Reklama

Dziś robię małe resume procesowe, bo nazbierało się sporo wokand i przesłuchań. Równo miesiąc pozostał do prawomocnego rozstrzygnięcia w sprawie z art. 212 i 216 kk, Matka Kurka vs Jerzy Owsiak i WOŚP. Piszę o prawomocnym wyroku, bo nie spodziewam się, aby Sąd Okręgowy w Legnicy po całej serii kompromitujących zachowań oskarżycieli prywatnych wśród, których znajdziemy łamanie i lekceważenie prawa, wywrócił do góry nogami wyrok Sądu Rejonowego w Złotoryi. Dla mnie ten dzień będzie ważny z zupełnie innego powodu niż się może wydawać. Zgodnie z publicznie złożoną obietnicą potrzebuję prawomocnego rozstrzygnięcia w tej sprawie, aby uruchomić szereg działań prawnych zmierzających do ukazania całej „szlachetnej” i „bezinteresownej” działalności prezesa „Złotego Melona” i właściciela „Jasnej Sprawy”. Naturalnie nie będę ułatwiał zadania Owsiakowi i nie powiem, jakie konkretne kroki zostaną podjęte, ale kierunek zdradzę. Przy pomocy kilku instytucji i pism prawnych, zamierzam doprowadzić do realizacji zarządzeń Sądu Rejonowego w Złotoryi dotyczących ksiąg rachunkowych „Złotego Melona” i Fundacji WOŚP. Skóry na niedźwiedziu nie dzielę, ponieważ losy procesowe jeszcze mogą się różnie potoczyć, niemniej sam wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy interesuje mnie tylko i wyłącznie, jako zwolnienie blokady. Dlaczego czekam i nie zdecydowałem się na równoległe działania? Niestety taki błąd swego czasu popełniłem i usłyszałem od prokuratury w Złotoryi, że Jerzy Owsiak będąc świadkiem we własnej sprawie miał prawo składać fałszywe zeznania w ramach obrony, a poza wszystkim prokuratura nie może wszcząć postępowania, bo proces nie zakończył się prawomocnym wyrokiem. Nie chce mi się tego kuriozum komentować, a przytoczyłem jedynie po to, żeby pokazać jak trudno w Polsce wyegzekwować prawnie najbardziej oczywiste decyzje.

Reklama

Z drugiej strony nie mogę narzekać na brak zajęć o co postarał się sam Owsiak i jego pomagierzy. W środę będę składał zeznania, jako pokrzywdzony, na komendzie policji w Chojnowie. Chodzi o prymitywną, wymierzoną nie tylko we mnie, ale i w moich bliskich, akcję „tajemniczej fundacji”, która polegała na wysłaniu 122 anonimów w oddzielnych kopertach. W środku znajdowały się listy pisane przez osoby zwracające się o pomoc do „tajemniczej fundacji”. Dodatkowo do każdego listu „tajemnicza fundacja” dołączyła anonimowe pismo przewodnie, gdzie prosi o wsparcie nie wiadomo kogo i w jaki sposób. Podobne szantaże emocjonalne i nękanie przeżywało kilku krytyków Owsiaka, ale ja nie pozwolę szantażować siebie i mojej rodziny człowiekowi, który sowimi działaniami sięgnął dna. Powiadomiłem prokuraturę i pan prezes razem ze swoimi pomagierami będą mieli do czynienia z art. 190a kk, czyli tak ukochanym przez lewicowe środowiska „stalkingiem”. W tym samym Sądzie Okręgowym tyle, że w I Wydziale Cywilnym, leżą jeszcze dwa pozwy autorstwa mecenasa Jacka Zagajewskiego. Pierwszy został przeniesiony z Warszawy i dotyczy rzekomego naruszenia dóbr osobistych Fundacji WOŚP. Złożyłem odpowiedź i domagam się oddalenia pozwu z przyczyn oczywistych, choćby takich jak uniewinnienie w sądzie karnym. Drugi to pozew Radosława Iwickiego vel rineo, dla odmiany przeniesiony z Wrocławia. Zagajewski uwielbia na wstępie przegrać potyczkę na polu „miejscowa właściwość sądu”, takie ma hobby. Prostackie zabiegi powtórzył trzy razy i cztery różne sądy (dodatkowo apelacyjny w Warszawie) wyśmiały mecenasa.

I a propos śmiechu, pozew Iwickiego vel rineo to prawdziwy kabaret, z udziałem gorliwego propagandysty WOŚP i Owsiaka. Zagajewski użył Radka jak parasola i grzechotkę odwracającą uwagę od kluczowych spraw, które kolejno i spektakularnie przegrywa, a Radek za parę zdjęć na stronie WOŚP, parę godzin spędzonych w TVP i uścisk kierownika, dał się przerobić na procesowe mięso armatnie. Iwicki vel rineo, będąc osobą publiczną i to w kilku wymiarach, jako podmiot indywidualny i fachowo nazwana „szczegółowa część większej całości” poczuł się urażony opublikowaniem jego imienia, nazwiska i ogólnie odstępnych zdjęć. Jednocześnie przypomnę albo też uświadomię, że ten człowiek pomimo prawomocnych wyroków i udostępnionych dokumentów wielokrotnie zniesławił mnie i pomówił: o stalking, zaniżanie dochodów, nieterminowe wykonanie decyzji GIODO i inne przestępstwa, których nie popełniłem. Sąd w Legnicy na wstępie postawił Iwickiego i Zagajewskiego do pionu, zobowiązując pełnomocnika do profesjonalnego sporządzenia pozwu, ale to dopiero początek pośmiewiska, jakie sobie panowie zafundowali. W związku z kabaretowym charterem pozwu nawet nie zapoznałem się z aktami sprawy, bo mi się po prostu głupotami nie chce zajmować. Po uprawomocnieniu wyroków w sprawie WOŚP i Owsiaka, pan Iwicki hurtem stanie przed karnym i cywilnym sądem, gdzie odpowie za swoje podłości. Na razie to wszystkie wiadomości z frontu i napisałem to małe podsumowanie również dlatego, żeby pokazać, jak działają nietykalni, którzy w tej chwili walczą o życie. Wszystkie chwyty dozwolone, każda małość i śmieszność wyniesiona do rangi: „ratujemy biedne dzieci”. Karierowicze bez żadnych hamulców, jacy idole, tacy fani i mecenasi.

Reklama

46 KOMENTARZE

 1. Suma kosztow ze stenogramu roboczego
  Witam Panow.

  Sporzadzilem taki roboczy stenogram z rozprawy MK vs JO i cos nie moge sie doliczyc tych kosztow dokladnie. Mozecie mi powiedziec gdzie jest blad? Wychodzi mi cos duzo (72mln a Kurce 42mln). Sumowanie na koncu.

  3 kanaly telewizji publicznej, czas antenowy:
  – tvp2 – 6h 10min
  – tvr – 45min
  – tv polonia 4h 10min
  Razem 11,5h + teleexpres, wiadomosci, panorama.

  Wg cennika reklam to 9mln  tylko dla programu 2go (+ analiza czasu antenowego przez firme finansow¹, kwota za godzine to 1,7mln, analiza z 2009)
  ale nawet przyjmujac ta kwote to mamy prawie 10mln dla tvp2
  pozostale 16 osrodkow tv regionalnej, 16 regionalnych osrodkow pl radia, tv polonia, wszystkie stacje radiowe od 1go do 4go – lekko szacuja koszta wynosza polowe tego co sam tvp2
  czyli w sumie ok 15mln
  (w tej kalkulacji nie jest uwzgledniona potezne koszty realizacji telewizyjnej – dyrektor Pawlak w 2009 roku mowil ze sa to koszty w granicach 1,6mln)
  czyli przy bardzo ostroznych szacunkach koszty realizacji to 17mln, ale przyjmijmy 15mln zl
  Przy takich nakladach spada atrakcyjnosc medialna wosp – w poprzednim roku ogladalnosc byla rekordowo niska.

  Koszty samorzadow:
  Gdansk – 119tys wydanych na organizaje 22go finalu (poprzedniego)
  Zielona Gora – 27tys
  Generalnie ciezko otrzymac te dane bo samorzady tez olewaja prawo jak sam owsiak (przyklad idzie z gory)
  Kolejny mit o tym ze artysci wystepuja za darmo a organizatorzy nie placili ZAIKSowi
  W ZG jednemu zespolowi zaplacono 12,3k natomiast ZAIKSowi 2k
  Te koszty dotycza duzych miast – wojewodzkich/powiatowych
  Od innych podmiotow brak odpowiedzi ale np na stronie gminy Skrzyszów jest przykladowe rozliczenie koncertu charytatywnego – koszty organizacji techiczniej (bez wyplat dla zespolow) – 12k
  Mozna probowac wyciagnac srednia ale mogloby wyjsc nieuczciwie – przyjmijmy najnizsza kwote dla miasteczka 13-tysiecznego – to jest kwota 12k.
  Od owsiaka wiemy ze w PL odbylo sie ponad 1000 koncertow – zatem mamy 12mln – kosztow organizacyjnych samorzadow. W danych nie ma wydatkow urzedow marszalkowskich, a takie tez byly np Bialegostoku.

  Zabezpieczenie tych koncertow w postaci sluzb mundurowych i sluzby zdrowia. Mozna bazowac na szacunkach wywiedzionych na podstawie dostepnych dokumentow. Dokument podpisany przez podsekretarza stanu w MSW – przykladowy koszt zabezpieczenia imprezy z roku 2011 pt "Marsz niepodleglosci i solidarnosci" o liczebnosci 5k ludzi, trwajacy 2h. Koszt podany przez MSW to 260k zl. Takiej kwoty nie mozna przyjac jako kwote dla kazdego podmiotu ktory organizowal koncert. Mozna przyjac skromne 2k na kazdy koncert. CO daje okragla kwote 2mln.

  Do tego dochodzi zatrudnienie strazy pozarnej, strazy miejskeij, karetek pogotowia – wszystko co jest zwiazane z organizacja imprez masowych. Dorzucamy skromny 1mln.

  Spolki skarbu panstwa
  – darmowe przeloty klasa biznes w LOTcie
  – przeloty odrzutowcami F-16, Iskra
  – podroze morskie okretami podwodnymi
  – 1,5 tony miedzi z KGHM
  – kilkanascie sztabek zlota
  TO wszystko sklada sie na skromna kwote 15mln zlotych

  I ostatnia pozycja czyli wydatki wlasne fundacji.
  W 2012 roku 4mln na koszty administracyjne i 8mln na koszty propagatorskie – czyli razem 12mln

  Laczna kwota to 42mln zl.

  (powyzsza kwota wg MK, ponizej moje sumowanie)

  15 + 15 + 12 + 2 + 1 + 15 + 12 = 72mln
  Czas antenowy + realizacja + organizacja koncertow + zabezpieczenie MSW + straz pozarna/karetki + spolki skarbu + koszty wosp

  • Odnośnie kosztu emisji telewizyjnych
   Nie jestem fanem Jerzego Owsiaka, ale liczenie kosztów emisji materiałów o WOŚP z uwzględnieniem cennika reklam jest chyba nieporozumieniem. Należałoby raczej uwzględnić średnie koszty produkcji tego typu programów. Cennik czasu reklamowego można by uwzględnić, gdyby TVP relacjonując WOŚP odmawiał emisji reklamodawcom, którzy chcieliby wykorzystać ten czas, a tak na pewno nie jest.

   Trzebaby to dokładnie sprawdzić, ale może być i tak, że z uwagi na wielkość i profil grupy docelowej, która to ogląda, TVP może zwiększyć wpływy reklamowe w tym dniu.

   Należy również mieć na uwadze, że rynek reklamy jest nadal w kryzysie i ceny czasu reklamowego prezentowane w cennikach nie uwzględniają często b. dużych rabatów.

   • Mi 2 rzeczy wydaja sie
    Mi 2 rzeczy wydaja sie podejrzane. Wpywy z reklam i realizacja – to prawie 30mln (2×15). A takze koszty spolek skarbu wycenione na 15mln (te sztabki zlota, przeloty LOT itp).
    Jesli MK to czytasz (albo ktos inny kto czuje temat) czy mozesz sie wypowiedziec o kosztach SP jak to mozna oszacowac i skad kwota 15mln?

    Jesli chodzi o wplywy z reklam to chyba chodzi o to zeby puszczac przez te 11h caly czas reklamy zamiast retransmisji ze sztabow. Wtedy na bank nie mozna wziac kwoty cennikowej – ale moze chociaz polowe tego?. Co do realizacji to nie wiem ale sensownie to brzmi – ludzie z kamerami musza latac wokol wospu. Zatem moznaby spokojnie zredukowac 30mln do 22,5mln ale to nadal mi wychodzi 64,5mln kosztow 🙂

 2. Suma kosztow ze stenogramu roboczego
  Witam Panow.

  Sporzadzilem taki roboczy stenogram z rozprawy MK vs JO i cos nie moge sie doliczyc tych kosztow dokladnie. Mozecie mi powiedziec gdzie jest blad? Wychodzi mi cos duzo (72mln a Kurce 42mln). Sumowanie na koncu.

  3 kanaly telewizji publicznej, czas antenowy:
  – tvp2 – 6h 10min
  – tvr – 45min
  – tv polonia 4h 10min
  Razem 11,5h + teleexpres, wiadomosci, panorama.

  Wg cennika reklam to 9mln  tylko dla programu 2go (+ analiza czasu antenowego przez firme finansow¹, kwota za godzine to 1,7mln, analiza z 2009)
  ale nawet przyjmujac ta kwote to mamy prawie 10mln dla tvp2
  pozostale 16 osrodkow tv regionalnej, 16 regionalnych osrodkow pl radia, tv polonia, wszystkie stacje radiowe od 1go do 4go – lekko szacuja koszta wynosza polowe tego co sam tvp2
  czyli w sumie ok 15mln
  (w tej kalkulacji nie jest uwzgledniona potezne koszty realizacji telewizyjnej – dyrektor Pawlak w 2009 roku mowil ze sa to koszty w granicach 1,6mln)
  czyli przy bardzo ostroznych szacunkach koszty realizacji to 17mln, ale przyjmijmy 15mln zl
  Przy takich nakladach spada atrakcyjnosc medialna wosp – w poprzednim roku ogladalnosc byla rekordowo niska.

  Koszty samorzadow:
  Gdansk – 119tys wydanych na organizaje 22go finalu (poprzedniego)
  Zielona Gora – 27tys
  Generalnie ciezko otrzymac te dane bo samorzady tez olewaja prawo jak sam owsiak (przyklad idzie z gory)
  Kolejny mit o tym ze artysci wystepuja za darmo a organizatorzy nie placili ZAIKSowi
  W ZG jednemu zespolowi zaplacono 12,3k natomiast ZAIKSowi 2k
  Te koszty dotycza duzych miast – wojewodzkich/powiatowych
  Od innych podmiotow brak odpowiedzi ale np na stronie gminy Skrzyszów jest przykladowe rozliczenie koncertu charytatywnego – koszty organizacji techiczniej (bez wyplat dla zespolow) – 12k
  Mozna probowac wyciagnac srednia ale mogloby wyjsc nieuczciwie – przyjmijmy najnizsza kwote dla miasteczka 13-tysiecznego – to jest kwota 12k.
  Od owsiaka wiemy ze w PL odbylo sie ponad 1000 koncertow – zatem mamy 12mln – kosztow organizacyjnych samorzadow. W danych nie ma wydatkow urzedow marszalkowskich, a takie tez byly np Bialegostoku.

  Zabezpieczenie tych koncertow w postaci sluzb mundurowych i sluzby zdrowia. Mozna bazowac na szacunkach wywiedzionych na podstawie dostepnych dokumentow. Dokument podpisany przez podsekretarza stanu w MSW – przykladowy koszt zabezpieczenia imprezy z roku 2011 pt "Marsz niepodleglosci i solidarnosci" o liczebnosci 5k ludzi, trwajacy 2h. Koszt podany przez MSW to 260k zl. Takiej kwoty nie mozna przyjac jako kwote dla kazdego podmiotu ktory organizowal koncert. Mozna przyjac skromne 2k na kazdy koncert. CO daje okragla kwote 2mln.

  Do tego dochodzi zatrudnienie strazy pozarnej, strazy miejskeij, karetek pogotowia – wszystko co jest zwiazane z organizacja imprez masowych. Dorzucamy skromny 1mln.

  Spolki skarbu panstwa
  – darmowe przeloty klasa biznes w LOTcie
  – przeloty odrzutowcami F-16, Iskra
  – podroze morskie okretami podwodnymi
  – 1,5 tony miedzi z KGHM
  – kilkanascie sztabek zlota
  TO wszystko sklada sie na skromna kwote 15mln zlotych

  I ostatnia pozycja czyli wydatki wlasne fundacji.
  W 2012 roku 4mln na koszty administracyjne i 8mln na koszty propagatorskie – czyli razem 12mln

  Laczna kwota to 42mln zl.

  (powyzsza kwota wg MK, ponizej moje sumowanie)

  15 + 15 + 12 + 2 + 1 + 15 + 12 = 72mln
  Czas antenowy + realizacja + organizacja koncertow + zabezpieczenie MSW + straz pozarna/karetki + spolki skarbu + koszty wosp

  • Odnośnie kosztu emisji telewizyjnych
   Nie jestem fanem Jerzego Owsiaka, ale liczenie kosztów emisji materiałów o WOŚP z uwzględnieniem cennika reklam jest chyba nieporozumieniem. Należałoby raczej uwzględnić średnie koszty produkcji tego typu programów. Cennik czasu reklamowego można by uwzględnić, gdyby TVP relacjonując WOŚP odmawiał emisji reklamodawcom, którzy chcieliby wykorzystać ten czas, a tak na pewno nie jest.

   Trzebaby to dokładnie sprawdzić, ale może być i tak, że z uwagi na wielkość i profil grupy docelowej, która to ogląda, TVP może zwiększyć wpływy reklamowe w tym dniu.

   Należy również mieć na uwadze, że rynek reklamy jest nadal w kryzysie i ceny czasu reklamowego prezentowane w cennikach nie uwzględniają często b. dużych rabatów.

   • Mi 2 rzeczy wydaja sie
    Mi 2 rzeczy wydaja sie podejrzane. Wpywy z reklam i realizacja – to prawie 30mln (2×15). A takze koszty spolek skarbu wycenione na 15mln (te sztabki zlota, przeloty LOT itp).
    Jesli MK to czytasz (albo ktos inny kto czuje temat) czy mozesz sie wypowiedziec o kosztach SP jak to mozna oszacowac i skad kwota 15mln?

    Jesli chodzi o wplywy z reklam to chyba chodzi o to zeby puszczac przez te 11h caly czas reklamy zamiast retransmisji ze sztabow. Wtedy na bank nie mozna wziac kwoty cennikowej – ale moze chociaz polowe tego?. Co do realizacji to nie wiem ale sensownie to brzmi – ludzie z kamerami musza latac wokol wospu. Zatem moznaby spokojnie zredukowac 30mln do 22,5mln ale to nadal mi wychodzi 64,5mln kosztow 🙂

 3. Ostatni finał – czemu taka cisza
  Tuż po owsiakowej niedzieli były ogłoszone rekordy, Pan uczulał na manipulacje, a od bodaj dwóch tygodni zapanowała cisza. Żadnych rzucających się w oczy doniesień w miediach, a i tu nic nie widać. A może mi się tylko wydawało, że kiedyś te doniesienia i podsumowania trwały kilka tygodni?

  • Owsiak tak zwaną kwotę
   Owsiak tak zwaną kwotę deklarowaną wyjął nie powiem z czego. Napompował “rekord” do 36 milionów i na 5 dni przed terminem rozliczenia sztabów (31 stycznia ostateczny termin) na koncie pustki. 19 milionów i tempo przyrostu około miliona dziennie, a bywało, że poniżej. W całym tym bełkocie mało kto pamięta, że od lat kwota deklarowana spada, w 2012 było 40 milionów. To jest tylko i wyłącznie księgowa kreacja, Owsiak ma na kontach upchane 50 milionów i może robić cuda przerzucając kwoty z kupki na kupkę. Ale w tym roku go przypilnuję, mam na myśli wpływy od sztabów, bo to da się sprawdzić co do złotówki i na kilka sposobów. Póki co wszystko wskazuje, że się przestraszył tej weryfikacji i nie kombinuje, stąd opłakany widok na liczniku i nie ma czym się chwalić.

 4. Ostatni finał – czemu taka cisza
  Tuż po owsiakowej niedzieli były ogłoszone rekordy, Pan uczulał na manipulacje, a od bodaj dwóch tygodni zapanowała cisza. Żadnych rzucających się w oczy doniesień w miediach, a i tu nic nie widać. A może mi się tylko wydawało, że kiedyś te doniesienia i podsumowania trwały kilka tygodni?

  • Owsiak tak zwaną kwotę
   Owsiak tak zwaną kwotę deklarowaną wyjął nie powiem z czego. Napompował “rekord” do 36 milionów i na 5 dni przed terminem rozliczenia sztabów (31 stycznia ostateczny termin) na koncie pustki. 19 milionów i tempo przyrostu około miliona dziennie, a bywało, że poniżej. W całym tym bełkocie mało kto pamięta, że od lat kwota deklarowana spada, w 2012 było 40 milionów. To jest tylko i wyłącznie księgowa kreacja, Owsiak ma na kontach upchane 50 milionów i może robić cuda przerzucając kwoty z kupki na kupkę. Ale w tym roku go przypilnuję, mam na myśli wpływy od sztabów, bo to da się sprawdzić co do złotówki i na kilka sposobów. Póki co wszystko wskazuje, że się przestraszył tej weryfikacji i nie kombinuje, stąd opłakany widok na liczniku i nie ma czym się chwalić.

 5. JO… SIEMA ŚCIEMA
  Kręci się KRĘCIOŁ kręci, kogo jeszcze wykręci,
  Siłę napędu dała CARPATIA, była moja sympatia…
  Pamiętasz? Ucieczka ogórkiem, przed ZOOM'o sznurkiem.
  Harcerskim ręcznikiem słonia promowałem lewym bacikiem,
  Niby Prezes, skacze po stole… kogo ogolę?
  W bloku mieszkanie, niby pokoik. Gdzie jest słoik?
  JAZDA BEZ TRZYMANKI! Młodzież do łapanki!
  Jarocin sprzedali, Kostrzyn wypromowali.
  Pole namiotowe… minowe bez piwek i innych używek.
  Tu pacyfa, tam armata – woda z ogniem się brata.
  Sterowanie tłumem wzmaga zadumę.
  Parasol polityków i muza normalnych wymiata.Nie mam tam brata.
  Wystarczy już grypserki i bajerki.
  Dziennikarski fakt, czy ze Złym pakt…
  Zima…dzieci… puszki z sercami… rodzice nie przejmują się mrozami.
  Punkty łapią uczniowie – czeka liceum…panowie!
  Lato… młodzież… puszki z tanimi browcami…zapach zioła nad śpiworami.
  W tle hasło: „Pomocy trzeźwieję!”, „Zbieram na jabola” – to w Polsce się dzieje.
  Podziękowanie? Pochwały i błotne taplanie.
  Świeci światełko… świeci, to liczbami, to cyframi.
  Zerkają doktorzy i donatorzy,
  Czas poświęcają. Guru pochwałę otrzymają.
  Społeczne media agresywnie promują – w oczy serduszkami i rekordami kują.
  Racja. Ministerstwo zastąpi fundacja.
  Kogo kto wspiera, a kto się prawdy wypiera?
  Kto się lansuje? Kto koszulki drukuje? Kto Sądu nie szanuje?
  Kto zarobi na imprezie? A kto kogo przewiezie?
  Mrówka w Orkiestrze? Melon dyryguje? Kto kogo wykorzystuje?
  Nie wiesz o Mrówce? I o Melonie? W medialnym siedzisz balonie.
  Z koszulki psy szczekają. Nic nie komentuję !!! Ja się gotuję.
  Wskazujesz żulika, dziadygi lub hejtera?
  Kurka, uczciwie balonik dziobnie i spadną czerwone spodnie.
  Teraz jest JASNA SPRAWA, siema – ściema.

 6. JO… SIEMA ŚCIEMA
  Kręci się KRĘCIOŁ kręci, kogo jeszcze wykręci,
  Siłę napędu dała CARPATIA, była moja sympatia…
  Pamiętasz? Ucieczka ogórkiem, przed ZOOM'o sznurkiem.
  Harcerskim ręcznikiem słonia promowałem lewym bacikiem,
  Niby Prezes, skacze po stole… kogo ogolę?
  W bloku mieszkanie, niby pokoik. Gdzie jest słoik?
  JAZDA BEZ TRZYMANKI! Młodzież do łapanki!
  Jarocin sprzedali, Kostrzyn wypromowali.
  Pole namiotowe… minowe bez piwek i innych używek.
  Tu pacyfa, tam armata – woda z ogniem się brata.
  Sterowanie tłumem wzmaga zadumę.
  Parasol polityków i muza normalnych wymiata.Nie mam tam brata.
  Wystarczy już grypserki i bajerki.
  Dziennikarski fakt, czy ze Złym pakt…
  Zima…dzieci… puszki z sercami… rodzice nie przejmują się mrozami.
  Punkty łapią uczniowie – czeka liceum…panowie!
  Lato… młodzież… puszki z tanimi browcami…zapach zioła nad śpiworami.
  W tle hasło: „Pomocy trzeźwieję!”, „Zbieram na jabola” – to w Polsce się dzieje.
  Podziękowanie? Pochwały i błotne taplanie.
  Świeci światełko… świeci, to liczbami, to cyframi.
  Zerkają doktorzy i donatorzy,
  Czas poświęcają. Guru pochwałę otrzymają.
  Społeczne media agresywnie promują – w oczy serduszkami i rekordami kują.
  Racja. Ministerstwo zastąpi fundacja.
  Kogo kto wspiera, a kto się prawdy wypiera?
  Kto się lansuje? Kto koszulki drukuje? Kto Sądu nie szanuje?
  Kto zarobi na imprezie? A kto kogo przewiezie?
  Mrówka w Orkiestrze? Melon dyryguje? Kto kogo wykorzystuje?
  Nie wiesz o Mrówce? I o Melonie? W medialnym siedzisz balonie.
  Z koszulki psy szczekają. Nic nie komentuję !!! Ja się gotuję.
  Wskazujesz żulika, dziadygi lub hejtera?
  Kurka, uczciwie balonik dziobnie i spadną czerwone spodnie.
  Teraz jest JASNA SPRAWA, siema – ściema.

 7. a mi się ta orkiestra podoba
  mam wiele niesprzedawalnego drobnego złomu i jedyna metoda na pozbycie się tego dziadostwa to wystawianie na licytacje z drogą przesyłką, te pelikany łykają te pierdoły a ja się pozbywam problemu, polecam wam póki się jeszcze da z tych zapaleńców coś wyciągnąć, niestety efekt uboczny to dyplom imienny z podpisem Owsiaka, który zawsze co roku mi wysyła, ja mu chyba też wyślę z podziękowaniami że gra co roku na alledrogo i daje szansę na pozbycie się gratów

 8. a mi się ta orkiestra podoba
  mam wiele niesprzedawalnego drobnego złomu i jedyna metoda na pozbycie się tego dziadostwa to wystawianie na licytacje z drogą przesyłką, te pelikany łykają te pierdoły a ja się pozbywam problemu, polecam wam póki się jeszcze da z tych zapaleńców coś wyciągnąć, niestety efekt uboczny to dyplom imienny z podpisem Owsiaka, który zawsze co roku mi wysyła, ja mu chyba też wyślę z podziękowaniami że gra co roku na alledrogo i daje szansę na pozbycie się gratów

 9. Zasłyszane dzisiaj rano w radiowej Jedynce.
  Z okazji wylicytowanego najwyżej "złotego serduszka", pojawił się dzisiaj rano w "Sygnałach dnia" m.in. pajac w czerwonych gaciach. I z jego ust padła  aktualna kwota na koncie tegorocznej Orkiestry – 22 mln z czymś tam. Do 36 mln z 11 stycznia br. jeszcze dość daleko! Pozdrawiam Panie Piotrze i trzymam kciuki!

  • allegro
   wiem ze to nie na temat,czytam o Owsiaku i tak z czystej ciekawosci wszedlem na aukcje WOSP na Allegro i zastanawia mnie jedna rzecz-czemu nie widac komentarzy?pomijam fakt ze wiekszosc kupujacych to jakas sciema bo swierze nicki bez historii ale jest tez kilka starych-chcialem poczytac komenty a ze sa i negatywy wiec zaciekawily mnie ale ich nie widac-moze ktos mi wyjasnic czemu?

 10. Zasłyszane dzisiaj rano w radiowej Jedynce.
  Z okazji wylicytowanego najwyżej "złotego serduszka", pojawił się dzisiaj rano w "Sygnałach dnia" m.in. pajac w czerwonych gaciach. I z jego ust padła  aktualna kwota na koncie tegorocznej Orkiestry – 22 mln z czymś tam. Do 36 mln z 11 stycznia br. jeszcze dość daleko! Pozdrawiam Panie Piotrze i trzymam kciuki!

  • allegro
   wiem ze to nie na temat,czytam o Owsiaku i tak z czystej ciekawosci wszedlem na aukcje WOSP na Allegro i zastanawia mnie jedna rzecz-czemu nie widac komentarzy?pomijam fakt ze wiekszosc kupujacych to jakas sciema bo swierze nicki bez historii ale jest tez kilka starych-chcialem poczytac komenty a ze sa i negatywy wiec zaciekawily mnie ale ich nie widac-moze ktos mi wyjasnic czemu?

  • allegro
   mysle ze cala kasa jest robiona na sprzedazy tych smieci w prosty sposob-albo wysoki koszt przesylki albo odbior wlasny(komu sie chce jechac po jakies guwno do stolycy:))i tak kraza te rzeczy w kolo-pytanie czy wogule istnieja?:)moze to wirtualne interesy tylko?:))))

   • Generalnie ja im wysyłam te
    Generalnie ja im wysyłam te pierdoły jak przelewają kasę na moje konto za wysyłkę ale kilka pelikanów nie łyknęło haczyka i wpłacili tylko 1 zł dla owsika a przedmiot kazali wystawić ponownie. Najbardziej mnie śmieszą pelikany cwaniaki, licytują kilka moich pierdołek i wpłacają przesyłkę za tylko jeden przedmiot (mimo że w aukcji jest wyraźnie zaznaczone że w 1 liście wysyłam tylko 1 prezent), to ja im wysyłam tylko ten jeden gift. Pewnie któryś mi wstawi negatywa ale mnie to wali, jemu też wystawię wtedy a bardzo są na tym punkcie napaleni żeby mieć tych serduszek dużo. Przyznam szczerze robię to z premedytacją, na otwartym allegro na przesyłkach nie zarabiam ale tu nie mogłem sobie darować bo oni kupią wszystko. Te licytacje wyłączają mózg, np towar na otwartym allegro z przesyłką kosztuje 6zł a tu bach moja licytacja do zapłaty z przesyłką 21zł i płacą.

    • allegro
     chwala Ci za to ze mowisz prawde ale zastanawia mnie jedno-wiekszosc kupujacych to swierze nicki….czy ludzie specjalnie zakladali konta zeby kupic jakies guwno dla WOSP?I zasadnicze pytanie-idzie ustawic aukcje zeby jelen zaplacil wszystko na Twoje konto a ty zekomo przelejesz dla owsika?bo sadze ze siedza i licza ile to zarobia na tym a tu zonk bo nie przelales kasy:))))ciekawe co wtedy owsik zrobi?:)poda Cie do sadu?podobno jak zlodziej zlodzieja rabnie to Pan BOG  w rece klaszcze:)Nie obraz sie-to takie tylko przemyslenia   

     • jak wygra ktoś aukcję to
      jak wygra ktoś aukcję to wypełnia pole:
      tyle ile wylicytował na konto wośp
      za przesyłkę (to wpływa na moje konto)
      dodatkowa wpłata zadeklarowana na wośp

      całość ja widzę, są maniacy co do 3 okienka dodają jeszcze od siebie, większość sobie licytuje dla sportu i nie płaci nic, wystawiam po 24h ponownie towar bo nie będę czekał do wiecznego nigdy, tak to z grubsza wygląda, teraz nie wiem czy tym co nie wpłacili i się nie odzywają walić negatywy, na razie mam 100% pozytywów ale to towarzystwo bardzo jest niekulturalne i coś czuję, że niedługo mi jakaś owsikomanka da negatywa bo wysyłam polecone inpostem a jak wiadomo to oni albo przynioso albo nie przynioso

  • allegro
   mysle ze cala kasa jest robiona na sprzedazy tych smieci w prosty sposob-albo wysoki koszt przesylki albo odbior wlasny(komu sie chce jechac po jakies guwno do stolycy:))i tak kraza te rzeczy w kolo-pytanie czy wogule istnieja?:)moze to wirtualne interesy tylko?:))))

   • Generalnie ja im wysyłam te
    Generalnie ja im wysyłam te pierdoły jak przelewają kasę na moje konto za wysyłkę ale kilka pelikanów nie łyknęło haczyka i wpłacili tylko 1 zł dla owsika a przedmiot kazali wystawić ponownie. Najbardziej mnie śmieszą pelikany cwaniaki, licytują kilka moich pierdołek i wpłacają przesyłkę za tylko jeden przedmiot (mimo że w aukcji jest wyraźnie zaznaczone że w 1 liście wysyłam tylko 1 prezent), to ja im wysyłam tylko ten jeden gift. Pewnie któryś mi wstawi negatywa ale mnie to wali, jemu też wystawię wtedy a bardzo są na tym punkcie napaleni żeby mieć tych serduszek dużo. Przyznam szczerze robię to z premedytacją, na otwartym allegro na przesyłkach nie zarabiam ale tu nie mogłem sobie darować bo oni kupią wszystko. Te licytacje wyłączają mózg, np towar na otwartym allegro z przesyłką kosztuje 6zł a tu bach moja licytacja do zapłaty z przesyłką 21zł i płacą.

    • allegro
     chwala Ci za to ze mowisz prawde ale zastanawia mnie jedno-wiekszosc kupujacych to swierze nicki….czy ludzie specjalnie zakladali konta zeby kupic jakies guwno dla WOSP?I zasadnicze pytanie-idzie ustawic aukcje zeby jelen zaplacil wszystko na Twoje konto a ty zekomo przelejesz dla owsika?bo sadze ze siedza i licza ile to zarobia na tym a tu zonk bo nie przelales kasy:))))ciekawe co wtedy owsik zrobi?:)poda Cie do sadu?podobno jak zlodziej zlodzieja rabnie to Pan BOG  w rece klaszcze:)Nie obraz sie-to takie tylko przemyslenia   

     • jak wygra ktoś aukcję to
      jak wygra ktoś aukcję to wypełnia pole:
      tyle ile wylicytował na konto wośp
      za przesyłkę (to wpływa na moje konto)
      dodatkowa wpłata zadeklarowana na wośp

      całość ja widzę, są maniacy co do 3 okienka dodają jeszcze od siebie, większość sobie licytuje dla sportu i nie płaci nic, wystawiam po 24h ponownie towar bo nie będę czekał do wiecznego nigdy, tak to z grubsza wygląda, teraz nie wiem czy tym co nie wpłacili i się nie odzywają walić negatywy, na razie mam 100% pozytywów ale to towarzystwo bardzo jest niekulturalne i coś czuję, że niedługo mi jakaś owsikomanka da negatywa bo wysyłam polecone inpostem a jak wiadomo to oni albo przynioso albo nie przynioso