4 lutego skończył się Jerzy Owsiak – proces wygrany i jest wyrok!

Prześlij dalej:

Po pierwszej rozprawie publicznie oświadczyłem, że biorąc udział w procesie z prezesem Owsiakiem mam dwa zadania przed sobą: utrzymać proces w Złotoryi i wymóc na prezesie włączenie do akt sprawy szczegółowych sprawozdań z ksiąg rachunkowych WOŚP i Złotego Melona. Szanowni Państwo polecę klasyką – „panie prezesie melduję wykonanie zadania”. Meldunek składam na ręce prezesa Owsiaka, dla mnie przygoda sądowa z Owsiakiem w zasadzie się skończyła i jestem pewien, że skończył się prezes jakiego znaliśmy. Zapadł wyrok w sprawie, Złoty Melon i WOŚP ma zaprzestać biegania po stole, ma ściągnąć maskę konia, ma pozostawić poszukiwania pustego słoika i przekazać sądowi księgi rachunkowe. Sąd Rejonowy w Złotoryi jeśli miał jakiekolwiek złudzenia dotyczące intencji Owsiaka i mecenasa, to po przesłuchaniu świadka Owsiaka wątpliwości prysły. Dziękuję panie mecenasie, dziękuje panie prezesie, to było łatwiejsze niż strzał ze stanika koleżanki z podstawówki. Strzelaliście panowie? Na pewno, wszyscy bywamy łobuzami, nie ma co się wstydzić, cały wstyd dopiero przyjdzie wraz z dokumentacją, która zgodnie z życzeniem bojowego mecenasa będzie jawna. Włączenie rozliczeń do akt oznacza koniec kłamstw statystycznych płynących ze wszystkich stron: ministerialnych, fundacyjnych, medialnych. Tabelki, duperelki, serduszka, odchodzą do archiwum TVN i GW, na plan pierwszy wkracza „kasa misiu”. Nadchodzi czas twardej księgowości, każda faktura wystawiona WOŚP przez Złotego Melona i Mrówkę Całą stanie się dobrem publicznym, tyle dla ludzkości udało mi się zrobić, reszta mnie kompletnie nie obchodzi. Po pierwszych zdaniach da się wyciągnąć fałszywy wniosek, że Matka Kurka rżnie bohatera, kroi się na trybuna ludu. Nic podobnego, gwałtownie prostuję te beznadziejne skojarzenia, mój wkład był naprawdę minimalny, pokazałem jedynie fakty i zadałem parę konkretnych pytań, reszta to tylko i wyłącznie zasługa prezesa Owsiaka.

Strony

193447 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

96 (liczba komentarzy)

 1. Uważaj na siebie!
  Gratulacje!

 2. że oni coś wymyślą. Jakąś narrację tefałenowską dla wzburzonych lemingów.
  Sprawiedliwość sprawiedliwością, ale prawo musi być po ich stronie.
  Tak to już jest w tej Polsce rusko-tuskiej :(

  Proszę się trzymać i nie poddawać.

 3. O MK możemy przeczytać "bloger ukrywający się pod pseudonimem Matka Kurka" , zaś dane autora bloga podawane są w znamienny sposób "Piotr W.". Rozumiem, że to proces ale sam Piotr Wielgucki nigdy swoich danych nie ukrywał, więc nie przypisuję tego zwrotu ostrożności onetowskich miszczów  pióra. Zresztą treść całego artykułu pozbawia złudzeń co do intencji piszących. Ale tyle im zostało ;)

 4. Ale,
  przy okazji, my niżej podpisani apelujemy do licznie dzisiaj odwiedzających niereglamentowany portal MK :
  jak najszybciej zagłosuj na blog MatkiKurki i wysyłając sms o treści
  E00136 (0 to jest zero)
  na nr

  7122  (za 1,23 PLN z VAT).

 5. Gratuluję odwagi i determinacji. Jednocześnie dziękuję, bo dzięki takim osobą jak Ty łatwiej jest szukać "prawdy". 

  Większość ludzi nie ma takiej możliwości. Myślą stereotypami. Nie krytykujmy lemingów tylko wyciągnijmy ich z nieświadomości. To Też ludzie a reżim robi z nich, (z nas) idiotów.

  P.S., Co do wczorajszej rozprawy - przeglądnąłem kilka głównych portali "Onet, WP, O2, SE, Bankier, Interia...” Na żadnym nie ma wzmianki o całej sprawie,   nie ma nic o Tobie ani o Owsiaku -  przepraszam jest jedna: „Nina Andrycz zmarła w łóżku Owsiaka, dała mu 100 000 zł!" - Więc pewno jak w końcu wygrasz to i tak większość nawet o tym nie usłyszy.

 6. Idzie umrzeć :)
  Ciekawe czy zmarła przed czy po i co na to jego żona ... Jakie portale, tacy redaktorzy ...
  Drobiazg taki jak 'w łóżku" a "na łóżku" nie ma dla nich doprawdy znaczenia ...
  A co do rozpowszechnienia informacji- popatrz tylko ile jest tutaj wyświetleń ... Internet daje radę.

 7. Internet daję rade to prawda - jednak sprawa Owsiaka to tylko czubek góry lodowej.
  Problemów jest tak dużo, że ludzie widząc, iż są okradani, oszukiwani itd., nic z tym nie robią – godzą się na to. Społeczeństwo jest znieczulone i teraz kroją nas jak chcą.

  P.S. Szczegół, ale ważny - bo dla nich jesteśmy tylko mrówczą farmom.

 8. "Jedyną bronią człowieka jest mózg" no to użyj mózgu, a nie będziesz pytać, co  żona J.O. myśli o tym, że 102 letnia Seniorka zmarła w łóżku ufundowanym przez WOŚP.

 9. avatar

  Gratulacje Kurka... Nie sądzę aby apelował ale kto go tam wie... ;)

 10. slowo stalo sie cialem
  MK, dla ciebie - Czapka z glowy!

 11. Strony