Prześlij dalej:

Sposób działania „naszych starszych braci w wierze” nigdy nie był żadną tajemnicą. Naczelna reguła została wyniesiona do rangi religii i znalazła swoje miejsce w mądrościach Talmudu. W skrócie brzmi to tak: „żydzi to naród wybrany, dlatego wszystko, co jest dobre dla żyda jest złe dla goja i odwrotnie”. Wokół tej nacjonalistycznej religii zostały zbudowane równie proste mechanizmy propagandowe. Żydzi zawsze byli wybrani i to pod każdym względem: najmądrzejsi, najwięksi i przede wszystkim najbardziej skrzywdzeni. Ktokolwiek podważał prawdy talmudyczne dostawał po łbie antysemityzmem.

Nie należy się czepiać samego „antysemityzmu”, to tylko współczesny neologizm, chodzi o to, że krytykami mogą być wyłącznie Żydzi, natomiast każda krytyka Żydów jest sianiem nienawiści, zapowiedzią pogromów i tak dalej. Kto nie bardzo łapie o co chodzi, niech poczyta „Gazetę Wyborczą”, ale wydaje mi się, że wszystko jasno zostało wyłożone. Bardzo ważna jest też technika, żeby nie powiedzieć technologia postępowania i to kolejny trybik mechanizmu. Zakulisowe działania Żydów, czyli wszelkie naciski, wpływanie na osoby decydujące, uruchamianie kampanii dyfamacyjnych, produkowanie odpowiednich filmów, książek, przekaz medialny plus gigantyczna machina finansowa, zawsze działały na zasadzie cicho-głośno. Po cichu załatwiano interesy według brutalnych zasad politycznych i finansowych, a głośno pokazywano miłość, tolerancję i tak dalej.

Gdy jakiś antysemicki oszołom twierdził, że przecież ten lukrowany głośny obrazek nie ma nic wspólnego z cichym i bardzo często brudnym biznesem, natychmiast zostawał wyśmiany „spiskiem żydowskim”. Nie ma chyba na świecie bardziej wyświechtanej riposty niż szyderstwo ze „spisku żydowskiego” i to ostatnia ważna rzecz. Dodać by jeszcze można parę trybików, choćby genialną i gigantyczną siatkę diaspor na całym świecie, która pilnuje narodowego interesu żydowskiego jak źrenicy oka, bo wszyscy wiedzą, że alternatywą jest wilczy bilet, ale nie ma na to miejsca w felietonie. Wystarczy sobie przyswoić tę podstawową wiedzę, żeby zrozumieć jak wielki stał się cud. Tak się składa, że byłem „antysemitą” zanim to się stało modne i zawsze zmagałem się z „argumentacją” przywołaną powyżej. Po przegłosowaniu nowelizacji ustawy o IPN przez polski sejm po raz pierwszy nie musze się tłumaczyć ze spisków, antysemityzmu, itd.

Obserwujemy rzeczy niebywałe, Żydzi w jakiejś nieprawdopodobnej histerii pogubili swojej atuty, opuścili maski i odsłonili kurtynę. Jak żyję nie pamiętam takich cudów. Nikt od kilku dni nie musi się w Polsce tłumaczyć z używania słów: „Żyd”, „Żydzi”, „żydowski”, a od zawsze był to „antysemityzm”. Oczy przecieram ze zdumienia, bo nagle nie jednostki (oszołomy), ale miliony Polaków bez zahamowań mówią o żydowskich szmalcownikach i żydowskich zbrodniach w stalinowskim aparacie PRL-u. Najwyżsi przedstawiciele polskiej władzy swobodną mową przywołują żydowską politykę żydowskie lobby, żydowskie interesy i nic się nie dzieje, polskojęzyczne media nie biją na alarm. Nie ma też potrzeby tłumaczyć się ze „spisku żydowskiego”, ponieważ sami Żydzi otwartym tekstem mówią, co zrobili. Ambasador Izraela jest w tej kwestii nieoceniona. Najpierw powiedziała, że miała coś zupełnie innego powiedzieć w Auschwitz, ale rząd izraelski kazał jej mówić o nowelizacji ustawy IPN. Potem powiedziała wprost, że chodzi również o ustawę reprywatyzacyjną, a więc o wielką kasę dla Żydów od Polaków.

Zmęczonej pani ambasador zmianę dali Żydzi w Izraelu, którzy otwarcie zaczęli opowiadać o „polskich obozach koncentracyjnych”. Ba! Żydzi wnieśli do Knesetu ustawę, która ma przed polskimi przepisami Żydów chronić, co oznacza, że nie ma wątpliwości kto stoi za „polskimi obozami koncentracyjnymi” i po co te oszczerstwa rozprowadza. Ambasador Izraela i Kneset powiedzieli głośno i wyraźnie, że, „polskie obozy koncentracyjne” są potrzebne, bo dzięki nim Żydzi wydębią od Polaków odszkodowania za „nasze kamienice”. Żadnych spisków, żadnych tajemnic, żadnych tajnych mechanizmów, wszystko na żywca, przy otwartej kurtynie.

Czegoś podobnego w wykonaniu Żydów świat nie widział, jest to całkowite zaprzeczenie i wręcz profanacja narodowej religii żydowskiej. Mamy do czynienia ze spektakularną awarią niezawodnej od tysiącleci żydowskiej machiny propagandowej i do tego rozkraczyła się na „przeklętej ziemi”. Dlaczego tak się stało, dlaczego mistrzowie świata w uprawianiu talmudycznej polityki tak się wyłożyli? „Antysemici” powiedzą, że chodzi o pieniądze, wiadomo Żydzi non stop szukają geszeftu. Słabe wyjaśnienie, to nie są amatorzy w swoim fachu, interesy rozgrywają na chłodno. Chodzi o największą z największych świętości! Polacy chcą być jak Żydzi, nie jak goje!

Polacy chcą tego samego, co jest dobre dla Żydów i nie chcą tego, co jest złe dla gojów. Takiej polskiej „agresji”, która jest próbą ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany, nie dało się znieść. Żydzi kompletnie się pogubili, gdy zrozumieli, że Polacy usiłują być Żydami, czyli bezpośrednią konkurencją w kilku dyscyplinach: naród wybrany, naród prześladowany. Przy tym Polska nie przestraszyła się żydowskiej machiny propagandowej i skutecznie chroni swoje interesy, na oczach całego świata. Patrząc na to z tej perspektywy widzimy wyraźnie, że Polska już wygrała, a Żydzi polegli od własnej broni. Teraz wystarczy trzymać kurs i jak najszybciej wprowadzić w życie ustawę reprywatyzacyjną, póki Żydzi biegają w amoku i nie potrafią zaoponować nad emocjami.

Źródło foto: 
6
34314 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. Co tu dużo gadać? Felieton cymes. Albo - cymes felieton.

 2. Panie Piotrze,

  świetny tytuł, świetny felieton, trafna diagnoza.No i ta histeria... to dobrze , kiedy działa sie pod wpływem emocjii to się popełnia błędy he, he.

  gratuluję

   

   

   

 3. avatar

  Zydzi oskarzaja Polakow o holocaust i rowniez o negowanie holokaustu.

  Friedman ma weksel Szapira z zyrem Glassa...

 4. Faktycznie, Żydzi oficjalnie i to z przytupem rocznicowym ujawnili swoje, dotychczas ukrywane plany, jakie mieli wobec Polaków. Netanjahu wraz z panią Azari i połową Knesetu wypełnili treścią hashtag #DośćKłamstwŻydowskich.

 5. Może poza komentowaniem w kameralnym gronie zechcą Panie i Panowie podpisać petycję o odesłanie Pani Ambasador do domu? https://tinyurl...

 6. avatar

  A tutaj mamy 'na gotowo' listę Dam i Panów, dla których zmiana Ustawy o IPN będzie oznaczać konieczność zmiany branży lub podejmowanej tematyki. Uprawianie zawodu polegajacego na wmawianiu Polakom jacy są obrzydliwi, albo (najłagodniej mówiąc) beznadziejni, stanie się odrobinę ryzykowne dla ludzi do ryzyka nieprzywykłych;
  https://hartman.blog.polityka.pl/2018/01/31/polsko-zydowska-katastrofe-mozna-jeszcze-powstrzymac/

   

 7. avatar

  Jak po Żydowsku to po Żydowsku, ok. Dwa linki:

  http://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/izrael-chce-zablokowac-ustawe-reprywatyzacyjna,28806.html
  https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,9903,duza-ustawa-reprywatyzacyjna.html

  Jak rozumiem, cosik w Izraelu kiedyś należało do Arabów i w związku z tym cosik Kneset prawnie uchwalił. Pytaniem jest czy nam warto coś skopiować z rzeczonych rozwiązań i dlaczego tak lub nie.

 8. Brawo Gospodarzu...

  Nawet "starsi bracia w wierze" jest prawidłowo napisane, bo z użyciem cudzysłowiu. W felietonie brakuje informacji dla mniej zorientowanych, o tym, że: Prof. NORMAN FINKELSTEIN napisał książkę pt. "PRZEDSIĘBIOSTRWO HOLOKAUST".

  Podaję więc link, gdzie można obejrzeć wywiad z autorem (48 min, z polskimi napisami): https://www.you...

  pozdrawiam, szperacz

 9. O ile dobrze pamiętam, to Nasz Papież powiedział dosłownie tak: -
  "Nasi bracia w starszej wierze", a to zupełnie zmienia sens całego zdania.
  Bracia w starszej wierze, a nie starsi bracia w wierze.
  pzdr

 10. Wierzymy w tego samego jedynego Boga, Boga Izraela, Boga Izaaka i Boga Jakuba. Dla nas Jezus Chrystus jest Mesjaszem, Synem Bożym. Więc jesteśmy również Narodem Wybranym ...

 11. avatar

 12. Św. Paweł dla Żydów był i nadal jest największym wrogiem. Nawet wspomnienie o Nim doprowadza ich do furii a nawet opętania. Ten link wyżej, jest tylko tego potwierdzeniem. 

  Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden ... to jest też nasza chrześcijanska modlitwa

 13. avatar

  Nie wierzymy w tego samego Boga, bez Chrystusa Pana nie poznalibyśmy Boga Trójedynego. Żydowinowie uczynili ze Stwórcy swego boga plemiennego, który musi stosować się do zaleceń co cwańszych rabinów. Oni byli narodem wybranym, bo Bóg chciał okazać światu, że jego Łaska jest w stanie z zapyziałego plemienia wydobyć coś Wielkiego. Teraz Narodem Wybranym jest TYLKO Jeden Święty, Katolicki i Apostolski Kościół a temu plemieniu wyznaczona rola plagi na pazernych gojów.

 14. NIE PRAWDA...

  13-04-1986 r. w synagodze w Rzymie JP II wypowiedzial po włosku następujące słowa: - "Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i W PEWNYM SENSIE naszymi starszymi braćmi". Te słowa zostały potem przetłumaczone na jezyk polski (w polskiej edycji Osservatore Romano) i opublikowano je tak: - "Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i można powiedzieć naszymi starszymi braćmi". Co wypadło z tłumaczenia? Otóż dwa niezmiernie ważne słowa: W PEWNYM SENSIE.

  Więcej na ten temat mówi ks prof Waldemar Chrostowski. Podaję link: https://www.you...

 15. avatar

  "starszych w wierze" wylansował abp Muszyński, co do którego chazarskich korzeni trudno mieć cień wątpliwości.

 16. Koszerny głód pieniądza ,wygrał z "najszybszą ,najlepszą ,największą" inteligencją na ziemskim padole.
  Warto było doczekać takich czasów .W "Ziemi obiecanej " na pytanie Żyda Grunspana ...dlaczego ty robisz geszeft z Borowieckim ? Moryc Welt odpowiada ...no bo jemu może wyjść.
  Może wreszcie Polakom coś wreszcie wyjdzie ,w tej pieprzonej polityce ,i co Piotr pięknie napisał w felietonie dzięki 'zakałapućkaniu " się Żydów.
  Mieszkam niedaleko Oświęcimia ,i znam opowieści właścicieli hoteli ,moteli w których zatrzymują się wycieczki młodych Żydów z całego świta .Teraz bez obciachu będę opowiadał o skandalicznym ,chamskim zachowaniu się wobec Polaków .Czekam i chyba nie tylko ja na reportaże i wywiady w TVP o prawdziwych zachowaniach Żydów w obozach i miejscach pamięci .Teraz jest najlepszy moment pokazać zachowanie narybku "narodu wybranego"
  Jak chcecie wojny ,to ją macie ...kochani wybrańcy.

 17. Jakoś nikt nie zwraca uwagi na to, że w polskiej nowelizacji przepisów jest napisane, że nie można karać osób, które prowadzą działalność naukową i artystyczną.  No co za idiota to wymyslił!?!?
  Czyżby Jaki i reszta nie słyszeli o takich "artystycznych" utworach jak "Malowany ptak", "Pokłosie" czy "Ida"?  Przecież to jest wyłożenie się na własnym prawie - zaraz w każdym "utworze artystycznym" czy to ma sens czy nie, będzie zwrot "polskie obozy śmierci" i to we wszystkich możliwych językach!  "Artyści" wiadomego pochodzenia są wszędzie i na pewno takiej okazji nie przepuszczą!

  Jeszcze ustawa nie weszła w życie a KODziarz juz sobie używa!

  http://niezalez...
   

   

 18. Może wydawać sie to śmieszne, ale powiem panu, że Biblia to najpoważniejsza książka świata i najbardziej wiarygodna. W Biblii jest zawartych 2500 prorctw, z których 2000 wypełniło się już i to dokładnie.Pozostałych 500 czeka na wypełnienie. Nowy Testament zawiera jedną księgę proroczą - Apokalipsę. Jedno z proroctw tej księgi jest zawarte w rozdziale 3 wersy 7-13. Szczególnie  zaś wersy 8 i 9 są intrygujące. Ciekawe również, gdzie obecnie zlokalizowany jest ten apokaliptyczny zbór w Filadelfii.,... bo gdzieś musi być adresat, skoro został do niego napisany list. Słowo Filadefia to nazwa starożytnego greckiego miasta i tłumaczy się "braterska miłość".

 19. avatar

  OK, jak po Żydowsku to po Żydowsku, dwa linki:

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/placimy-240-mln-zlotych-na-emerytury-dla-zydow/
  http://www.pch24.pl/polska-sfinansuje-emerytury-50-tys–zydow,23463,i.html

  nie ma ŻADNEGO powodu by płacić. Wystarczy zmienić to, co te pojeby uchwaliły, posłowie zagłosują raz jeszcze.

  W ustawie o karaniu za " polskie obozy"  5 lat z automatu zamiast 3 lat, ewentualne 'bezkarności' zlikwidowane.

  Co do ustawy o Holokauście albo likwidujemy toto całkowicie albo dodajemy zlikwidowaną uwagę o bezkarności gdy dotyczy 'nauki lub działalności artystycznej'.

  To tak na początek do szybkiego wykonania... 

  BTW, i żadnego pieprzenia o wojnie czy o antysemityżmie proszę! Rozmawiamy o polityce, wyłącznie o polityce!  Antysemityzm jest narzędziem sterowanym/kontrolowanym przez rabinów (tzn. operatorów wpływu) by utrudnić/uniemożliwić  ucieczkę z sekty.

 20. "Kiedyś antysemitą był ktoś, kto nienawidził Żydów. teraz antysemita to ten, kogo Żydzi nienawidzą".

 21. avatar

  Nareszcie Winnicki i wierchuszka Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i ONR poszli po rozum do głowy i wbrew ostrzeżeniom "prawilnych" ogłosili manifestację pod ambasadą Izraela. To był doskonały ruch Winnickiego który przewidział że ta demonstracja zostanie zakazana. Przybyło parę procent zwolenników Ruchu Narodowego a ubyło PO/nowczerskiej. Widząc skalę hejtu na Żydów na TT jestem przekonany że poparcie dla PO/nowoczerskiej spadnie poniżej 15 %. Co do ustawy o karaniu za "polskie obozy śmierci" to Polacy zdają sobie sprawę że wyłączenie spod penalizacji badań naukowych i artysttycznych jest wytrychem zastosowanym przez PiS pod naciskiem Żydów. Nie wróży to dla PiS dobrze. Jeżeli Senat nie uszczegółowi uzasadnienia braku penalizacji ogłoszenia badań naukowych nie zgodnych z prawdą historyczną udowodnioną dokumentami nie budzącymi wątpliwości to przegra wszystko. a ponadto każdego "artystę" przemycającego w swojej "twórczości" kłamstwo o polskich obozach śmierci - automatycznie karać 5 lat pozbawienia wolności.

 22. Nie jestem sympatykiem Kukiza ale jego odpowiedź tej szmacie Michalik to istny cymesik.

  EM swierdziła: "Polacy mordowali swoich Żydowskich sąsiadów w sposób zorganizowany, bez przymusu ze strony nazistów, z własnej woli, chciwości i podłości. Nie tylko w Goniądzu i Jedwabnem, ale wielu innych polskich miejscowościach. Taka jest prawda, a nie taka, jak chcielibyśmy, żeby była."

  A Kukiz na to:"Naprawdę? Ciekaw więc jestem, ilu swoich żydowskich sąsiadów wymordowali Pani polscy dziadkowie? Istnieje oczywiście opcja, że ma Pani korzenie żydowskie. Jeśli tak, to którym polskim sąsiadom Pani rodzina zawdzięcza ocalenie?"

  I to powinna być oficjalna odpowiedź dla wszystkich szczekaczy!

  https://wpolity...

   

 23. ...ten faszyzm w polskim wydaniu jest taki potworny, że nawet faszystowskie manifestacje się odwołuje...

  Ale za to nie zabrakło zawodowego manifestanta, Andrzejka Hadacza pod ambasadą. Dziś robił za radykała!

   

 24. Ha, ha, ten, kto uważa, że Niemcy są inteligentni, to chyba w życiu w Niemczech nie był, ani  Niemca na oczy nie widział.

  To jest wyjątkowo tępy naród, tylko ślepo posłuszny!

 25. Ja w przeciwienstwie do wielu z Was , takim optymista bym nie byl . Mamy do czynienia z najpotezniejszym i najbogatszym narodem na swiecie . Trzymaja w reku i za pysk wszystkie najbardziej opiniotworcze i wplywowe media  na swiecie , wiekszosc bankow , gield swiatowych i znaczacych politykow , dziala tak jak oni tego chca . Teoretycznie wiec panstwo Polskie w zetknieciu z takim potencjalem nie ma najmniejszych szans . Ale Goliat tez byl niepokonany, .......do czasu ! Ps. Ciekawe kiedy Soros wkroczy do akcji , bo na razie zlowroga cisza .

 26. A może to właśnie był Soros... bo przecież wszystko było od dawna uzgodnione. Link tutaj: https://wpolity...

 27. Soros to jeden z grupy Bilderberg .. Bilderberg to masoni żydowscy elita elit lichwiarzy, którym niestety, pomaga grupa lgnących do koryta świń europejskich.

 28. Bez wzgledu na to jak sie zakonczy ten "zydowski problem",

  to dzisiaj uswiadomilem sobie jakim ubezwlasnowolnionym panstwem jest nasza Polska.

  Przypomnialy mi sie takze slowa Stanislawa Michalkiewicza, ciagle przez Niego uzywane;

  "nasz nieszczesliwy kraj"

   

  MK!

  Pozdrawiam Pana i dziekuje za wspaniala Notke. 

 29. Gospodarz napisał na TT: "Jeśli to przeżyjemy, a przeżyjemy z palcem w d...e, bo Żydzi przegięli i wpadli w panikę, to będzie najmocniejszy sygnał, że Polska znów jest PAŃSTWEM."

  Zgoda... Musimy to wytrzymać, bo rzeczywiście POLSKA CHCE BYĆ PAŃSTWEM. A los nam sprzyja, kiedy nasi wrogowie skaczą sobie do gardeł (i kieszeni) - jak 100 lat temu. Teraz potrzebna jest wielka wspólna MODLITWA I SOLIDARNOSĆ...

  pozdrawiam, szperacz

   

   

 30. avatar

  Przegląd Tygodnia Stanisława Janeckiego (Klub Ronina - 29.01.2018) Od połowy dużo pytań  się pojawia dlaczego tak i kto osobiście za to odpowiada?

 31. Auschwitz wystawic na licytacje z prawem pierwokupu dla 1.hitlerowa 2.geszefciarzy biznes-holocaust. Niech zabieraja swoje zabawki i seanse nienawisci na Polakow urzadzaja dla maturzystow izraelskich na swoich wlosciach.

  Poza tym jezdze fordem bo H.Ford sie im nie klanial

 32. To samo odkryłem,że nagle można mówić o Żydach otwartym tekstem,to wielka "zasługa" tego konfliktu.

  Izrael przedobrzył i teraz w Polsce klimat zmieni się radykalnie na niekorzyść,należy także spodziewać się prowokacji inspirowanych przez naszych sąsiadów,którzy już widzą szansę na załatwianie swoich interesów ale nie można się przestraszyć i ulec,bo to będzie zgoda na plan całkowitej "reprywatyzacji" wszystkiego z lasami,jeziorami i powietrzem nad Polską.

 33. Przedsiębiorstwo Holokaust – teza obrazująca pogląd, iż holokaust w ostatnich latach stał się dochodowym biznesem, z którego zyski czerpią przede wszystkim Żydzi niepokrzywdzeni bezpośrednio przez zbrodnie hitlerowskie. Jako pierwszy terminu tego użył amerykański naukowiec pochodzenia żydowskiego Norman Finkelstein

 34. Zbliża się repolonizacja mediów a te, w 90% należą w Polsce do niemieckich żydów-chyba wszystko jasne,chociaż .....kto wie ?

 35. avatar

  Stare dzieje

  KARMELITANKI

  To była jedna z pierwszych i większych „zadym” przy byłym obozie. Zaczęło się dość niewinnie. W styczniu 1983 roku siostra Zofia Jaśniak, przełożona domu sióstr karmelitanek bosych z Poznania, zaczęła starać się o założenie domu zakonnego w Oświęcimiu. Zaproponowała, aby był to budynek starego teatru położony obok żwirowiska, tuż przy byłym obozie. W czerwcu 1984 roku ówczesny prezydent Oświęcimia Andrzej Telka, po wielu trudnościach, przekazał zakonnicom budynek w użytkowanie wieczyste. Pierwsze siostry przybyły do Oświęcimia już w sierpniu tego samego roku. Larum wokół zakonnic zaczęło się w październiku 1985 roku, gdy jedna z belgijskich gazet stwierdziła, że w byłym obozie nikt nie ma prawa nic zakładać, ani tworzyć, a Oświęcim powinien pozostać przede wszystkim pomnikiem ofiar ludobójstwa Żydów. Z kolei w marcu 1986 roku pięciu europejskich rabinów sprzeciwiło się powstaniu klasztoru. Miesiąc później członkowie Światowego Kongresu Żydów wtargnęli na posesję karmelitanek grożąc wysadzeniem budynku w powietrze i obrzucając zakonnice wyzwiskami. W lipcu 1986 roku w Genewie doszło do pierwszego spotkania przedstawicieli Kościoła katolickiego i środowisk żydowskich w sprawie klasztoru. Zadecydowano, że za dwa lata dziesięć karmelitanek przeniesie się w nowe miejsce poza teren obozu. Po drugim spotkaniu w Genewie w lutym 1987 roku zapowiedziano stworzenie ośrodka informacji, wychowania, spotkań i modlitwy. Terminu nie dotrzymano, co polska strona tłumaczyła problemami administracyjnymi. W lipcu 1989 roku sześciu członków Związku Studentów Żydowskich USA, na czele z rabinem Avi Weissem, wtargnęło na teren klasztoru. Próbowali wyważyć drzwi wejściowe krzycząc i wygrażając przy tym pięściami. Kilka dni później doszło do kolejnej „wizyty” Żydów. Po rytualnych modlitwach i nieco spokojniejszym proteście sami opuścili teren klasztoru. Wkrótce przed budynkiem pojawili się Żydzi z Belgii. Przeskoczyli przez płot, odczytali protest i zagrali na baranim rogu. W maju 1993 roku cztery siostry przeniosły się do nowego klasztoru, wybudowanego nieopodal centrum. Niecałe dwa miesiące później prezydent Oświęcimia Dariusz Dulnik zdecydował o odebraniu budynku zakonnicom. Kilka dni później ostatnie karmelitanki, wraz z siostrą przełożoną opuściły klasztor i wyjechały do Poznania.

  http://www.besk...

 36. avatar

  Chrostowski W.  Kościół Żydzi Polska; dobrze się czyta.