Z drogi chamy! Wypad pajace!

Prześlij dalej:

Obserwując nieustający okres „salonu” można zauważyć jedną prawidłowość. Nie ma najmniejszego znaczenia, co się wydarzy, bo do każdej okazji zawsze pod ręką znajdzie się ten sam kij. Czy ktoś potrafi mi wskazać 5 szczegółów różniących kolejne „afery”? Faszyzmem, Gomułką i zamachem na demokrację była wizyta Andrzeja Dudy w Anglii, gdzie mówił, że w tej chwili nie widzi poważnych argumentów, którymi mógłby Polaków przekonać do powrotu. Takim samym nazizmem, zdradą racji stanu, była nieobecność Prezydenta na szczycie na Malcie, jak i odwrócenie się plecami, przez byłą premier Kopacz, z czego uczyniono brak powitania ze strony Prezydenta. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji przez sejm, rząd lub Andrzeja Dudę po 22.00, wprowadza w Polsce ustrój stalinowski. Brak marszałka ze skorumpowanego PSL skutkuje Koreą Północną, w identycznym stopniu, jak brak szefa z PO w komisji sejmowej do spraw służb specjalnych. Jeśli się na miejsce w samolocie prezydenckim nie załapie gwiazda TVN lub GW, natychmiast rodzi się w Polsce łamanie standardów i pojawia Białoruś. Putinizacja życia publicznego to kwestia jednego zdania wypowiedzianego przez posłankę Pawłowicz, a nawet i mówić nic nie musi, wystarczy, że zje sałatkę. Uchylenie uchwały, którą wybrano 5 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, powołując się na ustawę łamiącą konstytucję, wprowadziło w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej stan wojenny i tak dalej i tak bez końca. Wszystkie te alarmy podnoszą ludzie, którzy są spadkobiercami PRL, zwykli złodzieje, kolaboranci, drobne cwaniaczki i tępe chamy, załatwiające sobie na lewo pozwolenie na broń albo rządowe faktury na zeżarte carpaccio z żubra. I ten stan rzeczy się nie zmieni, ponieważ margines społeczny nie zna granic bezczelności, fałszu i śmieszności. Oni zawsze będą dyscyplinować, o ile w końcu ktoś nie weźmie nahaja i nie rozprawi się z hołotą.

Nie można się wiecznie bronić, nie można pozwolić na taki stan rzeczy, w którym to złodziej zmusza okradzionego do składania wyjaśnień. Z drogi chamy! – taki padał rozkaz, gdy na trakcie rycerze natknęli się na pospólstwo. Słuszna to rada, teraz i na wieki. Cała prymitywna technika sprowadzania normalności do narożnika, przez paranoję i niegodziwość, polega tylko i wyłącznie na notorycznym wmawianiu nieistniejącej winny. W studio pojawia się poseł PO, czy bankier z Nowoczesnej i zaczyna w pierwszych słowach łgać: „Wy z PiS-u, zabiliście w Polsce demokrację!” Po takim dictum zaatakowany gazrurką przedstawiciel PiS zaczyna mozolnie wyjaśniać, że ostatnia procedura przeprowadzona w sejmie, czy rządzie, niż złamała prawa, wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie ma znaczenia, o której godzinie zapadła decyzja. Co dalej? To samo od nowa? Następny idiotyzm następny zarzut o nazizm w stylu Gomułki i ponowne syzyfowe prace zaatakowanych, które rzecz jasna za moment doczekają się kolejnego zarzutu z „d” wyjętego. Tak zwana debata publiczna z udziałem brzydko konającego towarzycha jako żywo przypomina dziecinną zabawę w pomidora. Ludzie dorośli doskonale wiedzą, że w tej grze zawsze wygrywa jeden i to bez najmniejszego wysiłku, bo bez względu na to jak mądre rzeczy będą wypowiadane, to byle głupek zamknie dyskusję „pomidorem”.

Zresztą ta „zabawa” ma wiele wariantów, dość przypomnieć męki rodziców, którzy odpowiadają na pytanie swoich pociech „a dlaczego?”. Mam swoje życiowe i rodzicielskie doświadczenie i mogę podać nienową, ale niezawodną odpowiedź na durne pytania.

Strony

48829 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

70 (liczba komentarzy)

 1.   Wciąż aktualne:
   "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę"
   I drugie:
   "Na pohybel żydokomunie"
     !!!!!

    pzdr

 2. Powołali KOD my powołajmy WiN. Z takim transparentem bedzie na ulicy stalo 50 tys ludzi a nie garstka sztabowcow w rurkach popalajacych fajeczke. Dziś nasza wolność i niezawisłośc są zagrożone. Do tego przypomnimy kim byli nasi bohaterowie, z kim walczyli i kto ma ich krew na rekach. Przypomnijmy niejakiego Stefana Michnika.

 3. powszechna i ochotnicza

 4. Narazie wystarczy ruch poparcia dla rzadu oparty na symbolach

 5. kupi dla armii leopardy a7 czy abramsy.

 6. avatar

  ABSOLUTNIE NIEEEE!!!!
   mamy wlasny projekt czolgu...tylko trzeba troszku prac nad prototypem i strasznie duzo piniondzów na wdrozenie go do produkcji..CALA NADZIEJA W ANTONIM!!!!!
  p.s.
  z tym abramsem bedzie tak jak ICH ŻĄŁOSNYMI OBIETNICAMI ze zniesieniem wiz..wala jankesom mozemy pokazac!!!!..a co do amunicji do leopardow..to mamy prawo uzywac WYŁĄCZNIE!!!??? amunicji "szkoleniowej"..a i nie mamy zadnych zakladow mogacych produkowac w/w amunicje..a NAWET NA WYPADEK WYBUCHU WOJNY!!!!niemcy nam jej nie sprzedadza..z ŻADNĄ CENE!!! predzej nam pozwola "Wyjść" z UE niz sprzedadza nam licencje na produkcje amunicji do tych czolgów.lub pozwola KUPIC OD SIEBIE!!!. Z RESZTA!!!te czolgi zostaly nam sprzedane booo...to jest ledwo poruszajacy sie zlom!!!NIE MAJACY PRAKTYCZNE ZADNEGO ZNACZENIA BOJOWEGO!!!x5..i są przestarzałe...
  mam nadzieje ze ludzie od ANTONIEGO naprawde powanie mysla o naszym nowym czolgu..wtym cala moja nadzieja!!!
  p.s.2
  (wiem co mówię :-)))

 7. nie stworzymy od zera dobrego czołgu w 2 lata. Jeśli nie Leopard a7 to Abrams. Minister Macierewicz planuje sprowadzić amerykańskie brygady i "obudować" naszymi. Więc taki sam czołg jak najbardziej pasuje.

 8. avatar

  bo to wszystko wpisuje sie w jankeską doktryne wojny interkontynentalnej z chinami!!!!..jesli nie uda sie ANTONIEMU podwyzszyc stanu osobowego do minimum ponad 160.000 zolnierzy (a nie obgwiazdkowanych starych zasiedzialych cwokow w koszarach i biurach roznych dywizji) to pozostaje nam na krzywy ryj za WSZELKĄ CENĘ wprowadzac wlasne innowacje (vide MSBS 5,56) lub w/w nowy czolg...albo stworzyc male lokalne oddzialy GN..(kazdy powiat;wojewodztwo)albo...ALBO!!! zmiena konstytucji i zmiana prawa do SWOBODNEGO noszenia wszedzie ze soba..(centra handlowe;do i z pracy;na wycieczki..etc..etc..)prawo do swobodnego NOSZENIA BRONI AUTOMATYCZNEJ!!!a nie tylko samych tzw"klamek"...wtedy i tylko WTEDY gdy kilkaset tysiecy ludzi bedzie mialo chocby li tylko takiego MSBS-a 5,56 i z 5000 szt amunicji w domu zawsze pod reka;w domu;aucie;garazu..w miejscu pracy..WTEDY NIKT!!! nie odwazy sie  nas ani uczyc demokracji..ani pomagac naszym silom policyjnym w tzw "tlumieniu zamieszek"..ze juz o przestepczosci i "niedobrych UCHODZCACH" nie wspomne...

 9. wojsk lądowych na czas wojny. Faktycznie, wygląda na to że nasza amunicja do leopardów starczy tylko na t-55.

 10. Do sa , myślę że powinniśmy się uzbroić w cierpliwość, bardzo mi się wydaje że Macierewicz robi po cichu metodyczną i przemyślaną akcję ogarniania  towarzystwa biegającego po lasach z paintballami, na czas historycznych rocznic wystepujących w setkach organizowanych w Polsce rekonstrukcji. To towarzystwo głodne prawdziwego kawałka broni i prowadzonych przez prawdziwych wojskowych szkoleń. Niech ta ekipa rośnie, niech chowana będzie w duchu miłości do Ojczyzny bo niebawem ruszy do boju. Chciałbym się mylić ale może się przydać prędzej niż później. Z Polską w tej chwili jest jak z organizmem który złapał trudno uleczalną bakterię i żadna kuracja antybiotykowa może nie pomóc. Kuracja niekonwencjonalna w celu jego uzdrowienia może być koniecznością i zdaje się że ten czas powoli nadchodzi w kontekście tego o czym Pisze Matka Kurka. Ja też widzę tę niczym nie zawinioną "bezradność" przedstawicieli prawicy  w telewizjach, w rozgłośniach radiowych, prasie. Jeżeli już zaczynają mówić coś co mogłoby w końcu trafić do zakutych pał lemingów to redaktor prowadzący przerwie w pół zdania, zmieni na siłę wątek i przekaz się rozmywa. Myślę że bez nastrzelania po pyskach tych bałwanów , na wizji lub poza nią, na tak zwaną "dłuższą metę"  się nie obejdzie. Pytanie tylko kiedy i kto da hasło do boju , który jeśli nie nastąpi szybko i nie dokona szybkiego rozstrzygnięcia, elektorat umiarkowany nie wytrzyma i sobie pójdzie. W tej materii oświadczenie Pana Mariana Kowalskiego nie powinno było przejść nie zauważone. Narodowcy mają taką chrapkę na banksterów, że ofiary gęsto by się ścieliły gdyby nie MSWiA które na to przecież nie zezwoli. Jedynie skopanie im dup na pierwszej lepszej manifestacji mogłoby przynajmniej zniechęcić ich do udziału w wiecach poparcia podłączonych do ich mózgów oporników co na ich rozum bezwzględnie wpływa, oraz do gadania bzdur w mediach typu "śpiewający głos swetru". Zapewniam, że jeżeli PiS nie zrobi w mediach szybkiego i trwałego porządku od TVP przez Polsat i TVN to konieczność "przypadkowego " zdjęcia ochrony Policji wystawionej przed domem Kaczyńskiego któregoś podobnego do 13 grudnia dnia, stanie się faktem. Wtedy, ten oczywisty błąd Policji zupełnie przypadkowo wykorzystają chłopcy Kowalskiego, którzy następnie po wypiciu kilku łyków gorącej herbaty przejdą się na do pewnych mediów witając w hallu kolejne grupy pyszałkowatych lemingów, od Petru po Grabarczyka, nie przebierając w tym przypadku w środkach osobistej perswazji. Tak im dopomóż Bóg !

 11. Logiczne rozumowanie daje taki oto cykl:

  Okrągły Stół...

  Zauważyliście, że było tam mnóstwo KABLI?

  Skoro było tyle kabli, to rzecz oczywista, że potrzebny był ELEKTRYK!
  Taki, który potrafi te kable poprzeciągać.

  I czy możemy się dziwić, że w naszym obwodzie elektrycznym pojawiły się OPORNIKI?

  O stole jako symbolu transformacji - a także o sposobach łączenia oporników i ich pojemności pasożytniczej - innym razem...

 12. specjalnych oraz zamach parlamentu na siebie samego w sprawie wyboru sędziów.

  No i Tomasz Lis który chyba nie wierzy że poza budżetówką jest w stanie zarobić na siebie. Więcej pewności siebie red. Lisie! Poza budżetówką lepiej płacą.

 13. Lisidło już popłakało się w niemieckiej telewizji ARD,he,he-demorkracja zagrożona!

 14. nie za demokrację.

 15. avatar

  Niemcom na prześladowania polityczne dziennikarzy w Polsce to żenada żenad. Jasne, najlepiej było, jak te barany z pilotem w ręku słuchały jego paszkliwi, a on kasował grubą kasę z podatków tych baranów. Wtedy panie była demokracja.
   Mam nadzieję, że Polacy nie uwierzą tym łajzom w ich wrzaski o bronieniu demokracji. Jaka demokracja? W ochronie demokracji to palcem by nie kiwnęli. To żłób odpływa coraz dalej.

 16. ...nie nadążam...
  Jeden dopiero co zmieszał z zawiesiną poczynania samej Kanclerz Anieli.
  A drugi teraz w niemieckich gazetach płacze?

  Pogubiłam się, jako żywo...

  Ojciec mówił, że zarówno sowieckie jak i niemiecki gadzinówki miały na wsi wiele zastosowań: służyły za podpałkę. A jak nie - to za gwóźdź programu we sławojkach.

  I nikt chyba nie uważa, że dziennikarzy owych gadzinówek spotkała przez to krzywda.

 17. avatar

  dla mnie demokracja sie skonczyla 10.04.2010.. 

 18. Słuszna uwaga, ale mam wrażenie, że do ludzi z PiS to nie dotarło, znaczy żadnych "praw człowieków" dla bandytów, zdrajców i złodziei - dla nich nie nie powinno być "demokracji".

  <<W studio pojawia się poseł PO, czy bankier z Nowoczesnej i zaczyna w pierwszych słowach łgać: „Wy z PiS-u, zabiliście w Polsce demokrację!”>>
  Dla niemot z PiS występujących w mediach podrzucam odpowiedź:
  << - Wy z PO zabiliście Marka Rosiaka/Lecha Kaczyńskiego ... etc.>>
  <<- Wy z .N jesteście od Pro Civili.>>

  Powyższe z kopalni wiedzy i argumentów na https://twitter.com/zaorany/with_replies

 19. avatar

  ja wklepie tu stary oklepany juz truizm.."POLITYCY KŁAMIĄ"...zawsze..zawsze..mi od samego poczatku nie przechodzilo przez umysl po co ta kultura;ten bon-ton;grzecznosci usmiechy..po cholere to komu bylo potrzebne??ze starchu ze NOTOWANIA w sondazach tvn poleca na leb na szyje??
  obym za kilka lat nie pomysla ze PIS takze mnie oszukal...
  ze jednak pod ta maska usmiechnietych i uprzejmych ludzi sa twardzi faceci gotowi robic gorsze rzeczy od tych czego mysmy wszyscy doswiadczyli...ze nie bedzie zadnej litosci i poblazania..TEGO SIE TRZYMAM..
  edit..
  co do rzeczonej fotki..nie to abym sobie sam dawal palme pierwszenstwa w necie ale to ja jako 1szy napisalem ze "żadam delegalizacji PO i rumunskiej partii!!!!"..oni sa po 100kroc gorsi od palikota i przyjaciol gajowego razem wzieci...i wczoraj red Jachowicz uderzyl w podobny ton..a co by bylo??jakby wszystkie "prawicowo-niezalezne" gazety i telewizje zaczely rzucac narracje o delegalizacji w/w mediow??moze to i paranoiczne..moze i aberracyjne..ale jak zamknac jape takiemu lisowi ktory beczy w rekaw szmaciarzom zza odry??

 20. avatar

  To może jakiś ''soft '' konkurs comiesięczny na Pinokia vel -iów miesiąca - '' w kupie rażniej '' cokolwiek to oznacza.... wszak każdy zna tę bajke

  karykatura  z Australii akurat....

 21. Prztoczę slowa marszałka  Piłsuckiego: B...k...i z....Kury sz..wyprowadzac.

 22. avatar

  "Prztoczę slowa marszałka  Piłsuckiego: B...k...i z....Kury sz..wyprowadzac"

  Nie poprawiam błędów osób piszących u MK, ale tym razem muszę. Nazwisko Marszałka to PIŁSUDSKI. Skoro cytujesz, nie przekręcaj. Piłsudski powiedział: "Wam kury szczać PROWADZAĆ, a nie politykę robić". 

 23. avatar

  Nie wiem, czy Matka czytał mój skromny wczorajszy komentarz odnośnie wiecznego debatowania, bo wnioski mamy podobne. :-)
  Z kim i o czym gadać? Dość już debat! Już Cejrowski odpowiedział Senyszyn, że z głupkami nie dyskutuje. Temat się nie rozmydla i nie trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem. Pieski zawsze będą szczekać. 

 24. w swoich łózkach zdechły spokojnie takie kreatury jak Jaruzelski i Kiszczak nie da się dyskutować, jak z równymi. Trzeba ich traktować jak robactwo, tyfus i azjatycką hordę.
  Patrząc na to, co się aktualnie dzieje, trzeźwo i spokojnie daje się zauważyć w Zjednoczonej Prawicy dwa poziomy: pierwszy to Prezydent, Jarosław Kaczyński, Premier Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński i paru innych. Występują w mediach z rzadka, jeżeli już to w "eksluzywnym" wywiadzie dla Doroty Gawryluk, orędziu do Narodu lub na konferencji dotyczącej reformy 500+ itp. I drugi poziom czyli medialna młócka, w której udział biorą osoby nie pełniące poważnych fukcji czy stanowisk. To, jak pisał wcześniej sam Autor, PiS gra na kilku fortepianach, na co drugiej strony zwyczajnie nie stać. Ta druga strona ma wielki bęben, niczym Kozacy na majdanie, w który walą wspólnie PO, Nowoczesna i PSL. Walą tak i walą, aż się zawalą na śmierć. Krótko mówiąc: do usranej śmierci. Na razie trwa odrywanie od żłoba, odklejanie od stanowisk i zakręcanie kurka z kasą. To trzeba spokojnie przeczekać. Zarzynane świnie też kwiczą, ten kwik salonu to dźwięki miłe dla ucha, znaczy sprawy idą w dobrym kierunku.

 25. Sz.p.(twz.salon) to tylko celebryci, która  straci frukta na przyszłośc (dotacje na swoje wybryki w ramach tzw. kultury!.he,he) ,a tzw Nowoczesna wiadomo ,nawet Petru podobno rumun z pochodzenia,  robi taki zamęt, lecz ściął go filmik w sieci,  jak starszy człowiek na rowerze pyta się go kiedy kasa za maifestację?! Oni chcą teraz 13-go. organizawac manifestację wokół domu  Kaczyńskiego? zamiast wokół budynku Trybunału Konstytucyjnego, lub też siedziby PO, PSL, Gazety tfu!wybiórczej. Kaczyński twardo ma cel, przywrócenie normalności w Polsce,koniec i już! i basta!

 26. W dwóch słowach Winston CHURCHILL zakończył z niemaszkami akt kapitulacji !!Można by powiedzieć ,że w jednym B E Z W R U N K O W A !!
  Z tymi "naszymi" zdrajcami nic dodać nic ująć KROIĆ SOLIĆ PRZYP......Ć  ,  a więzienie to na Białorusi  "wyczarterować "żeby nabrali szacunku do POLSK
  Dzień bez KURKI to dzień stracony ,Twoje teksty są jak esencja esencji , taki  "CZAJ"pobudza do myślenia ,że Ho Ho !

 27. będą w narożniku. Ale nie można też zapominać o działaniach osłonowych. O 500+, o przywróceniu normalnego wieku emerytalnego, o przywróceniu normalnej kwoty wolnej od podatku już wiadomo. A powinno się jeszcze dorzucić minimalną stawkę godzinową (ważne dla tych, co są na umowach śmieciowych) oraz płacę minimalną (ważne dla wszystkich, bo to baza dla wielu zakładowych systemów wynagrodzeń).
  2. ONI knują na wielu frontach. Ostatnio Fundacja Batorego dopatrzyła się, że wybory samorządowe nie były jednak 100% uczciwe. To mogą być krzaki, w które ONI chcą wpędzić PiS. Nie otwierałbym kolejnego frontu - korekty wyborów samorządowych - do czasu, aż nie zaczną działac w odczuciu społecznym czynniki z pkt.1

 28. panie wrednick - "To mogą być krzaki, w które ONI chcą wpędzić PiS" - to SĄ krzaki,
  gdzie tam krzaki - to dół pułapka.
  Putin już pozamykał te "fundacje".
  Ale czy my się doczekamy polityka, który wie to samo co Putin i zrobi to samo?

 29. A Orban przypadkiem też nie zrobił tego samego? Putin, bodajże, kazał się takim "organizacjom pozarządowym" otrzymującym wsparcie z zagranicy rejestrować jako się zagraniczni agenci wpływu, co było z jego strony jakaś niespotykaną uczciwością.
  A miarą stosunku USA do Polski jest stosunek TVN do PiS - dziękuję za uwagę.

 30. Strony