Prześlij dalej:

Wszyscy wiedzą, no dobra, bez megalomanii, kto chce ten wie, jaki jest mój stosunek do byłego Andrzeja Dudy. Jako polityk jest dla mnie przegrany, wiarę i szacunek straciłem rok temu i nic nie wskazuje, żeby coś się w tej materii miało zmienić. Nie znaczy to jednak, że z tego powodu odebrało mi rozum i nie potrafię oddzielić faktów od emocji. Zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich to był wyczyn gigantyczny i fenomenalny, co więcej jest to sukces najmniej w 70% samego Dudy. Jasne, że obowiązuje pewien schemat myślenia i wieczna walka jajka z kurą. Gdyby Kaczyński nie wskazał Dudy, to Duda nie zostałby prezydentem, no nie zostałby, ale samo wskazanie to nie wygrana.

W Andrzeja Dudę nie wierzył chyba nikt, poza Kaczyńskim, mną i Leninem (Piotrem Lisiewiczem. Skazywano Dudę na pewną porażkę w pierwszej turze i nawet padały tak idiotyczne głosy, że PiS wybory prezydenckie odpuszcza, aby się skupić na parlamentarnych. Dziś wiadomo jakie to były niestworzone brednie, zresztą było wiadome i wówczas, w każdym razie jeszcze raz warto przypomnieć. Bylibyśmy w zupełnie innym miejscu z prezydentem Komorowskim. Łatwo sobie wyobrazić, że żadna kluczowa ustawa nie zostałaby podpisana i tak naprawdę wszystko zostałoby po staremu. Polską rządziłby Komorowski z Rzeplińskim. Do Dudy można i trzeba mieć pretensje, bardzo wiele pretensji, ale pamiętajmy też, że mamy do czynienia z cudem. Wyczyszczenie Trybunału Konstytucyjnego i reforma sądownictwa, nigdy by się nie wydarzyły bez Andrzeja Dudy. Z dystansu i po czasie prościej te zapomniane fakty sobie poukładać, oczywiście nie tracąc z pola widzenia „odmiany” polityka, bo to już nie jest ten sam Andrzej Duda z roku 2015 i 2016. Zwycięstwo w wyborach prezydenckich, kandydata namaszczonego prze szefa PiS, jest nie do przecenienia, koniec i kropka.

Co z tym wszystkim wspólnego ma Patryk Jaki i jego ewentualny sukces? Analogii jest mnóstwo, od pierwszych chwil pisałem, że Trzaskowski to Komorowski i zarzucano mi intencjonalny „przesadyzm”. Każdy dzień potwierdza, że nie pomyliłem się w niczym, łącznie z tym, że Trzaskowski po zaliczeniu serii wpadek panikuje jak Komorowski. W tle pojawiają się sztucznie pompowane sondaże i w PO powstał chaos, na czele którego stoi brak wiary. Z kolei Patryk Jaki ma wiele podobieństw do Dudy i to jeszcze w lepszej wersji, Jaki jest młodszy, bardziej przebojowy, dowcipny, z lekką nutką „chłopaka z parafii”, kibic, przy tym odpowiedzialny mąż i ojciec i wreszcie fajter idący na wojnę z mafią. Nie koniec na tym. Patryk Jaki ma coś, czego nie miał Duda, mianowicie wyższą rozpoznawalność od swojego przeciwnika. Proszę się nie śmiać, proszę to sprawdzić, Patryk Jaki z racji komisji weryfikacyjnej i paru innych działalności publicznych, jest zdecydowanie bardziej rozpoznawalnym politykiem niż Trzaskowski.

Strony

Źródło foto: 
15076 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

6 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Znowu rzeczowa analiza faktów. Do wygranej PAD niewątpliwie przyczyniła się Szefowa Kampanii Wyborczej Beata Szydło. Alternatywa z Bulem w Pałacu, to rzeczywiście paraliż Rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ustawa o TK Rzeplińskiego to z kolei mechanizm dla pozbycia się PAD, gdyby PiS nie przekroczył 50% posłów. Rok 2015 to pomimo ostatnich "dziwnych" posunięć PAD był rokiem cudów. 

 2. A w tym czasie redaktorzy wirtualnej polski zajmują się wróżeniem z oczu Donalda Tuska. Donald Tusk ooooostro popatrzył na Donalxa Trumpa. Jak w czasach stalinowskich, każdy ze strachem patrzył w oczy ukochanego przywódcy.

 3. nigdzie nie znalazłem całego składu drużyny i nazwiska szefa kampani prezydenckiej Patryka Jakiego

  musi to być ktoś tak pracowity, wyważony i dalekowzroczny jak Beata Szydło, która kierowała sztabem  wyborczym AD

   

 4. avatar

  Formalnie kampania jeszcze się nie rozpoczęła.

 5. avatar

  "lekki sarkazm " 

  Spontaniczność i 'kupno' :)^:)

  Dobry, trzeżwy pomysł ale trudny do wykonania, jako że musi pasować i do osobowości J. i do 'kupującego' targetu.

 6. Przepraszam, ja miałem odwagę pisać przed I turą, że jeśli będzie miał minimalna stratę w I turze do Komorowskiego to prawdopodobnie minimalnie wygra  w II turze. I to nie była wiara ślepia wiara ale chłodna analiza. W tym czasie nawet sztabowcy Dudy walczyli ale nie wierzyli że Dawid wygra z Goliatem.

 7. Strony