Reklama

Do wyborów na jesieni pozostało już niewiele czasu! Co należy robić? Przede wszystkim to MY musimy rozmawiać ze znajomymi. Pokazywać, że "polityka" interesuje się Tobą, nawet gdy Ty masz w ją w d…ie:
– podatki płacą wszyscy ( ! );
– służba zdrowia też jest wspólna;
– korupcja (przykłady afer PO/PSL), za które to my płacimy;
– manipulacje w mediach, na które płacimy abonament;
– oraz, że mamy (jako wyborcy) wpływ na rzeczywistość! (przykład lawiny ustaw i proponowanych reform przez rezydenta Komorowskiego).
Tyle na początek…

A co PiS powinien zrobić? Przede wszystkim dalej pokazywać Dudę! Jeździć z nim dalej po Polsce! Może już nie w takim tempie ale nie zaprzestawać. Duda zrezygnuje z członkostwa w PiS jak zapowiedział… i dobrze! I tak ludzie wiedzą, że Duda jest z PiS! Dobrze byłoby już teraz powołać radę gospodarczą przy Dudzie. Tej radzie powinien przewodniczyć prof. Gliński. Dlaczego? Gdyż się sprawdził. Potrafił przekonać ludzi nauki pokroju prof. Rybińskiego do siebie. Powinni przygotowywać projekty ustaw już na sierpień i wrzesień. Kaczyński powinien zadeklarować, że nie zostanie premierem. Jest to przykre, ale w wyborach prezydenckich to zadziałało. W polityce skuteczność jest najważniejsza. Oczywiście prezesem PiS musi pozostać. Co do smoleńska… trzeba trzymać aktualny kurs. Nic o smoleńsku! Gospodarka najważniejsza! Dzięki temu retoryką wojenną (Smoleńsk, straszny PiS) będzie musiało się zajmować PO. Powtórzyć serię debat z ekonomistami, lekarzami itp. to zadziałało wcześniej, zadziała i teraz. Gospodarka i służba zdrowia powinny być najważniejsze! Pokazać także, że wiek emerytalny można obniżyć (uzasadnić ekonomicznie). Można by się pokusić o pokazanie przyszłego premiera. Oczywiście nie prof. Glińskiego gdyż w oczach lemingów już został niestety ośmieszony… (Kaczyński też odpada – patrz wyżej). I co najważniejsze, PiS powinien prowadzić kampanię jesienna na szczeblu powiatowym już dziś! Organizować cykle spotkań, pokazywać że PiS poważnie przygotowuje się do rządzenia i chce wiedzieć: jak żyje się ludziom i co trzeba zmienić. Aparat partyjny zaktywizować, w końcu przez 4 lata nie mogli narzekać na brak dochodów, a jak chcą utrzymać pracę – niech się postarają. A to, że konfitury wyjada PO to inna sprawa, satysfakcją powinno być dotkliwe ukaranie przestępstw.

Reklama
Reklama