Prześlij dalej:

Dla startego wyżeracza, który już nie jedno w polskiej polityce widział, najnowsze sensacja z „Agentem Tomkiem” w roli głównej, to wyjątkowo słaba komedia, a na pewno bywały lepsze. Na przykład zeznania świadka koronnego wywołujące powszechne rozbawienie i gangów i policji, bo jak inaczej nazwać obciążenie śmiercią Papały złodzieja samochodów niejakiego „Patyka”, co to się miał napalić na Daewoo Estero komendanta KG Policji. Prawdziwy serial komediowi zapewnia słynny „Masa”, który co i rusz przerywa milczenie, ale sama instytucja świadka koronnego już taka zabawna nie jest.

Zamysł może i dobry, w końcu kto jeśli nie skruszony gangster ma największą wiedzę o przestępstwach gangu, problem w tym, że „koronni” rzadko kiedy tę wiedzę sprzedają, częściej opowiadają bzdury, żeby ratować własny tyłek. Prawdę mówiąc nie znam przypadku, aby zeznania takiego świadka doprowadziły do spektakularnych sukcesów prokuratury i sadownictwa, nie twierdzę, że takich nie było, po prostu jakoś głośno o nich nie jest. Za to pamiętam uniewinnienie mafii prószkowskiej w pierwszej instancji, pomimo zeznań wspomnianego „Masy”. Niestety świadkowie koronni w polskim systemie więcej wprowadzają zamieszania i odwracają bieg spraw w idiotycznych kierunkach, niż przynoszą pożytku. Taką opinię usłyszymy od wielu ludzi, którzy się tym zajmują na co dzień, gangsterzy znaleźli sobie doskonały sposób na unikniecie lub złagodzenie kary, a ich „rewelacje” albo są nie do zweryfikowania albo zawierają stek bzdur, który upada przed sądami.

„Agent Tomek” wpisuje się w ten krajobraz i czyni to w wyjątkowo amatorski sposób. Gdy się wyciśnie z najnowszej sensacji wszystkie sensacyjne wątki, to pozostanie jeden zarzut. „Agent Tomek” zarzuca Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi, że kazali mu na siłę wciągnąć Kwaśniewskich w nielegalny zakup wilii. I to wszystko, nie ma tam żadnych dowodów, nawet poszlak, po prostu i jak to się mówi „słowo przeciw słowu”. W dodatku, co to znaczy, że „naciskali”, że „za wszelką cenę” i tak dalej? Czysta publicystyka, ani jednego faktu, który da się uformować w konkretny paragraf. Mamy do czynienia z klasyczną „wrzutką” i szyciem spadochronu. „Agent Tomek” nie należy do wybitnych postaci, intelektualistą nie jest, ale też swój rozum ma i wie w jaki sposób funkcjonują media oraz konkretne środowiska. Z tej wiedzy wysnuł jeden wniosek i przerobił na strategię.

Nie ma przypadku w tym, że wybrał akurat sprawę Kwaśniewskich, czym od razu zainteresują się TVN i GW, obojętnie jakie głupoty zostaną sprzedane. Sprawa natychmiast się pozycjonuje politycznie, wiadomo znany polityk i stojące za nim siły. SLD i POKO zwołują konferencje, „autorytety” opowiadają o „państwie policyjnym”, dzieje się, jest zabawa. Wprawdzie gdzieś tam w didaskaliach media wspominają, że „Agent Tomek” ma serię zarzutów za pospolite oszustwa, ale po sporej dawce emocji wywołanej „mrocznym kulisami władzy”, takie teksty z gwiazdką gubią się w „narracji”. Odpalenie sensacji z użyciem głośnego politycznego nazwiska to samograj, tutaj się wszystko dzieje samo, wystarczy puścić płytę i nieważne jak bardzo jest to zdarta płyta. Takimi topornymi mechanizmami prowadzi się całą operację i tylko jedno w tym wszystkim ma spore znaczenie.

Strony

Źródło foto: 
29661 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Poniżej link do wydarzenia przełomowego w polskim życiu publicznym po roku 1989-tym;

  https://www.you...

  Ze względu na obydwoje rozmówców oraz na wyjątkową klasę przeprowadzonej i zarejestrowanej rozmowy.

   

 2. potwierdza fakt, że Braun i Konfederacja są na pasku Putina. Wystarczy przypomnieć jak Jaruzelski był traktowany przez Putina 9 maja w Moskwie: Kwaśniewski (wtedy Presydent RP) w piątym rzędzie, a Jaruzelski w pierszym, pośrodku

 3. Proszę wskazać choćby na jedno zdanie Brauna z zalinkowanego wywiadu, które potwierdzałoby Pańską tezę.

  Jeżeli Pan zalinkowanego wywiadu (Jaruzelska - Braun) nawet nie wysłuchał, to w jaki sposób chciałby Pan uczestniczyć w życiu publicznym? Na podstawie pomówień organizowanych przez rozmaitej maści politruków? Czy Pan chciałby uczestniczyć wyłącznie w bolszewickiej dezinformacji - co w swojej wypowiedzi Pan zrobił - czy może zechce Pan kiedyś uruchomić własny zdrowy rozsądek? To drugie wymaga już uważnego słuchania, czytania i cytowania.

   

   

   

 4. avatar

  Zamiast komentarza : 

 5. Filmik zrobiony przez imbecyli dla imbecyli. Proszę nie zaniżać poziomu.

 6. avatar

  Toteż znalazło się to pod 'marektomaszem' a nie pod Panem.

 7. Pańskim zdaniem dojdzie w końcu do debaty publicznej Braun - Macierewicz, czy też pan Macierewicz będzie w dalszym ciągu się uchylał? Wymawiając się na przykład takim filmikiem, jaki Pan zamieścił? (bo każdy pretekst dobry)

   

 8. avatar

  A co to jest Braun, żeby Pan Minister Antoni Macierewicz zniżał się do debaty z takim kabotynem?

 9. Tu zgoda. Filmik zrobiony przez imbecyla Korwina-Mikke dla imbecyli z Konfideneracji i jej popleczników. O "nie zaniżanie poziomu" należy wnosić do twórcy filmiku, czyli  imbecyla-tfurcy. 

 10. Wszyscy rzygają tutaj od tych twoich putiniątek. A ty co?? Ch... wam w d.... zrobię wam na złość. Tak?

 11. Strony