Z drogi chamy! Wypad pajace!

Prześlij dalej:

Obserwując nieustający okres „salonu” można zauważyć jedną prawidłowość. Nie ma najmniejszego znaczenia, co się wydarzy, bo do każdej okazji zawsze pod ręką znajdzie się ten sam kij. Czy ktoś potrafi mi wskazać 5 szczegółów różniących kolejne „afery”? Faszyzmem, Gomułką i zamachem na demokrację była wizyta Andrzeja Dudy w Anglii, gdzie mówił, że w tej chwili nie widzi poważnych argumentów, którymi mógłby Polaków przekonać do powrotu. Takim samym nazizmem, zdradą racji stanu, była nieobecność Prezydenta na szczycie na Malcie, jak i odwrócenie się plecami, przez byłą premier Kopacz, z czego uczyniono brak powitania ze strony Prezydenta. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji przez sejm, rząd lub Andrzeja Dudę po 22.00, wprowadza w Polsce ustrój stalinowski. Brak marszałka ze skorumpowanego PSL skutkuje Koreą Północną, w identycznym stopniu, jak brak szefa z PO w komisji sejmowej do spraw służb specjalnych. Jeśli się na miejsce w samolocie prezydenckim nie załapie gwiazda TVN lub GW, natychmiast rodzi się w Polsce łamanie standardów i pojawia Białoruś. Putinizacja życia publicznego to kwestia jednego zdania wypowiedzianego przez posłankę Pawłowicz, a nawet i mówić nic nie musi, wystarczy, że zje sałatkę. Uchylenie uchwały, którą wybrano 5 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, powołując się na ustawę łamiącą konstytucję, wprowadziło w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej stan wojenny i tak dalej i tak bez końca. Wszystkie te alarmy podnoszą ludzie, którzy są spadkobiercami PRL, zwykli złodzieje, kolaboranci, drobne cwaniaczki i tępe chamy, załatwiające sobie na lewo pozwolenie na broń albo rządowe faktury na zeżarte carpaccio z żubra. I ten stan rzeczy się nie zmieni, ponieważ margines społeczny nie zna granic bezczelności, fałszu i śmieszności. Oni zawsze będą dyscyplinować, o ile w końcu ktoś nie weźmie nahaja i nie rozprawi się z hołotą.

Nie można się wiecznie bronić, nie można pozwolić na taki stan rzeczy, w którym to złodziej zmusza okradzionego do składania wyjaśnień. Z drogi chamy! – taki padał rozkaz, gdy na trakcie rycerze natknęli się na pospólstwo. Słuszna to rada, teraz i na wieki. Cała prymitywna technika sprowadzania normalności do narożnika, przez paranoję i niegodziwość, polega tylko i wyłącznie na notorycznym wmawianiu nieistniejącej winny. W studio pojawia się poseł PO, czy bankier z Nowoczesnej i zaczyna w pierwszych słowach łgać: „Wy z PiS-u, zabiliście w Polsce demokrację!” Po takim dictum zaatakowany gazrurką przedstawiciel PiS zaczyna mozolnie wyjaśniać, że ostatnia procedura przeprowadzona w sejmie, czy rządzie, niż złamała prawa, wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie ma znaczenia, o której godzinie zapadła decyzja. Co dalej? To samo od nowa? Następny idiotyzm następny zarzut o nazizm w stylu Gomułki i ponowne syzyfowe prace zaatakowanych, które rzecz jasna za moment doczekają się kolejnego zarzutu z „d” wyjętego. Tak zwana debata publiczna z udziałem brzydko konającego towarzycha jako żywo przypomina dziecinną zabawę w pomidora. Ludzie dorośli doskonale wiedzą, że w tej grze zawsze wygrywa jeden i to bez najmniejszego wysiłku, bo bez względu na to jak mądre rzeczy będą wypowiadane, to byle głupek zamknie dyskusję „pomidorem”.

Zresztą ta „zabawa” ma wiele wariantów, dość przypomnieć męki rodziców, którzy odpowiadają na pytanie swoich pociech „a dlaczego?”. Mam swoje życiowe i rodzicielskie doświadczenie i mogę podać nienową, ale niezawodną odpowiedź na durne pytania.

Strony

48323 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

70 (liczba komentarzy)

 1.   Wciąż aktualne:
   "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę"
   I drugie:
   "Na pohybel żydokomunie"
     !!!!!

    pzdr

 2. specjalnych oraz zamach parlamentu na siebie samego w sprawie wyboru sędziów.

  No i Tomasz Lis który chyba nie wierzy że poza budżetówką jest w stanie zarobić na siebie. Więcej pewności siebie red. Lisie! Poza budżetówką lepiej płacą.

 3. avatar

  dla mnie demokracja sie skonczyla 10.04.2010.. 

 4. Prztoczę slowa marszałka  Piłsuckiego: B...k...i z....Kury sz..wyprowadzac.

 5. Lisidło już popłakało się w niemieckiej telewizji ARD,he,he-demorkracja zagrożona!

 6. nie za demokrację.

 7. avatar

  Nie wiem, czy Matka czytał mój skromny wczorajszy komentarz odnośnie wiecznego debatowania, bo wnioski mamy podobne. :-)
  Z kim i o czym gadać? Dość już debat! Już Cejrowski odpowiedział Senyszyn, że z głupkami nie dyskutuje. Temat się nie rozmydla i nie trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem. Pieski zawsze będą szczekać. 

 8. Słuszna uwaga, ale mam wrażenie, że do ludzi z PiS to nie dotarło, znaczy żadnych "praw człowieków" dla bandytów, zdrajców i złodziei - dla nich nie nie powinno być "demokracji".

  <<W studio pojawia się poseł PO, czy bankier z Nowoczesnej i zaczyna w pierwszych słowach łgać: „Wy z PiS-u, zabiliście w Polsce demokrację!”>>
  Dla niemot z PiS występujących w mediach podrzucam odpowiedź:
  << - Wy z PO zabiliście Marka Rosiaka/Lecha Kaczyńskiego ... etc.>>
  <<- Wy z .N jesteście od Pro Civili.>>

  Powyższe z kopalni wiedzy i argumentów na https://twitter.com/zaorany/with_replies

 9. w swoich łózkach zdechły spokojnie takie kreatury jak Jaruzelski i Kiszczak nie da się dyskutować, jak z równymi. Trzeba ich traktować jak robactwo, tyfus i azjatycką hordę.
  Patrząc na to, co się aktualnie dzieje, trzeźwo i spokojnie daje się zauważyć w Zjednoczonej Prawicy dwa poziomy: pierwszy to Prezydent, Jarosław Kaczyński, Premier Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński i paru innych. Występują w mediach z rzadka, jeżeli już to w "eksluzywnym" wywiadzie dla Doroty Gawryluk, orędziu do Narodu lub na konferencji dotyczącej reformy 500+ itp. I drugi poziom czyli medialna młócka, w której udział biorą osoby nie pełniące poważnych fukcji czy stanowisk. To, jak pisał wcześniej sam Autor, PiS gra na kilku fortepianach, na co drugiej strony zwyczajnie nie stać. Ta druga strona ma wielki bęben, niczym Kozacy na majdanie, w który walą wspólnie PO, Nowoczesna i PSL. Walą tak i walą, aż się zawalą na śmierć. Krótko mówiąc: do usranej śmierci. Na razie trwa odrywanie od żłoba, odklejanie od stanowisk i zakręcanie kurka z kasą. To trzeba spokojnie przeczekać. Zarzynane świnie też kwiczą, ten kwik salonu to dźwięki miłe dla ucha, znaczy sprawy idą w dobrym kierunku.

 10. W dwóch słowach Winston CHURCHILL zakończył z niemaszkami akt kapitulacji !!Można by powiedzieć ,że w jednym B E Z W R U N K O W A !!
  Z tymi "naszymi" zdrajcami nic dodać nic ująć KROIĆ SOLIĆ PRZYP......Ć  ,  a więzienie to na Białorusi  "wyczarterować "żeby nabrali szacunku do POLSK
  Dzień bez KURKI to dzień stracony ,Twoje teksty są jak esencja esencji , taki  "CZAJ"pobudza do myślenia ,że Ho Ho !

 11. Powołali KOD my powołajmy WiN. Z takim transparentem bedzie na ulicy stalo 50 tys ludzi a nie garstka sztabowcow w rurkach popalajacych fajeczke. Dziś nasza wolność i niezawisłośc są zagrożone. Do tego przypomnimy kim byli nasi bohaterowie, z kim walczyli i kto ma ich krew na rekach. Przypomnijmy niejakiego Stefana Michnika.

 12. avatar

  ja wklepie tu stary oklepany juz truizm.."POLITYCY KŁAMIĄ"...zawsze..zawsze..mi od samego poczatku nie przechodzilo przez umysl po co ta kultura;ten bon-ton;grzecznosci usmiechy..po cholere to komu bylo potrzebne??ze starchu ze NOTOWANIA w sondazach tvn poleca na leb na szyje??
  obym za kilka lat nie pomysla ze PIS takze mnie oszukal...
  ze jednak pod ta maska usmiechnietych i uprzejmych ludzi sa twardzi faceci gotowi robic gorsze rzeczy od tych czego mysmy wszyscy doswiadczyli...ze nie bedzie zadnej litosci i poblazania..TEGO SIE TRZYMAM..
  edit..
  co do rzeczonej fotki..nie to abym sobie sam dawal palme pierwszenstwa w necie ale to ja jako 1szy napisalem ze "żadam delegalizacji PO i rumunskiej partii!!!!"..oni sa po 100kroc gorsi od palikota i przyjaciol gajowego razem wzieci...i wczoraj red Jachowicz uderzyl w podobny ton..a co by bylo??jakby wszystkie "prawicowo-niezalezne" gazety i telewizje zaczely rzucac narracje o delegalizacji w/w mediow??moze to i paranoiczne..moze i aberracyjne..ale jak zamknac jape takiemu lisowi ktory beczy w rekaw szmaciarzom zza odry??

 13. będą w narożniku. Ale nie można też zapominać o działaniach osłonowych. O 500+, o przywróceniu normalnego wieku emerytalnego, o przywróceniu normalnej kwoty wolnej od podatku już wiadomo. A powinno się jeszcze dorzucić minimalną stawkę godzinową (ważne dla tych, co są na umowach śmieciowych) oraz płacę minimalną (ważne dla wszystkich, bo to baza dla wielu zakładowych systemów wynagrodzeń).
  2. ONI knują na wielu frontach. Ostatnio Fundacja Batorego dopatrzyła się, że wybory samorządowe nie były jednak 100% uczciwe. To mogą być krzaki, w które ONI chcą wpędzić PiS. Nie otwierałbym kolejnego frontu - korekty wyborów samorządowych - do czasu, aż nie zaczną działac w odczuciu społecznym czynniki z pkt.1

 14. avatar

  Niemcom na prześladowania polityczne dziennikarzy w Polsce to żenada żenad. Jasne, najlepiej było, jak te barany z pilotem w ręku słuchały jego paszkliwi, a on kasował grubą kasę z podatków tych baranów. Wtedy panie była demokracja.
   Mam nadzieję, że Polacy nie uwierzą tym łajzom w ich wrzaski o bronieniu demokracji. Jaka demokracja? W ochronie demokracji to palcem by nie kiwnęli. To żłób odpływa coraz dalej.

 15. ale… rozum podpowiada, ze nie będzie łatwo bo to jest wojna. Oznacza to ,że „krew się poleje” bo ranny zwierz będzie kąsał walcząc  o życie. Dlatego nie wolno ich lekceważyć. Oni mają ogromne pieniądze uzyskane w „różny” sposób także i od protektorów z zagranicy. Ponadto nie sposób prześwietlić wszystkich tajnych i jawnych funkcjonariuszy służb mundurowych.  Niech nauką dla nas będzie np. Smoleńsk czy też klęska Sobieskiego pod Parkanami po wiktorii wiedeńskiej.

 16. ...nie nadążam...
  Jeden dopiero co zmieszał z zawiesiną poczynania samej Kanclerz Anieli.
  A drugi teraz w niemieckich gazetach płacze?

  Pogubiłam się, jako żywo...

  Ojciec mówił, że zarówno sowieckie jak i niemiecki gadzinówki miały na wsi wiele zastosowań: służyły za podpałkę. A jak nie - to za gwóźdź programu we sławojkach.

  I nikt chyba nie uważa, że dziennikarzy owych gadzinówek spotkała przez to krzywda.

 17. radzę się douczyć...

 18. avatar

  Po pierwsze-wziąć media, po drugie media i po trzecie media.
  Po drugie-żelazna konsekwencja w realizacji własnych założeń.
  Po trzecie-zwolennicy PIS-u muszą być aktywni w necie.

 19. powszechna i ochotnicza

 20. Sz.p.(twz.salon) to tylko celebryci, która  straci frukta na przyszłośc (dotacje na swoje wybryki w ramach tzw. kultury!.he,he) ,a tzw Nowoczesna wiadomo ,nawet Petru podobno rumun z pochodzenia,  robi taki zamęt, lecz ściął go filmik w sieci,  jak starszy człowiek na rowerze pyta się go kiedy kasa za maifestację?! Oni chcą teraz 13-go. organizawac manifestację wokół domu  Kaczyńskiego? zamiast wokół budynku Trybunału Konstytucyjnego, lub też siedziby PO, PSL, Gazety tfu!wybiórczej. Kaczyński twardo ma cel, przywrócenie normalności w Polsce,koniec i już! i basta!

 21. avatar

  Zamach na demokrację będzie, kiedy minister Waszczykowski wezwie do MSZ ambasadora Rumunii w związku z występami Ryszarda Petru we wszystkich możliwych telewizjach...

 22. panie wrednick - "To mogą być krzaki, w które ONI chcą wpędzić PiS" - to SĄ krzaki,
  gdzie tam krzaki - to dół pułapka.
  Putin już pozamykał te "fundacje".
  Ale czy my się doczekamy polityka, który wie to samo co Putin i zrobi to samo?

 23. avatar

  To może jakiś ''soft '' konkurs comiesięczny na Pinokia vel -iów miesiąca - '' w kupie rażniej '' cokolwiek to oznacza.... wszak każdy zna tę bajke

  karykatura  z Australii akurat....

 24. A Orban przypadkiem też nie zrobił tego samego? Putin, bodajże, kazał się takim "organizacjom pozarządowym" otrzymującym wsparcie z zagranicy rejestrować jako się zagraniczni agenci wpływu, co było z jego strony jakaś niespotykaną uczciwością.
  A miarą stosunku USA do Polski jest stosunek TVN do PiS - dziękuję za uwagę.

 25. Jak już zauważyłem Petru to autentyczny rumun,skąd się wziął?! po co?! ale, ale ciekawa dyskusja na tv, Republika (SALONIK POLITYCZNY), ale brakuje mi rola tej. tzw. solidaruchy (Krzywonos!), Kamiński chyba się w końcu zajmie się tą postacią! Przyznanie jej tzw.emerytury?! w takiej wysokości? za jakie to zarobki?! Bic kurwy i złodzieji! Z konsekwencją.Litoścvi nie może byc inaczej szczekac będą do ostatnich dni ich bytu!

 26. ze zrozumieniem. Po wiktorii wiedeńskiej była przegrana bitwa pod Parkanami, zaś po tej przegranej bitwie była druga wygrana bitwa  pod Parkanami .  Mój wpis podkreślał potrzebę nie lekceważenia pokonanego przeciwnika . Trudno było przyjąć aby po klęśce pod Parkanami Sobieski podchodził lekceważąco do przeciwnika . Naturalnym jest ,że podchodząc do bitwy z przeciwnikiem z którym przegrało się "przed chwilą"  następuje mobilizacjia na wszystkich poziomach  i ....dlatego zaowocowało to jego zwycięstwem w drugiej bitwie pod Parkanami. Myślę że nie jest to miejsce na dysputy historyczne  tylko na to aby także  z historii wyciągać nauki na uzytek aktualnej sytuacji w Polsce.

 27. W dalszym ciagu za malo angazuja sie w "odkurwianie" Polski , tzw. niezalezni dziennikarze ! Te wszystkie gwiazdy dziennikarstwa sledczego maja teraz pole do popisu , ale jakos nie spieszno im zagladnac gleboko w oczy takiemu Petru czy innemu nowoczesnemu ! Jesli nie bedzie nieustajacej presji i naglasniania ich dokonan z przeszlosci  , to towarzycho bedzie coraz bardziej bezczelne , a my bedziemy sie tylko bezsilnie miotac ogladajac ich pretensjonalne mordy !

 28. Skąd wiadomo, że Petru to Rumun? Nazwisko wygląda na greckie, w dodatku Petru pochodzi z Dolnego Śląska, a głownie tam osiedlali się w latach 50. greccy emigranci polityczni (komuniści). Z tej emigracji wywodzi się chocby Eleni.

 29. avatar

  PO-wszechna nietykalnosc jest etapem "mądrosci etapu"...
  moze to sie zmieni...

 30. Narazie wystarczy ruch poparcia dla rzadu oparty na symbolach

 31. Strony