Złoty pierścionek pie..ł Bronek z Pałacu! Gdzie jest policja?

Prześlij dalej:

Przyznam się, że żadnego solidnego rozpoznania w kwestii najnowszych rewelacji medialnych dotyczących remanentu w Pałacu Prezydenckim nie przeprowadziłem. Powód jest dość prozaiczny, zwyczajnie nie chce mi się grzebać tak nisko i sprawdzać jak to się stało, że po wyprowadzce Bronka gajowego zniknęła nie tylko kasa z kancelarii i raport WSI, ale dwa obrazy należące do Muzeum Narodowego i jakaś jedna rzeźba. Co mnie w takim razie tak zafascynowało w tej żenującej informacji? No właśnie poziom żenady, który w ogóle nie jest zaskakujący w kontekście dokonań Bronisława Komorowskiego. Najczęściej bywa tak, że nawet bezwzględni krytycy i wrogowie konkretnej osoby, gdy słyszą coś nieprawdopodobnego reagują zwątpieniem: „nie, to już przesada”. W przypadku szabru w wykonaniu Komorowskiego o żadnym zaskoczeniu nie może być mowy, przeciwnie zdziwiłbym się ogromnie, gdyby do podobnych praktyk nie doszło. Bronek zwinął dwa obrazy i rzeźbę? Wiadomo, w końcu to Bronek, nie ma się czemu i komu dziwić. Dlatego też nie wnikam w szczegóły szabru, wystarczy mi, że to doskonała ilustracja mentalności i osiągnięć Bronka Komorowskiego. Jest jednak z tym wszystkim poważny kłopot, bo ludzie pozbawieni jakichkolwiek zahamowań doskonale z podobnych kompromitacji wychodzą i jeszcze potrafią zaatakować przyzwoitość. Pierwsze komentarze odnoszące się do zniknięcia dzieł sztuki były jak zwykle pełne dowcipów i oburzenia na przemian, ale po chwili pojawiło się zwyczajowe „poszukiwanie haków”. Bronek zwinął precjoza, tymczasem to ludzi, którzy poinformowali o zajściu poniewiera się najgorszymi inwektywami. Podłość małostkowość, nieprzyzwoitość i brak klasy, takie podsumowanie, ale nie złodzieja tylko strażnika.

Znana technologia, przez niektórych nazywana pedagogiką wstydu, niezmiennie wywołuje pożądany skutek. Bronek w życiu by się czymś takim nie przejął, ale człowiek przyzwoity zaczyna się gryźć. A może faktycznie nie ma sensu mówić uczciwie jak jest, w końcu to trochę takie wstydliwe i w ogóle. Wystarczy wywołać ten mały odruch sumienia i natychmiast z doliniarza robi się kaznodzieja, a z poczciwego parafianina kawał chama. Jak sobie pomyśę, że osobnik pokroju Komorowskiego hańbił przez 5 lat urząd Prezydenta Rzeczypospolitej to od razu przechodzą mi wszelkie rozterki. Mówić jak jest to stanowczo za mało, konieczne trzeba pokazać palcem i nazwać po imieniu każdego doliniarza, który chce uchodzić za męża stanu. Pytam się publicznie Bronisława Komorowskiego, gdzie są obrazy i rzeźba? Gdzie się podziały, kawa się na nie wylała, czy zostały wyniesione do prywatnej kwatery? Patrząc na wszystko pod jedynym słusznym kątem, trudno zauważyć w tak pospolitym złodziejstwie cokolwiek śmiesznego. Mówimy o byłym prezydencie Polski i własności Polaków, będących pod opieką Muzeum Narodowego. Powiedzmy, że zwykły Kowalski wynajmuje mieszkanie od Nowakowej i po rozliczeniu ostatniego czynszu z chałupy ginie lodówka i telewizor? Co się w takiej sytuacji robi? Na początek mówi Kowalskiemu oddaj sprzęt pod dobroci, a gdy to nie pomaga do akacji wkracza policja i prokurator.

Strony

64365 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. Piłsudski: "bić qrwy i złodziei".
   

  niezależnie czy z lewa czy z prawa, A na marginesie, do tego potrzebna jest Armia Krajowa, bo teraz są oni nietykalni

 2. Wręcz niewiarygodne...
  Wyczyszczona kasa kancelarii.
  Przyklepane ustawy. Co się tylko dało.
  Referendum, w którym prawie nikt nie głosował.
  Dzieła sztuki się ulatniają.
  Dług publiczny nie do spłacenia.
  Nachodźcy u bram...

  I co jeszcze?

 3. avatar

  i co jeszcze??enigmatycznie powiem..WSZYSTKO...od czasu gdy pan gajowy zaistnial w polskiej polityce..a jak juz zostal szyszką w ministerstwie obrony narodowej..to hooo....hooo....od przekretów ze sprzedawaniem broni do krajow arabskich i afrykanskichprzez smutnych panów z WSI...po przekrety na wacie (WAT)..az po pamietne ORĘDZIE... ktore NIEWIADOMO dlaczego ukazalo sie jakosik tak w srodku nocy z piatku na sobote.Z 09.04-10.04.2010.(slynne juz dzisiaj skany z Kancelarii Prez..gdy oredzie o "katastrofie" ukazalo sie na okolo5-6 godzin przed nia samą..)

  • Bardzo dobrze , że zagineły i b. dobrze , że ludzie słyszeli jak ten "mąż stanu" mowił  o tym wczoraj u Lisa . Trzymam kciuki żeby przedmioty się nie odnalazły . Nie chodzi o obrazy tylko jak zapamięta go historia , co będzie o nim w wikipedii , i jego rzetelnych biografiach ,   i wynikających z tych biografii publikacji o mrocznej historii Polski z pytaniem : Jak to się stało , że tacy ludzie piastowali najwyższe funkcje państwowe ?.
  • niestety sądzę  , że to klasyczna mina założona przez Bronkowych "geniuszy" . W takie pułapki bawili się kacykowie w czasie PRL . Pod swojego następcę zakładali takie "miny"  . Pomysł wzięty z filmu Poszukiwany , poszukiwana . Warto też przypomnieć sobie odcinek 40 latka pt . Kozoł ofiarny ... pozdrawiam .

 4. Kozioł, gęsi, bydło... Ciekawe zjawisko.

  Takie skojarzenie: http://fraszki-ulotki.info/2015/09/na-zjawisko.html

 5. avatar

  przypomina mi sie scena z pułkownika kwiatkowskiego..gdzie kondrat wykłucał sie z andriejewem o meble prezydenta moscickiego...upadamy coraz nizej...po gajowym mozna sie spodziewac wszystkiego..(ja czekam na analize tasm z okęcia--> z przylotu trumien pary prezydenckiej)...mamy mozliwosci..skoro po 70 latach udalo sie udzwiekowic nagrania kronik powstanczych przy nieocenionej pomocy osób nieslyszacych..to moze jakas redakcja jakiegos tygodnika;dziennika reprezentujaca "media prawdziwie niezalezne-prawicowe" zrobila by ten MEDIALNY MYK WŁASNYM SUMPTEM???!!!bo teraz mi to przypomina ciagle atmosfere czekania na jakies tam dziwne CÓŚ..na nowe tasmy lub cos poza nimi...zaloze sie o kolekcje swoich monet ze to by ZAORAŁO calą medialna narracje PO..(swoja droga..dlaczego nikt DO TEJ PORY TEGO NIE ZROBIŁ???)wróce do marzen sennych..:
  -baaardzo bym chcial zobaczyc gajowego zgietego w pół prowadzonego z przekrzywiona glowa przez dwóch kominiarzy w asyscie patrolu Żandarmerii Wojskowej (tu pytanie do znawców protokolu..czy eks-prezydenta moze aresztowac zwykly "pies"??czy potrzebny jest patrol w/w słuzby..???
  -marze by poznac sylwetke dzisiejszego płk Kuklinskiego..ktory od zawsze sobie cichusko siedzial obok rudzielca lub gajowego..i zbierał kwity od SAMEGO POCZĄTKU...bez takowej persony niewiele uda sie tym SWINIOM udowodnic...

 6. ja doskonale Cię rozumiem i wypełniony jestem aż po brzegi taką samą żądzą rozliczenia wszystkich tych bandytów którzy Polskę doprowadzili do obecnego stanu ale powiem szczerze, że jak jeszcze do niedawna czyli przez pierwsze dni szcześliwości zaraz po wygranych wyborach przez PAD wierzyłem i miałem nadzieję, że idzie nowe, tak dziś juz powoli powietrze ze mnie uchodzi i wspomnianą nadzieję powoli tracę kiedy czytam np coś takiego:
  http://bezdekre...
  gdyby jednak link nie zadziałał to polecam "ręczne" dotarcie na blog bezdekretu A.Ściosa i lekturę przedostatniego artkułu z 7 września pod tytułem "Nieprzemijający urok reżimu belwederskiego".

 7. że od 6 sierpnia mozna było cokolwiek zrobić? Toż podniósły się klangor od NY do Tel-Aviv, że ledwo nastał już czystki...
  PiS też za dużo paplał w latach u władzy.
  Tu trzeba wiele przygotowań, po cichutku. Niestety trzeba wziąć przykład z Putina, który powiedział: żydami rządzę ja. A któremu się nie podoba to wynocha.

 8. ale sie przegryzlem. Nie wyglada to ciekawie. Pytanie brzmi: jesli nie z nimi to z kim? Wklejam link ponownie moze zadzlala:

  http://bezdekretu.blogspot.co.uk/2015/09/nieprzemijajacy-urok-rezimu.html

 9. Były tam też inne cwane gapy. Np. Nałęcz...
  Po pijaku każda z nich mogła wynieść fanty. W tym czasie gdy Komorowscy przysnęli.

 10. stosowne organa o mozliwosci popelnienia przestepstwa?

 11. avatar

  a tak znowu a'propos..
  dzis u pana redaktora od parówek..pan redaktor z panem Rezydentem..beda sie razem zastanawiali co to będzie z ta Polską.?????!!!!..przyznam sie szczerze i bez bicia ze obejrze calosc..ostatnio ogladalem chyba z 6 lat temu..zwlaszcza ze obejrzec trzeba;wypada;nalezy..etc..etc...podobno maja pana redaktora ZNIKNĄĆ z anteny tvp....

 12. A lemingi rozchorowały się na "wadę słuchu" i "wadę wzroku"...
  Ja, mały kawałek Narodu, proszę o inwentaryzację dóbr przekazanych przez administrację Bronka.
  Stan przed, stan po, manko - superata... krata!!!

 13. avatar

  Bronek i Donek ubierali się za nasze pieniądze. Ten drugi wydał dobrze ponad 400 tys. złotych na zagraniczne garnitury. Ponoć Bronek i Donek wydali też sporo kasy na stylistów. 

 14. 25 maja 2015 pisano o wyprowadzce Bronka i o jakichś wynoszonych publicznie obrazach. Widać nawet taki obraz na zdjęciu - tu :

  http://pikio.pl...

 15. Nic nowego, consuetudo altera natura est, a że ćwok będzie zawsze ćwokiem, natura jego nie jest nawet przyzwyczajeniem do niej. On się przyzwyczaja do rzeczy i stanów dolepionych do jego łap. Starym zwyczajem i naturą towarzysze sekretarze lubili sztukę a sztuka lubiła ich. Towarzysz Winnicki i Pokoleszcz wieszali w swoich M arrasy z Wawelu, Kossaki, Chełmońskie i Gierymskie. Podobno był jeden co sobie zapragnął powiesić Bitwę pod Grunwaldem i jak wieść niosła powiesił. W muzeum wisi pewnie kopia. Halabardy w przedpokoju i grunwaldzkie miecze nad tapczanem gdzie towarzysze oddawał się, rozmyślaniu również należały do przypadków powszecnych. Dość spojrzeć na przekrój aktualnych facjat celebrujących gabinety i kasę z budżetu, zasilających obecną ekipę z Donald Planet, by stwierdzić samych miłośników sztuki, gajerów i zegarów na przegób za grube miliony. Wszystko poza ewidencją skarbową – pożyczone za pokwitowaniem ! Trafnie stwierdzić, że sztuka to oni. W pełnym wymiarze i pojemności pojęcia. Jak się widzi taką sztukę, człowiekowi kultura ucieka do Damaszku i odruchowo szuka jakiegoś ekspresyjnego narzędzia do łapy. Swoją drogą warto przeprowadzić remanent w muzeach, z zaproszeniem specjalistów weryfikujących kopie od oryginałów. Miłośnicy sztuki wiedzą, że żyją, a żyją jak na Amber Gold przystało.

 16. A co by było gdyby Bronek wygrał wybory!! Scenariusz jest taki; lasy państwowe sprzedane i zaraz wycięte .Drzewa wysłane na bliski wschód  do budowy tratw dla uchodźców .Teren Polski pustynnieje żeby nie odstraszać uchodźców (by czuli się jak w u siebie ) Rdzenni mieszkańcy w rezerwatach  pracują w montowniach  , marketach ,i ubojniach rytualnych .Wszystkie sKRZYŻowania  przebudowane na ronda (aby nie ranić uczuć religijnych)  Biedronie pilnują haremów . itd itd .

  Bronek  jak JERZY DOBROWOLSKI w " Poszukiwany Poszukiwana " przecież sam sobie nie wypiszę asygnaty -i tego się będzie trzymał .
  A  co do BK  można wyrwać zęba ,wyciąć wyrostek ale GENA  UB  wydłubać się nie da !!!!

 17. avatar

  "Biedronie pilnują haremów"

  I to będzie dla Biedroniów najsroższa kara za popieranie napływu imigrantów. Jak wiadomo haremy były pilnowane przez eunuchów. Eunuch = wykastrowany Biedroń. Wykastrowany Biedroń = brak uciech cielesnych + brak związków jednopłciowych:-)))

 18. ...przy okazji Biedronia.
  Jak moze, ta "nasza", B.Kempa tytulowac tego pedryla "panie prezydencie"!?
  Zadziwia mnie ta Kempa;))

 19. avatar

  w Ruskiej Budzie, lub poszly jako prezenty :-)

 20. W pospiechu spalil obrazy?

 21. avatar

  nie wie co to jest zabytkowy obraz i rzezba, znajac jego maniery wszystko mozliwe :-)

 22. To mi przypomina sytuacje sprzed jakichs dwóch lat, kiedy to cyganska banda z Rumunii ukradla kilka dziel sztuki z muzeum w Rotterdamie - i to nie pierwszych-lepszych, byl tam jeden Matisse, bodajze jeden Gaugin, dwa naprawde ladne widoki Moneta, "Harlekin" Picassa. I cos tam jeszcze. Wyjeli je z ram, chowali pod podloga i nawet pózniej na jakims cmentarzu. Kiedy policja wpadla na trop, spanikowana mamusia jednego ze zlodziei postanowila "pomóc" synusiowi, poprzez usuniecie dowodów, jesli dobrze pamietam - i wrzucila wszystko do pieca...

  Déjà-vu. Mam tylko nadzieje, ze Bronek i Anka nie postapia az tak do konca jak banda Cyganów i ze Muzeum Narodowe odzyska kiedys swoje dziela.

 23. avatar

  @Stary Maciej Podajemy dalej, a w międzyczasie przypomnę przemówienie szejka muhammada ayeda wygłoszone 11 września w jerozolimskim meczecie al-aksa. Ponieważ dostępne są tylko napisy w języku angielskim, streszczenie gróźb szejka pod poniższym linkiem:

  http://niezalez...

  Edit: Ponieważ strona znów pokazuje swoje humory, nie mogę wkleić filmu. Podaję link:

  https://www.you...

 24. avatar

  a najgorsze jest to, że faszysta ( http://sjp.pwn.pl/slowniki/faszysta.html ) Martin Schultz może do uśmierzenia naszego niezadowolenia podesłać podesłać nam "kalifat" w mundurach nowego ss, wermachtu czy jak to się bedzie zwać.Po to PO uchwaliło ustawę o interwencji.

   

 25. Pamiętam jak Wałęsa podpieprzył z pałacu fikuśną zabytkową lampę, ale wtedy objął władzę ulubieniec mediów Kwaśniewski, więc pakowanie lampy do samochodu telewizja pokazywała z upodobaniem w zwolnionym tempie.

 26. TAKIE WŁAŚNIE SĄ TE NASZE "ELYTY"  ZŁODZIEJ NA ZŁODZIEJU

 27. Nasze!?
  Mow za siebie!

 28. Strony