Ze związku Palikota z Millerem narodziła się Barbara Ogórek-Grodzka

Prześlij dalej:

No i inaczej wyjść nie mogło. Lubię patrzeć i od czasu do czasu nawet posłuchać Nowackiej, w końcu zdarzało się jej powiedzieć ze dwa razy coś normalnego na temat Pomnika Smoleńskiego. W ogóle Baśka ma fajny biust, ciepłe oczy i pojechałoby się z nią pod namiot, ale te niewątpliwe zalety w zderzeniu z polityczną brutalnością natychmiast tracą na wartości. Przed wojną istniała Polska Partia Socjalistyczna i wprawdzie jej lider wysiadł z tramwaju „Socjalizm” na przystanku „Niepodległość”, ale warto przywołać zacną historię. Partia Piłsudskiego była takim socjalizmem, który gonił bolszewika, stawiał na polski przemysł i armię, a przy tym powoływał do życia kasy zapomogowe i spółdzielnie mieszkaniowe. A w owym czasie nowoczesność szalała, feministki mnożyły się jak podgrzybki po deszczu i ułani imprezowali od lokalu do lokalu, machając nie tylko szabelką. Dziś do tamtej „lewicy” obecnej „lewicy” jest strasznie daleko, jakieś dwa układy planet, co było widać, słychać i czuć w czasie wystąpienia Barbary Nowackiej. W formie przypominała bidula Waldka Pawlaka, który swego czasu mamrotał z uniesionymi ramionami „zwyciężymy”. W treści całkowita sprzeczność między obecnymi i dawnymi czasy. Stary komuch Miller doskonale wiedział jak dokonać cudu. Polacy po szoku wywołanym przez Balcerowicza, najemnika zachodniej finansjery, chóralnie zaczęli śpiewać jeden z najgłupszych refrenów: „za komuny było lepiej”. Pamiętam tamten czas doskonale i wprawdzie SLD było przeciwnikiem kleru i promował aborcję po starej pezetpeerowskiej linii, ale o pedałach i zmianach płci nikt się nie zająknął.

Nie ma takiej ilości alkoholu, która pozwoliłaby mi porównać Millera do Piłsudskiego i PPS do SLD, ale proszę mi pozwolić na mały ekscentryzm. Obaj liderzy partyjni i obie formacje miały tę właściwość, że w jakimś sensie przeczyły własnym szyldom, co pozwalało porwać większość. Z Piłsudskiego był taki socjalista, jak z Millera feministka. Przez marną analogię koalicja Palikota z SLD znaczy tyle, że w czasach II Rzeczypospolitej PPS musiałby związać z KPP. W polityce, jak w każdej grze, istnieją podstawowe reguły, których warto przestrzegać, bo w przeciwnym razie łatwo o zgon połączony ze skeczem. Pederastami, „zmianą płci” i przytulaniem „kozich synów” zainteresowane jest 5% społeczeństwa. Z tego połowa trzyma się większego i pewniejszego, czyli PO. Konwencja SLD oparta na połączeniu tęsknoty za komuną i spółkowaniem dwóch kierowników PGR musiała się skończyć blamażem i tak też się skończyła. Piękne oczy Nowackiej nie zrównoważą marudzenia ideologicznego, które wywołuje naturalne zażenowanie w 95% elektoratu SLD z 2001 roku. Wyobraźmy sobie taką scenę, przy niedzielnym obiedzie. Przyjechał Stefan z żoną i dzieciakami na obiad do teściowej, gospodarze włączyli swój nowy 41-całowy telewizor na raty, a tam na początku pojawiły się uniwersalne sentymenty. Każdemu według potrzeb, żeby przedszkole i żłobek były za darmo, jak niegdyś przy zakładach pracy, żeby człowiek zarabiał dużo i do „renty” niech złodzieje dodadzą. Żyć nie umierać, każdemu się spodoba od dziadka, który pamięta smak krakowskiej na kartki, po wnuczkę ściągającą zadania domowe z Google.

Strony

22485 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  co do ostatniego zdania felietonu..istotnie.."bój to jest ich ostatni"....w tej chwili PO-tamtej stronie wszyscy ostatnią nadzieje pokladaja w PKW-KBW..czyzby zyczenie grzybiarza o 12% ma byc jakowąś sugestia w nadchodzacych wyborach??a doktorowa1metrodszpadla znowu dzis pojechala po bandzie i jedzie po ambicji JK.."zeby sie w koncu zgodzil na debate..a nie chowal za spodnicą"...

 2. zero oryginalności, plagiat, podróbka, false flag. Pozostaje wyprowadzić sztandar. Był LiS, był LiD, było Borowski, i od ****a różnych projektów, acha Europa plus 40% wszystko to już dawno zapomniane i pokryte kurzem zawodu elektoratu:-)

 3. avatar

  to ja bym sie nie przywiazywała. Mówi się, że nie ma starych dowcipów, są tylko starzy ludzie. Dla niemowlęcia każdy dowcip jest nowy.

 4. Po pierwsze.
  Osób twardo popierających emigrację "kozich synów" i inne "nowoczesności" nie ma 5% w społeczeństwie. Bo to by znaczyło, że osób pochodzenia żydowskiego jest w Polsce 1'900'000 (5% z 38'000'000), a ich tyle nie ma.
  Tylko Żydzi jako zwarta grupa mają interes w tym, żeby innych mniejszości było jak najwięcej - dowód znajduje się tutaj: http://pulldrag...
  Po drugie.
  Wszelkie "nowości" są przez dawny aparat partyjny (dawne PZPR) i ich potomstwo (o ile nie są właśnie żydowskiego pochodzenia) traktowany jak diabeł wcielony, pomimo iż oficjalnie w diabła ani w to drugie nie wierzą. Ale pogonić pedzia na ulicy, to wbrew pozorom sa pierwsi.

 5. Niekoniecznie żydzi. Wielu czysto krajowych światowców też lubi urozmaicenie etniczne, bo ich zdaniem powstaną ciekawe knajpy afrykańskie, wiele odmian kebabów i w ogóle będzie wesoło jak na Zachodzie.

 6. tak dobrze, że nie zrobiłbym tego lepiej. Tak, postępowcom z egzotyką jest im po drodze.

  pamiętam jak chodziłem do szkoły średniej i leciał w polsce taki głupi serial z młodzieżą amerykanską. Coś jakies liczby ala 58759.

  Na lekcji godziny wych. nauczycielka pyta się o jakieś pomysły aby w nadchodzącym roku polepszyć nam naukę. Na co wstaje dziewczyna i mówi, że ona by chciała mieć takie szafki na książki i zeszyty jakie są na korytarzach w USA, a nie takie z siatki boksy na cała klasę.
  I masz babko placek jak to moja babcia zwykła mowić.

 7. aaa, pamiętam ten słynny serial amerykański o dzieciach szkolnych. One jakoby nigdy nie musiały się uczyć, chodziły do szkoły by się rozerwać i poznać fajnych ludzi.

 8. avatar

  Wyobraż sobie te różne odmiany lokalnych  kobiet.  Za 1000 lat, nie ma to jak żyć w ciekawych czasach, psiakrew.

 9. W Polsce nie mamy innych grup etnicznych zorientowanych na działanie zespołowe (sukces grupowy). Taką grupę stanowią tylko Żydzi.
  Mniejszości etniczne w sensie kuchnia egzotyczna tak, ale tego będzie więcej i to będzie stanowiło zagrożenie.
  Te wszystkie seriale, te tasiemce, na przykład o dzieciakach w szkole stanowią główny element propagandy, a nie tanią rozrywkę jakby się komuś mogło wydawać. To w takich produkcjach jest kreowany sztuczny świat, który gdy potem się pojawia obok nas, to my nie zauważamy, że coś się zmieniło. Propaganda to nie spoty wyborcze i nie występy polityków w takim czy innym programie w TV, ale własnie te seriale.

  Dlaczego multi-kulti jest do dupy i wszyscy, którzy to propagują o tym wiedzą - prosty przykład.
  Gdy projektujemy duży i ważny system komputerowy - na przykład do sterowania elektrownią atomową, to dobieramy następujące grupy programistów:
  1. żółci azjaci - chodzi o to żeby byli z kręgu zbliżonego do konfucjanizmu
  2, hindusi - czyli ludzie bliscy buddyzmowi
  3. biali europejczycy - ludzie kulturowo związani z chrześcijaństwem
  Robi się tak dlatego, że każda z tych grup popełni inne błędy w napisanych przez siebie systemach, te błędy wynikają z wychowania tych ludzi, z ich kodu kulturowego, który wynieśli z domów.
  Gdy nie będzie takiego rozróżnienia napisanie w miarę bezpiecznego programu do elektrowni atomowej bedzie w praktyce niewykonalne.

  Nie będzie różnych odmian lokalnych kobiet - wszystko będzie totalnie zglajszachtowane.

 10. avatar

  Nie baw się w futurystykę, Pilaster zdaje się być w tym  lepszy, choć to optymista.

  PS: "GLAJCHSZALTOWAĆ"

 11. Strony