Prześlij dalej:

Poproszę o wyrozumiałość, w tak zwanych pierwszych słowach mego listu. Jak wiadomo jestem grafomanem, który publikuje dzień w dzień, to i nie ma takiej siły, żebym się nie powtarzał, ale to nie do końca moja wina. Świat jest dość nudnym zjawiskiem, jeśli się na nie patrzy przez szkło telewizora, czy inny wizjer publicystyczny. Wszystko już było i powtarza się w zamkniętym cyklu, co musi prowadzić do takich samych wniosków i opisów. Z tej przyczyny nic nowego o „nowym” korononawirusie się nie dowiemy i w taki sam sposób będzie bita medialna piana, aż do zmiany tematu. Moim celem, pomimo fatalnych warunków, jest odnalezienie resztek racjonalizmu, w lawinie wykreowanych emocji.

Takie też ambitne zadanie przed sobą stawiam i poddaję pod surową ocenę Czytelników. Wirusy z dzielimy na? Komputerowe i grypowe? Dobrze Jasiu i na jakie jeszcze? Śmiertelne i takie mniej? Bardzo dobrze Małgosiu i jakie jeszcze? Medialne i anonimowe? Brawo Michał i o tym porozmawiamy na dzisiejszej lekcji zdrowego rozsądku. W historii mojej publicystycznej działalności chiński wirus jest, którymś z kolei i naprawdę nie pamiętam, którym. Ciężko mi też odgrzebać w pamięci nazwy tych najsławniejszych, poza ptasią i świńską grypą, co się dość łatwo zapamiętuje i o to chodzi. Był jeszcze jakiś N1 H- coś tam albo odwrotnie, sprawdzać mi się nie chce, w każdym razie wszystkie te wirusy łączą media i krótki żywot. Jedno co się od razu rzuca w oczy, to skala. Każdy kolejny wirus medialny jest słabszy w wymiarze chorobowym, na przykład w Polsce nie ma ani jednego przypadku, jak dotąd i coraz silniejszy medialnie. Z czego to może wynikać?

Teorii do wyboru jest wiele i zawsze można sobie wybrać tę najbardziej „klikalną”, czego w Internecie od kilku dni nie brakuje. Mamy pełną gamę sensacji od broni biologicznej, która wyciekła z chińskich laboratoriów, przez spisek firm farmakologicznych, aż po wojnę hybrydową i dezinformacyjną. Którą opcję wybrać? Obojętnie, można jedną z wymienionych, można wymyślić inną, bo wszystko sprowadza się do jednego – mediów. Na świecie hula dziesiątki zdefiniowanych koronawirusów i setki mutacji odpowiedzialnych za infekcję dróg oddechowych. W zależności od reakcji organizmu choroba przebiega rozmaicie, o ile za chorobę da się uznać przeziębienie. W 99% przypadków kończy się to przysłowiowym siedmiodniowym lub tygodniowym katarem. Oczywiście raz na jakiś czas w wyniku powikłań ludzie umierają, taki ludzki los, ale śmierć też podlega podziałom. Jakim? Konsekwentnym, czyli medialnym i anonimowym.

Strony

Źródło foto: 
28350 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Na razie trudno cokolwiek powiedzieć o wirusie "Wuhan". Hipotez jest wiele. Może to być po jednej stronie spektrum kolejna gazetowa sensacja, a po drugiej "broń" inicjującą rozpad Chin, czy skuteczne globalne narzędzie depopulacyjne. Po prostu trzeba będzie trochę poczekać, zobaczyć jak się tą sytuacja rozwinie i dopiero wtedy reagować. Z doświadczenia Fukushimy wiadomo że paniczna reakcja jest gorsza od jej przyczyny. Było ponad półtora tysiąca ofiar ewakuacji, a od promieniowania nikt nie umarł.

   

 2. "a od promieniowania nikt nie umarl"

  No wiesz, choroby "POpromienne", to jest proces.;))

 3. celna uwaga MK: wszystko co chińskie jest zainfekowane

  potężne uderzenie w Chiny

 4. avatar

  wielkie halo z tym wirusem jest na horyzoncie. juz wiadomo ile kosztują testy na tego wirusa - prawie 1000 dolców za 25 testów mnożymy to np. przez miliard Chińczyków, albo przez milion Polaków. z ciekawostek- są takie wielkie statki wycieczkowe po circa 7000 ludzi na pokładzie. jeden taki statek już zawirusowany. Owsiak czy taka Gersdorf powinni zgłosić się na ochotnika i dać się zarazić tym wirusem.

  przyjmuję zakłady że chiński wirus padnie natychmiast

 5. avatar

  Greta niech mknie do Wuhan na swym rączym katamaranie!

 6. avatar

  SF. Follow the money.

  Ciekawe czy kwarantanna Chin  doprowadzi do bankructwa?

  W każdym razie, politycznie na zdarzenie patrząc, cymes.

 7. avatar

  Bym zapomniał. 'Życie naśladowało sztukę, obecnie TV.' Zaczęło się od "Trzy dni kondora".

  "Długi pocałunek na dobranoc"
  "Adwokat diabła"
  "Resident Evil "

  Cosik nadmiernie cwanego nudzi się, imo.

 8. Czy telewizja kanapkowa, która szerzyła nienawiść rasową wobec azjatów, wyrażała się z pogardą o kobietach  i przyrównywała artystę do bydła, została ukarana kilkoma milionami kary przez KRRiT? jest wszczęte śledztwo przez prokuraturę?

 9. ((((; A Ja sie ciesze, ze GB w*******lila z tej je**nej unii!;))))

 10. jak nie warszawa bedzie ogniskiem zapalnym..... to - > teczogród ;-)

  wirus-z-chin-moze-trafic-do-polski-przez-poznan-odbeda-sie-targi-budma https://plus.gl...

  https://epoznan...

  https://epoznan...

  alternatywnie wirus "przydzie" od niemców hehe

 11. a tak abstrachująć od opisanego stanu rzeczy... to

  "elity" wypowiedziały pewną prawde.... prawde także o sobie, o "swoim" świecie

  (1) cyt. "gdyby wirus trafił do biednych krajów to może sie to żle skończyć"

  ....

  a co by bylo gdyby to sie "zle skończyło" w "demokratycznej" np. francji* ?!

  *elyty" zadały sobie to pytanie....???

 12. Strony