Złoty pierścionek pie..ł Bronek z Pałacu! Gdzie jest policja?

Prześlij dalej:

Przyznam się, że żadnego solidnego rozpoznania w kwestii najnowszych rewelacji medialnych dotyczących remanentu w Pałacu Prezydenckim nie przeprowadziłem. Powód jest dość prozaiczny, zwyczajnie nie chce mi się grzebać tak nisko i sprawdzać jak to się stało, że po wyprowadzce Bronka gajowego zniknęła nie tylko kasa z kancelarii i raport WSI, ale dwa obrazy należące do Muzeum Narodowego i jakaś jedna rzeźba. Co mnie w takim razie tak zafascynowało w tej żenującej informacji? No właśnie poziom żenady, który w ogóle nie jest zaskakujący w kontekście dokonań Bronisława Komorowskiego. Najczęściej bywa tak, że nawet bezwzględni krytycy i wrogowie konkretnej osoby, gdy słyszą coś nieprawdopodobnego reagują zwątpieniem: „nie, to już przesada”. W przypadku szabru w wykonaniu Komorowskiego o żadnym zaskoczeniu nie może być mowy, przeciwnie zdziwiłbym się ogromnie, gdyby do podobnych praktyk nie doszło. Bronek zwinął dwa obrazy i rzeźbę? Wiadomo, w końcu to Bronek, nie ma się czemu i komu dziwić. Dlatego też nie wnikam w szczegóły szabru, wystarczy mi, że to doskonała ilustracja mentalności i osiągnięć Bronka Komorowskiego. Jest jednak z tym wszystkim poważny kłopot, bo ludzie pozbawieni jakichkolwiek zahamowań doskonale z podobnych kompromitacji wychodzą i jeszcze potrafią zaatakować przyzwoitość. Pierwsze komentarze odnoszące się do zniknięcia dzieł sztuki były jak zwykle pełne dowcipów i oburzenia na przemian, ale po chwili pojawiło się zwyczajowe „poszukiwanie haków”. Bronek zwinął precjoza, tymczasem to ludzi, którzy poinformowali o zajściu poniewiera się najgorszymi inwektywami. Podłość małostkowość, nieprzyzwoitość i brak klasy, takie podsumowanie, ale nie złodzieja tylko strażnika.

Znana technologia, przez niektórych nazywana pedagogiką wstydu, niezmiennie wywołuje pożądany skutek. Bronek w życiu by się czymś takim nie przejął, ale człowiek przyzwoity zaczyna się gryźć. A może faktycznie nie ma sensu mówić uczciwie jak jest, w końcu to trochę takie wstydliwe i w ogóle. Wystarczy wywołać ten mały odruch sumienia i natychmiast z doliniarza robi się kaznodzieja, a z poczciwego parafianina kawał chama. Jak sobie pomyśę, że osobnik pokroju Komorowskiego hańbił przez 5 lat urząd Prezydenta Rzeczypospolitej to od razu przechodzą mi wszelkie rozterki. Mówić jak jest to stanowczo za mało, konieczne trzeba pokazać palcem i nazwać po imieniu każdego doliniarza, który chce uchodzić za męża stanu. Pytam się publicznie Bronisława Komorowskiego, gdzie są obrazy i rzeźba? Gdzie się podziały, kawa się na nie wylała, czy zostały wyniesione do prywatnej kwatery? Patrząc na wszystko pod jedynym słusznym kątem, trudno zauważyć w tak pospolitym złodziejstwie cokolwiek śmiesznego. Mówimy o byłym prezydencie Polski i własności Polaków, będących pod opieką Muzeum Narodowego. Powiedzmy, że zwykły Kowalski wynajmuje mieszkanie od Nowakowej i po rozliczeniu ostatniego czynszu z chałupy ginie lodówka i telewizor? Co się w takiej sytuacji robi? Na początek mówi Kowalskiemu oddaj sprzęt pod dobroci, a gdy to nie pomaga do akacji wkracza policja i prokurator.

Strony

63859 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. Piłsudski: "bić qrwy i złodziei".
   

  niezależnie czy z lewa czy z prawa, A na marginesie, do tego potrzebna jest Armia Krajowa, bo teraz są oni nietykalni

 2. Wręcz niewiarygodne...
  Wyczyszczona kasa kancelarii.
  Przyklepane ustawy. Co się tylko dało.
  Referendum, w którym prawie nikt nie głosował.
  Dzieła sztuki się ulatniają.
  Dług publiczny nie do spłacenia.
  Nachodźcy u bram...

  I co jeszcze?

 3. avatar

  i co jeszcze??enigmatycznie powiem..WSZYSTKO...od czasu gdy pan gajowy zaistnial w polskiej polityce..a jak juz zostal szyszką w ministerstwie obrony narodowej..to hooo....hooo....od przekretów ze sprzedawaniem broni do krajow arabskich i afrykanskichprzez smutnych panów z WSI...po przekrety na wacie (WAT)..az po pamietne ORĘDZIE... ktore NIEWIADOMO dlaczego ukazalo sie jakosik tak w srodku nocy z piatku na sobote.Z 09.04-10.04.2010.(slynne juz dzisiaj skany z Kancelarii Prez..gdy oredzie o "katastrofie" ukazalo sie na okolo5-6 godzin przed nia samą..)

  • Bardzo dobrze , że zagineły i b. dobrze , że ludzie słyszeli jak ten "mąż stanu" mowił  o tym wczoraj u Lisa . Trzymam kciuki żeby przedmioty się nie odnalazły . Nie chodzi o obrazy tylko jak zapamięta go historia , co będzie o nim w wikipedii , i jego rzetelnych biografiach ,   i wynikających z tych biografii publikacji o mrocznej historii Polski z pytaniem : Jak to się stało , że tacy ludzie piastowali najwyższe funkcje państwowe ?.
  • niestety sądzę  , że to klasyczna mina założona przez Bronkowych "geniuszy" . W takie pułapki bawili się kacykowie w czasie PRL . Pod swojego następcę zakładali takie "miny"  . Pomysł wzięty z filmu Poszukiwany , poszukiwana . Warto też przypomnieć sobie odcinek 40 latka pt . Kozoł ofiarny ... pozdrawiam .

 4. Kozioł, gęsi, bydło... Ciekawe zjawisko.

  Takie skojarzenie: http://fraszki-ulotki.info/2015/09/na-zjawisko.html

 5. avatar

  przypomina mi sie scena z pułkownika kwiatkowskiego..gdzie kondrat wykłucał sie z andriejewem o meble prezydenta moscickiego...upadamy coraz nizej...po gajowym mozna sie spodziewac wszystkiego..(ja czekam na analize tasm z okęcia--> z przylotu trumien pary prezydenckiej)...mamy mozliwosci..skoro po 70 latach udalo sie udzwiekowic nagrania kronik powstanczych przy nieocenionej pomocy osób nieslyszacych..to moze jakas redakcja jakiegos tygodnika;dziennika reprezentujaca "media prawdziwie niezalezne-prawicowe" zrobila by ten MEDIALNY MYK WŁASNYM SUMPTEM???!!!bo teraz mi to przypomina ciagle atmosfere czekania na jakies tam dziwne CÓŚ..na nowe tasmy lub cos poza nimi...zaloze sie o kolekcje swoich monet ze to by ZAORAŁO calą medialna narracje PO..(swoja droga..dlaczego nikt DO TEJ PORY TEGO NIE ZROBIŁ???)wróce do marzen sennych..:
  -baaardzo bym chcial zobaczyc gajowego zgietego w pół prowadzonego z przekrzywiona glowa przez dwóch kominiarzy w asyscie patrolu Żandarmerii Wojskowej (tu pytanie do znawców protokolu..czy eks-prezydenta moze aresztowac zwykly "pies"??czy potrzebny jest patrol w/w słuzby..???
  -marze by poznac sylwetke dzisiejszego płk Kuklinskiego..ktory od zawsze sobie cichusko siedzial obok rudzielca lub gajowego..i zbierał kwity od SAMEGO POCZĄTKU...bez takowej persony niewiele uda sie tym SWINIOM udowodnic...

 6. ja doskonale Cię rozumiem i wypełniony jestem aż po brzegi taką samą żądzą rozliczenia wszystkich tych bandytów którzy Polskę doprowadzili do obecnego stanu ale powiem szczerze, że jak jeszcze do niedawna czyli przez pierwsze dni szcześliwości zaraz po wygranych wyborach przez PAD wierzyłem i miałem nadzieję, że idzie nowe, tak dziś juz powoli powietrze ze mnie uchodzi i wspomnianą nadzieję powoli tracę kiedy czytam np coś takiego:
  http://bezdekre...
  gdyby jednak link nie zadziałał to polecam "ręczne" dotarcie na blog bezdekretu A.Ściosa i lekturę przedostatniego artkułu z 7 września pod tytułem "Nieprzemijający urok reżimu belwederskiego".

 7. że od 6 sierpnia mozna było cokolwiek zrobić? Toż podniósły się klangor od NY do Tel-Aviv, że ledwo nastał już czystki...
  PiS też za dużo paplał w latach u władzy.
  Tu trzeba wiele przygotowań, po cichutku. Niestety trzeba wziąć przykład z Putina, który powiedział: żydami rządzę ja. A któremu się nie podoba to wynocha.

 8. ale sie przegryzlem. Nie wyglada to ciekawie. Pytanie brzmi: jesli nie z nimi to z kim? Wklejam link ponownie moze zadzlala:

  http://bezdekretu.blogspot.co.uk/2015/09/nieprzemijajacy-urok-rezimu.html

 9. Były tam też inne cwane gapy. Np. Nałęcz...
  Po pijaku każda z nich mogła wynieść fanty. W tym czasie gdy Komorowscy przysnęli.

 10. Strony