Zwis męski prosty, czyli korowód pajacyków i najprostsza reforma świata

Prześlij dalej:

Każdy dzień przynosi coraz śmieszniejsze historie zwiastujące huczny upadek. Utrzymankowie władzy tak zaczęli panikować, że zaczynają zjadać własny ogon, a upał robi za katalizator farsy. Oto przedstawiciele PAH, którzy organizują słynną akację „Pajacyk”, czyli posiłki dla głodnych dzieci, oświadczyli, że nie ma w RP III głodnych dzieci. Trzask prask i się "Pajacyk" przeżarł i roztył, ale jednocześnie się boi, żeby opiekunowie nie umarli z głodu. Takie tragikomedie dzieją się zawsze, gdy się lawiruje między ogłupianiem innych, a udawaniem głupiego. Fundacja Ochojskiej, to druga po brudnym biznesie Jerzego O., „akcja charytatywna” nastawiona na marketingowe atrakcje i brylowanie w mediach, za publiczną kasę. Warunkiem funkcjonowania tych społecznie szkodliwych bytów jest ścisła współpraca z władzą i „biznesmenami”. Trudno się zatem dziwić, że prezesi organizacji pozarządowych dostają gorączki na myśl, że łatwy chleb się kończy. W ciężkim strachu przekraczają dowolną granicę śmieszności i tak też, „Pajacyk” po wielu latach okazał się akcją, która odpowiada za obżarstwo polskich dzieci. Pośmiać się można, ale po pierwsze to nie jest śmieszne i po drugie co z tym z robić? Swego czasu wyjątkowo bezczelnie, bo w 140 znakach zawarłem najkrótszą reformę dla Polski. Pomysł jest tak prosty, że najgorszy rząd jest go w stanie wykonać, o ile będzie chciał wykonać. Ambicje każdej nowej ekipy sięgają firmamentu, zawsze buduje się nowy system edukacji, nowe podstawy służby zdrowia, no i pisze nową konstytucję. Nie uważam, aby te projekty były niepotrzebne, ale wolałbym wcześniej zobaczyć proste jak drut decyzje administracyjne, które byłyby największą jakościową rewolucją w Polsce od czasu budowy Górnośląskiego Ośrodka Przemysłowego.

Postanowiłem nieco rozbudować projekt reformy, ale spokojnie nadal jest prosto i bardzo mało liter. Zwykły Polak nie jest w stanie normalnie funkcjonować, bo wystarczy jedna decyzja urzędnicza, aby jego życie legło w gruzach. Z drugiej strony istnieją podmioty, przed którymi panie i panowie w okienkach stoją na baczność. Wystarczy zrobić szybka zamianę, dla człowieka normalnego urzędy jak dla VIP-ów, a dla VIP-ów decyzje rujnujące życie. Ustawy i uchwały są zbędne, wystarczy stworzyć jakieś ciche „lub czasopisma”, aby niemieckie, francuskie, czy brytyjskie hipermarkety płaciły w Polsce podatki i to wyższe niż polski przedsiębiorca, co jest godne i sprawiedliwe. Fachowca nie zamierzam udawać i szczegółów nie podam, ale nie wierzę, że nie ma człowieka, który by takiej prostej operacji jednym zapisem nie potrafił wprowadzić. W podobnym duchu i technice można skończyć z obsrywaniem Polski w Polsce i nie ma tu miejsca na żadne subtelności. Bajki i legendy o „obiektywnych” mediach można sobie opowiadać, gdy ktoś za te bzdety płaci bajkopisarzom ciężkie pieniądze. No i właśnie o to chodzi, żeby przestać płacić. Z politowaniem przyglądam się pomysłom, które nawołują do banicji, czy karnych procesów z udziałem Michnika i jemu podobnych. A po jaką cholerę z marginesu robić męczenników? Jak donoszą specjaliści, 51% ogłoszeń rządowych trafiło do obsrywaczy Polski z Czerskiej. Przy nakładzie 140 tys. egzemplarzy i to naciąganym instytucjonalnymi abonentami, biuletyn z dnia na dzień stanie się ścienną gazetką, wystarczy odciąć rządowe dotacje.

Strony

24116 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. rozpisać wcześniejsze wybory i zaryzykować oddanie władzy. Teraz, po jej zdobyciu, trzeba powyrywać w pierwszej kolejności chwasty, powybijać zęby i połamać ręce. Masz rację Autorze, że to sprawa prosta i nie trzeba do tego umysłów szachisty. Trzask, prask, jak na Węgrzech, ustawa medialna, za głoszenie kłamstw wysokie kary pieniężne, łupu cupu i kończy się finansowanie gadzinówki, pitu pitu kilka kontrolii w Pajacyku (vide Maciuś), Złotym Melonie itp. i zamknie się raz na zawsze wraże ryje. Ja nie tylko czekam na takie decyzje, ja ich wymagam, bez tego nic się nie zmieni.

 2. Ale ściema!

  Szast, prast...czary, mary...
  I nie ma głodnych dzieci. Jak za dotknięciem różdźki czarodziejskiej.

  Dziękujemy za skuteczną odtrutkę. Nie ma głupich! Więcej nikt się nie nabierze!

  I zgodzę się z tym, że GW wystarczy nie kupować.

  Ten chłopak, który mnie poprosił, żeby mu kupić coś do jedzenia nie powiedział, że jest "niedożywiony". Powiedział : "Jestem głodny. Kraść nie chcę, a żebrać wstyd".
  I wszystko przez ten brak kultury jedzenia śniadań.

  Urocze było hasło  "nie oddać Polski gówniarzom"
  Tak się jakoś kojarzy z "dziećmi".

 3. nie wystarczy nie kupować wyborczej, trzeba jeszcze odciąć ją od naszych pieniędzy z podatków:
  https://sconten...

 4. avatar

  cyt..."a po jaka cholere robic z marginesu męczennikow.."...I TAK...I NIE...zgadza sie to ze atmosfera byla by inna gdyby z adasia zeszlo powietrze...ale i tez jemu nalezy sie za KUBLIKI pomyj od swego zarania na wolna polske...poprzez kreowania naszego zycia publicznego do dzisiaj..az po manipulacje;dywagacje;propagandowe zagrywki i listy przepraszalne okolosmolenskie..
  dzis pani Hania w panoramce poinformowala mnie ze z okazji miesiecznicy  tu cyt.."...znowu bylo slychac TE SAME okrzyki"....tylko co ci ludzie maja krzyczec innego??...im dalej od zmiany w duzym palacu tym coraz wiekszej bialej goraczki dostaje ze parafrazujac skecz grupy rafala kmity..."stoimy w miejscu gdzie NIC SIE NIE DZIEJE"......a co do pani z panoramki to rowniez parafrazujac samych swoich...jak to syn pawlaka wlazl za kargulowa corka na stryszek stodoly...ja im bardziej ogladam rezimowe media widze ze NIC SIE NIE DZIEJE..im bardziej widze pania Hanie w panoramce...tym bardziej ta swoja nienawisc w sobie poteguje...i tak..i nie...wywalenie wszystkich za morde;a pozniej w NOWEJ RZECZYWISTOSCI pokrycie ich CALKOWITA BLOKADA MEDIALNA .bedzie dla nich najlepsza kara...tego tez nie wiem...CZY TO WYSTARCZY..........????jak przywrocic w miare godnosc osobista pojedynczemu-jednemu-mnie???
  .."KTO MILUJE KARNOŚĆ;MIŁUJE MĄDROŚĆ..ten zaś kto nienawidzi karcenia jest glupcem.."
  STARY TESTAMENT....
  JA nic na to nie poradze ze jestem ŻĄDNY KRWI.....za te wszystkie upokorzenia chyba im sie "cuś" nalezy.....

 5. avatar

  "JA nic na to nie poradze ze jestem ŻĄDNY KRWI....." 

  Nie Ty jeden cichy, nie Ty jeden.
  Ustawiłbym ich zamiast NT-23P i lał. Potem zmienił lufę i znowu lał. 
  W dwa dni by się posprzątło. Reszta by spieprzyła byle dalej.
  O ileż łatwiej byłoby ruszyć do przodu bez tego pasożytniczego balastu...

 6. Należy przemilczeć. Dla ludzi tego pokroju to bardziej bolesne.
  A tak - osiągną cel: "Nieważne, czy dobrze, czy źle - byle o tobie mówili".

  Ale to nie wszystko. Jeszcze odkłamać - wytknąć i upublicznić wszelkie kłamstwa.
  I to nie żadna "szczujnia" ino zwykła kolej rzeczy.

 7. Należy przemilczeć. Dla ludzi tego pokroju to bardziej bolesne.
  A tak - osiągną cel: "Nieważne, czy dobrze, czy źle - byle o tobie mówili".

  Ale to nie wszystko. Jeszcze odkłamać - wytknąć i upublicznić wszelkie kłamstwa.
  I to nie żadna "szczujnia" ino zwykła kolej rzeczy.

 8. „Esesmańskie matki i ojcowie” - genialne - takie brzmienie powinien mieć polski, oficjalny tytuł tego niemieckiego paszkwila.

 9. "Nazi  matki,  nazi  ojcowie"

 10. avatar

  zlikwiduj ten komentarz gdy przeczytasz :)

 11. Strony