Prześlij dalej:

Za starym jestem wróblem, aby się dać nabrać na takie plewy „jak mnie kochasz to mi udowodnij”. Dodatkowo przez kilka długich lat biegałem od sądu do sądu z jednym takim, co „jego sprzęt” ratował życie dzieciom, a źli ludzie krytykując szlachetną inicjatywę narażali noworodki na śmierć. Krótko mówiąc, ta prymitywna technika zwana szantażem emocjonalnym jest wyznacznikiem dwóch zjawisk występujących w przyrodzie: sztubactwa i sekt w najszerszym ujęciu, nie wytłaczając ideologii. Z czym mamy w tej chwili do czynienia? Z jednym i drugim, uczestniczymy w wielkim sztubactwie pod szyldem jednej wielkiej ideologicznej sekty zwanej „pandemią” i wszystko byłoby proste, wystarczy się nie poddawać szantażowi, ale jak wiadomo proste nie jest.

Odwieczny pojedynek emocji z rozumem rzadko kiedy kończył się zwycięstwem tego drugiego, stąd konieczne jest wspomaganie rozumu właściwą emocją, zwalczającą głupotę. Gdybym na własne oczy nie widział autentycznego wzruszenie u pani sędzi, która mówiła o wielkim sercu „serduszkowego filantropa” i po chwili w tych samych oczach nie dostrzegł dzikiej nienawiści wymierzonej w moją stronę, to może dałbym wiarę, że fachowcy ze swoich dziedzin polegają na rozumie i wyłączają emecje. Nic podobnego się nie dzieje, jak tylko włączysz telewizor i widzisz tę samą twarz nabuzowanego medyka, bo ich jest kilku dyżurnych, to wiedz, że wcześniej niż później usłyszysz jedno z „jak mnie kochasz to mi udowodnij”. Słowa te wypowiadają profesorowie, doktorzy, wieloletni praktycy na oddziałach szpitalnych i rzecz jasna dziennikarze. Niczego się od nich nie dowiemy na poziomie wiedzy medycznej, oni nigdy nie tłumaczą, co to są wirusy i od jak dawna towarzyszą ludzkości, oni zawsze powtarzaj te same frazy:

1. Zapraszam niewierzących w pandemię na oddział zakaźny.
2. W Nowym Targu potrzebują wolontariuszy do DPS–u, zapraszamy bez maseczek, jak jesteś taki odważny.
3. Ci bez maseczek, to potencjalni mordercy.
4. Nikomu nie życzę, ale niektórzy dopiero, gdy zachorują, to zrozumieją, że jest pandemia.

Przykłady wybrałem takie bardziej znane, co nieznaczny, że to pełen katalog. Niestety nie, poczucie doktorskiej i dziennikarskiej boskości sprawia wielki ból, ponieważ znaczna cześć społeczeństwa nie tylko nie słucha półbogów w kitlach i „herosów” z mikrofonami, ale się z nich śmieje. Na takie reakcje wybrańcy bogów pozwolić sobie nie mogą i dlatego w poczuciu wyższości i frustracji wymyślają coraz durniejsze i coraz bardziej obrzydliwe szantaże emocjonalne. W tych dniach w sposób szczególny wyróżniło się dwóch sztubaków Adam Giza i Krzysztof Simon. Ten pierwszy do wczoraj był dla mnie kompletnie anonimowy, ale dowiedziałem się, że jest obiektem westchnień gospodyń domowych, z tej racji, że prowadzi jeden z tych durnowatych programów śniadaniowych. Drugiego to chyba wszyscy znają, to naczelny wirusolog kraju prowadzący dyżur medialny 24 godziny na dobę. Czym sobie obaj sztubacy zasłużyli na uwagę.

Strony

Źródło foto: 
23358 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. 1. Zapraszam niewierzących w pandemię na oddział zakaźny.
  2. W Nowym Targu potrzebują wolontariuszy do DPS–u, zapraszamy bez maseczek, jak jesteś taki odważny.
  3. Ci bez maseczek, to potencjalni mordercy.
  4. Nikomu nie życzę, ale niektórzy dopiero, gdy zachorują, to zrozumieją, że jest pandemia.

   

  To są standardowe wpisy forumowe botów automatycznych, najwięcej na Interii. Od marca się powtarzają

 2. Obaj, wymienieni przez MK bywalcy telewizyjni to bardzo odważni ludzie. Nie bali zająć się zdecydowanego stanowiska w bardzo kontrowersyjnej i niejasnej materii. Gdy sprawy nie pójdą po ich myśli, to kiedyś ktoś może będzie chciał ich z tego rozliczyć. Na przykład górnicy, którym wykoronują zakłady pracy, lub bezrobotni z padających firm sektora usług. 

 3. Wczoraj na TVP INFO po 22-giej w Studio LGBT zobaczyliśmy jak wygląda dyskusja o plandemii w telewizji. Wszyscy poza jednym gościem (Jackiem Bartyzelem) zajadle a nawet wściekle bronili zajoba urządzanego nam przez rząd i nie dopuszczali do głosu Bartyzela, który jak tylko otrzymał głos i chciał powiedzieć dlaczego maseczki są bezprawne lub wytłumaczyć dlaczego poseł Braun nie założył kagańca w Sejmie - od razu jak nie reszta covidian w studio go zagłuszała to wchodzili państwo prowadzący (oboje jednocześnie mówiąc) i zaczynali swoje wywody, że ... Bartyzel mówi nie o tym o co go zapytali. I w sumie został zakrzyczany przez wszystkich i nic nie powiedział zrozumiałego dla widzów. Ale myslałem, że powie coś rozsądnego Patryk Jaki czy mecenas Markiewicz. Nic z tych rzeczy!

  Patryk Jaki stwierdził, że maseczki co prawda prawie nic nie dają, ale dla szacunku dla innych i dla komfortu innych powinno się je zakładać; pandemia jest bo ludzie umierają, i dopiwro w trzecim punkcie zająknął się, że może środki jakie uzył rząd do walki z plandemią są zbyt wysokie (ale nie chodziło mu o kagańce i obecny reżim czy naloty SSanePiSu, ale o zamknięcie gospodarki w kwietniu).

  No i mecenas Markiewicz - stracił wczoraj u mnie cały szacunek, bo juz myślałem, że powie, iż mimo, że kagańce nie mają umocowania prawnego (jest prawnikiem to chyba to wie?) to dla spokoju innych wypada je nosić, ale nie - trzeba nosić bo regulamin Sejmu, trzeba nosić, bo to uratuje starszych itp.

  Po 20 minutach "dyskusji", gdzie w połowie mówili wszyscy naraz, zakończyła się dyskusja o najważniejszym problemie w Polsce jaki mamy od marca. Taką mamy "dyskusję" w telewizji publicznej!!!

 4. Ten żałosny Giza zapomina o jednym. PUBLICZNA POMOC MEDYCZNA TO NIE JEST ŻADNA ŁASKA PAŃSTWA. MY WSZYSCY ZA NIĄ PŁACIMY (składkami zdrowotnymi). Tylko ja sam (za siebie) płacę miesięcznie ponad 400 PLN składki zdrowotnej - a więc z góry opłacam i kredytuję ewentualna pomoc medyczną, którą państwo obiecuje mi za to zapewnić. Żaden Giza, Simon ani inny dupek mi tego nie ma prawa odmawiać. JA ZA TO ZAPŁACIŁEM, PANIE GIZA. PAŃSTWO MA OBOWIĄZEK MI ZA TE PIENIĄDZE ZAPEWNIĆ OPIEKĘ MEDYCZNĄ NIEZALEZNIE OD TEGO, CZY JESTEM ANTYCOVID-em, CZY COVIDEM, CZY GŁUPKIEM (jak Giza). Tyle "w temacie".

     A dla potwierdzenia słuszności tego wszystkiego, o czym od dłuższego czasu woła Matka Kurka, zaglądnijcie sobie tutaj:

  https://nczas.c...

  Ja jestem z Krakowa. Znam ten szpital. Za koszmarne pieniądze, po wielu latach wreszcie w Krakowie zaczęto uruchamiać sensowny szpital wielospecjalizacyjny (on jeszcze nie jest skończony). I teraz, JEDNĄ IDIOTYCZNĄ DECYZJĄ NIEDZIELSKIEGO OKOŁO 1500 LUDZI CHORYCH NA NOWOTWORY ZOSTAŁO SKAZANYCH NA ŚMIERĆ. TAK!!! NA ŚMIERĆ!!! Przeczytajcie info zamieszczone pod tym linkiem. To zapewne tylko jeden z tego rodzaju przypadków w Polsce. Tam jest DOWÓD na to, o czym pisze p.Piotr: CI IDIOCI SKAZUJĄ LUDZI NA ŚMIERĆ. LUDZI, KTÓRYM MAJĄ PSI OBOWIĄZEK ZAPEWNIĆ OPIEKĘ I RATUNEK, BO CI LUDZIE IM ZA TO ZAPŁACILI.

     Potrzeba jeszcze jakichś komentarzy?

 5. Prawdopodobnie oni w większości mają świadomość, że ich działania i decyzje mogą być interpretowane jako ocierające się o zbrodnię - dlatego będą bronić "pandemii" do upadłego.

   

 6. Daleki jestem od histerii z powodu wirusa, tym bardziej moze mi ktos rozjaśni. Jak to się dzieje, że np. we Włoszech brakowało respiratorów ? Rozumiem, że zwozili wszystkich czesto bez potrzeny do szpitala,ale do respiratora chyba nie podłączli bez potrzeby. Zatem musiało być wiecej niz normalnie chorych z niewydolnościa oddechową.  U nas nie zwożą do szpitali pacjentów bezobjawowych, a w niektorych rejonach zaczyna byc ciasno w szpitalach. Jak to wytłumaczyć ?

 7.    To proste. Matka Kurka wytłumaczył to w kilku niedawnych komentarzach. Radzę poczytać.

 8. Jeszcze jedno dzisiaj. Byłem na wczorajszej anty-zajobowej manifestacji w Krakowie. Policja przywiozła tam dość ciekawy pojazd. Najciekawsze fotografie zamieszczam poniżej. Wiecie, co to takiego? To jest urządzenie LRAD XTREME. Do czego służy, macie w skrócie napisane na załączonej fotografii (resztę można wyguglać). Oczywiste pytanie jest: po co policja wysłała taką "zabawkę" na tamten protest? Co prawda (o ile wiem) nie użyła go tam. Ale... ??????

     Więcej foto tej "zabawki" (i w nieco lepszej jakości) mogę ewentualnie posłać na priv. Tu nie chcę zamulać pamięci serwera kontrowersji.

     PS. Niestety widzę, że fotografie na smartfonie moga się nie wyświetlać (są tylko odsyłacze). Na laptopie się wyświetlają. Pozdro.

  IMG_20201010_150625_1.jpg

  IMG_20201010_151317_5_1.jpg

  IMG_20201010_151317_4_1.jpg

 9. Oto jak się tworzy dysonans poznawczy. Tak to wygląda w percepcji wyborcy: najpierw Kaczyński wysyła "toto" na ludzi protestujących przeciwko noszeniu masek, a później bez maski, w zamkniętym pomieszczeniu, podaje rękę Wildsteinowi (też bez maski). Więcej takich scen i klęską gotowa.

  Od wtorku każdy mandat, każde spałowanie i każde użycie gazu idzie na konto Kaczyńskiego. Niedługo przekona się, w jakie gówno wdepnął.

 10. O ile wiem, policja zakupiła te urządzenia w 2010 roku (a więc za "wczesnego" Tuska). Dla mnie pozostaje pytanie po co policja przywiozła to urzadzenie na wczorajszą manifestację - z definicji pokojową? Czy ktoś zgłupiał, czy chcieli to wypróbować? Ale przecież IMO użycie czegoś takiego w zamkniętej przestrzeni Rynku Głownego w Krakowie mogło spowodowac spore szkody w zabytkowej architekturze okolicznych budynków. Zupełnie tego nie rozumiem. Dopóki byłem na tej manifestacji (ok. pół godziny), policja zachowywała się rozsądnie. Gdyby nie ten LRAD, można by uznać, że było OK.

 11. "Więcej takich scen i klęską gotowa."

  Trudno powiedzieć - albo rzeczywiście górę bierze u nich genetyczna buta wyłączająca myślenie, albo żadną "klęską" już nie muszą się przejmować.
  Tak czy inaczej, to ostentacyjne lekceważenie własnych przepisów, bo to przecież tylko kolejny z niezliczonych przykładów, jasno pokazuje, że zaczyna nam się objawiać coś jakby nowa Rasa Panów.

 12. Racja! Ostatnio sprawiają takie wrażenie, jakby nie musieli być wybierani. Wydaje się to nieracjonalne, chyba że zostaliby przekupieni lub obiecano im mianowane stanowiska w ramach delegatury rządu światowego.

  Co do rasy panów, to zapewne czują się nimi, mając pięcioosobową przewagę w Sejmie. Z taką potęgą trudno zadzierać.

 13. Myślę, że idą w kierunku modelu australijskiego i kto wie, czy nie zdecydują się na "nadzwyczajnie przedłużenie kadencji".

  Z drugiej strony, my tu obracamy się we własnym sosie. Wystarczy zaś wyjść na ulicę w każdym małym mieście i zobaczyć, jak skrupulatnie ludzie ubierają kagańce, jak szczelnie, i co mówią lokalni proboszczowie, powtarzajac bezkrytycznie biskupów. I co mówi Radio M (z całym szacunkiem dla Najświętszej Maryi!). I popytać ludzi o 5 dla LGBT, o 5 dla zwierząt, o 5 dla energetyki (niemieckiej) i połaczoną z tym rzekomą ochronę klimatu, o brak zakażeń w lidlu, biedronce, oszołomie itp. Gdyby wybory miały odbyć się w tę niedzielę, na prowincji PiS wygrywa wiekszość konstytucyjną bez napinki.

 14. avatar

  To co przeczytałem to czysty antysyjonizm. 

 15. Ale o Żydach nie napisałem ani słowa, nawet z daleka.
  Na nieodpowiedzialne skojarzenia już niestety nie mam wpływu.

   

 16. Nic bardziej groźnego niż głupek przekonany, że jest geniuszem.

 17. Pan Kaczyński od zawsze był wyznawcą socjalistycznej państwowości. W skrócie: państwo jest wszystkim, poza państwem nic nie może istnieć, kto kwestionuje działania państwa jest przestępcą. Na tym żerują miernoty i cwaniacy, którzy w jakiś sposób wkupili się w jego łaski. Nie sądzę, żeby chciał się przekonać, w co wdepnął. To jest człowiek z gatunku tych, co uważają, iż 1. zawsze mają rację, 2. jeśli przypadkiem nie mają racji, patrz punkt 1. Skoro przywolił na to, co się działo w marcu - maju, to tym bardziej nie będzie miał wyrzutów sumienia za to, co będzie się działo teraz. Bo to dopiero początek.

 18. Te urządzenia do ultradźwiękowego rozpraszania demonstrantów zostały zakupione za rządów PO-PSL. Policja najpierw twierdziła się, że nie wiedziała o tej funkcji urządzenia, a potem, że nie będzie go używała, bo oczywiście jest to nielegalne. Widać, że nadchodzą czasy wskazujące na przedawnienie tego twierdzenia.

 19. avatar

  Daleki jestem od bronienia postępowania rządu PiS w sprawie nielegalnego, póki co, obowiązku noszenia namordników o których wiadomo że nic nie dają w ochronie przed rozprzestrzenianiem się covid-19, w rozporządzeniu nie ma ani słowa jakie maseczki należy nosić, jakie powinny mieć certyfikaty a to oznacza że zasłonić nos i usta można firanką czy zwykłą gazą. W tym rozporządzeniu chodzi tylko i wyłącznie o test na społeczeństwie w jaki stopniu gotowe jest na poddanie się dalszym restrykcjom finansowym związanych z tragicznym stanem finansów państwowych, ale to postępowanie związane jest również z powodu brutalnych nacisków ze strony totalnie głupiej opozycji na coraz większe obostrzenia, liczącej że w ten sposób będzie w stanie spowodować utratę władzy przez PiS po już totalnym kolapsie gospodarki. Jedyną formacją która nie uczestniczy w tym cyrku jest Konfederacja WiN która w przypadku przyspieszonych wyborów będzie musiała się zmierzyć z problemem. To że Konfederacja WiN może osiągnąć wynik pozwalający na samodzielne rządy to mrzonka ale wynik w granicach 25 % jest możliwy zważywszy że ponad 40 % społeczeństwa jest sceptyczne co do zagrożenia ze strony covid-19. Taki wynik będzie olbrzymim kłopotem dla PO i PiS gdyż bez zgody Konfederacji będzie mógł powstać TYLKO rząd "jedności narodowej" składający się z PO, PiS, Lewactwa i PSL, co przy bezkarności za przestępstwa przeciw Konstytucji skończy się tragiczniej niż po osiemnastowiecznych rozbiorach.

 20. Konfederacja zna się na polityce tak jak świnia na gwiazdach,

  Bosak sugerował, by wybory prezydenckie przełożyć z powodu koronawirusa na jesień...!!! 

  w II turze wyborów prezydenckich Bosak sugerował swoim członkom i sympatykom: róbta co chceta - co zaowocowało, że 48% ich wyborców głosowało na Trzaskowskiego...!!!

  ostatnio M.Konarski twierdził, że Chiny posiadają  obligacje USA na sumę 10 bilionów $, co jest wierutną bzdurą...!!!

  konfederaci nadają się tylko do agitki i propagandy - ale tylko do czasu kiedy ktoś nie sprawdzi ich manipulacji z faktami

 21. Konfederaci popełniają błąd niezrozumienia.

  To są w większości intelektualiści. Niektórzy wysokiej klasy, a nawet hiperintelektualiści. Oczywiście to chwalebne, bo większość uważających się za intelektualistów w swej pysze dało się zwieść szatanowi. Jednak Konfederaci nie rozumieją, że lud ich nie rozumie. Co więcej: lud nie chce ich rozumieć. Bo udowadnianie, jakkolwiek słuszne, iż zasiłkowość życia gospodarczego i społecznego prowadzi do gospodarczego i moralnego upadku społeczeństwa jest dla ludu nie tylko niezrozumiałe, ale brzmi jakoś niebezpiecznie. Nawet jeśli ktoś powołuje się nie tylko na wielkich ekonomistów, ale i na wielkich papieży (patrz "Socjalizm i komunizm potępione przez papieży"). Także powoływanie się na opinie wielkich lekarzy w sprawie masek i innych bzdur koronawirusowych, a także łamania praw obywatelskich brzmi za bardzo naukowo (nic nie rozumiejący menel pyta docenta, gdy ten mu fachowo tłumaczy szkodliwość palenia i spożywania alkoholu: "kolego, ty mnie k...a nie obrażasz?"). I to nie dotyczy tylko zapomnianej przez Boga i ludzi prowincji. W wielkich miastach mamy rzesze ludzi młodych, świetnie poruszających się w świecie cyfrowym, doskonałych specjalistów, ale w istocie totalnie niewykształconych, bez szerszego pojmowania świata i bez moralności. Dla nich perfekcyjne wykładnie pana Brauna mogłyby być równie dobrze wygłaszane po khmersku.

 22. avatar

  Czy dlatego że lud nie rozumie Konfederatów WiN mamy przestać działać i próbować oświecic ten lud ? 

 23. Szanowny Panie Marianie Konarski,  proszę sobie odpowiedzieć na jedno kluczowe pytanie: 

  czy Konfederacji ma zależeć na pozyskaniu ludu,  czy ludowi ma zależeć na zrozumieniu Konfederacji??????????

  (moja podpowiedź - kto zagłosuje na Konfederację jeśli [prawie] nikt jej aktualnie nie rozumie i nie ufa?}

   

  żeby była jasność:  ja nie potępiam Konfederacji w czambuł,  uważam, że Konfederacja potrzebna jest na polskiej scenie politycznej... ale

  ... ale Konfederaci - ogarnijcie się,

  nie róbcie politycznych sensacji tam gdzie nie potrzeba, nie robcie z siebie ciekawostki politycznej (w rodzaju cielę z dwoma głowami), ograniczcie co do liczby wystąpienia swoich przedstawicieli i ustalcie jedno wspólne zrozumiałe dla mas jasne i klarowne stanowisko, nie kompromitujcie się politycznymi koneksjami z Rosją, przekazujcie wyłącznie sprawdzone informacje z podaniem źródła i żądajcie tego samego od swoich interlokutorów - słowem bądźcie zrozumiali i wiarygodni

  ... inaczej pozostaniecie na zawsze partią niszową skazaną na wynik w granicach do 12%, niewygodną zarówno dla prawicy, centrum jak i lewicy, będziecie ośmieszani, szykanowani lub ignorowani we wszystkoch mediach

 24. avatar

  Proszę obłudnie nie martwić się o Konfedrację. Damy sobie radę wbrew waszytm radom. Martwcie się o siebie i swoją nieciekawą przyszłość. Hipokryci. 

 25. w odpowiedzi Marianowi Konarskiemu:

  wzajemnie, proszę obłudnie nie martwić się o PiS. PiS da sobie radę wbrew waszym radom. Martwcie się o siebie i swoją nieciekawą teraźniejszość i przyszłość. Hipokryci. 

 26. Oczywiście, nawet nie wolno przestać działać i oświecać ludzi. To jest nasz obowiązek. Trzeba jednak zwrócić uwagę, jak to zrobić, żeby do nich to docierało i nie zniechęcało. I przestać się żreć (czyli wykłócać) po prawej stronie.

 27. avatar

  W ramach Konfederacki WiN nie ma żadnych kłótni. 

 28. Strony