Reklama

Obserwując nieustający okres „salonu” można zauważyć jedną prawidłowość. Nie ma najmniejszego znaczenia, co się wydarzy, bo do każdej okazji zawsze pod ręką znajdzie się ten sam kij. Czy ktoś potrafi mi wskazać 5 szczegółów różniących kolejne „afery”? Faszyzmem, Gomułką i zamachem na demokrację była wizyta Andrzeja Dudy w Anglii, gdzie mówił, że w tej chwili nie widzi poważnych argumentów, którymi mógłby Polaków przekonać do powrotu. Takim samym nazizmem, zdradą racji stanu, była nieobecność Prezydenta na szczycie na Malcie, jak i odwrócenie się plecami, przez byłą premier Kopacz, z czego uczyniono brak powitania ze strony Prezydenta. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji przez sejm, rząd lub Andrzeja Dudę po 22.00, wprowadza w Polsce ustrój stalinowski. Brak marszałka ze skorumpowanego PSL skutkuje Koreą Północną, w identycznym stopniu, jak brak szefa z PO w komisji sejmowej do spraw służb specjalnych. Jeśli się na miejsce w samolocie prezydenckim nie załapie gwiazda TVN lub GW, natychmiast rodzi się w Polsce łamanie standardów i pojawia Białoruś. Putinizacja życia publicznego to kwestia jednego zdania wypowiedzianego przez posłankę Pawłowicz, a nawet i mówić nic nie musi, wystarczy, że zje sałatkę. Uchylenie uchwały, którą wybrano 5 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, powołując się na ustawę łamiącą konstytucję, wprowadziło w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej stan wojenny i tak dalej i tak bez końca. Wszystkie te alarmy podnoszą ludzie, którzy są spadkobiercami PRL, zwykli złodzieje, kolaboranci, drobne cwaniaczki i tępe chamy, załatwiające sobie na lewo pozwolenie na broń albo rządowe faktury na zeżarte carpaccio z żubra. I ten stan rzeczy się nie zmieni, ponieważ margines społeczny nie zna granic bezczelności, fałszu i śmieszności. Oni zawsze będą dyscyplinować, o ile w końcu ktoś nie weźmie nahaja i nie rozprawi się z hołotą.

Nie można się wiecznie bronić, nie można pozwolić na taki stan rzeczy, w którym to złodziej zmusza okradzionego do składania wyjaśnień. Z drogi chamy! – taki padał rozkaz, gdy na trakcie rycerze natknęli się na pospólstwo. Słuszna to rada, teraz i na wieki. Cała prymitywna technika sprowadzania normalności do narożnika, przez paranoję i niegodziwość, polega tylko i wyłącznie na notorycznym wmawianiu nieistniejącej winny. W studio pojawia się poseł PO, czy bankier z Nowoczesnej i zaczyna w pierwszych słowach łgać: „Wy z PiS-u, zabiliście w Polsce demokrację!” Po takim dictum zaatakowany gazrurką przedstawiciel PiS zaczyna mozolnie wyjaśniać, że ostatnia procedura przeprowadzona w sejmie, czy rządzie, niż złamała prawa, wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie ma znaczenia, o której godzinie zapadła decyzja. Co dalej? To samo od nowa? Następny idiotyzm następny zarzut o nazizm w stylu Gomułki i ponowne syzyfowe prace zaatakowanych, które rzecz jasna za moment doczekają się kolejnego zarzutu z „d” wyjętego. Tak zwana debata publiczna z udziałem brzydko konającego towarzycha jako żywo przypomina dziecinną zabawę w pomidora. Ludzie dorośli doskonale wiedzą, że w tej grze zawsze wygrywa jeden i to bez najmniejszego wysiłku, bo bez względu na to jak mądre rzeczy będą wypowiadane, to byle głupek zamknie dyskusję „pomidorem”.

Zresztą ta „zabawa” ma wiele wariantów, dość przypomnieć męki rodziców, którzy odpowiadają na pytanie swoich pociech „a dlaczego?”. Mam swoje życiowe i rodzicielskie doświadczenie i mogę podać nienową, ale niezawodną odpowiedź na durne pytania.

– A dlaczego?
– Bo tak!
– Pomidor!
– A chcesz w ryj?
– Zagrożenie demokracji!
– Morda w kubeł komuchu!
– Nazizm!
– Milcz niemiecki pachołku!
– Putinizacja!
– Paszoł won ruski kapusiu!

Dopóki elementowi społecznemu pozwala się na udział w cywilizowanej dyskusji, to nie ma najmniejszych szans, na jakiekolwiek inteligentne rozstrzygniecie. Z chamem, idiotą, złodziejem, pajacem, postępuje się dokładnie tak samo, jak z terrorystą – żadnych negocjacji, żadnych rozmów, czy negocjacji. Podczas następnej wizyty w studio telewizyjnym przyzwoity człowiek słysząc o nazizmie, czy Białorusi ma obowiązek wstać i strzelić w mordę, a jeśli ktoś bardziej wrażliwy to złożyć pozew do sądu. Na każdy bzdurny zarzut, z liścia w pysk, za każdą potwarz, egzekucja komornicza. Z tego narożnika, do którego chamska paranoja zagoniła przyzwoitą normalność, czas najwyższy wyjść z ciosem!

Reklama

140 KOMENTARZE

  • Trzeba wlaczyć na symbole
   Powołali KOD my powołajmy WiN. Z takim transparentem bedzie na ulicy stalo 50 tys ludzi a nie garstka sztabowcow w rurkach popalajacych fajeczke. Dziś nasza wolność i niezawisłośc są zagrożone. Do tego przypomnimy kim byli nasi bohaterowie, z kim walczyli i kto ma ich krew na rekach. Przypomnijmy niejakiego Stefana Michnika.

     • ….
      ABSOLUTNIE NIEEEE!!!!
       mamy wlasny projekt czolgu…tylko trzeba troszku prac nad prototypem i strasznie duzo piniondzów na wdrozenie go do produkcji..CALA NADZIEJA W ANTONIM!!!!!
      p.s.
      z tym abramsem bedzie tak jak ICH ŻĄŁOSNYMI OBIETNICAMI ze zniesieniem wiz..wala jankesom mozemy pokazac!!!!..a co do amunicji do leopardow..to mamy prawo uzywac WYŁĄCZNIE!!!??? amunicji "szkoleniowej"..a i nie mamy zadnych zakladow mogacych produkowac w/w amunicje..a NAWET NA WYPADEK WYBUCHU WOJNY!!!!niemcy nam jej nie sprzedadza..z ŻADNĄ CENE!!! predzej nam pozwola "Wyjść" z UE niz sprzedadza nam licencje na produkcje amunicji do tych czolgów.lub pozwola KUPIC OD SIEBIE!!!. Z RESZTA!!!te czolgi zostaly nam sprzedane booo…to jest ledwo poruszajacy sie zlom!!!NIE MAJACY PRAKTYCZNE ZADNEGO ZNACZENIA BOJOWEGO!!!x5..i są przestarzałe…
      mam nadzieje ze ludzie od ANTONIEGO naprawde powanie mysla o naszym nowym czolgu..wtym cala moja nadzieja!!!
      p.s.2
      (wiem co mówię :-)))

     • tak jak z produkcją Krabów
      nie stworzymy od zera dobrego czołgu w 2 lata. Jeśli nie Leopard a7 to Abrams. Minister Macierewicz planuje sprowadzić amerykańskie brygady i "obudować" naszymi. Więc taki sam czołg jak najbardziej pasuje.

     • a’propos
      bo to wszystko wpisuje sie w jankeską doktryne wojny interkontynentalnej z chinami!!!!..jesli nie uda sie ANTONIEMU podwyzszyc stanu osobowego do minimum ponad 160.000 zolnierzy (a nie obgwiazdkowanych starych zasiedzialych cwokow w koszarach i biurach roznych dywizji) to pozostaje nam na krzywy ryj za WSZELKĄ CENĘ wprowadzac wlasne innowacje (vide MSBS 5,56) lub w/w nowy czolg…albo stworzyc male lokalne oddzialy GN..(kazdy powiat;wojewodztwo)albo…ALBO!!! zmiena konstytucji i zmiana prawa do SWOBODNEGO noszenia wszedzie ze soba..(centra handlowe;do i z pracy;na wycieczki..etc..etc..)prawo do swobodnego NOSZENIA BRONI AUTOMATYCZNEJ!!!a nie tylko samych tzw"klamek"…wtedy i tylko WTEDY gdy kilkaset tysiecy ludzi bedzie mialo chocby li tylko takiego MSBS-a 5,56 i z 5000 szt amunicji w domu zawsze pod reka;w domu;aucie;garazu..w miejscu pracy..WTEDY NIKT!!! nie odwazy sie  nas ani uczyc demokracji..ani pomagac naszym silom policyjnym w tzw "tlumieniu zamieszek"..ze juz o przestepczosci i "niedobrych UCHODZCACH" nie wspomne…

     • koncepcja chba jest taka żeby potroić stan osobowy
      wojsk lądowych na czas wojny. Faktycznie, wygląda na to że nasza amunicja do leopardów starczy tylko na t-55.

    • Dołączam się do tego głosu
     Do sa , myślę że powinniśmy się uzbroić w cierpliwość, bardzo mi się wydaje że Macierewicz robi po cichu metodyczną i przemyślaną akcję ogarniania  towarzystwa biegającego po lasach z paintballami, na czas historycznych rocznic wystepujących w setkach organizowanych w Polsce rekonstrukcji. To towarzystwo głodne prawdziwego kawałka broni i prowadzonych przez prawdziwych wojskowych szkoleń. Niech ta ekipa rośnie, niech chowana będzie w duchu miłości do Ojczyzny bo niebawem ruszy do boju. Chciałbym się mylić ale może się przydać prędzej niż później. Z Polską w tej chwili jest jak z organizmem który złapał trudno uleczalną bakterię i żadna kuracja antybiotykowa może nie pomóc. Kuracja niekonwencjonalna w celu jego uzdrowienia może być koniecznością i zdaje się że ten czas powoli nadchodzi w kontekście tego o czym Pisze Matka Kurka. Ja też widzę tę niczym nie zawinioną "bezradność" przedstawicieli prawicy  w telewizjach, w rozgłośniach radiowych, prasie. Jeżeli już zaczynają mówić coś co mogłoby w końcu trafić do zakutych pał lemingów to redaktor prowadzący przerwie w pół zdania, zmieni na siłę wątek i przekaz się rozmywa. Myślę że bez nastrzelania po pyskach tych bałwanów , na wizji lub poza nią, na tak zwaną "dłuższą metę"  się nie obejdzie. Pytanie tylko kiedy i kto da hasło do boju , który jeśli nie nastąpi szybko i nie dokona szybkiego rozstrzygnięcia, elektorat umiarkowany nie wytrzyma i sobie pójdzie. W tej materii oświadczenie Pana Mariana Kowalskiego nie powinno było przejść nie zauważone. Narodowcy mają taką chrapkę na banksterów, że ofiary gęsto by się ścieliły gdyby nie MSWiA które na to przecież nie zezwoli. Jedynie skopanie im dup na pierwszej lepszej manifestacji mogłoby przynajmniej zniechęcić ich do udziału w wiecach poparcia podłączonych do ich mózgów oporników co na ich rozum bezwzględnie wpływa, oraz do gadania bzdur w mediach typu "śpiewający głos swetru". Zapewniam, że jeżeli PiS nie zrobi w mediach szybkiego i trwałego porządku od TVP przez Polsat i TVN to konieczność "przypadkowego " zdjęcia ochrony Policji wystawionej przed domem Kaczyńskiego któregoś podobnego do 13 grudnia dnia, stanie się faktem. Wtedy, ten oczywisty błąd Policji zupełnie przypadkowo wykorzystają chłopcy Kowalskiego, którzy następnie po wypiciu kilku łyków gorącej herbaty przejdą się na do pewnych mediów witając w hallu kolejne grupy pyszałkowatych lemingów, od Petru po Grabarczyka, nie przebierając w tym przypadku w środkach osobistej perswazji. Tak im dopomóż Bóg !

   • Wymiar symboliczny…
    Logiczne rozumowanie daje taki oto cykl:

    Okrągły Stół…

    Zauważyliście, że było tam mnóstwo KABLI?

    Skoro było tyle kabli, to rzecz oczywista, że potrzebny był ELEKTRYK!
    Taki, który potrafi te kable poprzeciągać.

    I czy możemy się dziwić, że w naszym obwodzie elektrycznym pojawiły się OPORNIKI?

    O stole jako symbolu transformacji – a także o sposobach łączenia oporników i ich pojemności pasożytniczej – innym razem…

  • Trzeba wlaczyć na symbole
   Powołali KOD my powołajmy WiN. Z takim transparentem bedzie na ulicy stalo 50 tys ludzi a nie garstka sztabowcow w rurkach popalajacych fajeczke. Dziś nasza wolność i niezawisłośc są zagrożone. Do tego przypomnimy kim byli nasi bohaterowie, z kim walczyli i kto ma ich krew na rekach. Przypomnijmy niejakiego Stefana Michnika.

     • ….
      ABSOLUTNIE NIEEEE!!!!
       mamy wlasny projekt czolgu…tylko trzeba troszku prac nad prototypem i strasznie duzo piniondzów na wdrozenie go do produkcji..CALA NADZIEJA W ANTONIM!!!!!
      p.s.
      z tym abramsem bedzie tak jak ICH ŻĄŁOSNYMI OBIETNICAMI ze zniesieniem wiz..wala jankesom mozemy pokazac!!!!..a co do amunicji do leopardow..to mamy prawo uzywac WYŁĄCZNIE!!!??? amunicji "szkoleniowej"..a i nie mamy zadnych zakladow mogacych produkowac w/w amunicje..a NAWET NA WYPADEK WYBUCHU WOJNY!!!!niemcy nam jej nie sprzedadza..z ŻADNĄ CENE!!! predzej nam pozwola "Wyjść" z UE niz sprzedadza nam licencje na produkcje amunicji do tych czolgów.lub pozwola KUPIC OD SIEBIE!!!. Z RESZTA!!!te czolgi zostaly nam sprzedane booo…to jest ledwo poruszajacy sie zlom!!!NIE MAJACY PRAKTYCZNE ZADNEGO ZNACZENIA BOJOWEGO!!!x5..i są przestarzałe…
      mam nadzieje ze ludzie od ANTONIEGO naprawde powanie mysla o naszym nowym czolgu..wtym cala moja nadzieja!!!
      p.s.2
      (wiem co mówię :-)))

     • tak jak z produkcją Krabów
      nie stworzymy od zera dobrego czołgu w 2 lata. Jeśli nie Leopard a7 to Abrams. Minister Macierewicz planuje sprowadzić amerykańskie brygady i "obudować" naszymi. Więc taki sam czołg jak najbardziej pasuje.

     • a’propos
      bo to wszystko wpisuje sie w jankeską doktryne wojny interkontynentalnej z chinami!!!!..jesli nie uda sie ANTONIEMU podwyzszyc stanu osobowego do minimum ponad 160.000 zolnierzy (a nie obgwiazdkowanych starych zasiedzialych cwokow w koszarach i biurach roznych dywizji) to pozostaje nam na krzywy ryj za WSZELKĄ CENĘ wprowadzac wlasne innowacje (vide MSBS 5,56) lub w/w nowy czolg…albo stworzyc male lokalne oddzialy GN..(kazdy powiat;wojewodztwo)albo…ALBO!!! zmiena konstytucji i zmiana prawa do SWOBODNEGO noszenia wszedzie ze soba..(centra handlowe;do i z pracy;na wycieczki..etc..etc..)prawo do swobodnego NOSZENIA BRONI AUTOMATYCZNEJ!!!a nie tylko samych tzw"klamek"…wtedy i tylko WTEDY gdy kilkaset tysiecy ludzi bedzie mialo chocby li tylko takiego MSBS-a 5,56 i z 5000 szt amunicji w domu zawsze pod reka;w domu;aucie;garazu..w miejscu pracy..WTEDY NIKT!!! nie odwazy sie  nas ani uczyc demokracji..ani pomagac naszym silom policyjnym w tzw "tlumieniu zamieszek"..ze juz o przestepczosci i "niedobrych UCHODZCACH" nie wspomne…

     • koncepcja chba jest taka żeby potroić stan osobowy
      wojsk lądowych na czas wojny. Faktycznie, wygląda na to że nasza amunicja do leopardów starczy tylko na t-55.

    • Dołączam się do tego głosu
     Do sa , myślę że powinniśmy się uzbroić w cierpliwość, bardzo mi się wydaje że Macierewicz robi po cichu metodyczną i przemyślaną akcję ogarniania  towarzystwa biegającego po lasach z paintballami, na czas historycznych rocznic wystepujących w setkach organizowanych w Polsce rekonstrukcji. To towarzystwo głodne prawdziwego kawałka broni i prowadzonych przez prawdziwych wojskowych szkoleń. Niech ta ekipa rośnie, niech chowana będzie w duchu miłości do Ojczyzny bo niebawem ruszy do boju. Chciałbym się mylić ale może się przydać prędzej niż później. Z Polską w tej chwili jest jak z organizmem który złapał trudno uleczalną bakterię i żadna kuracja antybiotykowa może nie pomóc. Kuracja niekonwencjonalna w celu jego uzdrowienia może być koniecznością i zdaje się że ten czas powoli nadchodzi w kontekście tego o czym Pisze Matka Kurka. Ja też widzę tę niczym nie zawinioną "bezradność" przedstawicieli prawicy  w telewizjach, w rozgłośniach radiowych, prasie. Jeżeli już zaczynają mówić coś co mogłoby w końcu trafić do zakutych pał lemingów to redaktor prowadzący przerwie w pół zdania, zmieni na siłę wątek i przekaz się rozmywa. Myślę że bez nastrzelania po pyskach tych bałwanów , na wizji lub poza nią, na tak zwaną "dłuższą metę"  się nie obejdzie. Pytanie tylko kiedy i kto da hasło do boju , który jeśli nie nastąpi szybko i nie dokona szybkiego rozstrzygnięcia, elektorat umiarkowany nie wytrzyma i sobie pójdzie. W tej materii oświadczenie Pana Mariana Kowalskiego nie powinno było przejść nie zauważone. Narodowcy mają taką chrapkę na banksterów, że ofiary gęsto by się ścieliły gdyby nie MSWiA które na to przecież nie zezwoli. Jedynie skopanie im dup na pierwszej lepszej manifestacji mogłoby przynajmniej zniechęcić ich do udziału w wiecach poparcia podłączonych do ich mózgów oporników co na ich rozum bezwzględnie wpływa, oraz do gadania bzdur w mediach typu "śpiewający głos swetru". Zapewniam, że jeżeli PiS nie zrobi w mediach szybkiego i trwałego porządku od TVP przez Polsat i TVN to konieczność "przypadkowego " zdjęcia ochrony Policji wystawionej przed domem Kaczyńskiego któregoś podobnego do 13 grudnia dnia, stanie się faktem. Wtedy, ten oczywisty błąd Policji zupełnie przypadkowo wykorzystają chłopcy Kowalskiego, którzy następnie po wypiciu kilku łyków gorącej herbaty przejdą się na do pewnych mediów witając w hallu kolejne grupy pyszałkowatych lemingów, od Petru po Grabarczyka, nie przebierając w tym przypadku w środkach osobistej perswazji. Tak im dopomóż Bóg !

   • Wymiar symboliczny…
    Logiczne rozumowanie daje taki oto cykl:

    Okrągły Stół…

    Zauważyliście, że było tam mnóstwo KABLI?

    Skoro było tyle kabli, to rzecz oczywista, że potrzebny był ELEKTRYK!
    Taki, który potrafi te kable poprzeciągać.

    I czy możemy się dziwić, że w naszym obwodzie elektrycznym pojawiły się OPORNIKI?

    O stole jako symbolu transformacji – a także o sposobach łączenia oporników i ich pojemności pasożytniczej – innym razem…

 1. jeszcze obalenie przez rząd swoich pracowników w służbach
  specjalnych oraz zamach parlamentu na siebie samego w sprawie wyboru sędziów.

  No i Tomasz Lis który chyba nie wierzy że poza budżetówką jest w stanie zarobić na siebie. Więcej pewności siebie red. Lisie! Poza budżetówką lepiej płacą.

 2. jeszcze obalenie przez rząd swoich pracowników w służbach
  specjalnych oraz zamach parlamentu na siebie samego w sprawie wyboru sędziów.

  No i Tomasz Lis który chyba nie wierzy że poza budżetówką jest w stanie zarobić na siebie. Więcej pewności siebie red. Lisie! Poza budżetówką lepiej płacą.

  • Słuszna uwaga, ale mam wrażenie, że do ludzi z PiS to nie
   Słuszna uwaga, ale mam wrażenie, że do ludzi z PiS to nie dotarło, znaczy żadnych "praw człowieków" dla bandytów, zdrajców i złodziei – dla nich nie nie powinno być "demokracji".

   <<W studio pojawia się poseł PO, czy bankier z Nowoczesnej i zaczyna w pierwszych słowach łgać: „Wy z PiS-u, zabiliście w Polsce demokrację!”>>
   Dla niemot z PiS występujących w mediach podrzucam odpowiedź:
   << – Wy z PO zabiliście Marka Rosiaka/Lecha Kaczyńskiego … etc.>>
   <<- Wy z .N jesteście od Pro Civili.>>

   Powyższe z kopalni wiedzy i argumentów na https://twitter.com/zaorany/with_replies


   • ja wklepie tu stary oklepany juz truizm.."POLITYCY KŁAMIĄ"…zawsze..zawsze..mi od samego poczatku nie przechodzilo przez umysl po co ta kultura;ten bon-ton;grzecznosci usmiechy..po cholere to komu bylo potrzebne??ze starchu ze NOTOWANIA w sondazach tvn poleca na leb na szyje??
    obym za kilka lat nie pomysla ze PIS takze mnie oszukal…
    ze jednak pod ta maska usmiechnietych i uprzejmych ludzi sa twardzi faceci gotowi robic gorsze rzeczy od tych czego mysmy wszyscy doswiadczyli…ze nie bedzie zadnej litosci i poblazania..TEGO SIE TRZYMAM..
    edit..
    co do rzeczonej fotki..nie to abym sobie sam dawal palme pierwszenstwa w necie ale to ja jako 1szy napisalem ze "żadam delegalizacji PO i rumunskiej partii!!!!"..oni sa po 100kroc gorsi od palikota i przyjaciol gajowego razem wzieci…i wczoraj red Jachowicz uderzyl w podobny ton..a co by bylo??jakby wszystkie "prawicowo-niezalezne" gazety i telewizje zaczely rzucac narracje o delegalizacji w/w mediow??moze to i paranoiczne..moze i aberracyjne..ale jak zamknac jape takiemu lisowi ktory beczy w rekaw szmaciarzom zza odry??

  • Słuszna uwaga, ale mam wrażenie, że do ludzi z PiS to nie
   Słuszna uwaga, ale mam wrażenie, że do ludzi z PiS to nie dotarło, znaczy żadnych "praw człowieków" dla bandytów, zdrajców i złodziei – dla nich nie nie powinno być "demokracji".

   <<W studio pojawia się poseł PO, czy bankier z Nowoczesnej i zaczyna w pierwszych słowach łgać: „Wy z PiS-u, zabiliście w Polsce demokrację!”>>
   Dla niemot z PiS występujących w mediach podrzucam odpowiedź:
   << – Wy z PO zabiliście Marka Rosiaka/Lecha Kaczyńskiego … etc.>>
   <<- Wy z .N jesteście od Pro Civili.>>

   Powyższe z kopalni wiedzy i argumentów na https://twitter.com/zaorany/with_replies


   • ja wklepie tu stary oklepany juz truizm.."POLITYCY KŁAMIĄ"…zawsze..zawsze..mi od samego poczatku nie przechodzilo przez umysl po co ta kultura;ten bon-ton;grzecznosci usmiechy..po cholere to komu bylo potrzebne??ze starchu ze NOTOWANIA w sondazach tvn poleca na leb na szyje??
    obym za kilka lat nie pomysla ze PIS takze mnie oszukal…
    ze jednak pod ta maska usmiechnietych i uprzejmych ludzi sa twardzi faceci gotowi robic gorsze rzeczy od tych czego mysmy wszyscy doswiadczyli…ze nie bedzie zadnej litosci i poblazania..TEGO SIE TRZYMAM..
    edit..
    co do rzeczonej fotki..nie to abym sobie sam dawal palme pierwszenstwa w necie ale to ja jako 1szy napisalem ze "żadam delegalizacji PO i rumunskiej partii!!!!"..oni sa po 100kroc gorsi od palikota i przyjaciol gajowego razem wzieci…i wczoraj red Jachowicz uderzyl w podobny ton..a co by bylo??jakby wszystkie "prawicowo-niezalezne" gazety i telewizje zaczely rzucac narracje o delegalizacji w/w mediow??moze to i paranoiczne..moze i aberracyjne..ale jak zamknac jape takiemu lisowi ktory beczy w rekaw szmaciarzom zza odry??

  • @SONIA
   "Prztoczę slowa marszałka  Piłsuckiego: B…k…i z….Kury sz..wyprowadzac"

   Nie poprawiam błędów osób piszących u MK, ale tym razem muszę. Nazwisko Marszałka to PIŁSUDSKI. Skoro cytujesz, nie przekręcaj. Piłsudski powiedział: "Wam kury szczać PROWADZAĆ, a nie politykę robić". 

  • @SONIA
   "Prztoczę slowa marszałka  Piłsuckiego: B…k…i z….Kury sz..wyprowadzac"

   Nie poprawiam błędów osób piszących u MK, ale tym razem muszę. Nazwisko Marszałka to PIŁSUDSKI. Skoro cytujesz, nie przekręcaj. Piłsudski powiedział: "Wam kury szczać PROWADZAĆ, a nie politykę robić". 

 3. Jak Cejrowski Senyszyn
  Nie wiem, czy Matka czytał mój skromny wczorajszy komentarz odnośnie wiecznego debatowania, bo wnioski mamy podobne. 🙂
  Z kim i o czym gadać? Dość już debat! Już Cejrowski odpowiedział Senyszyn, że z głupkami nie dyskutuje. Temat się nie rozmydla i nie trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem. Pieski zawsze będą szczekać. 

 4. Jak Cejrowski Senyszyn
  Nie wiem, czy Matka czytał mój skromny wczorajszy komentarz odnośnie wiecznego debatowania, bo wnioski mamy podobne. 🙂
  Z kim i o czym gadać? Dość już debat! Już Cejrowski odpowiedział Senyszyn, że z głupkami nie dyskutuje. Temat się nie rozmydla i nie trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem. Pieski zawsze będą szczekać. 

 5. Z osobnikami dzięki którym
  w swoich łózkach zdechły spokojnie takie kreatury jak Jaruzelski i Kiszczak nie da się dyskutować, jak z równymi. Trzeba ich traktować jak robactwo, tyfus i azjatycką hordę.
  Patrząc na to, co się aktualnie dzieje, trzeźwo i spokojnie daje się zauważyć w Zjednoczonej Prawicy dwa poziomy: pierwszy to Prezydent, Jarosław Kaczyński, Premier Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński i paru innych. Występują w mediach z rzadka, jeżeli już to w "eksluzywnym" wywiadzie dla Doroty Gawryluk, orędziu do Narodu lub na konferencji dotyczącej reformy 500+ itp. I drugi poziom czyli medialna młócka, w której udział biorą osoby nie pełniące poważnych fukcji czy stanowisk. To, jak pisał wcześniej sam Autor, PiS gra na kilku fortepianach, na co drugiej strony zwyczajnie nie stać. Ta druga strona ma wielki bęben, niczym Kozacy na majdanie, w który walą wspólnie PO, Nowoczesna i PSL. Walą tak i walą, aż się zawalą na śmierć. Krótko mówiąc: do usranej śmierci. Na razie trwa odrywanie od żłoba, odklejanie od stanowisk i zakręcanie kurka z kasą. To trzeba spokojnie przeczekać. Zarzynane świnie też kwiczą, ten kwik salonu to dźwięki miłe dla ucha, znaczy sprawy idą w dobrym kierunku.

  • g@llux
   Sz.p.(twz.salon) to tylko celebryci, która  straci frukta na przyszłośc (dotacje na swoje wybryki w ramach tzw. kultury!.he,he) ,a tzw Nowoczesna wiadomo ,nawet Petru podobno rumun z pochodzenia,  robi taki zamęt, lecz ściął go filmik w sieci,  jak starszy człowiek na rowerze pyta się go kiedy kasa za maifestację?! Oni chcą teraz 13-go. organizawac manifestację wokół domu  Kaczyńskiego? zamiast wokół budynku Trybunału Konstytucyjnego, lub też siedziby PO, PSL, Gazety tfu!wybiórczej. Kaczyński twardo ma cel, przywrócenie normalności w Polsce,koniec i już! i basta!

 6. Z osobnikami dzięki którym
  w swoich łózkach zdechły spokojnie takie kreatury jak Jaruzelski i Kiszczak nie da się dyskutować, jak z równymi. Trzeba ich traktować jak robactwo, tyfus i azjatycką hordę.
  Patrząc na to, co się aktualnie dzieje, trzeźwo i spokojnie daje się zauważyć w Zjednoczonej Prawicy dwa poziomy: pierwszy to Prezydent, Jarosław Kaczyński, Premier Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński i paru innych. Występują w mediach z rzadka, jeżeli już to w "eksluzywnym" wywiadzie dla Doroty Gawryluk, orędziu do Narodu lub na konferencji dotyczącej reformy 500+ itp. I drugi poziom czyli medialna młócka, w której udział biorą osoby nie pełniące poważnych fukcji czy stanowisk. To, jak pisał wcześniej sam Autor, PiS gra na kilku fortepianach, na co drugiej strony zwyczajnie nie stać. Ta druga strona ma wielki bęben, niczym Kozacy na majdanie, w który walą wspólnie PO, Nowoczesna i PSL. Walą tak i walą, aż się zawalą na śmierć. Krótko mówiąc: do usranej śmierci. Na razie trwa odrywanie od żłoba, odklejanie od stanowisk i zakręcanie kurka z kasą. To trzeba spokojnie przeczekać. Zarzynane świnie też kwiczą, ten kwik salonu to dźwięki miłe dla ucha, znaczy sprawy idą w dobrym kierunku.

  • g@llux
   Sz.p.(twz.salon) to tylko celebryci, która  straci frukta na przyszłośc (dotacje na swoje wybryki w ramach tzw. kultury!.he,he) ,a tzw Nowoczesna wiadomo ,nawet Petru podobno rumun z pochodzenia,  robi taki zamęt, lecz ściął go filmik w sieci,  jak starszy człowiek na rowerze pyta się go kiedy kasa za maifestację?! Oni chcą teraz 13-go. organizawac manifestację wokół domu  Kaczyńskiego? zamiast wokół budynku Trybunału Konstytucyjnego, lub też siedziby PO, PSL, Gazety tfu!wybiórczej. Kaczyński twardo ma cel, przywrócenie normalności w Polsce,koniec i już! i basta!

 7. Bezwarunkowa Kapitulacja ….
  W dwóch słowach Winston CHURCHILL zakończył z niemaszkami akt kapitulacji !!Można by powiedzieć ,że w jednym B E Z W R U N K O W A !!
  Z tymi "naszymi" zdrajcami nic dodać nic ująć KROIĆ SOLIĆ PRZYP……Ć  ,  a więzienie to na Białorusi  "wyczarterować "żeby nabrali szacunku do POLSK
  Dzień bez KURKI to dzień stracony ,Twoje teksty są jak esencja esencji , taki  "CZAJ"pobudza do myślenia ,że Ho Ho !

 8. Bezwarunkowa Kapitulacja ….
  W dwóch słowach Winston CHURCHILL zakończył z niemaszkami akt kapitulacji !!Można by powiedzieć ,że w jednym B E Z W R U N K O W A !!
  Z tymi "naszymi" zdrajcami nic dodać nic ująć KROIĆ SOLIĆ PRZYP……Ć  ,  a więzienie to na Białorusi  "wyczarterować "żeby nabrali szacunku do POLSK
  Dzień bez KURKI to dzień stracony ,Twoje teksty są jak esencja esencji , taki  "CZAJ"pobudza do myślenia ,że Ho Ho !

 9. 1.Ciosy z narożnika już są wyprowadzane, i to potężne. Zaraz ONI
  będą w narożniku. Ale nie można też zapominać o działaniach osłonowych. O 500+, o przywróceniu normalnego wieku emerytalnego, o przywróceniu normalnej kwoty wolnej od podatku już wiadomo. A powinno się jeszcze dorzucić minimalną stawkę godzinową (ważne dla tych, co są na umowach śmieciowych) oraz płacę minimalną (ważne dla wszystkich, bo to baza dla wielu zakładowych systemów wynagrodzeń).
  2. ONI knują na wielu frontach. Ostatnio Fundacja Batorego dopatrzyła się, że wybory samorządowe nie były jednak 100% uczciwe. To mogą być krzaki, w które ONI chcą wpędzić PiS. Nie otwierałbym kolejnego frontu – korekty wyborów samorządowych – do czasu, aż nie zaczną działac w odczuciu społecznym czynniki z pkt.1

  • Fundacja Batorego
   panie wrednick – "To mogą być krzaki, w które ONI chcą wpędzić PiS" – to SĄ krzaki,
   gdzie tam krzaki – to dół pułapka.
   Putin już pozamykał te "fundacje".
   Ale czy my się doczekamy polityka, który wie to samo co Putin i zrobi to samo?

   • A Orban przypadkiem też nie
    A Orban przypadkiem też nie zrobił tego samego? Putin, bodajże, kazał się takim "organizacjom pozarządowym" otrzymującym wsparcie z zagranicy rejestrować jako się zagraniczni agenci wpływu, co było z jego strony jakaś niespotykaną uczciwością.
    A miarą stosunku USA do Polski jest stosunek TVN do PiS – dziękuję za uwagę.

   • A to ci fundacja!
    Fundacja Batorego to znany przyczółek masonerii w Polsce. Załóżona przez Sorosa ma w swoich szeregach m.in. B. Borusewicza, J.K. Bieleckiego, H. Suchocką i T. Pieronka, który ponoć nie miał pojęcia, że fundacja wspiera środowiska gejowsko-lesbijskie. Zasiadał w radzie owej fundacji i nie wiedział. Paradne!

 10. 1.Ciosy z narożnika już są wyprowadzane, i to potężne. Zaraz ONI
  będą w narożniku. Ale nie można też zapominać o działaniach osłonowych. O 500+, o przywróceniu normalnego wieku emerytalnego, o przywróceniu normalnej kwoty wolnej od podatku już wiadomo. A powinno się jeszcze dorzucić minimalną stawkę godzinową (ważne dla tych, co są na umowach śmieciowych) oraz płacę minimalną (ważne dla wszystkich, bo to baza dla wielu zakładowych systemów wynagrodzeń).
  2. ONI knują na wielu frontach. Ostatnio Fundacja Batorego dopatrzyła się, że wybory samorządowe nie były jednak 100% uczciwe. To mogą być krzaki, w które ONI chcą wpędzić PiS. Nie otwierałbym kolejnego frontu – korekty wyborów samorządowych – do czasu, aż nie zaczną działac w odczuciu społecznym czynniki z pkt.1

  • Fundacja Batorego
   panie wrednick – "To mogą być krzaki, w które ONI chcą wpędzić PiS" – to SĄ krzaki,
   gdzie tam krzaki – to dół pułapka.
   Putin już pozamykał te "fundacje".
   Ale czy my się doczekamy polityka, który wie to samo co Putin i zrobi to samo?

   • A Orban przypadkiem też nie
    A Orban przypadkiem też nie zrobił tego samego? Putin, bodajże, kazał się takim "organizacjom pozarządowym" otrzymującym wsparcie z zagranicy rejestrować jako się zagraniczni agenci wpływu, co było z jego strony jakaś niespotykaną uczciwością.
    A miarą stosunku USA do Polski jest stosunek TVN do PiS – dziękuję za uwagę.

   • A to ci fundacja!
    Fundacja Batorego to znany przyczółek masonerii w Polsce. Załóżona przez Sorosa ma w swoich szeregach m.in. B. Borusewicza, J.K. Bieleckiego, H. Suchocką i T. Pieronka, który ponoć nie miał pojęcia, że fundacja wspiera środowiska gejowsko-lesbijskie. Zasiadał w radzie owej fundacji i nie wiedział. Paradne!

 11. Serce się raduje
  ale… rozum podpowiada, ze nie będzie łatwo bo to jest wojna. Oznacza to ,że „krew się poleje” bo ranny zwierz będzie kąsał walcząc  o życie. Dlatego nie wolno ich lekceważyć. Oni mają ogromne pieniądze uzyskane w „różny” sposób także i od protektorów z zagranicy. Ponadto nie sposób prześwietlić wszystkich tajnych i jawnych funkcjonariuszy służb mundurowych.  Niech nauką dla nas będzie np. Smoleńsk czy też klęska Sobieskiego pod Parkanami po wiktorii wiedeńskiej.

   • Radzę czytać
    ze zrozumieniem. Po wiktorii wiedeńskiej była przegrana bitwa pod Parkanami, zaś po tej przegranej bitwie była druga wygrana bitwa  pod Parkanami .  Mój wpis podkreślał potrzebę nie lekceważenia pokonanego przeciwnika . Trudno było przyjąć aby po klęśce pod Parkanami Sobieski podchodził lekceważąco do przeciwnika . Naturalnym jest ,że podchodząc do bitwy z przeciwnikiem z którym przegrało się "przed chwilą"  następuje mobilizacjia na wszystkich poziomach  i ….dlatego zaowocowało to jego zwycięstwem w drugiej bitwie pod Parkanami. Myślę że nie jest to miejsce na dysputy historyczne  tylko na to aby także  z historii wyciągać nauki na uzytek aktualnej sytuacji w Polsce.

     • oszczędność dużo kosztuje
      Malbork był praktycznie nie do zdobycia zwykłym sposobem. Dopiero gdy parę lat później przekupiono obsadę murów to się udało. Widocznie wcześniej pożałowano kasy.

     • Historia wspomina Czecha, niejakiego Czerwonkę,
      który władał zamkiem w zamian za zaległy żołd. Tak nisko upadł Zakon. Ktoś mądry ze strony polskiej podsunał pomysł wykupienia zamku i w ten sposób w 1457 przeszedł on w polskie ręce. Gdyby Zygmunt Stary odrzucił sentymenty rodzinne być może dzisiejsza historia wyglądałaby zupełnie inaczej…
      Byłem w Malborku kilkakrotnie, robi wrażenie.

     • Szanowny Panie,myślę że nikt
      Szanowny Panie,myślę że nikt nie nie jest w stanie odrzucić sentymentów rodzinnych,ponieważ w tamtych czasach inaczej pojmowano tzw. "państwo" -czyli jak powiedział jeden z europejskich królów-"państwo ,to ja".Warto docenić wkład dynastii Jagiellonów w tworzenie zrębów państwowości właśnie w dzisiejszym rozumieniu tego słowa…

     • zapomniałam dodać, że Zygmunt
      zapomniałam dodać, że Zygmunt Stary był winien posag swojej siostry,to i za bardzo nie mógł "-podskoczyć…kasa dziś czy wczoraj trzyma za jaja i determinuje postępowanie…zwłaszcza wobec siostrzeńca…

     • Po co?
      1.Radzę czytać nie tylko ze zrozumieniem ale także uważnie. W mojej notce podałem tylko dwa  przykłady (choć w historii , także bardziej współczesnej,  jest ich całe mnóstwo)  pisząc przed nimi „ np.”
      2. Przykład z Grunwaldem nie jest stosowny w tym miejscu gdyż nie można porównywać bitwy w otwartym  polu z oblężeniem jednej z największych średniowiecznych twierdz europejskich, gdyż czynnik psychologiczny w tym przypadku nie może  odgrywać istotnej roli, choć rzeczywiście w historii wojskowości istnieje  pogląd, że Jagiełło powinien pójść za ciosem i „gonić resztki” pokonanych wojsk do samego Malborka z realną szansą na jego zdobycie. Czas był tu niezmiernie ważny bo dopiero 18 lipca załogę zamku wzmocnił swoim rycerstwem kontur von Plauen. Tylko   co kampania grunwaldzka ma się do  myśli przewodniej mojej notki tj.  konieczność stałej mobilizacji naszej strony w walce z obrońcami III RP? Jeśli już, to tylko jako przykład,że trzeba iść za ciosem tylko, że nie to było myślą przewodnią notki
      3. Zgadzam się z ostatnim zdaniem.

     • Można też cofnąć sie do
      Można też cofnąć sie do starożytności bo jak pokauzje literatura starożytna i  średniowiecza to psychika człowieka jest niemal niezmienna i bardzo "odporna" na upływ czasu.

 12. Serce się raduje
  ale… rozum podpowiada, ze nie będzie łatwo bo to jest wojna. Oznacza to ,że „krew się poleje” bo ranny zwierz będzie kąsał walcząc  o życie. Dlatego nie wolno ich lekceważyć. Oni mają ogromne pieniądze uzyskane w „różny” sposób także i od protektorów z zagranicy. Ponadto nie sposób prześwietlić wszystkich tajnych i jawnych funkcjonariuszy służb mundurowych.  Niech nauką dla nas będzie np. Smoleńsk czy też klęska Sobieskiego pod Parkanami po wiktorii wiedeńskiej.

   • Radzę czytać
    ze zrozumieniem. Po wiktorii wiedeńskiej była przegrana bitwa pod Parkanami, zaś po tej przegranej bitwie była druga wygrana bitwa  pod Parkanami .  Mój wpis podkreślał potrzebę nie lekceważenia pokonanego przeciwnika . Trudno było przyjąć aby po klęśce pod Parkanami Sobieski podchodził lekceważąco do przeciwnika . Naturalnym jest ,że podchodząc do bitwy z przeciwnikiem z którym przegrało się "przed chwilą"  następuje mobilizacjia na wszystkich poziomach  i ….dlatego zaowocowało to jego zwycięstwem w drugiej bitwie pod Parkanami. Myślę że nie jest to miejsce na dysputy historyczne  tylko na to aby także  z historii wyciągać nauki na uzytek aktualnej sytuacji w Polsce.

     • oszczędność dużo kosztuje
      Malbork był praktycznie nie do zdobycia zwykłym sposobem. Dopiero gdy parę lat później przekupiono obsadę murów to się udało. Widocznie wcześniej pożałowano kasy.

     • Historia wspomina Czecha, niejakiego Czerwonkę,
      który władał zamkiem w zamian za zaległy żołd. Tak nisko upadł Zakon. Ktoś mądry ze strony polskiej podsunał pomysł wykupienia zamku i w ten sposób w 1457 przeszedł on w polskie ręce. Gdyby Zygmunt Stary odrzucił sentymenty rodzinne być może dzisiejsza historia wyglądałaby zupełnie inaczej…
      Byłem w Malborku kilkakrotnie, robi wrażenie.

     • Szanowny Panie,myślę że nikt
      Szanowny Panie,myślę że nikt nie nie jest w stanie odrzucić sentymentów rodzinnych,ponieważ w tamtych czasach inaczej pojmowano tzw. "państwo" -czyli jak powiedział jeden z europejskich królów-"państwo ,to ja".Warto docenić wkład dynastii Jagiellonów w tworzenie zrębów państwowości właśnie w dzisiejszym rozumieniu tego słowa…

     • zapomniałam dodać, że Zygmunt
      zapomniałam dodać, że Zygmunt Stary był winien posag swojej siostry,to i za bardzo nie mógł "-podskoczyć…kasa dziś czy wczoraj trzyma za jaja i determinuje postępowanie…zwłaszcza wobec siostrzeńca…

     • Po co?
      1.Radzę czytać nie tylko ze zrozumieniem ale także uważnie. W mojej notce podałem tylko dwa  przykłady (choć w historii , także bardziej współczesnej,  jest ich całe mnóstwo)  pisząc przed nimi „ np.”
      2. Przykład z Grunwaldem nie jest stosowny w tym miejscu gdyż nie można porównywać bitwy w otwartym  polu z oblężeniem jednej z największych średniowiecznych twierdz europejskich, gdyż czynnik psychologiczny w tym przypadku nie może  odgrywać istotnej roli, choć rzeczywiście w historii wojskowości istnieje  pogląd, że Jagiełło powinien pójść za ciosem i „gonić resztki” pokonanych wojsk do samego Malborka z realną szansą na jego zdobycie. Czas był tu niezmiernie ważny bo dopiero 18 lipca załogę zamku wzmocnił swoim rycerstwem kontur von Plauen. Tylko   co kampania grunwaldzka ma się do  myśli przewodniej mojej notki tj.  konieczność stałej mobilizacji naszej strony w walce z obrońcami III RP? Jeśli już, to tylko jako przykład,że trzeba iść za ciosem tylko, że nie to było myślą przewodnią notki
      3. Zgadzam się z ostatnim zdaniem.

     • Można też cofnąć sie do
      Można też cofnąć sie do starożytności bo jak pokauzje literatura starożytna i  średniowiecza to psychika człowieka jest niemal niezmienna i bardzo "odporna" na upływ czasu.

  • Gniga Dworska
   Jak już zauważyłem Petru to autentyczny rumun,skąd się wziął?! po co?! ale, ale ciekawa dyskusja na tv, Republika (SALONIK POLITYCZNY), ale brakuje mi rola tej. tzw. solidaruchy (Krzywonos!), Kamiński chyba się w końcu zajmie się tą postacią! Przyznanie jej tzw.emerytury?! w takiej wysokości? za jakie to zarobki?! Bic kurwy i złodzieji! Z konsekwencją.Litoścvi nie może byc inaczej szczekac będą do ostatnich dni ich bytu!

   • Każdy rumuński pasterz owiec, to Petru
    W trakcie spisu ludności schodzących z gór pasterzy pytano o nazwisko i prawie każdy był Piotrem, no więc dawana im imie Petru.
    "Np. imię Piotr (pochodzenia greckiego, od słowa petros ‘skała’) popularne od średniowiecza w Polsce, w formie Petrus (łac.) jako Peter, Petrus występowało w języku niemieckim."

    • @gallux [edit]
     Możliwe, tego o Rumunach nie wiedziałam.
     Wiem tylko, że u Greków Petru (pisze się Petrou) to dopełniacz od Petros, czyli syn (kogo? czego?) Piotra, polskim odpowiednikiem byłby Piotrowicz, tak jak królewicz – syn króla.
     Są greckie nazwiska kończce się na -u (-ou), np. Kurdzanidu. Znałam Greczynkę o tym nazwisku, pochodzącą z Dolnego Śląska.

  • Gniga Dworska
   Jak już zauważyłem Petru to autentyczny rumun,skąd się wziął?! po co?! ale, ale ciekawa dyskusja na tv, Republika (SALONIK POLITYCZNY), ale brakuje mi rola tej. tzw. solidaruchy (Krzywonos!), Kamiński chyba się w końcu zajmie się tą postacią! Przyznanie jej tzw.emerytury?! w takiej wysokości? za jakie to zarobki?! Bic kurwy i złodzieji! Z konsekwencją.Litoścvi nie może byc inaczej szczekac będą do ostatnich dni ich bytu!

   • Każdy rumuński pasterz owiec, to Petru
    W trakcie spisu ludności schodzących z gór pasterzy pytano o nazwisko i prawie każdy był Piotrem, no więc dawana im imie Petru.
    "Np. imię Piotr (pochodzenia greckiego, od słowa petros ‘skała’) popularne od średniowiecza w Polsce, w formie Petrus (łac.) jako Peter, Petrus występowało w języku niemieckim."

    • @gallux [edit]
     Możliwe, tego o Rumunach nie wiedziałam.
     Wiem tylko, że u Greków Petru (pisze się Petrou) to dopełniacz od Petros, czyli syn (kogo? czego?) Piotra, polskim odpowiednikiem byłby Piotrowicz, tak jak królewicz – syn króla.
     Są greckie nazwiska kończce się na -u (-ou), np. Kurdzanidu. Znałam Greczynkę o tym nazwisku, pochodzącą z Dolnego Śląska.

 13. W dalszym ciagu za malo
  W dalszym ciagu za malo angazuja sie w "odkurwianie" Polski , tzw. niezalezni dziennikarze ! Te wszystkie gwiazdy dziennikarstwa sledczego maja teraz pole do popisu , ale jakos nie spieszno im zagladnac gleboko w oczy takiemu Petru czy innemu nowoczesnemu ! Jesli nie bedzie nieustajacej presji i naglasniania ich dokonan z przeszlosci  , to towarzycho bedzie coraz bardziej bezczelne , a my bedziemy sie tylko bezsilnie miotac ogladajac ich pretensjonalne mordy !


    • ja bardziej..(spójrz na podpisek pod avatarkiem)
     od pierwszej chwili w sobotni kwietniowy poranek chcialem widowiskowych aresztowan i procesow.baaa!!!CHCIALEM NAWET SZTURMU na palac gajowego by go tlum wywlekl i na miesjcu palenia zniczy rozszarpal golymi rekoma..ALE TO SIE NIGDY NIE STANIE!!!.teraz..po latach wystarcza mi skromniusie notki w prasie obok ogloszen matrymonialnych i ogloszen kupie-sprzedam..ze mianowicie.."..pewien minister;general;byly posel.byly premier…etc..etc..popelnil samobojstwo w wiezieniu w czasie odsiadywania wyroku dozywotniego pozbawienia wolnosci z klauzula BPA (tak jak z komendantem auschwitz)..

     • Zaden szczur nie POrwie sie
      Zaden szczur nie POrwie sie na wlasne zycie , raczej POniesie smierc POdczas proby ucieczki ! No chyba , ze bedzie mial widzenie z seryjnym samobojca !

     • ……
      raczej to ostatnie..tu zaden "program ochrony swiadkow"..obojetnie przez jakie sluzby i ich smutnych panow nic nie da..(chyba ze podpisza lojalki jak pan mazur..co do jego*oxfordzkiejnajdumniejszej*ekscelencji nie mam zadnych zludzen /vide jego "afganska misja dziennikarska??!!??..cia-mi6-gru..ci panowie nie pozwola by mu wlos spadl z wyzelowanej glowy/)
      a co do reszty..polityka polityką..a zycie PO polityce..nie jest kanwa scenariusza z travolta "bez twarzy"..nikt im japy skalpelem nie zmieni..ani na alaske ani do meksyku nie wyjada.ONI NIE MAJA DOKĄD PÓJŚĆ…w tym jest moja pociecha..

 14. W dalszym ciagu za malo
  W dalszym ciagu za malo angazuja sie w "odkurwianie" Polski , tzw. niezalezni dziennikarze ! Te wszystkie gwiazdy dziennikarstwa sledczego maja teraz pole do popisu , ale jakos nie spieszno im zagladnac gleboko w oczy takiemu Petru czy innemu nowoczesnemu ! Jesli nie bedzie nieustajacej presji i naglasniania ich dokonan z przeszlosci  , to towarzycho bedzie coraz bardziej bezczelne , a my bedziemy sie tylko bezsilnie miotac ogladajac ich pretensjonalne mordy !


    • ja bardziej..(spójrz na podpisek pod avatarkiem)
     od pierwszej chwili w sobotni kwietniowy poranek chcialem widowiskowych aresztowan i procesow.baaa!!!CHCIALEM NAWET SZTURMU na palac gajowego by go tlum wywlekl i na miesjcu palenia zniczy rozszarpal golymi rekoma..ALE TO SIE NIGDY NIE STANIE!!!.teraz..po latach wystarcza mi skromniusie notki w prasie obok ogloszen matrymonialnych i ogloszen kupie-sprzedam..ze mianowicie.."..pewien minister;general;byly posel.byly premier…etc..etc..popelnil samobojstwo w wiezieniu w czasie odsiadywania wyroku dozywotniego pozbawienia wolnosci z klauzula BPA (tak jak z komendantem auschwitz)..

     • Zaden szczur nie POrwie sie
      Zaden szczur nie POrwie sie na wlasne zycie , raczej POniesie smierc POdczas proby ucieczki ! No chyba , ze bedzie mial widzenie z seryjnym samobojca !

     • ……
      raczej to ostatnie..tu zaden "program ochrony swiadkow"..obojetnie przez jakie sluzby i ich smutnych panow nic nie da..(chyba ze podpisza lojalki jak pan mazur..co do jego*oxfordzkiejnajdumniejszej*ekscelencji nie mam zadnych zludzen /vide jego "afganska misja dziennikarska??!!??..cia-mi6-gru..ci panowie nie pozwola by mu wlos spadl z wyzelowanej glowy/)
      a co do reszty..polityka polityką..a zycie PO polityce..nie jest kanwa scenariusza z travolta "bez twarzy"..nikt im japy skalpelem nie zmieni..ani na alaske ani do meksyku nie wyjada.ONI NIE MAJA DOKĄD PÓJŚĆ…w tym jest moja pociecha..

 15. PiS ma cholernie przesrane
  PiS ma cholernie przesrane musząc wiecznie "się tłumaczyć" i odpierać ciągłe ataki. Prawdę mówiąc można wszystko sprowadzić do znanego powiedzenia: nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

 16. PiS ma cholernie przesrane
  PiS ma cholernie przesrane musząc wiecznie "się tłumaczyć" i odpierać ciągłe ataki. Prawdę mówiąc można wszystko sprowadzić do znanego powiedzenia: nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

 17. A ja gdybam
  i zastanawiam się jaki efekt byłby gdyby cały rząd olał TVN, Polsat, TVP i wszystkie te radyjka. Bojkot. Po reformie TVP występowaliby tylko w publicznych mediach (powszechnie dostępne). Ciekawe czy takie TVNY POLSATY by ogon nie podkuliły.

  • ….
   po 1sze..to nierealne!!!!
   ..po 2gie..juz za pozno!!!
   i..nie jest to potrzebne..bylo to NIEZBEDNIE KONIECZNE od sobotniego kwietniowego poranka.jesli wtedy nikt sie na to nie zdecydowal (a to byla unikalna szansa na uzdrowienie sytuacji)..to teraz juz nie trzeba..po 1szej dekadzie stycznia..nie bedzie owsiaka;lisa'zakowskiego;ordynskiego..nie bedzie MAM NADZIEJE "PROMOCJI"  aż w takiej skali jak dotychczas satanizmu;pornografii;lewactwa;opluwania zolnierzy "slusznie wykletych"..nie bedzie pedalstwa..nie bedzie NICZEGO ..jak mawial nieoceniony pan kononowicz

  • Chyba lepiej nie bo lemingi
   Chyba lepiej nie bo lemingi się zupełnie pogubią. PiS byłby opluwany bez możliwości obrony, lepiej występować i ostro (bez tłumaczenia się pytającemu) zwracać się wprost do leminga i  wymieniać wszystkie afery PO. Tylko taki przekaz dochodzi do leminga. A PiS po przejęciu władzy powinien rosnąć w siłę żeby nakryć czapkami chociażby takiego swetra, bo jest on reprezentantem Sorosa w Polsce i nie będzie łatwo wyrwać chwasta.

 18. A ja gdybam
  i zastanawiam się jaki efekt byłby gdyby cały rząd olał TVN, Polsat, TVP i wszystkie te radyjka. Bojkot. Po reformie TVP występowaliby tylko w publicznych mediach (powszechnie dostępne). Ciekawe czy takie TVNY POLSATY by ogon nie podkuliły.

  • ….
   po 1sze..to nierealne!!!!
   ..po 2gie..juz za pozno!!!
   i..nie jest to potrzebne..bylo to NIEZBEDNIE KONIECZNE od sobotniego kwietniowego poranka.jesli wtedy nikt sie na to nie zdecydowal (a to byla unikalna szansa na uzdrowienie sytuacji)..to teraz juz nie trzeba..po 1szej dekadzie stycznia..nie bedzie owsiaka;lisa'zakowskiego;ordynskiego..nie bedzie MAM NADZIEJE "PROMOCJI"  aż w takiej skali jak dotychczas satanizmu;pornografii;lewactwa;opluwania zolnierzy "slusznie wykletych"..nie bedzie pedalstwa..nie bedzie NICZEGO ..jak mawial nieoceniony pan kononowicz

  • Chyba lepiej nie bo lemingi
   Chyba lepiej nie bo lemingi się zupełnie pogubią. PiS byłby opluwany bez możliwości obrony, lepiej występować i ostro (bez tłumaczenia się pytającemu) zwracać się wprost do leminga i  wymieniać wszystkie afery PO. Tylko taki przekaz dochodzi do leminga. A PiS po przejęciu władzy powinien rosnąć w siłę żeby nakryć czapkami chociażby takiego swetra, bo jest on reprezentantem Sorosa w Polsce i nie będzie łatwo wyrwać chwasta.

 19. to jest opozycja totalna………..zawsze anty!
  Cała prymitywna technika sprowadzania normalności do narożnika, przez paranoję i niegodziwość, polega tylko i wyłącznie na notorycznym wmawianiu nieistniejącej winny.

  tu nie chodzi o prawde, chodiz o zniszczenie przeciwnika i przejecie sterow czyli powrot patologii jaka znamy od 8 lat.
  Pamietam "donos" prezydenta, jak to walkowano, a tu co jest: http://niezalezna.pl/73662-lisa-czas-antenowy-konczy-sie-w-tvp-pobiegl-wiec-na-skarge-do-niemieckiej-telewizji

  ten szczur ktory mial zawsze w du…pie Polske kierowany prywatnym portfelem – kasa mu sie skonczy, poszedl na skarge do niemieckiej TV, tego nawet nie da sie porownac z rzekomym "donosem" Dudy.

  I tak mozna to walkowac, ja sadze, ze teraz nalezy z naszej strony walkowac temat donosu na Polske Lisa!, tak sie rewanzowac, nie pozostawiac tego bo tylko ich to rozzuchwala.

 20. to jest opozycja totalna………..zawsze anty!
  Cała prymitywna technika sprowadzania normalności do narożnika, przez paranoję i niegodziwość, polega tylko i wyłącznie na notorycznym wmawianiu nieistniejącej winny.

  tu nie chodzi o prawde, chodiz o zniszczenie przeciwnika i przejecie sterow czyli powrot patologii jaka znamy od 8 lat.
  Pamietam "donos" prezydenta, jak to walkowano, a tu co jest: http://niezalezna.pl/73662-lisa-czas-antenowy-konczy-sie-w-tvp-pobiegl-wiec-na-skarge-do-niemieckiej-telewizji

  ten szczur ktory mial zawsze w du…pie Polske kierowany prywatnym portfelem – kasa mu sie skonczy, poszedl na skarge do niemieckiej TV, tego nawet nie da sie porownac z rzekomym "donosem" Dudy.

  I tak mozna to walkowac, ja sadze, ze teraz nalezy z naszej strony walkowac temat donosu na Polske Lisa!, tak sie rewanzowac, nie pozostawiac tego bo tylko ich to rozzuchwala.

 21. komitet zdechłej ryby
  KOD  vel COD – dość  nietrafiona nazwa — moim zdaniem — mówiąc delikatnie
  COD po angielsku  znaczy  dorsz  czyli ryba (czyta sie tak samo dla nieangielsko- mowiacych ) 

  dymek  na obrazku  – Musimy walczyć  tam  – więc  nie musimy walczyć tutaj

  Mam  nadzieje ze kot Prezesa  ..w pobliżu … hehhehe

 22. komitet zdechłej ryby
  KOD  vel COD – dość  nietrafiona nazwa — moim zdaniem — mówiąc delikatnie
  COD po angielsku  znaczy  dorsz  czyli ryba (czyta sie tak samo dla nieangielsko- mowiacych ) 

  dymek  na obrazku  – Musimy walczyć  tam  – więc  nie musimy walczyć tutaj

  Mam  nadzieje ze kot Prezesa  ..w pobliżu … hehhehe

 23. Pójdę za Waszym ciosem.
  Macie rację, im ogólnie chodzi o to że my z woli większości przejęliśmy władzę, pomimo że u nich takiej opcji nie było. Wytworzyła się więc psychoza że my im coś zabraliśmy, więc atakują żeby to coś odzyskać. Logicznie więc my mamy się bronić. 

  I tu jest właśnie miejsce aby nasi pokazali zęby, bo się okazuje że na wielu z nich mamy bicz który sami na siebie ukręcili. 

  Oprócz błędnego koła TK w toku, Ziobro nie potrzebuje ustaw żeby zająć się każdym z osobna. 
  Z tego co czytam tu i tam, na Rzeplińskiego mają wystarczająco dużo aby postawić mu zarzuty i w konsekwencji wyrugować z TK. Jedno miejsce do obsadzenia. 

  W podobny sposób zająć się Petruczim, wysyłając mu kontrolę finansową. Udowodnić przewał, posadzić. Nie czekać! 

  Ja czekam na ruch Ziobry z wykrytym brakiem rekomendacji 50 posłów przy obsadzaniu przez PO trzech spornych sędziów TK.

 24. Pójdę za Waszym ciosem.
  Macie rację, im ogólnie chodzi o to że my z woli większości przejęliśmy władzę, pomimo że u nich takiej opcji nie było. Wytworzyła się więc psychoza że my im coś zabraliśmy, więc atakują żeby to coś odzyskać. Logicznie więc my mamy się bronić. 

  I tu jest właśnie miejsce aby nasi pokazali zęby, bo się okazuje że na wielu z nich mamy bicz który sami na siebie ukręcili. 

  Oprócz błędnego koła TK w toku, Ziobro nie potrzebuje ustaw żeby zająć się każdym z osobna. 
  Z tego co czytam tu i tam, na Rzeplińskiego mają wystarczająco dużo aby postawić mu zarzuty i w konsekwencji wyrugować z TK. Jedno miejsce do obsadzenia. 

  W podobny sposób zająć się Petruczim, wysyłając mu kontrolę finansową. Udowodnić przewał, posadzić. Nie czekać! 

  Ja czekam na ruch Ziobry z wykrytym brakiem rekomendacji 50 posłów przy obsadzaniu przez PO trzech spornych sędziów TK.

 25. Matka, jestes… GENIALNY ! Nie pochlebiam Ci – JESTEŚ i basta!
  Gdy Cie czytam to lecze sie z szamba agentury, lajadactwa, klamstwa, ktore oblewało mnie całe moje zycie – pierwsze w PRL a potem w Polsce poniewieranej przez agentów – Kwasniewskich, Jaskiernie, Pawlakow, Lepperow, Palikotów, Tusków… 

 26. Matka, jestes… GENIALNY ! Nie pochlebiam Ci – JESTEŚ i basta!
  Gdy Cie czytam to lecze sie z szamba agentury, lajadactwa, klamstwa, ktore oblewało mnie całe moje zycie – pierwsze w PRL a potem w Polsce poniewieranej przez agentów – Kwasniewskich, Jaskiernie, Pawlakow, Lepperow, Palikotów, Tusków…