję kolejny przykład w jaki sposób działa Owsiak i jego fanatycy w dresach, pokażę kilka potwierdzonych aktów agresji, które zbudują właściwe tło. Wczoraj, pomimo blokady informacyjnej w głównych mediach, wielu ludzi zobaczyło, jak po trudnym pytaniu Owsiak poszczuł gorylami nie żadnego „prawicowego dziennikarza”, ale po prostu dziennikarza Michała Rachonia. Nie był to, ani pierwszy i zapewne nie będzie ostatni przejaw fizycznej agresji ze strony Owsiaka lub jego bojówkarzy. W 2003 roku Jerzy O. usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty, jeden dotyczył napaści na właściciela i zdemolowanie trzech straganów, drugi wywożenia nastolatków do lasu i zastraszenia. Na to są dokumenty i nawet wyroki sądu, ale wystarczy spojrzeć na opis zdarzeń na stronie portalu, który od lat pokazywał Owsiaka jako półboga:

Zielonogórska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko organizatorowi Przystanku Woodstock i jednocześnie szefowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurkowi O. - pisze "Trybuna".

Prokuratura zarzuca mu zniszczenie straganu podczas sierpniowego koncertu w Żarach. Jurek O. miał zniszczyć trzy stoiska z okularami przeciwsłonecznymi. Właściciel straganu szacuje straty na około tysiąc złotych. Według organizatorów, stragan stał nielegalnie, bo właściciel nie miał pozwolenia od fundacji na handlowanie podczas Przystanku - odnotowuje gazeta.

Zielonogórska prokuratura prowadzi jeszcze jedną sprawę, w którą zamieszany jest szef fundacji WOŚP. Zarzuca mu się wywiezienie do lasu grupy młodych ludzi, którzy nieodpowiednio zachowywali się podczas koncertów. Oskarżenia organizatora spowodowały, że koncert, na który co roku przyjeżdżało ponad 300 tys. młodych ludzi, więcej się nie odbędzie. Przynajmniej nie w Żarach i, z pewnością, nie na taką skalę - zauważa "Trybuna".

Według niej, Jurek O. dziś występuje w koszulce z nadrukiem "Jestem woodstockowym chuliganem", i ponoć produkcja t-shirtów ruszyła na masową skalę.

Źródło: http://m.onet.pl/wiadomosci,xqmbe

Drugim, wręcz modelowym „incydentem” jest pobicie dziennikarza przez "ochroniarzy" i zastraszanie przez samego Owsiaka. Chyba zaskoczę wszystkich, bo chodzi o dziennikarza TVN, nie Radia Maryja, czy TV Republika. Ponownie odsyłam do pełnej relacji zachęcając krótkim fragmentem:

Jak powiedział PAP Zakrzewski w wydzielonym miejscu jadł obiad z resztą ekipy. W pewnym momencie zauważyli, że kilku ochroniarzy prowadzi młodego mężczyznę. Wprowadzono go do białego namiotu. "Część namiotu uchyliła się i zobaczyliśmy jak ochroniarze biją chłopaka. Uderzali go pałką i kopali po całym ciele" - opowiadał Zakrzewski.

Strony

42481 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy

  Tak wracając do wczorajszego wydarzenia w redaktorem Rachoniem to osobiste moje odczucie jest bardzo negatywne w stosunku do pozostałej części społeczności dziennikarskiej będącej na niniejszej konferencji. Nie wiem, może się nie znam, ale wydaje mi się że w takiej sytuacji to wszyscy obecni powinni zachować się solidarnie i opuścić tę imprezę dobrowolnie pozostawiając Owsiaka samego. To przecież dzięki tym mediom on miał szansę zaisnieć i wciąż isnieje w przestrzeni publicznej. Szczytem bezczelności zaimponował mi natomiast rzecznik TVP i gdybym owego zajścia nie widział to mógłbym uwierzyć w jego zarzuty.http://metro.ga...
  http://niezalez...

 2. 23 Finał WOŚP (11.01.2015), WOŚP - Niedziela 11.01.2015
  Czy zostanie uzbierana rekordowa suma (w PLN)(łączna kwota zgromadzona na koncie WOŚP i na aukcjach (aktualny rekord - 52.448 mln PLN) )
  12:00
  Tak 1.45 Nie 2.35
   

  Tak bardzo wierzą w możliwości kreatywnej księgowości WOSP, czy też tak bardzo nie wierzą w polskie społeczeństwo?

 3. avatar

  w moich prywatnych rozmowach z wielu ludzmi;roznej daty;roznego statusu;roznego profilu postrzegania naszej rzeczywistosci..sa wsrod nich kolejarze ktorzy widzieli "radosna-pokojowa mlodziez w pociagach i autobusach pks-u..i inni.przebija jedno zdanko........
  "owsiak juz jest skonczony..po tym numerze z red rachoniem przegial pale totalnie...
  ale tu jest problem...bo nadredaktor Zakowski dziekuje juraskowi za wielka postawe i za caly wosp..
  p.s.
  moglby pan dla mnie specjalnie wkleic tan filmik z łódstoku jak to jeden pan pije blotko w amoku??nie wiem czy to u pana bylo czy gdzies indziej to widzialem...
  ale i notabene.. z opowiadan "bylych łódstokowiczow" czesto przebrzmiewa opis tych dantejskich orgii seksualnych ..ludzi to opowiadajacy czesto milkna po kilku zdaniach swiadomi tego w czym brali udzial lub tylko byli obserwatorami...
  dziekuje i pozdrawiam..

 4. Owsiaka,

  z nagrania z incydentu na konferencji prasowej Owsiaka krotko przystrzyzony 'osilek' w dresie w pewnym momencie przyznaje dziennikarzowi, ze jest z policji. Powstaje wiec pytanie czy to prawda a jesli nie to czy to nie naduzycie prawa takie podawanie sie za sluzbe porzadkowa jesli jest sie tylko ochroniarzem Owsiaka? 
  - pan jest z policji czy skad?
  - pada odpowiedz: - tak, tak..
  - to prosze legitymacje mi pokazac..

  1 minuta i kolejne:
  http://www.youtube.com/embed/xXPrX8pio8I

 5. i temu podobne metody w stosunku do osób nieletnich, to są ZOMO-wskie metody. Owsiak te metody wyniósł z domu rodzinnego. 

 6. Wśród intytucji, którym WOŚP gotowa jest przekazać wszelkie potrzebne dokumentacje, nie wymieniono jednak Sądów.

  http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/oswiadczenie_zarzadu_fundacji_wosp_w_sprawie_przejrzystosci_orkiestry

 7. avatar

  Stare pi...e, na to się już tylko ostatnie szeregi "Pokojwego Patrolu" łapią.

 8. avatar

  Cóż, udowadniania przez WOŚP nieudowadnialnego (przejrzystość) odcinek 1344...
  Zwłaszcza, że apel jest skierowany do instytucji które akurat z tym kontrolowaniem WOŚP będą się ociągać o czym Owsiak wie...;)

 9. Tak jakby miał prawo tym instytucjom odmówić, gdyby chciały go skontrolować.

 10. Cześć

  Czy Daimler Niemcy udzielił komuś jakiejkolwiek odpowiedzi, czy też wiadomości potraktowali jako spam?

 11. avatar

  Właśnie jeszcze nie...

 12. ale w tym roku nie widzę tej potwornie drogiej zabawki nabytej w Orange County Choppers, przy odbiorze, której tak rzucał mięsem  (taki milicyjny zachwyt), że ciągle pikało ... można było to podziwiać na Discovery chyba ... Pomyślałam wtedy, że już zupełnie sra forą i w dupie ma te "dzieciaczki", którym ona na leczenie potrzebna ...

  http://aukcje.w...

  Kosztuje taki z 50 000 dolców a zebrał tutaj może przez trzy lata ze 200 000 złotych, teraz sobie jakiś kolega na patrol pożyczył?

  Wszystko jasne, to Złoty Melon sprzedawał choppera.

  http://aukcje.w...
  Kolejny złoty melon ... Teraz LOT, któremu trzeba z budżetu dokładać forsy daje Melonowi na aukcję:
  http://aukcje.w...

 13. avatar

  Takie coś nie za bardzo nadaje się do poruszania, jest raczej do podziwiania, chociaż mnie osobiście choppery wyjątkowo się nie podobają!
  Siadając na tego typu moto, technikę jazdy trzeba mieć porządnie opanowaną. Jeśli się myśli, że potrafi się dobrze jeździć, taka maszyna dość szybko obnaża brak umiejętności i tu najprawdopodobniej zostały one właśnie zweryfikowane :)

 14. avatar

  w radiowej "trujce" byle tylko uwiarygidnić prowadzoną aukcję.
  Aż mnie mdliło.
  Precz z WOŚP, precz z obłudą ani grosza dla Owsiaka.
  Skala medialno-towarzyskiego układu w tym kraju jest porażająca.

 15. Zastanawiam się czy to wina jakiś zmian w zarządzie Trójki, czy ona zawsze taka obłudna była, a ja na tę obłudę się nabierałem. Na Trójce tylko muzyka pozostała dobra. Przestałem ich słuchać odkąd mocno zaangażowali się w poparcie różowej akcji gazety wybiórczej i bronka, z profancją symboli narodowych włącznie.

 16. Jeśli jesteście odporni na wymioty to polecam jutro program2 TVP "Pytanie na śniadanie". Jednym z tematów ma być: "Jak reagowac na oszczerstwa wobec WOŚP". MK rzuć okiem bo zapewne będziesz "głównym bohaterem".

 17. avatar

  No właśnie to jest jeden z wyznaczników marnego końca Owsiaka. Kiedyś to by zapytali premiera na konferencji,. prezydent by się wypowiedział i 10 minut w głównym wydaniu "Dziennika". A teraz telewizja śniadaniowa i nawet ja tego nie obejrzę, bo zwykle o 2.00 idę spać i o tej porze przewracam się z boku na bok.

 18. avatar

  Gdyby ktoś nie widział:
  http://telewizj...

 19. Chyba próbuje kontratakować....http://wiadomos...

 20. avatar

  Albo raczej ratować niedzielny wynik zbiórki...

 21. Jest to typowe zagranie "pod publiczkę" bo jak do tej pory żadna z tych kontroli nie znalazła nieprawidłowości, a to co najważniejsze tzn. dokumentów których zażądał sąd pewnie nikt nie zobaczy.

 22. avatar

  Bo żadna dotychczasowa kontrola nie mogła ich znaleźć... Powiedzieli, że nie wolno to nie wolno...:)
  No okaże się, ale właśnie przez te dokumenty moim zdaniem Owsiak się zwija...
  Co prawda fanatykom nie przyjdzie do głowy zadać sobie pytania: dlaczego Juras naraża tak piękny projekt WOŚP na upadek tylko dlatego, że nie chce pokazać kwitów które przecież z pewnością udowodnią jego niewinność...:) O co to to nie...:)
  Oni potem stwierdzą tylko, że WOŚP się skończyła bo Owsiaka zaszczuto...;)

 23. Juras wie, że te organy mają ogromny burdel na swoim podwórku, więc nic mu nie są w stanie zrobić. Jakoś nie widzę, żeby taki apel wystosował do każdego obywatela, który ma prawo żądać udostępnienia wszelkiej dokumentacji na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej... Taka forma obywatelskiej kontroli.

 24. avatar

  Dokładnie tak...
  Trudno oczekiwać, że instytucje publiczne zechcą pośrednio choćby tylko podważyć sens wydawania publicznego grosza na firmowanie tej hucpy przez samorządy i państwo...

 25. Byli sprawdzani i audytowani wielokrotnie przez różne instytucje i ministerstwa. Chcieliby jeszcze raz poddać się oczyszczającej kontroli na podobnych zasadach. Kontrole te są dla nich niesłychanie wygodne, bo - jak powiedział MK w TV Republika - każde ministerstwo i każda instytucja kontroluje tylko ten aspekt działania WOŚP, jaki jest w kręgu zainteresowań danego kontrolującego.
  Mieli szansę na udowodnienie swojej uczciwości na sali sądowej w Złotoryji, jednak dziwnym trafem z niej nie skorzystali.

 26. Ale kiepsko mu to wychodzi. Bardzo małą ilośc komentarzy sprzyjających Jerzemu O.

 27. Owsiak do Pokojowej Nagrody Nobla!!!

 28. Zacznę może od tego, że to co robi pan Piotr jest niczym więcej niz społecznym  deciennikarstwem śledczym. Jest to dla mnie jeden z istotnych elementów, czy też przejawów w funcjonowaniu NORMALNEGOspołeczeństwa obywatelskiego w którym panuje zasada wolności w  wyrażaniu opini, pluralizm i przejżystość. Niestety to co sie dzieje z WOŚP-em, uzmysławia mi tylko ,że zmierzamy w stronę Białorusi a i to nie koniecznie musi być stacja końcowa.
  Z roku na rok uważam jest coraz gorzej jeśli chodzi o narastające podziały w naszym narodzie.Sprawa Jurasa jest li wyłacznie papierkiem lakmusowym owej sytuacji czy też może  procesu dezintegracji.
  Jurka Owsiaka nigdy nie trawiłem a będąc poniekąd zwiazany z graniem muzyki alternatywnej w latach 90'  był on zawsze dla mnie synonimem dywersanta przerabiającego jakby nie było pewną kontestacje ludzi organizujących sie wokół muzyki nieazależnej  na zabawę i takie światopogladowe "disco polo".
  Była  taka sytuacja w Krakowie na poczatku lat 2000 kiedy policja pobiła brutalnie uczestników koncertu na miasteczku studenckim zorganizowanym w ramach WOŚP; strzelali bez powodu gómowymi kulami do ludzi z odległości paru metrów.Naprawde wiele osób było ciężko rannych a powodem interwencji było to, że dwóch chłopaków staneło w obronie kolegi bitego przez karków z  ochrony klubu .  Całe zajście zostało udowkumentowane przez zagraniczną ekipę filmową, która kreciła film o jednym z występujących tam zespołów. Na filmie było widac jak wysoko postawiony  policjant w cywilu ( został zidentyfikowany) kopie po brzuchu  dziewczynę ciagnięta przez innych mundurowych funcjonariuszy po ziemi . Organizatorzy koncertu  próbowali zainteresować tymi nagraniami zarówno media, miedzy innymi Wyborcza jak i samego Jurasa .
  Jak myśłicie drodzy państwo, jaki był odzew?
  Ano taki sam jak reszty uczestników i dziennikarzy w stosunkun do incydentu z Rachoniem  na konferencji Jurka-ŻADEN!
  Dlatego Jurek się nie skończy podobnie jak Lech Wałesa i wielu innych, ponieważ są oni beneficjentami ale tez współtwórcami pewnego układu w którym zbyt wielu ludziom jest bardzo dobrze żeby nie powiedzić "europejsko " zwłąszca jeśli chodzi o zarobki . A na domiar złego pojęcie moralności i sensu pewnych ustaleń społecznych w ramach których  buduje sięzdrowe relacje w państwie i narodzie dla wielu ludzi nie mają ŻADNEGO znaczenia. Przerażające są dla mnie w swej logice argumenty, że niech kradnie i naciąga państwo , bo jak by go nie było to by nie było tego sprzetu dla dzieci.
  Jest to oczywiście dla mnie dysfunkcja w sposobie myśłenia o wartościach,niestety w kontekście kondycji polskiej służby zdrowia jest to argumentbardzo emocjonalny  z którym niestety w daszej   perspektywie przegra " kampania" Piotra Wielguckiego . Dzisiaj w wiadomościach pokazywano szpital w Prokocimi gdzie uratowano z hipotermi małego Adasia.Wwypowiadał sie dyrektor szpitala i mówił o tragicznej kondycji finansowej tej placówki a później pojawił się pan....który siedział koło Jurka na owej sławetnej konferencji z Rachoniem.W migawkach pokazywano sale szpitalne i sprzęt do ratowania dzieci. Wnioski proszę wyciągnąć samemu.
  Moim zdaniem sytuacja jest niestety taka,że zamiast dązyć do wyjaśniania afer,  i wsadzania oszustów do więzienia wszyscy będa wybierali mniejsze zło. Jesteśmy tak naprawdę zakładnikami pewnej strategii  postawionymi w bardzo obrzydliwej sytuacji jako społeczeństwo.Jurek nie jest dlatego królem żebraków, ponieważ wysyła dzieci na ulicę ale dlatego , iż państwo polskie doprowadziło do tego, że uznani kardiolodzy z tytułami profesorskimi pzrychodą do niego na żebry.  A nasze ZUS-y służą za odprawy dla prezesów sopółek skarbu państwa i okrązaniu przez Sikorskiego pięć razy w roku globu  ziemskiego samochodem.
  Jakie jest wyjście?
  Szukajmy, pod zaborami powstawało tez wiele ważnych dla Polski inicjatyw. 
  A Matce Kurce powodzenia w walce o zasady!
   
   

 29. Witam.... To mój pierwszy post na Twojej stronie:).... Matko Kurka na wstępie chciałbym podziękowac i pogratulować za wytrwałośći i odwagę w walce z tą gnijącą organizacją. Piszę ten post bo zauważyłem w czasie prezentowania zajścia na ostatniej konferencji Prezia O jak wyrzucając dziennikarza TV Republika na zakończenie tej konferencji mr. "O" krzyczy, że jak ów dziennikarz był na przystanku woodstock to chciał pożyczyć od "O" pieniądze.... Ciekawa sprawa co pan O sobie wymyślił aby oczernić człowieka... Przejżyj dokładnie nagrania z tego zajścia... Pozdrawiam 

 30. Ciekawszą sprawą jest sam sposób dokonywania zakupów przez Owsiaka. Idę o zakład, bo nie mogłem tego sprawdzić niestety bo na stronie WOŚP nie ma takich informacji - może Matce się to jakoś uda ustalić, że cena sprzętu, który zakupuje Owsiak od firm medycznych, jest delikatnie mówiąc zawyżona. Dlaczego? Zagadka. Po co kupować sprzęt za nieswoje pieniądze po zawyżonej cenie? To tylko moja hipoteza - może ktoś inny, np. związany lub tylko wyznaczony przez WOŚP kupuje już za swoje pieniądze sprzęt po zaniżonych cenach - do swoich prywatnych klinik, na swoje wyposażenie lub zwyczajnie nimi handluje? 
  to tylko przypuszczenie, choć nie pozbawione sensu, bo w jaki inny logiczny sposób uzasadnić płacenie za coś drożej niż trzeba?
  pozdrawiam Matkę i wszystkich, którzy nie boją się płynąć pod prąd:)

 31. Strony