Prześlij dalej:

Jak się narodził "antysystemowy" buntownik bez wyboru? 23 maja 2014 roku Zbigniew Moździerski, basista skonfliktowanego z Pawłem Kukizem zespołu „Piersi”, uzyskuje w Urzędzie Patentowym pod nr Z-411221 prawa do znaku towarowego "Piersi" . Tym samym były kolega z kapeli ostatecznie pozbawia złudzeń i pieniędzy przyszłego kandydata na Prezydenta Polski Pawła Kukiza. Trwający od 2013 roku konflikt, prowadzony na żenującym poziomie i z udziałem mediów, zostaje ostatecznie rozstrzygnięty na drodze prawnej. Kukiz nie ma prawa do używania nazwy „Piersi” i żeby było jasne, wcale nie uważam, że to sprawiedliwe rozwiązanie, niemniej to Kukiz zostawił zespół na lodzie, a ten walcząc o życie zadbał o swoje interesy.

Lider „Piersi” był przekonany, że samotnie wyjdzie na muzycznym biznesie lepiej, zwłaszcza, że starym zwyczajem zaangażował do swoich projektów weteranów polskiej sceny muzycznej. Tymczasem wszystko się panu niedoszłemu prezydentowi sypie. „Piersi” nagrywają komercyjną „Bałkanica”, absolutny hit i top na wszystkich listach, zarabiają kupę kasy. Co ciekawe ta zabawowa piosenka niczym się nie różni stylistycznie od kiczu i cepelii typu „Hela”, ale Kukiz niegdyś śpiewający z Shazzą, rzuca w „Piersi” disco polo. W 2014 roku egzystencjalnie przyciśnięty artysta robi na dwóch frontach, angażuje się w przeróżne, całkowicie sprzeczne ideologicznie projekty polityczne, najpierw przykleja się do Piotra Dudy i Solidarności, potem flirtuje z Ruchem Narodowym i KNP, po drodze są jeszcze chłopi z Samoobrony i zmieleni.pl. Drugi front to działalność muzyczna, bezwzględnie podporządkowana polityce. Powstaje płyta „Zakazane piosenki”, a w niej komentarze do bieżącej sytuacji politycznej, krytyka Michnika, dialogi z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Żaden kawałek nie staje się przebojem, ale śpiewak nie jest sam, zyskuje sympatię radykalnego skrzydła prawicy i na tej nucie będą też grać podrzędni aktywiści Ruchu Kukiza.

Strony

Źródło foto: 
605969 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

61 (liczba komentarzy)

 1. Wiekszość tych dotacji to są pieniądze wyciągnięte ze spółek miejskich. Zarobki rzędu 200 -250 tyś złotych rocznie z pojedyńczych funkcji prezesowskich, dyrektorskich są na porządku dziennym.

  Aspiracje rosną. W takiej gminie może się nudzić, stołków brakuje.

 2. avatar

  genialne...absolutnie GENIALNE...teraz juz wyraznie widac ze panowie ze "zdjuntek" sami tego nie wymyslili..

 3. Brawo!dziękuje,pozamiatane :)
  Pozdro!
  Ps.najbardziej niebezpieczny pomysł,który zaczyna być pompowany,brak budżetowego finansowania partii politycznych.Trzeba to niebezpieczeństwo naglasniac.

 4. Czy Paweł Kukiz wie, czy nie wie jacy ludzie wynieśli go na polityczne szczyty?
  Czy Paweł Kukiz JUŻ wie, czy nie wie  kogo ma umieścić na jedynkach?
  Jeśli wie to dał twarz.
  Jeśli nie wie, dał ciała.

 5. avatar

  i będzie krzyczał, że go gwałcą

 6. Tu jest potrzebny większy rozgłos, to trzeba nagłaśniać. Nie wiem na co jeszcze czekają ci wszyscy "niepokorni", "niezależni" i TV Republika?

 7. Ciebie, panie Piotrze, powinien zatrudnić w kancelarii prezydent elekt.
  Nie smaruję, naprawdę jestem pełna podziwu.

 8. Jagiełło koalicjantem Kaczyńskiego. Sprytna bestia. I nie mówię o tym pierwszym.

 9. Bez urazy, ale czy mógłbyś zmienić nick na poprawny ortograficznie (n.p. dodając "y", albo zamieniając "rz" na "ż".)?

 10. Ciekawe kiedy i w jaki sposob odniesie sie do tych faktow sam zainteresowany, czyli Pablo? Na FB chyba jeszcze cichutko, choc Pablo zazwyczaj chetnie komentuje to i owo... Pozyjemy zobaczymy poczytamy :) A swoja droga Piotr znow daje do myslenia swoim swietnym tekstem. Szacun Piotrze 

 11. avatar

  to prawdziwa bomba z opóźnionym zapłonem, teraz tylko czekać na reakcję :D, brawo p. Piotrze

 12. Wojskową bezpieką i "Układem Wrocławskim".
  Załatwianie występów w TVN, w sumie łagodne wywiady ze "Stokrotką" - nie ma innego wyjścia.
  Ci tutaj pokazani przez Ciebie to tylko wykonawcy poleceń na szczeblu lokalnym. A rozkazy muszą pochodzić z wysoka i być niczym wyroki trybunałów rewolucyjnych, skoro towarzystwo tak karnie się podporządkowuje i wspiera takiego "antysystemowca".

  Ja powiem więcej, według mnie i nie jestem odosobniony w tej opinii, system JOW może służyc docelowo rozparcelowaniu kraju.
  Dlaczego?
  Ano dlatego, że na przykład w Lubinie pod tymi chodnikami co je KGHM już wyeksploatował, konkretnie 300 metrów niżej są największe w Europie złoża złota.
  Sekwencja będzie taka: JOW-y - decentralizacja - regionalizacja - autonomia - pokawałkowanie kraju.
  Koniec, pozamiatane.

 13. Drobna literówka - pierwsze zdanie, drugi akapit:

  "Po konflikcie z Piotr Dudą, Kukiz rzuca wszystkie majdany i wiece związkowe".

  Tytułem komentarza...

  Powtórzę epizod z moim Ojcem, którego próbował zwerbować do II Solidarności taki zawodowy działacz niezatapialny:

  "Spadaj s*synu, ja ciebie pamiętam jako komsomolca!!!"

  Tyle można zrobić, żeby pomysł nie wypalił...

 14. Ja to samo pomyślałam już dużo wcześniej!!! :) 
  Tym bardziej, że cecha pracowitości i bystrości umysłu w dobrej sprawie, jest/będzie teraz niesłychanie na miejscu! 

  Cholerka, to miała być odpowiedź do postu "by jerz" :) 

 15. O kurczę, ale robota! Nie chciałam mnożyć wpisów z pochwałami, ale nie mogłam się powstrzymać.

  Piwo Jakubika też wtedy kupowalam, a jakże, chociaż troszeczkę podejrzewałam to, co napisaleś, bo przecież u nas nie mając mocnego zaplecza niełatwo uczciwemu biznesmenowi tak rozbudowywać interes, i do tego ostro odgryzać się celebrycie. Jestem na takich biznesmenów trochę uczulona.

  Proste jak cepy hasła: JOW-y albo Koścół, szkoła, strzelnica z monarchią na dodatek - bez konkretnego rozwiniętego programu - takie projekty trzeba od razu gonić precz, bo brzydko pachną.

  Co prawda obaj panowie od tych haseł trochę pomogli pogonić Komorowskiego. Ale już dziękujemy, wystarczy.

 16. Ja się na polityce nie znam i MK wqur.iam, ale IMO przez projekt "Kukiz" najbardziej w d.pę dostali pozostali, nieporównywalnie lepsi kandydaci antysystemowi: Marian Kowalski i Grzegorz Braun - JKM też, ale na "ruskiego agenta" i tak bym nie głosował. Niski wynik M.K. i G.B. uważam za złą rzecz, bo podcina im to skrzydła - M.K. mówił coś o wycofaniu się z działalności publicznej, a ja, tak jak to ujął chlor, uważam, że tacy ludzie są potrzebni (+ RN zasługuje reprezentacje w parlamencie).
  Widząc, co się święci, jak napompowali Kukiza, odpuściłem sobie głosowanie na G.Brauna w I turze, żeby, przez rozproszenie głosów, nie okazało się, że A.Duda nie wchodzi do II tury. Ciekawym jestem, ile osób podjęło podobną decyzję i czy przez to właśnie A.Duda wygrał I turę, co mogło być "gejmczendżerem" - w moim przypadku Kukiza napompowali zbyt mocno.
  IMO zwolennicy JKM, M.Kowalski i G.Braun zrobili kawał dobrej roboty przeciwko Komorowskiemu. która zaprocentowała zwycięstwem A.Dudy.

  PS Kościół szkoła, strzelnica i mennica ;)

 17. po czubek głowy. Tylko tych dzieciaków szkoda, ale może taka nauczka przyda im się na całe życie.

 18. Czy mgę twoją notkę wydrukować i rozpowszechniać?

 19. avatar

  Nigdy nie roszczę sobie żadnych praw autorskich do publikacji w internecie, po to piszę, żeby każdy mógł przeczytać.

 20. już trwa dyskusja.

 21. doskonale - brawo mk...
  jak z epoki ganiania ju-urka
  cymes

 22. Matka Kurka to wielki talent! Podkreślam podziwu godną umiejętność dogłębnej analizy "fenomenu" Kukiza i ustalenie istoty jego wyborczego sukcesu.

  Dla mnie najważniejszym jest spostrzeżenie MK, że za Kukizem stoją "dolnośląscy baronowie samorządowi, wieczni działacze "bezpartyjni", którzy od 15 lat zaliczają kolejne komitety".
  Pozwolę sobie dokonać ekstrapolacji tego spostrzeżenia na całą Polskę, gdyż nie tylko ja obserwuję tendencję budowy struktur samorzadowych wszystkich szczebli w całym kraju właśnie w oparciu o wiecznych i "bezpartyjnych" działaczy samorzadowych, i o dziwo, zawsze sprzyjajacych PO.
  Dla mnie się teraz stało oczywiste, że ci działacze i ich sponsorzy są już gotowi do stworzenia regionalnych i krajowych struktur tzw. Ruchu Kukiza.

  JOW-y to pretekst i wydmuszka na użytek jesiennych wyborów parlamentarnych w celu uzyskania "legalnego" finansowania m. in. kampanni kukizowych struktur z budżetu państwa w wysokości ok. 100 mln zł, gdyż tyle ma kosztować zapowiadane, a moim zdaniem, bezsensowne przedsięwziecie referendalne w/s JOW, które ma się odbyć przed dniem wyborów, czyli w czasie kampanii wyborczej(!). Moim zdaniem zanosi sie na wielki przekręt zwłaszcza, że w państwowej kasie rzekomo brakuje pieniędzy.

 23. Szacunek za katorżniczą pracę, Matko Kurko, Chwała Bogu zespołową, bo samemu  babrać  się w takim goownie to dopust boży.
  Zestaw okołokukizowych nazwisk i postaci zatrważa i doskonale koresponduje z mym określeniem "prowincjonalny kurwa i złodziej", które to indywidua powinno na zawsze przegonić się od jakiejkolwiek polityki, nawet w skali sołectwa.

 24. I sie rozlalo :)
  Na S24 linki i nawet tekst w calosci juz kraza... 
  Bedzie sie dzialo.... Sobota, niedziela...

 25. Jak się narodził "antysytemowy" 

   
  Popraw, proszę. 
  Niby nic wielkiego, ale jak się linkuje i cytuje, to muszę poprawiać, a nie każdemu się chce. 
  Mnie się chce, bo to ważne zdanie.  
  Bez obrazy.  Pozdrawiam Serdecznie!

 26. Bardzo potrzebna porcja realnego obrazu bohatera ostatnich dni p.Kukiza,
  którego nigdy nie uważałem za kogoś poważnego,ale ta publikacja
  całkowicie pozbawiła mnie złudzeń w sposób "doszczętny".
  Jestem za to b.wdzięczny p.Piotrowi,czemu dałem wyraz wspierając blog drobną darowizną,
  do czego innych także będę namawiał.Tak trzymać.

 27. za Kukizem to w detalach to wszystko robi znacznie większe wrażenie. Czy Kukiz może być aż takim idiotą, żeby tego nie wiedzieć? Chyba nie, a jeśli jest to tym bardziej go to dyskwalifikuje, bo chyba będzie tym bardziej łatwą do kontrolowania marionetką. Zdecydowanie trudno jest mi na dzień dzisiejszy wierzyć w jakiekolwiek intencje poza dopchaniem się do koryta. Wali w PO, bo to go moze tu i teraz wynieść do parlamentu, ale najwyraźnej nie wynika to z jego przekonań (o ile w ogóle takowe ma) tylko z aktualnej koniunktury. Walenie w PO stało się modne, świetna metoda, aby przykryć rzeczywiste intencje. To co robi aktuanie Kukiz to ewidentnie dzialanie w interesach wszystkich swoich sponsorów.

  Niemniej jednak jako niepoprawny optymista dostrzegam pewną możliwość, że sprawa im się rypnie. Trzeba będzie ułozyć listy wyborcze i idę o zakład, że ci wielcy zwolennicy JOWów pięknie skoczą sobie do oczu, żeby dostać "jedynki". Sprytnie poukrywani dotąd cwaniacy będą musieli wyjść z cienia. Czar Kukiza może prysnąć równie łatwo jak się pojawił no i oby prysł...

 28. avatar

  1. Już zaczynają się obrońcy Kukiza wydurniać, że system chce go zniszczyć itp. (pewnie będzie na  PIS ;))

  2. Podane przez Ciebie nazwiska nie są powszechnie znane dlatego te informację mogą być najwyżej ostrzeżeniem dla PIS, zwykłych ludzi od Kukiza może być  trudno odciągnąć w ten sposób  (patrz wyżej)

  3. Wierzę, że to dopiero początek i prędzej czy później uda się tę wiedzę skrystalizować  na tyle, że przemówi do tych do których powinna.

 29. avatar

  to JOW & Kukiz zdają się mieć solidne szanse spuszczenia klasy tfu do kibla, + Kret oczywiście.
  Znaczy, PoPis zdaje się mieć jedną odpowiedź, zakładając swobodę wyboru oczywiście.

 30. Znaczy że twoim zdaniem Kukiz przy wsparciu Jagiełły, Guziała i paru innych szemranych typów, którzy wczesniej udzielali się w PO i czasem w PIS ma solidne szanse na zmianę systemu...  Które używki działają tak dobrze? Może sam bym spróbował ;-)

 31. Strony