4 lutego skończył się Jerzy Owsiak – proces wygrany i jest wyrok!

Prześlij dalej:

Po pierwszej rozprawie publicznie oświadczyłem, że biorąc udział w procesie z prezesem Owsiakiem mam dwa zadania przed sobą: utrzymać proces w Złotoryi i wymóc na prezesie włączenie do akt sprawy szczegółowych sprawozdań z ksiąg rachunkowych WOŚP i Złotego Melona. Szanowni Państwo polecę klasyką – „panie prezesie melduję wykonanie zadania”. Meldunek składam na ręce prezesa Owsiaka, dla mnie przygoda sądowa z Owsiakiem w zasadzie się skończyła i jestem pewien, że skończył się prezes jakiego znaliśmy. Zapadł wyrok w sprawie, Złoty Melon i WOŚP ma zaprzestać biegania po stole, ma ściągnąć maskę konia, ma pozostawić poszukiwania pustego słoika i przekazać sądowi księgi rachunkowe. Sąd Rejonowy w Złotoryi jeśli miał jakiekolwiek złudzenia dotyczące intencji Owsiaka i mecenasa, to po przesłuchaniu świadka Owsiaka wątpliwości prysły. Dziękuję panie mecenasie, dziękuje panie prezesie, to było łatwiejsze niż strzał ze stanika koleżanki z podstawówki. Strzelaliście panowie? Na pewno, wszyscy bywamy łobuzami, nie ma co się wstydzić, cały wstyd dopiero przyjdzie wraz z dokumentacją, która zgodnie z życzeniem bojowego mecenasa będzie jawna. Włączenie rozliczeń do akt oznacza koniec kłamstw statystycznych płynących ze wszystkich stron: ministerialnych, fundacyjnych, medialnych. Tabelki, duperelki, serduszka, odchodzą do archiwum TVN i GW, na plan pierwszy wkracza „kasa misiu”. Nadchodzi czas twardej księgowości, każda faktura wystawiona WOŚP przez Złotego Melona i Mrówkę Całą stanie się dobrem publicznym, tyle dla ludzkości udało mi się zrobić, reszta mnie kompletnie nie obchodzi. Po pierwszych zdaniach da się wyciągnąć fałszywy wniosek, że Matka Kurka rżnie bohatera, kroi się na trybuna ludu. Nic podobnego, gwałtownie prostuję te beznadziejne skojarzenia, mój wkład był naprawdę minimalny, pokazałem jedynie fakty i zadałem parę konkretnych pytań, reszta to tylko i wyłącznie zasługa prezesa Owsiaka.

Nie będę szczegółowo komentował poziomu wyjaśnień, jakie zaprezentował prezes Owsiak, proszę mi wierzyć albo i nie, była to po prostu masakra jak w amerykańskich filmach akcji klasy C. Dość powiedzieć, że moje zestawienie dotyczące kosztów ponoszonych przez TVP, oparte na dokumentach i symulacjach finansowych zostało „storpedowane” znajomością z panem Staszkiem. Niech mi pypeć na języku wyrośnie, jeśli skłamałem jedną literą, prezes Owsiak powiedział w sądzie, że patrzył przez ramię koledze Staszkowi, gdy ten czytał dokument, na którym były wszystkie koszty telewizji publicznej związane z finałem WOŚP. Dalej było tylko gorzej, tak źle, że nawet funkcjonariusz rineo nie był w stanie wyrzeźbić z tej nicości propagandowej papki. Kapral „Pokojowego Patrolu” grzecznie i na żywo relacjonował jak było na sali sądowej i z czystym sumieniem polecam relację http://www.wyko... , naturalnie desperackie komentarze można sobie darować. Pan mecenas i jego klient powiedzieli NIC, dalej dodali jeszcze trochę ZERA i skończyli PUSTKĄ. Żadnych dokumentów, żadnych dowodów, najmniejszego konkretu, wszystko oparte na chaotycznej mowie prezesa, tak nudnej, że nawet kamerzysta TVN oparł łokcie o kolana i przysnął. I jeśli już jestem przy swojej ulubionej stacji tam też rozpacz, stare zgrane „argumenty”: hejter, on obraża, król żebraków i inne brzydkie wyrazy. Dlaczego tak? Po prostu z Owsiaka nic się dziś nie dało ulepić, wstawili jego wypowiedź z rana, gdy jeszcze mecenas zapewniał prezesa,że wyjdzie z tego cało.

Z całości prezesa została ćwierć, pierwszy objaw znikania Owsiaka miał miejsca zaraz po oświadczeniu, że Matka Kurka to gigant, który sprawił, że zmieniło się postrzeganie WOŚP, a wraz z nim nie udała się tegoroczna zbiórka. Gdy Owsiak usłyszał, że sąd zwróci się o sprawozdania okresowe Złotego Melona i fundacji WOŚP, prezes najpierw zapłonął purpurą, potem zbladł, na końcu ciężko oparł głowę o dłonie i wtedy zrobiło się go ćwierć.On wie, że 4 lutego świat zmienił się, ale jeszcze nie wie jak bardzo. Pierwotnie miałem zamiar wkleić starym zwyczajem skrypt, który sobie przygotowałem na rozprawę, ale jest tego prawie 10 stron, wprawdzie samych faktów, twardych danych i rzeczowych kalkulacji, ale to wszystko traci znaczenie, bo za chwilę będą dostępne najtwardsze z twardych dowodów. Ktoś gotów sobie pomyśleć w stylu komentatorów Onetu, że oto wredny typ dostał orgazmu na widok zniszczonego dzieła świątecznej pomocy i obnosi się ze swoimi doznaniami. Nic podobnego mam bardzo dobrą wiadomość dla pana prezesa Owsiaka. Panie prezesie myślę, że nie tylko ja, ale wiele osób chętnie zobaczyłoby jak pan sobie radzi w normalnej grze opartej na sportowych zasadach, czyli na fair play. Bez ironii napiszę, że dużo bym dał za zweryfikowanie pana możliwości i charyzmy po odcięciu środków budżetowych, medialnych, politycznych. Na ile pana stać, gdy jest pan sam ze sobą? Potrafiłby pan osiągnąć tyle, co wieśniak z Biskupina, potrafiłbym pan z tym przetrwać i wygrać z kimś takim, jak pan prezes przed 4 lutego 2014r.?

5.783478
188569 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

97 (liczba komentarzy)

 1. Uważaj na siebie!
  Gratulacje!

 2. że oni coś wymyślą. Jakąś narrację tefałenowską dla wzburzonych lemingów.
  Sprawiedliwość sprawiedliwością, ale prawo musi być po ich stronie.
  Tak to już jest w tej Polsce rusko-tuskiej :(

  Proszę się trzymać i nie poddawać.

 3. O MK możemy przeczytać "bloger ukrywający się pod pseudonimem Matka Kurka" , zaś dane autora bloga podawane są w znamienny sposób "Piotr W.". Rozumiem, że to proces ale sam Piotr Wielgucki nigdy swoich danych nie ukrywał, więc nie przypisuję tego zwrotu ostrożności onetowskich miszczów  pióra. Zresztą treść całego artykułu pozbawia złudzeń co do intencji piszących. Ale tyle im zostało ;)

 4. Ale,
  przy okazji, my niżej podpisani apelujemy do licznie dzisiaj odwiedzających niereglamentowany portal MK :
  jak najszybciej zagłosuj na blog MatkiKurki i wysyłając sms o treści
  E00136 (0 to jest zero)
  na nr

  7122  (za 1,23 PLN z VAT).

 5. Gratuluję odwagi i determinacji. Jednocześnie dziękuję, bo dzięki takim osobą jak Ty łatwiej jest szukać "prawdy". 

  Większość ludzi nie ma takiej możliwości. Myślą stereotypami. Nie krytykujmy lemingów tylko wyciągnijmy ich z nieświadomości. To Też ludzie a reżim robi z nich, (z nas) idiotów.

  P.S., Co do wczorajszej rozprawy - przeglądnąłem kilka głównych portali "Onet, WP, O2, SE, Bankier, Interia...” Na żadnym nie ma wzmianki o całej sprawie,   nie ma nic o Tobie ani o Owsiaku -  przepraszam jest jedna: „Nina Andrycz zmarła w łóżku Owsiaka, dała mu 100 000 zł!" - Więc pewno jak w końcu wygrasz to i tak większość nawet o tym nie usłyszy.

 6. Idzie umrzeć :)
  Ciekawe czy zmarła przed czy po i co na to jego żona ... Jakie portale, tacy redaktorzy ...
  Drobiazg taki jak 'w łóżku" a "na łóżku" nie ma dla nich doprawdy znaczenia ...
  A co do rozpowszechnienia informacji- popatrz tylko ile jest tutaj wyświetleń ... Internet daje radę.

 7. Internet daję rade to prawda - jednak sprawa Owsiaka to tylko czubek góry lodowej.
  Problemów jest tak dużo, że ludzie widząc, iż są okradani, oszukiwani itd., nic z tym nie robią – godzą się na to. Społeczeństwo jest znieczulone i teraz kroją nas jak chcą.

  P.S. Szczegół, ale ważny - bo dla nich jesteśmy tylko mrówczą farmom.

 8. "Jedyną bronią człowieka jest mózg" no to użyj mózgu, a nie będziesz pytać, co  żona J.O. myśli o tym, że 102 letnia Seniorka zmarła w łóżku ufundowanym przez WOŚP.

 9. avatar

  Gratulacje Kurka... Nie sądzę aby apelował ale kto go tam wie... ;)

 10. slowo stalo sie cialem
  MK, dla ciebie - Czapka z glowy!

 11. A co ogłosił sąd na końcu? Wyroki są pisane tak rozdwojonym językiem, że często człowiek wychodząc z gmachu nie wie jak to się skończyło.

 12. Chlor, przedwczesna radość, to nie jest koniec sprawy. MK melduje o wygraniu/wykonaniu zadania, które sam przed sobą postwił: przepatrzeć papiery interesów Owsiaka.
  Słyszałem w wiadomościach, że sprawa odroczona gdzieś do marca. Jeszcze jedną ciekawostkę powiedzieli, Owsiak zeznawał przez 5 godzin, MK współczuję i .... gratulacje.

 13. avatar

  Owsiak zeznawał niecałe 2 godziny, ale to już pierdoły. Właśnie w TVN widzę jak przerobili mnie na "Masę". Głos z garnka gęba zamazana - bandyta i to też jest desperacja.

 14. > - takie było moje pierwsze skojarzenie po przeczytaniu Twojej relacji. Nie wiem, czy jest ono stosowne, ale w każdym razie wyrażające moje najwyższe uznanie dla Twojej odwagi, intelektu, poświęcenia i sposobu przeprowadzenia całej sprawy. Serdeczne gratulacje, tym bardziej, że nie dość, że jak mniemam, Kurka pogrążyłeś Owsiaka, to jeszcze zdążyłeś na czas z wpisem, tym samym podwójnie nie zawodząć swoich czytelników.

 15. avatar

  Panie i Panowie! Kochani! Nie ma wyroku formalnego, nie ma końca procesu. Jest wyrok sądu na prezesa Owsiaka - pokazać kwity i koniec procesu dla mnie. Mnie już nic w tym procesie po prostu nie interesuje, łącznie z wyrokiem formalnym. Wszystko, co mogłem zrobić dla rzeczowego wyjaśnienia przepływów WOŚP, Złotego Melona i Mrówki całej udało się osiągnąć, o ile Owsiak nie wycofa aktu oskarżenia. W tytule jest środek stylistyczny nie stan prawny, w tekście wyjaśniam, co mam na myśli.

 16. avatar

  Mimo wszystko pilnuj sprawy... ;)

 17. avatar

  Niestety ja już nic nie mogę zrobić, mam jeszcze listę pytań do Owsiaka, długą listę, ale jeśli zechcą uciec od gilotyny, to w każdej chwili mogą to zrobić (proszę prawników o potwierdzenie tej diagnozy). Poświęciłem swoją linię obrony, żeby zdobyć tę decyzję sądu, w efekcie udało się upiec dwie pieczenie, bo linia obrony też nie ucierpiała. Jedyne co mogę obiecać to kontynuację strategii. Dziękuję za pomoc Tobie, wielu ludziom, którzy przysyłali dokumenty, robili zestawienia, pomagali, wspierali i dziękuję dwóm Panom, którzy byli dziś ze mną na sali sądowej.

 18. avatar

  § 1. Postępowanie w sprawach z oskarżenia prywatnego umarza się za zgodą oskarżonego, jeżeli oskarżyciel prywatny odstąpi od oskarżenia przed prawomocnym zakończeniem postępowania.
  § 2. Zgoda oskarżonego nie jest wymagana, jeżeli oskarżyciel prywatny odstąpi od oskarżenia przed rozpoczęciem przewodu sądowego na pierwszej rozprawie głównej.
  § 3. Niestawiennictwo oskarżyciela prywatnego i jego pełnomocnika na rozprawie głównej bez usprawiedliwionych powodów uważa się za odstąpienie od oskarżenia.

 19. avatar

  Czyli pozostaje im paragraf 3, bo na paragraf 1 nie mają co liczyć.

 20. avatar

  Tak, ale muszą wybrać - skoro jeszcze rano stroszyli pierze i pompowali muskuły bo chcieli zaprzeczyć wszystkim Twoim kłamstwom ;) to muszą brnąć...

 21. http://fakty.interia.pl/polska/news-sad-uniewinnil-za-polski-oboz-pracy-bo-to-dopuszczalna-opini,nId,1100173

  Potwierdziłą się diagnoza Kurki dla BrunoBombera - zorganizowana grupa przygotwująca zamach na sejm RP, do grupy przeniknęło 5 agentów ABWehry, na łąwie oskarżonych z "grupy" tylko Bruno, znaczy grupa liczyłą tylko mitomana Bruno i 5 agentów którzy wzajemnie nakręcali spiralę. Czy 5 urzędasów wystarczy żeby przeprowadzić coś skutecznego? Sąd zdecyduje.

 22. Już używali z dobrym skutkiem.

 23. Na mój chłopski rozum z paragrafu 3 mogli skorzystać przed dzisiejszą rozprawą (zakładam, że kwalifikuje się jako główna). Po dzisiejszej rozprawie może mieć zastosowanie tylko paragraf 1. W przeciwnym wypadku oskarżyciel mógłby wycofać sie na każdym etapie postepowania, byle przed wydaniem wyroku, po prostu nie przychodząc na rozprawę - skrajnie rzecz ujmując np.po 3-letnim procesowaniu się oskarżyciel prywatny po prostu nie zgłasza się na kolejna rozprawę i ma wszystkich w d... .. Tym samym paragraf 1 byłby fikcją - paragraf 3 traktuję jako uszczegółowienie paragrafu 2 - nieobecność na pierwszej rozprawie głównej = wycofanie oskarżenia.
  Bitwa wygrana, pozycje wyjściowe do następnego starcia niezłe, ale chodzi o to by wygrać całą batalię - tak więc proszę nie popadać w euforię, gdyż to dekoncentruje, a przeciwnik tak łatwo się nie podda, za dużo ma do stracenia. I nie chodzi tylko o samego JO, wszak jest on "świątkiem" lemingradu, a nie po to inwestowali w niego tyle kasy, czasu i nadziei by tak łatwo było to skompromitować - i to kto?! taki sobie zwykły bloger? czyli nie ma świętości? każdy może żądać tłumaczenia się przez autorytety z wątpliwych spraw? w papiery zaglądać! Przecież minister dał mu świadectwo cnoty, a Pą Prezydą powiedział, że JO jest cacy - i co? oni też dali się wydymać? Można się spodziewać "strzałów zza węgła" lub w ostateczności działań maskujaco-przykrywkowych (a w Caritasie to jeżdżą takimi furami, a w szkole to ściągałeś na matmie, a dwa lata temu złapano Cię na przekroczeniu prędkości w okolicach szkoły itp.) - więc czujność należy zachować!!! A tak na koniec to cieszę się Twoją radością! Chociaż ta radość jest trochę gorzka, gdyż przed laty sam uczestniczyłem w zbiórkach do puszek ganiając za swymi bąkami po ulicach mając przekonanie, że każdy grosz przez nie zebrany do puszki idzie na zbożny cel. Tak więc ta radość jest taka trochę "przez łzy".

 24. Paragraf 1 tak nie działa: kiedyś byłem również oskarżony, oskarżyciel się nie stawił na bodajże trzecią rozprawę i nie przedstawił powodu (albo zapomniał o terminie albo czort wie co). Sąd mnie spytał, czy zgadzam się na umorzenie, a ponieważ nie zależało mi na formalnym uniewinieniu to się zgodziłem, ale gdybym chciał  to mógłbym sprawę pociągnąć do końca.

 25. Może lepiej pokażten skrypt, bo do następnej rozprawy miesiąc.

 26. avatar

  ...mały krok Matki Kurki...ale wielki krok dla ludzkości :))) pozdrawiam niepoprawnie

 27. Gratuluję, oglądałem "Fakty" a potem przeczytałem Twój wpis. No to zrobili z Ciebie hejtera, żadnych konkretów z ich strony. Niepotrzebnie pisałeś o kamerzyście TVN - zwolnią go za brak czujności :-)

 28. to nie zasługuje na ludzkie traktowanie.

 29. Niech mu zostanie odpuszczone. Ciekawi mi, i tu pytanie do MatkiKurka - TVN nie poświęcił Ci chwili na jakiś komentarz do sprawy ? Owsiak wybełkotał swoją kwestię, otrzymał darmowy czas (nie pierwszy zresztą), a Ty ?
  Własnie, Panie i Panowie  - dlaczego to TVP realizuje cały "jubel" czemu nie robi tego TVN albo Polsat. Jeżeli mnie pamięć nie myli to chyba raz Polsat zorganizował i na tym się skończyło?

 30. dziś wyjątkowo niecierpliwie. Samo przeładowanie strony, a właściwie trudność z tym związana, świadczy, że zainteresowanie procesem wytoczonym przez Króla Żebraków jest ogromne.
  Oczywiście TVN poświęcił MK sporo czasu, był nawet niejaki Materna, który kazał całować się w dupę, był resortowy Meller, który bredził coś o obrzyganiu w tramwaju, jednym słowem widać tudzież czuć było panikę i wściekłość.
  Po raz chyba pierwszy w historii PRL-bis skromny bloger wymusił na romskim macho konkrety, a nie bicie piany, jak dotychczas.
  Podejrzewam, że na następną rozprawę Owsiak przyjdzie z koniem na głowie, wskoczy na stół sędziowski i będzie krzyczał: gdzie są te słoiki z fakturami?

 31. Zwizualizowałem sobie Twoje ostatnie zdanie i ze śmiechu mało co z krzesła nie spadłem.

 32. Obejrzałem, bo chciałem zobaczyć na własne oczy. K...a, czuję się obrzygany. To nie Maternę czy Mellera takie rzeczy dotykają. To ja widz zostałem obrzygany. Njus o tym, że Owsiak pozwał, że Owsiak udzielał wyjaśnień i co? Ani słowa o przebiegu procesu, o decyzji sądu, nic. Dorota Świeniewicz! Czuję się jakbym oglądał Polską Kronikę Filmową i gospodarską wizytę tow. Breżniewa. Sorry za styl wypowiedzi ale mną targa.

 33. avatar

  Standard, jak sam wiesz, bo byłeś po tej drugiej stronie kamery, gdzie widać tępe twarze, których nie widać w TV i one zadają pytanie: "co pan sądzi, jak to się zaczęło, skąd ten pomysł?". TVN sięgnąl do samego dna, normalnie to się wyciąga jedno zdanie z wypowiedzi "hejtera" i robi się z niego wariata. Nie mieli szansy na taką aranżację, zrobili z Wielguckiego "Masę". Bawiliśmy się całą rodziną z "Masy". To jest zwyczajnie śmieszne, nic więcej. Kiedyś już Ci pisałem, że powinieneś być co najmniej "Skecze męczące" w TV, ale jesteś tam gdzie my wszyscy "hejterzy", bo nie jesteś tam gdzie pozostali muszą pana majstra nie tylko w dupę pocałować.

 34. Czy nie wyraziłeś zgody na publikowanie Twojego wizerunku i głosu w TVN? Jeżeli to ich decyzja, to ten materiał to zwyczajny koncert manipulacji… (czy Ktoś to może zarchiwizował?)

 35. avatar

  Podszedł do mnie taki misio i spytał czy może? Zrewanżowałem się pytaniem skąd on jest? Pokazał znaczek TVN24. Odpowiedziałem, nie wy nie możecie. No i zrobili tyle ile mogli.

 36. Ja nie jestem hejter. Ja jestem prawicowy kibol.:)
  Narracja Tvn wyjątkowo ohydna i wydawałoby się ordynarnie obrażająca widza. A tu... Zaprzyjaźnione lemingi będą mnie litościwie klepać po ramieniu mówiąc "znowu nie na tego konia postawiłeś" :)
  Ale my tu gadu gadu a "pijarowsko" najcelniejszy był dzisiaj Zbyszek Ziobro:)

 37. Poniżej wklejam sondę, którą zamieszczono w Gazecie Wrocławskiej przy artykule o dzisiejszej rozprawie. Wynik powinien MK ucieszyć, ale zwracam szczególną uwagę na pytania ;) 

  Czy blogera powinna spotkać kara za wypowiedzi na temat Jerzego Owsiaka i WOŚP?

  Tak, powinien zostać skazany na więzienie11%
  11% głosów
  Tak, powinien zostać skazany na więzienie w zawieszeniu2%
  2% głosów
  Tak, powinien zostać skazany na grzywnę13%
  13% głosów
  Powinien tylko przeprosić5%
  5% głosów
  Nie. Wolno mu pisać to, co uważa69%
  69% głosów

 38. Kop owsikowi należał się już dawno! JO przy okazji powinien NATYCHMIASTOWO  zostać wysłany na przymusowe leczenie psychiatryczne, bo tymi swoimi ostatnimi wywijasami CAŁKOWICIE udowodnił, że jest tylko nędznym celebrytą i elytą z warszafki.                                         http://zabojcza...

 39. jw.

 40. Obaj odnieśli już sukces. Gratulujemy!

  Od 9'45" w Codzienniku Polonijnym materiał porównujący blogerów: Arnie Lemaire i Matkę Kurkę (jeszcze w czasie procesu o "dwóch cweli")
  http://www.yout...


 41. Fajnie, że znalazł się ktoś kto potrafi zrobić porządek. Startuj na prezydenta, a masz mój głos!

 42. avatar

  powiecie Kopernik-dobrze, ale dziś to uczynił "MK", wielki szacun z mojej strony i ukłony w stronę niezawisłego Sądu, który pracuje normalnie, pozdrawiam.

 43. Powodzenia i wytrwałości. 

 44. avatar

  Taką informację dziś dostałam :

   Ewa/Jaśminka zmarła wczoraj w szpitalu, najprawdopodobniej był to nowotwór mózgu, 

  Pogrzeb jest w czwartek w Mławie

 45. Straszne. Bardzo ją lubiłem.

 46. a w głównym ścieku pokazali jak groźny hejter o ksywie MatkaKurka, myśląc, że może być anonimowy, pisał nienawistnie o Owsiaku. No i wpadł. I teraz stanął przed sądem! Tak! Hejterzy wszystkich krajów - bójcie się!

 47. spec grupy z ,f. TV Republika się zgodziła, nie mając świadomości. Pytanie po co ta szopka, przeicież przełpywy mmiędzy fiormami Owsiaka nie są złamaniem prawa, zresztą wyniki kontroli są tajemnića.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15399983,TV_Republika__Chetnie_skontrolujemy_WOSP_zgodnie_z.html#BoxSlotII3img

 48. No i bardzo dobrze.
  I to jest sposób na Rząd Wybrany.

 49. za @rineo:
  "Poniewaz sam jestem zwiazany od ponad 30lat z dzialalnoscia biznesowa prywatna, w takim swiecie sie poruszam, jezeli juz pracuje dla tego biznesum oddaje cala swoja moc i umiejetnosc, w dazeniu do sukcesu. Z tego powodu jestem takze dyrektorem graficznym firmy ZM, zarabiam 9k zlotych na reke miesiecznie, pobieram wynagroidzenie od niewiele ponad roku angazujac sie w firmie calkowicie, rezygnujac z innych propozycji zwlaszcza telewizyjnych, budujac firme ZM, ktora od czterech lat (wiec gdy jeszcze w niej nie pracowalem) osiagala bardzo dobre dochody
   
  Zobacz więcej na: http://www.wyko...
   
  jako ciekawostka: http://www.krs-...
   
  czy ktoś tutaj z sądu sobie kpiny urządził?
   
  i kolejny cytat (za "Gazetą Wrocławską"):
   
  "Zeznania Jerzego Owsiaka 
  - Fundacji poświęcam 14 godzin dziennie. Traktuję to jako wolontariat."
   
  Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić, jak osoba tak bez reszty angażująca się w działalność biznesową jako dyrektor graficzny w spółce "ZM" (jakoś pominięte zostało to, że jednocześnie jest prezesem zarządu), znajduje jeszcze czas na poświęcanie się wolontariatowi w WOŚP przez 14 godzin dziennie, jak można domniemywać przez 7 dni w tygodni z jedynymi dwoma tygodniami urlopu, jak to sam prezes-dyrektor zeznawał, że nie wspomnę już o wielce wartościowych prelekcjach dla kadry kierowniczej firm biznesowo i sponsorsko powiązanych z serduszkową mafią?
  Wielka ściema i tyle. Doba prezesa-dyrektora musiałaby trwać co najmniej 36 godzin (a może ma zgode od Najwyższego na życie w systemie półtoradobowym?), no chyba że osiągnął juz taki poziom świadomości , że sen mu nie jest potrzebny. Matka Kurka uderzył celnie i po takich wpadkach widać, że trafienie zrobiło wrażenie na delikwentach. Prezes-dyrektor jest pewien, że rozliczenia WOŚP są na igiełkę, gdyż o to zadbała już dziunia po SGH (a właściwie to chyba po SGPiS - jeśli kogoś ciekawi, kto miał dostęp edukacji w takich uczelniach jak SGPiS, SGGW czy KSAP, to mozna trochę poczytać: http://www.nasz...
  http://yelita.p...). Ciekawostki czają się w fakturach wystawianych przez "ZM" i zwłaszcza w kosztach ponoszonych przez tą spółkę oraz melonach targanych przez ćwierć mrówki, które rozrosło się do mrówki całej, ale dalej jednoosobowej. Jak można przypuszczać mrówka cała ma cztery razy większy apetyt niz ćwierć mrówki. Niezła kręcioła prezesie-dyrektorze, ale od dziuni są lepsi czarodzieje od inżynierii finansowej i to nie tylko po ciemnej stronie mocy, ale również w instytucjach powołanych do ochrony porządku prawnego. Problem tylko w tym, że nie mają te instytucje zielonego światła od polityków na zabranie mrówce melonów i oderwanie jej od batuty. Ale społeczeństwo powoli otwiera oczy na tą wielką ściemę.
  Obecny prezes-dyrektor zaczął przebijać się do mojej świadomości ćwierć wieku temu z hasłem "uwolnić słonia!", czy "letnia zadyma w środku zimy". Miałem wówczas wątpliwości, czy osoba ta nie jest pozerem cierpiącym na megalomanię. Moje wątpliwości budził też prawdziwy cel tego peudobuntowania młodzieży. Z biegiem czasu te wątpliwości się pogłębiały. Po dzisiejszej rozprawie nie mam już żadnych wątpliwości co do tego, że jest to nadęty megaloman, którego cynizm przyprawia o mdłości każdego, kto potrafi zestawić wartość dodaną przez WOŚP do kosztów funkcjonowania systemu ochrony zdrowia z kosztami ponoszonymi przez ogół obywateli w ramach NFZ i budżetów samorządów. Mrówka wdrapała się na uwolnionego słonia i krzyczy: idziemy! gdyby nie ja, mrówka, to słyń by zdechł. Problem w tym, że to co jest oczywiste, czyli fakt, że mrówka, nawet cała, nie ma wpływu na funkcjonowanie słonia, dla wielu takim oczywistym nie jest i wierzą, że gdyby nie WOŚP, to w szpitalach byłyby gołe ściany, a personel w służbie zdrowia za cel miałby uśmiercenie każdego, kto trafi w jego ręce. Miejmy nadzieję, że coraz więcej ludzi zauważy tą ordynarną manipulację, której jedynym celem jest odwrócenie uwagi od głównej sceny przedstawienia.

 50. No to już chyba przestał być niszowy :))))), bo przez wejścia jest prawie zablokowany! Gratulacje i na pochybel sk.......i! Ale do rzeczy. Mam pytanie. Czy podniosłeś na rozprawie temat wydatkowania ok. 1mln. zł niezgodnie ze statutem WOŚP pieniędzy otrzymanych z tytułu 1% odpisu na Fundację? Piszę o kasie z roku 2012, którą Owsiak wydał na organizację Przystanku Woodstock. (rozliczenie za 2012r. na stronie MPiSS). Ludzie przekazywali 1% z podatku na fundację, która miała zgromadzone pieniądze (ponad 3mln) przeznaczyć na ratowanie zdrowia i życia chorych, a 1/3 poszła na tarzanie się w błocie! To już jest prokurator! Nie wspomnę o tym, że odsetki od zgromadzonych funduszy na WOŚP, Owsiak wydaje też m.in. na Woodstock, co moim zdaniem jest również karalne!

 51. Strony