Reklama

Reklama

13 KOMENTARZE

 1. Żadnej pracy się nie boję.
  Żadnej pracy się nie boję. Przy każdej spać mogę.

  Tylko mi nie mów Partyzancie, że zdjęcie zrobiłeś w tym roku, bo mnie zazdrość zeżre jak nic.:)
  Co do zdjęcia, to przecudnej urody ci ono jest. Czego i sobie życzę.:) Uff jak gorąco, chciałoby się rzec a pszczółka pracuje jak pszczółka.:)

  Pozdrawiam jak zawsze ze szczerym zachwytem.:)

    • Zoe
     Worek złota i dobra butelczyna za wskazanie nazwy tej rośliny, bo od dwóch dni głowa mnie boli i za nic nie mogę rozszyfrować.

     Rośnie w lesie, lubi wilgoć, dużo jej kiełkuje charakterystycznym pąkiem(z kłącza chyba). Niezbyt przyjemny zapach po roztarciu w dłoni.
     Przypomina taki mini kalafior. Bo to przecież zbliżenie jest.

     • No to
      nie zarobię złota ani niczego innego. Ale jak znam życie zaraz ktoś tutaj się ujawni ze swoją wiedzą…

     • Dostałem odpowiedź
      Lepiężnik biały.

      No to teraz mogę się tylko wstydzić, że nazwy nie znałem.

      Jedna z pierwszych wiosennych roślin.

     • Aaa
      ostatnio w jednej dyskusji netowej padła angielska nazwa lepiężnika – butterbur. Z czym się ta nazwa może kojarzyć, poza lepiężnikiem oczywiście – znacie, pamiętacie?

     • “Hobbita” dostałam
      jak miałam 12 lat, Trylogię sukcesywnie później. Do 20 roku życia mieszkałam tam na stałe, potem bywałam w obu światach naraz.
      Ja to umiem na pamięć.

     • A to mamy podobnie
      Pamiętam, jak Mama Quackie czytała małoletniemu podówczas bratu na głos “Hobbita” w pociągu relacji Katowice – Bielsko i jak tamtejsi lokalsi dziwnie patrzyli.

      Osobiście dostałem na własność dopiero drugie wydanie Władcy Pierścieni, to w płótnie, z ilustracjami Stasysa, ale i tak miałem już wówczas przeczytane pierwsze wydanie, z tym, że u znajomych, ale żeby było śmieszniej, nie chcieli nam pożyczyć do domu, więc kiedyś zdarzyło się u nich kilka noclegów, noce były wypełnione czytaniem : )