Reklama

Witam. Proszę Was o dwie rzeczy: cierpliwość i pomoc. Kiedy rodził mi się ten pomysł, wiedziałem jak to ma wyglądać od strony ?idei?, nie znam się ani na programowaniu, ani na grafice, ale wszystko będzie na najwyższym poziomie ? cierpliwości. Druga prośba brzmi trochę dramatycznie. Błagam Was, nie piszcie mi co jest do dupy, bo przecież gołym okiem widać, że sporo, proszę napiszcie jak to zmienić, przecież razem tu będziemy mieszkać i każdy chce, żeby było ergonomicznie, pięknie i bez kolejek do łazienki. Spałem dziś trzy godziny, programista w ogóle nie spał, grafika na razie nie ma, potrzebuję Waszej pomocy, krytyka będzie wskazana jak już będzie co krytykować.

Moje usprawiedliwienia:

Reklama

1) Macie rację, bałaganu nie powinno się ludziom pokazywać, portal wygląda nędznie i niefunkcjonalnie, ale powiem co o tym zdecydowało:

– fala uderzeniowa, projekt powstał na fali ożywionej dyskusji w Salon24, musiałem to wykorzystać, aby w ogóle ktoś się o projekcie dowidział. Słowem kuć żelazo póki gorące.

– wiecie jak się kończy większość buńczucznych zapowiedzi, czego to ja nie zrobię? Ludzie czekają góra tydzień i dają sobie spokój. Portal powstał zaledwie w 4 dni od zapowiedzi, to naprawdę potworny wysiłek. Powstał, żeby pokazać poważny zamiar, nie gówniarskie deklaracje.

– w końcu zdecydowała, głównie Wasza, niecierpliwość i presja z waszej strony, nie przerzucam odpowiedzialności, bo uważam, że mimo wszystko dobrze się stało, ale to był też bardzo poważny argument. Ruszajmy i policzmy szable, tak brzmiało bojowe hasło.

2) Wieśniacka nazwa, osobista wendetta, antysalon24 i dlaczego nie pod logo MK? Znów się z Wami zgodzę i znów będę bronił tej decyzji z następujących powodów:

– potrzebowaliśmy reklamy, w Polsce jak wiecie, intelektualista Korwin Mikke ma 0,7% poparcia, kierownik PGR do niedawna 11%. W Polsce słychać tylko eksplozje, nawet wybuchy nikogo nie interesują. Nasza ?konkurencja?, taka jak S24 działa od pstryknięcia. Mecenas Janke wysłał maile do kumpli i za 2 minuty miał ?kwiat? polskiej publicystyki, wypromowanej na stanowiskach od Jarosława Kaczyńskiego, w RZ i TVP. My takich możliwości nie mieliśmy. Powstał chytry plan, zwany Ketman, który miał zrobić zamieszanie, obnażyć wszystkie frazesy ?niezależnego? portalu, fanatyzm ?publicystyczny? i przez to dać pretekst do nowego ?dzieła?. Dzięki uprzejmości i bezmyślności organu założycielskiego S24, wszystko poszło lepiej niż zakładałem. Salun24, to nasz kapitał początkowy i darmowa reklama w znanym S24. Na razie musi tak zostać.

– wiem jak to wygląda. Jak osobista zemsta na Janke i protest song, ale naprawdę nic z tych rzeczy. Pan Janke nie jest dla mnie istotny, jest mi potrzebny do promocji, poza tym niech żyje zdrowo i Bóg niech mu w dzieciach wynagrodzi. Nie ma żadnej fiksacji na S24 i Janke, jest tylko trampolina, której musiałem poszukać

– o logo MK nie ma mowy, głównie z tych powodów, o których część z Was pisze i dziwnym trafem wyciąga kuriozalne wnioski. Nie chcecie zakonu, a MK to właśnie zakon, za MK ciągnie się ?klakierstwo? i wojowniczość z okresu wyborczego, radykalizm antypisowski. Tymczasem nam powinno zależeć, żeby tu ściągnąć jak najwięcej PiS i RM i wszelkich innych dobrodziejstw, jeśli to nie ma być zakon, a nie ma być.

3) Brakuje nam wiele do sukcesu i jesteśmy o krok od kompromitacji.

– znów Was nie poroszę, ale błagam zachowajcie zimną krew i jasny umysł. Część z Was chce wiecznej debaty jak to ma wyglądać, wiecie, że to najkrótsza droga do ?paktów stabilizacyjnych? i kompromitacji. Można oczywiście reagować nerwowo na takie słowa jak nieszczęsna ?klikalność? i nieszczęsne VIP, tylko w takich sprawach, żadna ?administracja? z użytkownikami nie dyskutuje. Ja nie jestem administracja, dlatego zaproponowałem matematykę, nie moderację, jednak przy niczym się nie upieram. Chcecie moderacji, to będzie moderacja.

– co do VIP, to nie wiem jak chcecie sprawić, że to miejsce będzie konkurencyjne bez VIP-ów, naprawdę sobie tego nie wyobrażam. Jeszcze bardziej nie wyobrażam sobie tego, że VIP przyjdzie do Nas, by się pokazać w ogonie, dla zaszczytu przebywania z nami. Wiem, że to jest cyniczne, ale potrzebujemy VIP jak tlenu i musimy im dać coś co ich tu ściągnie.

– nie zaczynajmy jak politycy, bo skończymy jak politycy, albo pokażemy, że jesteśmy dojrzałymi ludźmi i umiemy funkcjonować w małej demokracji, albo wszyscy się ośmieszymy, wieczną debatą nad etosem portalu. Uwierzcie mi, że nie ma krótszej drogi do kompromitacji. Nie chcecie ?klikalnosći?, możemy pozostawić jako kryterium liczbę dyskutantów pod wątkiem, tak to działa na Onet, WP i innych portalach i my Ameryki nie odkryjemy, choćbyśmy do rana gadali.

Będzie dobrze, pod warunkiem, że się weźmiemy do poprawiania i sprzątania w tym miejscu. Jak będziemy dokładać bałaganu, będzie po Nas, a tego przecież chyba nie chcemy po pierwszym dniu funkcjonowania. Będzie szata graficzna i funkcjonalność, takiej, jakiej oczekujecie, ale dajmy sobie trochę czasu. Na razie potrzebujemy promocji tego miejsca i ludzi do tego miejsca, skupcie się na tym, resztę pozostawcie mnie, będzie pięknie i ergonomicznie. Jestem padnięty, przepraszam za chaos wypowiedzi, ale ledwie widzę na oczy. Na koniec chciałbym jeszcze powiedzieć, że choćbym chciał nie jestem w stanie odpowiadać na Wasze posty, na wszystkie Wasze posty, nie miejcie do mnie żalu, to nie jest lekceważenie Was, ale wynik szaleńczego tempa i intensywności pracy. Pozdrawiam i jestem przekonany, że to się uda. Linkujcie i polecajcie w blogach WWW.salun24.pl na S24 i wszędzie gdzie piszecie, to bardzo ważny rodzaj reklamy od tego darmowy, same zalety.

Matka Kurka

Reklama
Poprzedni artykułTu wasz panzerpapst !
Następny artykułWitam
Matka Kurka
Młody, wysportowany, inteligentny, przystojny, czuły mąż i ojciec. Geniusz i wirtuoz klawiatury, błyskotliwy analityk rzeczywistości wszelakiej. Kochany i rozchwytywany, bezkompromisowy, skromny, wyrozumiały. 1. Ulubiona potrawa: żur na zakwasie. 2. Ulubiona kapela: muzyka z tamtych lat. 3. Ulubiony kolor: brak danych. 4. Ulubione słowo: ja. Wolny, żonaty, pijący daltonista.

14 KOMENTARZE

 1. Do spania, marsz!
  A, bo Ty jak zwykle chcesz cały świat uzdrowić natychmiast. Co gorsza, myślę, że inni tutaj mają podobnego bzika, jak ich czytam to się włos na głowie jeży. Zaczyna się – Społeczeństwo Obywatelskie. Hmmm.
  Całkowita demokracja? Może i w Korei Płn zapanowałoby powszechne szczęście i dobrobyt od “natychmiastowej demokracji”, ale pamiętaj że gros ludzi ma poobozowy syndrom jeńca.
  Ja napewno. Ta wolność trochę szokuje. Stąd te VIP-y, choć myślę, że i tak przyjdą. Logika przynajmniej nakazuje – kilka gwiazd razem łatwiej promować, bardziej widoczne.
  Proponuję na tym pasku obok te VIP-y (po lewej) – narazie nie zauzytkowane, a bić po oczach, że na środku, nie będzie. Proponuję też zaproponować akces Panu Mikke, sama chętnie wbiłabym mu kilka argumentów w plecy.

  Pozdrawiam.

 2. Witaj,
  Jestem Twoim fanem

  Witaj,
  Jestem Twoim fanem od… Ale po co powtarzać truizmy: gdyby tak nie było, mnie nie byłoby tutaj. I ta konstatacja skłanie mnie do zasugerowania, byś przemyślał raz jeszcze, kogo uważasz za adresata tego portalu. Nie sądzę, byś skłonił do odwiedzin miłośników Polski bogojczyźnianej. No, chyba że będą szukali materiałów do swoich instrukcji, kogo, co i jak atakować.
  Inna sugestia, to zmiana banneru. Za bardzo daje po oczach i jest taki dęty – dokładnie inaczej niż Twoje teksty. No i wygląda, jak skrzyżowanie pomysłów LPR i Komisji Europejskiej.
  A tak w ogóle, to życzę powodzenia oraz takiej wytrwałości i entuzjazmu, jak dotychczas!

  • banner
   Istotnie. Banner zalatuje bogojczyźnianym PISem, który dopiero co się nawrócił. Jak ma zostać tak, jak jest, to po prawej stronie trzeba umieścić animowane skrzydła husarii polskiej. Amen. W poprzednim wcieleniu przyp …ś się Matko-kurko(słusznie)do Polski Ludowej w duperelnych sprawach. Zaniechaj tego. Pamiętaj że to nieboszczka sprawiła, że prawie cała inteligencja polska to wieś, Ośrodki dyspozycyjne czyli episkopat, rząd, sejm, samorząd terytorialny i zawodowy to wiocha (prawie w całości). Klasa robotnicza nie potrzebowałą się uczyć bo była ex definitione – klasą przodującą we wszystkich przejawach życia. Jej mądrość sprawiła, że poprzez Solidarność dała sobie urżnąć jaja u samej nasady i dzisiaj jest niczym. Reasumując: twoje nauczanie ma tę współczesną inteligencję podnosić do poziomu tej, którą kiedyś wymordował Stalin i tę którą posłali na śmierć ninicjatorzy powstania w Warszawie. Pozdrawiam

 3. Kamień spadł mi z tego co trzeba…
  Już się zacząłem zastanawiać czy jakaś jaczejka papy (—-) nie dopadła nam MK za pomocą bejsbola, bo tak długo nic nowego… Z tych nerw zacząłem klikac na wszystkim co tam, na starym miejscu było i, o dziwo, otworzył mi się komunikat, że to nie to miejsce, że trza mi do salunu… A więc po długich perypetiach z wyłudzaniem od administracji loginu, hasła i podobnych dupereli jestem, czytam, próbuję się napawać… Za wcześnie na oceny, ale jakoś tak, póki co, siermiężnie… Nic to, jak mawiał jeden aktor w znanym serialu, będzie z pewnością lepiej.
  Oczekuję co najmniej jednego wpisu MK w znanym nam dobrze stylu dziennie, czego i reszcie użytkowników serdecznie życzę…

 4. Hura,udało się jestem
  Hura,udało się jestem zarejestrowany.Po prawie dwóch latach czytania stwierdziłem,że muszę też coś napisać.
  Tylko co?
  Myślę i myślę co napisac,nic nie przychodzi mi do głowy.

  Wyskrobię tylko tyle.

  Matko Kurko dzięki za wszystkie Twoje przemyślenia i interesujące teksty.
  Pozdrawiam.

 5. OK, proponowałbym ten wpis
  OK, proponowałbym ten wpis dać na samej górze – już gdzie indziej ponarzekałem, że jest “do d…”, a tak bym wiedział, że jeszcze nie działa. No ale salon24 przecież do dzisiaj jest w wersji beta, więc może to już taka uroda 😉

  A powazniej. Pytałem już, dlaczego drupal, a teraz wypadałoby zapytać raz jeszcze. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby się skoncentrować na użyteczności miast pchac się w portal, nad którym trudno będzie zapanować. WordPress mu byłby moim zdaniem o niebo lepszy, przede wszystkim bezproblemowy w konfiguracji i instalacji. I znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika, zarówno tego piszącego, jak i czytającego, do tego od razu wpisywałby się w blogosfrę dzięki mechanizmom pinback i tracback (dla drupala bodaj jakieś wtyczki są, ale czy to działa, nie wiem). A z czsem mozna by od zera napisać kod strony głównej, zyskując funcjonalność całkiem portalową.

  Jakby co, moge się pobawić z grafiką – trochę się w drupalowym kodzie babrałem. A może ogłosić konkurs na design, to też byłaby jakaś promocja 🙂

 6. a czy jest gdzies takie miejsce
  powinno byc bardzo latwo dostepne, gdzie mozna kierowac pomysly, uwagi i rozne sugestie, z ktorych potem mozna zrobic cos prostego w obsludze i strawnego dla oka? Jakis dzial techniczny, czy cos w tym stylu. No bo gdzie mozna takie uwagi pisac, przeciez nie pod blogami, czy wpisami???????